illAtlDEII - niEUWS •oeken- nieuws lit was „De Spiegel Vailers... Een big op zolder In Oude Tonge ziekenhuisbedden [blad Vrijdag 28 november 1975 No. 4443 99 N.V.V. over inrichting Greveiingenbekken Puzzel rit L.J.C. voor iedereen Nieuwe uitgaven van Echo PREDIKBEURTEN ZEELAND Scherpschutters- nieuws DAIVIVERENIGING „DENK EN ZET'' Diploma zwemmen te IVliddelharnis m Grijsoordse schetsen Inklapbare gordijn stangen voor separatie van Medische diensten Plaatselijk nieuws boeiend sld van ruim jaren isteiük- (ionaal week- Idnieuws ^^06-1969). ISs 19.90, Bsar bij bestelling v{ór 1 januari '16 15,90. Meer dan zestig jaar lang, van 1906 - 1969, heeft De Spiegel, niet zelden aan geduid als „het geliefde blad voor het christelijk gezin", in woord en beeld het nieuws van de week weerkaatst. De Spiegel-redactie bracht in het bij zonder naar voren wat op het eigen erf plaatsvond. Ander nieuws uit binnen- en buitenland werd op een met de principes strokende wijze geselecteerd en gecom mentarieerd. Ook alle verhalen, leerza me bijdragen en luimige stukjes moes ten „voor onze mensen" (staande uit- dnildcmg in vroeger dagen) geschikt zijn. Men hield de grenzen goed in het oog. Dit alles maakt dat het boek „Dit was De Spiegel", dat een karakteristieke keus bevat uit de 3068 nummers die van de pers kwamen, een fascinerend beeld geeit van het leven en de levensstijl van het protestants-christelijke volksdeel van de tijd van de mannenbroeders en geliarnaste strijders tot het eind van de zestiger jaren. Alle aspecten zijn erin vertegenwoor digd. Enkele voorbeelden: Kerkelijk en geestelijk leven: Portretten van jubilerende en overleden dominees, kerkelijke voormannen in actie, toogda- gen van jongelings-, meisjes- en vrou wenbonden, het werk van de Vrije Uni versiteit, Johannes de Heer thuis Het politieke leven: Foto's van de leids- lieden (Colijn, Jan Schouten, Duymaer enz.) die „een belangrijke rede" hielden, "lieuws uit binnen- en buitenland: Mo bilisatie '14-'18, oorlogs- en bezettings tijd, ons Indië, Korea-strijders, Vier- daagse-lopers, de kapper van Een, Urk geen eiland meer, de Friese Siamese tweeling Folkje en Tjitske, de storm- ramp...... Christelijke kunstenaars: L. Penning, Isings, Anne de Vries (die net Bart je had geschreven), Jo Vincent, „onze na tionale zangeres" Koninklijk huis: Koningin-regentes Em ma, prinses en later koningin Wühelmi- na, Juliana en haar verloofde „Benno", de spanning vóór de geboorte van de prinsesjes, hun jeugd Acties: Haak-in, Goed zo, Boomplant- dag op Walcheren, een Spiegelharmo- nium voor „onze jongens" N.C.R.V.-activiteiten: De eerste NCRV- film „De klokken luiden", de eerste „Vandaag - radiokrant voor Nederland" de Jubo Spiegelunica: Van Slager Kokkie en z'n Fokkie tot de Spiegel-dominee, wereld- reizigster Mary Pos en starreporter Al fred van Sprang „Dit was De Spiegel" is met veel toe wijding en genoegen samengesteld door ex-Spiegelredacteur Piet Terlouw, die het boek ook voorzag van een lezens waardig „Van achter de schermen". Het bevat een woord vooraf van de bekende journalist Ben van Kaam. „Dit was De Spiegel": een kostelijk kijk- en snuffelboek voor Spiegel-geest verwanten en voor allen die nieuwsgie rig zijn naar het Spiegel-fenomeen. 'ostduivenshow te Herkingen [De jaarlijkse postduivenshow van de [•V. „De Luchtbode" is weer gehouden Mer grote publieke belangstelling. 'Ook de middenstand van Flakkee Jeeft zich door het schenken van ere- Irijzen en het plaatsen van reclamebor- len weer niet onbetuigd gelaten. jVele bezoekers zijn tevreden naar |uis gegaan, ze wonnen één of meer «terletters, beren, poppen, horloges, parten, kippen, flessen wijn of advo caat. I Uitslag verloting: Op de volgende yeine loten zijn poppen gevallen: gerie roze: 176 - 222 - 616 - 866 - 970. prie geel: 328 en serie blauw 946. Om 10 uur zaterdagavond was de Rijkspolitie present om te assisteren |i] de trekking van de Grote Verloting. Uit de grote doos kwamen de volgen- pe prijswinnende lotnummers: 1033 - Pl2 -■ 1887 - 1917 - 1063 - 1096 - 1611 - F88 - 1323 - 1195 - 1614 - 1481 - 1156 - P64 1885 - 1437 - 1824 - 1564 - 1276 - P98 - 1684 - 1877 - 1920 - 1175 - 1404 - P95 - 1738 1651 - 1029. De prijzen kunnen tegen inlevering fsn het desbetreffende lot worden af- phasld bij: A. Molenaar, Grevellngen- >Weg4. N DöIVEN. Vrijdag zijn de duiven gekeurd door pr_ J. "W. de Geus uit Roosendaal. Een güif van D. Kievit werd bekroond met IJ^^'tel Schoonste van het geheel en be- POorid met een mooie beker, deze lief- Vebber veroverde verder nog vier Ie pfijzen. Alle 12 klassewinnaars ontvingen uit panden van de voorzitter een mooie ^eittsblauwe asbak. Verder kregen alle 2e en 3e prijswin naars een geschenk, zoals: bekertje, me dailles, hairbrush, duivenvoeren - vita minen. De volledige uitslag luidt: Klasse 1: Oude doffers korte afstand 1. A. Volaart; 2. Gebr. Molenaar; 3. D. Kievit. Klasse 2: Oude duivinnen korte afstand 1. J. K. Hoekman; 2. J. v. Dijk; 3. J. K. Hoekman. Klasse 3:Oude doffers lange afstand 1. H. Kievit; 2. J. de Boer; 3. H. Sluiter. Klasse 4: Oude duivinnen lange afstand 1. D. Kievit; 2. C. Vreeswijk N.T.; 3. Ph. Logmans. Klasse 5: Jaarllng doffers 1. D. Kievit; 2. J. de Boer; 3. Vreeswijk, Battenoord. Klasse 6: Jaarling duivinnen 1. W. Bestman; 2. J. K. Hoekman; 3. J. K. Hoekman. Klasse 7: Jonge doffers korte afstand 1. C. Vreeswijk N.T.; 2. J. v. Dijk; 3. D. Kievit. Klasse 8: Jonge duivinnen korte afstand 1. J. K. Hoekman; 2. D. Kievit; 3. Gebr. Molenaar. Klasse 9: Jonge doffers lange afstand 1. D. Kievit; 2. H. Kievit; 3. J. de Boer. Klasse 10: Jonge duivinnen lange afst. 1. D. Kievit; 2. Gebr. Molenaar; 3. M. Volaart. Klasse 11: Late jonge doffers 1. Gebr. Molenaar; 2. D. Kievit; 3. H. Kievit Klasse 12: Late jonge duivinnen 1. Gebr. Molenaar; 2. H. Kievit; 3. A. Volaart. Het distrikt Zeeland van het N.V.V. organiseert op maandag 1 december 1975 in het vormingsinstituut te Oude- Tonge een voorlichtingsbijeenkomst over de nieuwe inrichtingsschets Gre- velingbekken 1975. De heren Drs. J. G. Speller van het consulentschap openluchtrecreatie van het Ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk werk, en Ir. H. van Dord van de Rijksdienst IJsselmeerpol- ders zullen een toelichting geven op de nieuwe schets. Daarbij zal onder andere aandacht bested worden aan de hoofd lijnen van het plan, de wijze van tot standkoming, en dergelijke. De bijeenkomst is vooral bedoeld voor de N.V.V.-leden op Schouwen-Duive- land en Goeree-Overflakkee. Het M.V.V. wil daarmee een aanzet geven voor een verdere discussie over de toekomstige inrichting van het Gre veiingenbekken in eigen kring, omdat de plannen een stempel zullen drukken op het leven, wonen en werken in het ge bied rondom de Grevelingen. Het N.V.V. is van plan om naar aan leiding van de voorlichtingsbijeenkomst én de discussie met de leden, gebruik te maken van de inspraakmogelijkheden door de wensen ten aanzien van de in richting van het Greveiingenbekken onder de aandacht te brengen van de beleidsorganen. De voorlichtingsavond, die het Zeeuwse N.V.V. samen met het distrikt Zuid-Holland-Zuid organiseert, begint om 20.00 uur. INGEZONDEN: Op vrijdag 19 december organiseert de L.J.C, een (avond)puzzelrit. Het L.J.C, bestuur bestaat uit men sen die gekozen worden uit de verschil lende organisaties, zoals de Euro delta en de C.P.J. Nu zijn er veel ouderen onder de Flakkeese bevolking die denken, dat zo'n puzzelrit alleen maar iets is voor de Landbouwjongeren, afgaand op de betekenis van de L.J.C., de Landbouw Jongeren Club. De puzzelrit echter is voor iedereen, wat voor beroep hij of zij nu ook uit oefent. Het zou misschien beter zijn om de naam te veranderen zodat dit mis verstand voorgoed uit de weg geruimd is. Wie weet er een goede oplossing voor? De puzzlrit die nu gehouden wordt op vrijdag 19 dec. start om half acht 's avonds op het parkeerterrein in Oud- dorp. Inschrijven vanaf half zeven in Hotel Akershoek. Onlangs verscheen bij de uitgeverij ECHO te Amersfoort, Johan van Ol- denbarneveltlaan 10, een nieuw evan- gelisatorisch dagboekje. Het heet „Le ven" en is geschreven door een twaalf tal hervormd-gereformeerde scribenten. Het boekje waarin een aantal bijbel boeken uit het Oude en Nieuwe Testa ment behandeld worden leent zich goed om cadeau te geven aan hen, die aan de rand van de kerk leven, wellicht ook aan bejaarden, die er moeite mee heb ben grote en moeilijke stukken in zich op te nemen. Aan het slot worden hoofdstukken uit de bijbel vermeld, die gelezen kunnen worden op en rond de christelijke feestdagen. Het boekje telt 208 pagina's en kost 6,95, terwijl bij grote afname korting wordt gegeven. Samen met de Bijbel Kiosk Vereni ging te Driebergen (BKV) brengt ECHO een serie boeken onder de titel „Het biyvende Woord" op de markt. Deze boeken zijn bestemd voor het gods dienstonderwijs op scholen voor voort gezet onderwijs, terwijl ze ook ge bruikt kuimen worden bij zelfstudie en als informatiebron in het gezin. Eind november verschijnt het tweede deel, dat de kerkgeschiedenis behandelt. Het boek is van de hand van Dr. C. A. Tukker, terwijl de heren L. van Driel en I. A. Kole als medesamenstellers fungeerden. In 36 hoofdstukken wordt in dit boek de kerkgeschiedenis behan deld. In elke les wordt een uitspraak, die kenmerkend is voor de betrokken figuur afgedrukt, daarna wordt een overzicht gegeven van zijn leven en werken, terwijl het hoofdstuk afgeslo ten wordt met een uiteenzetting van zijn betekenis voor het heden. Het boek bevat 157 pag. en kost 14, Eerder verscheen deel 1, over het Oude en Nieuwe Testament, 187 blz. Prijs 13,50 en deel 3, Ethiek 120 blz. Prijs 8,50. Verder zal op een nader be kend te maken datum het vierde deel, dat over dogmatiek, secten en stromin gen handelt, verschijnen. ZONDAG 30 NOVEMBER NIEUWERKERK Herv. Kerk 10 uur Ds. W. J. Kolkert Geref. Kerk (N'kerk - O'land) 10 uur dhr. G. J. Smouter te Rhoon, 5 uur dhr. A. J. Praanje te Goes Geref. Gemeente 10 en 3 uur lezen Ger. Gem. in Ned. 9.45 en 3.30 uur lezen. OOSTERLAND Herv. Kerk 10 uur ds. M. C. van der Meer (jeugddienst), 6 uur kand. J. J. C. Dee, Oegstgeest Ger. Kerk: Gez. diensten met de kerk van Nieuwerkerk, in de kerk al daar Ger. Gem. 10, 2.30 en 6.30 uur lezen Oud Ger. Gem. 9.30, 2 en 6 uur lezen. SINT ANNALAND Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. J. Codée (v.m. bed. H.A., n.m. dankz. H.A.) Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur lezen Ger. Gem. in Ned. 9.45, 2.15 en 6.15 uur lezen. OUDDORP De open landelijke schietwedstrijd van St. Joris te Ridderkerk is weer ten einde. Raak de Roos had een twaalftal schut ters gestuurd om de kansen te verdedi gen van Ouddorp. Het is er jammer genoeg niet hele maal uitgekomen, zowel het A. als het B korps kwam niet verder dan een ne gende plaats, het C. korps kwam nog net in de prijzen met een derde plaats. Hoewel de concurrentie zwaar is, er zijn ongeveer 300 schutters geweest, kwamen er toch nog schutters van Raak de Roos op ereplaatsen terecht. De personele baan klasse A. werd gewonnen door K. Akershoek met een score van 99 - 48 pnt. met op een acht ste plaats A, V. d. Bok met een score van 97-46 pnt. Tussen 39 B schutters werd Joh. Klepper zesde en tussen 77 C - D schut ters kwam D. v. d. Bok tot de negende plaats. In de vaste baan tenslotte waarop in de C-D klasse 120 schutters meeschoten mag men de zevende plaats van D. de Jong ook nog een fraai resultaat noe men. MIDDELHARNIS: Maandag 24 november 1975. Afdeling I: KI. Vis B. Vis 2—0 J. Smalheer J. v. Es 11 M. Groenendijk J. Loelder 11 C. Polder A. Verolme 0—2 Afdeling II: J. V. d. Ouden A. Krijgsman 11 C. Zoon L. V. d. Staal 2—0 A. Knape A. Jongejan 11 M. V. Lente G. Noteboom 2—0 F. Noordijk I. Koese 11 Afdeling III: A. V. Gulik J. V. Mierloo 0—2 G. Knöps A. V. d. Sluys 0—2 B. Roetman N. Quispel 2—0 A. V. d. Valk W. Vroegindewey 11 H. Noordijk H. Verolme 1—1 Afdeling IV: C. Spee H. Schellevis 2-0 J. Witvliet G. Koese 2—0 L. van Erkel J, Verbiest 11 F. Vis M. Breeman 2—0 MIDDELHARNIS Ruilbeurs Postzegelvereniging „Smit Slikkerveer". De postzegelvereniging „Smit Slikker veer" organiseert morgen, zaterdag 29 november wederom een ruilmiddag van 13.30 uur tot 17.00 uur. Deze ruilmiddag wordt gehouden in de kantine van Smit Slikkerveer, Mo lenstraat 16 te Middelhamis. Er is een ruime gelegenheid om onge stoord te ruilen, daarnaast is er ook de mogelijkheid om tegen schappelijke prijzen, Nederlandse- en buitenlandse postzegels te kopen. Ieder is van harte welkom. Gratis toegang. Op zaterdag 22 november zijn de vol gende kandidaten geslaagd voor het Jeugdbrevet 3 van de K.N.B.R.D. (Ko ninklijke Nederlandse Bond tot het Red den van Drenkelingen). Elisabeth Bom, Jaco Faasse, André Nels, John Moerenhout, Renee Hanen- berg, Leon Hobbel, Kees Both, Anneke Bieneveld, Arieda Zijlstra, Erik Jan Molennaar, Jan Looy, Jacob Koetsier, Léon Blokland, Mark Helmsing, Brigitte Groenendijk, Arendje Jordaan, Derkeli- na V. Stuijvenberg, Jan Mastenbroek, Arnold Kooistra, Peter v. Nimwegen, Adrianus de Kok, Agnes v. Berkum, Jacqueline Buth, Jobje Driesse, Caro line van Dijk, Nicolaas de Visser, An- dries Otter, Jan Lodder, André Lodder, Johannis Schellevis, Heleen Boeter, An kle Goedegebuur, Jolanda Goedegebuur Anita Jordaan, Arina Keus, Jeannette Verduin, Tjeerda Verolme, Martin Hob bel, Pietemella Vis v. Heemst, Peter Baart, Hennij v. d. Laan, Arend v. d. Sluys,Robert Durinck, Marja Meiaard, Anita Nieuwland, Jelle Kootstra,x Johan V. Lenten, Boudewijn v. Lint. De chef-badmeester, P. T. van Doornik. 4 jaar: die pappie van mij kan alles alles! 7 jaar: mdjn vader weet héél, héél veel. 9 jaar: vader weet natuurlijk ook niet alles. 12 jaar: nou ja, dat weet vader na tuurlijk ook niet. 15 jaar: daar weet die ouwe heer geen barst van. 17 jaar: och, die man is uit de tijd, wat wil je. 21 jaar: hij weet er wel iets van, maar het is toch niet je dat. 25 jaar: toch eens horen wat vader daarvan denkt. 35 jaar; even geduld, eerst vaders mening vragen. 40 jaar: wat zou vader daarvan ge dacht hebben: hij wist zoveel. 50 jaar: vader? Die wist letterlijk alles! (Geknipt uit Koni-post) Met Sint Andries (30 november) was het zover. Dan was het buigen of barsten. Dan verhuurden zich de boerenknechts. Velen bleven. Talloze voorbeelden van baas en knecht die 25 of 40 jaar zelfs samen werkten. Zo'n hoodknecht en zijn zoons waren soms f amiUestukken, ze gingen mee en over van geslacht op geslacht. Bezadigde boeren en bekwa me werkers. Zo'n hoódknecht was niet mis. Hij reed het beste span paar den, de beste wagen, de nieuwste ploeg. Er stond een I op; zelfs op de hooivork en al was je nou de zoon van d'n boer en 18 jaar je had er af te blijven. Maar dr waren ook knechts die verhuisden elk jaar. Of het huisje was te klein of ze konden meer verdienen of ze konden met de boer of met de voorman niet opschieten. Een vijfde woonde naast z'n schoonmoeder en de zesde wist het zelf niet meer hij verhuisde elk jaar. Toon d'n Fiet door kruiste heel Flakkee van SteUendam tot de Plaat. Ze bakken overal brood zei die. En de boeren: een slechte pael die geen jaer staet, Zo'n nieuwe knecht werd gehaald met de borenwagen en een wielslee er achter voor 't verkenshok. Stoffel Jansen wou ook wel es wat anders. Met Sint Andries kwam hij 's avonds thuis, 'k He m'n eige verhuurd zei'en bie 'n durpsboer in de Griezenoord, 'k hé een guide meer as noe. Motte we noe weer heel 't eiland deur zei z'n vrouwe, net als vleejaer toen we onder de sneeuw an- kwamme mit die Maertse buuën? In waffor huus komme me noe. D'r is geen huus, zei Stoffel, mar d'n boer zal een huusje optuugen en de geit mag in de schure. Jae, Jae, de geit in de schure in mot ik mit m'n erme bloeien van kinders onder d'n bloöten hemel slaepe, stomme hier en gun- ter! Stoffel had een snee in z'n oor gehad vandaag en hij had er nog een lucht hoödje van over. ,t Zal wel terecht komme zei die. Jae, dat zei Pouw Kruger ook, smaalde z'n vrouw, mar amposant verloor ie d'n oorlog. Maar 't liep niet tegen, geen sneeuw en ze woonden in een huusje aan de haven. Stoffel kon wel es een bakje drienke assen stieng te vemikkelen mit een vracht aerpels op de Kaoi. Maar op een avond kwam Rooie Piet de waakzame havenmeester en zei. Ik komme je waerschuwe, maek dat je boven komt we kriege haog waeter de kaoi staet al onder, 't Vloer kleed in de bedden op zolder ik tref het datte men kolen en aerpels altied al boven hé. Het bed lag plat op de zolder; Stoffel sliep al gauw mar de vrouw lag nog een poosje wakker, wat bulderde de storm. Maar ineens schrok ze wakker. Een zwarte snuivende gedaante met wit helle ogen hees zich op haar bedderand. Stoffel die op haar gegil wakker werd bonkte tegen het schuine dsik, en viel boven op het „monster" dat krijsend wegvluchtte in een hoek. 't Is m'n laoper 't is m'n big; schreeuwde Stoffel. Hie is uut z'n hoekje gebroken en in de kolekist gevallen hie ziet zo zwart as d'n duvel. Stil mar oor; merge mag je weer in je hok zei Stoffel. En tegen z'n vrouw: zo heb de striekplank derop geleid. Wat bin 'k geschrokke, 't was net Joosje Pik de bibberaosje zit nog in m'n benen. Genacht oor. mil Voor een tijdelijke afscherming van bedden in elk willekeurig ziekenhuis of verpleeginrichting, heeft Deja een tot nu toe in Nederland onbekend artikel op de markt gebracht onder de naam „Penda". Het betreft hier een gemak kelijk door één persoon te bedienen uit- schuifbaar gordijngamituur, waarmee niet alleen een betere bedseparatie wordt verkregen, maar waardoor het tevens mogelijk is een enkel bed op een ziekenzaal of zo nodig meerdere naast elkaar aan het oog te onttrekken, zonder dat afbreuk wordt gedaan aan het totaalbeeld van die ruimte. De in zilver geanodiseerde aluminium armen worden dan vanaf de muur 85 cm naar voren gedraaid waarbij de eindstukken, die tot aan de voet van het bed komen, óf in een beugel worden opgehangen óf aan elkaar worden bevestigd. Als ge volg van een veerophanging is het gar nituur in uitgeschoven positie bestand tegen stoten en derhalve duurzaam en veilig. De inklapbare stangen welke tot 2.20 meter kunnen worden uitgeschoven, zijn naar onder en boven beweegbaar. Zodra een stang wordt opgetild, komt deze onmiddellijk vrij via een vernuftig mechanisme dat als het ware inge bouwde veiligheid biedt. In gesloten toestand wordt het tot een dicht pakket aaneengeplooide gordijn op zijn plaats gehouden door de neergeklapte stang van het van nylon lagers voorziene garnituur, hetwelk overigens in twee uitvoeringen leverbaar is. Een revolu tionaire vinding, waarover nadere in lichtingen kunnen worden gevraagd bij Deja's Jrojektinformatie, Postbus 252, Rotterdam. ST. NICOLAAS RECEPTEN SPECULAAS KRUIDEN: Deze kruiden zijn weliswaar kant-en- klaar te koop, maar U kunt ze zeer ge makkelijk zelf samenstellen uit de vol gende kruiden: 10 gram peper 20 gram gemalen nootmuskaat 20 gram gemalen kruidnagel 60 gram kaneel 10 gram gemalen anijs In een goed afsluitbaar busje bewaren. Als U alle kruiden niet in één keer verbruikt raden wij U aan, de anijs weg te laten en vlak voor het gebruik van gemalen anijs (in noodgevallen: fijnge stampte anijsbló'kjes) toe te voegen. PEPERNOTEN: 100 gram boter 150 gram zelf rij zend bakmeel 75 gram bruine basterdsulker 3 theelepels speculaas kruiden 2 eetlepels melk of water Alle ingrediënten in een kom doen en tot een soepel deeg kneden. Balletjes ter grootte van een knikker maken en deze 15 minuten in een matig hete oven bakken. De niet-inge- vette bakplaat in het midden van de oven plaatsen. DIKKE SPECULAAS: 225 gram bloem 175 gram boter 125 gram bruine basterdsulker 2,5 theelepel bakpoeder 10 gram speculaas kruiden snuifje zout enkele amandelen als decoratie evt. amandelsnippers als vulling. Kneed de ingrediënten tot een soepel deeg. Bestuif een speculaasplank met rijst- bloem (of aardappelmeel), rol het deeg hierop uit. Met een scherp mes het overtollig deeg wegsnijden en de vorm op een bakplaat loskloppen. Amande len in het deeg drukken. Schuif de plaat in de oven, thermos taat op en 20 minuten bakken. Op een taartrooster of de aanrecht laten afkoelen. Als U niet in het bezit bent van een speculaasplank kunt U het deeg ook uitrollen tot een lap van 0,3 cm dik en hier eventueel een vorm van snijden. Van zaterdag 29 november tot maandag 1 dec. 1975. ARTSEN Middelhamis - Sommelsdyk: Van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter Wieringa, tel. 2090. Dokter Wieringa is woensdag a.s. van 12.00 tot 24.00 uur afwezig. Dirksland - Herkingen - Melissant: Van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maandagmorgen 9.00 uur heeft dienst dokter R. P. Boot, tel. 1227 b.g.g. 1291. SteUendam - Goedereede: Van zaterdagmiddag 12,00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter Bulthuis, tel. 1367. Nieuwe Tonge - Oude-Tonge: Van zaterdagmorgen 8.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter Westra, tel. 259. Stad aan 't Haringvliet - Den Bommel - Ooltgensplaat: Van zaterdagmorgen 12.00 uur tot maandagmorgen 9.00 uur heeft dienst dokter Kramers, tel. (01873) 201. APOTHEEK „MENHEERSE" OPENINGSTIJDEN: Op werkdagen: 8.30 tot 12.30 en 13.30 tot 18.00 uur. In het week-end: zaterdag van 10 tot 12 uur en van 17 tot 18 uur; Zondag van 11.30 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Apotheker: J. Slager, tel. (01870) 39 97. Inlichtingen: a) antwoordapparaat; b) dienstkastje. TANDARTSEN Uitsluitend voor spoedgevallen, tand arts Sypkens, tel. 2136 (van 9 tot 9.30 u.) DIERENARTSEN Dienst heeft dhr. Tjebbes, tel. 2966. WIJKVERPLEEGSTERS Ouddorp - Goedereede - Stelleiidam: Dienst heeft Zr. Pais, tel. 1321. Dirksland - Herkingen - Melissant: Van vrijdagavond 6 uur tot maandag morgen 8 uur heeft dienst Zr. v. d. Nieuwendijk, tel. 2883. Nieuwe Tonge - Oude Tonge: Van vrijdagmiddag 12 uur tot maan dagmorgen 8 uur heeft dienst Zr. Melis sant, tel. 390 b.g.g. (01876) 321. Achthuizen - Den Bommel - Stad aan 't Haringvliet - Wlt-Gele Kruis: Dienst heeft Zr. Anna, tel. (01873) 577. OUDDORP Uitloting obligaties „Van de gemeentelijke obligatielening 1951 groot 30.000,zijn per 1 decem ber 1975 uitgeloot de obligaties nrs. 2 en 9. De uitbetaling van de uitgelote obli gaties alsmede de op die datum ver schenen rentecoupons heeft plaats ten kantore van de gemeente-ontvanger te Goedereede, Tramlijnweg 2, op of na 1 december 1975. DIRKSLAND Op het postbureau der rqkspolitie te Dirksland zgn de volgende voorwerpen als gevonden-verloren opgegeven: GEVONDEN: Groene damesfiets; zü- veren kettinkje met sterrenbeeld; enke le bankbiljetten; 3 sleutels aan ring; geel plastic regenjas; plastic tasje met gymschoenen en zwarte sportbroek; polshorloge; kinderpolshorloge. VERLOREN: Blauw schoudertasje; jongenshorloge met zwart bandje; lad der van achterschot aanhangwagen; zwarte regenbroek en zwarte zuidwes ter; etui met 3 sleutels; kinderfiets; gou den armbandje; 2 sleutels aan zwarte hanger; portemonnee met kaartjes voor AHOY.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1975 | | pagina 9