Verkoop C.C.H. barak voor halve ton nis Wijkgroep Middelharnis-Zuid exposeert en houdt open dag Afgelopen dagen getekend door reeks ongevallen m Praeht brei-show II trok veel I belangstelling oe zeer ernstig gewond Brand op tanker 4 m 'm Raad Oostflakkoe a.s. donderdag: ijl. r_*tobe,» jaargang Dinsdag 7 oktober 1975 No. 4428 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE BN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ieur des I du vin; Brut. Brut. 8,25 7,15 PKr 14,50 114,75 9,50 14.25 14,50 7,50 9,40 3,50 6,45 lijzen. 2187 ■Bei ^^ei Ballonnwedstrijd Delta Flora Plaatselijk nieuws OOLTGENSPLAAT EXTRA KERKDIENSTEN GEREF. GEMEENTEN FOTO-EXPOSITIE <IOEDEREEDE Schip in relatie tot „IVii-Amigo" aangehoiudeni Nlieuws uit Zeeland 'M: m M POSTBOX 3 r^ MIDDELHAKNIS iRedactle en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sonunelsdljk iTel. (01870) 26 29 Na 5.30 uur (01870) 33 92 Giro 167830 ABONNEMENTSPRIJS 6,55 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 25 cent per ram. Bij contract speciaal tarief. ie raad van Oostflakkee komt a.s. Iderdagavond 7 uur weer in vergade- bijeen. De 26 punten tellende agen- Eijkt geen moeilijke zaken te bevat- I, of de tractor die zicli opnieuw op de inda laat gelden zou weer moeten te lwerken. In de vorige vergadering >arin diir. Moerenliout afwezig was) J^ten de stemmen over de toen voor- Kelde verkoop. Opnieuw ligt donder- lavond het voorstel ter tafel Je raad zal ook een mening gevraagd ^den over de nota „leefbaarheid plat- jndskemen", in welke nota de visie ,„1 G.S. m.b.t. de plattelandskernen is neergelegd. Voorts is er het voorstel tot verkoop van een perceeltje grond aan de Zuiddijk te Oude Tonge aan dhr. P. Hendriks, voor de prijs van 45,— m'-'. Voorts zal worden voorgesteld dhr. J. F. M. Baars te Voorthuizen, fenaar van het pand Voorstraat 14 te ptgensplaat, 93 m^ grond te verkopen, „Jegen op de plaats waar het pand Voorstraat 12 heeft gestaan. Dhr. Baars is aldus de toelichting voornemens een voorgevel voor het braakliggende rceel op te trekken. Het plan is bij B. W. naar hun zeggen „in goede aarde rallen" omdat de gedeeltelijke af- lak die er al tal van jaren ligt het laatbeeld in hoge mate ontsiert. Verkoop C.C.H, barak. Is het aan B. en W. ligt zal de C.C.H. •ak aan de Julianastraat worden ■kocht aan de Stichtingen die er ge- ik van maken, t.w. de Stichting Ge- .szorg en Maaschappelijk Werk Goe- Overflakkee t.b.v. de huisvesting kantoren en het houden van spreek- n. De Stichtingen zijn met de ge- ;eerde waarde, c.q. koopprijs van [120,— accoord gegaan. ie C.C.H, barak werd in 1953 geschon- aan de gemeente Oude Tonge door Quaker-Centrum van het Religieus inootschap der Vrienden". De barak ird opgebouwd door het hulp team n de Coördinatie Commissie Hulp te Amsterdam. Er is nog getracht met de schenker contact te leggen om te weten of er tegen verkoop bezwaar zou bestaan maar het Quaker Centrum heeft daar- niet gereageerd waarom wordt aan- lOmen dat er tegen de voorgenomen 'koop geen bezwaren bestaan. De koop vindt plaats op verzoek van ivenbedoelde Stichtingen. Intrekking Verordening. De „Verordening regelende het verle nen van financiële tegemoetkomingen ter bevordering van de woningverbete- g, krotontruiming en doorstroming" zo delen B. en W. de raad mee, 'orden ingetrokken. Per 1 juli van dit jaar zijn in de plaats daarvan enkele nieuwe Rijksregehngen in het leven ge roepen t.w. de huurgewennings-bij dra- ge regeling, de regeling voor verhuis- en herinrichtingskosten voor bejaarden en de regeling voor verhuis- en herin richtingskosten bij woningverbetering en krotontruiming. Op grond hiervan rechtstreeks door het Rijk een bij- ge worden verleend. Normen garantie-verlening. Iln de vorige vergadering werd bij een Borstel tot verlenen van gem. garantie ter ^^g MIDDELHAKNIS - SOMMELSDIJK: e Neveda brei-modeshow van Miep iöeter, Dineke van Katwijk en mevr. Borgdorff, die vorige week in Vita-Nova "ehouden is, is een geweldig succes ge- ■'orden. Er werden truien, vesten, jassen, spencers en nog veel meer geshowd. Voor haar, voor hem en voor de kin- ren waren er ontelbare leuke ideeën. De mannequins (de jongste was 4) de len dan ook enorm hun best om alles zo mooi mogelijk te brengen. Nieuw is bijvoorbeeld: de trui met de ngoeroezak. En de kozak-modellen; de i met dikke ribbels en capuchon; de trui met schoudersluiting en de zoge naamde T-trui (een trui die aan één stuk gebreid wordt). Teveel om ze allemaal te noemen. Heel veel van dikke tweedgarens, he lemaal „het" modebeeld voor 1976. Verder waren er voor de niet-brei- sters ook nog prachtige wandkleden, ta pijten en kussens om te knopen. En voor degenen die liever haken waren er sprei en, kleedjes, tasjes, kussens enz. Zelfs kralenketting om zelf te rijgen Werden er getoond. Zij die niet in de ge legenheid waren om de brei-modeshow te zien zijn dat werd benadrukt in de 3 bovengenoemde winkels van harte Welkom. voor een geldlening t.b.v. de aankoop van een nieuwe of bestaande woning, sterk getwijfeld aan de betrouwbaarheid van de verstrekte gegevens omdat in de ene vergadering niet- en in de volgende vergadering wel (door dezelfde aanvra ger) aan de gestelde voorwaarden werd voldaan. B. en W. leggen de raad don derdagavond een nieuwe richtlijn voor. Daaruit blijkt dat het maximum bedrag voor een nieuwe woning thans is be paald op 154.000,en dat gratificaties, winstdeling, en tantièmes niet meer bij de beoordeling van het inkomen zullen worden betrokken. Delegatie. In de vorige vergadering namen B. en W. hun voorstel terug, maar nu leggen ze het de raad weer voor de bevoegd heid tot het beslissen op verzoeken om garanties van geldleningen voor aan koop van bestaande of nieuwe w^oningen aan hen (B. en W.) te delegeren. B. en W. wijzen erop dat de aanvragen steeds beoordeeld worden aan de hand van de bestaande Rijksregeling en de door de raad vastgestelde normen. „De moeilijk heid welke zich in de praktijk herhaal delijk voordoet aldus B. en W. is dat tussen het tijdstip van indiening van de garantieaanvrage en de besluit- name door de raad, verscheidene weken liggen wat tot gevolg heeft dat er van de zijde van de betrokkenen als van de diverse bankinstellingen steeds een ze kere druk op het college wordt uitge oefend. Wanneer de bevoegdheid aan het college wordt gedelegeerd zullen zo menen B. en W. de garantie-aan vragen binnen een redelijke termijn kunnen worden afgehandeld. Riolering. De raad zal ook worden gevraagd een krediet van 5687,50 en een aanvullend krediet van 5312,50 beschikbaar te stellen voor de uitvoering van het rio- leringsplan Handelsterrein/Zuiddijk te Oude Tonge. In de verg. van 13 maart was daarvoor al een krediet beschikbaar gesteld. Een extra krediet van, 5.000,wordt gevraagd voor de uitvoering van het rioleringsplan Havendijk te Ooltgens- plaat. Rioolgemaal, persleiding en pomp zijn inmiddels aanzienlijk duurder ge worden. T.b.v. het bouwrijp maken van een gedeelte van het bestemmingsplan „Achthuizen" waarop 18 woningen zullen worden gebouwd wordt ge vraagd een krediet beschikbaar te stel len. Datzelfde wordt gevraagd voor het bouwrijp maken van een gedeelte van het bestemmingsplan „Capelleweg" te Oude Tonge. Op het bouwrijp te maken gedeelte zal de bouw mogelijk worden van 14 woningwetwoningen, 9 premie woningen, 6 vrije sectorwoningen en een geïntegreerde kleuter-basisschool. Als tweede op Goeree-Overflakkee zal Oostflakkees' gemeenteraad worden voorgesteld toe te treden tot de Stich ting Schooladvies-, en Begeleidings dienst Hoekse Waard en Goeree-Over flakkee te Numansdorp. Tenslotte is er het voorstel tot vaststelling van het fi nanciële sanerings- en investeringsplan voor de jaren 1975 t.m. 1979. Hoewel de wedstrijd reeds was afge sloten heeft het bestuur een uitzonde ring gemaakt voor één van de nageko men kaartjes.' Deze ballon bleek in het Thüringer Woud terecht te zijn geko men. De afzender was Casper van Zon, Spoorsingel 51, Delft. Dankzij de medewerking van onze sponsor, de Rabobank Middelharnis, kon aan deze jongeman alsnog een attentie worden toegezonden. De vinder woont in Oost Duitsland, in het plaatsje Gotha. De ballon werd bij het grasmaaien gevonden. De terugzending ging vergezeld van een leuk briefje over de streek. Wie weet, gaat Casper er nog eens met va kantie. MIDDELHARNIS Spreekbeurt. D.V. vrijdagavond 7.30 uur spreekt op uitnodiging van het V.V. in de zaal achter de Chr. Geref. Kerk ds. P. Roos van Harderwijk over „Hoe moeten wij de gemeente beschouwen?" Er is gelegenheid tot het stellen van vragen. ledere belangstellende is harte lijk welkom. Opgeven voor E.H.B.O.-cursus Tot 10 oktober a.s. is het nog moge lijk zich op te geven voor deelname aan de E.H.B.O. cursus. Opgaven kunnen worden gedaan bij Mevr. Kroos-Vijfhui- zen, Marietjespad 21. DIRKSLAND Opbrengst koUekte. De kollekte voor het Pr. Beatrixfonds (poliofonds) heeft in Dirksland de mooie som van 2.067,- opgebracht. KoUektanten, gevers en geefsters hartelijk dank. MELISSANT Kerknieuws. Woensdagavond 7.30 uur zal in een ledenvergadering der Ger. Gemeente een beroep worden uit gebracht uit het gestelde tweetal ds. A. Hoogerland van Krabbendijke en ds. H. Ligtenberg van Terwolde. Kerkdiensten Geref. Gemeente. Donderdag 9 okto ber des nam. 7.30 uur hoopt voor te gaan ds. Th. van Stuyvenberg te Mid delharnis. Bediening H. Doop. Oud Geref. Gemeente: Donderdag 9 oktober des nam. 7.15 uur hoopt voor te gaan ds. L. Gebraad te St. Philipsland. Zie verder de advertentie in dit num mer. Verkoop voor de zending De Zendingskrans „Martha" van de Geref. Gemeente organiseert vandaag (dinsdag 7 oktober) een grote verkoop- aktie van gemaakte goederen, waarvan de opbrengst bestemd is voor het zen dingswerk. Deze verkoop die vanmid dag is begonnen wordt hedenavond nog voortgezet van 7 tot 9 uur in het Veren, gebouw „Elthato". Een bezoek hieraan is alleszins de moeite waard. NIEUWE TONGE: woensdagavond 7.30 uur ds. J. W. Verwey van H. I. Ambacht. STAD AAN 'T HARINGVLIET: woensdagavond 7.30 uur ds. B. Rein- ders van Hardinxveld-Giessendam. Het a.s. weekend organiseert de Wijk groep Middelhamis-Zuid zowel een ex positie van kreatieve handvaardigheid in het Dienstencentrum aan de Doetin- chemsestraat als een. open dag in de nieuwe peuterspeelzaal in het daar naast gelegen winkelcentrum. De expositie in het Dienstencentrum wordt gehouden op 10 en 11 oktober, vrijdagsavonds van 19.00 - 21.30 uur en zaterdag van 10.00 - 17.00 uur. De toe gang is gratis en er is van aljes te zien, zoals macramé, geweven artikelen, wandkleden, breiwerk, kunststukjes met droogbloemen, haakwerk, patch work etc. Het tentoongestelde wordt verzorgd door mevrouw Lydia van Es, mevrouw Gonda van Wijngaarden de bejaarden- handvaardigheidsclubs van mevrouw Waanders en mevrouw Erkamp. Tevens zal de reeds lopende schilderijenexposi tie van dhr. Vogelaar ook dit weekend gewoon doorgaan. Deze tentoonstelling laat zien, hoe be jaarden en huisvrouwen met betrekke lijk eenvoudige middelen tot soms ver rassende kunstwerkjes kunnen komen. Om zoveel mogelijk bejaarden dan ook in de gelegenheid te stellen deze ex positie te bezoeken, kunnen diegenen die met vervoersproblemen te kampen hebben, van te voren kontakt opnemen met mevrouw Meijer, Frans Halslaan 21, Middelharnis, tel. (01870) 34 44 of met mevrouw van der Gaag, Rottenburgse- weg 152, Middelharnis, tel. (01870) 3779. Zij zullen dan worden gehaald en ge bracht. Om geïnteresseerden inde gelegenheid te stellen zelf ook wat weer vaardigheid in dit werk op te doen zal de Wijkgroep Middelharnis Zuid deze winter een kur- sus organiseren, zowel voor huisvrou wen als voor bejaarden. Zij die op deze kursus willen inschrij ven of hierover nader geïnformeerd willen worden kunnen dit doen tijdens de expositie of tot 17 oktober bij de eer der genoemde dames Meijer of van der Gaag. OPEN DAG PEUTERSPEELZAAL. Onlangs is de peuterspeelzaal van de wijkgroep Middelharnis Zuid verhuisd van het padvindershuisje in de gemeen- tetuin naar het nieuwe onderkomen in het winkelcentrum aan de Doetinchem- sestraat. Zij zijn bijzonder blij met deze verbe tering voor moeder en peuter en willen graag belangstellenden en genodigden in de gelegenheid stellen hier op 11 ok tober van 10.00 - 12.00 uur een kijkje te komen nemen. OUDE TONGE Opbrengst kollekte. De gehouden kollekte voor het Pr. Beatrixfonds heeft opgebracht 1.220,58, waarvoor gevers en kollektanten hartelijk dank. In het voorbije week-end en gisteren hebben zich een groot aantal verkeers ongevallen voorgedaan waarbij enkele met ernstige gevolgen. Dhr. Klaas Ihrman (26) uit Ouddorp werd gistermiddag in zorgwekkende toestand naar het Rotterdamse Dijkzigt- ziekenhuis vervoerd. In Stellendam, op de kruising Prov. weg - Brielsestraat - Zuiderdiepstraatweg stak hij in een V.W. bus van aannemersfirma de Blok, komend uit de Brielsestraat de weg over op het moment dat uit de richting Middelharnis een vrachtwagen naderde. De vrachtwagen van de Fa. Dijkers en Pijl, bestuurd door dhr. H. Kornet uit Middelharnis, greep de V.W. bus. De bus werd zwaar vernield en dhr. Ihr man werd met zware verwondingen aanvankelijk naar het Dirkslandse zie kenhuis gebracht vanwaar hij direct naar Rotterdam werd vervoerd. Op de kruising Vrijheidsweg - Wes terweg had zaterdagmiddag een ferme botsing plaats met als gevolg dat de beide betrokken personenwagens totall- loss raakten. De bestuurders, J. Hoek uit Ouddorp en een inwoner van Rotterdam liepen snijwonden in hun gezicht op. Het ongeluk gebeurde doordat aan dhr. Hoek geen voorrang werd verleend. In het Zuiderziekenhuis en in het ziekenhuis te Dirksland liggen de twee betrokken bij een botsing die zaterdag avond ca. 24.00 uur in de Plaatweg (Fortuinweg) tussen Melissant en Stel lendam plaatsvond. Dhr. M. D. M. uit Nieuwe Tonge reed daar teveel op de linkerbaan waardoor hij in botsing kwam met een tegenligger, bestuurd door een inwoner van Hellevoetsluis. Deze werd met verwondingen naar het Zuiderziekenhuis gebracht. Dhr. M. ligt met een hersenschudding en een gebro ken neus in het ziekenhuis te Dirksland. In Middelharnis was het zaterdag avond goed raak op de kruising Juliana- weg - Doetinchemsestraat. Een Volks wagen variant, bestuurd door een in woner van Rockanje reed daar zonder te stoppen de voorrangskruising op. Hij kwam in ferme botsing met de wagen van dhr. J. van Loon uit Nieuwe Tonge, een Fiat 128 van slechts 5 dagen oud. De Fiat werd tegen resp. een verkeers bord en een boom gesmeten; de V.W. ramde zijdelings het tuinhek van de Fam. Jacobs. Beide wagens raakten to tall-loss maar de inzittenden liepen geen zware verwondingen op. Een enorme ravage ontstond gister avond op de Volkerakdam. Daar had i.v.m. werkzaamheden het verkeer in beide richtingen slechts de beschikking over de twee meest westelijke rijstro ken. Een inwoner van Bergen op Zoom, in zijn Mercedes richting Brabant rij dend ging desondanks een andere wa gen inhalen waarbij hij frontaal met een tegenligger in botsing kwam. Deze wagen werd bestuurd door wachtmees ter E. K. van de Rijkspolitie te water uit Willemstad. Samen met zijn colle ga S. was hij op weg naar Rotterdam. Hun wagen werd met de achterzijde op de vangrail gegooid en evenals de Mercedes zeer zwaar beschadigd. Beide bestuurders zaten bekneld in de wrakken en de hulpverleningswagen en de brandweer moesten eraan te pas ko men om hen te bevrijden. Beiden zijn naar een ziekenhuis in Roosendaal ver voerd. De passagier van wmr. K. had slechts geringe verwondingen opgelo pen. Het verkeer is minstens iVa uur ge stagneerd geweest. STELLENDAM Geslaagd. Dhr. W. G. v. d. Boogert slaagde maandag 6 oktober voor de Vamor-diploma's CE - DE en A. De enorme ravage gisteravond op de Volkerakdam. Zo zag de 5 dagen oude Fiat van dhr. J. van Loon uit Nieuwe Tonge er uit. De foto-expositie die vorige week door de Stichting Goereese Gemeenschap is gehouden heeft 794 bezoekers getrokken en dat mag een succes heten! STELLENDAM Gisteravond is te Stellendam door de Rijkspolitie te water, de Rijkspolitie, de Postale recherche en de P.T.T. opspo ringsdienst „clandestiene zenders" in opdracht van de Off. van Justitie te Amsterdam het vaartuig „Maria Lovisa" in beslag genomen. De twee beman ningsleden zijn na verhoor weer op vrije voeten gesteld. Zij zijn ervan verdacht het piraten- zendschip „Mi-Amigo" dat voor de En gelse Thames ligt te hebben bevoorraad. Materialen die daarop duiden, o.m. een dieselmotor en een generator en mu- ziekbanden zijn in het schip aangetrof fen. De „Maria-Lovisa" meet 80 ton en is een v.m. vissersvaartuig. Voordien was het een Duits Marineschip. Als thuisha ven had het Den Helder maar sinds eni ge tijd werd het in Stellendam gesigna leerd. De Off. van Justitie die het bevel tot inbeslagname gaf. Mr. Pieters, is be last met de „Coördinatie opvang pira tenzenders". De verhoorde bemannings leden hebben te kennen gegeven dat de inbeslagname de genadeslag voor „Mi- Amigo" zal betekenen. SOMMELSDIJK Katertje vermist. Sinds vorige week wordt het rode katertje van plm. 6 maanden oud, van Trudi Bruggeman uit de Hob. de Krijgerlaan 31, vermist. Het diertje is aan een pootje verv/ond. Event, inlichtingen graag aan boven genoemd adres of tel. (01870) 4141. Poezen zoek: Ook twee poezen van de Fam. Buth, Korteweegje, tel. 2206 zijn zoek. Het zijn twee halfwas poezen, de een rood, de ander zwart/rood. Graag inlichtingen over de beide zwervers aan bovengenoemd adres. STELLENDAM Gisteravond ca. half negen ontdekte een werknemer van de Fa. Maaskant dat er brand was ontstaan in het voor onder van een in het dok liggende bin- nentanker van de Fa. van Reijm uit Oostvoorne. De tanker (ca. 60 mtr. lang) lag voor vervanging van plaatwerk aan de romp in het dok; het is waarschijnlijk dat een lasvonk in het vooronder terecht is ge komen en daar al smeulend de brand heeft doen ontstaan. De brandweer van Stellendam heeft de brand geblust. NIEUWERKERK VERLICHTING RIJKSWEG 18 Op de grote kruising Rijksweg 18 te Nieuwerkerk bij het afslag gedeelte is men vorige week bezig geweest om over een groot gedeelte aan beide kanten van de Rijksweg lichtmasten te plaatsen. Het wordt dus nu zo, dat het gedeelte dat met de afslag der Rijksweg te maken heeft volledig wordt verlicht. Juist voor dit week-end is een en ander klaar ge komen. Het blijkt nu reeds een grote verbetering voor de verkeerssituatie bij avond, nacht en vroege morgen te zijn. Gezien de reeds bestaande verlichting op andere gedeelten der Rijksweg is dit zeker een goede aanpassing. WINKELWEEK-PLANNEN Evenals vorige jaren gaat de Midden standsvereniging „Nieuwerkerk" een winkelweek organiseren. Het bestuur en het activiteiten-comité is druk aan het werk met voorbereidende werk zaamheden. Men zal bij de aankopen straks bon nen uitgeven in de vorm van letters. Uit deze letters moeten dan woorden gevormd worden. Dit geeft bij inleve ring kans op mooie prijzen. Ook zullen weer diverse dag-attrac- ties worden gebracht, waarbij men eveneens mooie prijzen kan winnen. „EILANDEN-NIEUWS" het meest gelezen blad op Goeree-Overflakkee

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1975 | | pagina 1