Eindelijk kan er worden gebouwd in „Quddorp Oost II" EEN OK-INRUBLWAGEN IS NET ZO ZEKER ALS EEN NIEUWE AUTO. Stemmeii slaakten OYer voorstel verbogiag Jigpiaatsgeldea Auto van het jaar H GARAGE KNOPS B.V. Auto in de tuin Jongens bekennen diefstallen Wonen en werken in Staphorst „Sempre'" houdt winterconcert Vereniging van Varkenshouders „ï}e Zuid-Hollandse Eilanden^' Beroep aangenomen Poesje gevonden Postduiven- tentoonstelling Conditie training t ^V'^ 486 jaargang Dinsdag 13 januari 1976 No. 4454 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond iK- Burg. van Velzen sloeg de eerste (83e) paal Financiering via het öMAQ^-ploo. [r'^;a;;7j| RAAD MIDDELHARNIS: Met 7-7 hebben donderdagavond de stemmen gestaakt over het voor stel de ligplaatsgelden voor jach ten in de jachthaven té verhogen. Dat voorstel kwam overigens uit de raad zelf voort, omdat B. en W. liever wilden volstaan met een verhoging van de havengelden met 35 waarover met de schippers- ver. „Schuttevaer" overleg zal worden geopend. De teleurstelling over het staken van de stemmen was met name op het gezicht van de P.v.d.A.'er dhr. P. Tiggehnan te lezen omdat zijn fractie al jaren op een verhoging heeft aangedron gen. D.P.B. GOEREE: Dokter J. C. v. d. Wulp legt de praktijk neer INGEZONDEN ZEER VREEMD NU IN OUDDORP in ons bedrijf te bezichtigen de U wordt beleefd uitgenodigd tot een bezoek. AUTOBEDRIJF „HET CENTRUIVI OUDDORP B.V.'' MOLE]VBLOK 6 OUDDORP POSTBOX 8 .-H MIDDELHARNIS Redactie en a<ivertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdljk Tel. (01870) 26 29 >-* Na 5.30 uur (01870) 33 92 Giro 167930 Banfc: Ralbo Middeliamis no. 3420.01.108 ABONNEMENTSPRIJS 7.50 PER KWARTAAL ADVERTElNTrEPRIJS 27 cent per mm. By contract speciaal tarief. Het stampen van de heimachine, vrij dagmiddag in het bestemmingsplan Ouddorp-Oost II, heeft de daar aanwe zigen als muziek in de oren geklonli^en. Burg. van Velzen dreef als volleerd hei-baas niet de eerste, maar de 83ste paal de grond in, met een zó zichtbaar genoegen dat het duidelijk was dat hy hier iets groots in vervulling zag gaan. Zo bleek het ook te zijn; op de daarna in hotel „Duinzicht" gehouden receptie kregen de genodigden nog eens te horen welk een strijd er gestreden moest wor den vooraleer de „eerste klappen kon den vallen". Die klappen luiden de bouw in van 34 woningwetwoningen en 16 koopwonin gen in de premiesector, waarvan er spoedig nog eens 12 zullen volgen. Voor beide complexen hebben zich al vol doende kopers aangemeld en geen wonder; sinds 1971 was er voor parti culiere noch sociale wontagbouw geen meter grond meer beschikbaar. Dhr. Hoogenraad, voorz. van „Beter Wonen" drukte'zich dan ook nog gema tigd uit toen hij het „heugelijk" over de nieuwbouw uitsprak. Het project is óók bijzonder omdat „Beter Wonen" zich voor het eerste üi haar bestaan toelegt op de bouw van particuliere woningen in een „beschutte" sfeer, waarin men aldus vertaalde dhr. Hoogenraad het „voor kwalijke practijken wordt be- iioed!" Spr. besloot met een hartelijk dankwoord aan allen die in het thans in uitvoering zijnde plan meer of minder energie hadden gestopt. Over de hoeveelheid energie die nodig is geweest om het zover te krijgen deed burgemeester G. van Velzen een boekje open, verheugd als hij was over het feit dat het startsein was gegeven, in de wetenschap dat er-op de lijst van wo ningzoekenden nog honderd namen staan en nog twaalf gezinnen in een woonwagen zijn gehuisvest. „Hoopvol en verheugend" vond dhr. van Velzen het dat er voortaan in Ouddorp in wat ruimere mate gebouwd kan worden na de stilstand die ettelijke jaren duurde en die voor een grote achterstand zorg de. „Het is hoogst onplezierig om jonge mensen naar elders te moeten verwij zen, temeer omdat dat de vergrijzing in de hand werkt", aldus dhr. van Velzen. Hij zag er in 't kort op terug een hoe grote stagnatie het best. plan „Oost II" heeft ondervonden, waardoor het kwam dat sinds '70 - '71 geen sociale- of par ticuliere bouw meer kon worden ge pleegd. Het gemeentebestuur kreeg van G.S. de boodschap zich tot de binnen terreinen te beperken waartegen zo releveerde dhr. van Velzen grote be zwaren bestonden omdat het karakter van Ouddorp op ontoelaatbare wijze zou zijn aangetast. Desondanks stelde de gem. raad in dec. 1972 een plan vast waarop G.S. prompt goedkeuring ont hielden. En prompt ging Goerees raad bij de Kroon in beroep waarna zo releveerde burg. van Velzen „met bijzonder veel moeite" met de Planolo gische Dienst en G.S. tot overeenstem ming kon worden gekomen. Het was jan. 1975 dat alle lichten op groen ston den waarna de raad het in record-tijd ontworpen plan in juni van dat jaar vaststelde. „Er is enorm veel werk verzet!" zo vatte dhr. van Velzen samen. Het plan werd bouwrijp gemaakt en de riolering en bouwstraten werden aangelegd waarna op 2 jan. met het slaan van de heipalen kon worden begonnen. Dhr. van Velzen die steeds staande gehouden had dat nog in '75 zou worden begon nen nam de omstandigheid dat hij twee dagen had gefaald dan maar voor lief. „Achter de schennen is in hevige mate gezwengeld aan de traag lopende amb telijke molen waarom het een dubbele' voldoening geeft dat de zaak nu draait! stelde hij verheugd vast. Spr. achtte de geschiedenis van „Oud dorp Oost II een schoolvoorbeeld te ziJn van hoe het niet moet omdat een stag natie van 1 a IV2 jaar de huurder zo'n 75,per maand meer aan huur kost. Anderzijds stelde hiJ vast dat het ook een schoolvoorbeeld is van wat er ondanks de grote controverses toch bereikt kan worden wanneer die maar opgelost worden en er een goede samen werking is tussen gem. bestuur, woning- bouwver., architect en aannemer. „Ga zo door...!" adviseerde dhr. van Velzen het bestuur van de Woning- bouwver. „U vind het gemeentebestuur naast en achter U en we zullen U zeker niet voor de voeten lopen!" Trein weer in beweging. De voorzitter van de Raad van Com missarissen, weth. L. Visser was al even blij gestemd als dhr. van Velzen: „ein- Zo vielen de eerste klappen. delijk is er de beloning op het vfele ge dane werk!" constateerde hij dankbaar. Dhr. Visser filosofeerde er wat over dat de ingeslagen paal door heel wat lagen van Ouddorps geschiedenis heen is ge gaan, maar dat thans het belangrijkst is dat de trein weer in beweging is ge zet. „Voorheen was Dirksland het Mek ka van de woningbouw en moesten wij onze woningzoekenden daarheen ver wijzen maar nu komen ze daar vandaan om hier een woning te krijgen", stelde dhr. Visser. Hij hoopte dat de bewoners van „Oost II" straks naar genoegen zullen wonen achter de walletjes, niet naar Amsterdams voorbeeld maar naar goed Ouddorpse traditie. Het plan zal door een aarden wal omgeven worden. Architect Ad Gestel te Middelhamis sprak vervolgens nog een woord van dank voor de weliswaar „heel vreemde" maar niettemin graag geaccepteerde opdracht waarin hij een uitdaging aan wezig weet. Dhr. Gestel maakte ziJn enorme bewondering bekend voor de wijze van aanpak van gemeente- en woningbouwbestuur besluitend met de wens, straks aan het eind van de rit even tevreden t€! zijn als nu aan het be gin daarvan. „Een lang, gelukkig en aktief leven" werd de Ver. nog toegewenst door dhr. Th. van Prooijen, voorz. van de Wo- ningbouwver. „Dirksland". Beziend dat er op een bevolking van nog geen 40.000 zielen 7 woningbouwcorporaties zijn riep dhr. van Prooijen op het chauvinis me meer te laten varen en te komen tot een groter samenwerking. „Gefeli citeerd met zo'n gemeentebestuur dat de plannen erdoor drukte, ik heb andere ervaringen", liet dhr. van Prooijen nog weten. Nadat nog aannemer v. d. Nieuwen- dijk zijn zegje had gedaan en het be stuur de te gebruiken steen had laten kiezen werd rond zes uur de bijeen komst gesloten. MIDDELHARNIS In de nacht van vrijdaig op zaterdag is K. J., inwoner van Middelhamis, met zijn auto, op de hoek Steeneweg-Lijs- tenbesweg een tuin ingereden. De man moest niet vanwege verwondinigen (hij liep geen schramimetje op) maar van wege een gebleken alooholvergiftiging in het ziekeniiuis worden opgenomen. NIEUW ETONGE Twee knapen tut Nieuwe Ton'ge, de 20-jarige J. H. v. B. en de 17-jarige L. V. H. zijn vrijdagnactit in Roterdam aan gehouden toen ze daar met een gesto len auto rondreden. Naar Middelhamis overgebracht be kenden ze nog meer op hun kerfstok te hebben. Eerder op de avond hadden! ze in Nieuwe Tomge in een zestal onbe heerd staande auto's ingebroken. Van H. gaf voorts toe, samen met ene L. D. (16) tweemaal ingebroken te hebben in de kantine van de voetbalvereniging. Samen hadden ze ook ingebroken in een weekendhuisje te Nieuwe Tonge van waaruit ze een oude klok hadden mee genomen. Voorts bleek van H. samen met C. F. koperen leidingen uit sloiop- woningienl te hebben weggenomen. M\M 't Is een eerlijke aanbieding. Een kerngezonde wagen. Zo'n 2 jaar en 40.000 km op de teller. Een OK-inruilwagen heeft niks teverbergen. Dat blijkt wel uit onze gratis inspektiebeurt. U mag de wagen ook eerst 2 weken of 1500 km proberen. Niet tevreden Krijgt u 'n andere wagen. Zonder gezeur. u 3 maanden volledige garantie. Ook op onderdelen en arbeids loon. Zo koopt u een gebruikte wagen met zekerheid. Voor'n zuinige prijs.Trouwens, over het kopen van 'n gebruikte wogen hebben we een aardig boekje. Kunt u gratis komen halen. Of aanvragen met onderstaande bon. I Op een ÖK-inruilwagen krijgt bon. I In envelop (frankeren als brief) sturen naar General MotOB Continental S.A.-Nederland, Parmentierplein 1, Rotterdam, Voor het boekje „Hoe koop ik een gebroikle auto?" Naam: Straat: Plaats: Deder voo« Goefee-Overflakkee: iangvwt^ 113, Middelhamis, fel. 01870-20 43/22 22 B. en W. wilden het liggeld voor het komende jaar opnieuw op 100,hou den, maar dat ondervond nogal wat weerstand. Zo verklaarde mevr. van Loon (VVD) een verhoiglng van 10 "/o allsztns' redehjk te vinden lals maar de milieu-hygiënisdhe situatie aou verbete ren, waarop ook door dhr. G. C. Joppe (CHU de aandacdit werd gevestigd: „jam mer dat er tn de nabijheid rioolwater ge loosd wordt" vond hij. Overigens voelde dhr. Joppe er veel voor de Uigprijs tot 150,te vecrhoigen. „Dat is zeer reëel en het bestuur van de Watersprtver. moet dan zelf maar vutmaken wie wel ke portie betalen moet", argumenteerde 'dhr. Joppe. Burg. van Es evenwel moest hen te leurstellen die een verbetering van de hygiënische omstandigheden verwach ten omdat daar dit jaar nog @een spra ke van zal kunnen zijn. Na de mededeling van dhr. van Es dat het college voornemens is het ha vengeld op te trekken gaf idhr. Joppe te fcenneni het voorstel dat hij over woog niet in te zullen dienen. Dhr. P. Tigigelman haakte daarop in door wel een voorstel te lanceren voor een verhoiging tot 125,„Ik ben blij dat nu gebleken is dat er tenslotte toch over gedacht wordt als je er, maar ja renlang over door blijft pratenl!" stelde hij vast. „Persoonlijk vind ik zo'n verhoging op z'n plaats", veaMaarde dhr. W. Vil- lerius (SGtP). Hij vergeleek de kosten' van een Ugplaats a 100,r— met wat voor een caravan-staanplaats zal moe ten worden betaald, soms tot 150O,— en dat ook door de gewone man". Dihr. J. Th, M. Jacobs (WD) reageer de daar heel adrem op: 'die caravans zijn waarschijnlijk op de riolering aangesloten, maar de jachten in Middelhamis liggen in de ri olering", stelde hij vast. Het voorstel van dhr. P. Tiggehnan kwam in stemmimg. Het kreeg de stem men van zijn medefractieigenoten A. Tiggehnan en A. v. Alphen en de heren Arensman, Villerius, Joppe en Krijgs man. „Wonen en werken in Stai)horst" is de titel van de inleiding die a.s. don- ■deirdaig door dhr, J. de Wolde .zal wor- 'den gehouden voor de leden' van de C.P.B. „Goeree" en van de C.B.T.B. „'Goeree", half acht in „Toppershoedje". Dhr. de Wolde geeft zijn gehoor een ildjkje in het besloten Staphorster le ventje en ar wordt gezamenlijk ook een originele Staphorsters koffietafel genut tigd. SOMMELSDIJK Dokter J. C. v. d. Wulp, die zich ze ven jaar igeleden als hmsarts in Som.- melsdijk vestigde gaat zijn praktijk per 1 februari a.s. beëindigen. Zijn opvol gers worden het echtpaar dhr. en mevr. van Kempen-Zwolle uit Delft die bei den als arts zijn afgestudeerd. In Som melsdljk beginnen zij hun eerste prak tijk. Gedurende de januari-maand wor den ze door dokter v. d. Wulp ingewerkt en bij de patiënten geïntroduceerd. Dokter v. d. Wulp gaat zich in het Dijkzigt ziekenhuis te Rotterdam spe cialiseren in de rheumatologie en reva lidatie. Hij blijft voorlopig op Goeree- Overüakkee woonachtig. MIDDELHARNIS Vrijdag 16 januari a.s. verzongt de Koninklijke Fanfare „Sempre Crescen do" te Middelhamis haar jaarlijks win- terooncert. Dirigent W. Vemooijs heeft voor dit concert werken gekozen van hedendaagse componisten, 0'.a. Ted Hug- gens, Lex Abel en Meindert Boekei. Alle weiteen dragen een verschillend karakter en vragen verschillende pres taties. Komt in het ene werk de muzi kaliteit tot uitdrukkinig, vraagt een an der een teohnisdhe vaardigheid van de muzikanten. Als gast treedt 'Op- het acoordeonor- kest „Con Brio" te Zuidlamd, o.l.v. de heer A. van Kapel. Dit veel gevraagde orkest behaalde onlangs op een concours te Waalwijk een eerste prijs met promo tie naar de eerste klasse. Zij brengen een gevarieerd pragranmia dat zowel modem als -klassiek bevat. Het concert vindt plaats in de aula der Rijksscholengemeenschap Burg. Mijslaan te Middelhamis. De aanvang is' 20.00' uur 'en de toegang is gratis. HED'ENAVOND, 'dinsdaig 13 januari, om half acht houdt deze vereniging haar 9de algemene ledenvergadering in ca fé „de Kok" te Sommelsdijk. Na een kort 'hmshoudelijk gedeelte, wordt 'de kleurenfilm „Moderne var- kensmesterij" vertoond. Na de pauze houdt de heear S. de Jong Szn. een causerie over: „De Varkenshouderij in Oost-Europa" De heer de Jong is voor de Flakkee- se veehouders (rundvee, varkens en gei ten) een goede oude bekende. Belangstellenden, die nog geen Ud zijn, kunnen -de bijeenkomst ook gra-. tis 'ijeaoöken! EXTRA KERKDIENST GER. GEM. MELISSANT Woensdagavond 7.30 uior ds. P. Blok (voorber. H.A.) MIDDELHARNIS - THOLEN Ds. 'G. Mouw, voorheen predikant van de Ger. Gem. alhier, sinds 3V2 jaar predikant te Geaaemxiiden heeft het beroep naar de Ger. Gemeente van Tholen aangenomien. De aldaar door het vertrek van ds. C. Hegeman ontstane vacature heeft slechts heel kort ge- duiiTü. SOMMELSDIJK Bij de fam. Joppe, Fazantstraat 13 veriïlijft sinds enkele dagen een poesje dat bij hen aan kwam. lopen. De poes draagt een groen halslbandje met een belletje; ze kan het best omschreven worden als een „cypers lapjesachtig poesje" dat de eigenaar/esse kan terug halen op bovengenoemd adres, tel. 4476. DIRKSLAND ^-^ Lidmaten catechisatie. De lidmaten- catechisatie van de Ger. 'Gem. alhier zal m'et ingang van hedenavoïxd weer wor den hervat; aanvang 8 uur in het Ver. gebo'uiw 'bij de karte. Nu ongeveer te zien is hoe de pan den aan de Dubbele Ring, nr. 17, 19 en 21, te Sommelsdijk er uit gaan zien, wil ik toch wel even mijn verbazing ken baar maken. Met voorgevels van hel rode steen en kleine hardhouten kozijnen, waarin een] blindstuk is aangebracht en (waar schijnlijk) vaste ramen komen, kan ik moeilijk inzien dat dit: Ie in oude stijl, 2e inpassende stijl, opgetrokken wooüdt. Het bevreemdt mij destemeer omdat in de Gemeenteraad diverse keren ge sproken is over, het bouwen in oude stijl; in aangepaste stijl en ook gespro- Iten werd over ijsselsteentjes e.d. Er werden ook voorbeelden genoemd als 'het huisje van de woningbouw op nr. 1 van de Dubbele Ring. Ook in de door de Raad verleende vergunning tot verkoop van de grond is bepaald dat in aan de omgeving aan gepaste stijl gebouwd moet worden. Daar ik weet hoe „moeiUjk" (overi gens meestal terecht) de diverse com missies en instanties kunnen (moeten) doen bij het goedkeuren van bouwplan nen, zeker bij voorgevels e.d. waar ieder een tegen aan moet kijken, kan ik mij moeilijk voorstellen dat: Ie Monumentenzorg 2e Stad en Land 3e de plaatselijke Technische Dienst haar (volledige) instemming kan betui gen met dit bouwplan. Aangezien bovengenoemde organen in dit 'geval slecht een adviserende taak hebben', en het College van Burge meester en Wethouders de bouwvergun ning verleend, moet de Sommelsdijkse gemeenschap deze mensen 'bedanken voor een dergelijke pui in de Dubibele Ring tussen de Monumenten. Ek ben altijd een voorstander geweest van een bebouwde Dubbele Ring en heib daar destij'ds ook voor getekend, maar dat er op deze wijze gebouwd zou wor den had todh geen zinnig mens kunnen vermoadenl. 't Is in één woord „sdhan'daUg". W. J. V. d. Kamp D'Uibbele Ring, Sommelsdijk P.S. Voor het College is het maar goed dat we niet in Amsterdam wonen want dan was- er in de Raad mis- schi wel een motie van wan trouwen ingediend o.i.'d. NIEUWERKERK De Postduivenvereniging „Duiveland" te Nieuwerkerk gaat op zaterdag 17 ja nuari a.s. een tentoonstelling houden in „Ons Dorpshuis". Naast de tentoonstel ling en keuring van 170 duiven zal er een aantrekkelijke verloting worden ge houden. Verder zal er met het rad van avontu ren veel te winnen zijn. Vanaf 's middags 2 uur tot 's avonds 9 uur zal de zaal gratis toegankelijk zijn. Duivenliefhebbers en belangstellenden hartelijk welkom. Het belooft een gezel lige en feestelijke tentoonstelling te worden. Het bestuur rekent op veel bezoek. Keurmeester zal zijn de duivendeskun- dige 'de heer van Astmaal uit Dinteloord. OUDDORP Sportver. „de Kriekel" te Ouddorp or ganiseert na de vele feestdagen een of ficiële trimtest van het K.N.G.V. Deze zal gehouden worden op 4 aeh- tereenivolgende maandagen te beginnen op 26 januari a.s. 's avonds half 8 in de O.L. school aan de Dorpsweg. Verdere inl. en opgave voor deelname bij mevr. I. Hoogenraad, Geleedststraat 1, te Ouddorp, tel. 01878 - 1444. ST. ANNALAND t^ Orgelfonds stijgt. Het onlangs te St. Annaland 'opgerichte orgelfonds mag zich in een grote vrijgevigheid verheu gen. Er komenl regelmatig gelden voor dit doel binnen. Zo nadert men de 70.000,zodat men bijna op de helft van het benodigde bedrag komt. 4 ai.\jiuMui.^ou%ji\. o - KtvuuifKtr - TEL. 01878 -1234 t SImca 1307 S

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1976 | | pagina 1