„Op alle woningen uniforme huisnummer-bordjes!" Deel van raad Middelharnis bedenkingen tegen nieuwe opzet; Stichting leugdwerk ^m H^ .1'^ 48e jaaTj Dinsag 10 februari 1976 No. 4462 CHR. STREEKELAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond B. en W. van Goedereede Blijkens een advertentie die el ders in dit blad is opgenomen heb ben B. en W. van Goedereed© be dongen dat vóór 32 februari a.s. elk pand in de gemeente Goede reede van een uniform huisnum- ber-bordje, witte plaat met zwarte cijfers, moet zijn voorzien. De bord jes zijn en worden door de gemeen te beschikbaar gesteld maar de één na de ander verdween om plaats te maken voor keramiek-, bronzen of koperen letters, al of niet in combinatie met de naam van de bewoners. Afd. Middelharnis van het Rode Kruis houdt (zeer) bijzondere Jaarvergadering E.N. commentaar Vele loze babbels Raad Oostflakkee vergadert a.s. donderdag De gemeenteraad van Oost- ïlakkee hoopt a.s. donderdag weer te vergaderen, 's avonds 7 uur in het gemeentehuis te Ooltgens- plaat. Weifelend accoord met verlening gevraagde subsidie Een deel van Middelharnis' ge meenteraad heeft zijn bedenkingen tegen de nieuwe opzet van de voor- maUge Hervormde Stichting Jeugd werk Goeree-Overflakkee, nu ge heten de Stichting Jeugdwerk Goe ree-Overflakkee. Dat bleek donder dagavond toen de raad van Mid delharnis het ontvangen subsidie- verzoek in behandeling nam. Nu de Hervormde signatuur uit de naam verdwenen is wordt door meerde ren uit de raad gevreesd met name de WD en PvdA vertegen woordigers dat de Stichting een algemene Stichting gaat worden, naast de al bestaande Stichting waarin het Diekhuus is onderge bracht. Plaatselijk nieuws EXTKA KERKDIENSTEN GEREF. GEMEENTEN Dierenbescherming Hondje gezocht! Dammen en Schaken Berisping Land- en Tuinbouw GROENBEMESTINQ Bevordering eigen woningjbezit De Bouwvereniging „Sommelsdijk" geeft in samenwerking met de Nationale Woningraad een voorlichtingsavond op dinsdag 17 g febr. 's avonds half 8 in „Vita Nova" te Sommelsdijk, voor zij i die interesse hebben voor ide bouw van een eigen 1 PREMIE-KOOPWONING meit een belangrijke Rijkspremie. i ,De bouw zal binnen afzienbare tijd beginnen. Het C'0'm.plex bevat 1 30 fraaie woningen in het best. plan „Sommelsiddjk-Zuid". g Bezoek de voorlichtingsavond! 1 Heit bestuur van de Bouwvereniging „Sommelsdijk". 1 IVoningbouwver. „Sommelsdijk" Wie wil eigen woning in Sommelsdijk „Wie wil een eigen premiewo- tting bezitten in het bestemmings plan Sommelsdijk Zuid I?" Het be stuur van de Woningbouwver. „Sommelsdijk" vraagt zich dat in ernst af Lvjm. haar plannen een dertigtal fraaie particuliere pre- tniewongen te bouwen. POSTBOX 8 MIDDKLHAKNXS Hedactle en advertenties: Kantoor Laijigefweg 13, Sammelsdijk TeL (01870) 26 29 Na 5.30 uur (01870) 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis no. 3420.01.108 ABOdSTNEMENTSPRIJS 7.50 PER KWARTAAL ADVERTEINTIEPRIJS 27 cenit per mm. Bjj contract Epedaal tarief. Dat staat niet eens' onaardig maar het is wel in strijd met toepaalde arti kels: uit de politieverordening en de bou-wwerordenlnig. Artikel 318 van de ibouwverordening b.v. zeigt dat elk ge bouw moet zijn voorzien van een doel treffende aanduiding van (het door B. en W. vastgestelde hmsnummer. Aan de eis van doeltreffendlieid wordt geacht te zijn voldaan als het door het Neder lands NoTimaüsatie Instituut ontworpen unifrome bordje op de daarvoor aan gewezen plaats prij'kt. Enkele jaren ge leden besloten B. en W. dat het juist dat bordje moest wordert en de eigenaar van elke woning kreeg en krijgt er gra tis een van de gemeente toegestuurd. Een ambtenaar is echter de straten doorgegaan en hij kwam wat onthutst tot de oonstatering dat dat al ruim hon derd inwoners het uniforme bordje hebben verwijderd en er een speels ont- •weipje voor in de plaats hebben ge hangen, in 'grote verscheidenheid, wars van eüke lonifo'rmiteit. We vroegen burg. van Velzen of het niet wat „muggen- zifterig" is om aan dat piepkleine stuk je edigen Initiatief of straffe van een proces^vertoaal een eind te willen m'^ken. ,yNee!" zegt de borgemeester beslist; „de 'gemeente is gehouden, ervoor te zor gen dat er een igoede en duidelijk, huis- nummering is onaar daar kunnen we niet meer van spreken als ieder zijn eigen .ontwerp ervoor in de plaats hangt, we moeten daarom van het rommelige al. „Voor ons als bekenden in de ge meente is het zo bezwaarlijk niet maar vreemdelingen die op de huisnummers al moeten .gaan raken erdoor in de war. De keramiek-letters kunnen heel mooi izijn maar bij het vele 'gebruik er van is de duilij'kheid, vooral bij avond, ver te zoeken." Geen pardon dus voor de keramiek cijfers en de cijlers van andere mate- rialenl al moigen de bewoners ze best laten hangen, als ze oo'k maar weer het uniform'S huisnummerplaatje aanbren- igen. Alleen de woningen in het be- sehermde stadsdeel van het stadje Goe- idereede mo'gen een klassieke huisnum,- merplaat voeren. „We zullen er vrij streng 'Op toezien, zoals we 'dat ook 'O'P andere zaken doen die met de welstand te maken heb- 'ben," aldus dhr. van Velzen. „Al die letters zijn tot een modeartikel 'gewor- Het Nederlandse Rode Kruis, afdeling Middalbamis, houdt op 17 febru ari a.s. zijn jaarlij.kse ledenvergadering die dit jaar een bijzonder karakter draagt. Afscheid zal worden :genomen' van de oolonneleden mevrouw C. Kroos- Vijifhuizen en mej. N. Koninigs, 'die beiden 25 jaar aan 'de colohne verbon den zijin 'geweest, van mevrouw L. A. v. Brussel-Van der Velde en van de heer J. Maikensteijn. Voortg zal deze verigaderinig mede worden gewijd aan 'het jufoüeum van mevrouw A. E. Mijs-Meyer, 'die dan 25 jaar aan het Rode Kruis verbon den zal zijn. Mevrouw A. E. Mij's-Meyer neemt in het Nederlandse Rode Kruis 'een bijzondere plaats in. Zij heeft haar leven vrijwel volledig in 'dienst gesteld van het Rode Kruis-werk en daarmee nationaal en inter- nati'onaal grote 'bekendheid verworven. Voor de afdeling, waarvan zij onafgebiToken deel van het bestuur uitmaakte, was zij de stuwende kracht. Zij 'heeft in de afdeling en in het rayon het Ro'de Kruis-werk tot igrote ontwikkeliiilg igebradht. Zij 'verzorgde het Jeugd Rode Kruis, Vakantie Proijecbenl, -beizoeken van Bij'enkorf en concerten, was leidster helpster van 'de colonne en is leidster van de vrijwillige welfare, etc. In de lo'op van de jaren hebben velen mevrouw Mijs in haar Rode Kruis werk 'Ontmoet en bewonderd. Het bestuur van de afdeling geeft gaarne diagenen die haar met haar juibileum willen gelukwensen hiertoe de ge legenheid na afloop van de jaarvergadering O'P 17 februari a.s. d^es na- imiddags van 6 tot 8 ■uur in de Sporthal te Middelharnis. Degenen die niet op eigen gelegenheid daar naar toe kurmen komen, ikunnen zich tot en met zaterdag 14febr. in verbinding stellen! met de administrateur van de colonne, de heer A. A. C. de Wit, Binnenweg 22, Somimelsdijk, telefoonnummer 01870-2673. Deze zal er dan voor zorgen dat zij worden gehaald en weer thuis gebracht. den! maar daar 'kunnen we niet langer met meegaan. Stel je voor als de ge- imeente het anders had bedongen en jmst aulfce keramiek-letters voor zou schrijven. Absoluut hadden we dan de vraag 'gekregen of dat niet wat een- V'Oudi'ger zou heibben gekund!" „Hoe hebben we het nu met d© raad van Middelharnishebben we oins vorige week donderdag avond wat vertwijfeld afge vraagd. Echt m.et iets van wanhoop want we bedrijven de raadsverslag- ga'wng om den brode en 't is fijn als dat plezierig blijft. Dat zat er don- derdaigavond overigens, helemaal niet in. Het was dermate ellendig dat een van de raadsleden zijn collegae een grote mate van „geteut" aan moest wrijvers en dat is een ongehoord ver wijt in een college van een edel- adhtbare dame en evenzo edelacht bare heren, 'maar de man iknalde het schot midden in de roos. Kolossale blunders worden er begaan en waar zat 'im 'dat nou in? Was het de vreemde omgeving nu de vergadering in de cantine van de sporthal ge houden werd? Een van de concierges verklaarde na afloop laconiek dat al le politieke aspiraties hem volledig waren vergaan na deze kille, rumoe rige avond. Eén zo''n blunder maakte P. Tiiggelman 'die een vo'orbeeldig pleit had 'gevoerd om. iets te doen aan de wanstaltige bouw in de Dub bele Ring. De raad stond als het ware te dringen om in de beurs te tasten, als 't dan maar goed zou ko men, maar op het critieke moment slikte dhr. Tiggelman zijn voorstel in. Hij 'had zeiker igloirieus 'gewonnen en nu strandde hij jammerlijk in 't gezicht van de haven', wat zeggen we, IN de haven!! Een lachertje was ditmaal odk de suggestie van 'dhr. Jacobs, want wat schiet de ontevre den 'taiBger ermee op als hij van de raad volstrekt gelijk krijgt m'aar die zelfde raad liet met een 'berisping van B. en W. ;af wil m,aken. Het ab solute toppunt (of was het het abso lute dieptepunt) werd bereikt toen' de raad, weinige iminuten na de bij na 'berisping het college ging com plimenteren. Waarom dan wel wel, omdat het college tweehonderd gedevalueerde guldentjes beschik baar stelde om jassen en „spiegel- eieren" beschikbaar te stellen aan de wijkgroep Middelharnis-Zuid, te gebruiken voor het veilig overstaken van de kleuters. Complimenten dat B. en] W. daarvoor kregen!! Dwaas natuiurlijk, maar deze avond kon dat allemaal. Geen kik evenwel toen de bescheiden van „Binnenhof" passeer den en 't was toch waarlijk wel waard geweest om tenminste even wat verontrust te signaleren dat de hooigte van het nadehg exploitatie saldo miet 70»/o gestegen is. Maar 't bleef stil bij dit punt. We willen ons verwijt aan de raad niet te hard aan laten komen maar 't is waarlijk te wensen dat het voortaan wat beter gaat. 'Dat men zich niet verliest in loze klei nigheden maar het O'Ude niveau (dat was er toch?) ziet te handhaven. Middelh'amis is tenlslotte 'de groot ste 'gemeente van het eiland en al leen al aan die status is de raad iets verplicht. Bn zeker aan zijn kiezersMet de honerering zit het voortaan ook wel goed, hebben we 'begrepen, imisschien mag dat 'de 'heren 'Ook iets verplichten? A. J. G. De agenda bevat 29 punten waaronder zich naar het lijkt'geen hete hang ijzers bevi-nden. O.m. wo'rdt een crediet gevraagd van 44.000,vo'Or de verbetering van de watertoevoer naar het Sportcomplex te Oude Tonge. De huidige slechte water toevoer is een bron van ^moeilijkheden bij het gebruik van douches en toilet ten. Uit 'hygiënisch oogp'unt wordt een en' ander onaanvaardbaar 'geacht. Ook zal 'het beroepschrift worden be handeld dat dhr. J. Kroon te Den Botci- mel heeft ingediend tegen de weige ring van een bouwvergunning dO'Or B. en W. Dsr. Kroon wil een nissenhut bou wen, imaar 'gedachtig aan het principe besluit van 'de raad deze te weren heb ben B. en W. de vergunning gewei gerd. Wanneer de raad i.v.m. de bij zondere omstandigheden to'ch tot ver lening van de vergunning zou overgaan raden B. en W. die van tijdelij'ke aard te doen zijn, max. 5 jaar, en aan stren^ ge voorwaarden te bind.en' i.v.m. moge- lij'k 'ontSiering. 'OtUDDOSP Tweetal. Do'or de kerkeraad der Ger. 'Gemeente is als dubbeltal voor een te beroepen herder en leraar 'gesteld 'ds. J. van Haaren van Amersfoort en ds. A. Hoogerland van Krabben'dijke. De le- denvergaderin'g zal a.s. donderdagavond worden gehouden. „De Hervormde Stichting gaat zich nu tot een algemiene Stichting omvor men, kennelijk om de centen binnen te slepen!" meende Ar. Jacobs te proe ven;" dan zijn er voortaan twee Stich tingen in Middelharnis die zich bezig houden met algemene vormend jeugd- en j'OngerenIwerk". Dhr. Jacobs verklaar de er weinig voor te voelen deze nieu we Stichting te subsidiëren, 'geen en kel bezwaar daarentegen zou hij ertegen hebben een Hervormde Stichting te sub sidiëren die 'dan specifiek onder de Prot. Ohr. Jeugd zou werken;" in het verleden zat het Diekhuus onder de plak van de kerken en ik voel er niets voor no'g eens die weg op te gaan," gaf dhr. Jacobs te kennen. Het was idhr. P. Krijgsman (AR) die een lans brak voor de nieuwe Stidhting die in haar oude vorm volgens de waarneming van dhr. Krij'gsman „zeer goed" werk 'heeft verricht, oo'k buiteh de sfeer van de Prot. Chr. Jeugd en dhr. Krijgsman kon met de aanwe zigheid van een dergelijke Stichting heel 'goed instemmen. M.b.t. 'het Diek huus gaf dhr. Krijgsman te kennen des tijds in het bestuur daarvan met plezier te hebben meegewerkt, maar spr. veins de niet de indruk te habiben dat de func tionering van het „diekhimis" nu wel aan een revisie toe is. In de kring van de PvdA bleek men meer moeite met het voorstel te heb ben, althans zo liet dhr. P. Tiggelman het overkomen, „Voor alles wil ik dui delijk stellen nooit 'moeite te 'hebben gehad met de subsidiering van een Stichting .die ten dienste van de jeugd werkt, maar hier 'heb ik mijn ■vragen!" liet dhr. Tiggelman weten. „Van harte" zou hij dan ook de Stichting in haar oude vorm hebben gesubsidieerd maar nu die een open' Stichting gaat worden was hij daartoe minder 'bereid. „Daar is n.l. geen belang mee geidiend want we hebben al een open Stichting!" aldiis dhr. Tiggelman. De vo'orz. burg. Joh. van Es m.eende dat argument wat af te kunnen zwak ken door het argument aan te voeren dat het Diekhuus zich meer toelegt O'P het touurtwenk terwijl 'de Stichting MIDDELHARNIS Botsi'ng. Op de kruising Prov. weg Ie Staverseweg had zondagmiddag een aanrijding plaats tussen een personen auto, bestuiird door dhr. L. J. Vo'gelaar en de 'motorrijder A. J. Korte weg uit Oo'ltgensplaat. Aan de heer Korteweg werd geen voorrang verleend. Hij liep bij 'de 'botsing verwondingen op, D.V. vrijdag 13 februari a.s. spreekt op uitnodiging van het Centraal Comité van verenigingen in da zaal achter de Ohr. Geref. Kerk ds. M. Pronk van Dordrecht over „Ohristen zijn in deze tijd". Aanvang half 8. Er is gelegenheid tot het stellen van vragen. Iedere belangstellende is 'hartelijk welkom. MELJSSAINT Ledenvergadering School met de Bij bel. Op de j.l. vrijdagavo'nd ge'houden ledenvergadering van de Sch'ool met de Bijbel werden! tot bestuursleden ge'ko- zen 'de heren H. v. d. Bok en T. Kei zer, zulks in de vakatures van' de he ren D. Diepenhorst en P. A. Leydens. De kommissie tot het nazien van de rekening 1975 'bracht 'bij 'monde van dhr. B. B'Oth verslag uit van 'haar bevindin gen en adviseerde tot goedkeuring van de rekening. O'P de a.s. vrijdagavond te 'houden ■ouderavond zal 'de 'ouderoommissie wor den gekozen. STBLLEND'AM Beroepen. Door de Herv. Gem. is een bero'ep mtgebracht op ds. J. van Wier van Kampen. NIEUWE TOINiöE woensdagavond 7.30' U'ur ds. P. Blok (vooi^ber. 'H. 'STAVEINISS'È Beconstrtictie Voorstraat. Het ge- meenetefoestuur van Tholen heeft de re constructie van de Voorstraat te Sta- venisse gegund aan Aanm. Bedrijf, N. de Rijke te St. Maartensdij'k. Het ligt in het voornemen half februari met het werk te beiginnen. THOLEN Geslaagd. Voor het examen imeetcur- sus Beraetel te Bergen op ZoO'm slaag den o.m. J. Geuze en H. Jansen uit Tholen, A. Schot 'en J. IJzerman uit P'oorbvliet en C. Rijnberig uit St. An- naland, allen werkzaam in de Machine fabriek en LJzergieterij Ho'Uand te Ber gen 'Op Zoo'm. Het jonge, bruine, langharige hond je dat geruime tijd in Den Bommel hee'ft rondgezworven en .nu onderge bracht was 'bij de fam. Troost te Som- melsdijk, is daar uitge'broken en is an- 'dermaal aan 'het zwerven 'geslagen. Mogelijk is hij weer in Den Bommel terecht gekomen. De 'eigenaar had reeds kontafct met mevr. Troost oipgenomen, 'maar voor 'de hereniging kon plaats vinden, is 'het hondje weer ontsnapt. Wilt U, wanneer U de zwervelinig sig naleert, even 'kontakt met mevr. Troost opnemen? Tel. 01870-2912. ALGEMENE BOND VAN BEJAARDEN MIDD'ELHARNIS-SOMMELSDIJK Jaarvergadering. W'Oensdag 18 fe bruari houdt de Algemene Bond van Bejaarden haar jaarvergadering in het Dienstencentrum Dietinchemsestraat 27 Middelharnis. Aanvang 14.30 uur. DIRKSLAND Ouderavond Chr. School. De ouder avond van de Pr. Mauritsschool voor Chr. Basisonde'rwijs zal D.V. gehouden worden op donderdagavond 12 februari 1976 in het Ver. igebouw „Onder de Wiek". Aanvang 19.00 uur. Na 'Opening 'door de vO'Orzitter, de wel. edele heer L. Bestman volgt een korte lezing, toegelicht met dia's 'door de weled. heer J. van Ho'om, direkteur van de Ohr. Mavo te Middelharnis. Titel: „Heeft Israël nug toek'Omst?" ONTSPANNING TE OUDDOTP Uitslagen 26 januari 1976 Dammen - afd. 1: K. Westhoeve G. Tanis 0—2 J. 'de Jong P. van Dam O2 R. Verhage A. Meijer 11 Schaken: Kr. Hameete'man W. 'H. M. van 'Geelen Va'V2 Ontspanning I 't 'Springend Peert 1 41/2—3^2 Uitslagen 2 februari 1976 Dammen - afd. 1: L. Moerkerk K. Westhoeve Oi2 K. Tanis J. Visbeen 0—2 P. van Dam R. Verhage 11 'Ouddorp Melissant 101—10 Jeugdwerk meer 'het behartigen van jeugd- len jongerenwerk beoogt, al valt een deel van 'het Diekhuuswerk vol- 'gens 'de voorz, ook wel on'der die categorie. Eerder op de vergadering had dhr. Ja cobs de raad voorgesteld 'het college van B. en W. 'Officieel te 'berispen vo'or de bouw van de pandjes in de Duibbele Ring), nu meende dhr. G. C. Jop'pe dat 'dhr. Jacobs een officiële berisping ver diend had door de lof van het Diek huus te 'hebben verkondigd. „In het ver leden 'ging het 'daar wel een tikkeltje beter dan tegenwoordig!" meende dhr. J'oppe te weten. Weth. Hoogzand op zijn beurt nam, het weer wel voor het Diekhuus op; hij vond de critiek niet gerechtvaardigd. Opnieuw sprekend over de Stichting Jeugdwerk meende dhr. Tiggelman dat 'het in die Stichting maar tot op ze- 'kere 'hoo'gte goed kan 'gaan als ieder daarin welkom is Overigens waren de bedenkin'gen van PvdA en WD niet van dien aard dat ze zich tegen het vo'orstel O'pstelden. Het werd dan O'Ok unaniem aanvaard. In de toelichting werd het volgende over de ibestuiirssam.en!stelling van de Stichting gezeigd: a. Iedere kerkelijke 'gemeente of maat- schap'pelij'ke instelling op Goeree- Overflakkee, die 'de doelstelling van de Stichting 'onderschrijft en een na der door het Eilgemeen bestuur be paalde jaarlijkse 'bijdrage aan de Stichting 'geeft, kan een persoon, die nauw bij het jeugdwerk is betrok ken, ter benoeming als bestuurslid voordragen 'om door het algemeen 'bestuur te worden 'benoemd; ■b. Andere personen, die binnen het werkgebied van de Stichting werk zaam 'Of woonachtig zijn en 'die als bestuurslid op persoonlijke titel door het dagelijks bestuur zijn voorgedra gen, kunnen als zodanig door 'het al gemeen bestuur worden benoemd. De 'behoefte aan groenbemesters wordt steeds groter. De oorzaken zijn bekend, n.l.: a) om een betere struktuur te verkrijigen b) voor een hogere opbrengst van vol gende gewasslen. Vooral de struktuur van de grond is de laatste jaren 'sterk achteruitgegaan als gevolg van de verbO'UW van een zeer 'bepe:iikt aantal gewassen, het gebruik van zware' werktuigen' en door slechte weersomstandigheden. Vrijwel ieder akkerbouwer is zich be wust van de gevaren die daardoor gaan optreden, in het bijzonder voor zwaar dere gronden die neiging 'hebben tot slempigheid, zandgronden en vetelko- lonale gronden die onderveig zijn aan versituiving. Voor gras-groenbemesting wordt in ons land het meest gebruik gemaakt van Italiaans raai'gras. Ook bij grasza den is rassenkeuze gewenst. Een uitste'kende groenbemester is Ter- li tetraploid Italiaans raaigras, een ras met zeer goede eigenschappen, n.l. een vlotte grondbedekking, een' 'diepgaand worstelstelsel, is 'goed bestand tegen groeistoffen en iheeft een goede resis tentie tegen roest. Bij het 'bestuur zijn uit een eerder gedane O'proep al ca. vijftien potentiële kopers bekend maar om de plannen op timaal te doen slagen zou het dertig tal binnen een maand -moeten zijn vol- igaboekt. Die eerste oproep medio vo rig jaar kreeg een goede ontvangst maar er kwam een! kink in de kabel toen 'de grond'prijsberekening zodanig tegen viel dat enkelen er van af zagen. Momenteel beraadt een aanneimer zich 'op de bouwkosten van de wo-ninig. Naar stellig wordt verwacht liggen -de totale kosten in de orde van groottte van 90,000,'inclusief C.V., een losse 'ber- 'ging, voor en achtertuin. In tien jaar tijd wordt 27.500,aan premie teru'g ont vangen. De woningen krijgen een door- zon-fcamer van 26 m2, 3 slaapkamers boven en een royale vliering. Er kan een hypotheek van zelfs. lOOVo worden verkregen. Op dinsdag 17 febr. 's avonds half 8 in „Vita Nova" kan het woningbouwbe- stutir aan geïnteresseerden een volledi ge opening van zaken geven. Misschien voor woningzoekenden best de moeite waard ©r dan te zijn!

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1976 | | pagina 1