ID EN laad Goedereede wordt a.s. londerdag ruim 13 miljoeo r. rioleringswerken gevraagd Auto in volle vaart tegen boom; jongeman (19) gedood, meisje gewond 120r 140r 185r 205r 75r |117,50 k Verdere uitbreiding van riool-net in Ouddorp IViet dan Ie van de E.IVi.G.O. en Engeland Benzine uit auto's gestolen den Hertog Co De mooiste tuinen uitgekozen Twee auto's totall-loss Auto gevonden, andere gestolen Tegen Iboom IVIutaties in leiding Gezinszorg Gevonden sloep is van de Quest „de Vogelvriend'' Hellevoetsluis vembe. jaargang Dinsdag 18 november 1975 No. 4440 10 - 2173 laten] ijzen GE EN bed of Int CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DB ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond tot ,NIS Lezing met dia's over Spaanse Saliara HERKINGEN PREDIKBEURTEN WOENSDAG 19 NOVEIVIBER de gehele dag GESLOTEN wegens dankdag. Firma DIRKSLAND GOEDEREEDE: Expositie iiiiiiiI POSTBOX 8 M MIDDELHAENIS Bedactia en advertenties: Kantoor Langeweg 13, SommelBdük lïel. (01870) 26 2B Na 5.30 uur (01870) 33 B2 Glio 167630 ABONNEMENTSPRIJS 6.55 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 25 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. jGoerees' gemeenteraad gaat a.s. don- lerdag een dure raadsvergadering te- aaoet! Het raadscollege zal worden (Traagd kredieten tot ruim 13 miljoen Hen besciiUibaar te stellen voor de nciering van te bouwen „zuiverings- pinische werlcen" en de uitbreiding ihet rioleringsnet in Ouddorp. I.v.m. iïwaarte van de vergadering, waar S meerdere ingrijpende punten aan Jforde komen o.m. vaststelling van de lemeentebegroting, begint de bijeen- lomst al om 3 uur 's middags. fee grote opzet Is dat nabij Goeree- tenhoofd een grote rioolwater-zui- ngsinstallatie zal worden gebouwd, fpersleidingen uit Ouddorp, Goeree Stellendam zal het ongezuiverde llwater naar dit nieuwe zuiverings- feaal worden gevoerd waar het water Uiverd wordt en op het Zuiderdiep l'wordea geloosd. Wettelijk wordt >i ook geboden omdat aan de lozing ongezuiverd water op Rijkswater, Is dat thans nog in Ouddorp en Stel- lam plaats vindt, beperkende voor- Irden zullen worden gesteld. if at dat allemaal gaat kosten wordt |raad nauwkeurig meegedeeld. Wan- gr het in 1977 wordt uitgevoerd zal er bedrag van 10.290.000,mee ge- ^id zijn, als volgt gespecificeerd: jOOO,— voor de gemalen, 670.000,— de verversingswerken, ruim 4 mil- i voor de leidingen en ruim 5 mil- 1 voor de zuiveringsinstallatie en fdkosten. Tegenover die kapitale jstering staat een eveneens kapi- subsidie van bijna 8 miljoen, zo- Jer nog een bedrag van 2,35 miljoen |Iaste van de gemeente blijft. Een ngrijke portie van het subsidiebe- 5,65 min. komt voort uit een bij- Ie uit de Deltawet. Het is ook door litgevoerde Deltawerken dat wijzi- I van het afvoersysteem van het af- krater uit Ouddorp en Stellendam pden werd omdat op de binnenwa- Grevelingen en Zuiderdiep wordt plannen zijn opgesteld door het nisch Adviesbureau van de Ver. i Nederlandse Gemeenten te Amers- Het wordt alleszins verantwoord fcht de zuiveringsinstallatie een ca- pteit te geven voor 25.000 inwoner- jivalenten. De kosten van de bouw i de installatie en de leidingen en de poitatie daarvan worden geraamd op (,50 per inwoner-equivalent. T.z.t. |de raad de gedachte worden voor- 1 dat 25,per i.e. door de Polder dt geheven (die met de waterzuive- belast is en t.z.t. ook de installatie zal nemen) en de rest door de ge nie door middel van een verhoging de rioolbelasting. XJitbreiding riolering Ouddorp. raad zal voorts een krediet worden Sraagd van 2.778.020,— voor de ult- ng van fase I en II van het voor |dorp vastgestelde rioleringsplan. is een bedrag van ruim 4,5 miljoen gemoeid maar al eerder heeft de een krediet van 1.786 min. be- kbaar gesteld. Voorgesteld wordt Jialve beide fases 1 en 2 uit te voe- Fase 1 betreft de voorziening van I ged. van de Oude Nieuwlandseweg, ged. van de Kooiweg, de Ireneweg lyoorts gedeeltes van de Marijkeweg, wilweg, Bokweg, Dirkdoensweg, Mo- 'TCg en Dijkstel weg. 'aso II betreft de aanleg van riole- in gedeeltes van de Kelderweg, >sweg, Dirkdoensweg, Dorpsweg, lerweg, Hazersweg, Beatrixweg en i^answeg. Er zullen 265 woningen len Vi7orden aangesloten, 'e laatste fase met de uitvoering larv.!- nog wordt gewacht zal een o|^ec(io van de Havenweg voorzien, ™rt; da woningen aan de haven, een ^- V-va de Broekweg, het Smalle Einde ^Qi; 'lude Nieuwlandseweg tussen de uostp. ,.,og en de Koolweg. Meerdere punten. Vcü fs 231 (jg j,gg(j donderdagmiddag/ «voiu >vorden voorgesteld de uitgangs- PTOt van het voorontwerp ruilverka- Z^unt, ,1e stelle" te aanvaarden. B. en Wi'ien daaraan wel toegevoegd zien «at gv ,Vf^^ ?zen wordt op de mogelijkheid plaatsing van in de bebouwde ^nimen aanwezige agrarische bedrij- v!'? het polderland waarvoor een wroep kan worden gedaan op Rijks- !Jezwaar geven B. en W. te ken- 'égen het geprojecteerde rijwielpad p de oude haven en langs de noord- te van het Molengors te Stellendam. Nieuw verenigingsgebouw. '^ankelijk was het de bedoeling thans afgedankte school als Vereni- gs!;r,)joy^ te bestemmen, maar een veri studie heeft die mening doen voor"^^3^^°™ thanis zal worden 'K'sield een nieuw verenigingsge bouw te stichten in het best. plan „de Nieuwe Oostdijk". De meerderheid van een tweetal Commissies die zich daar over gebogen hebben geven aan die nieuwbouw de voorkeur. Voor de oude school is een potentiële koper gevonden (J. K. van Wijk te Goedereede). Er zal een krediet nodig zijn van 435.620, volgens het door architect Koole opge stelde plan. Het jaarlijkse exploitatie verlies wordt geraamd op 53,810,93, ruim duizend gulden per week. Die kosten zouden niet minder zijn als de school zou worden verbouwd, terwijl nieuwbouw het voordeel heeft dat de inrichting geheel op het toekomstige gebruik kan worden afgestemd. B. en W. menen dat de grond tussen de open bare basisschool en de Jonkoenstraat het meest geschikt is voor de bouw van het nieuwe Ver. gebouw. De mannen die zaterdag 25 en zondag 26 oktober hebben mee geholpen aan de bouw en de in richting van de noodvoorziening via welke Goeree-Overflakkee weer aan electriciteit kon worden geholpen nadat die door brand in het hoogspanningsstation was uit gevallen, hebben eind vorige week elk een geschenkenpakket thuisbezorgd gekregen. De pak ketten, 97 stuks, gingen naar de Emgo monteurs, de monteurs van het G.E.B. te Dordt, enkele B.B.- ers en de timmerlui die het nood gebouw optrokken. Het pakket ging vergezeld van een kaartje waarop dank werd gezegd voor de in dat duistere week-end be wezen diensten BEJAARDENBOND MIDDELHARNIS: Op uitnodiging van de Alg. Bond van Bejaarden Middelhamis - Sommelsdijk zullen de heren Boomsma a.s. vrijdag middag 21 nov. om half drie in het dienstencentrum aan de Doetinchemse- straat een lezing met dia's houden over het gebied rondom de Spaanse Sahara en Engeland. De heren Boomsma bezitten een prachtige dia-serie over Engeland. Ze fotografeerden de prachtige kathedra len ia Zuid Engeland, trokken door Londen en zagen Wales, Ierland en Schotland. Bij dat alles geven ze heel wat informatie zodat de te houden mid dag heel geanimeerd en leerzaam be looft te worden. Eind vorige week, in de nacht van donderdag op vrijdag zijn een vijftal garages in de Kerkhof laan te Melissant opengebroken. Uit twee daarin staande auto's is benzine gestolen. Ook in Nieuwe Tonge werd uit een geparkeerd staande auto benzine meegenomen. DIRKSLAND „Amicitia" geeft winterconcert Op vrijdag 21 nov. geeft de muz. ver. „Amicitia" een winterconcert met me dewerking van het mannenkoor „Ons Koor". In het verenigingsgebouw „De Schakel" te Dirksland. Aanvang 20.00 uur. Toegang vrij voor leden en dona teurs. Tevens wordt deze avond de uit slag van de trekking bekend gemaakt van de verloting van „Amicitia". OUDDORP tioos brandalarm Zondagnacht om 1 uur is de brand weer van Ouddorp gealarmeerd door de wacht op de vuurtoren. Die had op het strand ter hoogte van „Toppershoedje" een vuur waargenomen en men dacht dat de reddingspost in brand zou staan. De politie trof op het strand alleen maar een jerrycan met petroleum die in brand was gestoken NIEUWE TONGE Opbrengst verkoping De door de Vrouwenverg. „Kleine Kracht" der Ger. Gemeente gehouden verkoping heeft opgebracht 1.930,—. De 19 jarige automonteur Klaas Groen uit Her kingen is vrijdagmiddag om streeks 4 uur om het leven gekomen toen hij met zijn Ford Cortina, op de Oudelandsedijk, ter hoogte van de af slag naar de Chrïstoffeldijk, met grote snelheid slipte en tegen een boom te recht kwam. De wagen brak daarbij in tweeën, de bestuurder werd eruit ge slingerd en kwam tegen een boom. Zijn passagiere, de 14 jarige Aria Hooger- werff kwam in de sloot terecht. Zij werd gewond in het ziekenhuis opge nomen. Een technisch onderzoek aan de auto heeft uitgewezen dat de wagen geen technisch gebrek heeft vertoond. Klaas Groen was sinds maart auto monteur in de Fiat-garage te Middel hamis. Hij had vrijdagmiddag een snip permiddag maar hij kwam toch in Mid delhamis waar hij bij de AGO wat op haalde. Bij het R.T.M, station zag hij zijn overbuurmeisje die op de bus naar huis wachtte. Aria bezoekt de huishoud school en zij ging gemakshalve In op het verzoek van de jongeman om mee naar huis te rijden. Op de door de drui lerige regen nat en glad geworden Oudelandsedijk gebeurde het ongeluk. De wagen moet eerst in de reahterberm zijn geraakt waarna de bestuurder een te bruuske correctie' moet hebben ge maakt. De wagen gleed toen zijdelings over de weg, over het door gevallen bladeren eveneens gladde fietspad en vloog met de voorzijde van de rechter flank tegen een boom. Daarbij brak de wagen in tweeën, het voorste gedeelte bleef op de dijk, de rest kwam onder aan de dijk in de sloot terecht. De beide inzittenden waren er uit geslingerd. Postbesteller Krijn Troost uit Goede reede was de eerste die stopte. Aanvan kelijk meende hij, het voorstuk van de wagen ziend, dat dat door een autoslo per verloren was. Al direct daarop zag hij wat er gebeurd was en hij hield een passerende auto aan. Pas toen dhr. Troost bij het wrak ging kijken hoorde hij een geluid dat wees op de aanwezig heid van nog iemand. Het meisje lag voorover, vóór de auto in de modder en zij zou gestikt zijn als er niet tijdig hulp gekomen was. De jongeman bleek op slag te zijn overleden, het meisje had geen zichtbaar letsel. Zij werd in het ziekenhuis opgenomen waar ze zal wor den onderzocht. Zij had een zwakke rug en er bestond vooral zorg dat zij daar aan nog verwondingen had opgelopen. Wel heelt zij een hersenschudding. Han gende het onderzoek bestaat daarover nog geen zekerheid maar alles wijst er op dat zij geen ernstige verwondingen heeft opgelopen. In Herkingen heerst daarover ver wondering, maar anderzijds bestaat er grote deelneming met de zwaar getrof fen fam. N. H. Groen die de oudste van haar drie zoons verloren heeft. De va der van het slachtoffer passeerde kort na het ongeval de plaats van het ge beurde, waar hij door de politie van de droeve afloop in kennis werd gesteld. De wagen werd in twee stukken geslagen. MIDDELHARNIS f Overleden na val van trap De 80 jarige mevr. M. de Blok-de Waard uit Middelhamis die in de vroege och tend van zaterdag 25 oktober in haar woning van de trap viel en ernstig ge wond naar het ziekenhuis werd ge bracht is daar donderdagavond overle den. De bejaarde vrouw was die ochtend nadat ze had gemerkt dat er geen elec triciteit was, naar boven gegaan om een petroleumlanmp te halen. DIRKSLAND Inlevering vak. bonnen bouwvakkers Op donderdag 20 november a.s. 's avonds van 7-9 uur bij J. Los, Juliana- laan 25, Dirksland. HERKINGEN Opbrengst. Het plaatselijk comité van het Prinses Beatrix fonds deelt mede dat de koUekte voor dit fonds heeft opgebracht 509,meer dan het dubbele van vorig jaar. KoUektanten gevers en geefsters hartelijk dank! DANKDAG voor gewas en arbeid woensdag 19 november 1975 MELISSANT Herv. Kerk 10 uur ds. J. Maasland, 7 uur ds. A. Cysouw Ger. Gem. 2.30 en 7 uur ds. J. van Haaren van Amersfoort Ger. Gem. in Ned. 10 en 7 uur lezen. DIRKSLAND Herv. Kerk 10 uur ds. H. N. V. Hensbergen, 7 uur ds. M. van der Linden Ger. Gem. 10 en 7 uur ds. P. Blok. HERKINGEN Herv. Kerk 10 uur ds. J. den Hoed, Sliedrecht, 7 uur ds. H. N. van Hensbergen Ger. Gem. 10 en 7 uur ds. L. Blok van Capelle a. d. IJssel. SOMMELSDIJK Herv. Kerk 3 en 7.30 uur ds. A. van de Beek, Gene muiden. MIDDELHARNIS Herv. Kerk 3 uur ds. E. F. Vergunst, 7.30 uur ds. J. Maasland Chr. Geref. Kerk 3 en 7.30 uur ds. P. Beekhuis van Noorde- loos Ger. Gem. 10, 3 en 7.30 uur ds. Th. van Stuijvenberg. NIEUWE TONGE Herv. Kerk 2.30 en 7.30 uur ds. H. Visser Ger. Gem. 2.30 en 7 uur ds. E. Venema van Drachten. OUDE TONGE Herv. Kerk 7.30 uur Ds. C. van Sliedregt Ger. Gem. 2.30 en 7.30 uur ds. B. Reinders van Har- dinxveld-Giessendam. STAD AAN 'T HARINGVLIET Herv. Kerk 7 uur ds. H. Talsma Ger. Gem. 2.30 en 7 uur ds. A. Hoogerland van Krabbendijke. OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 7 uur ds. J. den Hoed, Sliedrecht Ger. Gem. 2.30 en 7 uur ds. D. Riet- ïdijk van Vlaardingen Ger. Kerk 7 Uiur idrs. G. J. Smtnik van Stad. Zonder dat de eigenaren ervan op de hoogte waren heeft de afd. Goeree- Overflaklkee van de Kon. Ned. My voor Tiitnibouw in het voorbije voiorjaar, de zomer en de nazoimertuinen beoordeeld op bloei, origealiteit en ondeAoud. De keuring werd verricht door keurmees ters in de dorpen Ouddorp, Goeree, Stellendam, Middelhamis en Sommels dijk. Het ligt overigens in de bedoeling van de afd. de keuringen over heel Flatokee uit te toxeidien om Flakkee te stimuleren de tuinen zo goed ^mogelijk te verzorgen. De prijswinnersi uit Goeree zijn uitgenodigd op 'de bijeenkomst die 25 nov. in Koningspleisterplaats gehou den zal worden. De winnaars uit Mid- idelbamis-Soimmelsdijk zijn genodigd a.s. vrijdag in. café de Kok te komien. Beide avonden beginnen om half acht en zullen worden gevuld met prijsuit- reikinig en een interessante beschouwing op het tuinieren. Uiteraard is elke be langstellende op deze avonden welfcom. De afd. gaat ook een) bloemschikcursus organiseren en ook 'daarover kunnen alle inlichtingen worden verstrekt. Op gaven tot deelname kunnen ook telefo- nisoh worden gedaan, vóór 1 decemiber aan de nrs. 01870 - 3003 of 01879 - 1451. MIDDELHARNIS Bij de botsing, zaterdagmiddag op de kruising Langeiweg-Rottenbiuigseweg, 'zijn twee personenauto's totall-loss' ge reden. Het ongeluk onstond toen dhr. D. Vroeigindeweij in zijn Simca 1000 Railly de Langeweg lOpreed op het mom.ent dat uit de richting Nieuwe Tonge een Opel 1900 naderde, bestuiuird door ©en inwoner van Alblasserdam. Bij de bot sing die volgde werd een van de in zittenden van de Opel liohtgewond. De politie heeft nog geen aankno pingspunten in het vinden van een ge stolen wagen en de vermissing van een nieuwe Peugeot 504. In de nacht van donderdag op vrijdag werd door twee mannen een auto in de v.m. vissersha- ven van Stellendam geduwd. Een om wonende heelt dat zien gebeuren en heeft de politie daar de volgende mor gen van in kennis gesteld. De wagen bleek een week eerder in Dirksland ge stolen te zijn van dhr. Groenendijk uit de Tuinstraat. In dezelfde nacht (don derdag op vrijdag) is in Goedereede de nagelnieuwe Peugeot 504 van dhr. J. 't Mannetje gestolen. De wagen stond in de Doelweg en omwonenden hebben gezien dat hij door een auto werd weg gesleept. Zeer waarschijnlijk was de trekkende wagen de auto die in de Stel- lendamse haven werd teruggevonden, want daar zat nog een stuk touw aan. Vooralsnog staat de politie voor een raadsel maar er wordt een uitgebreid onderzoek ingesteld. MIDDELHAKNIS Vrijdagavond is 'dhr. P. J. C. van N. uit Middelhamis, op de Oudelandsedijk, met de Mercedes van zijn zoion tegen eenl boom tereohtgeboimen nadat de wa gen, op de glibberige weg, driemaal om z'n as was igegaan. De waigen moest worden weiggesleept; dlhr. van Nieuwen- huijaen werd niet gewond. -O- MIiDDEDHARNIS-SOMMELSDIJK De dames 'mevr. J. Sproog-Mans: en mevr. J. Groen-Keizer, leidsters bij de Sticihting Gezinseong Middellhamis-Sam- melsdijk, zullen op een bijeenkomst op woensdag 26 nov. als zodanig afscheid nemen. Door het bestuur is inmiddels als leid ster in vaste dienst !benoem.d mevr. H. J. Ketellapper. IHERKINGEN Zitplaatsengelden. De kerkvoogdij der Ned. Herv. Kerk hoopt D.V. zaterdag 22 nofv. a.s. in het ver. gdbouw zitting te houden voor de ontvangst van zit- plaatsgelden, erfpachten en tuimhuren en! wel des nam. van half -dirie tot half vijf en 's avonds van half zeven tot half acht. Verzoeke een ieder idie zulks aangaat op deze uren te komen. De sloep die door een Amerikaans 'mariniersvaartuig uit de Middellandse Zee is opgevist is geïdentificeerd als d© reddinigssloep van het verdwenen jacht „de Quest" dat nu lal sinds 23 okt. zoek is. De echtgenote van de schipper, mevr. Teutelink, heeift de sloep zateixiag in Toulouse herkend. Daarmee is het mys terie nog niet opgelost, haar conclusie was dat de sloep is gestreken maar het blijft een igissen naar (het waarom. Uit aangroeisel van de romp kan worden vastgesteld dat de sloep al minstens tien idagen in het water had gelegen toen ze medio vorige week werd gevon den!. Er lijkt weinig hoop dat de opva renden, onder wie Jan Hartoig uit Oude Tonige nog gevonden zullen worden. iMELlSSANT Oud papier. A.s. donderdagavond zal door leden van (het Banikenfoods in de Ned. Herv. Kerk weer oud papier wor den opgelhaald. Wondt het gereed gezet? OOLTÓENSPLAAT Dankstond Oud Geref. Gemeente. Danderdag 20 novemiber a.s. zal in de Oud Geref. iGemeente. Dankstond vo-or het 'Gewas .gehouden worden. Aaiwaing diensten 2.30 en 7 uur. Voorganger: ds. L. Gebraad te St. Philipslan'd. Zie ver der de advertentie in dit numm.er. OOSTFLAKKEE -— Vrijstelling dienstplicht. De minister van defensie heeft vrijstelling van de dienstplidht verleenld aan: George C. van 'den Brink te Ooltgensplaat, voor- 'goed vrij'SteUinig wegenis kostwinner schap; Jan C. Hotting te Ooltgensplaat voor één jaar vrijstellinig wegens een bij- (zomder geval; David M. Polderman te Oude Tonige 'vooirgoed "vrijstellinig we gens een bijzonder geval; Adrianus A. Kruithof te Oude Tonige voor 2 jaar vrijstelling wegens een bijzonder geval (politie-amibt.); Adrianus L. van Maurik te Oude Tonge aanvraag wc'gens een bijzonder igaval algewezen. 'De vogelliefflielbibers „de Vogelvriend" te Hellevoetsluisi houdt 20, 21 en 22 nov. een rayon-tentoonstelling in gebouw „'de Kern", Smidsweg 70 te Hellevoet sluis. De tentooiïstelltnjg is donderdag en' vrijdag van 7 tot 10 en zatardag van 10 tot 10 uur geopend. Geshowd wor den kanaries, parkieten en tropisdhe vo gels, oa. 400 in totaal. Er zijn ok inzen dingen van 'Goeree-Overflakkee.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1975 | | pagina 1