Landbouwer de Bonte: „'t Is een verademing door een natuurgebied te gaan." Kinderboerderij „HernessJ oord onder de pannen 1 Bru •IT RAAD DIRKSLAND: ir i>aarom de vraag: Meer groen rond Melissant Hervormd Melissant nam afsciieid van ds. Cysouw Openingstijden vuilstortplaats Nieuwe burgemeester voor Domburg A.S. zaterdag bevestiging en intrede cand. V. d. Mey PREDIKBEURTEN Concert te Ooitgensplaat Partij jenever uit Euro-Discount gestolen FAM ST. NICOLA AS AANBIEDINGEN FOTO HAMEETEMAN CORN COEI D. C. van Oostende Zn. geven wij op alle artikelen 10% KORTING Straks nieuwe antiekzaak in Sommelsdijk INGEZONDEN: Instuif Den Bomml COEl VOLLEYBAL Bladz. 2 „E I L A N D E N - N I E tJ W S" Vrijdag 28 novea Het „gescharrel" ten gemeentehuize, zoals dat in de gisteravond gehouden raadsvergadering werd gesignaleerd bleek niets met een genegenheid tussen ambtenaren van tweeërlei kunne te ma ken te hebben en het is dan ook niet verontrustend. De ambtenaren worden tot gescharrel genoopt omdat er een te kort aan telefoonverbindingen en -toe stellen is en daar ging de raad vlot wat aan doen. Een krediet van 30.000, werd beschikbaar gesteld voor de aan schaf van een telefoon-automaat waar op 5 buiteniynen en zelfs 30 binnenin nen aangesloten kunnen worden. Voor lopig is dat meer dan voldoende. „We zullen hopen dat het vruchten afwerpt", was een van de weinige com mentaren, ditmaal van dhr. Struijk (S. G.P.) en dhr. P. A. Leijdens verbond er de conclusie aan dat het gemeentehuis de eerstvolgende 15 jaar nog wel in ge bruik zal blijven Vergroting „de Schakel". „Na vele verdergaande onderzoekin gen", zo presenteerde burg. Bos het ver- bouwingsplan voor het Ver. gebouw „de Schakel". Eerder dit jaar had de raad een bescheiden krediet beschikbaar ge steld, maar nu lag er een verdergaand plan ter tafel dat ook meer ging kosten: 125.000,maar ook daar had de raad weinig moeite mee, integendeel „Fijn dat het gaat gebeuren!" gaf dhr. Struijk te kennen. Wel vroeg hij aan dacht voor het maken van een ruime toegang waardoor het mogelijk is dat ook auto's en tractoren „de Schakel" binnen kunnen om daar op shows en klantenavonden geshowd te worden. Het bleek voor burg. Bos een nieuw element dat overigens wel nader onder zocht zal worden. Heel gelukkig met het voorstel bleek ook dhr. J. L. Poortvliet (V.V.D.) die met de uitvoering ervan een al lang ge koesterde wens in vervulling zal zien gaan. „Ik heb nooit iets gevoeld voor een lapmiddel en ik had juist dit voor ogen!" zo complimenteerde hij het col lege met het overlegde voorstel waar mee hij gaarne zijn instemming be tuigde. Die instemming kwam bij monde van dhr. de Berg ook uit de P.v.d.A. fractie, in de hoop dat er meerdere activiteiten vaniuit „Animio" naar „de Schakel zul len worden verplaatst omdat „Ani-mo" steeds oneer bezwaren gaan Meven. In „de Schakel" feomt naast een girote zaal ook een kleine zaal van ca. 40 m^ die van de entree kan worden afigesioten, d.m.v. een vouwwand. Streekvoorziening. „Ik juich het toe!" gaf ook dhr. D. de Bonte te kennen. Hij baseerde zijn in stemming mede op het feit dat „de Schakel" meer en meer als streekvoor ziening gaat functioneren waarom Dirksland er blij mee kan zijn een re presentatieve vergaderruimte te kun nen bieden. De verbouw zal worden gefinancierd uit de ca. 3 ton die de gemeente Dirks land zal ontvangen uit het liquidatie fonds van de .V. Bfugverbinding Ha ringvliet. Over dat bedrag hoeft zo deelde de voorz. desgevraagd mee geen vennootschapsbelasting te worden betaald zodat hij de raad kon verzeke ren dat die zich niet met een dode mus blij maakt. Er wordt naar gestreefd dat bedrag zodanig aan te wenden dat alle 3 de dorpen er profijt van hebben. Dat gebeurt middels een verbetering van de verenigingsgebouwen ter plaatse. „Er zal misschien nog wel een hartig woord je met G.S. over gewisseld moeten wor den", voorzag de voorzitter, doch hij was niet beducht voor een andere dan de voorgestelde afloop. In de eerstvolgende vergadering zal de raad een voorstel m.b.t. de inrichting van het Victoria-complex ontvangen, waarmee ca 4 ton gemoeid zal zijn. Ook in die financiering zag de voorz. bij voorbaat geen bezwaar omdat het de wens van de Regering is dat de werk gelegenheid in de bouw wordt gestimu leerd. Er is trouwens een extra uitke ring ontvangen en het gaat niet aan die op te potten De verbetering van de Schakel zal waarschijnlijk volgend jaar mei worden aangepakt omdat dat de rustigste perio de is, waarin het gebouw maar weinig gebruikt wordt. Garantieverlening. In de wetenschap dat de overige Flak- keese gemeenten als achterborg zullen fungeren stelde de raad zich garant voor een door de Stichting van Weel- Bethesda ziekenhuis te Dirksland aan te gane geldleningen tot een hoogte van 4 miljoen, waarmee belangrijke verbete ringen aan het ziekenhuis zullen wor den gefinancierd. In de raad ging een heel goed ge rucht over het ziekenhuis en ettelijken gaven daar met instemming uitdruk king aan. „Het ziekenhuis is zeker onze steun waard en het is het alleszins waard behouden te blijven en tot verde re bloei te komen" was zo'n complimen teuze uitdrukking van dhr. Poortvliet Dhr. van Prooijen (P.v.d.A.) tapte uit een ander vaatje. Hij wilde een voor waarde ingebouwd zien krachtens welke de raad inzage in de boeken en beschei den zou kunnen vragen. In de voorlig gende bepalingen was die mogelijkheid aan B. en W. gehouden wat dhr. van Prooijen niet ver genoeg ging. Alhoe wel hij zelf benadrukte dat het niet aanging oude koeien uit de sloot te ha len rakelde hij nog eens op hoe fout het 5 jaar geleden was gegaan en hoe het dan toch maar Dirkslands raad was ge weest die orde op zaken stelde. Dhr. van Prooijen ondervond weinig steiin en het bleef bij de voorwaarden zoals die door B. en W. waren voorge steld. „Accoord dan maar", liet dhr. van Prooijen weten", maar er moeten na tuurlijk wel mensen ziek worden..." „Dat is inderdaad het enige risico dat we lopen, maar daarop kimnen we 't ge rust wagen!" besliste de voorzitter, Weekmarkt. De raad vindt het heel best dat er een officiële weekmarkt komt, zeker nu er uit de middenstand geen bezwaren meer worden gehoord. Het tegendeel is eerder waar want de middenstanders pleiten ervoor de markt meer in het centrum te houden dan thans nu de markt zich wekelijks op het Schakel plein voltrekt. Nu de raad met de in stelling accoord gaat zal er een markt- verordening worden opgesteld, waarin o.m. de plaats en tijd wordt genoemd, maar waarin ook voorwaarden zullen worden geschapen waarmee zal worden voorkomen dat branchegenoten elkaar met stuntwerk letterlijk uit de markt gaan prijzen. Dhr. D. de Bonte (P.C.P.) filosofeerde er maar wat op los: voor bepaalde branches, zoals de enige viswinkel in ons dorp zou zo'n markt toch wel kwalijk kunnen zijn", dacht hij; „stel dat een markt-vishan delaar onze vishandelaar tot sluiten noopt dan zitten we zonder vis als de marktkoopman weer eens wegblijft. Dat viel niet te ontkennen maar in de prak tijk zal het zo'n vaart niet lopen. De raad meende eerder dat de visconsump- tie er door gestimuleerd zou worden en zou dat geen pracht effect zijn van Dirkslands nieuwe markt Melissant in 't groen. De ruilverkaveling „de Stelle" zal zich ook voor een deel op Dirkslands grondgebied voltrekken en dat geeft Dirkslands raad alle recht op inspraak. Dat gebeurde dan ook in die zin dat de raad zich conformeerde aan de verlan gens die B. en W. te boek hadden ge steld. O.m. willen B. en W. en met hen ook de raad een ruimere toepassing van weg- en dijkbeplanting, het aanbrengen van enkele boselementen (waarvan er elders in het plan ettelijke zijn geprojec teerd), een overbrugging van de haven nabij Sas en een groengordel om Melis sant. „Is het dan de bedoeling om Melissant daarachter weg te stoppenvroeg dhr. de Bonte quasi serieus. Voor burg. Bos aanleiding genoeg om de verlangens nog eens wat duidelijker te illustreren. Hij maakte de raad deel genoot van de vrees van B. en W. dat juist Melissant er qua groenvoorziening bekaaid af gaat komen omdat het ligt op de rand van de ruilverkaveling „de Stelle" zowel als op de rand van de la ter uit te voeren verkaveling Flakkee. - „Juist omdat er in de ruilverkave- lingsplannen veel aandacht wordt be steed aan de aankleding van het land schap menen wij daar de aandacht op te moeten vestigen", verklaarde de voor zitter en hij vond bij het merendeel van de raad een goed gehoor, zo niet bij dhr. Poortvliet die zich nadien toch wel weer solidair opstelde en met het voor stel instemde. Dhr. Poortvliet wees er n.l. op dat de foeplanttnig van bermen: en dijken bepaald geen agrarisch belang is terwijl de ruilverkaveling juist de agrarische belangen pretendeert te dienen. Vanuit zijn lidmaatschap van de voor bereidingscommissie gaf dhr. Struijk een nadere uitleg, o.m. dat in elk ver- kavelingsplan een bepaalde oppervlakte voor de groenvoorziening gereserveerd wordt, maar dat dat bij SteUendam vrij gemakkelijk lag omdat de gemeente daar een aanzienlijke oppervlakte grond voor beschikbaar heeft. Verademing. Dhr. D. de Bonte (evenals dhr. Poort vliet landbouwer) zag het toch een tik keltje anders dan dhr. Poortvliet: als landbouwers moeten we het toch niet al te materialistisch zien. Van bomen heb je wel eens wat schade maar anderzijds is het toch ook een verade ming als je door het natuurgebied in de Onwaard rijdt. „Dat is me uit het hart gegrepen!" liet burg. Bos enthousiast weten, vooral nu het uit de mond van een agrariër kwam: „je kunt de landbouw ook te ra tionalistisch bedrijven, maar men moet toch het biologisch evenwicht in de ga ten houden en dat betekent dat we mis schien wel een stapje terug moeten". „Wat mij betreft planten ze de hele Onwaard vol maar dan weet je dat je daar geen landbouw meer moet be drijven" repliceerde dhr. Poortvliet. De raad stelde zich overigens geheel achter het voorstel dat m.b.t. Melissant geenszins inhoudt dat het weggestopt zou worden imaar dat het eender door de aanwezigheid van meer groen geaccen tueerd zou worden. „Groen waar mogelijk" luidde de slot conclusie. Benoemingen. De benoeming van een vertegenwoor diger in het Alg. bestuur van „Binnen hof" was geen enkel probleem. Dhr. P. A. Leijdens werd als zodanig herbe noemd. Dhr. Leijdens verklaarde die ben'oeming te accepteren onder aante kening echter dat er z.i. te weinig con tact bestaat tussen het algemeen bestuur en het dagelijks bestuur. Hij had daar al eerder op geattendeerd maar tot zijn spijt was er geen verandering in geko men. Ietwat moeilijker en gevoeliger lag de benoeming van een lid inde Stichtings- raad van het Ziekenhuis. Dhr. P. de Man treedt per 1 jan a.s. periodiek af en B. en W. stelden voor in zijn plaats dhr. J. A. Struijk te benoemen. B. en W. mo tiveerden dat voorstel met het bedanken van dhr. de Man als penningmeester en bestuurslid (niet als lid van de Stich- tingsraad) en B. en W. meenden dat een gemeentelijk vertegenwoordiger wel tot het bestuurslidmaatschap bereid moet zijn. Daar dacht de P.v.d.A. fractie duide lijk anders over. Dhr. van Prooijen bracht in herinnering dat sommigen wel twintig jaar in de Stichtingsraad hebben gezeten maar nimmer een bestuurlijke functie hebben bekleed. „Dhr. de Man heeft zich niet bedankt en het gaat te gen ons Dirkslandse fatsoen in om hem nu zo maat af te voeren", gaf dhr. van Prooijen te kennen. Burg. Bos vond dat wat emotioneel en hij herinnerde dhr. van Prooijen eraan dat de raad zich eerder op het stand punt heeft gesteld dat een vertegen woordiger van de gemeente zich ook voor een bestuurlijke fiinctie beschik baar moet stellen. „Het is geen zaak van diskwalificatie van dhr. de Man, het is een zaak van bestuurlijke orde" verze kerde de voorz. Dhr. de Bonte dacht er precies zo als dhr. van Prooijen over en bij de ge houden stemming bleken er nog meer te zijn die het op dhr. de Man hielden. Hij werd herbenoemd met 7 tegen 6 stem men. Die 6 waren voor dhr. Struijk die door B. en W. was voorgedragen. „Ove rigens helemaal niets tegen dhr. Struijk", had dhr. van Prooijen duide lijk vooropgesteld toen hij zijn offensief opende. In verband met het vertrek van haar predikant ds. A. Cysouw naar Lexmond had de kerkeraad der ned. hevr. kerk j.l. woensdagavond een afscheidsavond belegd in „Melishof". Om 7.30 uur opende de consulent ds. Visser uit Nieuwe Tonge de gped be zochte samenkomst met te doen'zingen van ps. 19 vers 6 en 7, te lezen Romei nen 10 6 t.m. 15 en het voortgaan in igebed. Ds. richtte zich allereerst tot zijn scheidend' collega ds. Cysouw over de woorden van vers 6, „niabij U is het woord, in uw mond en in uw hart, dat is het woord des geloofs, hetwelk wij prediken," en tót de aanwezigen richtte ds.' zich met de inhoud van de verzen 14 en 15: „Hoe zullen zij Hem aanroe pen, in weiken zij niet geloofd hebben, en hoe zullen zij in Hem geloven van welken zij niet -geloofd hebben, en hoe zullen zij horen zonider die hun predikt". Na een korte pauzie kregen de afge vaardigden der di'verse verenigingen! het woord. Als eerste maakten een 8-tal jonge meisjes van „Klimop" daarvan gebruik, in dichtvorm belichtten ^ze ds. levens loop in Melissant. Namens de gemeente boden zij een 'gemakkelijke stoel aan. Zij wisten' ook dat de pastorie in Lexmioind niet naast de kerk staat en ze boden ds. dan ook een toga-koffer aan. Mevr. Cysouw werd rijkelijk ;met bloemen omringd. Namens de vrouwenveren. Tabitha, sprak mevr. Overweel; zij bood enkele hoeken aan. Namens kenkvoögden en notabelen sprak pres. Leijdens en overhandigde een boekenbon. Namens de zondagsschoolver. bood de leider dhr. J. Keizer eveneens een boe- kenlbon aan. De scriba der kerikeraad dan'kte ds. namens' de hele gemeente voor het brengen van het rijke Evangelie op de kansel en in de pastorale arbeid in de gemeente. Met een bewogen hart dankte ds. me de namens m-evr. voor de goede tijd die hij in Melissant in goede gezondheid heeft gehad en wel h} het bijzonder deze avond. Na het zingen van ps. 68 2 sloot ouderling van Oudenaarden deze 'geslaagde avond met gebed. MIDDELHARNIS Gedurende de maanden december, januari en februari zal de vuilstort plaats in de Oostplaatpolder op de za terdagmorgen slechts geopend zijn van 10.30 tot 11.30 uur. Op maandag-, woensdag- en vrijdag middag blijft de openingstijd normaal, d.w.z. 13.00 tot 16.45 uur. MELISSANT Geslaagd. Onze vroegere dorpsge noot dhr. P. J. Hoekman Jzn. slaagde een dezer dagen aan de Academie voor bouwkunst te Arnhem voor het archi- tektendiplom,a Hoger Bouwkimdig On derwijs. Dihr. P. A. 'D. H. Diepenhorst te Epe is met ingang van 16 dec. benoemd tot iburgemeester van Domburg Dhr. Die penhorst is 33 jaar oud, Ned. Herv. en' lid van de C.H.U. Hij is gehuwd en va der van 3 kinderen. MIDDELHARNIS De Chr. Geref. Kerk van Middelhar- nis krijgt a.s. zaterdag 6 dec. weer een eigen predikant in de persoon van kand. L. W. v. d. Mey uit Apeldoorn, 's Middags om 3 uur zal de bevestiging plaats vinden door ds. H. C. v. d. Ent uit Kat-wijk aan Zee waarna kand. v. d. Mey in de avonddienst, die begint om half zeven intrede hoopt te doen. Beide diensten zullen worden gehouden in de Ned. Herv. Kerk. ZONDAG 30 NOVEMBER MIDDELHARNIS Herv. Kerk 10 uur ds. E, F. Vengunst, bediening Heilige Doop en 6 uur ds. J. Maasland. Extra kol- lekte 2e predikantsplaats Buiten- gew. Wijkgem. i.w. 10 "uiur ds. R. E. R. van Buiren Chr. Geref. Kerk 10 u. lezen en 3 uiu- ds. P. Beeikhuis van Noordeloos Ger. Gem. 10 en 6 uur ids. Th., van Stuyvenberg Ger. Kerk (Vrijgemaakt 10 en 3.30 uur ds. R. K. Wigbolidus van Vlaardingen. SOMMELSDIJK Herv. Kerk 10 u-ur ds. M. van der Linden en' 6 uur ds. H. N. van Hensbergen. Extra koUekte' Effa- tiha en Bartimeüs Rem. Kerk 10.30 uur mevr. da. T. Elders-Mayer. Ie Ad- ventsizondag - Avondmaaldienst en 5 uur Interkerkelijke gezinsdienst in de Buitengew. Wijkgemeente. DIRKSLAND Herv. Kerk 10 uur ds. H. N. 'van Hensbergen, bediening Hei lig Avondmaal en 6 uur ds. M. van der Linden dankzegging H.A. Extra kol- lekte diakonie Ger. Gem. 10 en 6 uur ds. P. Blok. HERKINGEN Herv. Keife 10 uur dhr. C. J. de Groot en 6 uur ds. B. J. Zaal Ger. Gem. 10 en 6 uur ds. D. Riet dijk van Vlaardingen. MELISSANT Herv. Kerk '10 uur ds. C. van Sliedregt en! 2.30 uur 'ds. A. Cy souw. Extra 'koUekte kerk. STELLENDAM Herv. Kerk 10 uur ds. W. H. van Kooten, Hillegersberg, be- idiening 'Heilige Doop en 6 uur ds. B. M. Meijnedrt, Limteren. GOEDEREEDE Herv. Kerk 9 en 10.45 u. ds. G. H. van Kooten eri 6.30 uur ds. R. van Kooten, vooiber. H.A. ÖUDDORP Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. S. de Jong. Woensdag 3 dec. nam. 7.30 uur ds. A. J. Wijnmalen, Maar tensdijk Ger. Kerk 10 uur ds. P. Bos van Hilversium en 5 uur 'ds. J. de Kievit Ger. Gem. 9.30 en 4 uur lezen Doopsgez. Gem. 9.30 en 6.30 vnxr dhr. Kroon van Huizen N. Hol land. NIEUWE TONGE Herv. Kerk 10 en 6 u. ds. H. Visser. Extra koUekte kerk voogdij Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen'. OUDE TONGE Herv. Kerk 10 uur ds. A. Cysouiw en 6 uur ds. C. van Slie dregt Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. STAD AAN 'T HARINGVLIET Herv. Kerk 10 uur ds. R. van Kooten en 6 uur 'ds. J. T. Cazander. DEN BOMMEL Herv. Kerk 10 uur ds. H. Talsma en uur ds. A. Kastelein, Strijen Ger. Kerk 10 en 6 uur dsi H. 'de Bruin, em. predt. te Rotterdam. OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 9.30 u. J. Maasland, toediening Heilig Avond- 'maal en 6 uur -dsi. H. iHaifeema J-r. St. Philipsland, dankzeggimig H. Avond maal. Extra kollekte pastoriefonds Ger. Kerk 9.30 en 6 uur ds. Th. Swen, em. predt. te Vlaardingen Geref. Gem. 9.30 en 6 uur lezen Oud Ger. Gem. 9.45 en 6.15 uur lezen. LANGSTRAAT Herv. Kerk 10 uur ds. H. K. van Wingerden, Strijen en 6 uur dhr. C. Vroegindeweij. Op het prachtige, enige jaren geleden door de firma Leeflang gebouwde orgel in de Ned. Herv. Kerk te Ooitgensplaat wordt morgen, zaterdag 29 november een concert gegeven door de bekende Zeeuwse organist Bram Beekman. Bram Beekman, geb. 1949, behaalde in 1972 het solistendiploma cum laude voor orgel aan het Brabants conserva torium bij Louis Toebosch, riiet aan tekening improvisatie en toelating tot de Prix d' excellence. In hetzelfde jaar behaalde hij de akte schoolmuziek en door het provinciaal bestuur van Zee land werd hem, op advies van een jury, de aanmoedigingsprijs Jong Zeeuws ta lent op het gebied van kunsten en we tenschappen toegekend. Hierna studeerde hij een jaar te We nen bij Anton Heuler. Behalve in Nederland gaf Bram Beek man concerten in Duitsland, België, Zwitserland, en Oostenrijk. In 1975 behaalde hij de Prix d' excel lence. Hij was prijswinnaar van con coursen in Brugge (1973) en Bologna (1975). De organist heeft een prachtig pro gramma samengesteld. Uit de barok hoort U werken van Van Noordt, Raick, Lübeck, en J. S. Bach. Uit der oman- tiek werken van Dupré, Vieme en Jeanne Demessieux. Het concert vangt aan om 8 uur. Pro gramma's zijn aan de kerk verkrijgbaar. De organisatie berust bij de Stichting Kerkconcerten Goeree-Overflakkee. OUDE TONGE Uit het ibedrijf van Euro-Discount is in 'de nacht van woensdaig op donder dag een partij jenever gestolen. De 'dieven verschaften zich toegang tot het pand door een! zajdeur te forceren. Ze naimen zo'n 40 dozen van 12 flessen elk mee, voor een waarde' van ca. 5.000, 28 novembf onze uit eder. Iter en diepe ons mi behuwc tante. De kinderboerderq van „Hemesser- oord" is onder de pannen, maar dat mag alleen maar letterlek worden uit gelegd. Er is nog veel nodig om die uit spraak ook in figuurlqke zin te kunnen bezigen, maar in de voorbye week is de Stichting die de realisering van de boerderij nastreeft weer dichter tot haar doel gekomen. Zij werkten daaraan mee: Mevrouw de Jonge heeft 2 bokjes, een aantal balen stro en een hoeveelheid voer voor de bokjes geschonken. Mevr. de Jonge woont in Ouddorp. Van Cebeco Zuid-West uit Zierikzee De pannen worden gelejj mocht het comité 50,ontvarJ 162,71 was de opbrengst, dief dames van de Nederlandse Plattelandsvrouwen afd. Goeder] Ouddorp bijeen werd gebraclitJL lezing van Dr. Roelofs op 6 novi Het comité deelt mee, dat dieij tuurlijk altijd van harte -weM maar dat het op dit moment nietf lijk is deze dieren te plaatsen. U weet toch hoe U uw fmaniil steentje bij kunt dragenj| nr. 342076418 bij de Rabo-Banlt!| hamis. DANKBETUIGING Voot de vele blijken van medeleven betoond bij de terugkeer van onze dochter, uit het Zieken huis te Dirksland, die bij een ernstig auto-onge luk zo wonderlijk gespaard werd, willen wij on ze heel hartelijke dank betonen. Ook voor de vele bloemen en cadeau's enz. Inzonderheid Dr. Hoogenboom en verpleegsters. Dr. Elvé, Zr. v. d. Nieuwendijk en nooit te ver geten dhr. Krijn Troost uit Goedereede, die ons kind van een wisse dood redde, en met de narco- tiseur dhr. Poelman de eerste hulp verleende. Nogmaals allen onze oprechte dank. P. Hogerwerf A. Hogerwerf-v. d. Velde en kinderen Herkingen, november 1975. Oranjestraat 13 Statiefschermen v.a. 49,50 Dia-dozen universeel 2 x 50 van 10,45 NU 7,95 Electronenflitsers v.a. 34,50 Pijlaanwijzers 9,90 met gratis batterij Pocket camera's 49,50 Nog enkele volautomatische dia projektoren NU 199,— OUDDORP wedxi fde leeftijd V£ die de over! ifen 'wat wij Stellendam: Ridderkerk: liddelhamis Utrecht ÏSommelsdijk aelsdijk, 2! )s. Montijnst Gelei van 3 teraardebes fterdag 29 no^ kemene begn Tot onze diepe jg uit ons m luwdzuster wed 4p de leeftijd f en die de effen wat vs Lekkerkerk Sommelsdijh {Mifddelhamii Eotterdan iMiddeUiami: Sommelsdijl WESTSTRAAT 35 Tel. (01878) 16 12 Bmmelsdijk, J Horlogerie - Optiek Pr. Hendrikstraat 27 - OOLTGENSPLAAT Tel. (01873) 206 Vanaf maandag 1 december tot en met zaterdag 6 december a.s. (uitgezonderd Gero-artikelen) Beleefd aanbevelend: D. C. van Oostende Zn. De heer J. Boom uit Nieuw Beijerland antiquair van professie, is bij een be zoek aan Sommelsdijk dermate onder de indruk gekomen van de charmes van dit plaatsje dat hy besloot zijn Nw. Beijerlandse zaak naar Sommelsdijk te verplaatsen! Het geliikte hem een daarvoor bijzonder geschikt pand aan te kopen, op de hoek Voorstraat - Oran jestraat, waarin voorheen de doe-het- zelf-zaak van de Fa. Jansen gevestigd was. Nog vóór Kerstmis zal daarin an tiekzaak „de Oude Tijd" van start gaan. Dhr. Boom zal er een serie oude klok ken aanbieden, voorts gestoken Franse, Engelse en Hollandse meubelen, aller hande kleingoed en een kollektie oude poppen, olielampen etc. OOLTGENSPLAAT Bibliotheek geopend. De Stichting Verenigde Provinciale BibUotiheekcen- trales voor Zuid-Holland heeft het de pot te Ooitgensplaat weer opengesteld voor het tdtlenen van boeken. Elke don- derdaigaivond van 19.00 tot 19.30 uur kan men hiervoor terecht in de Openbare Basiasdh'Ool aan het Weespad. Verkiezing ambtsdragers. In de Ger. Kerk zijn tot ouderling verkozen, de heren! C. Sprong en L. A. van Dronge- len. Aan eerstgenoemde is ontheffing verleend, terwijl de heer Van Dronge- len zijn 'benoeming heeft aanvaard. De 'bevestiging zal plaats hebben op zon- daig 7 december a.s. In de hervormde kerk is in de vaca ture van ouderling A. Bxjstoop het vol- igende dubbeltal gesteld: de heren Joh. Bom en C. in 't Veld. Verkiezing zal plaats hebben maandaig 1 decemiber a.s. nam. van 7 tot 8 uur in de consistorie- kaimer< Er 'zijn heel wat jongeren iii] Bommel. Zij weten waar ze opï dagavond naar toe kunnen: „De I in het verenigingsgebouw. Ieder kind is welkom. Stelt u zich voor, zou het nie'J mer zijn, wanneer er zaterdag wi geren teleurgesteld zouden worief'] dat er geen instuif meer is? Die mogelijkheid zit er toch iii,J neer er niet spoedig geld „op de P komt. Het is voor de jeugd een begnP worden: Zaterdagavond... Instuii Wilt u ons een beetje help»? We hebben geld nodig om O'J verenigingsgebouw te huren, spf klei etc. te kopen. Maarwe hebben geen ge" Daarom zijn wij zo vriJ om M woners van Den Bommel, aan o te komen, u een lijst in n duwen, zodat u daarop een bean"^ kunt invullen, en klaar is Kees. Mogen 'Wij op u rekenen? Dan kan de jeugd, mede danl'" op ons rekenen. Zaterdag a.s. is instuif. |ep ontroerd overlijden nte we de leeftijd erke de He? Sommelsdij Oostvoom bmmelsdijk. D lede namens en hartelijk en na het ot- en ove ABB wedi pnderheid el van het V. Stuijvi ig op het si Fkingen, m ^weosplein Programma DAMES: 12.30 Intermeezo a 13.30 Intermezzo A 14.45 Intermezzo 3 15.30 Intermezzo 1 - 16.15 Intermezzo 2 - HEREN: 12.30 Intermezzo b 14.00 Intermezzo 2 14.45 Intermezzo 4 - 16.15 Intermezzo 3 - 16.15 Intermezzo 1 - zaterdag; Intermezzo J G. de La»!l Vovero 2 Lekkerkerk I G. de Lange'P Rust Wat>'»| - Vovero Vovero 3 - Vovero 2 G. de T'i een go

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1975 | | pagina 2