Voor een strenge winter is nog al wat nodig KutdeAAaeÈfe Van broedscbotel tot Barceloi» 9 Het Bontpaleis C. KIEVIT ZN. Centrale Verwarming SOMMELSDIJE Telefoon (01870) 2609 WEERPRAATJE ZOMAAR EEN PLAATJE.... Bontmantels Bontmantels Bladz. 2 ^ILANDEN-NIEUWS" Vrijdag 24 oktoj Deze vraag- en antwoord-rubriek staat geheel ten dienste van de lezer die er kostelooa gebruik van kan maken. Uiv vragen op velerlei gebied kunt u sturen aan: Redactie EUanden-nieuws, postbus 8, Middelbamis, met in de linkerboven hoek „Vragen-rubriek" vermeld- De vragen worden door deskundigen be antwoord en zullen binnen enkele we ken na de inzending compleet met ant woord in deze rubriek worden gepubli ceerd. PLUKJES WATTEN OP VIS Mijn Am. zilverbladvisjes vertonen vreemde begroeiingen op de huid, die lijken op plukjes watten. Wat is het en wat is daar aan te doen? Antwoord: Dat is een schimmel, die zich onderhuids voortzet d.m.v. dunne draadjes. De schimmeldraden komen op aangetaste plekken uit de schubben te voorschijn en lijken dan op plukjes wit te of grijze watten. Ze maken de vissen kwetsbaarder voor weer andere infec ties en ziekten. Eerste vereiste is, dat de bak grondig wordt schoongemaakt of vervangen. De vissen moet u baden met kaliumpermanganaat, of fenoxethol of halamid, of u moet de aangetaste delen van elk visje enkele malen bestrijken met een (echt) watje waarop u mercu- rochroom hebt gedaan. Gebruik uitslui tend verse mercurochroom en beslist geen oude. Als u nieuvsre vissen koopt, houdt ze dan enige tijd in een afzonder lijke bak en controleer na twee en drie weken, of ze geheel gezond zijn, voor u ze bij de andere in uw aquarium doet. CHRISTUSDOORN VERSLAPT Ik heb een paar stekjes gesneden van m'n christusdoom. De buren hebben nu leuke plantjes, maar ik houd een steeds verder verschrompelende plant over. Wat te doen? Antwoord: Als u stekjes snijdt van Euphorbia's, of dat nu de Christusdoorn is, of de kerstster of de E. fulgens enz., moet u meteen de uiteinden van die stengels dichtschroeien. Dit kan met een brandende kaars gebeuren, of door de stengels een minuut circa 5 cm diep in heet water te houden, of ze met hete sigarenas te bestrooien. Hoofdzaak is, dat er zo min mogelijk melksap verlo ren gaat. Wel oppassen voor wondjes aan de vingers, want het sap van deze plantenfamilie is GIFTIG. Ook de han den goed wassen na het snijden en stek ken. Gezien uw beschrijving is uw christusdoom nu te ver heen. U zult een vers stekje moeten vragen aan uw buren. DOOR ROOD LICHT Herhaaldelijk zie ik militaire wagens, maar ook particuliere auto's die achter een begrafenisstoet aanrijden, en bruidsstoeten rustig door rood licht rij den, zodat het dwarsverkeer dat door groen heen komt, in de knoop raakt. Is daar niets tegen te doen? Antwoord: Militaire colonnes en be grafenisstoeten hebben voorrang, ook al springt tijdens het passeren van ver keerslichten voor de laatste chauffeurs het licht.op geel of op rood. Het dwars verkeer moet dergelijke voertuigen voorrang geven en mag dus niet oprij den, voor de gehele stoet gepasseerd is. Dan kan het verkeer ook niet in de knoop raken. Automobilisten die zich (met de koplampen op dimlicht of groot licht) hebben aangesloten bij een begra fenis en dus bij deze stoet behoren, ge nieten de zelfde rechten. De bruidsstoet en andere reeksen voertuigen hebben echter geen voorrang en mogen niet door het rode licht blijven rijden. EINDE ZIEKENGELD Ik ben nu al bijna een jaar overspan nen en binnenkort loopt het af met m'n ziekengeld. Maar ik ben niet invalide. Kan ik nu geen uitkering meer krijgen? Antwoord: Als u in aanmerking kwam voor ziekengeld en volgens de controle rend geneesheer nog niet arbeidsge schikt bent, kunt u in aanmerking ko men voor de arbeidsongeschiktheidsuit kering volgens de W.A.O. Daartoe 'wor den ook overspannenheid e.d. gerekend. Uitkering vindt plaats naar de mate van ongeschiktheid en die kan in uw geval wel lOO'/o bedragen, gezien de feiten die u in uw brief noemt. U zult dus waarschijnlijk wel in aanmerking komen voor een uitkering. U behoeft deze niet zelf aan te vragen. U krijgt binnenkort een oproep van de medische dienst van het G.A.K. MASTIEK OP MUUR Door loodgieterswerkzaamheden is er mastiek achtergebleven op een bui tenmuur. Ik wU het er graag af hebben. Hoe kan ik dat verwijderen? Antwoord: Er bestaan verschillende oplosmiddelen, maar die hebben Het na deel dat er zeer waarschijnlijk (andere) vlekken op deze muur achterblijven na de' behandeUng, omdat baksteen nu eenmaal poreus is. Wij raden u daarom aan te wachten tot een nachtvorst. Mastiek bevriest zelf niet, maar is zg. koudbreukig. Dat wil zeggen, dat het des te gemakkelijker versplintert naar mate de temperatuur lager is. U kunt dan in de vroege ochtend de resten met een hamertje voorzichtig van de stenen kloppen, zonder dat er ook maar iets van blijft zitten. ROMEINSE MUNT Ik heb een munt met een soort ro meinse man en het opschrift Inclina Cor Mevm Devs en aan de andere kant twee vogels aan elkaar, of één vogel met twee koppen achter een schild met een leeuw er op en het opschrift Adfaciendas Iv- stlficationes Ivas Mi I. Wat voor een munt is dat? Antwoord: Dit is geen munt, maar een herdenkingspenning uit de tijd van Willem de Zwijger. Het opschrift op de voorzijde met kop betekent: Mijn hart neigt tot God. Op de keerzijde is een dubbele adelaar afgebeeld met het wa pen van de prins. Het tweede opschrift luidt vertaald: Verschaf mij Uw recht vaardiging. Dat kan slaan op het feit, dat het vorstehjk gezag verondersteld werd door God gegeven te zijn, hetgeen een groot probleem was bij de afzwe ring van Phihps II in 1581. De waarde van deze penning is niet hoog. Vergele ken bij munten worden penningen niet veel verzameld. Is de penning van ko per of brons, dan kunt u de waarde stellen op ongeveer 3,a 5,Be treft het een zilveren penning dan ligt de waarde wel iets hoger. De prijzen zijn echter erg afhankelijk van stijl en uitvoering en de staat van bewaring. NAAM GESCHEIDEN VROUW Mijn eerste vrouw heeft nog steeds mijn achternaam gebruikt en nu ik her trouwd ben, misleidt zij daarmee be paalde oude relaties en zelfs leveran ciers, die dan denken met mijn wettige (tweede) echtgenote te doen te hebben. Is het mogelijk de eerste vrouw een verbod op te leggen om mijn naam te blijven gebruiken? Antwoord: Normaal mag de eerste vrouw de naam van haar ex-echtgenoot blijven voeren in verband met de fa milienaam van haar kinderen. Indien er echter misverstanden ontstaan, en voor al als er opzet in het spel is, kunt u een vei-bod van de rechter vragen. Het min ste wat u kunt verlangen, is dat zij be halve uw naam ook de hare er bij noemt. U hebt echter de bijstand van een advocaat nodig. Deze kan een vor dering indienen als u hem bewijzen ver schaft of getuigen noemt. LIKEURVLEKKEN Ik heb likeurvlekken in een rok van wol. Hoe krijg ik die er uit? Antwoord: Als ze vers zijn, kunt u de vlekken gemakkelijk verwijderen met lauwwarm water op een schone, doek. Het water mag niet warmer zijn dan dertig graden. Blijft er nu een gekleur de vlek achter, dan kunt u die nabe- handelen met een wolwasmiddel. HET ORGEL Wanneer is eigenlijk het orgel uitge vonden? Antwoord: Niet vorige eeuw, zoals u dacht, maar in feite al vóór Christus in de vorm van een waterorgel (hydraulos), geconstrueerd in Alexandrië, dat in Egypte, Griekenland en Rome al als openluchttheater- en circusinstrument werd gebruikt. Er werden telkens ver beteringen aangebracht, o.a. door ver vanging van de waterkracht door sa- mengeperstelucht, verbeterde pijpen, in voering van pedalen enz. Pas in de tiende eeuw kwam het in kerken de ba zuinblazers vervangen. THOLEN Reorganisatie binnenlands bestuur onaanvaardbaar De gemeenteraad van Tholen ver klaarde zich maandagavond achter het college van B. en W. te staan en het on aanvaardbaar uitgesproken over het concept ontwerp van de wet op de reor ganisatie van het binnenlands bestuur. Er zijn voor Tholen praktische en prin cipiële bezwaren. Voor een aantal voor zieningen zoals ambulancevervoier, brandweerorganisatie en andere taken is men aangewezen op Brabant. De S. G.P. had principieel bezwaar tegen het feit, dat het gemeentebestuur de be voegdheid wordt ontnomen sportvelden en dergelijke op zondagen te sluiten. Burgemeester J. E. van Boeijen was bij zonder somber gestemd waar het de uiteindelijke behandeling van het wets ontwerp betrof. „We moeten aandacht vragen voor het feit dat een uitholling van taken leidt tot een degradatie 'van de gemeenten tot agentschappen van de provincie nieuwe stijl." De verschillende fracties toonden zich gelukkig dat Tholen onderdeel blijft van Zeeland, maar ze meenden tevens dat Bergen op Zoom meer in trek blijft dan Goes ooit zal kunnen worden. Woonwagencentrum. De gemeente raad besloot maandagavond 140.000, uit te trekken voor de aanleg (verbete ring) van een woonwagencentrum aan de Oudelandsedijk. Het plan voor de uitvoering is gereed voor de aanbeste ding en men verwacht dat nog dit jaar kan worden begonnen met de realisering van het plan. Begin vorige week kon voor het eerst de winterjas aan. Het sneeuwde record- vroeg en het was overdag record-koud gelet op de tijd van het jaar. De sneeuw viel in ongewoon grote vlokken en hier en daar lag een droog laagje sneeuw van 1 tot IV2 cm. Maan dag 13 oktober 1975 is een historische datum geworden. Tot nu toe was niet eerder sneeuw bekend dan 17 oktober, vermoedelijk in een van de jaren twin tig en ergens in Nederland. Voor De Bilt is deze datum 18 oktober in 1973. Gemiddeld eenmaal in de tien jaar levert oktober in Nederland sneeuw. Van een echte wintersituatie is nog geen sprake geweest. Eenmaal in deze eeuw was dat wel zo, namelijk in 1908. Het is vaker verteld, maar we halen het nog maar weer eens aan, omdat zoveel mensen het graag willen lezen; na een zomerse start liet de wijnmaand van 1908 zeer koude oos telijke winden op ons los. Daarna vroor het in het oosten en noordoosten 's nachts vier tot vijf graden. De middag- temperatuur kwam niet hoger dan om het vriespunt. Op landijs en slootjes werd door de schooljeugd geschaatst... De record-lage temperatuur in de eerste decade van oktober staat op naam van Winterswijk 5.7°C op 1912, ook de tweede en derde decade van oktober worden (landelijk bezien) door dit sta tion „bezet" mei; resp. 6.2 en 8.5°C op 15 oktober 1904 en 28 oktober 1931. (Voop de uiterste deca-waarden van no vember dienen zich weer heel andere gegadigden aan: Utrecht, Eelde en Ten Post met resp. —7.9, —13.3 en 16.7°C in de jaren 1888, 1965 en 1973). De lucht drukverdeling, die we voorafgaande aan de eerste sneeuw dit najaar hadden, bezat winterse kenmerken. Droge en koude winden uit Rusland stroomden aan tussen hogedruk boven Skandinavië en lage druk boven de Mid dellandse Zee. Er is alle aanleiding daar even bij stil te staan, want strenge winters ko men niet zó maar uit de lucht vallen. Die krijgen soms hun eerste aanzet al in oktober. (Natuurlijk betekent sneeuw en ijs in deze maand nu ook weer niet auto matisch een koude winter, denk maar aan verleden jaar!). Maar zoals bekend, is de activiteit van de zon momenteel n;iinimaal en wordt in 1976 het absolute zonnevlekken-minimum verwacht. Rond een dergehjk minimum wil er nog wel eens een koude of strenge winter komen. Dat gebeurde ook tijdens het voorlaatste vlekken-minimum in 1963. Een belangrijke nevenvoorwaarde is echter wel een abnormaal gedrag van de gewone west-oost-circulatie. Die moet op het hele noordelijk halfrond sterk van noord naar zuid en van zuid naar noord gaan meanderen (slingeren). Gebieden die zo'n noordelijke tak over zich heen krijgen, kunnen zich voorbereiden op ijs en sneeuw, die lang durig kunnen worden wanneer de noor delijke circulatie bestendig wordt. In de eerste maanden van 1963 zorg den hogedrukgebieden in het gebied van Groenland en IJsland hiervoor. Ze zet ten zich vast. Ze werkten wat de kou toevoer betreft nauw samen met koude putten in de hogere niveau's boven Skandinavië en Midden-Europe. Rond om Berlijn kwam hierdoor de grootste kou-periode in 223 jaar tot stand. Wij konden toen op 3 maart nog naar harte lust toertochten op de schaats, per fiets of in de auto op het IJsselmeer maken. F. IJnsen te Stiens gaf die winter een vorstgetal van 83.2 het grootste sedert 1830 (toen 89). -V Beste meisjes en jongens! In dit kinderhoekje zien jullie het vierde raadsel van de maand oktober. In de regel is het na het vierde raadsel inzenden van de oplossingen van die maand. Maar in oktober komen er vijf raadsels aan te pas, omdat er vijf vrij dagen in die maand zijn. Jullie moeten dus nog een week geduld hebben om in te zenden. Pas volgende week mogen jullie het werk verzenden. Nu eerst het nieuwe raadsel: OKTOBERRAADSEL 4 1. X 2. X 3. X 4. X 5. X 6X 7. XXXXXXXXXXXXX 8X 9. X 10. X 11. X 12. X 13. X Nu volgt de omschrijving van de gevraagde woorden: 1. Letter. 2. Zangstem. 3. Andere naam voor nieuwsblad. 4. Windstreek. 5. Bij de veroordeling van Jezus, werd Hij gevoerd in hetvan Pilatus. 6. Tubal-Kaïn was een van alle werkers in koper én ijzer (Gen.) 7. Bekende hervormer van de kerk. 8. Inwoner van Nederland. 9. Ik heb zijn(meervoud) van de last onttrokken (Psalm 81). 10. Inwoner van Zwitserland. 11. Vaartuig 12. Telwoord beneden tien. 13. Letter. Jullie hebben weer wel begrepen dat de kruisjeslijn van boven naar beneden het zelfde woord moet hebben als het woord dat gevraagd wordt bij num mer 7. BRIEFWISSELING Willy Klop, H. I. Ambacht. Je was al heel vroeg opgestaan om aan mij te schrijven. Maar dat niet alleen: je had ook nog huiswerk te maken. Soms weet je niet hoe je door alles heen moet ko men. Dan stapelt het werk zich op. Het beste is dan om maar met één ding te beginnen, want als je aan alle dingen denkt, komt er niets van terecht. Ik begrijp dat het in het begin raar was toen er een babystemmetje werd ge hoord. Het was ook al zo lang geleden. Jullie dachten dat Loes de laatste zou zijn en blijven, maar het kan wel an ders uitkomen. Ik hoop dat Gerard voorspoedig op mag groeien. Oppassen met z'n allen om het ventje niet te ver wennen. Ik ben blij dat het naar je zin gaat op school. Tineke van Rossum, Zeist. Ik ben blij dat je pop naar je zin is. Poppen heb ben de meisjes nooit te veel. Als ze er veel hebben, kunnen ze er fijn schooltje mee spelen. Is je meester lang ziek ge weest? Alles loopt dan een beetje in de war, want er is niet dadelijk een plaats vervanger. Maar bij jullie lukte dat nogal. Het is gelukkig dat hij tot mei mag blijven. Was dat niet het geval, dan zou hij straks al moeten vertrekken. Corrle Kastelein, Zeist. Nu weet ik precies welk merk de auto is. Het was bij mij maar gissen. Al is het weer al een poosje geleden dat je jarig was, toch nog hartelijk gefeliciteerd met deze dag. Ik hoop dat je die dag nog vele jaren mag beleven. Was het leuk op die woensdag? Zijn er moeilijke dingen in de zesde klas? Noem eens een voor beeld, wat je niet zo gemakkelijk vindt. Janny Klop, H.I. Ambacht. Ja, het is lang geleden dat je schreef, maar je bent me nog niet vergeten, en ik krijg weer een behoorlijke brief van je. Ik weet dat het op school steeds moeilijker wordt om bij te benen. Er komt steeds leerstof bij, en alles moet je maar zien te ont houden. Ik hoop dat je het de baas zal kunnen, en dat je het einde zal mogen bereiken. Voor veel kinderen is het een grote rijstebrij, waar ze doorheen moe ten eten, figuurlijk gesproken dan na tuurlijk. Is je klasgenootje weer terug op school mogen komen? Wat zal ze blij geweest zijn toen jullie haar bezochten in Refaja! Corien van Rossum, Zeist. Je hebt de vragen uit .mijn vorig antwoord in de krant precies beantwoord. Ik weet nu hoe je aan de namen van die bergpas- sen kwam, en ook waarom Heleen eer der weg moest. Dat zal voor haar niet meegevallen zijn, zo alleen naar huis! Elke dag drie kwartier fietsen naar school, dat is geen kleinigheid. Als het mooi weer is, gaat het wel, maar bij re gen en wind zal het niet mee vallen. Misschien is er ook een goede busver binding. Ik denk dat je op de school gaat, waar een neef van mij leraar is, onderdirekteur. Jan Kastelein, Zeist. Gaat het met de electromotor goed? Kun je er een hele boel mee doen? Dan is het een prachtig geschenk. Toen ik zo'n jongen was als jij, was er niet zulk mooi speelgoed. Als je daneen houten paardje had gekregen, moest je daar lange tijd zoet mee zijn. Je had maar enkele stukjes speelgoed. Van electriciteit hadden we nog niet gehoord. Wat waren wij toch domme kinderen, hè? Heb je veel geld bij elkaar gebracht met de kinderzegels? Je moet heel wat keren aanbellen om een kaart vol te krijgen, hé? Loes Klop, H. I. Ambacht. Het is geen wonder dat in de meeste brieven van jullie geschreven wordt over de school, want bijna elke dag komen jullie met de school in aanraking. En de schooltijd duurt in jullie tijd heel lang. Vroeger hadden de meeste kinderen maar zes jaren te leren, en dan konden ze van school af. Zij moesten dan gaan wer ken, want om verder te leren, daar was geen geld voor. Dat zal je wel eens heb ben horen zeggen van je ouders of grootouders. Er zijnkinderen die een vader of een grootvader hebben, die vroeger graag hadden geleerd, maar het mocht niet, omdat het niet te betalen was. Ze moesten al jong gaan werken en ze bleven werken zo lang als ze konden, al hadden ze heel graag wat anders ge daan. Wat zijn jullie dan toch bevoor recht, vind je ook niet? Dus maar niet mopperen als er eens veel te leren is. Marjan Klop, H. I. Ambacht. Bedankt voor je lange brief. Het is altijd heel prettig om een brief te ontvangen van een jongen of een meije, die eigenlijk niet meer meedoen. Van meedoen zou voor jou nu geen sprake meer kunnen zijn; er is veel voor school te doen, en dat schoolwerk mag niet in de verdruk king komen. Ik weet niet waar ik eerst moet beginnen om je van antwoord te dienen. Ik zal de brief maar op de voet volgen. Ik vind het heel jammer dat ik je op die dag niet heb ontmoet. Er zijn bij zo'n gelegenheid ook zoveel mensen! Vervolgens gaat het over Sprang-Ca- pelle, maar inzonderheid over Luxem burg. Gelukkig ben ik daar ook ettelijke keren geweest, dus spreek je niet over een onbekend land voor mij. Ja, het is er heel mooi, elke dag opnieuw bij de uit stapjes. Over Gerard heb ik al iets geschreven. Het is nu ineens gemakkelijk voor je om de gevraagde datum te zeggen. Luister maar: twee maanden precies na de ge boortedatum van jouw broertje. Begre pen? Niet moeilijk, hé? Als je tijd en zin hebt om te schrijven, dan mag dat altijd. Sterkte bij de studie en nog maals bedankt. Allemaal. Voor deze week leg ik de pen weer neer. Jullie weten dus dat ik jullie brieven nog niet verwacht; pas volgende week. Probeer het raadsel van deze week maar op te lossen. Jullie zul len merken dat het niet moeilijk is. Volgende week hoop ik weer op post te zijn, maar voordat ik afscheid van jullie neem, nog even de namen van de PRIJSWINNERS: Adrie en Hans van Gurp, Ooltgensplaat Kinderen van Rossum, Melissant De hartelijke groeten van Oom KO. THOLEN Brandweergarage. Het voorstel van B. en W. aan de Minneputtestraat een brandweergarage te bouwen ondervond veel kritiek van de gemeenteraad. Dit voorstel was in maart reeds door de raad verworpen en nu komt men er weer mee. Na verwerping van het voor stel in maart stelde de commissie open bare werken een goedkoper plan voor aan de Ten Ankerweg. De kosten voor een garage aan de Minneputtestraat waren geraamd op 206.900,en voor de bouw aan de Ten Ankerweg 272.659,De raad vond deze opzet, evenals in maart, te luxe. Voorgesteld werd de zaak opnieuw in de commissie openbare werken te bekijken en dan als derde mogelijkheid ook het Veilingsgebouw aan de Wattstraat gron dig te bestuderen. as™ „Tien tegen één dat we er niets op horen!" dachten we toen we de foto van vorige week plaatsten. Die was n.l. al een aantal weken, misschien zelfs maan den, geleden geknipt, maar we hebben ons gelukkig! vergist. We werden wel degelijk op de hoogte gesteld van de naam van het zoetigheid knabbelen de meisje. Ze bleek Ineke Smit uit Nieuwe Tonge te zijn, zo vertelde ons oma Bienefelt uit Sommelsdijk. Ina is de dochter van de bakker uit Nieuwe- Tonge en ze heeft wel eens verteld dat ze niet snoept, maar de foto vertelde andersEen telefoontje kwam er van Jaqueline HoUeman die samen met Ineke op de lagere school zat. Ook een huidige schoolvriendin van de hiis school „de Molenwiek", Anja Lst uit Ooltgensplaat belde de naaJ en we ontvingen ook een reaclsl Dini V. d. Kroon, Maarten van f en Ina Tieleman. Vanuit den Bi schreven Ineke's nichtjes ChrisliJ Annewien en Janneke Groen briefje zeg!) en de rij werd g een kaartje van Yvonne Visbee] Nieuwe Tonge; „haar moeder brood en gebak van BienefeMt smaakt Ineke zeker goed!" is 1 clusie. Opnieuw een foto deze week;i weer de vraag wie het meisje isl DE KAMPIOENEN De ereplaatsen 1975 zijn definitief ver deeld. In groten getale zijn het weer de zelfde vedetten van vorige jaren, die de medaüles verdienen. Zeker is dat ras en klasse bij het behalen van de titels ge wicht in de schaol leggen, maar ook de liefhebber zelf speelt een grote rol. Verhuizen de vogels naar een andere liefhebber dan blijken ze plotseling net niet tot die topprestatie in staat, die hun baas kampioen maken. De eerste kampioenen werden als volgt geklasseerd: Vitesse onaangewezen: 1. H. de Gans; 2. J. Mijs; 3. J. C. Roodzant; 4. H. de Vos; 5. L. Arens- man. Vitesse aangewezen: 1. J. Mijs; 2. H. de Vos; 3. A. de Gans; 4. W. de Vos; 5. B. Visser. Midfond onaangewezen: 1. L. Arensman; 2. H. de Vos; 3. P. J. Huizer; 4. J. Mijs; 5. J. P. Doom Pzn. Midfond aangewezen: 1. H. de Vos; 2. C. Polder; 3. J. Mijs; 4. Gebr. Visser; 5. J. P. Doom P.zn. Fond onaangewezen: 1. J. C. Roodzant; 2. A. J. Klink; 3. H. de Vos; 4. J. Mijs; 5. A. de Gans. Fond aangewezen: 1. H. de Vos; 2. D. Bmggeman; 3. A. de Gsms; 4. J. C. Roodzant; 5. A. J. Klink. Totaal oude duiven onaangewezen: 1. H. de Vos; 2. J. Mijs; 3. J. C. Roodzant; 4. L. Arensman; 5. A. de Gans. Totaal oude duiven aangewezen: 1. H. de Vos; 2. J. Mijs; 3. A. "de Gans; 4. J. C. Roodzant; 5. J. C. Huizer. Jonge duiven onaangewezen: 1. L. Arensman; 2. J. v. Seters P.zn.; 3. Arend Spuy; 4. J. P. Doom P.zn.; 5. J. Mijs. Jonge duiven aangewezen: 1. S. du Pree; 2. L. Arensman; 3. A. Holleman; 4. C. Vermeulen; 5. S. Kievit. Navluchten onaangewezen: 1. B. Visser; 2. J. C. Wagner; 3. J. de Boed; 4. A. de Gans; 5. P. J. Huizer.; Navluchten aangewezen: 1. J. C. Wagner; 2. P. J. Huiil Gebr. Visser; 4. H. de Vos; if Kievit. Generaal kampioen onaangeweziil 1. J. Mijs; 2. J. C. Roodzant;ïf Vos; 4. L. Arensman; 5. J. v.f P.zn. Generaal kampioen aangewezen; 1. H. de Vos; 2. J. Mijs; 3. P.Il zer; 4. J. C. Roodzant; 5. L. .t| man. In de onderlinge competitie vfl beste vereniging werd DirkslanJ] naar achtereenvolgens daarnaj aan 't Haringvliet, Stellendam, I' hamis. Herkingen en Ouddorp. Bezien we alle kampioenschapil dan moeten we vaststellen dat l\ dit jaar de allerbeste was en ondïj alle gezeur over gunstige liggit heeft gespeeld als een groot kaWf Tweede man is ongetwijfeld i(' raal kampioen van vorig jaar H. Bij alle onderdelen kwamen zijn weer met grote regelmaat. De grote rivalen J. C. Roodzant^ Arensman komen wel onmiddelli" na waarbij L. Arensman op de r en de jonge duivenvluchten uitzol lijk speelde maar J. C. Roodzan'T alle onderdelen net iets meer Pf behaalde. Ook nog bijzonder vermelden9| het regelmatig goede spel van J] zer en van J. van Seters P.zn. Alle kampioenen pr«1 Dames! Nederlands grootste bontmagazijn gaat door m» prijzen waarvan U zult zeg gen 20»/o a 30»/o beneden ae normale waarde! Volle garantie. Credietser- vice mogelijk. Dit kan alléén: Hoogstraat 153, Rotterdam- C, tel. (010) 14.33.37. Reisgeld terug bij koop. Vrijdag tot 9 uur open.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1975 | | pagina 10