kins EHAilDEII rtlEÜWS Rechter en Officier ontsteld over troep in „liondenliuis" I Het was vervaarlijk glad Uniek kweeksucces op 42e ten toonstelling „Nut en Genoegen" Rien Poortvliet exposeert Nieuvifs Kerstzangavond [kantongerecht SOMMELSDIJK 4.59 2.39 2.38 1-95 uit de kerken Kerstavond N.C. VB. Landbouwschap blad Dinsdag 16 december 1975 No. 4448 Werkgever steekt loftrompet over zijn chauffeurs liOO L ryclamei [esteren KER IRDA IRONEN :hinehandb ter Vliet jrbeeke STELLENDAM OUDDORP: GOEDEREEDE Commentaar prijsvoorstellen Eyropese Commissie In de reereatïezaal van de Serviceflat „Vroonlande" te Dirksland exposeert de bekende illustrator Rien Poort- vliet alle werken uit zijn laatste boek „Te hooi en te gras" Deze tentoonstelling is geopend van S december Lm. 29 december 197S. Openingstijden: maandag t.m. zaterdag van 10 -13 uur en van 2-5 uur, woensdagavond, donderdagavond en vrijdagavond van 7-9 uur. Maandag 23 december, Ie kerstdag en alle zondagen gesloten. Entree: 3,50 voor volwassenen en 1,35 voor kinderen tot 13 jaar. Dit entreegeld komt geheel ten goede voor de Stichting Kinder boerderij „Hernesseroord". MARIA ZINGT litlopeaijg 11972 Itaat, 3.750, |01876) 222 BON erstgeschenk en goedkoop; Nederland, |korte en Ia lANTELS. pk sensationeli prijzen! rn. gew. soepele |ce. ifTKONING 97, Rotterdau -117.117. Pa* l. Bij koop rei pers. terug (o( rij dag tot 21 m en 23 decembi Itot 21 uur. emistery ^eweg 218 l^E TONGE feskrachtige Iniiden leopatische Ismiddelen Jjusweg 45, logezand 1(05980) 42 27 105980) 7414 -stoffen es lendijk 25 5ENSPLAAT De Verd. mej. J.V. begreep vrijdag morgen voor het kantongerecht niet 'ivaaroni de kantonrechter Mr. Schra- ivendijk en de Off. mr. Scheffers zich zo Uruk maakten Goed het taocht dan zo zijn dat ze aan vijf honden L nodige verzorging had onthouden, I maarzo verontschuldigde ze zich; "'t was toch een hondenhuis?" Nee, de 'verd. was allerminst van streek van de omstantligheden die door Mr. Schraven- dijk meerdere malen als „ontzettend" iverden beschreven De politiemensen die samen met de Inspecteur van de dierenbescherming optraden kokhalsden toen ze in de wo ning op het Zandpad binnendrongen. Pat gebeurde in juni van dit jaar nadat omwonenden alarm hadden geslagen. Wat ze in de woning aantroffen had lelts de Inspecteur nooit eerder aan schouwd. Vijf sterk verwaarloosde hon den, één kadaver, dat alles temidden van uitwerpselen en afval. De honden moesten door de dierenarts worden af gemaakt. „Een enorme rotzooi, ontzet tend, ontzettendstelde de kan tonrechter vast. „Het was een hondenhuis, een huis van mezelf", liet verd. weten. Het verbaasde mr. Schravendijk dat dat zomaar kon in een tijd van woon ruimte-schaarste maar verd., heeft uiteraard de vrije beschikking over de woning. Overigens bleef de rechter er bij dat het er bar en boos uitzag. De verd. gaf dat geenszins toe, waar op mr. Schravendijk haar voor de vraag stelde of het dan normaal is dat in een hondenhuis ook een kadaver ligt „Tjaze hadden er een doodge schotenverklaarde verd., van wie bleek dat het zeker 3 a 4 jaar geleden was dat ze een bezoek aan de dierenarts had gebracht. De Officier van Justitie had weinig clementie met de verdachte en hij ging J dan ook van uit dat er 5 maal een overtreding is gepleegd omdat de Wet dat men een dier niet de verzor- mag onthouden, terwijl er in het geval van de verd. sprake is van 5 die- en. Op zijn vraag of verd. nu nog die- 'en houdt verklaarde ze dat ze het nu kippen en katten houdt „Daar hopen we dan maar het beste vanliet mr. Scheffer weten. Hij eiste 5 geldboetes van elk 100,waar van de heUt voorwaardelijk met een iroeftijd van een jaar. Die proeftijd eiste de Off. omdat hij ervan verzekerd wil zijn dat verd. haar dieren nu anders behandelt. De rechter, sprak conform de eis uit; „wij vinden het een ernstig feit!" hield hij de verd. onder ogen. Ze haalde er maar eens de schouders over op bijl Subliem autootje. Wat voor de verd. autosloper v. d. H. uit Rotterdam een sublieme wagen was was bij de technische dienst van de ^ijkspolitie in ongenade gevallen. De iedrijfsrem en de stuurtnrichting zou- iden niet hebben gedeugd, maar de verd. Itrok zowel de waarheid van het een als [van het ander sterk in twijfel. „Een leste kar, ik durf er zó nog wel mee aar Pruis-Polen te rijden!" stelde hij sgenover de tenlastelegging en de op- jBierking van de kantonrechter dat de 'Oor 75,gedochte wagen toch niet eer van zo'n hoge kwaliteit kon zijn... Het technisch rapport loog er overi- igens niet om, de remwerking werd aan- jZienlijk vertraagd, er zat te weinig rem- jyloeistof in het reservoir en het stuur ld 45 graden speling Verd. trok het allemaal sterk in twij- el en hij had niet de minste waarde- g voor het optreden van de politie e z.i. nimmer stilstaand de rem- 'erking heeft kunnen beoordelen. .,''5 graden is nogal wat!" probeerde l6 Off. waarop verd. nogmaals bena- ■Müe: „dat hebt'ie nietNiette- in hield de Off. het er op dat de wa len die drie jaar had stilge.staan zonder teugdelijke rem- en stuurinrichting noest worden vergeleken met een soort |a!tet. De eis luidde twee geldboetes van 100,— of 2 X 4 dgn. iiTe gek.,.", vond verd., „zo'n hoge 'Oete betalen op een auto van 75,—" Mr. Schravendijk maakte er 2 x 75, an en dat viel bij verd. in wat betere [aarde als was hij het er nog steeds niet [•lelemaal mee eens: „Ze hoeve mij niks |Van 'n automebiel te vertelle, daar ben K zo goed als in gebore!" Sublieme chauffeurs. Na het verhaal van de sublieme auto «eeg de balie het relaas van de sublie me chauffeurs, met veelovertuigings- liw'** ^srhaald door verd. Joh. N. te IMeUssant. Hij stond terecht omdat hij IWee chauffeurs beneden de 21 jaar had Ijaten rijden met een gerij dat zij i.v.m. jnun leeftijd nog niet mochten besturen. „Een groot probleemverzekerde rechter; hem duidelijk makend |«at hij de beide chauffeurs om wie het ?g naar huis had moeten sturen als M ze niet op de zware wagens had ge kaatst. „Beste jongensbetoogde Ffd. „ze zijn op hun 19e al volwaardige Peroepschauffeurs waaraan veel van Pun oudere collega's zelfs niet kunnen Wpen. De Off. wilde ook wat in het midden brengen maar verd. had zijn verweer nog niet klaar: „Ik ben er hartgrondig tegen deze jongens in de W.W. te stoppen, goeie chauffeurs hoe ven daar trouwens niet in". Nog verder bezong verd. de lof van zijn chauffeurs: „Reuze vaklui Edelachtbare, ze zijn in het drukke verkeer verantwoordelijk voor heel wat mensenlevens en ze rij den met een spul van twee ton. Chauf feurs, de goeie, worden wel eens omlaag gehaald, maar ik wil ze hier eens naar boven steken. „Goedgoedbevestigde de Officier en hij bleek door het verweer van verd. niet helemaal onaangespro ken, temeer omdat verd. aa;n had kun nen tonen dat ze inmiddels het chauf feursdiploma bezitten waardoor ze nu wel helemaal bevoegd zijn. Er waren twee bekeuringen gegeven en die laat ste nam de Off. de verd. het meest kwa lijk omdat die gekomen was ruim na de eerste overtreding. Hij eiste twee geld boetes van resp. 25,en 50,De kantonrechter maakte er 25,en 40,van. Te hard. Inplaats van de maximum toegestane 80 km per uur had dhr. C. van H. te Stellendam 101 km gereden, al- was hij zelf daar niet al te zeer van overtuigd. „...Het is de vraag of het klopt!" leg de hij de rechter voor. Via de post was hij op zijn overtreding geattendeerd maar omdat verd. de betreffende weg enkele malen per dag berijdt stond de gemaakte overtreding hem niet duide lijk voor de geest. Die was overigens met radarapparatuur geconstateerd. „Het blijkt dat je in Nederland zonder het te weten elke dag zo'n briefje in de bus kunt krijgen,' maar ik heb persoon lijk nogal wat moeite met een dergelijke gang van zaken" liet verd. weten. Ove rigens wilde hij niet alle schuld afwim pelen, „want", vond hij, „het kan me best overkomen zijn". Eis en uitspraak 50,2 dagen. Zonder papieren. De jongeman J.C.B.B. te Middelhamis was verbaliseerd omdat hij op een mo tor reed zonder in het bezit te zijn van een rijbewijs, ook was hij niet verze kerd. Thans kon verd. zijn rijbewijs to nen, maar de Off. gaf hem toch een ste vige reprimande: „als je zonder rijbe wijs en dientengevolge pok onverzekerd iemand in 't ziekenhuis rijdt kost dat al 150,per dag van een derdeklasse verpleging in het ziekenhuisWie zal dat betalen „Ahazag toen de Officier......" u bent verpleger zie ik, U zou het mis schien zelf wel doenDe eis luidde 50,voor het niet bezitten van het rijbewijs en 150,voor het niet ver zekerd zijn, plus ais extra waarschuwing een voorwaardelijke ontzegging van de NED. HERV. KERK Beroepen te: Vreeswijk P. v. d. Heuvel te Driesum; Kinderdijk P. Breugem te Bameveld; Capelle aan de IJssel H. Jongerden te Veenendaal; Wezep B, Meyndert te Lunteren. Aangenomen naar: Nordhom C. A. Tukker te Kamerik. Bedankt voor: Katwijk J. den Hoed te Sliedrecht; Alblasserdam en Zuili- chem A. Vlietstra te Doomspijk; Bun schoten J. den Dikken te Benthuizen; Nijkerk en Wassenaar C. Tukker te Kamerik; Stellendam B. Meyndert te Lunteren; Gameren J. Schuurman te Putten. Kapitale gift: De kerkvoogdij van de gemeente' Ede ontving dezer dagen de kapitale gift van 189.000,—. De enige voorwaarde was, dat het bedrag besteed zou worden voor het bouwen van een pastorie. Willemstad: Na bevestiging door zijn vader Ds. I. Schipper, em. pred. te Ede, met Matth. 8 8, deed Ds. A. Schipper, voorheen zendingspredikant intrede al hier met een prediking over Hand. 8 35. GEREF. KERKEN Beroepen te: Oude en Nieuwe Bildt- dijk G. Bilker kand. te St. Anna Pa rochie; Oudemirdum M. Dijkstra kand. te Kampen; Boskoop W. Ompta te Zwartebroek; Souburg R. Scholten te De Bilt. Aangenomen naar: Lelystad H. Al- ting te Meppel; Bildtdijk G. Bilker kand. te St. Anna Parochie. Bedankt voor: Rotterdam D. Ver schoor te Dieren. Overleden: Op 67 jarige leeftijd over leed Ds. B. Slingenberg em. pred. te Arnhem. Hij werd in 1935 predikant te Echten en stond vervolgens te Bierum, Drachten, Ede en Renswoude. GEREF. KERKEN (Vrijgemaakt) Beroepen .te: Bergsenhoek, Barkstede, Diever en Marknesse kand. H. Veldman te Zwolle; Assen B. v. Zu,lekom te Gro ningen; Bedum en Monster C. van Gin- kel te Heinenoord; Rijnsburg H. Nieu- wenhuis te Zuidwolde. Aangenomen naar: Zuidhom C. v. d. Berg te Nieuw Leusen; Oegstgeest J. Simpelaar- kand. te Zwolle. Bedankt voor: 's Hertogenbosch, Ter- neuzen, Bergentheim en Driesum; C. v. d. Berg te Nieuw Leusen; Spakenburg A. Kooy te EnschedcTnoord; Aduard, Gramsljergen, Kantens en Loppersum, kand. J. Simpelaar te Zwolle. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Zwaagwesteinde A. Bij kerk te Aalten; Aalsmeer J. Jonkman te Drogeham. OUD GEREF. GEMEENTEN Bedankt voor: Rijssen J. v. Prooyen te Stavenisse. rijbevoegdheid. Dat laatste liet de kan tonrechter in zijn uitspraak vallen. Gestroopt. Twee companen uit Eindhoven waren behulpzaam geweest bij het schieten van wild in de Bokkepolder bij Goedereede. Dat was gebeurd vanuit een auto ter wijl de jacht gesloten was en niemand van hun gezelschap in het bezit van een jachtacte was. Zij bleken bijrollen te hebben vervuld. De een had het ge schoten wild opgehaald, de ander had de wagen bestuurd, overigens zonder in het bezit van een rijbewijs te zijn. De deelname aan de clandestiene jachtpar ten werd beboet met 100,en de in- beslaggenomen artikelen en het wild werd verbeurd verklaard. Het niet be zitten van een rijbewijs kostte de ene verdachte ook nog eens honderd gulden. De vraag van wie de eveneens in beslag genomen auto was bleef onbeantwoord. „Die blijft dan maar staan", besliste de Officier. „Die is van mijnsiste iemand op de publieke tribune. Waar de wegen vochtig waren was het zaterdagavond verraderlijk glad. Bij Stellendam botsten twee auto's op el kaar nadat één van hij tg.v. de gladheid in een slip was geraakt. Dat gebeurde in de bocht bij het opslagterrein van Provinciale Waterstaat. Komend uit de richting Melissant kwam dhr. A. L. Schol uit Sommelsdijk daar door de gladheid op de linker weghelft waar dhr. P. D. van Schelven uit Oude-Tonge naderde. De klap was dermate hevig dat de achteras van de Opel van dhr. Schol werd losgerukt en meters vóór de vernielde wagen terecht kwam. Dhr. van Schelven had een verwon ding aan het hoofd maar niemand werd ernstig gewond. De materiële schade was echter groot. DEN BOMMEL Op 18 december a.s. (a.s. donderdag) hoopt de N.C.V.B. haar Kerstavond te houden in het Ver. gebouw van de Ned. Herv. Kerk. De em. predikant ds. H. de Valk en drs. A. W. Meeder hopen aan deze avond hun medewerking te verlenen. Belangstellenden zijn deze avond hartelijk welkom; aanvang half acht. De 42e tentoonstelling van konijnen en pluimvee, vrijdag, en zaterdag door „Nut en Genoegen" te Ouddorp gehou den is een absolute topper geworden. Twee van de inzendingen werden door de keurmeesters gehonoreerd met een „U", de letter die staat voor de kwalifi catie „uitmuntend" en dat heeft in de fokltersgelederen een aangename op winding veroorzaakt! Eén „V" op een clubtentoonstelling is al een zeer grote bijzonderheid, vrijdagavond waren het er twee Het was minstens goed voor een brede glimlach op het gezicht van se cretaris-penningmeester de Vos, want niet alleen de kwaliteit, ook de kwanti teit was dit jaar omhoog gelopen. Voor de tweede keer in de voorbije veertig jaren waren er meer dan vijfhonderd dieren, waaruit blijkt dat de fokkers hobby weer veld gaat winnen! Van de 117 leden van „Nut en Genoe gen" die over het hele eiland verspreid wonen hadden er 57 een of meerdere dieren ter beoordeling ingezonden. Op de tentoonstelling konden de liefhebbers hun ogen dan ook rijkelijk de kost ge ven aan het bekijken van: 147 sierdui- ven, 117 konijnen, 81 hoenders, 138 post duiven, 30 cavia's terwijl de liefhebbers elkaar ook weer genoeg te vertellen hadden. Zij verkeren in een wat unieke positie want „Nut en Genoegen" is de nog enige konijnen en pluimveever. op het eiland,- daarnaast zijn er in Som melsdijk en in Oude Tonge nog konij- nenfokverenigingen. UNIEK Een volkomen unieke zaak dus, de twee „u'tjes", toegekend aan de sier- duiyen van de heren B. van Seters uit Stellendam en P. J. van Zielst uit Som melsdijk. De duif van dhr. van Seters is een Brünner kropper, een witte jonge duif. Die van dhr, van Zielst een krul- duif, rood-Schimmel, beide zelf ge kweekt wat de prestatie van de beide duivenhouders aanzienlijk vergroot! Met het behalen van het predicaat „U" is het hoogst haalbare bereikt. Overige winnaars. Kampioen „konijnen" werd dhr. M. Grinwis met witte Wener. Het jeugd lid A. C. Stehouwer uit Sommelsdijk werd kampioen bij de inzending Hoen ders met Sumatra Zwart, een jonge haan, zelf gekweekt. Bij de kleine hoen ders werd M. van 't Geloof kampioen met een Nederlandse baard-kuif-kriel (chamois). De kampioen cavia bleek van Gré v. d. Bok en een jeugdlid. De cavia is een Agouti (goud) en tenslotte mag met ere vermeld worden dat Pauw Voogd opnieuw een groot aantal hoge prijzen behaalde met zijn postduiven. Hij werd kampioen algeheel! Bestuur en leden van „Nut en Ge noegen" zien hoe kan het anders met heel veel genoegen op de voorbije tentoonstelling terug. Met instemming constateren zij dat de hobby waarmee ze met zoveel toewijding bezig zijn aan belangstelling wint. De gehouden ten toonstelling zal daar zeker aan hebben bijgedragen! Zaterdagavond 20 december om half acht zal in de Ned. Herv. Kerk een Kerstzangavond worden gehouden, waaraan alle kerkelijke verenigingen zullen medewerken. Ook de Chr. Zangvereniging o.l.v. dhr. Jan Bezuyen hoopt haar medewer king te verlenen. De meditatie zal wor den gehouden door ds. R. van Kooten, terwijl ook samenzang en enkele ge dichten op het programma staan. Ieder is hartelijk welkom. DIRKSLAND Geslaagd. Dhr. M. Vijfhuize Ph.z. slaagde dezer dagen met goed gevolg voor het examen Wachtmeester bij de Rijkspolitie. Per 1 januari a.s. is hij als zodanig aangesteld bij de Rijkspolitie te 's-Gravendeel. Het Landbouwschap is van mening, dat het voorstel van de Europese Com missie van een prijsverhoging voor het volgend seizoen van gemiddeld zoge naamd 7,5"/o (volgens het Landbouw schap slechts circa O'/o) in sterke mate tekort schiet. Een gemiddelde prijsver hoging van minstens lO'/o is noodzake lijk. Volgens het voorstel zal bovendien de prijsverhoging voor Nederland met 2 punten worden verminderd door het geheel vervallen van de monetaire compensatie aan de grens. Voor Duits land wordt de compensatie aan de grens welke daar op het ogenblik lOVo be draagt, slechts ten dele afgebroken. Op deze wijze wordt de Nederlandse land bouw onevenredig zwaar belast. De verlaging van de interventieprijs voor tarwe brengt de Nederlandse tar- weproducenten in een onaanvaardbare situatie. Wel is er voor de zogenaamde broodtarwe een hogere interventieprijs, maar er is geen enkele technische ob jectieve methode om het verschil tussen broodtarwe en voedertarwe te bepalen. De handel loopt daardoor steeds het ri sico dat de tarwe niet als broodtarwe De heren van Zielst (1.) en van Seters met hun winnende dieren. Maria zingt! ze draagt een groot geheim, Ze kan het wonder niet verklaren. Ze kan alleen de vreugd ervaren die God wou schenken op Zijn Woord toen zij Zijn boodschap had gehoord. Maria zingt! 't is donker om haar heen. Haar volk zucht onder tirannie van de Romeinse machten. Wat staat haar volk dat wordt verdrukt te wachten? Maria, nederige maagd, men kent men telt haar niet, Maar God zag naar haar om, Maria zingt haar lied! Maria zingt! in donkerheid en nood ligt 's Heeren kerk, versteend door aardse wetten. Er zijn maar weinigen die op Gods daden letten. De overlegging van hun hart hoogmoedig, hoog voor God, De kleinen vaak veracht, geen omzien naar hun lot. En toch, Maria zingt, mijn ziel maakt groot den Heer! Hij wil bij arme hongerigen wonen. Ze ziet de machtigen reeds vallen van hun tronen, want Gods beloften falen niet! God leidt haar door Zijn Geest, Maria zingt haar lied! LANERTA. wordt erkend, waardoor de marktposi tie voor inlandse tarwe naar het laagste interventie-niveau wordt gedrukt. Hier door worden de akkerbouwproducenten in hun inkomen zelfs gekort. De verhoging van de melkprijs in twee etappen (2»/o en 4,5»/o) betekent een toename op jaarbasis van 3,5°/o. Dit staat in geen verhouding tot de kostentoe- name in de veehouderij, terwijl er bo vendien door het vervallen van de mo netaire grenscompensatie voor ons land van deze verhoging 2 punten af zouden gaan, volgens het Commissie-voorstel. Het Landbouwschap is van mening dat het menggebod van melkpoeder in veevoer vooral voor de pluimveehoude rij een extra last zal betekenen, die in combinatie met de voorgestelde verho ging van de maisprijs een te zware druk op deze sector legt.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1975 | | pagina 5