Landbouwschool Sommelsdijk al twee jaar met 100% gegroeid KuideAhaelife mm Abonneert U op „Eilanden-nieuws" IVoor h Dieptepunt, bijna fataal, nu royaal te boven ZOMAAR EEN PLAATJE DAMMEN SCHAKEN 500 Surinamers Ve uit de Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS" Vrijdag 12 september J 12 septemt Deze vraag- en antwoord-rubrlek staat geheel ten dienste van de lezer die er kosteloos gebruik van kan maken. Uw vragen op velerlei gebied kunt u sturen aan: Redactie EUanden-nieuws, postbus 8, Middelbamis, met in de linkerboven- boek „Vragen-rubriek" vermeld. De vragen worden door deskundigen be antwoord en zullen binnen enkele we ken na de inzending compleet met ant woord in deze rubriek worden gepubli ceerd. WAARSCHUWING: IS DE SCHOORSTEEN SCHOON? Uit allerlei lezersbrieven is ons wel gebleken, dat er tegenwoordig over het vegen van schoorstenen verkeerde denkbeelden heersen. In een aantal huizen worden de schoorstenen niet of niet meer geveegd, omdat men gasverwarming heeft. Juist de afvoergassen van die ver warming weken als het ware de oude roetaanslag in de schoorsteen los, waar door juist vuil naar beneden komt en roetproppen kunnen ontstaan. Als de muur rondom een schoorsteen- kanaal van onderen vochtig wordt, is die verstopping al enige tijd een feit. De afvoer functioneert dan niet meer en de afgewerkte gassen zoeken zich een uit weg door de woonkamer of door de kieren van aansluitingen op andere etages, als die er zijn. Het is nu de tijd, dat de schoorsteen veger behoort te komen. Juist in deze tijd, nu de gaskachels en -haarden de ene avond wel branden en een andere dag niet, kunnen moeilijk heden ontstaan als de schoorsteen niet behandeld is en de afvoergassen geen vrije uitweg vinden. BIJ DE MARESCHAUSSEE Als je opgeroepen wordt voor de mi litaire dienst, kun je dan behalve leger, luchtmacht, marine ook kiezen voor de marechaussee? Antwoord: Het wapen van de Kon. Marechaussee is een keurkorps en daar om worden er bij de toelating zwaarde re eisen gesteld. U moet niet alleen de Nederlandse nationaliteit bezitten, maar ook een bewijs van goed gedrag kunnen overleggen en medisch volkomen goed gekeurd worden met 'inbegrip van de ogen (dus geen bril of kontaktlenzen dragen), u moet ongehuwd zijn en tus sen de 17 en 25 jaar oud zijn en boven dien psychologisch geschikt geacht wor den, d.w.z. over de juiste karaktereigen schappen beschikken als verantwoorde lijksbesef, moed en tact. De vooroplei ding moet liggen op het niveau van mavo, technische school of dergelijke. Er wordt naast .een militaire opleiding ook les gegeven in opsporingsleer, staatsinrichting, rechterlijke organisa tie, wetskennis, strafrecht en strafvor dering, verkeerswetten, zelfverdediging en div. sporten. Als dat mogelijk is, kunt u zich het beste tevoren aanmel den bij het ministerie van defensie, afd. personeelsvoorziening Kon. Maréschaus- see, Raamweg 4 in Den Haag (tel. 070 - 18 39 30) en niet de keuring en de (voor lopige) indeling afwachten. PIJPROKERSRECORD Wij willen een pijprookwedstrijd hou den, omdat in ons clubje leden zijn, die een pijp bijna anderhalf uur handende kunnen houden. Op welke tijd staat het wereldrecord? Antwoord: U zult nog meer moeten oefenen. Het wereldrecord pijproken is namelijk op 15 en 16 maart 1968 behaald door de Fin Yrjö Pentikalnen uit Kuo- pio, die er in slaagde een pijp met 3,3 gram tabak na het aansteken met één lucifer welgeteld vier uur, dertien mi nuten en 28 seconden brandende te hou den. KREEFT Waarom wordt de kreeft eigenlijk le vend gekookt? Antwoord: Daar zijn veel misverstan den over. Vaak wordt gedacht dat het alleen maar gaat om de rode kleur. In feite is het echter in het belang vajn de gezondheid van de consument. Als een dode kreeft gekookt wordt, kan name lijk die gezondheid in gevaar worden gebracht. Daarom moet u er bij het ko pen van gekookte zeekreeft voor dat soupertje op letten, dat de staart die onder 't achterlijf gekruld zit na het rechttrekken weer terugspringt. Ge beurt dat niet, dan is de kreeft dood ge weest voor het koken en mag u ze niet gebruiken. De gekookte kreeft moet ook fris van geur zijn. PLEEGKINDEREN Ik heb kinderen in huis genomen van een echtpaar, dat is omgekomen bij een auto-ongeluk. Zijn die nu ook in het ziekenfonds mee te verzekeren? Antwoord: In het algemeen kunnen pleegkinderen die tot uw huishouden behoren, gratis worden meeverzekerd bij de ziekenfondsen als u hun kost winner bent en als deze kinderen ook recht hebben op kinderbijslag. U ver meldt in uw brief niet alle gegevens, daarom verwijzen wij u naar de admi nistratie van uw ziekenfonds. Het beste kunt u daar de zaak persoonlijk gaan bespreken, omdat men u toch allerlei vragen moet stellen. KERSTROOS Ik heb een kerstroos in de tuin. Die wil ik graag tijdens de kerstdagen bloei end in de kamer hebben. Hoe moet ik dat aanleggen? Antwoord: De kerstroos bloeit nor maal in januari. U moet daarom om streeks 22 oktober een bodemloos kistje over de plant zetten en daar een glas plaat overheen leggen. Vóór de bloe men ontluiken in november pot u de plant op en zet haar binnen op een donker plekje met een temperatuur van ca 15° C, dus in een kast van een niet te warme kamer, of dgl. De bloemsten- gels worden dan wat langer en als u de kerstroos licht geeft, volgt bloei. UIT HUIS VERJAAGD Mag dat zomaar, dat ze je uit je huisje zetten, dat je met zuur verdiende cent jes gebouwd hebt, en dan de boel slopen en achter prikkeldraad opslaan zodat je er niet eens meer bij kan om wat terug te halen? Antwoord: Wij hebben nadere gege vens opgevraagd bij het gemeentebe stuur van de plaats waar dit houten huisje stond. U blijkt te hebben ge bouwd in strijd met de bouwverorde ning op een plaats, waar dezer dagen een school moet komen, u hebt geen enkele aanvrage of tekening ingediend en u gebruikte hout voor de buiten- en binnenwanden hetgeen in de meeste ge meenten ook verboden is. U hebt drie waarschuwingen gehad. Het beste is, om een advocaat te raadplegen, hoe u uw materiaal kunt terugkrijgen. LIET-PASPOORT Is het waar, dat er een soort lift-le- gitimatie komt voor bona fide lifters, die ergens ingeschreven staan en waar mee je passerende automobilisten dui delijk kunt maken, dat je te vertrouwen bent als je langs de weg st^at te liften? Antwoord: Er is een „internationaal lift-paspoort" in voorbereiding, dat ko mend seizoen zal worden afgegeven aan Het voortbestaan van de lagere land en tuinbouwschool te Sommelsdijk heeft enkele jaren lang aan minder dan een zijden draad gehangen De direc tie Landbouwonderwijs hoefde slechts het sein te geven tot de genadeslag en het zou voor eens en voor altijd gebeurd zijn geweest. Nu, twee jaar na het ab solute dieptepunt, en twee jaar na de wonderiyke ommekeer, leeft de school personen die staan ingeschreven bij de Lift-service, postbus 133, Diemen. Er komt een pasfoto op, en volledige per sonalia, zodat de houders zich kunnen legitimeren na het naaken van een af spraak via het bureau, dat hun reizen combineert. De houders van dergelijke paspoorten zouden deze legitimatie ook kunnen gebruiken om een „ongeorgani seerde" lift te krijgen langs de weg door met dit grote formaat paspoort te zwaaien inplaats van hun duim op te steken en leden-automobilisten zouden dan gemakkelijk de ingeschreven me deleden herkennen en hen kunnen laten meerijden. O.i. bestaat dan wel het gevaar voor namaak door onbetrouwbare individuen di^ met andere bedoelingen willen lif ten. U kunt zich echter voor nadere in lichtingen wenden tot genoemd adres. Telefoon (020) 99 15 55 en 99 15 15. WAAROM PALING Is het wel eerUik, dat de sluiting van het visseizoen ook de vangst van paling uitsluit? De paling komt immers als glasaal uit zee de rivieren op en gaat pas als zevenjarig mannetje of als ne genjarig vrouwtje terug uit het zoete water naar de Sargassozee, waar de jongen geboren worden. Het visverbod is ingesteld om de jonge dieren te be schermen, maar die krijgen we in ons land nooit te zien, dus die kunnen we ook geen kwaad doen. Antwoord: U hebt gelijk, omdat de paling zich niet in ons land voortplant, zou ze buiten het visverbod kunnen val len. De kwestie is echter, dat dan de controle onmogelijk wordt. Iedereen kan een hengel uitleggen voor paling, maar wie waarborgt ons dat er geen andere vis toehapt? Goed, als eerlijke visser gooit u zelf die andere vis weer terug. Maar die is dan toch lelijk beschadigd en ook de voortplanting zou in gevaar kunnen komen. Daarom is er geen uit zondering gemaakt voor paling. DIKSTE BOOM. Is die dikke boom in de Achterhoek werkelijk de oudste en de dikste boom van Nederland? Antwoord: We zijn met een maatlint de Nederlandse bomen langs gegaan. De dikste boom van ons land blijkt zich te bevinden op het landgoed Verwolde bij Laren (Gld.). Op manshoogte is de omvang 7,4 meter en je moet er met vier mensen omheen gaan staan, wil je elkaar de hand kunnen reiken rondom de stam. Over de ouderdom bestaat geen zekerheid.. Wij schatten deze eik op 800 a 1000 jaar. In ouderdom wordt hij beslist overtroffen door de beroem de holle iep bij „Kraantje Lek" (een uitspanning genaamd naar een duin bron) bij Overveen, westelijk van Haar lem, want die moet volgens Staatsbos beheer zo'n twaalfhonderd jaar oud zijn. De zg. Wodanseiken onder Wolfheze zijn volgens deskundigen veel jonger. krachtiger dan ooit. Nooit in de school- geschiedenis waren er zoveel leerlingen, was er zo'n studieprogram en waren er zoveel perspectieven Die onwaarschijnlijk grote impuls heeft nogal wat consequenties maar di recteur van Heusden die aan de leiding staat verwerkt die met een niet aflaten de energie,' zoals hij die ook aanwendde toen 't allemaal verloren leek. Twee nieuwe leerlingen meldden zich voor de cursus '71 - '72 en de hele schoolpopula- tie daalde tot 30 leerlingen. De jaren daarop ging Jiet wat beter met resp. 15 en 18 nieuwe leerlingen maar 't was dhr. van Heusden en de zijnen niet vol doende. Met het bestuur van de School- ver. werd besloten tot een grootse pre sentatie van de school en haar oplei- dingsmogelijkheden in de expositie „Land en Tuin". Het bleek de sleutel tot het succes dat thans gesmaakt mag worden De school rekende daar, ten aan- schouwe van vele duizenden bezoekers, voor eens en altijd af met haar reputa tie als „boerenschooltje". De lagere- school-jeugd die voor een keuze van vervolgonderwijs stond raakte in die mate geïnteresseerd dat zich voor de nieuwe cursus ruim dertig nieuwe leer lingen aanmeldden waarmee de school- bezetting met 100% groeide. Een groei van een dikke honderd procent werd ook dit jaar genoteerd nu het leerlin- gental, dankzij de komst van 64 nieu welingen, tot 126 is gegroeid waaronder 16 meisjes...! Er komen ook steeds meer leerlingen van Schouwen Duive- land sinds daar de school in Zierikzee opgeheven is. Het is een unieke ontwikkeling maar niemand van hen die die bewerkten is voornemens op zijn lauweren te gaan rusten, integendeel. Er wordt gewoe kerd met ruimte en er wordt gedacht aan uitbreiding want voor volgend jaar wordt opnieuw op een stevige aanmel ding gerekend. Alles zal er aan gedaan worden om de veelzijdigheid van het onderwijs te propageren en de vaart er voortaan in te houden. De school telt nu 11 leerkrachten en heeft nog twee vacatures ■waarvan die van een leraar lassen liet meest schrij nend is. Ook daar zal t.z.t. een oplos sing voor gevonden worden, evenals voor de huisvesting van de zich steeds uitbreidende schoolpopulatie. Dhr. van Heusden en zijn leraren werken hard aan de „come-back", daarin gesteund door het Bestuur dat niets liever wil: „De waarde van het diploma van on- ie school is sterk gestegen", aldus dhr. van Heusden, „de ontwikkeling gaat in de richting van een meer algemene vorming op brede basis. Bij ons afgestu deerde leerlingen kunnen dan ook vele kanten uit!" Zelf kan hij in de school geen enkele kant meer uit, 't zit er mud vol maar't is naar genoegen! THOLEN Inbraak. In het landbouwmechanisa- tiebedrijf Zanddijk aan de Wattstradt is in het begin van de week ingebroken. Er was een ruit van het kantoor ver- nieuld, doch er werd niets vermist. Wel was er veel overhoop gehaald. De politie heeft de zaak in onderzoek. Beste meisjes en jongens! Hier zijn we weer met het kinder hoekje. Ik denik dat de kinderen dat stukje in de krant het eerst opzoeken. En dan is het maar gelukkig, dat het tot hiertoe nooit ontbreekt. Die keer tjes, dat er geen kinderhoekje in het nummer van vrijdag stond, kunnen we ■wel op de ■vingers natellen. Jullie vindt het tot nu elke week. Maar jullie vinden; niet elke week jul lie naam. Dat kan niet, want al de kinderen kunnen niet in één keer be antwoord ■worden. We moeten leren op onze tijd te wachten. Gteduld is een schone zaak, en geduld hebben we heel ons leven nodig. Dat is ^vel jammer voor mensen, die geen geduld kunnen opbrengen. Dat zullen ze dan moeten leren. Keulen! en Aken zijn niet op één dag igebou"wd. Maar ik mag mijn ituimte in de krant niet verbabbelen. Ik moet maken dat er een nieuw raadsel geplaatst wordt. Dat komt dan hier: SEPTEMBERRAADSEL 2 1 X 2 X 3 X 4 X 5 X X 7 XXXXXXXXXXXXX 8 X 9 X 10 X 11 X 12 X 13 X 1. Letter. 2. De Tien Geboden wordt ook wel de des Heeren genoemd. 3. Gij hebt Mij het hart genomen, iMijn zuster, o(Hooglied). 4. De Brief aan de Romeinen is wel van Paulus, maar de schrijver is(Rom. 16). 5. Zoon van Gideon; stond tegen zijn vader op. 6. Hij zal hen himmer .om. doen komen In dure tijd en 7. Bijbelboek van het Oude Testa- iment. 8. Twee zonen van Jakoib naast el kaar. 9. Een edelsteen; zie Exodus 28. 10. Een lied opvoor de opper- zangmeester (tussen' Ps. 40 en Ps. 50). 11. De godheid van de lieden van Ha math, 2 Koningen 17. 12. Eerste naam voor Bethel; denkt aan de geschiedenis van Jakob. 13. Letter. Op de fcruisjeslijn, van boven naar beneden, moet het zelfde woord staan, dat igevraagd wordt bij nummer 7. Hier is dan het raadsel. Het beste is, er zo igau-w rnogelijk aan te beginnen. En als jullie het hebben gevonden, dan is het wel goed om het antwoord op een blaadje te zetten. Natuurlijk dat blaadje goed bewaren. Als het dan in zenden is, hebben jullie alles dadelijk bij de hand. En nu komt de BRIEFWISSELING - Betsie Keizer, Melissant. De zesde augustus is het heel druk geweest bij jullie, en dat alles ter ere van jou. Ik ken ^nu de feestgangsters bij name. Je hebt alles verteld en natuurlijk moest ik ook weten wat je zoal gekre gen hebt. Dat is heel veel. Ik hoop dat deze dag nog dikwijls gevierd mag wordieri. Martin de Graaf, St. Maartensdijk. Dat er achterblijvers zouden zijn in de vakantie, ■wist ik van te voren al. De krant is niet naar al de vakantie-adres sen verstuurd. Ik heb daar al over ge schreven, en gezegd, dat alles dan een beetje uit zijn voegen is. In Markelo ben ik ook wel eens geweest. Het is een mooie streek daar. Nog hartelijk gefeliciteerd met je verjaardag, die je daar hebt gevierd. Wel leuk, hoor! Leny Keizer, Melissant. Nu weet ik weer precies -waar al de kinderen op school zitten in het nieuwe cursus jaar. Je houdt me goed op de hoogte. Al die poesjes kunnen niet blijven le ven. Als dat gebeurde, (kregen we een poesenplaag, erï dat moet ook niet. Hoe gaat het in de zesde klas? Annemieke Vader, Nw. en St. Joos^ land. Gelukkig dat alles meevalt in de nieuwe klas. Veel ■vrij is vanzelfspre kend zéker naar je zin. Maar je m;Oet ook tijd hebben voor je huis'werk; de vrije tijd is niet om te luieren. Kun je de natuurkunde goed volgen? Gaat .het al een beetje met typen? Ja, die zang in 's Gravenpolder hebben de mjensen mooi gevonden. Giljam van Rossum, Melissant. Het is jammer dat je de klas moet over doen. Dan staat de trein te lang stil op het station. In bet beigin zal'^et gemak-r keiijk gaan, maar dat zal niet zo blij ven. Probeer nu met alle macht bij te blijven. Je mag niet achter raken. Hoe gaat het met de bok? Wilma Bechtum; Dirksland. Niet iedereen mag een hoge leeftijd bereiken'. Er is nu een leegte in de familie, en die wordt nooit meer opgevuld. Wij •we ten de dag van onze dood niet, maar idat die dag kO'mt, ■weten we zeker. Wij dienen bereid te zijn, en daarom, moeten wij in de tijd naar God leren vragen. Als we Hem kennen, zullen we geen vreemde God ontmoeten. Gerard van Rossum, Melissant. Er is wel verschil tussen de lagere school en de mavo. Sommige kinderen kunnen! die overgang niet goed verwerken. Je doet verstandig om eerst .maar aan je huiswerk te beginnen. Al m.eer en meer zal je er achter komen, dat het spelen minder en minder gaat worden, omdat er geen tijd voor is. Clara van der Wende, Ouddorp. Ik kan begrijpen dat het schoolgaan nu fijn is op de nieuwe school, maar het leren zal hetzelfde blijven. Eigenlijk vind ik je wat do^m: zo idik^wijls heb ik geschreven dat je het kantoor van de krant moet hebben, als de prijs wat lang gaat duren, eer die bezorgd wordt. Nu laat je een hele tijd verlopen, en! nu schrijf je mij hierover. Eer jouw brief in mijn bezit is, gaan er ook ■weer wat dingen overhepn. Nogmaalg: dekrant'óp- bellen. (Doe dat Clara en laat ons even je adres weten, je prijs ligt al vele weken gereed, evenals die van Marjan Lodder, maar wij op de redactie weten niet waar jullie wonen. - Red. E.N.) Peter van Rossum, Melissant. Jij schrijft me heel sekuur in welke klas en op welke school de ïkinderen zitten. Er is altijd ■verandering na de vakantie. Ik hoop dat al de kinderen in de nieu we klassen en op de nieuwe scholen het best naar hun zin zullen hebben. Wat .hebben jullie een fijne plaats om te spelen! Connie van Groningen, Middelharnis. Als de donderdag zwemdag wordt ge noemd, dan hoef ik niet te vragen of hèt zwemmen! naar jullie zin gaat! Het is heel goed als Els en Sunon een beet je helpen. Is het leuk geweest bij Erna? Anne van Rossum, Melissant. "Dat is leuk gezegd: „Een meester die gauw straft, maar dan ook weer gratie geeft!" Heb je wel eens straf gehad? Nu Henk in Goes zit, moet jij voor de duiven zor gen. En er zij.n er behoorlijk veel, en er is grote verscheidenheid. Mooie beesten. Maar ze vragen elke dag om verzor- 'ging- Irna Lodder;, Sommelsdijk. Gelukkig dat het op school goed gaat. Ik hoop dat het zo .blijft. Als er veel huiswerk gaat komen, zal het moeilijk worden om het raadselen bij te houden. We zullen zien hoe het zal lopen'. Smaakte de bramenmoes fijn? Het isi nu de tijd van de bramen. Allemaal. Nu moet ik ophouden. Ik ben nog niet'in. de gelegenheid geweest om de prijswinnaars uit te zoeken. Nog een weekje geduld. De hartelijke groeten van Oom Ko. We hebben wel even met de oren staan klapperen toen de reacties op de foto van vorige week loskwamen Nooit eerder kregen we zóveel brieven, kaarten en telefoontjes op een foto dan juist vorige week, wantde gefoto grafeerde geniet veler sympathie, dat mag ze voortaan heel zeker weten! Mevr. D. Stolk uit Dirksland was blij met de foto die heel duidelijk mevr. de Leeuw-Verduin uit Dirksland toonde, „want" - schreef mevr. Stolk, „ik heb haar in geen jaren gezien maar ik was blij haar vriendelijk lachend gezicht te herkennen". „Ze is Klaere van Kommer Verduun!" liet mevr. J. Mierop-Bake- laar uit Ouddorp weten, maar mevr. Verolme-van Antwerpen uit Sommels dijk sloeg de plank mis toen ze ons meldde dat de gefotografeerde mevr. 't Jonk-van Dam uit Dirksland moest zijn. Terwijl mevr. Markus uit het Dirks- landse Poldersweegje even telefoneerde zag ze in de verte mevr. de Leeuw nog aan 't werk; „een schattig mens!" voeg de ze er aan toe, „van vroeg tot laat is ze in de weer!" Mevr. Zoon-Bestman liet ook de naam weten en dat deed ook mevr. Huizer uit Herkingen, met j vermelding dat mevr. de Leeuw oersterk moet zijn en dat ze haar i bewondert omdat ze zoveel werk wJ te verzetten. Ook mevr. Krijger-Knö| uit de „Goede Ree" schreef mevr. i Leeuw te herkennen omdat ze vroejl naast haar broer woonde. Mevr. G.J van Driel ■waagde er ook een briefje a; en een reeks mensen gaf de naam vi| mevr. de Leeuw telefonisch door, Ad Lugtenburg, dhr. C. Bolier M'hani mevr. Kagchelland-Mierop uit Hertel gen, mevr. Both-v. d. Heijden, MelissaiT mevr. Kaslander uit Dirksland en dtJ J. Grinwis uit Ouddorp die met hanif bij de fam. de Leeuw komt: „...ikl ze levensgroot en ze staat beter met ei kruiwagen dan met een tasje aan i arm", voegde dhr. Grin^wis er aan totl Dan nog het telefoontje van een de kleinzoons van mevr. de Leeuw, 7 jarige Adriaaii de Leeuw uit Dirfcl land die hoogstpersoonlijk belde om'J zeggen dat zijn oma in de krant stondl Deze week opnieuw een foto die irl ergens op Flakkee namen. Mogen tf weer van U weten wie het drietal is.'i Uitslagen damvereniigng „Denk en Zet" te So'mm.elsdijk-Middelharnis van maandag 8 september. Afd. I: J. Dekker J. Lodder 11 H. Groenendijk A. Verolme 1^1 C. Polder J. v. Hoorn 0—2 Afd. II: H. Holt C. Zoon 1—1 I. Koese A. Krijgsman 2O A. Knape F. Noordijk 11 A. Jongejan L. v. d. Stad' 11 J. V. d. Ouden G. Noteboom 11 Afd. III: G. Knöps A. V. Gulik 0-^2 H. Verolme W. Vroegindewei 2O J. V. Mierlo A. v. d. Valk 2-0 Afd. IV: M. Klink J. Verbiest 2—0 G. Koese J. Witvliet 1—1 H. Schellevis F. Vis 0—2 C. Spee M. Looy 2-0 L. V. Erkel J. v. d. Kooy 2O SCHAAKVERENIGING „DE ZWARTE PION" Uitslagen 8 september Groep 1 J. C. Hollander M. v. d. Waal 0—1 P. Lesuis C. J. Smit afg. C. Littel G. de Jager C—1 J. W. F. Smallegange W. I. Peeman 0—1 C. Vis J. Boeter 0—1 «Sroep 2 C. Bakelaar A. Roon afg. W. V. d. Hoog J. Noordijk 0—1 D. Hoogzand C. v. d. Groef 11 A. Visser A. de Vos 1O Groep 3 A. Grootenboer C. Groenendijk 1O D. A. V. d. Hoek J. Kruik 0—1 D. J. Tieleman A. v. Maurik V2-V2 Laddercompetitie J. Albrechts M. Verolme V2-V2 SINT ANNALAND Streekmuseum gesloten Zaterdag 6 september was het voor het Streekmuseum „De Meestoof" alweer de laatste dag om de tentoonstellingen „Israël" en „paarden" te bezichtigen. Het was er dan ook een gezellige druk te. Ruim een honderdtal personen wa ren naar het museum gekomen, om één en ander te bezichtigen. Het bestuur heeft al weer plannen, om D.V. rond de Kerstdagen een aparte tentoonstelling van foto's en platen van oud- en nieuw Sint Annaland te organiseren. STAVENISSE Het Centraal Planbureau Vestigii: Rijksgenoten heeft een verzoek ingi-| diend aan het gemeentebestuur vat Tholen om 500 Surinamers op te men in het complex recreatiewonir van Blok Invest uit Rotterdam. Eesps| kingen hierover zijn nog gaande. Na ta bekend worden van de mogelij kheiti van de overkomst van de Suriname!] (Hindoestanen) ging men met een i'-| lekenlijst rond als protest tegen Tii:'t groot aantal rijksgenoten voor een don| van ongeveer 1500 inwoners. Ruim i' volwassenen hebben op deze lijst geü kend. Over het algemeen heeft me niets tegen op Surinamers, doch vij! honderd vindt men te veel voor zo'! klein dorp. Zou het doorgaan dan voo:; ziet men, dat er moeilijkheden zultey ontstaan. Ten eerste worden de rijfc genoten teveel geconcentreerd in 4 bungalowpark en hun leefgewoonte zijn zo geheel anders. Hoe zal het zi; met de werkgelegenheid en onderwijs' en hoe zal het in de ■winter zijn zo via' aan de zeedijk te wonen? Er worden-' gesprekken allerlei vragen opge^worpeï- die om oplossingen vragen bij diveK' instanties. In Stavenisse gonst het ieder geval van de geruchten in afwa* ting van de beslissing. SINT MAARTENSDIJK Kledingdiefstal bij Mayfair bereel* Tijdens de zitting van de Rechtbank'.^ Middelburg heeft vrijdag de officier vS 1' justitie, mr. Th. Lebret, gevangen!? straffen van 2 jaar geëist tegen do dn' daders van de kledingdiefstal bij Jla! fair in december 1971. Bij de arrestatie in de zaak van moord op de Nij kerkse expediteur Boii'' begin dit jaar, werden ook de 20 jarii^: Dordtenaar P. W. B. en de 28 jarige C. van K. ook uit Dordrecht gearres teerd. Bij verder onderzoek kwam naast vele andere diefstallen, de J"' braak bij Mayfair "tot klaarheid waaf] bij ook de 31 jarige A. D. uit Dordrecf» betrokken was. De inbraak geschiedde betrekttelijt eenvoudig. Met een in Scherpenis.-e g^ stolen bestelauto reden zij naar het i!'-' dustrieterrein, braken met een schrof' vendraaier een raam open. B. k'""^' naar binnen om de deuren open te dof. In de gereedstaande auto werden tof; 550 herenkostuums ingeladen en s» naar elders overgebracht. De uitspraak in deze zaak is op september a.s. TOYOTA 1000 1000 00, 58 pk Mi en ver Kaai 4 Deze tap meest ui maten vc

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1975 | | pagina 6