CPPAPT) Nieuvirs J Auto op de kop ^^r B jaargang h-i 100,- Gulden kcrting op Pfaff eiWALITEITS- NAAIMACHINE! W. RIKKEN B.V. Plaatselijk nieuws GOEDEREEDE Dierenbescherming Stropers aangehouden Politie boekt succes in jacht op caravandieven Veiligheidsriemen ook in Zwitserland Verzoek om oude foto's Oude Tonge Brommer tegen auto Auto totall-loss uit de kerken De bezoekers van de rommelmarkt ie jaterdagmiddag in Herkingen werd jaouden liebben daar de meest on- waarschijnlijke dingen weggesleept! mevrouw uit Middelliarnis koes- heel gelukkig de 5 liter kan die ze op de kop Iiad getikt en een jongeman IJ leulde twee orgelpijpen weg. Twee ga- van stevige werkpaarden gingen elk honderd gulden van de hand en idfs waren er Idanten voor de twee harmoniums die waren aange- 't Was rommelmarkt en dat betekent er naar hartelust gerommeld kan en, op zoek naar dat snuisterijtje fit er als een koopje lag. Heel veel is er verkocht en dat bracht het bruto resultaat van de markt, ten bate van de Prins Johan Friso school op zo'n duizend gulden! Daar is overigens stevig voor gesmuld want de pof- fertjeskraam, de viskraam en de con sumptiestand werden alle eer aange daan want rommelen maakt bar hon gerig en dorstig! Het lijkt erop dat er zo'n zesduizend gulden netto over zal schieten en dat is mooi meegenomen als men de illusie heeft straks de ge meenschapsruimte van de nieuwe school van een nieuw orgel, een prach tig aquarium of ander moois te voor zien. De fotoboekjes „Herkingen in oude ansichten" vlogen weg; zaterdagmiddag werden er op de markt 170 verkocht en gisteren werden er nog eens 30 afge haald. De oplage is beperkt en wie nog zo'n boekje bezitten wil zal de nodige spoed moeten betrachten! Erwtensoep stond zaterdagmorgen op het menu en de organisatoren van de school hadden gedacht dat Herkingen met z'n duizend inwoners aan tweehonderd liter genoeg zou hebben maar Herkenaren bleken ware snertliefhebbers te zijn want het bordje „uitverkocht" moest al snel op de gamellen. „Het ging allemaal boven verwach ting!" ziet dhr. Human, het Hoofd van de School, op zaterdag terug en hij is daar gelukkig mee. Er is nog wat klein- goed overgeschoten waarvoor nog een koper wordt gezocht en ook is er nog wat school-meubilair, klein formaat stoeltjes en bankjes waarvoor best- nog aftrek zal zijn. Vrijdag is het weer feest want dan gaat de eerste paal voor de nieuwe school de grond in. Dat moesten we ook nog zeggen: ieder die er zaterdag ge weest is welbedankt voor de belang stelling die wel eens zover ging dat dhr. Human zomaar iets in de jaszak gestopt kreeg! iiiiiiiiiip de Drechtsteden en/of Rijnmond met dien verstande dat ook in die variant „verhoudingsgewijs zelfstandige regio nale teams" zeer wel mogelijk en in verschillende situaties wenselijk zijn. Het belangrijkste is dat er een prak tisch werkbare oplossing wordt gevon den, die de instemming heeft van de betrokkenen", aldus de Minister. MIDDELHARNIS - SOMMELSDIJK Opbrengst koUekte Nierstichting De in Middelhamis - Sommelsdijk ge houden koUekte ten bate van de Nier stichting Nederland heeft opgebracht 6.421,21; t.w. Middelharnis 4.345, Sommelsdijk 2.076,21. Hartelijk dank aan de enthousiaste koliektantes. MIDDELHARNIS Gevonden en verloren voorwerpen GEVONDEN: slaapzak, kinderporte monnee, kinderbril, leren buideltje inh. 25,lederen tas, bankbiljet 100, zilveren ketting met bedels, enkele sleu tels met hangers, bruine jachthond, zwarte poes, gereedschapstasje, 1 sleu tel nr. 33, grijs/groene mantel met bont gevoerd, blauw kabelslot, rieten tas, inh. onderjurk, kousen en toilettas, zil verkleurige bril, zwarte damesfiets „Ga zelle", dubbele fietstas, badhanddoek zwembroek, zilveren armbandje met naamplaatje „Sien", zilverkleurig da rood kinderstepje, goud kleurige armband, huissleutel, groen windjack met capuchon, polshorloge met rode wijzerplaat. VERLOREN; gouden broche, groene damesportemonnee inh. 40,zwarte fiets „Germaan", witte racefiets „Gita- ne", damesbril, gele valhelm, 1 bankb. 25,groene fietstas, zegelring met rode steen, bankb. 10,zilveren armband, gouden broche, oranje trai- ningsjaclc, oranje zwemvest, rolschaat sen, blauw trainingsjack, gele dames portemonnee, grijze suède jongensjas, mes met schede, damespolshorloge, bruine portemonnee, handrekenmachi- ne, biljartkeu, groene kinderfiets, bruin kinderjack, bruine herenportemonnee inh. 200,legerjack, gele pukkel met schoolboeken, portemormee inh. 110, herenportemonnee inh. 60,donkere knipportemonnee inh. 44,portemon nee inh. 25,groene herenflets „Ba- tavus", speelgoedbeer, rode kinderfiets „Sparta", gouden schakelarmband, bruine portemonnee inh. 300,blauw voetbalbroekje, zwarte portemonnee inh. 70,zilverkleurig herenpolshor loge. Voor inlichtingen omtrent deze voor werpen kan men zich wenden tot het gröepsbureau der Rijkspolitie te Mid delhamis, Hoflaan 52, Tel. (01870) 2444. STAD AAN 'T HARINGVLIET Dankstond. Woensdagavond 7.30 uur hoopt ds. G. J. Smink in de Ger. Kerk voor te gaan in een dankstond voor ge was en arbeid. Probleemloze Pfaff lichtgewicht naaimachine met vrije arm en be roemde dubbelroterende grijper, geheel compleet nu van 749, voor maar Korte Meestraat 17, (01640) 35878 BERGEN OP ZOOM Alleenvertegenwoordiger voor Plakkee en Schouwen. STELLEND AM Orgelexcursie. De Ver. van Orgel vrienden hoopt a.s. zaterdag 8 nov. een tocht te organiseren met als doel het bezoeken van een orgelconcert in de Ger. (Hoven) kerk te Alblasserdam, te geven door de organist Cor de Haan, aanvang 20.00 uur. Behalve leden kun nen ook andere belangstellenden zich hiervoor opgeven bij de secretaris: A. Dekker, Nieuweweg 45, Stellendam (Tel. 01879 - 1323). Telefonisch bij voorkeur tussen 18.00 en 19.00 uur. Eventuele in lichtingen eveneens op bovenstaand adres. Kosten 12,voor leden en 13,voor niet-leden. Wijziging spreekuur burgemeester Het spreekuur van de burgemeester van Goedereede is deze week niet vrij dagmiddag, maar vrijdagmorgen van 8.30 - 9.30 uur. OUDDORF Kerkdienst. Woensdagavond 7.30 uur hoopt voor de Ger. Gem. voor te gaan ds. Th. van Stuijvenberg van Middel harnis. OUDE TONGE Zitting Pas-65. Op woensdag 5 no vember tussen 1.30 en 4.30 uur nam. wordt nog éénmaal zitting gehouden voor het afhalen van een „Pas-65" in de recreatiezaal Bemhardstraat 27 te Oude-Tonge. Donderdag 6 november wordt dus geen zitting meer gehouden. vyf en zestig jaar getrouwd Vandaag (dinsdag 4 november) her denkt het echtpaar Adrianus Hagens en Klaasje Tiggelman, Doelenstraat 20, al hier hun 65-jarige huwelijksdag. In alle stilte wordt dit feit herdacht. Gaarne van deze plaats ook onze hartelijke ge lukwensen. l|r Gisteren (maandag) bleek er in Oude- Tonge nog niets bekend te zijn over het lot van het zeiljacht „Quest" dat met 6 opvarenden vermist wordt op de Mid dellandse Zee. Onder hen bevindt zich de 29 jarige Jan Hartog van wie medio oktober het laatste levensteken werd gehoord. Hij schreef toen zijn ouders in Oude Tonge een brief vanuit een Itali aanse havenplaats. Hij had al vorige week zaterdag 25 okt. thuis kunnen zijn. De ongerustheid over zijn uitblijven en het feit dat het jacht spoorloos is ver ergert met de dagj Jan Hartog boekte afgelopen zomer voor een avontuurlijke reis met de „Quest" kennelijk omdat hij de zee weer eens wilde ontmoeten die hij vroe ger op de grote vaart en "tijdens zijn diensttijd bij de Marine had leren ken nen. De My „Quest sail charters" biedt die mogelijkheid en biedt haar gasten een „zon-, zee- en zeilvakantie". De tocht langs Zuid-Europese en Afrikaan se havens begon op 27 september en had op 24 a 25 oktober beëindigd moe ten zijn maar de „Quest", het jacht waarmee de tocht wordt gemaakt is nog steeds niet aangekomen In de haven van Agde (Zuid Frankrijk) waar de gasten zouden worden ontscheept. Zaterdagavond werd door de politie te Nieuwe Tonge op de Zuiddijk aldaar een grote, zwarte hond aangetroffen (kruising van St. Bemard/New Found- lander?) Het dier (reu) is erg lief en draagt een beige halsband met daaraan bevestigd een 25, cm lange ketting met oog. De eigenaar wordt verzocht z.s.m. kontakt op te nemen met Mevr. Troost, Enk. Ring te Sommelsdijk, tel. (01870) 2912. De hond weigert te eten. Tevens bevindt zich bij de f am. Troost nog steeds een jong, gestroomd pincher- tje, indertijd te Ooltgensplaat opgevan gen. Mogelijk wil de eigenaar zich als nog melden. MIDDELHARNIS Zaterdagnacht trof de politie op de weg voor de burgemeesterswoning een V.W. 1200 op de kop op straat aan. De 3 inzittenden hadden intussen de benen genomen. Hun namen, 3 jongelui uit Ooltgensplaat, zyn de politie welbe kend. In de auto werd ook een wapenstok aangetroffen. De bestuurder heeft met te hoge snelheid de bocht willen nemen waardoor de wagen, kwalitatief al niet meer zo best, slipte en over de kop ging. DORSTIG WEEK-END Het week-end heeft de Middelhamis- se politie ook enkele aangeschoten be stuurders opgeleverd. Twee van hen reden op de brommer. Een automobilist is doorgereden nadat hij op het Markt- veld te Sommelsdijk een daar gepar keerd staande auto had aangereden en een bromfietser uit Nieuwe Tonge werd aangehouden omdat hij 90 km per uur reed! MELISSANT In een polder onder Melissant heeft de politie zondagmorgen twee stropers aangehouden. Het bleken twee Fransen te zijn, wonend in Goedereede en Oost- voome, die in de Botlek werkzaam zijn. De politie maakte proces-verbaal tegen hen op en nam het geweer met geluid demper in beslag. DEN BOMMEL Oud papier. Vanavond hopen de le den van de muziekver. „E.M.M." weer oud papier op te halen. Dankdag. In de Herv. Kerk wordt morgen, 's avonds om half acht dank stond voor het gewas gehouden. Voor ganger is ds. H. Talsma. OOLTGENSPLAAT Bejaardenmiddag. Woensdag 5 no vember a.s. des nam. 2.30 uur zal in „Elthato" de maandelijkse bejaarden samenkomst gehouden worden. Verkiezing notabelen. Donderdag 6 november des nam. van 7 tot 8 uur zal in de consistoriekamer van de hervorm de kerk verkiezing plaats hebben van drie leden van het koEege van notabe len. Periodiek aftredend en herkiesbaar zijn de heren Joh. Bom, A. van Nieu- wenhuijzen en IJ. Neels. Kerkdienst. Donderdag 6 november a.s. des nam. 7.30 uur zal voor de Geref. Gemeente voorgaan ds. Th. van Stuij venberg te Middelhamis. Huis verkocht. Het woonhuis Molen dijk 67 van wijlen dhr. L. van Dam is door de erfgenamen onderhands ver kocht aan dhr. Jac. DuUemond Abr.zn. De schipper van de ..Quest" is de 32- jarige A. J. R. Teutelink uit Ede, voor malig 2e stuurman op de grote vaart. Dhr. Teutelink doet het cruise-werk al 7 jaar, maar nooit eerder is hij zó lang zoek geweest als thans het geval is. Mevr. Teutelink die haar man op tal van reizen heeft vergezeld en nu, thuis in Ede, tal van ongeruste telefoontjes beantwoordt heeft er overigens goede moed op dat alles goed terecht zal ko men. Het is bekend geworden dat in het gebied dat de „Quest" moet passe ren al zo'n twaalf dagen windstilte heerst waarmee het jacht te kampen zou kunnen hebben. Er is wel een 40 PK motor maar er lijkt voor een lange tocht onvoldoende brandstof te zijn. Wel is er genoeg proviand en water aan boord om de gasten te voorzien. Met de schipper bevonden zich nog 5 Nederlandse passagiers aan boord, 2 vrouwen en 3 mannen, de oudste is 47 jaar. Een van de passagiers heeft de cruisetocht al tien keer meegemaakt, een ander deed de tocht al 4 keer. Van het jacht is bekend geworden dat het op 22 oktober vanaf Sardinië is vertrokken. Dat was aanzienlijk later dan op het schema stond omdat ge wacht moest worden tot het stormweer in de omgeving bedaard was. Het jacht De recherche van het district Dordt van de Rijkspolitie heeft gisteren suc ces gehad in haar jacht op de dieven van een aantal caravans die in de regio ook op Goeree-Overflakkee waren gestolen. Op heterdaad werden twee woonwagenbewoners uit Wouw betrapt en er volgde ook nog een derde arresta tie. Enkele gestolen caravans, waaron der de grote caravan van slager Oud- mayer uit Oude-Tonge werden bij een caravanhandelaar in Hoogerheide terug gevonden. Het interieur was onttakeld, de caravan had ten dele een andere kleur gekregen en het chassisnummer was veranderd. Aan de hand van ge vonden vooirwerpen uit het interieur bleek ook dat de in Middelhamis ge stolen caravan van dhr. Hobbel in han den van deze dieven is geweest, maar kennelijk was deze caravan alweer doorverkocht. Het onderzoek gaat nog steeds door maar reeds nu is duidelijk dat de politie een goede slag geslagen heeft Vanaf 1 januari 1976 wordt in Zwit serland het gebruik van veiligheidsrie men in personenauto's, bestelwagens en busjes (bijv. VW-bus, Ford Transit, etc.) verplicht gesteld. Kinderen mogen van af deze datum ook niet meer op de voor bank zitten. Beide bepalingen horen met ingang van 1 januari tot de Zwitserse verkeers- voorschriften en gelden dus voor iedere automobilist. De enige uitzondering be treft automobilisten afkomstig uit lan den waar het gebruik van veiligheids riemen nog niet verplicht is. Aangezien het dragen van veiligheids riemen in Nederland wel verplicht is, zullen Nederlandse automobilisten van af 1 januari 1976 in Zvntserland ook de riemen moeten omdoen. INGEZONDEN: Voor de samenstelling van een boekje in oude ansichten en foto's van Oude- Tonge, ontbreken mij nog ansichten van enkele oude straten, zoals Lusthof, Cappelestraat, Doelenstraat, Hilstraat, Jozefdreef e.d. Is er soms een verzame laar, die deze ter reproduktie in bruik leen wil geven? Wij zoeken ook nog foto's van vere nigingen van vóór 1935, een foto van personeel van de gasfabriek, de schare- sliep H. van Diessen enz. Wij wülen ze gaarne bij U komen halen. Th. de Waal, Dirksland Postbus 28 - Tel. (01877) 15 15 was al eerder op weg geweest maar omdat de storm dreigde was de schipper teruggekeerd. De post die ontvangen werd was op de 14e geschreven, kenne lijk kort nadat men op Sardinië was te ruggekeerd. Ook de post die de familie leden van de overige opvarenden ont vingen dateert van die datum. Toen vorige week zaterdag de opva renden niet thuis kwamen heeft een van hun familieleden, een politieagent, naar hun uitblijven geïnformeerd. Via am bassades en havendiensten bleek toen dat de „Quest" aanzienlijke vertraging had ondervonden maar dat ze 5 a 6 da gen na de vertrekdatum toch wel in de thuishaven had kunnen zijn. Met een vliegtuig is naar het jacht gezocht maar dat bleek tevergeefs. J.1. zaterdag is een foto van het jacht op de Italiaanse televisie vertoond met het verzoek om informatie. Het is niet bekend of dat iets heeft opgeleverd. Ook Interpol schijnt nu te hulp te zijn geroepen. Intussen duurt de ongerustheid voort al behoeft zeker nog niet het ergste te worden gevreesd. Het is een grote han dicap dat de „Quest" wel radiosignalen kan ontvangen maar zelf niet kan zen den. OUDE TONGE De jongeman J. v. d. V. is zaterdag middag op de Julianastraat met zijn brommer tegen een geparkeerd staande auto gereden. Nadat dokter v. Hattum eerste hulp had verleend werd de jon geman met verwondingen aan de rech terknie naar het ziekenhuis vervoerd. DIRKSLAND De jongeman A.K. (19) heeft zater dagavond zijn Volkswagen-kever totall loss gereden. Dat gebeurde in het Kor- teweegje, ter hoogte van benzinestation de Gast, waar de wagen tegen een lichtmast en een verkeersbord reed. Dhr. Koppenaal liep geen verwondin gen op, zijn passagier kreeg een buU op zijn hoofd NED. HERV. KERK Beroepen te: Ede J. den Besten te Huizen; Bennekom' H. Vreekamp te Oosterwolde; Bameveld en Capelle B. Meyndert te Lunteren; Veenendaal J. Smit te Hilversum; Westbroek H. Sam- son te Stavenisse; Sommelsdijk L. Roet- man te Ermelo; IJsselmuiden J. den Hoed te Sliedrecht. Zqderveld: Wegens vertrek naar An- del nam Ds. J. Vis afscheid van deze gemeente met Deut. 30 19 20a. GEREF. KERKEN Beroepen te: Diemen C. Verspuy te Oldenhove; Zeist H. Zwart te Schoone- beek; Holwerd D. Jansma te Ter Apel; Rotterdam H. Torenbeek te De Lier. Aangenomen naar: Diemen C. Ver spuy te Oldenhove; Nieuw Vennep G. Rang te Soest. Bedankt voor: Ede C. Padmos te Maasland; Den Haag C. Overdulve te Pinnacker; Schoonhoven J. Zijlstra te Doezum. GEREF. KERKEN (Vrijgemaakt) Beroepen te: Leiden L. de Graaf f te Heerde; Avereest H. Veldman kand. te Zwolle; Aduard J. Simpelaar kand. te Zwolle. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te: Apeldoorn P. op den Velde te Zierikzee; Zierikzee J. v. Am- stel te Enschede; Aangenomen naar: 's-Gravenzande H. de Graaf te Maarssen; Chatham (C) C. Bos te Drachten; Opperdoes J. Oosten broek kand. te Apeldoorn; Winschoten J. Germs kand. te Apeldoorn. Bedankt voor: Klundert, Maassluis, N. Vennep, Ouderkerk aan de Amstel, Rijnsburg, Siegerswoude, Westzaan, Woerden, Zwaagwesteinde kand. J. Oostenbroek te Apeldoorn; Almelo, Boskoop, Emmeloord, Lisse, Mussel, Rotterdam-O en Veenwouden kand. J. Germs te Apeldoorn; Ede J. Westerink te Nunspeelt. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te: Zwijndrecht A. Hooger- land te Krabbendijke; Herkingen J. Ka rens te Opheusden; Randburg (Z. Afri ka) A. Vergunst te Veen. Bedankt voor: Bodegraven J. Verwey te H. I. Ambacht; Scherpenisse A. Breg- man te Rijssen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1975 | | pagina 1