Glimpje hoop op soepeler quoteringsregeling Subsidie voor Stichting leugdwerl( G.-Overflal(l(ee Dins<Jaig 20 januari 1976 No. 4456 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond Bijeenkomst P.C.P. Goedereede Wout 't Mannetje We lopen al een jaar aan het lijntje van de regering HISTORISCHE STRAATNAMEN IN OUDDORP Storende bouw in Dubbele Ring K. Kamp opende nieuwe winkel Schuur in Zuid Achterweg afgebrand Bij val verwond Jongeman richt vernielingen aan RAAD GOEDEREEDE: Hulp aan het Belgische rampgebied EXTRA KERKDIENSTEN GEREF. GEMEENTEN NIEU'WE TONGE: Raad Dirksiand vergadert a.s. donderdag Veelheid van beroepen op ds. IVIaasiand POSTBOX a M MIDDELHAENIS Redactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Tel. (01870) 26 29 -^ Na 5.30 uur (01870) 33 92 BaMk: Ra)bo Middelhamis no. 3420.01.108 Sommelsdijk Giro 167830 ABOÜNTNEMENTSPRIJS 7.50 PKR KWARTAAL ADVERTEO^JTIEPRIJS 27 cent per mm. Bij contract speciaal tariel. Ter vergadering heeft P.C.P.- voorz. L. Visser de beide aanwe zige parlementariërs deelgenoot gemaakt van de zorgen van het dag. bestuur van Goedereede m. b.t. de zeewaterltering. „Er zijn al jaren plannen de duinen te ver stevigen maar ze liggen kennelijk veilig opgeborgen in een bureau lade!" meende dhr. Visser met een grimmige ondertoon. Hij liet de beide heren weten dat het ge heel voor de verantwoordeiyk- heid van het Rijk komt als het mis gaat met de zeewering, herinne rend aan de laatste storm met een grote duinafslag als gevolg. Ze waren blij na een hele week zee weer thuis te zijn maar dat weerhield Goerees' vissers er niet van vrijdag avond met een flink aantal in „'s Ko ningspleisterplaats" te zijn waar „de problemen van de visserij" bij de kop werden genomen. Dat gebeurde met het nodige gezag door A.R.P.-voorzitter de Boer, lid van de Tweede Kamer en van de vaste commissie voor de visserij. Niet dat ze opgelucht naar huis konden gaan maar dhr. de Boer gaf toch wel een glimpje hoop op nadere maatrege len die de gewraakte quotering wat dragelijker moeten maken. Aan hun zijde troffen de vissers een aantal mid denstanders die ook al geen onbezorgd bestaan meer leiden. Hun moeilijkhe den werden belicht door drs. v. d. Mei, C.H.U. Tweede - Kamerlid. De bijeen komst werd belegd door de P.C.P. te Goedereede. NODIG Om maar gelijk de knuppel in het hoenderhok te gooien stelde dhr. de Boer primair de vraag of de quoterings maatregel wel zo noodzakelijk is. „Wel zekerbeantwoordde hij die vraag stelling, waarop hij het gegeven liet volgen dat de tongvangsten ^inds het begin van de 60'er jaren een enorme daling te zien geven, een daling die aldus dhr. de Boer „angstwekkend groter" wórdt. Hij herinnerde de vissers er overigens aan dat daartegen vooral uit hun eigen kring (bij monde van hun organisaties) waarschuwende geluiden zijn gehoord. „We worden echter opgeroepen verantwoord bezig te zijn in -het beheer van de Schepping", stelde dhr. de Boer daarentegen in het licht v,an die ontwikkeling vast. Hij vond anders dan sommige vis sers de rol die de Regering speelt zo'n kwalijke niet. Er werd 35 miljoen in het Ontwikkelings- en Saneringsfonds ge stoken, de stijging van de gasolieprijzen werden ten koste van miljoenen gecom penseerd. Het O. en S. fonds bedoelt een sanering van 20''/o van de vloot te be werkstelligen zodat de resterende 80% „door het dal" komt. WAT NU Nu de uitvoering van de quoterings bepalingen de grootst mogelijke ver warring wekt en de kotters al in de eer ste weken hun kwantum voor de gehele maand aanvoerden was het voor dhr. de Boer duidelijk dat' er een gewijzigde re geling moet komen die beter aansluit bij de praktische situatie. Wat voorzichtige suggesties doend meende hij dat er misschien gedacht moet worden aan een stil-lig dag of het quotum te koppelen aan het aantal P.K.'s van het vaartuig. Ook meende dhr. de Boer dat er van de Banken wat verwacht mag worden en dat zij die immers zo toeschietelijk waren ook al stond het niet vast dat er een rendabele exploitatie was een deel van de verliezen voor hun rekening nemen. Vóór alles waarschuwde dhr. de Boer ertegen blijvend op „zwarte vangsten" aan te sturen omdat daarmee de markt wordt verknoeid en op langere termijn alleen maar nog grotere knoeierijen van te verwachten zijn. Persoonlijk had dhr. de Boer ook zijn vragen, o.m. hoe het staat met de rechtsgeldigheid van de quoterings maatregel en zeker vroeg hij zich af hoe het elders dan in ons land met de con troles gesteld is. Van een aantal landen wist hij dat die controle's vrijwel te verwaarlozen zijn. NERGENS OVER PRATEN! Zolang het Hof te Luxemburg nog "geen uitspraak heeft gedaan over de rechtsgeldigheid dan moetenwe maar nergens meer over praten!" suggereer de Wout 't Mannetje toen er gelegenheid tot discussie werd gegeven. „Niemand heeft het recht vis in beslag te nemen maar de vissers worden al wel zwaar gedupeerd. We hebben al een jaar lang aan het touwtje van de regering gelo pen maar er kwamen steeds nieuwe maatregelen. Niemand van onze achter ban gelooft' er nu nog in, er is een enor me verdeeldheid in de visserij en het beleid van de Overheid is daar mede schuldig aanstelde een geplaagde heer 't Mannetje vast. „Het gaat daar niet op z'n boeren- fluitjes, maar op z'n regeringsfluitjes", was de laconieke conclusie van dhr. L. Visser die de bijeenkomst presideerde. In de discussie lieten de vissers het geenszins afweten. Ene heer Groenen dijk die We overigens al eerder hoor den beweren dat hij zich als rustend visser aardig bedruipen kan maakte dat nu opnieuw bekend. Hij stak de moeilijkheden op de grote kotters, waar mee voor hem de kous af leek te zijn... Burg. van Velzen wUde graag geïn formeerd worden over de evt. sancties Links dhr. v. d. Mei, midden dhr. L. Visser, rechts dhr. dei Boer. die worden toegepast in andere landen bij geconstateerde overtredingen en schipper Jan van Dam uit Stellendam liet nog eens duidelijk weten zich lelijk „genomen" te voelen. „Wij hebben voor de quotering getekend onder druk om dat Engeland anders zijn zone tot 200 mijl uit zou breiden". Weth. J. Vqogd meende dat een sa nering van de vissersplaats pas dan enige kans heeft wanneer de eigenaar een volkomen „kwijting" van nog op het schip rustende schuld krijgt, „an ders blijft het levenslang een zenuwen toestand!" vreesde dhr. Voogd. EIGEN VERANTWOORDELIJKHEID „Hangende de uitspraak van het Europese Hof is het ieders eigen ver antwoordelijkheid of hij vist of niet", vond dhr. de Boer. Het ging z.i. niet aan van de Minister te verwachten op de stoel van de onafhankelijke rechter te gaan zitten. Het streven is erop ge richt aldus dhr. Boer een moderne vloot in stand te houden om niet tot een enorme kapitaalsvernietiging te komen. M.b.t. de stringente controle die in Nederland wordt uitgevoerd terwijl daar in heï buitenland nauwelijks spra ke van is zei dhr. de Boer: „...we zijn eigenlijk altijd nog een beetje roomser dan de Paus geweest!" Voorts glimlachte hij maar eens over de „dreiging" van Engeland zijn wate ren tot 200 mijl uit te breiden omdat de grens dan precies in de haven van IJmuiden zou komen te liggen! Dhr. de Boer meende voorts dat die schippers die in financiële moeilijkhe den zqn geraakt van de kredietverle- nende Banken zouden moeten kimnen verwachten dat die een deel van het verlies voor hun rekening nemen. Van een relatie in Urk had spr. vernonlen dat dat op TJrk toegepast gaat worden. MIDDEN- EN KLEINBEDRIJF. Het hele scala van oorzaken waar door het midden- en Ideinbedrijf in de put is geraakt werd ontleed door dhr. V. d. Mei, Tweede-Kamerlid voor de C. H.U. In zijn betoog constateerde dhr. v. d. Mei dat het gevaar waarin de va derlandse economie verkeert nog on voldoende wordt onderkend waardoor het ook nog aan de juiste instelling ont breekt om daadwerkelijk aan de ver betering daarvan te gaan werken. Een symptoom daarvan is de kennelijke ge wenning aan het hoge werkloosheids cijfer en men is aldus dhr. v. d. Mei nog onvoldoende bereid het politieke belang naar het tweede plan te schui ven. De regering grijpt nu weliswaar in in de loonontwikkeling maar het effect daarvan mag niet worden overschat; in '76 zullen desondanks nog minder in vesteringen kunnen worden gepleegd en zal de werkloosheid nog verder stijgen. De inkomens daarentegen in het mid den- en kleinbedrijf zijn de laatste'ja ren met 7 a 8% gedaald terwijl het heet dat ieder recht heeft op een deel van de welvaart. Spr. zag nog niet duidelijk wat de Regering aan de grote malaise gaat doen maar z.i. is duidelijk dat de collectieve lasten-ontwikkeling moet worden omgebogen om de economie te redden maar ook het midden- en klein bedrijf de plaats te laten behouden die ze bekleedt, o.m. als middel tegen onge wenste machtsconcentraties. „Het mid den- en kleinbedrijf past geheel in het streven van de regering kennis en macht te spreiden", aldus dhr. v. d. Mei. Ook dhr. v. d. Mei kreeg een reeks vragen te beantwoorden. O.a. werd hem gevraagd'of het niet de top-ambtenaren zijn die het beleid bepalen inplaats van de verantwoordelijke Ministers. Spr. meende dat met nadruk te moeten ontkennen. „Het Kabinet zet het kader van het beleid uit en de ambtenaren vullen het in", verklaarde hij. Gevraagd werd ook naar de juistheid van een verdergaande mechanisatie. Dhr. v. d. Mei bleek er voorstander van te zijn: „we moeten goedkoper zien te produceren en dat betekent meer me chanisatie!" stelde hij vast. „Misschien betekent dat ook meer werkloosheid maar dat mag ons niet van mechanisa tie afhouden". Dhr. J. A. Biemond die het betreurde dat bedrijven zolang op Rijkssteun moe ten wachten dat ze of al failliet zijn of zich hebben hersteld kreeg alleen maar te horen dat het ambtenarenapparaat niet op een snellere verwerking is in gesteld Over en weer werd nog geruime tijd gediscussieerd,'waarna royaal na elven de bijeenkomst werd besloten. De beide inleiders kregen een pakket zee-banket aangeboden; inderdaadook met tong! Wanneer de gemeenteraad a.s. donderdagavond met het voorstel van B. en W. instemt krijgen de nieuwe straten in „Ouddorp-Oost II" namen die aan de geschiedenis zullen herinneren. De straten worden dan als volgt genaamd: DIEPENHORST (naar de benaming van de Oude Polder of de polder Het Oudeland van Diepenhorst); RUSTBURG (eertijds een schone hofstede gelegen aan de thans genaamde Hofdijksweg); SPEEEUWENSTEIN (kasteel van de Heer van Voome in het Oudeland); SCHANSWEG (aan de Zuiddijk in de polder het Oudeland is een schans gebouwd in het jaar 1665); PREEKHILLAAN (Preekhil is een terp waar eertijds een kapel met het beeld van de Heilige Maagd stond. Zeelieden en vissers gingen hier ter Bedevaart); HEIJBURG (oude stee of buitenplaats te Ouddorp Z.H.) CHICHOREILAAN (de chichorei-wortel, de grote opkomst van Ouddorp). INGEZONDEN: Na kennis genomen te hebben van de stukjes in (het Eilanden-nieuws, wil ik; als bewoner van de Dubbele Ring, ken baar maken, dat beide artikeltjes mijn volledige instemming heibben. Het Kerkstraat je, heel mooi en in stijl, kan eni Tnoet worden verlengd in de Dubbele en Enkele Ring. Doordat er in bovengenoemide straten al verschillende mooie gevels staan, is het alleen een kwestie van in stijl aan te passen van wat er nu en in de toe komst ge- en verbouwd wordt. Dat hetgeen er nu gebouwd wordt niet in stijl is kan iedereen zien, men behoeft daarvoor geen bouwstijlen be studeerd te hebben! Liefst wel maar financieel misschien niet haalbaar, zijn gevels zoals in het Ke-nkstraatje. Naar mijn mening was en is het nu noig steeds mogelijk, om zelfs met nieu- w:e gele steen, welke de oude ijselste- nen benaderen een andere en toeter in de omgevinig passende pui neer te zet ten. De ko'zijnen kunnen blijven zitten en alleen de ramen toeihoeven dan te worden aangepast. Het geheel zal daar na in stijl, en nog steeds toetaalbaar zijn, door deze in feite kleine veranderin gen, n.l. de steen en de ramen. Dat de heirode steen een speciale steen is' en na enkele maanden fo.v. door de zon hcihtigeel wordt, kan ik niet ge loven. Als er niets aan gedaan wordt zullen we zolang de huizen er blijven staan, bij het passeren een zonneibril op moe ten zetten, om. av&r de ergernis maar niet te spreken. Wat in MiddeUiamis op de Voorstraat en roodom de kerk mogelijk is, moet in Sommelsdijk tooh ook kimneri? Of vergis ik mij daarin? Joh. L,. Groenendijk Dubbele Ring 25, Somimelsidijk OOLTGENSPLAAT Tegenover de bestaande zaak, hoek Voorstraat - Brandewijnstraat heeft de heer K. Kamp j.l. zaterdag een nieuwe zaak, of beter gezegd een showroom ge opend. Na het vertrek van mej. E. Tig- gelman kocht dhr. Kamp haar woning Voorstraat 39. Inwendig had er een to tale verandering plaats. Kamers, bijka- mers en keuken werden tot één geheel gesmeed, waardoor een flinke ruimte werd verkregen. Uitwendig bleef het pand in oude stijl, behalve enkele ra men die werden aangepast. Zowel van af de Voorstraat als vanaf de Brande wijnstraat heeft men een goed over zicht van hetgeen in de winkel te koop staat. Dhr. Kamp die een rijwiel, annex bromfietshandel heeft brengt in de nieuwe naimte een verscheidenheid van Autopeds, kinderfietsjes, een kollektie auto-accessoires, enz. De verbouwing was in handen van de Firma Dorsman en Van der Welle, tim mer- en metselwerk; Fa. M. Kreeft en Zn. schilderwerk en Fa. Abr. Hotting (Langstraat) aanleg electriciteit. De totale oppervlakte die thans wordt benut is 80 m^. SOMMELSDIJK Doordat in zijn woning aan de En kele Ring het electrische liciht uitging merkte dhr. W. Vroegindeweij vrijdag avond tegen half tien dat zijn schuur aan de Zuidelijke Achterweg in brand stond. Toen de snel gealarmeerde brandweer van Sommelsdijk ter plaatse kwam brandde het dak al als een faifckel en was ten dele zelfs al ingestort. Primair richtte de brandweer zich dan ook op het behoud van de naastgelegen schu ren die ernstig gevaar liepen. Eén van de schuren heeft nog aanzienlijke scha de opgelopen. Het brandweerkorps van Middelhar- nis heeft nog bij de blussing geassis teerd. Sommelsdijfes' bluseenheid ge bruikte ditmaal voor het eerst haar nieuwe brandweerwagen in een werke lijke actie. De schuur brandde geheel uit. De auto van dhr. Vroegindeweij ging in de vlammen verloren, zo ook een voor raad melk- en zmvelproducten en le vensmiddelen van de rijdende melkh an delaar P. Moerkerken. De rijdende win kel van dhr. Moerikerken stond af gesloten voor de schuur geparlïeerd. Door een ruit in te slaan wist men in de wagen te komen en] die van de brand weg te duwen. Dhr. Vroegindeweij was tegen brand verzekerd. De teohnische recherche die een onderzoek instelde heeft aangeno men dat de brand in de personenwagen is ontstaan. MIDDELHARNIS: Bij het binnengaan van de kerk, j.l. zondagmorgen, is dhr. M. Edewaard, hoofd van de Groen van Prinsterer- school over een verhoging gestruikeld en gevallen. Dhr. Edewaard heeft van jongsaf een kwetsbare arm waaraan hij nog vorig jaar werd geopereerd. Die arm werd opnieuw verwond en dhr. Edewaard werd maandagmorgen voor behandeling in het ziekenhuis opgeno men. SOMMELSDIJK: De politie heeft zaterdagavond in de Fortuinweg de R.T.M.-bus tot staan ge houden. Zoals werd verwacht werden in de bus een aantal brooddronken kna pen uit Stellendam aangetroffen die in Sommelsdijk uit waren geweest. Een van hen, de 18 jarige visser C. T. be kende het glas van de vitrines van Fo tografie Zandstra te hebben ingeslagen. Ook bleek hij zijn vemielzucht in de bus te hebben botgevierd en dat kon te gelijkertijd in het proces-verbaal wor den meegenomen. DIERENBESCHERMING MIDDELHARNIS Bij Mevr. Ketellapper, Voorstraat 43, tel. (01870) 30 31, is komen aanlopen een witte poes met grijze vlekken en grijze staart. WU de eigen!aar(es) s.v.p. kon- takt opnemen met bovengenoemd adres? De raad die a.s. donderdagavond ver gadert zal worden gevraagd de Stichting Jeugdwerk Goeree-Overflakkee naar rato van het aantal inwoners een sub sidie toe te kennen a 7.173,Het vo rig jaar opgetreden tekort werd veroor zaakt door een verlaging van de Prov. subsidie. B. en W. wijzen de raad erop dat voorheen de Herv. Jeugdraad en de Herv. Geref. Jeugdbenden in de Stich ting samenwerkten. In de nieuwe statu ten is bepaald dat de Stichting de naam draagt van „Stichting Jeugdwerk Goe- ree en Overflakkee", waarin iedere ker- kehjke gemeente of maatschappelijke Instelling op Goeree-Overflakkee een persoon die nauw bij het jeugdwerk be trokken is kan voordragen voor een be stuursfunctie. Gezien de begeleidende, de algemeen ondersteunende en de dienstverlenende taak van deze stichting voor aUe groe pen van jeugd en jongeren op Goeree- Overflakkee, het stimuleren van aktivi- teiten in regionaal verband, die de alge mene en geestelijke vorming van de jeugd dienen, het verstrekken van ad viezen aan die organen/organisaties die zich richten op jongeren en daarbij in het bijzonder een eigen bijdrage leveren aan de geestelijke vorming van de door die organen/organisaties bereikte jeugd, zijn B. en W. van mening dat subsidië ring van deze stichting voor onze regio zeker op zijn plaats isi O.m. wordt de raad gevraagd een voordracht op te stellen voor de benoe ming van een Commissaris van de N.V. Emgo in de plaats van de aftredende heer L. P. Akershoek (72) B. en W. dra gen ter vervulling van de vacature voor dhr. J. Voogd en dhr. T. van Dam. De raad zal ook een uitspraak worden gevraagd over de nieuwste Inrichtings- schets Grevelingenbekken. Op de in houd daarvan zijn een aantal reacties ontvangen die via G.S. ter kennis van de Minister zullen worden gebracht. Die reacties kwamen van dhr. J. W. Kooi man, Haven 10 te Ouddorp, de Water sportver. Goeree, Stichting „Het Zuid- Hollands Landschap, Ver. van beroeps vissers „de Grevelingen", en de V.V.V. te Ouddorp. Grondverkoop. De raad wordt voorgesteld aan de Woningbouwver. „Beter Wonen" grond te verkopen, in Ouddorp-Oost II voor de bouw van 12 eengezinswoningen. Voorts wordt de verkoop voorgesteld van grond in „Stellendam-West H tb.v. de bouw van 50 Woningwet-woningen. Kantoorruimte. De Stichting Goereese Gemeenschap is niet langer geïnteresseerd in de huur, van een gedeelte van het v.m. Gemeen tehuis Markt 7. De Woningbouwver. „Beter Wonen" wil het vrij gekomen gedeelte huren voor het houden van spreekuren en andere samenkomsten. Bij B. en W. vinden dat geen enkel bezwaar. Zwembad. Om het exploitatieverlies op het zwenibad te Stellendam binnen de per ken te houden zullen de tarieven voor het nieuwe seizoen dienen te worden verhoogd. De raad wordt het als volgt voorgesteld: gezinsabonnementen van 60,— naar 65,volgkaarten van 8,naar 10,abonnementen voor ouderen dan 16 jaar van 35,naar 38,50, voor jonger dan 16 jaar van 25, naar 27,50; 10 baden kaartjes voor ouderen dan 16 jaar van 14,naar 15,en voor jonger dan 16 jaar van 7,naar 7,50. Entreekaartjes voor jongeren dan 16 jaar van 1,naar 1,25. INGEZONDEN Aan de inwoners van Goeree en Over flakkee, Sdiouwen en Duiveland en Tholen. Op zaterdag 3 jan. en zondagmorgen 4 jan. 1976, heibben wij, die de water snood 1953, aan den üjve hetoiben on dervonden, behoorlijk in ongerustheid gezeten, met de gedachte of de dijken wel hoog en sterk genoeg zouden' zijn om dit watergeweld te weerstaan. 'V/ij bleven gelukkig gespaard, voor over stroming of dijkdoorbraak. Helaas was dit niet het geval bij onze zuiderburen in België, de streek rond Ruislbroek, ook wel genoemd Klein Brabant, daar braken de dijken, met het gevolg honderden hectares bouw land onder water, huizen volgestroo^md, huisraad vernield, helaas boven de ma teriële schade ook nog 4 slachtoffers. U allen die persoonlijk de watersn'ood in 1953 hebt meegemaakt, vindt U het niet een morele plicht, om ook wat te doen voor de mensen in Ruisbroek en omgeving? Zeig nu niet, waarom heeft de Belgi- sdhe regering de dijken niet verhoogd, het zelfde hadden de Zweden, de Oos tenrijkers en; vele anderen die ons in 1953 hielpen ook kunnen zeggen, zij zeiden dit niet, dodh Welpen. Laten wij eilandbewoners ook helpen zonder commentaar op de Belgische re gering, doch voor ogen het leed en de schade die aan de mensen van Ruis broek en omgeving is overkomen. Laten we trachten die te bewijzen, want het moet todh mogelijk zijn dat per gemeente op onze eilanden een aantal personen de hoofden bij elkaar steken, een comité vormen tot inzame ling van gelden voor het getroffen ge bied in België, dat alles in dankbaar heid dat wij gespaard zijn. van Kempen Boorogaardpad 20, Ooltgensplaat Tel. 01873-782. woensdagavond 7.30 uur ds. P. Blok (bev. ambtsdr.) STAD AAN 'T HARINGVLIET: donderdagavond 7.30 uur ds. Th. van Stuijvenberg (voorber. H.A.) OOLTGENSPLAAT Geslaagd. Uitgaande van de Stich ting Vakopleiding voor drogisten te Bilthoven, 'slaagde te Amsterdam voor het examen drogist, mej. W. G. Hobbel Andr.d. Vijf en vqftig jaar getrouwd Don derdag 22 januari herdenkt het echt paar Jan Duim en Lena Fun, Pieter Biggestraat 19, alhier, zijn 55-jarige echtvereniging. MELISSANT Oud papier. Morgenavond, woensdag, zal door de helpers van het „banken- fonds" in de Herv. Kerk weer oud pa pier worden opgehaald. Wilt U zo vrien- delijk zijn het gereed te zetten? De gemeenteraad van Dirksiand is te gen donderdagavond a.s. om 7 uur ter vergadering bijeen geroepen. O.m. zal de raad gevraagd worden een standpunt te bepalen m.b.t. de nieu we Inrichtingsschets voor de Grevelin gen. Binnen Dirkslands grenzen is in deze schets de Grevelingen vrijwel ge heel aangewezen als natuurgebied, met uitzondering van deomgeving rond Herkingen waaraan een recreatieve be stemming is gegeven, t.w. een jachtha ven en een terrein voor verblijfsrecrea tie met bungalows en stacaravans. B. en W. stemmen daarmee in. De jachthaven zal t.z.t. een capaciteit van 250 ligplaatsen krijgen al is het B. en W. officieus bekend geworden dat het bestuur van de Stichting Grevelin genbekken een grotere omvang voor ogen staat. T.a.v. de haven van Herkingen zal een voorbereidingsbesluit dienen te worden genomen. Daarin wordt van een capaciteit van 250 boten uitgegaan. Een krediet van 5.000,— wordt ge vraagd voor de voorbereiding van een bestemmingsplan. Toegangsbrug. Het houten bruggetje over „de Gooye" zal terwille van een betere bereikbaar heid van de sportvelden verbreed die nen te worden. Ze worden vanaf de parkeerplaats dan tevens toegankehjk voor invalidenwagens. De raad wordt een krediet van 2.378,— gevraagd. MIDDELHARJSriS Ds. J. Maasland heeft recentelijk be dankt voor de beroepen naar Nieuw Lekkerland, IJsseknuiden eii Veenen- daal. Over twee weken zal hij een be slissing nemen op de toeroepen naar Epe, Bameveld, Katwijk aan Zee, Ga- •meren, Voorthuizen en Alblasserdam. Op ds. Maasland zullen voorts nog be roepen worden uitgebracht door de Herv Gemeenten van Capelle a.d. IJssel, We- zep en Bennekom. Ds. heeft in „de Waarheidsvriend" laten weten geen verdere beroepen meer in oveiTveginig te zullenl namen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1976 | | pagina 1