Fietsen tot voorbeell aan de natie ilke del w. KindeJiAo^kft m bontm aan mensen, die naar een goed en positief christelijk dagblad zoeken 1j*o*) REFORIViATORISCH DAGBLAD l|||i| n een kwartaalabonnement voor 36.85 D drie weken op proef lezen voor de halve prijs (4.25) C. KIEVIT &ZnJ Centrale Verwarming SOMMELSDIJfi Telefoon (01870) 26 SCHAKEEN MIDDELHARNIS De nieuvA volle Nie van BMV Bel ons komen b rijden on proefrit BMW veri De 3 by Terecl STELLEN »ken Amaz Papegj ridder: Bon Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS" Vrijdag 19 september! X9 septembt Deze vraag- en antwoord-nibriek staat geheel ten dienste van de lezei die er kostelooa gebruik van kan maken. ITw vragen op velerlei gebied kunt u sturen aan: Redactie EUanden-nieuws, postbus 8, Middelhamis, met in de linkerboven hoek „Vragen-rubriek" vermeld. De vragen worden door deskundigen be antwoord en zullen binnen enkele we ken na de inzending compleet met ant woord in deze rubriek worden gepubll- ceerd. NAAM TAKJE Kunt u mij de naam zeggen van het takje dat ik u hierbij toestuur? Antwoord: Uw plantje heet Spergu- laria rubra. De nederlandse naam is Rode Schijnspurrie en lijkt veel op de gewone, Spurrie een veevoeder. Komt veel voor langs zandige wegen en op bouwland. Bloeitijd; mei-juni. Het is dus een veel voorkomende onkruid, dat zich niet thuis voelt in huis als kamer plant. Is éénjarig en sterft dus in de voorwinter af en komt in het voorjaar als zaadplantje weer op. U behoeft dus geen moeite te doen om dit plantje weer te krijgen, het komt vanzelf. NAAM STEKJE Van onze reis naar Israël, brachten wij enkele zaadjes en stekjes mee. Kunt u ons vertellen wat de naam van deze plantjes is. Antwoord: Onze plantkundige mede werker heeft de stekjes bestudeerd en is tot de conclusie gekomen, dat het hier een bizonder tropisch gewas betreft, dat in zijn naslagwerken niet voor komt. Wij hebben de plantendelen daarom door gestuurd naar een tropenspeciallst. Te zijner tijd hopen wij u de uitslag van het onderzoek te kunnen mededelen. APHELANDRA Ik ben in het bezit van een Aphelan- dra, doch weet niet hoe ik hem behan delen moet. Kunt u mij raad geven? Antwoord: Deze plant houdt van een vochtige omgeving, dus in de sierpot een omgekeerd schoteltje plaatsen en zoveel water in de pot, dat het net de onderkant van de binnenpot niet raakt. U moet hem dagelijks sproeien en niet te warm zetten. Na de bloei de bloem- stengel eruit snijden en de plant zes we ken rust geven, dus weinig gieten en niet bemesten. Net zoveel gieten dat ze haar blad niet laat vaUen welk euvel nog al te vaak voorkomt. Het is geen gemakkelijke kamerplant. Vroeg in het voorjaar iets terugsnoeien en tegelijker tijd verpotten in de gewone bloemisten- grond. Nadat de plant goed is doorge- groeit, wekelijks wat bijmesten. U kunt hem wel stekken, maar het lukt niet al tijd in de kamer. CALORIEëN Welk vlees bevat de minste calorieën? Antwoord: Paardevlees staat met ge middeld 107 kcal. onderaan, dan volgt panklare kip met 125 kcal, daarna kalfsvlees met 143 kcal, rookvlees met 182 kcal en rundvlees met 189 kcal. Ter vergelijking enige andere cijfers die ho ger op deze Ujst staan, namelijk var kensvlees 'gemiddeld 280 kcal, diverse worstsoorten schommelen om de 400 kcal, ham staat op 408 kcal, bacon zelfs op 621 kcal en vet bereikt de 826 kcal. ROEPEND IN DE WOESTIJN Wie was nu eigenlijk de eerste per soon die stond te roepen in de woestijn en naar wie niemand wou luisteren? Antwoord: Dat is een verbastering van een bijbeltekst. Er is n.l. niet ver geefs geroepen in een woestijn waar geen mens huisde, integendeel. We le zen in Marcus 1 5, dat het gehele Joodse land en alle inwoners van Je ruzalem uitliepen en zich lieten dopen, toen de stem van Johannes klonk, „roe pende in de woestijn". WEGENKAART HEEL HOUDEN Hoe kan ik onderweg autokaarten en stadsplattegronden heel houden? Ze scheuren door het open- en omvouwen steeds in op de naden. Antwoord: U kunt ze beplakken met zelfklevende folie van PVC, een plastic folie dat ook wel aangeduid wordt als filmolux. Dan kunt u die kaarten tien tallen malen open en dichtvouwen zon der dat ze inscheuren. Het andersom vouwen is altijd funest voor papier. Te genwoordig kunt u van vele landen en steden trouwens plattegronden verkrij gen in de vorm van een boekje, waarin u de bladen, of gedeelten van de kaart, kunt omslaan. U behoeft dan geen groot oppervlak overtollig papier weg te werken als u slechts een klein ge deelte nodig hebt om u te oriënteren. JAPAN OF NIPPON Hoe komt Japan nu opeens aan die nieuwe naam Nippon? Antwoord: Nippon is officieel de landsnaam sinds het jaar 645. Daarvoor, N BRIEF Misschien bent U al enige malen van krant veranderd en toch kunt U niet het dagblad vinden, dat U voldoende aanspreekt. U vindt, dat het in de politiek steeds meer naar extreem links gaat, dat het christelijk karakter uit onze samenleving meer en meer verdwijnt, dat....och ja vult U maar aan. ijl Er zijn tientallen symptomen in het dagelijkse leven, die van zeer ingrijpen- II de aard zijn en waartegen ernstig gewaarschuwd dient te worden. Er dient op bijbels lil verantwoorde wijze tegenstuur gegeven te worden. lil Als deze zaken U werkelijk ter harte gaan kunnen wij U met ons dagblad van lil dienst zijn. In het licht van Gods Woord trachten wij op alle-problemen een antwoord lilil te geven. Dus een volmaakt dagblad? Dat zullen we nooit durven beweren. Wel een II' krant, die er naar staat gedegen voorlichting te geven en daarbij ons volk de rechte weg wil wijzen, II Als U er nog niet uit bent probeert U dan deze werkelijk verantwoorde krant Il eens! Door middel van een kwartaalabonnement maakt U er langdurig kennis mee II (met als welkomgeschenk een prachtig theelepeltje), terwijl U door middel van een- Il drie-weekse proeftermijn een wat vluchtiger indruk krijgt. Onderstaande bon maakt het U heel gemakkelijk. Hoogachtend, (zonder tegenbericht kunt U mij daarna a s abonnee noteren) voor: adres: woonpl.: Le )eltje zenden aan: Naam: adres. woonpl.: Bon in open eveloppe zonder postzegel opsturen naar Administratie Reformatorisch Dagblad, Antwoordnummer 92,Apeldoorn. :-M;:;:^|;; 'lil. iïSj:s Beste meisjes en jongens! In dit kinderhoekje maak ik eerst de prijswinners bekend. Het vijftal, dat een prijs verdiend heeft voor de raadsels in augustus, luidt als volgt: Rinus Guiljam, Krabbendijke An ja Vroegindeweij, Ochten Jos Janse, Serooskerke Annemieke Vader, Nw. en St. Joosl. Wilma Bechtum, Dirksland Wie zullen er volgen voor de maand september? En nu laat ik het nieuwe raadsel vol gen. Het is SEPTEMBERRAADSEL 3 Het geheel bestaat uit 18 letters en is een aanmoediging voor ons aUen. Het is te vinden in de Romeinenbrief. Uit het hoofdstuk in Romeinen zijn ook de vol gende onderdelen genomen: I. Door de 14 12 10 5 18 15 die mij gegeven is. II. Alzo zijn wij 1 17 3 15 -^ 10 één lichaam in Christus. III. Hebbende nu verscheidene 14 5 1 12 10, naar de genade die ons gegeven is. IV. De liefde zij 2 10 14 12 1 17 9 10. V. 1 15 6 16 3 ij 18 8 u in de hoop. VI. Tracht niet naar de 4 2 14 17 dingen. VII. Indien dan uw vijand 11 2 10 14 15 6 13, zo spijzigt hem. Ik denk dat het nu voor de meesten niet moeilijk zal zijn. BRIEFWISSELING Ik begin met een paar nieuwelingen. Dat zijn: Marleen Vroegindeweö, Ochten. Har telijk welkom. Marleen! Je schrijft net zo duidehjk als Anja. Ik kan het heel goed lezen; zelfs zonder bril. Je hebt voor de eerste keer al een flinke brief geschreven, eerst over de vakantie bij opa en oma, dan over de bruiloft van Lijnie en natuurlijk ook over de school. Het is fijn dat Lijnie nog bij jullie komt werken. Corrie Vroegindeweq, Ochten. Ook hartelijk welkom in ons midden, Corrie! Jij schrijft ook al zo duidelijk. In Op- heusden leren de kinderen goed schrij ven, merk ik. Je krijgt dus twee nieuwe vakken in de derde klas: aardrijkskun de en handwerken. Hebben jullie niet eerder handwerken gehad? Jij hebt het ook fijn gevonden op de bruiloft van Lijnie en Piet. Dat merk ik wel. Ik hoop dat je met genoegen mee zal doen aan de raadsels. Hans van Gurp, Ooltgensplaat. Ben je blij dat het weer school is? Hoe gaat het in de zesde klas? Moet ik eens raden welk vak je moeilijk vindt? Ik denk van taal. Heb ik het mis? Precies begrijp ik je niet: Je hebt het over een avond- schrijfles, waar al de kinderen een he kel aan hebben. Maar ik denk dat die lessen hard nodig zijn, en dan moet het wel. Marian Vroegindeweij, Middelharnis. Ik ben blij dat je de prijs zo mooi vindt, en dat die erg naar je zin is. Dat doet me genoegen. Ja, op die zaterdag met het opblaasboot je en de zwempartij, dat was heerlijk. Dat kan ik begrijpen. Ik hoop voor jullie dat er nog zulke mooie zaterdagen mogen komen. Maar we 'zit ten nu al een eind in september, en dan wordt het herf stachtig. Kees Droger, Middelharnis. Ik vind het fijn voor je, dat je het best naar je zin hebt op de havo. De directeur ken ik al langer dan jij hem kent. Ik denk dat je nu al de kinderen wel zal kennen. In het begin is het vreemd, al die onbe kende gezichten, maar je raakt spoedig aan elkander gewend. De kinderen uit Zeeland zal je ook al kennen. Komen die met de bus naar Menheerse? Krijg je veel huiswerk? Adrie van Gurp, Ooltgensplaat. Jij hebt er dan drie nieuwe vakken bij in de tweede. Hoe gaat het met die vak ken? Wat vind je het moeilijkst? Bij elk vak moet je veel leren, hè? Kun je al les nogal de baas? Wat een hitte was dat in de komkommerkas! Bij zulk een temperatuur moet je nu en dan wel even naar buiten om wat te drinken en een luchtje te scheppen. Maar bij zo'n temperatuur groeit het ook uitbundig. Corrie Vroegindeweij, Middelhamis. Fijn, dat je de prijs ook mooi vindt! Nu weet ik een beetje wat „De Marinestei- ger" is, een beetje maar. Jij weet het heel goed. Ik heb wel gemerkt dat het er heerlijk is om te zwemmen en te roeien, maar een beetje gevaarlijk om er in en uit te komen. Als ik het zo lees, is het een beetje klauterpartij. Oppassen maar! 't Bert Boshoven, Spijkenisse. Moest jij al op de vierde autgustus naar school? Toen dachten de meeste kinderen nog niet aan school; ze fietsten en zwom men en waren nog op vakantie bij tan tes en ooms, bij opa en oma. Jij zal het dan al goed gewend zijn op school. Wat bedoel je met tropendienst? Heeft het iets te maken met die warme weken soms? Tjeerda Verolme, Middelhamis, Je laatste brief is wel heel dik. Mijn dank er voor. Ik hoop er nog wel eens op terug te komen. Ik ben wel eens in Drente ge weest, maar het was slechts aantikken, Dan heb je er maar een vluchtige in druk van. Eigenlijk zou ik, als jullie, er een hele tijd moeten vertoeven om te weten hoe deze provincie is. Het is jammer dat je er mee moet op houden, maar er is overal een tijd voor. Ik hoop dat het je in het vervolg heel goed mag gaan; ook wat de studie be treft. De hartelijke groeten, ook voor de hele familie. Gert Boshoven, Spijkenisse. Ik denk dat oma altijd blij is als ze jullie ziet. Ik merk uit de brieven dat jullie haar nogal vaak gaan opzoeken. Hoe komt het dat jullie geen eigen kerkgebouw hebben? Wordt er een nieuw gebouwd en is de oude misschien afgebroken? Je merkt wel, dat ik niets van de situatie bij jullie afweet, dus zal je me in de volgende brief eens moeten inlichten. Janneke Vroegindewey, Middelharnis. Ik vind het jammer dat je er mee op houdt, maar ik kan en mag je niet te gen houden. Je hebt ruim zeven jaar meegedaan en nooit overgeslagen! Dat kunnen niet veel kinderen zeggen. Eigenlijk heb je wel een medalje ver diend voor al dat werk, maar die krijg je niet. Ik doe nog langer mee, maar ik heb ook geen medalje. Daar zou ik ook niet blij mee zijn. Het ga je verder goed, Janneke! Je zit niet verlegen om werk, want dat heb je volop, net als ik. En dan kun je ook zeggen: Ik verveel me nooit! Hanny Polder, Dirksland. Als je de prijs nog niet ontvangen hebt, moet je even opbellen op het kantoor. Dan zal de zaak wel gauw voor elkaar zijn. Dat was een mooi werk, in de manufactu- renzaak helpen. Die zaak is al oud. Kan het soms zijn dat de meneer van de zaak vroeger op stap ging met een pak goed bij zich? Dan kwam hij ook bij ons aan de deur, zo'n slordige 45 jaar geleden. Zou dat kunnen kloppen? Ria van Oorschot, Den Bommel. Ja, nu gaan alle kinderen weer naar school. Nu gaat alles weer gewoon, en nu on dervinden we dat alles vreselijk vlug voorbij gaat. Het vak zwemmen was er vroeger niet op school, maar nu wel, en ik merk wel uit de brieven van de kin deren, dat het vak zwemmen hoog staat aangeschreven. De kinderen zouden het niet meer willen missen. Corrie Guiljam, Borssele. Hoe het komt, weet ik niet, maar van jou heb ik twee brieven in mijn bezit. De ene brief is gedateerd 28-7 en de andere 2 sep tember. De eerste ging over de vakantie in Apeldoorn, over de zilveruien en over de nichtjes'uit Scherpenisse. De laatste brief ging over het breken van je sleu telbeen. Dat was minder mooi, maar gelukkig lees ik, dat het goed vooruit ging. Op dit ogenblik zal het wel ge nezen zijn. Dat hoop ik tenminste. Je hebt wel veel pijn, maar het is spoedig aangegroeid. Wat heeft opa een hoge leeftijd bereikt, hè? Ria de Bonte, Ooltgensplaat. Het is wel vroeg beginnen op de mavo, maar dat is niet erg. Het is goed om 's mor gens bijtijds op te staan. Gelukkig heb ben jullie voldoende tijd voor het huis werk. Kun je het bijhouden? Hoe waren de dia's, die je in Oude-Tonge gezien hebt? Ondertussen is de jeugdvereni ging ook weer begonnen. Hoeveel lief hebbers waren er de eerste keer? Anne Marie de Visser, Middelhamis. Vind je het moeilijker in de vierde? Als je goed oplet, zal het wel gaan. De re- kenrepetitie was heel goed, maar zo kan het haast niet altijd zijn. Dat is ook niet nodig. De beste breister laat wel eens een steekje vallen. Wat heeft papa het druk! Ik hoop dat alles goed mag aflo pen. Daar zal hij nu nog niets van we ten, denk ik. Leonard. Vriendelijk bedankt voor je mooie tekening, hoor! Ga je graag naar de kleuterschool? Piet Hoogesteger, 's-Gravenpolder. Uit je brief merk ik wel dat je veel ge noten hebt bij je tante in Rotterdam. In deze stad, en in de omgeving ervan, is meer te zien dan in jouw dorp natuur lijk. In 's-Gravenpolder zijn geen ha vens; er is geen Rotte en geen Maastun nel. Een Euromast is er ook niet te be kennen, en men zoekt tevergeefs naar Plaswijk. De Zwaakse Weel komt bij Plaswijk maar kijken; het is de moeite niet waard. En toch zou je je dorpje niet graag voorgoed verlaten, denk ik. Allemaal de vriendelijke groeten van jullie OOM KO. in de vroegste historie, gaf de bevol king het verschillende langere namen, o.a. Tojo asjihara tjiio aki nomizoehoe no-koeni, hetgeen betekent: het land van de welige rietvelden en prachtige jonge rij staren voor talloze oogsten. Later werd het woord Nihon uit een reeks van namen gekozen, maar dan gespeld als Nippon. Omdat de Europeanen eeuwen lang na de ontdekking van Oost-Azië in niet in Japan mochten komen, kenden wij in het westen de officiële naam van dat land niet. De Chinezen spraken echter van Jih-pên. Het Chinese woord pên betekent oorsprong en jih =.van de zon, dus Jih-pên is: Land van de rijzen de zon. De Chinezen zagen daar immers hun zon opgaan. Die Chinese bijnaam werd door de zeevaarders verbasterd tot Japan, Japón (in het Frans) en Giap- pohe (in Italië) enz. Nadat de Ameri kaanse vloot de regering van Nippon gedwongen had, havens open te stellen, werd de bijnaam Japan in dat land ge ïntroduceerd, en als erenaam beschouwd REGENWORMEN KWEKEN Als verwoed visser tob ik altijd met het probleem: waar haal ik m'n wor men vandaan. Hoe kan ik een goede broedplaats samenstellen in m'n tuin? Antwoord: Regenwormen eten dode, organische stof, dat wil zeggen: afge storven plantedelen. Als u een goed ga zon hebt en u laat telkens het afgemaai de gras liggen en u geeft 's winters een flinke bemesting met kompost of tuin- aarde, of goed verteerde stalmest (ook niet overdrijven), dan zult u in uw gras veld veel wormen krijgen. Ze zijn be langrijk voor het behoud van de bodem vruchtbaarheid. U krijgt ook meer wormen, indien u telkens goed verteerd materiaal onderspit en zorgt voor een wat bedekte grond, door deze zoveel mogehjk begroeid te houden. Tuinafval op een hoop gooien en tot kompost ver werken! Is dat alles u niet genoeg, dan kunt u een handleiding voor het kwe ken van regenwormen bestellen bij de „Vleesketen", Rijnstraat 206, Amster dam - Nw. Zuid, telefoon 020 - 44 74 88. De beste publicist op dit gebied is de heer Wil van Koolwijk, een van de wei nige wormenfokkers in ons land. WASMACHINE RUIKT Er komt een muffe lucht uit mijn wasautomaat. Komt dat door het ge bruik van het wasmiddel? Antwoord: Aan het genoemde was middel kan bet niet liggen, dat u een nare lucht ruikt. Wij vermoeden eerder, dat er vuil water in de afvoerslang blijft staan als u de was klaar hebt. Die slang moet u na élke wasbeurt gehéél leeg laten lopen. Ook de trommel moet u dan even uitdrogen met een schone doek. Het deurtje van de machine dient na gebruik op een kier te worden gezet tot de volgende wasbeurt, zodat er steeds verse lucht kan toetreden. Tenslotte wijzen wij er op, dat zeker eens in de maand het zeefje moet wor den schoongemaakt, dat alle vezels te genhoudt, anders raakt de afvoer ver stopt. FINEER BROKKELT AF Het fineer op ons ronde salontafeltje begint langs de randen af te brokkelen. Wat kunnen we daar tegen doen? Kan ilt er stukken van vervangen? Antwoord: U kunt misschien volstaan door een reparatie uit te voeren aan de randen door de fineer op de lelijke plaatsen weg te snijden. GebruJ scherp mes en trek op enige afstatl de aangetaste delen een strakke il Maar u houdt dan altijd naden oj die plaatsen als u klaar bent nj vervanging van die randjes. Veeif is het, de hele fineerlaag te vetn ren. U kunt dat doen door de lijnj lossen met terpentijn. Ook kuntï fineerplaat met water nat makil laat dan in bijna alle gevallen wj Wilt u echter niet dat uw tafel f wordt (mèth et oog op zijkanten ejL ten), dai> moet u de oude fineerpil met een schoon plamuurmes en na verwijdering ervan het tai pervlak goed glad schuren. U kunJ uw tafeltje met een blad nieuwe beleggen. De juiste cirkelvorm veH u zonodig met behulp van een y nen mal, die u op maat maakt doj tafelblad op papier te tekenen. GOUDGEHALTE We willen, verlovingsringen gai, pen. De één raadt ons aan 14 katajl de ander 18 karaat. Wat. is beter! j Antwoord: Geheel zuiver goudl karaat, 1 karaat is dus één vierenj tigste deel zuiver goud. Als u koopt van 18 karaat, bevat uw rinj meer goud en ligt de prijs hoger dJ een gehalte van 14 karaat. MaJ juist voor trouwringen, die u immeil vensland wilt dragen, is het verstil een „hardere" legering te kiezen! minder goud. Want het goud is zatj gemakltelijk te beschadigen. Del bevindt zich toch al op èen plaatsi hij veel wordt geraakt! Daarom acl ren wij u voor de dagelijks en ocj het werk gedragen ringen 14 kan nemen. Het hogere goudgehalte kJ kiezen bij andere sieraden, die u draagt. SCHAAKVER. „DE ZWARTE PI(| Uitslagen 16 sept. 1975 Groep X J. Boeter J. C. Hollander G. de Jager W. Markwat W. I. Peeman C. Littel C. J. Smit C. Vis M. Verolme J. W. F. Smallegange| M. V. d. Waal P. Lesuis Groep 2 C. Bakelaar W. v. d. Hoog (I C. v. d. Groef N. v. Bracht D. Hoogzand A. Visser J. Noordijk J. Non A. Roon J. Albrechts Groep 3 A. V. Mourik D. Spahr v. d. Hoek| J. Kruik A. Grootenboer A. Verhage H. K. Smit (2é| Piekt jongl met die i Apotheker J. Slager, eigenaar van apotheek „Menheerse" heeft vrijdag avond uit zijn rijke voorraad een welda dig zalfje aangewend ter verzachting van de pijn aan 3 geteisterde derrières. Wijdbeens waren de 3 bezitters daarvan vrijdagavond zijn woning binnengeval len na een fietstocht van 106 km vanuit Nieuw Vennep, maar daar zou het niet bij blijven De drie, dokter G. van Gent, apothe ker de Kind en computerdeskundige EUerbroek, goede vrienden van elkaar en welbekend aan dhr. Slager besloten kortgeleden een daad te stellen! Ze be sloten samen de natie te laten zien hoe goed het is zich lichamelijk in te span nen ter voorkoming van hartinfarcten en andere onheilen die de moderne, verwende mens zo licht overkomen. Het zou een fietstocht worden, zo beslisten de drie en dan niet zomaar een tochtje..! Vanuit hun woonplaats Nieuw Vennep zou de rit via Middelhamis, Zierikzee, Zeeuws Vlaanderen en de Belgisclisl kust zelfs naar Noord-Frankrijk voe| Zaterdagmorgen toen we ze in hamis ontmoetten kon nog niet \ïo:| vermoed of de heren het tot een E einde zouden brengen. Ze zouder. i™""^'-'^ zo namen ze zich stellig voor - m^^'^ HORLOG JAN HUI 345 - Niei ■epareren v ige garar oudste als h t gebied v< roges en door de zadelpijn, hoe hevig ook, hun plannen laten afbrengen, „'t 1 vies tegen, we hebben ons behooij verslikt", gaf een van hen eerlijkhi halve te kennen, na de „moordende] genwind" van de vorige dag. „'Wairi iemand het na wil doen dient hij wat getraind te zijn enhij dient z'n reisgenoten beter te selecteren wij dat dedenHet de anderei schalks op volgen. Uitgeslapen, rijkelijk voldaan met welvoorzien ontbijt (was dat zo voor de rikketik?) stapten de drie terdagmorgen weer op, nagèwuifd:] dhr. Slager die aan de 3 een vrolii'i zelschap had gehad. Roeken serie len werk( pXTRA INI 250,— to aaand. i U interess dan voor e (04164) 22 55 (n. ;rijze ROO PAPEGA een jaar spreekgai ■rootste k( Nederli SAND 1936 - 'el. (01804 ^Mii^pftiM S uniek* ieding, nu kopen en 200/0 'dienen! Nu koi f er pas betale Keiige koUektie ^etservice kstraat 153 |1- (010) 14 geld terug |ag koopav Dhr. Slager wuift zyn vrienden uit.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1975 | | pagina 6