r (HM) KlrideAho^kfe^ Van broedscbotel tot Barcelona „Ontspanning" Oud-inwoner overleden 100,- Gulden korting op Pfaff KWALiTEITS- NAAIBVIACHINE! W. RIKKEN B.V. SCHAKEN Regeling ophalen kadavers i.v.m. de feestdagen Dam- en Schaakver. Ouddorp De Generaalkampioen Openbaar vervoer,,, Deze vraag- en antwoord-rubriek staat geheel ten dienste van de lexer die er kosteloos gebruik van kan maken, ITw vragen op velerlei gebied kunt u sturen aan: Redactie Eilanden-nieuws, postbus 8, Middelhamis, met in de linkerboven hoek „Vragen-rubriek" vermeld. De vragen worden door deskundigen be antwoord en zullen binnen enkele we ken na de inzending compleet met ant woord in deze rubriek worden gepubli- ceerd, LANDRU Iemand las in de trein een heel uit voerig relaas met de namen van alle door Landru vermoorde vrouwen, maar ik weet niet in welk blad dat stond. Kunt u mij naam en datum geven? Antwoord: Hij las waarschijnlijk de historisch uiterst belangwekkende en vrijwel complete beschrijving van Lan- dru's levensloop en de gebeurtenissen in Frankrijk voor en tijdens zijn proces in de eerste aflevering van „Misdaad", een nieuw internationaal archief van misdaad, strafrecht en criminologie, uitgegeven door Meulenhoff Nederland BV,postbus 100, Amsterdam. U kunt het bij de erkende boekhandel bestel len of kopen en de prijs per deel is ca. 13,50. Er staan nog veel méér onder werpen in en er zullen geregeld afleve ringen met historische beschrijvingen van misdaden bij deze uitgeverij ver schijnen. VAARKILOMETERS Ik moet uitrekenen hoe ver het varen is van diverse plaatsen in ons land naar andere havens en haventjes, maar op mijn provinciekaarten staan nooit kilo meterafstanden langs de kanalen, vaar ten en plassen. Hoe kom ik die afstan den te weten? Antwoord: Die kunt u bij elkaar vin den in een overzichtelijke tabel in de Enkhuizer almanak voor 1976 op de pa gina's 186-188. BLOKKERING VOORKOMEN Ik heb begrepen, dat bank- en giro tegoed onmiddellijk geblokkeerd wor den als iemand overlijdt, tot na verloop van tijd een keer uitgemaakt is wie de rechthebbende erfgenaam is. En dat kan lang duren als er strijd komt om de erfenis. Hoe kan ik nu geld verkrijgen om van te leven als mijn man iets over komt? Hij krijgt zijn hele salaris op zijn girorekening. Antwoord: In dit geval schrijft u aan de Postchèque- en Girodienst dat u de rekening ten name van beiden wilt stellen. Formulieren kunt u verkrijgen bij het giroloket op de postkantoren. Als één der echtelieden overlijdt, wordt de rekening niet geblokkeerd en kan de wettige echtgenoot (echtgenote) over het tegoed blijven beschikken. Met uw bank kunt u ook zo'n regeling maken. Tenslotte kan een alleenstaande ook iemand machtigen, b.v. door een execu teur testamentair te benoemen. Dit moet dan wel bij oodicil gebeuren, d.w.z. op een eigenhandig geschreven, gedag tekende en ondertekende brief, waarin hij betrokkene machtigt na zijn dood bepaalde schikkingen te treffen wat be treft lijfsgoederen, enige waardevolle meubelstukken en belangrijkste siera den. Daar behoeft geen notaris aan te pas te komen en na overlijden van de lastgever kan de executeur het beheer over de financiën in handen nemen en is hij gerechtigd tot het opnemen van gelden en tot het verdelen van de na gelaten gelden en goederen onder de genen, die wettelijk tot de erfenis ge roepen zijn. Gaat het evenwel om be langrijke bezittingen en onroerend goed, dan is een notaris nodig. ANTI-MUG OOK ANTI-MENS? Is het gebruik van een muggenbestrij- dingsmiddel ook schadelijk voor de mens, als die de gehele dag in die ka mer moet werken? Antwoord: Ja, in die omstandigheden wel. Dan kunt u beter een muggenver- drijvingsmiddel toepassen (zoals -iets met citroen of vlier, waar dgl. insekten een hekel aan hebben en voor op de vlucht gaan), dan een middel dat de muggen doodt. Als u maar heel kort met een normaal bestrijdingsmiddel in aan raking komt, zult u daar weinig hinder van hebben, maar het wordt heel an ders wanneer u de hele dag in zo'n be spoten vertrek doorbrengt. Een insek- tenlarvendodend middel is zelfs uiter mate gevaarlijk en als u dat gebruikt, moet u er voor zorgen zelf buiten bereik ervan te blijven, o.m. door een natte doek of dgl. voor neus en mond te bin den. Is een vertrek behandeld, dan moet het na enkele uren eerst grondig gelucht worden. Een aantal mensen en vooral kinderen krijgen er al last van als ze heel weinig van zo'n middeltje opsnuiven. U kunt beter de Insekten buiten de deur houden door middel van horren en vliegengaas (tot diep in de herfst laten staan dan, omdat juist te gen de winter die dieren een warm overwinteringsplekje binnenshuis zoe ken!). MISDAAD Waar koop ik en wat kosten die Mis- daad-serieboeken? Antwoord: Elke goede boekhandel kan' ze u verkopen a 13,50. Het wordt een uitgebreide serie, uitgeverij is Meulenhoff Nederland. GEHEIMZINNIGE TEKENS Wat betekenen de geheimzinnige let ters en tekens bij het altaar van het kapelletje Kroezenboom bij Tubbergen. En hoe oud zijn boom en kapel? Antwoord: Die oude eikenboom is ze ker zo'n 900 jaar oud en ontleent zijn naam waarschijnlijk aan het eigenaar dig verloop van de takken, vroeger kroezen genaamd (vgl. kroeshaar voor gekruld haar). Deze boom is in 1973 door boomchirurgie gerestaureerd. De huidige kapel is nog niet zo oud' en da teert van 1944. De Romeinse cijfers ge ven het jaartal aan. De geheimzinnige tekens er'onder zijn Griekse letters voor ICHTHYS, dat vis betekent. Het woord is gevormd uit de eerste letters van de Griekse woorden lezus CHristus THeou Yios Soter, want dat is het eer ste getuigenis van de christenen en be tekent: Jezus Christus, Gods Zoon Za ligmaker. In die tijd gebruikten de christenen nog een vis als symbool. Pas veel later is dat vervangen door het te ken des kruises. De oorspronkelijke ka pel die op deze plek heeft gestaan, is al tijdens de reformatie verwoest. De nieuwe is opgericht om er in september de jaarlijkse oogstdankdagen te houden. Boom en kapel staan in Fleringen, maar de boom is met een straal van tien meter grond er omheen bij het overlijden van de grootgrondbezitter jhr. E. van Bön- ninghausen In 1916 als legaat geschon ken aan de parochiekerk van Tubber gen. De grenscirkel loopt'rondom door de landerijen. De kerk heeft in 1973 de restauratie moeten bekostigen, maar kon dat doen dank zij een aktie van de schoolkinderen. THEATER IN LONDEN Ik wil binnenkort naar Londen en daar dan zo mogelijk een goede show of musical zien. Maar de theaters zijn er zo vaak uitverkocht als je aankomt. Kan ik hier tevoren kaarten bestellen? Antwoord: Heel vaak kunt u de bil jetten bestellen bij het (grote) reisbu reau, als u uw reis boekt. Ook hebben de portiers van vele klassehotels in Londen kaarten voor bepaalde voorstel lingen, als daar veel vraag naar is. En dan zijn er in ons land nog enige adres sen, waar u tevoren kaarten kunt reser veren. Wij noemen hier b.v. Nederlands Theater - Centrum, Stadhouderskade 92, Amsterdam, tel. (020) 76 67 75 (ma-vrij dag 9.30-14.30 uur); OISCA p.a. Stads schouwburg, Leidseplein, Amsterdam, Tel. (020) 22 90 11 (ma-zaterdag 10-18 uur); Concertgebouw De Doelen, Schouwburgplein 50, Rotterdam, Tel. (010) 14 29 11 (ma-vrijdag 10-16 uur). Probleemloze Pfaff lichtgewicht naaimachine met vrije arm en be roemde dubbelroterende grijper, geheel compleet nu van 749,OIO voor maar 04ïF,~ Korte Meestraat 17, (01640) 35878 BERGEN OP ZOOM Alleenvertegenwoordiger voor Flakkee en Schouwen. SCHAAKVERENIGING „DE ZWARTE PION" Uitslagen van 15 december. Groep I: J. Boeter J.W.F. Smallegange 1—0 G. de Jager W. I. Peeman V2-V2 M. Verolme P. Lesuis afg. M. L. V. d. Waal C. Littel 1—0 Groep II: A. Visser G. Doedens O1 N. V. Bracht A. de Vos 0—1 J. Non C. V. d. Groef 1-0 J. Albrechts W. v. d. Hoog V2-V2 Groep III: G.,Groenendijk D. Tieleman O1 A. V. Mourik C. Groenendijk 1O H. K. Smit J. Kruik 0—1 SINT ANNALAND Opbrengst koUekte. De te Sint-An- nalcind gehouden koUekte ten bate van de Gereformeerde Sociale Akademie heeft 1025,65 opgebracht. Kerstfeest. Het jaarlijkse Kerstfeest van de School met de Bijbel te Sint-An- naland zal D.V. gehouden worden op donderdag 18 december, ditmaal des avonds in de gemeenschapsruimte van .het scholencomplex. Tijdige aangifte zeer gewenst. De Veterinaire Inspecteur van de Volksgezondheid Zuidelijk Zuid-Holland maakt in samenwerking met het Des tructiebedrijf N.V. GEKRO te Rotter dam het volgende bekend: In verband met de komende feestda gen dient aangifte voor'het ophalen van kadavers als volgt te geschieden: KERSTWEEK: Maandag 22 en dinsdag 23 december zoals gewoonlijk; woensdag 24 december van 8.30 tot 15.00 uur (zullen proberen de zelfde dag op te halen); donderdag 25 en vrijdag 26 decem ber is het bedrijf gesloten. JAARWISSELING: maandag 29 en dinsdag 30 december zoals ge woonlijk; woensdag 31 decepiber van 8.30 tot 15.00 uur; donderdag 1 januari is het bedrijf gesloten; vrijdag 2 januari zoals gewoonlijk Deze regeling maakt het mogelijk om de kadavers onder de gegeven omstan digheden nog zo spoedig mogelijk weg te halen, mits de veehouders deze ook tijdig aangeven. Aanmelden op de be kende adressen, waar u dat gewoon bent te doen. Directe melding van de veehouders aan de N.V. GEKRO heeft geen enkele zin. N.B. Zaterdag 27 december worden (na opgave aan de Keuringsdienst) gro te kadavers in de bebouwde kom weg gehaald. NIEUWE TONGE Kerstviering bejaarden. Op woens dag 24 dec. a.s. zal in Ons Dorpshuis in Nieuwe Tonge weer de jaarlijkse kerst viering voor bejaarden plaatsvinden. Hier wordt weer als vorige jaren mee gewerkt door de gem. zangver. „ApoUo". Zij zullen weer mooie kerst liederen ten gehore brengen. Verder zullen enkele jonge dames. U laten ho ren hoe zij over het kerstfeest denken. Ook het kopje koffie zal niet ontbreken. En wij besluiten deze avond met een ge zellige samenzang van Kerstliederen. Deze avond begint om half acht Be jaarden, en belangstellenden zijn van harte welkom. Uitslagen 8 en 11 dec. 1975: dammen - afd. I: Ouddorp 1 Denk en Zet 3 18—2 dammen - afd. II: C. Akershoek J. Witte 2—0 C. Tanis A. Bezuijen 0—2 M. van Wijk C. Mierop 2—0 schaken - afd. II: P. J. Bos N. A. L. van Doom 0—1 G. Klink F. B. Westerveld 0—1 C. Waèsenaar J. Breve 1O J. Breve C. Wassenaar O1 schaken - afd. I: J. Grinwis A. C. Baas O1 H. W. V. Seters Kr. v. d. Wende V2-V2 E. Santifort W. H. M. v. Geelen V2-V2 Het Houten Paard 3 Ontspanning I 53 Beste meisjes en jongens! In dit kinderhoekje schrijf ik eerst de namen op van de kinderen, die voor het raadselwerk in november een prijs heb ben verdiend. Die namen zijn: Janny Klop, H. I. Ambacht Loes Klop, H. I. Ambacht Ria van Oorschot, Den Bommel Gert Boshoven, Spijkenisse Bert Boshoven, Spqkenisse. Ik hoop ^at deze kinderen de prijs zo spoedig mogelijk zullen ontvangen. En nu komt het nieuwe raadsel» DECEMBERRAADSEL 3 1. X 2. X 3. X 4. X 5. X 6. X 7. X 8. X 9. X 10. X 11. X 12. X 13. X w waar is uw overwinning? 2. Profeet die vluchten moest voor zijn behoud. 3. Ik geloof één heilige, algemene, christelijke 4. Zoon die door zijn vader moest worden geofferd. 5. Plaats waar een zoon werd opge wekt uit de dood. 6. Tegenovergestelde van „leven". 7. Hof waarin de eerste zonde werd bedreven. 8. Stad waar Paulus ook moest getui- gen en waar hij zou sterven. 9. Andere naam yoor Naomi; zij gaf die naam aan haarzelf. 10. Schoondochter van Naomi. 11. Vader van Achab. 12. Zoon van Peleg, Genesis 11. 13. Grootvader van de richter Thola. Op de kruisjeslijn komt iets vreselijks te staan, dat volgde op de geboorte van Christus. Het zijn twee woorden, waar van het eerste woord een klein lidwoord is. Dit raadsel werd toegezonden door Jan Grinwis uit Ouddorp. BRIEFWISSELING Marleen Vroegindewey, Ochten. Je hebt een lange brief geschreven. Mar leen! „Lindeblad" zal wel graag gelezen worden, door de kinderen en door de ouders. Het zal misschien moeilijk zijn om dat blad altijd te kunnen vullen. Maar als er van elke klas iets in mag, zal dat best gaan. Het was nogal een behoorlijke kneuzing aan Eddie's voet. Er is niet veel nodig om een ongeluk te krijgen. Is de voet nu weer helemaal beter? Elly Voortman, Ouddorp. Ik hoop dat je nu niet meer in het onzekere zal zijn welke prijs je gekregen hebt. Als het aan mij lag, dan zou je niet lang te wachten hebben. Ik ben benieuwd naar je rapport. Vind je rekenen lastig? Ï5at vinden wel meerdere kinderen. Er zijn soms sommen, die boven de bevatting van de kinderen liggen. Wilma Bechtum, Dirksland. Ik "ben benieuwd hoe het in Den Haag is ge weest. Ik denk dat jullie het daar wel naar jullie zin hebben gehad. Nog gefeliciteerd met de verjaardag van je moeder en van Kees. Fijn, dat je de prijs erg leuk vindt. Het was-een verrassing toen dhr. B. die kwam bren gen. Heb je al een inleiding moeten ma ken voor de vereniging? Corrie Vroeglndeweij, Ochten. Het Is maar goed dat jullie met de bus naar school kunnen; de afstand is te groot om dat in de winter op de fiets te moeten doen. In de zomer is dat heel anders; dan is het gezond om zo'n eind te fiet sen. Er is 's morgens veel werk te doen om voor al die kinderen brood voor tus sen de middag klaar te maken. Voor je moeder komt het er maar op aan! Simone Voortman, Ouddorp. Ik be grijp dat het nu niet zo druk is als in de zomer. Als het altijd zo druk zou zijn in de winkel, dan hadden jullie steeds maar een gehaast leven zonder een ogenblik verpozing. Hoe gaat het met Janneke op het nieuwe instituut? Als je in onze tijd niet verder wil leren, moet je er toch aan geloven tot je ze ventiende jaar. Je bent er niet zo maar van af! Martien de Vogel, Melissant. Ik vind jou flink, dat je nu al kranten kan be zorgen. Niet één krant, die je noemt, lees ik. Ik zou dus geen klant van jou zijn! Je rapport is goed, hoor! Ga zo maar verder. Je hebt wel gemerkt dat er bij lezen wel een schepje opgelegd kan wórden. Maar je werkt er aan om het wat hoger te krijgen. Nog gefelici teerd met moeders verjaardag. En ze ker met jouw verjaardag. Ik meen dal het morgen te doen is. Nog vele gezon de en gelukkige jaren toegewenst. Connie van Groningen, Middelharnis. Nog hartelijk gefeliciteerd met opa's verjaardag. Het was een bizondere ver jaardag, hè? Dat wordt wel een kroon jaar genoemd. Is hij nog goed gezond? Nu zal je het zwemmen in het diepe .niet meer griezelig vinden, denk ik. Nu zal het heel gewoon zijn. waar je ook zwemt. Ik begrijp dat er veel te oefenen is, nu jullie met de grote zang mee moe ten doen. Ria de Bonte, Ooltgensplaat. Alvast bedankt voor het ingezonden raadsel. Het zal nog even moeten wachten eer het geplaatst wordt, maar dat snap je wel. Is je rapport meegevallen? Je had er wel een beetje moed op, hè? Ik denk dat je prijs nu wel in je be zit zal zijn. Wat heeft opa al een hoge leeftijd bereikt! Is hij nog aardig ge- 'zond? Ik ben blij dat het op de vereni ging naar je zin gaat. Ima Lodder, Sommelsdijk. Over dat schoolreisje hebben al meerdere kinde ren, geschreven. Dat zal zeker wel naar genoegen van jullie geweest zijn. Over de uitslag heb ik nog niets kunnen ho ren. Wat heb je nog veel te leren, zeg, eer je van de zondagsschool af kanZou je het allemaal in je hoofd kunnen krijgen? Die klasseavond is wel in de smaak gevallen. Kees Droger, Middelharnis. Je hebt de gestelde vragen gewichtig beantwoord met ten eerste, ten tweede en ten derde. Ook eindig je de brief wat gewichtig: hoogachtend, enz. Voor mij hoeft dat be paald niet. Dat hoogachtende kan er best af. Maar uit je brief merk ik dat je gemiddeld op een acht staat, en dat vind ik flink. Uit je rapport zal wel blijken wat de echte cijfers zijn gewor den. Daar hoop ik dan nog wel wat van te horen. Klazina de Vogel, Melissant. Je was van plan om een kort briefje te schrij ven, maar het zijn twee volle kanten geworden. Dat wist je ook niet van te voren, maar als je aan het schrijven bentj. gaat het meestal vanzelf. Het is wel gemakkelijk dat ik weet welk num mer jullie hebben van de telefoon. Mijn nummer zal ik maar niet in de krant zetten, want dan wordt er misschien zo veel gebeld. Als ik opbel zal ik het wel zeggen. Ik heb gelezen dat jullie domi nee vertrokken is. Het is te hopen dat de lege plaats spoedig mag vervuld worden. Je krantenwijk is bepaald niet gemakkelijk, vooral niet als het 's mor gens zo lang donker is. Piet Hoogesteger, 's-Gravenpolder. Je hebt al vaak gelezen van inbraken, maar nu was het heel dicht bij jullie. Wat een vreselijke tijd beleven we toch: we zijn niet zeker van ons leven en ook niet van onze bezittingen. Wat wordt de wet van God toch met voeten getreden! Het is of er geen God meer bestaat! Heb je het nog druk in de bollen? En is het nog heel druk in jullie straat? Mis schien is de riolering nu wel klaar ge komen. Corrie Guiljam, Borssele. Is het leuk geweest voor jou en Ineke in Scherpe- nisse? Ik denk van wel, je bent er eens uit, en dan is het heel anders dan thuis. Dat wil niet zeggen natuurlijk, dat het thuis niets is. Verre van daar. Ben je de repetities goed doorgekomen? Nog ge feliciteerd met de verjaardag van je vader. Jij vindt hem al aardig oud wor den, denk ik. Hanny Polder, Dirksland. Zijn de speculaasjes goed gelukt? Doe je dat werk graag? Jammer dat je ziek was toen oma jarig was. Sindsdien ben je er al geweest, denk ik. Die gebrandschil derde tekst zal wel prachtig hangen op je kamertje. Wat staat er op te lezen? Het is maar op het nippertje dat ik een brief van je kreeg, want het was door je gedachten gegaan dat het inzenden was. Je 'moet ook aan zo veel dingen denken, nietwaar? Rinus Guiljam, Krabbendijke. Ik vind het heel jammer dat je er zoveel keren voor hebt moeten bellen, daar het is al les buiten mijn schuld. Dat heb ik al meergezegd, en dat is de waarheid. Hoe is het gegaan op de trouwpartij gisteren? Waar gaat Corrie wonen? Het is in je gedachten nog maar een poosje geleden dat ze ook meedeed met het raadselen. Wat vliegt de tijd toch heel hard! Allemaal de brieven kan ik pu niet beantwoorden. Ik hoop de rest de vol gende week te doen. De vriendelijke groeten voor allen, en tot volgende week zullen we hopen. OOM KO. Het was zoeken in de Bommelse Pol der naar de generaal kampioen 1975 van de F.C.C., J. Mijs. Hij heeft het wijdse polderland ver kozen boven buurtleven en zijn duiven profiteren van dat „lebensraum". Kilometers ver kan men er de vogels van de vlucht zien terugkomen en ne- vengeluiden zullen ze niet verschrikken om binnen te komen. De Flakkeese kampioen woont boven dien op de kortste afstand allen gunstige factoren om op het eerste plan te ko men. En toch zal dat nooit lukken als niet zoals bij Mijs stielkennis, omgang met de duiven en klasse in het ras aanwezig zijn. Dezelfde vogels die nu soms 20 minuten en meer op de hoofdmacht los- vliegen zouden ook op de verste afstand present zijn, want wat is 20 km als je van achter de Eiffeltoren bent komen vliegen en ongetwijfeld toen al als eer ste voorbij dé Nótre Dame kwam. Goe de hokken met volop zon en een ent housiaste jeugdigernedeweikster en verzorgster op de kooi, wie zou zo niet duiven willen houden. Toch heeft het bruine monster Mijs jaren van de duivensport afgehouden, pas toen de botten wat meer gingen kraken en de kans op selectie voor het Nederlandse elftal voorbij was, is hij zich opnieuw met de gevleugelde vrien den gaan bemoeien en heeft zijn jeugd liefde voor de duiven voortgezet. Zijn grote vriend Ko Nipius waarmee hij nog steeds vele uren bij allerlei dui- vengebeurtenissen doorbrengt heeft hem weer aan 't goei soort geholpen en hij heeft zijn helper niet beschaamd. Geweldige klassevogels zijn de „878534 negen kopprijzen, de „873534" zeven kopprijzen, de „240098" zes kop prijzen en de „873524" tien prijzen in de middenmoot. De „873507" kampioen van vorig jaar deed het wat kalmer aan, was toch ook nog goed voor een jaar ereplaatsen. Alles bij elkaar een stel letje duiven waar het in de zomer niet vergeefs op wachten is., Een verzame ling rasduiven, 80% Nipius aangevuld met vogels van de destijds hard spelende combinatie Visser-v. d. Boogert, Jan Aardensoort, Toumiersoort, Janssen Arendonck, enkele sterke rode van de kampioen Anthonis uit Bergeijk, volop reden om de toekomst met vertrouwen tegemoet te zien. Wel zal wat meer zorg aan het kweekschema worden gegeven, want onder de jonge duiven zijn nog geen directe candidaten aan te wijzen die bovengenoemde snelheidsmaniakken t.z.t. kunnen vervangen. Daaruit volgt de opmerking voor elke verstokte weduwschapspeler, volop aan dacht voor de duivinnen, zij moeten mede de stam in stand houden. Goed verzorgen en bij tijd en wijle uitprobe ren. Ideaal is een hokje erbij met een paar spelende nestkoppels, het geeft vooral als men naar de kampioenstitel dingt, het gehele seizoen een troef in de hand. Aan het. spelen met de jonge duiven gaat Mijs m 1976 trekken, ongetwijfeld zal het nieuwe Stadse verenigingslid, dochter Leni er haar steentje aan bij dragen. Voeder op zo'n boeren woonst is geen probleem, zelfmengeling uit eigen oogst en verder geen poespas. Alle ingrediën ten zijn volop rondom het hok aanwe zig. Vooral zijn geweldige animo en de drang er steeds over te willen leren zal Mijs ook in de toekomst bij de kampioe nen doen blijven. Het is met de duivensport als op alle terreinen des levens, op een matige of halve inzet volgen ook slechts matige of halve prestaties. Als zodanig kunnen we uit dit Bommelse polderhok lering trek ken. LATE JONGEN Op de diverse „shows" valt me op dat er nogal wat late jongen zijn. Duif jes die dank zij een'goede oktobermaand misschien nog net hun laatste pen ver-, liezen. We kunnen-ons de vraag stellen, kunnen deze niet opgeleerde duiven kampen tegen hun soortgenoten, die Frankrijk en België al onder zich heb ben doen verglijden. De vraag is moeilijk te beantwoorden. Ongetwijfeld is op- leren minder het ontwikkelen van oriën- OOLTOEaSTSPLAAT Vrijdagmorgen 12 december is op de leeftijd van 64 jaar in het „Betihel"-zie- kenhms te Delft overleden, de heer Adriaan Bom Ozn., edhtgenoot van mevr. K. Roelevink, wonende Loenen- sesitraat 81 te 's-Gravenhage. Enkele daigen van te voren was de heer Bom in genoemd ziekenhuis 'opgenomen en is daar vrij plotseling overleden. Het echtpaar heeft drie kinderen. De heer Bom, die van zijn beroeip typograaf was, leerde het vaik in. zijn jeugd bij Drukkerij M. Breur en Ztoien te Oolt gensplaat. Na opheffing van dit bedrijf ging hij naar Breda en vervolgens naar 's Gra- venhage, waar 'de heer Bom in de Lasidsdrukkerij tot vorig jaar dit toe roep uitoelenlde. Hij was ©en all-rO'Und vaikman. De begrafenis heeft plaats gehad op woensdag 17 dec. j.l. te 's Gravenhage. teringsveiTQogen dan het over»' van de „stress" in de duivenmand drinken, de massalossing etc. Huyskens-v. Riel durfde het ai duiven, niet op te leren, en toch wo, niet opgeleerde „Late Bange", op bene twee oude pennen, de Ie van gouleme. Er is dus geen aannemelijke ry, voorhanden om aan te nemen dat v* africhting onontbeerUjk is. Dat 1 ook wel het feit, dat duiven sonu drie opeenvolgende weken uit driet. schillende richtingen prijs vliegein 1958 vlogen we in ons rayon met o vale duiven Ie Parkestone (22e c* naai) lé Aschaffenburg en Ie Noyojj drie weken tijd. Toch leggen we 15 liever niet vast op deze uitzondeij en prefereren de africhting. De ervaringen bij slechte weeKsn. standigheden, het verleggen van dt grens van het uithoudingsvermogen, ij zal vast een voordeel voor de toektm betekeneh. Wie vroeg met late jomj, gaat spelen, zal zeker op flinke ver|. zen mogen rekenen. Zijn ze aaniestjjj om het ras te verbeteren, speel ze ver niet, of hooguit met de jongen of tijdens de navluchten. De kweeklg dan inmiddels veilig zijn. Waardclus mogen ze zeker niet worden g er zijn teveel voorbeelden die hettï gendeel bewijzen. In het informatiebulletin „Wonen a Werken in Lelystad troffen we bjjgaai! plaatje dat we u toch graag wilden fe ten zien! Daarmee introduceert het W letin de komst van twee lokale buslp in Lelystad. MIDDELHARNIS KERSTNACHTDIENST - In de Herv. Gemeente (B.W.i.w.) S de Juliana van Stolberglaan te Mi* harnis wordt op 24 december a.s, 's avonds om half 11 een kerstnachtdiei* gehouden. Iedereen, die deze dienst wil nen, is van harte welkom! - OUDDORP Kerstzangavond. Maandag 22 fc hoopt de Christelijke gemengde TM vereniging „Hart en stem" met I jeugdkoor „van knop tot bloem" en' kinderkoor „Jong begonnen" haar kerstuitvoering te geven in het Ver» gingsgebouw te Ouddorp, 's avonds* acht uur. De leiding van de drie 1* evenals de samenzang is in handen vi^ de dirigent dhr. A. J. Hordijk uit terdam. De muzikale begeleiding rust bij dhr. Piet Westhoeve te Oud« De zaal is open om 7.30 uur. U t"" van harte welkom. NIEUWE TONGE Ophalen huisvuil: In verband met de kerstdagen^ Nieuwjaar wordt er op 25 decembs' 1 januari géén vuil opgehaald. In plaats van de vervallen dage"?! dit thans geschieden op dinsdag 23 cember en vrijdag 2 januari. STAD AAN 'T HARINGVUEI Ophalen huisvuil: In verband met de viering van Ke'-' mis, wordt er op vrijdag 26 decera» géén vuil opgehaald. Dit zal wel geschieden op woei" 24 december. THOLEN Bisamratten. Door de rijksrattew* ger J. Meijl uit Poortvliet en zijn' medewerkers premie-vangers ziJn L dit jaar in zijn gebied Tholen ruiniii bisamratten gevangen. Men scha' dit eind december rond de S"""?"!! zijn. Dat is aanmerkelijk minder dan 1974, toen werden er 14.200 rattens vangen. Brandweercommandant P'"'*,jju overleden. In de ouderdom van 4» is donderdagavond in zijn woninSL^ seling overleden de heer M. C. van gemeenteambtenaar en coKunano van de Vrijwillige Brandweer raj Tholen. SINT MAARTENSDIJK Kettinghond. Tegen L. van B. door de inspecteur van de Neder»i^^ vereniging tot bescherming van j, proces-verbaal opgemaakt, bij ^jj. kettinghond aan een veel te l^°F'^,ot ting werd aangetroffen. Bovendien deed het hok niet aan de gestelde y

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1975 | | pagina 6