it i'"«lftaacl Oostflakkee krügt larkeer rerordening voorgelegd IS „Le Bateau" irandgevaarlijk Auto, alleen op stap, duikt in iiaven van jaargang Dinsdag 9 september 1975 No. 4420 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond Ite |r- ir- In. VAM* Gerestaureerde Geref. Kerk 20 sept. iii gebryik C.P.B. afd. Flakkee wijzigt vergaderdatum Raad Middeiharnis Raad Middeiharnis (ociit voetbaiveideiir GOEDEREEDE: Nationale Visserij Vijfkamp op 17 september Afsluiting voor het verkeer van de Winterstraat Raad Oostflakkee gaat het Structuur plan vaststellen Bijeenkomst P.v.d.A. afd. Middeiharnis DIKKSLAND Op het Schakelplein ontwikkelt zich gezellige week-markt Nieuws uit Zeeland GOEDEREEDE Op vakantie in Italië overleden EXTRA KEKEDIENSIEN (QEREF. GEMEENTEN Gevonden en zoekgeraakte dieren nbef n POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Bedactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29 Na 5.30 uur (01870) 33 92 Giro 167930 ABONNEMENTSPRIJS 6,55 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 25 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. lï"- llllllllllllliMl Wlllllli De raad van Oostflakkee krijgt in zijn fergadering van volgende week don- jerdagavond een parkeer-excessenver- frdening voorgelegd. Het gaat in die Jerordening om het zo rechtvaardig mogelijk verdelen van de beschikbare parkeerruimte binnen de kommen van de gemeente. B. en W. attenderen de raad erop dat .het steeds meer voorkomt dat vracht- (iragens en autobussen worden gepar keerd op binnen de bebouwde kom ge legen wegen, voornamelijk in de woon wijken. Dit parkeren geschiedt dan meestal ook nog van de vrijdagavond tot maandagmorgen op dezelfde plaats. Zowel uit een oogpunt van verkeers veiligheid als straatontsiering en hinder voor omwonenden is het zo menen B en W. noodzakelijk dat tegen deze parlïeerexcessen wordt opgetreden. De Commissie Milieubeheer heeft het Col lege inmiddels van advies gediend in de vorm van de aanbieding van een con- cept verordening. De Commissie heeft hierbij naar een zodanrge oplossing ge zocht dat slechts in die gevallen kan worden opgetreden waarin de mogelijk heid aanwezig is tot het aanwijzen van vervangende parkeerruimte. Het college echter is van mening dat in iedere dorpskern, met uitzondering van Acht- huizen, Langstraat en Zuidzijde, ver vangende parkeerruimte aanwezig is zodat een algeheel verbod van kracht dient te worden. B. en W. denken als vervangende par keerruimte aan te wijzen: In Oude Tonge de Dabbestraat, in Ooltgensplaat de zgn. mestkaai en de Meidoomstraat en in Den Bommel het parkeerterrein bij de sportzaal aan de Schaapsweg en het kaaiterrein nabij het weegbrughuisje. Met deze verordening kan ook wor den opgetreden tegen het plaatsen van niet rij-klare of rijtechnisch in onvol doende staat verkerende voertuigen, alsmede tegen het parkeren van cara vans en andere vervoermiddelen ten dienste van de recreatie. OUDDORP Zaterdagavond 20 september, om half acht, zal het gerestaureerde kerkge bouw van de Geref. Kerk te Ouddorp in gebruik worden genomen. Ds. J. de Kie vit zal in de dan te houden bijzondere dienst voorgaan, waarna door een aantal sprekers het woord zal worden gevoerd. De afd. Flakkee van de C.B.T.B. ziet zich door omstandigheden gedwongen de vergaderdatum van woensdag 10 Sept. te verplaatsen naar donderdag 18 Sept. in „Vita Nova" te Sommelsdijk. Jin de bespreking die de raad vorige leek donderdagavond wijdde aan de si- liatie rondom de horecagelegenheden op pt Vingerling is ook gesproken over jet de bouwkundige situatie van deze Jfee bedrijven. Daarbij werd vooral „le lateau" op de korrel genomen. In het verzoek van de omwonenden Jot wederinstelling van de vroegere luitingstijden^ werd «daar het volgende ver gezegd: de bouwkundige situatie in „le lateau" kan bij het optreden van torand p/of een panieksituatie leiden tot ram- ien die vergelijkbaar zijn met die il de Franse dancing, waar tientallen pensen levend zijn veribrand wegens het ntbreken van behoorlijke vluchiiwe- ien". Volgens de voorz., burg. van Es is het aet de Veiligheidseisen ingevolge de Ëorecawet in orde. 's Burgemeesters op- perking had onder de op de publieke pbune verzamelde Vingerling-bewoners en gegrinnik ten gevolge. Als daarom gegrinnikt wordt dan 'oet u dat om de inhoud van de drank- horecawet, maar niet om het beleid B. en W.", repliceerde de voorz. o.m. de opmerkingen van mevr. v. Loon. fij had „le Bateau" als „levensgevaar- Ök" bestempeld. „Als daar eens brand litbreekt komen er hooguit twintig bui en; de rest zal er in omkomen," voor- ag ze. De raad nam, zoals vermeld, idonder- 3agavond een ibeslissing, die door het staken van de stemmen geen beslissing werd. Het politierapport, dat B. en W. hadden willen afwachten, zal niet meer worden gevraagd. Dhr. P. Grinwis vond dat niet zo spijtig omdat hij maar zeer Jen dele in zo'n rapport geloofde. ^.De olitie komt er alleen bij moord en loadslag pas goed aan te pas", vond hij. In de volgende vergadering zal het fete hangijzer opnieuw moeten worden angevat. [De meerderheid van Middeiharnis' ge- neenteraad heeft donderdagavond be- Boten tot aankoop van de sportterreinen de van Pallandtpolder. Tot dusver prden deze terreinen door de gemeen- fe gehuurd en weer verhuurd aan de foetbalver. „Flakkee". De koopprijs be- TToeg 162.500,—. De aankoop had niet de instemmiAg ^an weth. J. H. Koppelaar en zijn SGP Tractie. Het bezwaar van de SGP zijde verd door dhr. KI. v. d. Ketterij ver- olkt. Spr. liet in zijn verklaring het ar- iment dat de voetbalver. Flakkee ook to zondag speelt zwaar wegen. „Terc;cht pebben onze vaderen op grond van Schrift- en Belijdenis begrepen dat de Overheid heeft te-staan en te waken l'oor Gods eer, Naam en Dag", zo ibe- k»gde dlir. v. .d. Ketterij. Hij betreiir- Be het zeer dat de zondag een dag v-.m T>ort is geworden en hij waarsehuw<le met Prof. Hofstra, erkertd socialist tegen deze ontwikkeling. Prof. Hof- ptra zag n.l. een duidelijk parallel tus sen onze cultuur en de cultuur van het roegere Romeinse Rijk waarom hij yreest dat ook onze cultuur ten onder eal gaan aan brood, spelen en inflatie. IjHet verlies, van de zondag betekent paadwerkelijk een triomf van de mam- non en de materie. De dag Gods is een Tote zegen en wij mogen er niet aan neewerken die. zegen te verkleinen", gaf dhr. v. d. Ketterij het SGP stand- bunt weer. Op woensdag 17 september wordt in Goedereede de nationale Visserij Vijf- kamp gehouden, waaraan deelgenomen zal worden door de visserij scholen van Goedereede, den Helder, Katwijk, Urk en Vlissingen. Op het programma, dat van 10 uur 's morgens tot 6 uur 's mid dags duurt staan o.m. zwemestafette, visherkenning, hieuwlijn werpen, touw trekken, netboeten en schiemannen, 2 x 150 meter roeien e.a. De dag zal worden geopend door burg. van Velzen en 's middags half zes volgt de prijsuitreiking door dhr. M. Pool, In specteur van het Nautisch Onderv/ijs. -^—o- MIDDELHARNIS - SOMMELSDIJK Bejaardenmiddag De N.C.V.B. afd. M'harnis - S'dijk no digt de bejaarden weer hartelijk uit op haar eerste middag van dit seizoen. We willen samenkomen op dinsdagmiddag 16 sept, om half drie in de Jeugdhaven. Dhr. Grinwis zal ons de dia's laten zien van het reisje naar Soestdijk j.l. Als vervoer noodzakelijk is kunt u zich wenden tot mevr. C. Bienevelt, telef. 34 28 of mevr. E. Groeneveld, telef. 2Ï73. DIRKSLAND Gedurende de periode van 15 sep tember tot 26 september of zoveel kor ter of langer als zal blijken nodig te zijn, zal' de Winterstraat afgesloten zijn voor alle verkeer. Deze afsluiting is noodzakelijk wegens vernieuwing van het bestratingsimateriaa! en het onder profiel brengen van de straat. Een Fiat vrachtwagen van het natuur- steenbedrijf Timmerman te Nieuwer- kerk, die langs het nieuwe gebouw van de Amro-bank (v.h. Modehuis Nipius) aan de Kaai te MiddeUiamis geparkeerd stond, is gistermiddag in de haven te recht gekomen. Enkele werknemers van de Fa. Timmerman legden juist de laat- ste hand aan het aanbrengen van de gevelbekleding toen een passerende rtractor hun wagen, een diesel, een tikje gaf. Voor de diesel, die in de versnelling stond was dat tikje voldoende om tot leven te komen en alleen op stap te gaan. De rit van enkele tientallen me ters eindigde toen de wagen in de ha ven dook en daarbij de boegspriet van „Vrouwe Lotje" versplinterde. De wa gen schampte de boeg van het jacht en drukte die omlaag. Pas bij de berging werd „Vrouwe Lotje" van de last be vrijd. Het jacht dat overigens niet ern stig beschadigd leek, is eigendom van een Belgische eigenaar. Het optakelen van de steil staande wagen, door de Fa. v. Rumpt uit Stad, werd door honderden belangstellenden gevolgd. Het prae-advies van B. en W. bij het voorstel tot vaststelling van het struc tuurplan in de volgende week donder dagavond te houden raadsvergadering - laat weer eens schrijnend zien hoe het er in de bestuurlijke mallemoleji toe gaat. Het was op 10 jan. 1974 dat de raad de concept-structuurnota behan delde en accoord bevond. De procedure wil dat vervolgens overleg wordt ge pleegd met een aantal Instanties, zo ook met de Provinciale Planologische Commissie. Op 17 mei '74 gaf de P.P. C. het Oostllakkeese college in overwe ging het door haar uit te brengen advies af te wachten. „Eerst na herhaald ver zoek leggen B. en W. de raad thans voor konden we van dit advies op 7 januari '75 kennis nemen!" De PCP vras zo vriendelijk, te elfder ure, op te merken dat „er nog vele wijzigingen en aanvullingen' in het ont werp structuurplan aangebracht dienen te worden, voordat het als basis, waar aan bestemmingsplannen getoetst kun nen worden, kan worden beschouwd." B. en W. brengen daartegen het nodi ge geschut in stelling: „Wij hebben ge meend de opmerkingen welke van de zijde van de PPC zijn gemaakt, welke oommissie een duidelijke vertragings tactiek hanteert, naast ons neer te leg gen en de procedure m.b.t. het struc tuurplan voort te zetten." Bovendien ^- zo vervolgen B. en W. heeft de voorbereiding voor het samenstellen van het structuurplan al meer dan 100.000,- gekost en het opnieuw wijzigen en aan vullen zoals de PCP voorstaat zou on getwijfeld betekenen dat de kosten aanzienlijk verhoogd, zo niet verdubbeld moeten worden. Daarom heeft hét ont werp structuurplan van 5 m.ei tot 5 juni ter inzage gelegen en, wat een aantal bezwaarschriften heeft opgele verd. De raad wordt a.s. donderdag avond ook voorgesteld na kennisname van de bezwaarschriften het structuur plan definitief vast te stellen. B. en W. verduidelijken de raad dat het hebben van een structuurplan niet betekent dat hestemmingsplannen wor den goedgekeurd. In tegenstelling tot een bestemmingsplan heeft een struc tuurplan immers geen bindende wer king en het structuurplan geeft in feite slechts een beeld van de mogelijke be- stemimingen van de gronden in de na bije toekomst. Het beheerst eveneen's de samenhang tussen de verschillende de len van de gemeente. Bezwaarschriften kwamen binnen van het Landbouwschap, de Stichting Mi lieubeheer Zuid Holland en de Stich ting het Zuid Hollandse Landschap. Een van de bezwaren van het Land bouwschap is dat de omgeving van de Galatheesehaven in het structuurplan als Industrieterrein te boek staat. „Me de gezien de geïsoleerde ligging en. de begrenzing van dit terrein met een na tuurgebied en het feit dat er sinds 1967 nog steeds niet met de uitvoering van dit plan is begonnen' moet aangenomen Aanstaande vrijdag 12 september, wordt er door de afdeling Middeiharnis van de Partij van de Arbeid een buiten gewone openbare vergadering gehouden Op deze vergadering zal dhr. Ed van Thijn, voorzitter van de tweede kamer fractie van de P.v.d.A., een inleiding houden over het onderwerp: „Socialis me tussen nu en morgen". Na afloop van deze inleiding bestaat er gelegenheid om met dhr. Van Thijn over dat onder werp te discussiëren. Alle belangstel lenden, dus ook niet-leden van de P.v. d.A. zijn op deze avond van harte wel kom. Deze vergadering wordt gehouden in het verenigingsgebouv/ aan het Kor- teweegje te Nieuwe Tonge. Aanvang 's avonds kwart over acht, toegang gratis. Op het plein voor het Ver. gebouw de Schakel ontwikkelt zich sinds eni ge tijd een gezellige week-markt. Vo rige week waren er 5 kramieri, j.l. za terdag kwam er weer een bij en het zullen er binnenkort nog drie meer worden, omdat door de gemeente 9 vergunningen zijn uitgegeven. In 1969 werd geprobeerd op „de Katte- wacht" een markt van de grond te krij gen, maar dat mislukte, mede door de felle protesten die toen vanuit de mid- denstandsgelederen werden gehoord. Nu lijken die bezwaren te zijn verzwakt -eri hopen de middenstanders erop dat de ^markt publiek naar Dirksland gaat trekken. Zaterdagmorgen namen we er een plaatje en -waren we getuige van een levendige handel in bloemen, lap jes, snoep en andere artikelen. De markt wordt elke zaterdagmorgen tot twaalf uur gehouden. worden dat er geen werkelijke behoef te bestaat aan een industrieterrein al daar" aldusi het schrijven. B. en W. geven te kennen het daar mee eens te zijn doch zij zijn van .me ning dat het plan niet eerder kan wor den gewijzigd alvorens toezeggingen Deltaschade zijn gedaan ten aanzien van andere havens. Het Landbouwschap pleit ervoor be doelde grond te bestemmen voor de vestiging van tuinbouwbedrijven onder glas, mede ter stimulering van de werk gelegenheid. B. en W. herkennen' op hun beurt dat argument als „wei-bekend". De moeilijkheid blijft na aanwijzing de realisering!" aldus B. en W." Grond aan- en verkoop De raad wordt voorgesteld igronden aan te kopen voor een bedrag van 109037,50, gelegen in het bestemmings plan ,,Capelleweg", van jhr. mr. P. C. Stoop van Goudswaard te Wamsveld. Tot aankoop van dezelfde grond werd al in 1971 besloten (voor een bedrag van 91.195.,imaar GS onthielden hun goedkeuring aangezien het stich ten van een woonbuurt aldaar voorals nog prematuur werd geacht.,Thans zijn die isezwaren weggenomen en kan tot aankoop worden' overgegaan. Een eerder genomen raadsbesluit tot verkoop van grond aan burg. W. M. v. d. Harst, bij zijn woning te Den Bom mel moet worden ingetrokken. De door de gemeente verkochte 40 m2 blijken niet tot de gemeente te toehoren maar zijn eigendom van het Waterschap Flak kee. De Singel De raad zal ook worden verzocht het nadelig e.xploita- tiesaldo a 37355,39 van het zwembad ,,de Singel" voor gemeenterekening te nemen. Nieuwe uniformen Een crediet van 1350,wordt ge vraagd voor de aanschaf van 3 unifor men voor de be vel voerenden van de brandweer. De bevelvoerders idragert de ze uniformen naar brandweervergade- ringen en bij officiële gelegenheden. POORTVLIET Koliekte Dierenbescherming. De te Poortvliet gehouden koliekte voor de dierenbescherming heeft 221,15 opge bracht en die te Scherpenisse 118,85. SINT MAARTENSDIJK Hervormde Bibliotheek. De biblio theek, uitgaande van de Ned. Herv. ver enigingen zal de komende weken een reorganisatie ondergaan. Vanaf zaterdag 27 september komt men met een groot aantal nieuwe voor uitlening. De biblio theek wordt gehouden in de bovenzaal van de kerk. Rode Kruis. Nu de twee nieuwe kleuterscholen in gebruik zijn genomen kan het Rode Kruis weer over haar eigen gebouw aan de Radda Bamen- straat beschikken. BERGEN OP ZOOM Restauratie synagoge. De vroegere synagoge aan de Koevoetstraat is nu ge heel gerestaureerd. De heer H. Bar-On, ambassadeur van Nederland in Israël, zal op 10 september het gebouw offi cieel openen. Dhr. Job Roos (68) die vorige week tijdens zijn vakantie in Italië door een zware hartaanval, gecombineerd met een longaandoening werd getroffen is in de loop van zondagmorgen in een ziekerihuis in Riva, overleden. Een zoon en een 'dochter van dhr. Roos zouden vrijdagnacht vanuit Goede reede per auto naar Italië zijn gegaan ora hun vader te bezoeken maar zij zagen daar van af toen ze vrijdagavond het bericht kregen dat er vanuit Ne derland een a'mbulance op weg was orn hem op te halen. Dat bericht bleek later onjuist, wat tot het tragische ge volg leidde dat de ontmoeting die in Italië zaterdagavond nog, plaats had kunnen hebben door een misverstand uitgebleven is. Het is op dit moment dinsdagmorgen nog niet bekend wanneer het stoffelijk overschot van dhr. Boos naar Nederland zal worden overgebracht. Waarschijnlijk gebeurt dat per vliegtuig in de loop van deze week. OUDDORP zaterdagavond 7.30 uur stu dent J. J. van Eckeveld van Scher- penzeel. MELISSANT donderdagavond 7.30 uur ds. Chr. v. d. Poel van Yerseke. OUDE TONGE woensdagavond 7.30 uur ds. Th. van Stuyvenberg van Middei harnis. STAD AAN 'T HARINGVLIET donder dagavond 7.30 uur ds. P. Blok van Dirksland. SOMMELSDIJK De afd. van de Dierenbescherming, wil graag in contact komen met de eige naars van de gevonden dieren en met hen die een zoekgeraakte hond of poes hebben opgevangen. Het gaat ditmaal, om de volgende poezen en hond: Bij mevr. Born, Emmalaan 1 te Mid deiharnis, tel. 3631 verblijft momenteel een haar onbekend poesje, nog klein en grijs met wit van kleur, met een zwart tipje op de staart. De eigenaar/esse kan het poezebeest bij" mevr. Born terugha len. Dat geldt ook voor het zwarte katje, witte bef en witte sokjes, dat bij de fam. Vis kwam aanlopen en daar nog steeds verblijft. Het adres van de fam. Vis: Enkele Ring 37 Sommelsdijk, tel 2842. Zoek is de grijze poes met witte bef en sokken van mevr. Mijs, Lijsterbes- weg 51 te Middeiharnis, tel. 4003. Zij wil haar poes graag terug hebben! Bij de fam. Troost verblijft nu al enkele weken de Engelse basset, een trouwhartige hond die ook best naar eigen honk terug zou willen. De eige naar heeft zich echter nog, steeds niet igemeld. De hond werd gevondeh op. het gors van de Westplaat. Inlichtingen bij de fam. Troost, tel. 2912, Sommelsdijk.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1975 | | pagina 1