■IIAIIDEtl - niEUWS r fOENSOAG: u Il Menibe, blad Vrijdag 26 september 1975 No. 4425 '•15S2 Rumptstad B.V, hield geslaagde show en open huis Land- en Tuinbouw Dammen - Ouddorp Abonneert U op „Eiianden-nieuws" JUBST Nu DE HOR ERIN l ZOMAAR EEN PLAATJE Nieuws uit Zeeland Claudia Bea 64,95 HERENSCHOENEN in klassiek en modern, lage en Iioge hak RENATA jeugdschoenen in vier wijdtematen: 'n garantie voor perfekt passende schoenen. LAARZEN voor Dames en Heren 59,95 Sheila CRISTALL, moderne gemakschoen met ideale pasvorm if geheel uit leer. 54,95 ir de grootste keuze altijd beter ir. nèt even anders ir TOONAANGEVEND IN SCHOENEN Kinderzegeldag Kinderen, die zich door de schooldeur R- aar buiten wringen en naar alle kanten regrennen: U kent het beeld en het iipassende geluld waarschijnlijk wel. De school gaat uit, de ene dag onrusti ger dan de andere. Dat ligt aan het weer, volgens velen. Of aan de meester volgens anderen. Wanneer op woensdag 1 oktober a.s. de kinderen in het hele land na school tijd (dus om een uur of twaalf) naar alle Icanten wegrennen, dan ligt dat niet aan liet weer. Wel aan de meester, een beet je omdat die zijn medewerking gege ven heeft aan de eigenlijke oorzaak: de kinderpostzegelaktie! Vooral huisvrouwen weten wat je daarbij te doen staat: bij de eerste die aanbelt bestellen en een deurzegel op- plakkeij, anders blijf je naar de bel lo pen. Eri je weet bij voorbaat dat je ook nog zult bezwijken voor je zoontje, zijn vriendje, je buurmeisje en je nicht. Wat hindert het ook? Zo stelt immers een verstandige huisvrouw jaarlijks de voor raad kaarten en postzegels samen, die .anuit haar gezin in de loop van een Ijaar weer weggestuurd worden. Is het soms niet makkelijk een passen de kaart met postzegel bij de hand te hebben, als je zondag op de verjaar dagskalender ziet dat Fien maandag ja rig is? En brengen we als Nederlanders 'niet jaarlijks, bijna ongemerkt een fan tastisch bedrag bij elkaar voor onze kinderen? Vorig jaar ruim 7 miljoen gulden! Daarmee krijgt allerlei werk dat ge richt is op het helpen van die kinderen, jonge en oudere, unieke kansen. Om dingen te verwezenlijken, die voor hen van het grootste belang zijn, maar die niet vanuit de normale inkomsten be kostigd kunnen worden. Of het nu om een kinderboerderij in een woonge meenschap voor gehandicapte kinderen gaat, om een dagtehuis of om een ad viesbureau voor ouders en jongeren (voorzieningen van waaruit ouders en kinderen, die problemen ondervinden, geholpen kunnen worden), of om een kleurig kindercircus in een sombere woonwijk. Kinderpostzegelgeld is de startmotor van veel voorzieningen, waardoor ons land leefbaar blijft voor kinderen. Trouwens, ook buiten Nederland wordt kinderpostzegelgeld besteed. Bij voorbeeld door dringend nodige medi sche apparatuur voor een tehuis voor lichamelijk gehandicapte kinderen in Chandimandir (India), een onderdag er bij voor 370 sociaal gehandicapte l?:in- deren in Bogor (Indonesië), de opzet van een boerderij t.b.v. grote en kleine kinderen in Reggio de Calabria (Italia), zodat ze zich voor een flink stuk zélf kunnen helpen en geld voor een school voor dove kinderen in Khartoum (Su dan) voor het kopen van allerlei appa ratuur, waarmee hun lotgenootj es in Nederland al jarenlang afdoende wor den geholpen, enz. enz. Dat het allemaal mogelijk werd, is in belangrijke mate te danken aan de jaar lijkse aktie van de schoolkinderen, die tot op heden zo'n 60"/o van de totaalop brengst scoorden. Dus als ze woensdag bellen... bestellen! Afgelopen vrijdag en zaterdag gooide Rumptstad bv zijn deuren open. Vele honderden bezoekers hebben van deze gelegenheid gebruik gemaakt, om het gehele bedrijf te bekijken, hetgeen de moeite waard was. Bedrijfsleiding en personeel hadden zich bizonder ingespannen om een zo duidelijk mogelijk overzicht te geven, aan de bezoekers, van de werkzaamhe den van Rumptstad bv. De afdeling Peugeot gaf een uitstekend overzicht van alle modellen, met als raspaard, de nieuwe Peugeot 604, een auto waar iedereen enthousiast over was. De afdeling „handel landbouwwerk- tuigen" had een indrukwekkende serie trekkers tentoongesteld met daarbij be horende werktuigen. In de fabriek was tijdens de gehele show personeel aan het werk, zodat de bezoeker een goede indruk kreeg van de werkzaamheden die nodig zijn om de komplete werktuigen bij de klanten af te leveren, een werkelijk imponerend geheel. Al met al waren het zeer geslaagde dagen, voor bezoekers, direktie en per soneel van dit nog steeds groeiend be drijf. Iets waarop de flakkeese be volking en de direktie van Rumptstad bv trots mogen zijn, zeker in deze tijd. EEN VERSTANDIG ADVIES! De laatste jaren passen steeds meer boeren het principe toe dat de basisbe mesting met fosforzuur en kali in de herfst op het land komt. De stikstofuit- strooi komt dan in het voorjaar aan de beurt. Deze werkwijze is sterk aan te bevelen, omdat zij verschillende voor delen heeft. Gelet op de arbeidsverdeling op het bedrijf is er nu meer tijd beschikbaar dan in het drukke voorjaar, wanneer al het werk tegelijkertijd moet worden uitgevoerd. Meststoffen die bij uitstek geschikt zijn voor toediening in de herfst zijn slakkenmeel en de chloorhoudende ka- lizouten. Fosforzuur spoelt niet uit en de meststof kan bij een vroege toedie ning intensief door de grond worden gemengd. Het gelijktijdig onderbrengen van slakkenmeel en de stoppelresten komt de werking van het fosforzuur zeer ten goede. De kalk in deze meststof bevor dert bovendien de vertering van de stoppelresten. Een belangrijk voordeel van de herstbemesting is wel de gunsti ge invloed op de bodemstruktuur. Im mers des te minder er in het voorjaar over het land wordt gereden des te be ter is dit voor de struktuur. Bovendien komt het nogal eens voor dat men in het voorjaar pas laat op het land kan komen wegens de natte toestand der percelen. Met een basisbemesting in de herfst voorkomt men tevens de zoutschade die kan ontstaan indien men in het voorjaar alle meststoffen inééns moet toedienen. Een belangrijke reden die ook geldt voor de herfstuitstrooi is dat de mest stoffen in de herfst goedkoper zijn dan in het voorjaar. Daarom nu het slak kenmeel en de kali en straks in het voorjaar de stikstof. OUDDORP Verkoping. De zendingskrans „Draagt elkanders last«n" der Ger. Gem. te Oud- dorp hoopt D.V. dinsdag 30 september haar verkoping te houden van de ge maakte goederen. De openingstijden zijn 's middags van 2-5 uur en 's avonds van 7-9 uur, in het Herv. Jeugdgebouw aan de Hazers- weg. Ook kunt U een heerlijk kopje kof fie of thee kopen en limonade voor de kinderen. Alles ten bate van de Zending. Ieder is van harte welkom. MIDDELHAENIS (naast Ford) g Tel. (01870) 39 75 1 Reparatie en inruil van s alle merken. Uitslagen van de op maandag 24 sep tember gehouden competitie-wedstrij den van de dam- en schaakvereniging „Ontspanning" te .Ouddorp. dammen - afdeling I: J. Visbeen Kr. Westhoeve 1—1 L. Moerkerk J. Moerkerk 1—1 A. Meijer K. Tanis 1-1 P. van Dam J. de Jong schaken - afdeling I: 0—2 M Breen H. W. van Seters V2-V2 J. Grinwis J. Soeteman V2-V2 W H. M. V. Geelen Kr. Hameeteman V2-V2 P. Westhoeve A. C. Baas 0—1 schaken - afdeling II: J. Ras N. A. L. van Doom O1 P. J. Bos P. J. Glerum 0—1 H. Bezuijen F. B. Westerveld O1 Hoewel de competitie reeds begonnen is kunnen nog nieuwe leden worden in geschreven. U bent van harte welkom op onze clubavonden, die elke week op maandagavond worden gehouden in de bovenzaal van het verenigingsgebouw aan de Stationsweg te Ouddorp. Wacht daarom niet te lang en meldt U nog op de eerstvolgende clubavond aan. Nu de herfst begonnen is, verdwijnen vaak de horren uit de ramen om dat menigeen van mening is, dat de „insektentijd" voorbij is. Laat die horren maar liever staan, blijf ook het zg. vliegengordijn ge bruiken en stop juist nu de reten en kieren dicht. Want als het wat kouder wordt komen er vele insekten en ander ongedierte van. buiten warme en droge plekjes zoeken binnenshuis! Het zijn niet alleen de vliegen, die in de huizen wülen overwinteren, maar ook de motten, duizend- en miljoenpoten, kakkerlakken, houtke vers, langpootmuggen, luizen, wants, krekels, oorwormen, ovenvisjes, pissebedden en wandluizen. En hebt u veel insekten in huis, dan komen ook de spinnen graag binnen om zich aan die insekten tegoed te doen. Kijk dus ramen en deuren eens na op kieren en gebruik tochtstrip of dgi. om die openingen te dichten. Sluit de koude dagen de luchtroosters, als u op andere wijze kunt ventileren, of bevestig vliegengaas aan de binnenzijde van de ventilatie-openingen. Slaap met open raam, maar plaats wel een hor in uw venster. Dicht kleine openingen van evt. uitzethaken in die horlijsten af met een prop papier of een doekje. 't Is sterkmaar vorige week heb ben de broertjes Wout en Jan 't Man netje, elk met een foto in de krant ge staan! Wout 't Mannetje stond op de voorpagina op de foto waarop hij de door de Visserij school verdiende beker in ontvangst nam en het ventje van „zomaar een plaatje" blijkt zijn broertje te zijnDat bleek al vrijdagavond toen de telefoon begon te rinkelen en de 5 jarige Jantje van Huizen uit Stellen- dam de naam van Jan 't Mannetje liet weten, even later gevolgd door Sjors 't Mannetje uit Goedereede die.zijn neefje Jan had herkend. Jan woont nog in Spijkenisse maar ze komen gauw in Stellendam wonen. Mevr. Tanis-Kleijn van Goeree-Havenhoofd meende het best op z'n Goerees te kunnen zeggen wie het ventje is en daar kwam het dan: „Jantje van Corrie Pleun!", dan zijn we daar ook weer over ingelichtOma van Huizen van Goeree-Havenhoofd schreef een kaartje met de naam van haar 8 jarige kleinzoon en het was schreef ze ook voor haar een verras sing dat haar beide kleinzoons in de krant stonden. Jan was samen met z'n ouders en broertje Sjors op de Visserij- Vijfkarop. De mamma van Jan, mevr. C. 't Mannetje-van Huizen (Corrie Pleun derhalve...) schreef ook een vriendelijk briefje waarbij ze vermeldde dat zoon Jan 8 is en in Spijkenisse op de Imma- nuël school gaat. ,,Op de foto kijkt hij wel niet zo vriendelijk maar toch is hij altijd vrolijk en opgewekt", laat moeder 't Mannetje weten. En dan tenslotte dat kaartje uit Oosterbeek, dat ons zo goed deed. Het kwam van mevrouw C. P. Risseeuw-Hagens die in Goeree 8 jaar lang kleuterleidster is geweest. Ze ging in 1966 naar Ooster beek en daardoor komt het wellicht dat ze de naam verkeerd raadde, maar, mevr. Risseeuw, niettemin heel harte lijk dank voor uw sympathieke briefje. Nee, het bleek Wim Witte uit de Oos- tenrijksestraat niet te zijn, zoals u ver onderstelde. En U begrijpt dat we hele maal gevleid zijn met de wetenschap dat U de krant nog zo graag leest en hem niet zou willen missen. Met zulke abonnees kunnen we praten Het was weer een hele waslijst reac ties maar het was opnieuw plezierig. We hopen dat U ons wat bovenstaande foto betreft opnieuw niet in het onge wisse laat? POORTVLIET Plattelandsvrouwen. De afd. Poort- vliet van de Bond van Plattelandsvrou wen hield haar eerste bijeenkomst van dit seizoen in café Tolrust waar mevr. Boorma-Schilperoort, diëtiste te Kloe- tinge, die de mogelijkheden besprak om een hartinfarct te voorkomen. Na de pauze was er gelegenheid om mevr. Boorma vragen te stellen. De presiden te mevr. Visser bedankt de spreekster. Op 17 oktober wil men een bezoek gaan brengen aan de Hema in Bergen op Zoom. OUD VOSSEMEER 5 ton oud papier. De Oud Vossemeer- se Muziekvereniging hield zaterdag weer een oud-papier-aktie voor het In- stn.imentenfonds. De opbrengst was ruim 5.000 kilo. Keyzer toont wat mode is styled by Anita Pittig, vol met raffinement en typerend voor by de nieuwe kledingmode. styled by Lancia Er lopen „bandjes" door de mode - natuurlijk ook in onze collectie. Hier een Italiaans ontwerp met plissé garnering en in vlotte modellering. 1 met platte hak en hoge hak i ij il il] styled by Orces GARANT-INTERNATIONAL, trendmaker voor mode en prijs; jonge bandschoen uit fijn chevreau leder. KEYZER ELHARNIS

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1975 | | pagina 9