De onderhërder gaat; de Opperherder blijft. Derde Gezinsvervangend tehuis l(omt van de groul IIRBEID ADELT .J Sommei Ds. A. Cysouw Melissant in afscheidsprediking 100,- Gulden korting op Pfaff KWALITEITS- NAAIMACHINE! V W. RIKKEN B.V. VOLLEYBAL INTERMEZZO 2 GERARD DE LANGE 3: 2—2 Na 82 jaar geen Jansen meer op de Chr. School te Dirksland SOMMELSDIJK J.l. vrijdag werd de eerste steen gelegd GROEN VI INGEZONDEN: Stichting ,,Redt een kind India" CHR. MAVO STELLENDAIVI BEDACHT KINDERBOERDERIJ mHERNESSEROORD" OND »T. Nld lANBII VERVOLGVERHAAL ,MODE{ lUd^feniiiiiiuiiuiiiiiniiuHil Bladz. 2 „E I L A N D E N - N I E U W S" Dinsdag 2 december j De afscheidsprediking waarmee ds. A. Cysouw zondagmiddag afscheid nam van Melissants' Hervormde Gemeente was geïnspireerd door de ryke belofte die in Mattheus 28 20 geschreven staat. Ds. kon daarom de gemeente die hij ruim eVa jaar diende met een gerust hart overgeven aan Hem die beloofd heeft: „En ziet, Ik ben met ulieden al de dagen tot de voleinding der wereld, Amen". „Zoek die Borg- en Zaligma ker" zo noodde hij de gemeente in een laatste vermaan. Ds. liet de gemeente zien hoe Chris tus door Zijn opstanding uit de doden alle macht gegeven is op aarde en in de hemel. „Die koning der kerk blijft, als een onderherder naar een ander deel van de wijngaard vertrekt", aldus ds., de gemeente bepalend bij de belofte uit de tekst en 's Heeren belofte dat Hij daar zal zijn waar twee of drie in Zijn naam vergaderd zijn. „Als Hij met U is is Haw toekomst ver zekerd en als dienaar laat ik U met een gerust hart onder Zijn bescherming achter", zo predikte ds.; „Wat zou u slecht af zijn als de dienstknecht bleef en de Heere weg zou gaan!" Ds. ontvouwde de gemeente hoe de Heere in Zijn mensheid van de aarde was gegaan maar in zijn Godheid, gena de en majesteit nimmermeer wijkt. „Toen hij van hen ging bleven de Zijnen geen wezen want de HeUige Geest kwam. Die troost en in alle waarheid leidt". „Christus is ook met Zijn Woord met de Kerk en als u dat Woord centraal stiet dan maakt Hij Zijn belofte waar!" verkondigde ds. „Kent U de troost en de kracht van het Woord, spreekt het u aan en bemoedigt en versterkt het u?" zo vroeg hij de gemeente af. Ds. wees de gemeente op haar roeping de deug den des Heeren te verkondigen en daar om de opkomst niet te verzuimen. Andermaal benadrukte ds. de waar heid van de gegeven belofte voor men sen die zich zondaar weten voor God. „Hij ging naar de hemel en donkere tij den wachtten de Zijnen. De ene dag zult u wonderlijk vertroost zijn door Zijn Woord en de andere dag gaat U weer klagend en zuchtend uw weg, maar van Zijn kerk gaat géén verloren". Sprekend over de voleinding der we reld, zichtbaar aan de tekenen der tij den maande ds. de gemeente Christus steeds meer gestalte in haar te laten krijgen: „als wij werkelijk gelovigen zijn is het ons tot troost te weten dat Hij ons tegemoet komt, dwars door alle gevaren en bezwaren. De Koning der Kerk blijft met u tot aan de voleinding der wereld, geldt dat voor ieder van u persoonlijk?" zo vroeg ds. de gemeente af; „bent u reeds op Zijn aanbod inge gaan en heeft de Heilige Geest u al be kend gemaakt met uw zonden en schuld?" Dan zal Hij met U zijn in het leven, in moeite en strijd, zelfs tot in de dood. Zoek die Borg en Zaligmaker; drijve de Heilige Geest u als een zon daar naar Hem uit",^zo beëindigde ds. zijn prediking. Afscheid. Vervolgens sprak hij een kort af scheidswoord tot o.m. het college van B. en W. met dank voor de ondervon den samenwerking, de collegae uit Ring en Classis met dank voor de on dervonden vriendschap en hartelijkheid en inzonderheid richtte ds. zich tot de consulent ds. H. Visser te Nieuwe Tonge die hij veel sterkte toewenste. Voorts dankte ds. de afgevaardigden van de verschillende kerken voor hun aanwe zigheid, dhr. den Boon, jeugdwerkleider voor zijn werk waardoor bloeiende jeugdverenigingen ontstonden en ook richtte ds. zich-tot de koster, de organist, kerkvoogdij, kerkeraad en tenslotte tot de hele gemeente: „Christus en Die ge kruisigd was steeds het thema van on ze prediking, moge Hij het aan uw hart geheiligd hebben". Ds. Visser. Wederkerig bracht de consulent ds. Visser de scheidende ds. Cysouw dank voor de manier waarop hij in liefde en trouw heeft gewerkt om de Koning der kerk te dienen. Ds. verklaarde over de komende vacaturetijd met veel zorg ver vuld te zijn en van harte te hopen en te bidden dat de lege plaats spoedig ge vuld zal zijn. Ds. wenste ds. Cysouw de kracht van het Woord toe, om ook in zijn nieuwe gemeente Lexmond met het zwaard des geestes op de voorpost te staan. „Als u daar komt als gezant van Christuswege, met het Vredesaanbod moge u de boodschapper van de vrede zijn van Hem wiens komst op de wolken des Hemels door de Zijnen verwacht mag worden". „Het ga u onder Gods ze gen goed". Ouderling A. Troost vergeleek in zijn afscheidswoord ds. Cysouw met de zaaier die heeft gezaaid en het was dhr. Troost welbekend dat ds. vele malen in de gemeente was uitgegaan om te zoe ken wat er van het gestrooide zaad was terecht gekomen: Daarbij wees hij op Gods belofte dat Zijn Woord niet ledig zal wederkeren. „Wij hoeven u niet te troosten, want u hebt de troost in de Bijbel voor U" bezag dhr. Troost, ds. op wekkend om ook in Lexmond uit dat Woord te vertroosten. „God zegene u samen", zo wenste spr. het gezin Cy souw toe. De gemeente wekte hij op trouw op te komen ook in de vacaturetijd omdat de satan rondgaat als een briesende leeuw. „Laat er gebedsmedeleven met de kerkeraad zijn", hoopte dhr. Troost tenslotte. Op zijn verzoek werd ds. Cy souw nog Ps. 119 9 toegezongen, waar na de dienst beëindigd werd. Probleemloze Pfaff lichtgewicht naaimachine met vrije arm en be roemde dubbelroterende grijper, geheel compleet nu van 749,— -j. voor maar Ot^,^ Korte Meestraat 17, (01640) 35878 BERGEN OP ZOOM Alleenvertegenwoordiger voor Flakkee en Schouwen. DERDE THUISZEGE IN SUCCESSIE VAN INTERMEZZO I Nadat eerder Spivo en Ericsson de kracht van Intermezzo's eerste dames team In thuiswedstrijden hadden onder vonden was het afgelopen zaterdag Lekkerkerk, dat er niet in slaagde de winst mee te nemen. Intermezzo, aan tredend zonder de geschorste Nellie van den Doel, kwam uitstekend uit de start blokken, maar bij de stand 44 stokte de tot dan toe uitstekende machine en Lekkerkerk profiteerde hier goed van en pakte met 7-15 de eerste set. Waar het Interrnezzo publiek op hoopte ge beurde in de tweede set. Het Intermezzo offensief brandde los, mèt zoals ge woonlijk Nienke Bijsterbosch in de hoofdrol. Het verbeten vechtende Lek kerkerk kreeg geen kans om ook de tweede set te pakken: 15-11. In de derde set prolongeerde het goede spel uit de tweede set en ook deze set was met 15- 11 voor Intermezzo. Het door de „derde divisie wol" geverfde Lekkerkerk kreeg in de vierde set, door een verslapte con centratie bij Intermezzo, kans om terug te komen: 6-15. In de noodzakelijk ge worden vijfde set leek Intermezzo van de vloer geveegd te worden. Lekker kerk liep regelmatig uit naar een 2-7 voorsprong. Intermezzo, wakker ge schud, nam het initiatief over van Lek kerkerk, en met een gevarieerde aan val werd Lekkerkerk voor schut gezet. In de laatste fase van de strijd moest Corrie Wilbrink uitvallen met een naar het zich aanvankelijk liet aanzien vrij ernstige blessure, veroorzaakt door Ed dy V. d. Sluys, maar die gelukkig mee viel. Ze was in ieder geval in staat om te zien hoe Intermezzo de vijfde set met 15-7! pakte en daarmee eveneens een 3-2 overwinning. Het is het tweede damesteam van In termezzo j.l. zaterdag niet gelukt om tegen het sterke Gerard de Lange uit Rotterdam de volle buit in eigen huis te houden. Intermezzo 2, waarin Matty Kool een sterke partij speelde, pakte met een re delijk draaiende aanval de eerste 2 sets vrij eenvoudig met 15-12 en 15-13. Hierna vergat Intermezzo door te gaan en kreeg Gerard de Lange volop de gelegenheid orde op zaken te stellen. Dit resulteerde in een voor Intermezzo drastisch 6-15 verlies. Wat Intermezzo in de vierde set ook probeerde, de be zoekende partij rook haar kans om tenminste één punt mee te nemen en hoewel de opdracht van coach Jaap Driesse, taktische ballen, goed uitge voerd werd, ging de vierde set met 9-15 naar Gerard de Lange. Uitslag 2-2. THOLEN Zagerspitters veroordeeld De politierechter te Middelburg ver oordeelde donderdag T. van de V. en J. F. L. uit Roosendaal bij verstek ieder tot 250,boete voor het spitten van zagers op een mosselperceel bij Tholen. Juffrouw L. J. Jansen, handwerkon- derwijzeres van de Christelijke school te Dirksland, heeft vrijdag l.I. afscheid genomen van Bestuur, Personeel en kinderen van de Pr. Mauritsschool we gens het bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd. Dhr. L. Bestman, voorzitter van het schoolbestuur, memoreerde dat sinds 1893 een Jansen werkzaam is geweest aan de Chr. school. Eerst de vader van de handwerk-juffrouw en later haar broer, die vele jaren hoofd ■was. Mejuf frouw L. J. Jansen heeft ook een lange staat van dienst. Op 1 aug. 1932 werd de scheidende juffrouw benoemd in plaats van haar zuster C. Jansen als helpster in Nuttige Handwerken op een salaris van 172,50 per jaar. De lessen werden elke dag na schooltijd gegeven. Juffrouw Jansen heeft op verschillen de Chr. scholen op ons eiland les gege ven o.a. te MiddeUiamis, Stad aan 't Haringvliet en Stellendam. Na 43 dienst jaren mag ze de breinaalden overgeven aan jongere krachten. Van het bestuur, personeel en kinde ren kreeg Juffrouw Jansen enkele mooie cadeau's. Niet om later te kunnen wijzen op het grote Babel dat wij gebouwd heb ben, maar omdat de behoefte er aan zo hoogst urgent is!", zo argumenteerde ds. H .N. van Hensbergen vrijdagmiddag de bouw van het derde gezinsvervangend tehuis te Middelhamis. Ds. deed dat in zijn kwaliteit van voorz. van de Prot. Chr. Stichting voor Geestelijke en So ciale Zorg aan hulpbehoevenden op Goeree - Overflakkee" t.g.v. de eerst- steenlegging, met vaardige hand door burg. van Es gepleegd. Het nieuwe gebouw komt achter „Sja- loom", het fijne thuis dat alom een goed gerucht verspreidt. Echter zijn Sja- loom en Salem overbezet en ds. van Hensbergen wist hoezeer het de „altijd bijzonder ijverige" directrice mej. Bax verdriet door dat plaatsgebrek aanvra gen te moeten afwijzen. Daarom ziet ds. met de overigen met veel verwachting uit naar het moment dat het derde tehuis gereed zal zijn. Aannemer Mans werd daarom temeer een voorspoedige bouw toegewenst. De eerste De bewoners van „Sjaloom" en „Sa lem" waren er getuige van dat burg. van Es van Middelhamis de eerste steen legde en met hen hun ouders en bestuurders van de Stichting. Graag gedaan. „Ik heb dat duwtje er graag aan ge geven", gaf burg. van Es te kennen na dat hij- het karwei had geklaard. Dhr. van Es bleek met zovelen bewonderaar van allen die gestalte geven aan de zorg voor de „gezinnen" in de beide tehuizen. Het deed de burgemeester dan ook veel deugd te kunnen constateren dat ji 1 „Sjaloom" en „Salem" families v-qJ in de gemeenschap zijn geïntegreeijj Graag complimenteerde spr. het SjJ tingsbestuur voor haar vroegtijdig f tie en hij betrok dat complimem'L op de voorgenomen nieuwbouw, ut dhr. van Es als „gezellig en efficiÈjj gekwalificeerd, waarvoor hij archjJ Koole dan ook alle waardering i toekomen. Dhr. van Es besloot met de wens dat de directrice mej. Bax entj medewerkers ook in het nieuwe even blijmoedig te werk zullen l_ dat alle nieuwe gezinsleden er büjl gelukkig zullen zijn!" 1 De burg. werd als dank voor de 1 ste steenlegging verrast met een Pjl pennenset waarna hij van arcli. kJ het prachtige boek „Te hooi en te {J ontving. iag 2 decembe D AI i3or de vele bl p het overlijdt Ihuwd-, groot- ^wdbroeder JOH echtgei ^tuigen wij u nk. ad aan 't Har Ivrouwtjesweg DA oor de betoon jrlei wijze moe en na het Ihoonzuster er HE btuigen wij u knk. oltgensplaat. Nog deze weel? De Het is ve fitgeverö STE: Xel. (01 eel I is nu le\ prijs van Itad aan 't Ha Een van de pupillen mocht burgemeester de eerste steen aangeven. Sa een verbli; Inderwijzeress gaan werkei Wij vieren onze feesten en geven onze kinderen cadeaus. In India zwerven honderden ten dode opgeschreven kinderen langs de wegen, van alle hulp verstoken. - In Ommeren woont Mevr. Rookma- ker-Huitker. Zij is secr. van de Stich ting „Redt een kind". Deze Stichting bestaat al ettelijke jaren en heeft in India reeds veel kin dertehuizen geopend. Voor 50 gulden per maand kan men een kind adopteren die in een Chr. te huis wordt opgenomen en een goede verzorging geniet. Met deze kinderen kan een goed con tact worden onderhouden met de ver zorgers in Nederland. Mevr. Rookmaker is in de maanden sept. en okt. weer naar India geweest. In Dirksland bestaat een handwerk- club die vorig jaar Mei een kind adop teerde en meewerkt aan de adoptie van een tweede kind. Ook werden hier reeds velen contri- buant van genoemde Stichting. Door welwUlende medewerking van dhr. Roodzant, mochten we de etalage van zijn leegstaand winkelpand, Zo merstraat, Dirksland, tijdelijk gebrui ken voor het uitstallen van de artikelen gemaakt door de handwerkclub. Denk bij het feest voor uw kinderen eens aan de arme kinderen in India en help ons hen een goed tehuis te ver schaffen. Alle inlichtingen over het werk van deze stichting zijn te verkrijgen bij: Mevr. A. M. Rookmaker-Huitker, Dr. Guépinlaan 23, Ommeren; Voor Mid delhamis: Mej. Riet Boekhoven, Mei- doomlaan 4; Voor Dirksland: Mevr. T. Buth-ter Laan, Tuinstraat 2; Mevr. Ge- luk-Poortvliet, Tuinstraat 18. SINT MAARTENSDIJK Eerste pr^js voor Euterpe Door het behalen van een eerste prijs op het K.N.T. concours te Loon op Zand is de Muziekvereniging Euterpe zater dag gepromoveerd naar de tweede af deling. Toen vrydag op de Chr. Mavo te Stel lendam een feestelijke schooldag werd gehouden was er alle plaats voor een vroiyke stemming, maar evenmin werd de ernst uit de weg gegaan! Toen het ging over de pupillen van „Hemesser- oord" was het Mavo-volkje één en al oor voor wat burg. van Es van Middel hamis daarover te vertellen had. Aanleiding daartoe was de uitnodi ging aan dhr. van Es even aanwezig te willen zijn als voorzitter van de Stich ting kinderboerderij „Hemesseroord", want de Mavo'ers hadden hem een ver rassing te bieden. De negenhonderd guldens die ze vorig jaar als modderen de oogsthulpen hadden verdiend, had den ze besteed aan een drijvend Ijroed- hok voor de eendenvijver en dat was een geschenk dat heel graag werd aan vaard. Het was op „Hemesseroord" ver vaardigd en door een bereidwillige chauffeur even retour naar Stellendam gereden waar de goede gevers konte| zien hoe keurig het geworden was, Burg. van Es dankte de jongelui e| hartelijk voor in een educatieve st die er zijn mocht! „Wanneer je 1 bent hulp te bieden aan je verre nas| ben je wel eens geneigd je eigen t ving te vergeten maar ook daar liebtel jullie aan gedacht", zo complimenteaèl dhr. van Es het schoolvolkje. Hij »l digde hen gaarne uit t.g.t. op de Mil ting op bezoek te gaan waarmee li:| aan een van de belangrijkste lingen van de stichting van de kindtif boerderij zal worden voldaan. „Over wat je daar ziet en tt| leeft kun je dan hier nog eens rus|| nadenken", stelde dhr. van Es hen ïojI om ze tenslotte te zeggen:„erwoiC veel gepraat over het Gereformee*! denken, maar jullie hebben niet alleej gereformeerd gedacht, je hebt ooit! gehandeld; hartelijk dank daarvoor,.,! Baarom vraagi [maart '76 of nze school h< samenwerk ig zijn uitst bgadigde bene 'astgesteld. Ie Gemeente foningproblee die er vooi te nemen schriftelijk br School M. SiddeUiamis, Statiefsd |ia-dozen uni[ Electron Pijlaan-v Pocket ïog enkele vi V.. Een aantal van de leerlingen flankeren de eendenkooi. door M. DE KRUIS. 26 Op lastige vragen kun je antwoord geven, maar je kunt er ook langs lopen. En dat doet hij nu. Wanneer Steven in huis komt om te eten, zijn er twee berichten. Het ene is van Arie uit Rotterdam. Of hij en zijn vrouw naar Den Briel mogen komen om de veüigheid en om vordering voor Duitsland te ontkomen. Ze praten daar over in de stad en van daag of morgen heb je het natuurlijk. „Laat ze maar komme", zegt Steven, „als ze de bonnen maar meebrengen. Voor de rest komme we hier op 't water altijd aan eten". Hij wijst op een paling fuik, waaraan hij bezig is. „Dat had je gedacht, jongen", zegt Greta. „Er is ook bericht gekomen van het Raadhuis, dat je de haven niet uit mag. Over een paar dagen kun je een verlofpas bij'de Duitsers halen". Greta kijkt hem strak aan, want ze vreest een explosie. En die zou zeker zijn gekomen, maar als hij haar aankijkt, denkt hij'opeens aan wat hij straks zag achter de schuur. Nu blijft de explosie beperkt tot „Die verraders, motte ze je ook nog het ete uit de mond houwe?" „Doe nou maar kalm an", zegt Greta, „voorlopig hebben we eten genoeg". Wanneer de avond is gevallen, de luiken zijn gesloten, het licht is aange gaan, gaat Steven nog maar ,;een stee- kie" breien. „Effe", want het is al laat. Een week later zijn Arie en vrouw in huis. Ze vertellen over Rotterdam en dat maakt de last van Greta en Steven lichter. Wat een ellende! Intussen zijn ze toch in hevige onrust over hun oudste, die in Brabant woont. Om ervan op te knappen vertellen de mensen, die aan de deur komen, dat er in Brabant niemand meer leeft. „Alles vernietigd, mens, door de bom men en de granaten. Ik heb 't gehoord vanneEn dan volgt er zachtjes een naam, die Greta niet kent. „Och, laat ze toch klessen" zegt Ste ven, „die Briellenaars hebbe altijd wat nieuws, 'k Geloof er niks van". In zijn hart vertrouwt Steven de zaak ook niet. Tot plotseling Rinusvoor hen staat. Niets aan de hand. De „ouwetjes" huilen. Allemaal nog bij elkaar! Weer een bericht over het verblijven op de Maas. Bij de Ortskommandant komen. Steven gaat en vraagt twee verlof pasjes voor zich en voor Arie. Dat lukt boven verwachting. „Die vent snauwde wel 'n beetje, maar dat geeft niks. Hij ken evengoed borste", zegt Steven, hetgeen Greta de uitlating ontlokt: „Dat kun jij 'm niet laten doen". Steven reageert alleen met een vro lijk: „We kenr^e goddank 't water weer op" „Morge direct kijke wat er nog van de boel heel is", zegt hij tegen Arie. Die is ook blij wat te doen te hebben en de volgende dag gaan ze. Met de scRuit. 't Is of Steven er een voorgevoel van heeft gehad, wat er nog aan fuiken staat is opengemaakt, kapotgetrokken of -gevaren. En natuurlijk door de Duit sers. Sommige fuiken drijven los op het water, het snoer is gemakshalve niet meer om de strop vastgemaakt. De ga ten hebben ze er natuurlijk met een haak in getrokken. Het is een grote bende. Steven en Arie brengen alles mee. De eeréte gaat nog diezelfde dag naar de Ortskommandant en doet zijn beklag Als Steven en Arie de palingfuiken hebben gezet, komt er geen Mof meer aan. 't Heeft dus geholpen. De directie komt. „Zo, benne jullie daar eindelijk? Ja, 'k begrijp best, dat 't bij jullie ook niet lekker was, maar toch ben ik blij dat je er bent". Er worden die dag afspraken gemaakt. Geen fuiken meer zetten. In de eerste plaats is het slecht en vervolgens, als je wat vangt, weet je het niet aan de markt te krijgen. Trouwens, wordt er wel markt gehouden? 't Zal niet. „Zet maar wat palingfuiken en brei maar wat nieuwe", draagt Andries Kap- tein op „wij zorgen wel voor garen en katoen". „Ja, en dan nog wat", vervolgt Kam- stra: „Wat je vangt, zie je te verkopen. Dat zal wel geen moeite kdsten en de opbrengst samen delen". Dat Arie Steven helpt, vinden ze goed. Op die manier kunnen ze hun eigen loon verdienen. De heren vertrekken en als ze buiten staan en Steven door de schuur naar binnen loopt, denkt hij: „Dat is er nou overgebleve van een visserij met twaalf man en honderd en twintig fuiken te water. En wat gaat er nou gebeure, as ten minste niet alles van de aardbodem wordt weggevaagd door bommen en granaten? De schuren verzieken, want er is geen onderhoud, de schuiten ver rotten, want ze krijgen geen onder houdsbeurt. Ik zal morge de zeilen maar afslaan. Die kenne dan hier boven op zolder. En voor de rest ken ik er ook niks an doen". Die deprimerende gedachten ver somberen hem en als hij binnenkomt, vraagt Greta: „Wat is er?" „Niks". Dan weet ze genoeg. Het begin van het einde. Met Kerstmis gaan Steven en Greta naar Brabant. 't Is een hele reis, vinden ze, maar je komt er meest zittende, in trein en bus. Steven voelt zich wel niet zo erg in orde. Van de week roeide hij de haven uit en toen hij op stroom was, voelde hij ineens een hevige, klemmende pijn in de borst. Hij heeft zich toen tegen de kant laten drijven, heeft daar een poosje gelegen en is toen weer teruggegaan. Niks gezegd natuurlijk. Dat maakt maar onrustig. Ze komen in Loon op Zand. Daar is het rustig, maar koud. Het«| vuil weer met regen en sneeuw. Ds f terdag in huis bij de kachel is pret* „Blijven jullie toch een paar weken. verzoeken Rinus en zijn vrouw. Natuurlijk kan dat niet, want Aris'l alleen en het is druk. Rinus dringt niet aan, wan; hij ''-'l zijn Vader. Vakantie-nemen is tijd stelen. W Vaders devies, dus laat hij het zo. Dan komt het hartinfarct dieza nacht. De ijlings ontboden huisdokter stateert dat en zegt aan Rinus: „Als een mens ooit versleten heb gezien, is dat je Vader." Ophouden met werken, of het k® niet en als het kan, dadelijk naar Met een auto gaan Steven en Gret^ naar Rotterdam en reizen verder tram. ^J En dan zit daar thuis een gebrof man, die zijn kracht heeft verteero voor „arbeid adelt" en die nu, aP voorlopig gedoemd is nietsdoende tijd te verslijten. Arie zorgt voor de fuiken. jj En dan komt na een maand de twe onheilstijding dwars door alle n^'' jj. nood heen: „Moeder moet naar het kenhuic. Borst geamputeerd". j. tWordt TervW Dub

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1975 | | pagina 2