Weer even wennen voor jong en oud &r Dhr. J. 'de Keizer na 33 jaar brandweerman af z pue|S)|J!a -OQ yg So:|joh uoq ÜJ^irüSidopJooyv CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE HN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond RAAD MIDDELHARNIS: Recreatie binnen- bij Battenoord Van de betrokken gemeentebestu ren wordt verwacht dat ze voor 15 maart a.s. aan G.S. hun visie bekend maken over de jongste In- richtingsschets Grevelingenbek- ken. De raad van Middelharnis gaat de schets a.s. donderdagavond behandelen. en buitendijics Voordeeisiijterij Den Hertog Co. Dirksland o O o e O j2 o o Netto-Slijterij DEN HERTOG CO. gaat door! GULDENS GOEDKOPER 1 üter JONGE JENEVER, extra zacht ƒ.11,95 1 Eter BESSENJENEVER COEBERGH 11,25 1 liter CITROENBRANDEWIJN BOKMA 10,95 1 liter KEIZERBITTER DE KEIZER slechts 12,95 1 liter JONGE JENEVER DE KEIZER 13,10 2 üter JONGE- en 2 liter BESSBNJEINEVER, bekend merk 42,50 2 liter ROBERO SHERRY 13,95 1 liter SOHELVISPEKEL (spec, winterslokje) 14,95 1 liter SONNEMA BEERENBURG13,75 WIJN- EN DELICATESSENHÜIS Westhaveneind 43a DIRKSLAND Tel. 01877-1968 O a o O 9 3 o O IIQ O o 3 fi. INGEZONDEN Nogmaals de kwalijke bouw Afd. IHerenbescherming. Hondje zoekt baas! Ds. Maasland bedankte voor beroepen 4 1/2 jarig meisje onder autodood Bungalow in brand Apollo heeft eigen Kinderkoor Brief aan raad over gewraakte bouwstijl Gem. Zangvereniging ,,Apollo'' Veulentje geboren JUBILEUM VAN DE G.Z.B. Niet meer parkeren aan de Dwarsweg EXTRA KERKDIENSTEN GEREF. GEMEENTEN HERKINGEN woensdagavond 7.30 uur -ds. P. Blok van Dirkslan-d. Bejaardenmiddag gaat niet door lELISSANT Met dhr. Jan de Keizer uit Me lissant is het goed praten over al les wat een brandweerman beroert en geen wonder Hij heeft er 33 verdienstelijke brandweerjaren opzitten totdat vrijdagavond het definitieve einde kwam. Zeker niet omdat dhr. de Keizer er wat op uitgekeken raakte maar omdat hij (zeer gezond en wel) de zestigjari ge leeftijd bereikte waarbij het reg lementair opstappen geblazen is. POSTBOX 8 f- MIDDELHAENIS Redactie en advertenties: Kantoor Langeiweg 13, Tel, (01870) 26 29 e-. Na 5.30 uur (01870) 3382 Bank: Rabo Middelhamls no. 3420.01.108 Sommelsdijk Giro 167830 ABONNEMENTSPRIJS 7.50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 27 cent per nun. Bij contract speciaal tarief. „De Inridhtinisssdhets is een gedegen werkstuk dat veel waandering verdient", vinden B. en W. maar op sommige on derdelen uit de scihets verscshillen ze van miening. B. en W. jnenen de volgend© punten als wen'selijke ontwikkeling naar vo ren te m.oeten (brengen: 1. ibij Battenoord moet er een jadhtlia- ven komen. Deze ihaven zal voorlo pig op grond van het niet aanwezig zijn van een verzorgingscentrum van voldoende ^schaal van 'kleine omvang moeten zijn. Zij denken daailbij aan ©en capaciteit van 200 ligplaatsen. In de toekomst ^moet het miogelijk zijn de capaciteit uit te breiden. 2. het gebied rond de jacihthaven moet igesühikt gemaakit wordenl voor ex tensieve dagrecreatie. 3. btnnendijks moet er op grotere schaal dan thans reeds het geval is, ruimte worden gemaakt voor het bouwen van bungalows en het plaat sen van caravans. 4. de ruimte als 'Onder 3 bedoeld zal in hoofdzaak gezocht moeten worden in de richting van de kern Nieuwe Tonge. 5. de ruimte zal een onderdeel moe ten gaan vormen van een tussen Nieuwe Tonge en Battenoord aan te leggen panklandschap. 6. (het tot de gemeente ibefhorende ge bied van de Grevelinigen eri de daar op aansluitende binnen- en 'buiten dijkse (delen kunnen en voor zover de laatste betreft tot ongeveer dfi' Battenoordseweg iblijven zoals zij thans zijn. Ten aanzien van de punten 3, 4 en 5 neemt een minderheid in het college een ander standpunt in. Zij is van oor deel, dat het .gebied tussen Nieuwe Ton ge en Battenoord „open" moet blijven'. De raad van bestuur van de vast te stellen gemeenschappelijke regeling zal worden samengesteld uit 14 leden, die als volgt znllen worden benoemd: 1 Ud dooo" de minister van C.R.M.; 1 lid idoor de minister van financiën; 1 lid door gedeputeerde staten van Zee land; 1 lid door gedeputeerde staten van Zuid Hjolland; 6 leden door de raden van de gemeen ten van Sch'Ouwen-Duiveland; 4 leden door de raden van de gcimeen'- ten van Goeree-Overflakkee. Met de overige eilandelijke gem.—be sturen is het Middeiihamisse College van mening dat Goeree-Overflakkee niet 4, maar 8 vertegenwoordigers in het bestuur dient te hebben i.v.m. het grotere inwonertal dan Sohouwen-Dui veland. o k ■t Als dhr. Vijifhuizen stelt dat de reac ties tegen de bouwwijze in de Dubb. Ring overtrokken zijn, dan wensen wij daar ten hevigste tegen te ajgeren. Dhr. Vijfhuizen ontgaat n.l. alle grond die aan deze geringschatting ten grondslag liggen. Wij, de bewoners van de oudC' dorpsikem zijn van mening dat onze omgeving in zijn „waarde" wordt aangetas;t. Ieder een ziet dmdelijk wat daar aan schort, dtis beslist niet overtrokken. Als hij zi'cih beter aangaando een en ander informeert, zal hij zekei' tot an dere gedacbten komen. Deze tendens willen wij niet zien doorgevoerd, daar het reeds aangetaste geheel niet ver der ■de.gTadeert ten koste van de goe den want zoals hij zelf zegt, ver minking hoe ook toegepast, hHjft vermknking! 'Ons protest is zeker geen bezigheid, daar velen van ons de handen v ol heb ben aan het „conserveren" van onze woningen. A propos, conserveren is be houden, en dat is waar het bij cms om gaat. Als dat 'dan, om welke reden dan ook, niet haalbaar is en men kiesl'. voor vernieuwen, dan wel in de geest Tvëlke enigszins representief is voor de oim- gevinig, in dit geval de meer dan 300 jaar oude dorpskern. „Historische vira ar de" 'bouwt men niet één, twee drie, dat doet de tij'd voor ons, over meer dan een ^mensenleven. IDe technocratische maatschappij laeesEt daar niets me© uitstaande, het nu geeft ons 'de vrijheid langs demokratische weg te protesteren. Als dhr. Vijfhuizen met ons mee voelt, had hij zeker andere argumenten ge bruikt, zijn ingezonden stukje lijkt niet erg 'Op dat van een „'dorpskembewo- ner". Onze „kembewoners" hebben al len toch een iets andere merdng als het gaat om het oude centrum. De protesterende bewohers. Plm. 3 weken -geleden is in Den Bom mel een hondje 'opgevangen 'dat z'n baasje nog steeds kwijt is. In afwach ting van de hereniging wordt het in Sommelsdijk verzorgd. Het is een reu, met donkeiibruin lang haar, gele onder- vacht en witte bef en -voorsokjes. Goed thuis gezocht. Een plm. 10 maanden jonge fox ter rier, reu, zoekt een 'goed thuis. Ook dit hon'dje is ondergeforaciht bij raevr. Troost Enkele Rinig 53 Sommelsdijk,-tel. 2912. MEDDELHARNIS f Ds. J. Maasland, op' wie een veelheid van beroepen is uitgebracht heeft weer voor 'drie van hen bedankt, t.w. voor Eïie, Bameveld en 'Katwijk. Ds. zal ver volgens nog een beslissing hebben te nemen op 'de beroepen naar Alblasser- dam, Voorthuizen, Bennökom, Wezep en Capelle a.d. IJssel. 'OUDD'ORP Het bijna 4V2 jarige dodhtertje Pie- temella Elizaibeth (Nelleke) van de fam. Bolfcenbaas uit de Visserstraat is vrij dag tegen half zes door een auto ge schept. Het kind overleed ter plaatse aan de gevolgen 'daarvan, waaronder ernstig hersenletsel. Het meisje liep spelenderwijs de Oudelandseweg 'op, vanuit de xoitrit van de faim. Bezuijen'. An'dere 'kinderen die 'bij haar 'waren heibben haar kennelijli noig teruig Willen roepen, maar het meis je liep onder de auto van de 21-jarige timmerman J. S. Duinbouwer uit Be- nesse. Deze wagen reed, zo' heeft de be stuurder verklaard, 60 a 70 km. per uur. Het 'kind werd noig 20 a 25 imeter mee gesleurd. 'Dodelijk -gewond -werd het in de woning van 'haar oom, dhr. C. Hoek, 'binnengebracht. Door 'Oververliitting van de oliever warming is vrijidagavond brand uitge broken in de bamjgalow van de fam. C. J. Glavimans uit Rotterdam, staand op het Alexanderpark. Door dhr. Kees Aleman was de kachel aangestoken zodat de -bewoners in Ouddorp een war- m'O bungalow zouden treffen. Toen dhr. 'Glavimans bij zijn tweede woning arriveerde ontdekte 'hij 'de brand 'Ouddorps brandweer was snel ter plaatse en imede met behulp van pers- luohtmaskers ging men 'aan 't blussen. De 'brand had zich toen al zover ver breid dat het woongedeelte en de keu ken uitbrandden'. De rest ikreeg flinke waterschade. NIEUWE TON'GE De 'GS'm. Zangveren. „Apollo" heeft naast het gemengde koor een kinder koor opgericht waarvoor zich nu reeds een 30-tal kin'deren hebben aangemeld. De leiding van dit 'koor heeft mevr. -N. Bruggeiman-de Bonte -die reeds vele jaren -de leidin'g had van het kinderkO'or Excelcior uit Dirltsland. Mochten er nog kinderen zijn die nog lid wensen' te worden en die tussen 8 en 12 jaar oud zijn -die kunnen zidh aanmelden bij mevr. S. Bruiggeman-Abresch, Verolme- straat 13, -mevr. 'N. Brugigeman-de Bo'nte Fr. van Borselestraat 26 of bij het be- stuiu- -der -gem. zangver. A. Brugge-man, Korteweegje 16. SOMMELSDIJK Een groep -omwonenden van de in aanbouw zijnde pandje Dubbele Ring 17, 19 en 21 hebben College van B. en W. en 'gemeenteraad een schrijven ge- zou'den waarin zij stelling nemen tegen' 'de stijl waarin deze pandjes worden op getrokken. Zij menen dat dit stijl verre van passend moet w^orden geacht. In dat verband herinneren de veront ruste omiW'Onenden college en raad aan de intentie van hun besluit d.'d. febr. 1975. Ér zou n.1. een „aan de omgeving aangepast bouwplan" worden -gereali seerd en het wordt het college wat 'kwa- lij'k 'genomen -dat ze de raad niet in kennis heeft .gesteld van -de wetenschap dat er met afwijkende, rode, steen ge bouwd zou .worden. Temeer bevreemdt het -de bewoners -dat -de ibouw met rode steen wordt toe gelaten omdat de gemeente ernaar streeft de monumentale waarde van de -dorpskernen te behouden. Gevraagd wordt dan ook de 'gevels alsnog aan te p-assen in -de stijl -die 'behoort bij een buurt waarin zoveel panden op de lijst van monumenten voorkomen. Daartoe zullen 'de rode stenen -door IJsselsteen- tjes vervangen! di-enen te worden en de 'dakpannen door oud-hollandse pannen. 'Geboopt wordt dat -de brief in de vergadering van donderdagavond zal worden behandeld. NIEUWE TONGE Tijidente de -op 28 jan. 1976 -gehouden jaarvergadering werden 2 leden onder scheiden. Mevr. A. N-otefoo-om-de Blok werd voor het feit dat zij reeds 40 jaar lid was een zilveren fruitschaal aangebo den Van 'de 40 j'aar dat zij lid van -de veren, is heeft 'zij -ook nog 17 jaar in het bestuxir zitting igeh-ad. De andere 'onderscheiding was voor mevr. L. B-ruggeman-Ludhtenburg die 25 jaar lid was van Apollo. Mevr. Brug- geman is op een nog heel jonge leef- tij'd al lid van ApoUo (geworden van daar dat zij nu al een onderscheiding mocht ontvangen. Aan haar werd uit gereikt -een zilveren insigne met inscrip tie „25 aar APQLLO". -Namens het -bestuur, leden en diri gent werd de weris uitgesproken dat zü nog vele jaren hun 'Itrachten aan Apol lo zullen- mogen -geven. 'DEN BOMMEL Winteruitvoering EM.M. De mu- zi-ekver. E.M.M, houdt a.s. vrijdagavond 6 febr. in het Ver. gebouw, a-anvan-g, 8 uur. zaal -open half 8. Het programma wordt 'gevuld -door E.M.M. in z'n ge heel, -de jeugdgroep „The young music- makers" en een gezamenlij-k optreden. Ijspret, jawel maar het is wel even wennen geweest voor jong, en oud. Het fotootje dat we hierboven plaatsen illustreert dat voldoende. Peuters die op de been krabbelden en een mevrouw die zich, met stoere Noren onder de voeten, als een pinguïn voortbewoog, inclusief de fladderende bewegingen met de armen om op de been te bleven. De Wij-kgroep Middelhamis-Zuid kreeg het bij de gemeente gedaan dat de rol- schaatsfoaan aan de Doetinchemsestraat onder water -werd gezet en, midden in de nieuwbouw, werd aldus een 'keiu-ig schaatsbaantje gecreëerd. De jeugd heeft er naar hartelust igekratobeld en AOHTHUIZEN Nadat we al eerder de (vroege) geboorte -aank-ondigden van geit jes en lam'metjes do-en we dat nu v&n een veulentje. Het werd dezer da-gen ge'bo-ren op- de boerderij van de fam. A. Akkerman te Acht- huizen. Het merrie-veulentje voelt er zich uitstekend bij al zal ze nog even moeten wachten voor ze in een malse wei ro-nd mag dar telen! MELISSANT Tweetal'. Door de kerke-raad der Ger. Gemeente is -als tweetal voor een te 'beroepen predikant gesteld -ds. J. Karens van Opheusden en ds. H. Ligtenberg van Terwolde. De verkiezing zal plaatsvinden in een a.s. donderdagavond te houden leden vergadering. A.s. vrijdag 6 februari hopen we met een bus naar Utrecht te gaan voor -de herdenkingsdien'st van het 75-jarig ju bileum van -de -Gereformeerde Zendings Bond in -de D'omkerk. iDe 'bus wil tien minuten over vijf uit Ouddorp vertrekken vanaf het vereni- ginigsgeb-ouw aan -de Stationsweg, en uite-rlij'k half zes vanaf 'de Langewe'g Middelhamis-'Sommelsdijk. -Stopplaats tegenover de Prinsesselaan (Rusthuis De Goederee). Er is nog plaats -over, -maar geeft U zich 'dan zo spo'edig 'mogelijk op 'bij: A. Terlo'uw, Chr. de Vrieslaan 42, Middel hamls, tel. 01870 - 2642. MIDDELHARNIS Langs de Dwarsweg, 'de weg waar langs het woonwagenkamp is gelegen m'ag vo'ortaan niet meer worden ge parkeerd. 'Gedeputeerde Staten hebben daartoe besl-oten op verzoek van het college van Dijkgraaf en heemraden van het Waterschap Flakfcee. Het toe passen van het -parkeerverbod wordt in het belang van de verkeersveiligheid geacht en 'bovendien was de waterop- vangende functie van de bermen teniet gedaan doordat er steeds veel auto's stonden geparkeerd. G.S. menen! dat op het kamp zelf voldoende gelegenheid bestaat tot het parkeren van auto's. Het in te stellen parkeerverbod 'geldt vo'or -beide zijden van -de weg. OOLTGENSPLAAT Wetgens verbouwing van „Elthato" baat de maandelij'kse 'bejaard-enmiddag van heden woensdag 4 februari NIET DOOR. Voorlopig is de samenkomst een miaand uitgesteld. gistermiddag kregen zelfs de kleuter school leerlingetjes gelegenheid de -be- - nen te s(trekken. In So-mmelsdijfc maakte de Chr. Nat. School er, op het ijs van -de -haven, een gezellige middag van met wederzij'ds spelletjes en warme chocola. Dat zou mevr. Vis o-o-k best jge-smaakt hebben kort na-adt ze zanda-smiddag do-or het jjs ;ging. Hoezeer er ook van ijspret sprake is. talloos zijn ook -de verwondingen' die zijn opgelopen. Veelal -blijft dat tot vleeswonden en ontvelltnigen beperkt, maar in het ziekenhuis te Dirksland zijn de laatste daigen toch al tenminste 5 gebroken benen -gezet! Schaatsen waren er de laat-ste dagen nauwelijks meer te krijgen, al zagen sommige handelaren kans nog net een partijtje binnen! te krijgen. Met hun handel hebben ze igoeie sier gemaakt! i#,*':. Vrijdagavond, in „Melishof" waar de jaarvergadering werd gehoud-en igingen de gedachten nog -even terug naar de veertiger jaren to-en de Duitsers ook in ons land huishielden. Schilder de Keizer (geboortig van Goeree-Haven- 'hoofd maar al ais 14-j'arige schilder bij 'de fa. Baart in Mehssant) werd 'vrijge steld van de Arbeitseinsatz toen -de bur- -gemeester zo vriendelijk was hem als „bewaarder der slangen" aan het Me- lisisantse brandweercorps toe te voe gen'. Toch ontkwam hij niet aan de 'gang naar Duitsland die hij in 1944 toch nog voor ©en half jaar lang te imaken kreeg. Na -de oorl-o-g kon weer -op dhr. Kei zer gerekend worden en tot vrij-dag- avond heeft hij -onafgebroken -deel uit gemaakt van de -bluseenheid, -de laatste acht jaar zelfs als ondelbevelvoerder. Dat betekent dat -dhr. de Keizer actief is geweest in 'de ra'mp-dagen, dat hij de reeks boerderijbranden die zich een aan tal jaren (goeden voordeed te lijf 'ging en -dat hij met zijn korps zo succesvol de zege bez-odht op tal van eilandelijké reigionale en landelijke wedstrijden. Met -genoegen, dat moet -graegd want de Kei zer was een brandweerman uit het zui verste hout igesnederi. Vrij'dagavond waren er waarderende woorden te -over. Bevelvoerder P. Nag- tegaal (die -overi'gens nog gebo'ren moest worden toen 'dhr. de Keizer al lang en breed brandweerman was) ging daarin voor en overhandigde zijn scheidende collega een miniatuur brandweerman, met de hand aan de tromp, tenvijl er v-oor mevr. -de Keizer, die haar man nauwelij'ks anders 'dan -alsi brandweer man heeft gekend, een bloemetje was. B-iuig. Bos boo'd hem de dank van het geoneentebestuiur aan voor zoveel jaren trouwe 'dienst en 'bood 'dhr. de Keizer een blauw aarden'werk bord aan waar op de spreiik: „Als vuur -en water U belagen, wie zal de scha -dan voor u dragen?" 'Commandant C. Hakkenbrak -die vele jaren lang bevelvoerder was van het Melissantse korps 'kon van naby aller lei wederwaardigheden verhalen, zoals -ook de uitspraak van dhr. -de Keizer dat 'er altij-d maar „op de ketting moest worden -gesprongen". De rij van spre kers werd besloten -door dhr. P. van Driel te Sommelsdijk namens -de eilan delijké vereniigin-g van 'brandweercom mandanten. Het was -diep in de nacht eer het gezelschap -opbrak. De brandweerpop die 'de tuin van de fam. de Keizer 'had ge sier-d had toen ook al baan -gemaakt en nu rest nog alleen de herinnering. Maardat is dan ook een mooie!

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1976 | | pagina 1