179 zwemmers staken zaterdagmiddag het Haringvliet over oop kerkdienst Uien Poortvliet komt jaargang Dinsdag 2 september 1975 No. 4418 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDBN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ilDDELHARNIS prig jaar waren het er 48 maar zaterdag meldden zich zelfs 81 «Inemers aan de start voor de Haringvliet-oversteek, georga- eerd door de zwemver. „de Scho- |il" in samenwerldng met de vva- Isportver. „Flacquee". Van hen alden 79 deelnemers de finish, chts twee jongens van 13 jaar Iven het honderd meter voor I haven! op, Prestatie! Prijsuitreiking De eijarige heer W. Wijnhoff (met badmuts) stapt op de wal. Geslaagde aangepaste te Middelharnis Tuinmeubels gestolen VOLLEYBAL Toernooi Intermezzo goed verlopen De oprichters van de „Flakkeese Windhondenvrienden Vereniging" in wording hebben j.l. zaterdag zó veel bijval ontmoet dat dè oprich ting van de Vereniging inmiddels een feit is. Er meldden zich zater dag, toen op de renbaan werd ge demonstreerd, 8 leden, zo'n dertig donateurs, een veel groter aantal geintersseerden en zo'n dikke drie honderd bezoekers en dat was voor de adspirant oprichters een duide lijk teken dat hun sport, het ren nen met Whippet hazewindhonden op Flakkee aanslaat, en hoe Aan het eind van de course proberen de Whippets met een reuzesprong de opgeheven buit te bemachtigen. Duitse legerheiicopter haaide gewonde af Kratten pils gestolen in Dirksland exposeren B^erdenkingsdienst i2i/2 jarig ambtsjubileum van ds. G. A. Zijderveld Botsing in de rook Rectificatie boekbespreking: POSTBOX 8 B MIDDELHAKNIS fBedacUe en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdyk Tel, (01870) 26 28 Na 5.30 uur (01870) 3392 Giro 167930 ABONNEMENTSPRIJS 6.53 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 25 cent per mm. By Gontract speciaal tariet pelharnis. :et bestuur van de zwemver. is ibij- ;der tevreden over deze grote deel- nlme en de deelnemerslijst laat zien dat de belangstelling niet tot Flakkee be perkt 'bleef. De inmiddels tradtioneel geworden oversteek gaat landelijk be- kendlieid krijgen wanneer men ziet dat er zelfs een' 'deelneemster uit Nijkerk kwam en dat de winnaar een inwoner van Montfoort is, Hemelsbreed is de af te leggen af stand 4 kilometer maar veelal drijven de zwemmers wat af waardoor de af stand langer wordt. Zaterdagmiddag stak een vloot solieepjes en jachten van de watersportver. met aan boord de deelnemers, van wal en 4 km. buiten de wallekant ging het gezelschap col lectief te water. Langs de buitenhaven te Middel'hamis wachtten EHBO en de bestuurders van „de Schotejil" met spanning op het verloop van de strijd, in klein uur later kwam de eerste emmer in zicht. Het bleek dhr. Harry 'an de l:ee (23) uit Montfoort te zijn die de 4 km. in 53 minuten had afge legd. Tweede werd, in precies een uur, de 15-jarige A. v. d. Nieuwendijk uit Stellendam. Derde, met 61 minuten werd cttir. P Douwen's (20) uit Ooltgensplaat, 4e dhr'. A. Vink, winnaar van vorig jaar, in 61 minuten, 5e werd de Middeihar- nisse Jan Camphens en vermeldens waard is ook de 8e plaats die in 67 mi nuten werd toereikt dor de 61-jarige Willem Wijnhoff uit Middelharnis. De oudste deelnemer was een 62-jarige in woner van Hellevoetsluis die al zo'n veertig jaar heeft gedroomd van een Haringvlietovérsteek en er nu lucht van had gekregen dat 'dat in Middel- 'hamis te gebeuren stond. Zijn vrouw had het hem al zo'n tien jaar geleden vertooden maar 'hij besloot zaterdag toch maar stiekum mee te doen Het eerste meisje dat aankwam en daarmee een beker verdiende was de 14-jarige EUy van Driel uit Dirksland. Zij kwam als 9e binnen in 70 minuten. Het tweede meisje was de eveneens 14- jarige Addy van 'Wezel uit Dirksland. Twee jongens van 13 heibben het ca. honderd meter voor de haven opgege ven en ze werden met een bootje aan de wal gebracht. Voor de haven, waar het water zo'n veertig meter diep is en daardoor aanzienlijk kouder wordt ga ven de knapen het op maar dat was zeker niet oneervol. Op het terras van hotel Jacobi werden door burg. van Es de prijzen uitgereikt. Daar werden ook woorden van dank gesproken o.m. aan het adres van bad meester van Doornik die 'de promotor achter dit evenement is en aan de be zitters van de volgboteri zonder wier medewerking het evenement i.v.-m. de veiligheid niet door zou kunnen 'gaan. De Rijkspolitie te water en de Rijkswa terstaat zorgden ervoor dat de zwem mers niet door kruisende pleziervaart 'gehinderd werden en dusdoende werd de 3e Haringvlietovérsteek zo succesvol dat men alweer naar de vierde uitziet...! pe Tonge'j 977, gW' i IDEN. maandag kantore DE-TON- taris (tel'i HERKINGEN Opbrengst: De gehouden collect^ voor de kankerbestrijding heeft totaal 1.066,- opgebraoht. Gevers en collectanten hier voor hartelijk dank. DEN BOMMEL Concert Zaterdag 6 sept a.s. hoopt de muziekver. „E.M.M." een concert te verzorgen op het Emmaplein. De jeugd- gi'oep zal het concert openen, waarna het gehele korps aan zal treden. Het concert wordt voorafgegaan door een mars door het dorp. Er wordt op veler belangstelling gerekend. Oud papier. Heden (dinsdag) avond zal door 'de muziekver. E.M.M, weer oud papier worden opgehaald. Wilt u 'het s.v.p. gebundeld gereed zetten? Kollekte Kon. Wilhelminafonds. De 'gehouden 'kollekte voor het K.W.F, heeft in de gemeente Den Bommel opge bracht 2.235,65. De dames, die koliek teerden alsmede igevers en geefsters, 'hartelijk dank. Zondag j.l. werd opnieuw een aan gepaste kerkdienst verzorgd, ditmaal te Middelharnis in de Ned. Hervormde kerk aan de Ring. Gezien de grote belangstelling voor deze diensten 'kan worden gesteld dat het een uitstekend initiatief is 'geweest om met deze diensten' op ons eiland te 'beginnen. Er blijkt een duidelijke be- 'hoefte te bestaan voor deze verkondi- 'ging van het Evangelie aan eenvoudi- gen van geest. De dienst van zondag j.l., welke werd geleid door ds. W. van der Kooy, Geref, predikant te Lochem, moet de organi serende commissie opnieuw bemoe'digd 'hebben. Het begon al 'met de massale samenzang van toekende geestelijke lie deren voor de dienst, uitstekend be'ge- leid door de organist Jan van Dijk. Tijdens de dienst gaf ds. van de Kooy blijk van zijn békwaamiieid om op de mo'gelijkheden van zijn 'gehoor in te spelen. Zowel door vraag en antwoord als 'door visuele voorbeelden legde hij een' zichtbaar contact. In zijn preek over het onderwerp: „Ik kan het wel alleen", naar aanleiding van zijn tekst uit Psalm 139 5to: „Gij legt Uw hand op mij" en de lezing van Marcus 10 13-16 betreffende Jezus' zegening van" de kinderen, gaf ds. van de Kooy aan dat wij de zegenende 'hand van de Heere nodig hebben, om staan de te kunnen blijven en voort te kun nen gaan naar 'het Beloofde Land. Bij zijn uitwerking wist spreker steeds spontane reacties als antwoord op zijn vragen lós te krijgen. Het was hart verwarmend om dit directe contact gade te slaan. In het igebed dacht ds. van de Kooy oja. het overlijden van mevrouw Kat- testaart, echtgenote van een van de leden van de organiserende commissie. Na het ontvangen van de Zegen', groette ds. van de Kooy met: „Tot ziens'.' Deze belofte zal 'de organiserende commissie vast niet zijn ontgaan. Van ons mag het OUDE TONGE Het dievengilde wordt steeds bruta ler! In de nacht van vrijdag op zater dag 'haalden ze uit de tmn achter de drive-in-woning van dhr. J. Buscop aan de Eisenhowerlaan het complete tuin- ameuiblement weg. De fam. Buscop was 's avonds laat no'g buiten 'geweest maar de andere morgen bleek alles te zijn verdwenen. Ofschoon ze vlakbij sliepen hebben ze niets van het 'gebeurde ge hoord en zijn er slechts wat voetsporen achtergebleven. Het volleybaltoernooi om de Boeka- nertrofee, dat Intermezzo zaterdag in de sporthal heeft gehouden is tot ieders te vredenheid verlopen. Jammer was het alleen dat een vereniging het onver wachts met twee teams af liet weten, wat enig improvisatiewerk eiste. De ploegen zagen in het toernooi een voor- 'bereiding op het kom-ende volleybalsei zoen er met veel inzet werd er igespèeld. 'Om kwart over twaalf opende John van Noort van bar-taveeme „De Boe kanier", 'die vorig jaar vier wisselbe- kers voor dit toernooi 'beschikbaar stel de, met een wat mislukte opslag 'het toernooi. Bij de heren itoleken de onderlinge versdhillen tamelijk klein. Hier was 'de meeste spanning en was het tot de laatste wedstrijd onduidelijk wie het toernooi zou gaan> winnen. In de 3e 'klasse poule iging de eindzege naar HoUemare uit Zwai-tewaal en was 'het Intermezzo dat in de 4e klasse pou le voor het eerst toeslag wist te leggen op een Boekanier-trofee. Het uit de 3e klasse 'gedegradeerde 4e herenteam toleek een sterke eenheid te vormen en wist alle aanvallen op zijn positie af te slaan. Bij de dames was Kapasi uit Rijsoord de sterkste. Het verloor slechts één set. Hier waren door het uitvallen van Kan goeroes uit Oostvoome maar vier ploe gen in 'de strijd die wedstrijden van drie sets speelden. In de 3e klasse dames poule bleef de Boekanier-trofee ook in Middeiharnis. Hier was Sparta/H de sterkste. Om ongeveer kwart over ze ven werden 'de prijzen uitgereikt. Eindstanden. Heren 3e klasse: 1. Hollemare 4-6, 2. Animo 4-6, 3. Intermezzo 4-5, 4. Volley '68 4-3 en 5. Smash '66 4-0. Heren 4e klasse: 1. Intermezzo' 4-7, 2. Hollemare 4-5, Intermezzo B 4-4. 4. Hoeksewaard 4-4 en 5. Animo 4-0. Dames 2e klasse: 1. Kapasi 3-8, 2. Hoeksewaard 3-4, 3. Smash '66 3-4. 4. Intermezzo 3-2. Dames 3e klasse: 1. Sparta/H 4-8, 2. Mevo 4-6, 3. Hollemare 4-3. 4. Hoekse waard 4-2, 5. Intermezzo 4-1. Veel belangstelling voor opening van windiionden- trainingsbaan te Diritsianil Het was de afdeling Zeeland van de Brabantse Renver. die de gehouden de monstratie met prachtig materiaal ver zorgde. Liefhebbers hebtoen al ruim vóór en tijdens de demonstratie de aan wezige honden :kunneri bewonderen en 'daar waren prachtige exemplaren bij! Daar waren ook sterke staaltjes van een goede harmonie tussen mens en hond te zien want het kleinste mensen- grut 'ging ermee om als met speelgoed hondjes In de courses bleek het tegendeel. De whippets snelden vanuit de start- hO'kken op top speed achter de lege huid aan. De snelsen" uit de courses plaatsten zich voor achtereenvolgens de 'kwart-, de halve en de eindfinale en! voor de liefhebbers was het een groots gezicht de honden over het parcours te zien snellen. Afghanen, Saluki's, Slou- gi's e.a. bleken wat minder spel en er zat ditmaal ook nog 'geen flaikkeese ze ge in al gooide de Whippet „Son" van dhr. C. Loggen, bijna twee jaar oud, aanvankelijk hoge ogen. De flalckeese Vereniging is nog piepjong en zal in*het vervolg zeker nog van zich laten horen. Zaterdagmiddag althans werden ze uit gedaagd stra'ks voor een 'kampioen te zorgen! Wethouder D. A. H. van Dis heeft voor de demonstratie begon 'de oefeh- baan officieel geopend. Hij deed dat m.et een 'gelukwens waarin hij verklaar de 'dat met hem ook het ge'hele ge meentebestuur er gelukkig mee is dat de ijsbaan een dergelijke bestemming gekregen heeft nadat die al twee jaar ongebruikt is geweest. Dhr. van Dis, de aanwezigheid van zovelen ziend ge loofde er stellig in dat het windhon- den-rennen op Flakkee spoedig aan po pulariteit zal winnen en 'hij vond het een plezierige zaak dat in Dirksland de stoot daartoe is gegeven en 'de mo gelijkheid tot training toestaat. •m?«m-i^M Vervolgens werd -de eerste course in gezet en konden de 'bezoe'kers zien wat ze op Flakkee nog nooit 'hadden' aan schouwd. Ze zagen hoe een Whippet met slanke leest door de tralies wipte en 'de „'buit" te pakken nam en ze zagen hoe twee Afghanen hun debuut tot een ikiudht maakten toen ze halver wege de rit de strijd opgaven en samen terug drentelden Dat waren de lachertjes uit een de monstratie die er waarlijk zijn 'mocht. Een deel van de inivoners van Stel lendam heeft vrijdagmiddag vreemd op'gekeken toen op een terrein achter de nieuwe MAVO een Duitse legerhe- licopter landde. De piloot was op weg naar de helihaven bij de Spuisluizen maar hij raakte in de omgeving van Stellendam het spoor bijster tengevol ge van eert kennelijk onduidelijke af-' spraak. Hij besloot een gianstige lan dingsplaats te zoeken en vond die op bedoel dterrein. Daar voegde de poliite zich bij hen waarna het vinden' van de juiste plaats 'hem weinig moeite m.eer kostte. De helicopter, bemand door de piloot en twee 'geneeskundige helpers was naar Stellendam gekomen om een Duit se kolonel op te halen. Deze was met vakantie in Ouddorp waar 'hij dermate hinder kreeg van een rugblessure dat hij niet meer met de auto naar huis kon. Het ministerie van Defensie ver leende toestemming voor de helicopter- vlucht 'boven ons 'grondgebied en vrij dagmiddag werd de 'kolonel naar een zie'kenhuis in Koblen'z gevlogen. OUDDORP Vanaf het emballageterrein van de Massa-Markt aan de Molenweg zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag 10 kratten pils gestolen. Ook werd inge broken in de kampwinikel op „'de Klep perstee" maar de dief 'kwam niet ver der dan het voorportaal waar 'hij de toegangsdeur tot de zaak goed afge grendeld vond. De bekende en befaamde illustrator Rien Poortvliet heeft toegezegd waar schijnlijk in de maand oktober een expositie van zijn werk te houden in de hal van de service-flat „Vroonlan- de". Dhr. Poortvliet zal er o.m. schetsen van flakkeese landschappen laten zien. Een en ander moet met 'hem no-g ver der worden doorgesproken maar we kondigen de expositie nu al laan in de veronderstelling daar velen een 'genoe gen mee te doen. Er zal 'door de direc tie van de Service-flat een entree wor den geheven die volledig wordt afge staan aan de actie Kinderboerderij „Hemesseroord". MIDDELBURG Ds. G. A. 'Zijderveld, predikant der Geref. Gemeente, is I2V2 jaar .geleden aan de gemeente van Middelburg ver- 'bonden. In de kerk aan de Segeerstraat zal a.s. zondag in de morgendienst, aan vangende 9.30 uur een 'herdenkingsdienst worden 'gehouden. Ds. Zijderveld, geb. 12 okt. 1910, stu deerde aan de Theol. School te Apel doorn en werd kandidaat bij de Chr. Geref. Kerk in 1942; predikant te Zaamslag in 1942; te Zwijndrecht in 1945; te Grand Rapids (U.S.A.) in 1948; in Artesia (U.S.A.) in 1954, in welke tijd hij overging tot de Ger. Gemeenten; Hij 'bleef er tot 1955; daarna Paterson (U.S.A.) in 1956. Terug naar Halland, Capelle a.d. IJssel in 1959 en sinds 7 maart 1963 te Middelburg. MELISSANT Op de Noorddijk had zaterdagmiddag een botsing plaats tussen een personen wagen bestuurd door mevr. D. Struyk-v. Nieuwenhuijzen en de surveillanceauto van de Rijkspolitie, bestuurd door wmr. van Dij'k te 'Middelharnis. Dat 'getoeur- ■de op een plaats waar de elkaar tege moetkomende bestuurd(st)ers geen hand voor o'gen zagen van 'de dikke roo'k die over de weg woei. De droge 'toegroeiing van de dijktoerm was kennelijk door iemand in de brand gestoken. De brand weer van Dirksland bluste de 'brand; de beide wa'gens liepen overigens geen grote schade op. Wel is hiermee aangetoond dat het stoken op deze manier levensgevaarlijk kan zijn! OOLTGENSPLAAT Bejaardenmiddag. Woensdag 3 sep tember des nam. 2.30 uur zal in „Eltha- to" de maandelijkse 'bejaardensamen komst 'gehouden worden. Bibliotheek „Elthato" weer open. Donderdag 4 september zal 'de Chr. Leesbibliotheek weer opengesteld wor den voor het ruileri van 'boeken van 6.30 tot 7.30 uur nam. in 'het Veren, ge bouw „Elthato". In 'de in het vrijdagnummer gepubli ceerde fooekbesprelung o'ver „De levens- toeschrijving van Cornelia Ruit" te Dirksland is voor het aldaar afhalen van het tooek een adres 'genoemd. Er was foutief vermeld dat dat Secre tarieweg 27 zou zijn; 'het adres is ech ter Secretarieweg 29.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1975 | | pagina 1