„D.E.S.'87" door velen geluk gewenst met nieuwe accomodatie Ooitgensiilaat had weer een f jjne „Oeitgenilag" jaargang Dinsdag 26 augustus 1975 No. 4416 |ha. reet CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdags en vrijdagavond MRKSLAND 'if: Opening verricht door weth. van Dis Raad Diricsland (oopt waarschijnlijk Diricsiand's icorenmoien Watersportver. „Herkingen'' houdt voorlichtingsavond DIRKSLAND, 700 JAAR Oud inwoner met pensioen Dubbele winst Good - Luck GROTE VEILING TE SOMIVIELSDIJK Raadslid J. C. Kalle neemt afscheid Vannacht inbraak bij Gebr. de Waal en „Eilanden-Nieuws'' Ooltgensplaat Eilanden wedstrijd brandweercorpsen Raadslid L. C. Kievit had attaque 17-jarige automobilist maakt brokken loei. ve to's. 1309 hoeV«'' ar ko"!' lijk vó»; tra tie acht. P* POSTBOX 8 MIDDELHARNIS [Bedactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Soramelsdjjk Iré, (01870) 2629 >-^ Na 5.30 uur (01870) 3382 Giro 167830 ABONKEMENTSPKIJS 6,55 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 25 cent per mm. Bij Gontraot speciaal tariet Jat velen sympathiek staan tegen- !r het doortastende bestuur van de ifdagvoetbal-vereniging „D.E.S. '67" !k zaterdagmorgen uit veler aanwe- jeid bij de ingebruiloiame van zowel nieuwe lileed accomodatie als het snwe tweede veld met daar achter nieuwe oefenveld. Dat alles voltrok in een sfeer van hartelijkheid die bestuur alie moed gaf door te gaan zich waar te maken nu z\j een steeds loter verantwoordelijkheid op de ihouders neemt. 0e wens die alom *tperd gehoord was dan ook dat het ,J).E.S. '67" voorts goed moge gaan en (t van de nieuwe accomodatie een ld en sportief gebruik zal worden ge- ikt! et voor een fikse bui zich ontlaadde weth. van Dis (in de plaats van Tg. Bos die door omstandigheden ver- iderd was) gedaan wat van hem werd acht. Met de sleutel die hem door in van de pupillen was aangeboden opende de wethouder de kleed-accomo- datie om vervolgens op het veld de af trap te verrichten voor een wedstrijd tussen pupillen van „DES" en van 'lakkee" met welke handelingen hij de lide accomodaties voor geopend ver- ....^aarde. Samen met de hem begeleiden de bestuursleden en genodigderl zocht de wethouder daarop een heerikomen onder hét gebladerte om tenslotte toch maar de regen trotserend op de kantine |tf te stevenen waar het spreekgestoelte een dronk wachttenEenmaal men klaarde de lucht zienderogen op liet ook het weer niets meer te wen- IVoorzitter Bert Grootenboer kon dan Qok spreken van een ,4:eesteliike dag" ^en hij de genodigden welkom heette. Met zichtbaar genoegen, zag dhr. Groo tenboer terug op de twee-jarige periode waarin de beide accomodaties tot stand waren gekomen, dankzij de medewer king van het gemeentebestuur en de enorme inzet van de leden. „Het was aldus dhr. Grootenboer geen geringe e^Klracht maar met voortvarendheid en eensgezindheid is het alles tot stand ge komen!" „De teamgeest en de zelfwerk zaamheid die hierin is gedemonstreerd opent perspectief voor de toekomst", betoogde dhr. Grootenboer wiens wens het is dat in die sfeer DES haar naam „Door Eendracht Sterk" met ere zal kunnen blijven dragen. Dat bleek ook de wens van wethou der van Dis die bestuur en leden harte lijk complimenteerde met de nieuw verworven aanwinst temeer nu daarin een bijzondere zelfwerkzaamheid is ge bleken. Het deed dhr. van Dis bijzonder deugd dat een deel van de Victoriahal- len een dermate nuttige bestemming heeft gekregen dat DES ermee uit de problemen is. Hij vond ook de groei die het in 1967 opgerichte DES te zien geeft veelbelovend en de wethouder sprak aan het eind van zijn openingsspeech dan ook van harte de wens uit op een goed voetbalseizoen en een vele jaren lang, nuttig gebruik van de nieuwe ac comodatie. Voor de Jeugd. Dhr. Bijlo, voorzitter van de afd. Rot terdam van de KNVB was evenzeer in genomen met wat in Dirksland ten dienste van de jeugd tot stand is ge komen. „De sport is lang het stiefkind van de gemeentebesturen geweest maar gelukkig is het geworden tot een be langrijk maatschappelijk verschijnsel dat niet meer weig te denken valt", al dus dhr. Bijlo; „het is nu volkomen nor maal dat een gemeentebestuur mede werking verleent aan het werk dat de besturen doen ten bate van de opgroei ende jeugd die de maatschappij van morgen gaat vormen. De sport aldus dhr. Bijlo kan in die vorming een belangrijke bijdrage vormen". Spr. complimenteerde het bestuur daar har telijk mee, hen anderzijds ook wijzend op de zware last die op hun schouders gelegd is. „We wensen u graag een zo hoog mogelijke prestatie toe maar be langrijker is dat U er als Ver. zorg voor draagt dat uw leden goede leden van de Vereniging en van de maatschappij worden!" zo besloot dhr. Bijlo. Jan Lodder, voorzitter van „Amicitia" alhoewel een volstrekte leek op het voetbalgébied zag toch nog kans een (gerichte gelukwens te produceren, ge volgd door het oud-bestuurslid dhr. Meulmeester uit Papendrecht. De bijeenkomst werd besloten door Bert Grootenboer die als voorzitter al len dank bracht die op enigerlei wijze hebben meegewerkt aan wat tot stand werd gebracht en waarvan zo zegde dhr. Grootenboer gaarne toe een heel goed gebruik zal worden gemaakt. Dhr. van Dis neemt met de bal de sleutel in ontvangst. ;en ade. Ef onttr*' del*' Het is niet onwaarschijnlijk dat de gemeenteraad van Dirksland in zijn ver gadering van a.s. donderdagavond over gaat tot de aankoop van de korenmolen van Dirksland, voorheen eigendom van de fam. Roozemond, thans bezit van de Exploitatie My. Dirksland b.v. B. en W. stellen het de raad in elk geval voor. Zij vinden de te maken kosten die aan koop en restauratie besteed zullen wor den verantwoord omdat de molen als beschermd monument dan behouden zal blijven. De Exploitatie My Dirksland heeft zich blijkens het voorstel bereid verklaard de molen met de omliggende strook grond van 8 meter en de erf dienstbaarheid van uitweg aan de ge meente te verkopen voor een bedrag van f 10.000,B. en W. leggen de raad ver volgens voor: „dat niet uit het oog ver loren moet worden dat niet onbelang rijke bedragen nodig zullen zijn voor de restauratie van de molen". Volgens voorlopige raming zal met de restauratie een bedrag van 150.000,— gemoeid zijn Er mag echter op gerekend worden dat Rijk en Provincie daarvan 60»/o subsi diëren zodat van het restauratiebedrag 60.000,voor rekening van de ge meente blijft. Vermeerderd met de kosten van aan koop betekent dat bij een afschrijving in 30 jaar een jaarlijkse kapitaalslast van 7234,Daartegenover staat dan weer een verhoging van de alg. uitke ring uit het gemeentefonds a 4700, per jaar, gedurende 25 jaar. SOMMELSDIJK Merkwaardige poes zoek De poes van mevr. Lodder, Ringstraat 29 te Sonmielsdijk is al 14 dagen zoek. Het is een grijze poes met een lange staart die zo goed als over de rug ligt. De poes werd kort voor haar verdwijnen geopereerd en draagt daar nog de dui delijke littekens van. Wie haar gezien heeft gelieve daar mevr. Lodder van in kennis te stellen. Nu het waarschijnlijk is dat het ge zicht van Herkingen, o.m. door de komst van een grote(re) jachthaven en de bouw van 160 tweede woningen aan zienlijk zal gaan veranderen zal de be volking daar op een te houden informa tieavond nader kennis van kunnen ne men. Die avond wordt op vrijdag 19 september belegd door de Watersport ver „Herkingen" en de Exploitatie My Flakkee. De besturen stellen er veel prijs op met de inwoners van gedachten te kunnen wisselen. D.m.v. de vertoning van dia's zal aldus de uitnodiging „al wat geproefd kunnen worden van een bepaalde sfeer welke mogelijk bin nen afzienbare tijd ook te Herkingen merkbaar zal worden". Vrijdag 19 sept. om 8 uur wordt Herkingen derhalve in „Ons Huis" verwacht. Het door dhr. J. L. Poortvliet beweerde en door dhr. J. A. Bestman (via een ingezonden schrijven) bevestigde gegeven dat Dirksland dit jaar 700 jaar zou bestaan heeft B. en W. doen be sluiten de Algemeen Rijksai'chi- (/p varis te verzoeken een onderzoek in te stellen naar de ouderdom van de dorpen Dirksland, Herkin gen en Melissant. B. en W. hebben dat de raad schriftelijk medegedeeld. DIENSTENCENTRUM MIDDELHARNIS: Film over bejaardenreis naar Mallorca A.s. donderdagavond zal in het Diens tencentrum, om half acht, een film worden vertoond over de reis en het verblijf naar en op Mallorca van een aantal Flakkeese bejaarden die daar waren in het kader van de aktie „grijs op reis". De film werd gemaakt door dhr. Spit, hoofdleider van de Stichting Bejaardenwerk Oostflakkee en de ver toning is toegankeUjk voor ieder die in teresse heeft. SOMMELSDIJK Hervatting repetities Op maandag 1 september a.s. hoopt de Zangverg. „Ons genoegen" haar we kelijkse repetities weer té hervatten, om half aclit in „Vita Nova". Nieuwe leden zijn hartelijk welkom. OOLTGENSPLAAT Kerkdienst. Donderdag 28 aug. a.s. des nam. 7.30 uur zal voor de Gerei. Gemeente voorgaan ds. Th. van Stuy- venberg te Middelhamis. Vest gevonden. Zaterdag met Oelt- gendag is er op de muziektent een beige damesvest gevonden. Bij mevrouw Hokke in „'t Centrum" is het in bewa ring gegeven. MIDDELHARNIS Onze oud inwoner dhr. T. Hoogmoed Julianalaan 30 te Culemborg hoopt d.v. op 8 sept. a.s. het Ziekenfonds „Rijn streek" te Velp met pensioen' te gaan verlaten. Na aanvankelijk het Ziekenfonds Westelijke Zuid Hollandse Eilanden" (W.Z.E.) 9 jaar als agent-inkasseerder in Middelhamis te hebben gediend, werd hij in dezelfde fuhktie in 1954 aangesteld bij het toen nog bekende Ziekenfonds „Arnhem en Omstreken" te Geldermalsen. In 1966 werd hij bevorderd tot kan toorhouder met als standplaats Culem borg in welke funktie hij na een totale diensttijd- van 30 jaar bij het Zieken fondswezen deze idienende taak met pen sioen mag gaan beëindigen. Op het goed georganiseerde korfbal- toernooi van ACKC te Almkerk behaal den Good-Luck 1 en 2 beiden een eer ste prijs. Good-Luck 1 dat met enkele debu tanten uitkwam verloor met 3-2 van GKV, maar wist daarna met 5-1, 3-2 en 5-0 te winnen van ploegen, die in de ikompetitie een klasse hoger spelen dan de Rood-Witten. De reserves deden het ondanks en kele invallers ook zeer goed eri verlo ren eveneens maar één wedstrijd, de andere wedstrijden wonnen zij met 4-0, 3-2 en weer 4-0. Deze goede resultaten geven voor de kompetitie, die zaterdag a.s. begint goede hoop. Toch zal het voor Good-Luck niet meevallen om in de feompetittie weer in de top mee te draaien, nu er van de spelers veel wordt gevraagd i.v.m. de bouw van de nieuwe accomodatie. Programma zaterdag 30-8-1975: Senioren: KI. IC HKC-Good-Luck 3D. Good-Luck-2-DBGC 2 4B. Good-Luck 3-VIOS 2 Ooltgensplaat is zaterdag massaal op de been geweest om de tweede „Oelt- gendag" mee te beleven en velen ook om er een daadwerkelijk aandeel aan te leveren. Het weer, waarvan zoveel af hing liet zich van de allervriendelijkste kant zien en zo beleefde de Plaat een feestdag die opnieuw voor herhaling vatbaar gebleken is. De dag werd geopend met het oplaten van ballonnen door de schooljeugd op het „'t Gorsje" achter het Spui, vooraf gegaan door een mars met de „Burg. W. M. V. d. Harst-drumband" en een groep Miniretten, bestaande uit kinderen van de camping Fort „Prms Frederik" o.l.v. mevr. Speelman. Binnen zeer l«rte tijd waren deze 18 meisjes in een leuk cos- tuum gestoken en werd er geoefend. Het ging hun best af. Op genoemd gorsje had vervolgens een rijdemonstratie plaats met de „De Flakkeese Ruiters". Het Straattekenen en het Veilig Ver- keersspel voor de jeugd op de pleinen van de kleuterscholen was een evene ment dat veel belangstelhng trok. Schip in brand. Om 1 uur 's middags had op de Kaai een demonstratie plaats van hulpverle nende corpsen, o.a. B.B., E.H.B.O., Rode Kruis en Brandweer. Een schip bestemd Voor de sloop, een 350 tonner werd door Metaalhandel en Sloopwerken G. K. Timmerman beschikbaar gesteld. Het voor- en achterschip stond in brand en mensen waren door het vuur verrast. Gewonden werden door de ploegen van boord gehaald, terwijl de brandweer het vuur bestreed. Comman dant W. A. V. d. Vv^'elle gaf via een luid spreker aanwijzingen en vertelde het talrijke publiek wat er allemaal ging gebeuren. Het districtshoofd van de B.B., dhr. Stolk was mede aanwezig. Volgens insiders was dit een zeer goed geslaagde oefening. Zeskamp. Om 2.30 uur had er op het Korfbal terrein aan het Boomgaard pad een Zeskamp plaats, met diverse spelen. Door burgemeester W. M. v. d. Harst werden de prijzen (bekers) 's avonds uitgereikt aan de volgende prijswin naars. De eerste prijs (een wisselbeker) kwam in het bezit van de groep „Port I" 2e prijs Volleybalvereniging; 3e prijs groep „Fort II"; 4e prijs Padvinderij; 5e prijs Drumband en 6e prijs Gymnastlek- veren. D.O.S. Deelnemers en bezoekers namen ook kennis van de mogelijkheden van de Verkeerstuin uit Nieuwe Tonge, waar van een gedeelte aanwezig was. De re gionaal consulent Veilig Verkeer Ned., dhr. v. Urk gaf er een uiteenzetting bij Qn wekte ouders en kinderen op ernst te maken met een goed verkeersgedrag bij het aanleren waarvan de tuin bijzonder goede diensten kan verlenen. Via de afd. Nieuwe Tonge kan het gebruik ervan geregeld worden. Muziek en zang. Het avondprogramma was gevuld met muziek en zang. Een groot aantal mede werkenden hadden zich hiervoor inge zet en bij ons weten zijn er nog nooit Bij het vang- en glibberspel vlogen zakjes water af en aan. zoveel verenigingen tegelijk opgetreden. Met al die schitterende costuums was het een prachtig schouwspel. De voor zitter van Oeltgendag, dhr. Joh. van Dijk sprak een welkomstwoord en gaf de leiding over aan dhr. P. Balemans, die een en ander had georganiseerd. De medewerkenden waren ,,Burg. W. M. v. d. Harst-drumband"; de minirettes van „het Fort"; „Ministars" uit Dinteloord; „Ie Roozendaalse Miniretten Peloton"; Miniretten uit Oudgastel; Drumband en Muziekveren. uit Dinteloord; Drumband en Muziekveren. „E.M.M." uit Den- Bommel (in de Plaat vnsten ze niet dat Den Bommel zo'n pracht corps heeft) en als laatste de Zangvereniging „Adven- do", die het eerst optrad. Het was een grote muzikale omlijsting, die te 9.15 uur door dhr. Van Dijk met een woord van hartelijke dank werd gesloten. Voor hun medewerking werd dhr. en m^evr Balemans door dhr. P. Kamp, voorzitter van de Drumband, namens deze drumband enkele cadeaus aange boden. Alle medewerkende verenigin gen marcheerden na afloop naar het Veren, gebouw „'t Centrum" wat een prachtige afsluiting van deze avond was. Als gasten waren deze dag burge meester en mevrouw Van der Harst en de beide wethouders aanwezig. Ter afsluiting van de feestelijke dag hebben de aanwezige muziekkorpsen het Wilhelmus aangeheven. op vrijdagavond 29 augustus a.s., aanvang 19.30 uur zal in zaal „Vita Nova" van Aevssenstraat, erkend veilinghoudersbedrijf Amstelveen, Fa. M. Pijpers te Amstelveen t.o.v. gerechtsdeurwaarder v. Kampenhout en' Groen te Sommelsdijk een partij goederen publiek a contact bij opbod verkopen, waaronder nieuwe antieke hanglampen 6- en 12-delige cassettes zilveren servie zen platenspelers oude lampen commodes w.o. worteln. en eiken stereo apparatuur cassette recorders Bretonse klokken draagbare radio's wandomamenten delcenkisten lade- en hoekkasten bijzet- en telefoontafeltjes gouden sieraden w.o. dames- en herenhorloges perzische kleden en lopers gebruikte kleuren t.v.'s. en wat verder ter tafel zal worden gebracht. Alle artikelen worden verkocht onder volle garantie. Gelegenheid tot bezichtigen der goederen vanaf 18.30 uur. Voor handelaren en particulieren bestaat de gelegenheid tot het inbren gen van goederen tot 18.00 uur. DIRKSLAND In de raadsvergadering te Dirksland, a.s. donderdagavond zal afscheid geno men worden van dhr. J. C. Kalle. I.v.m. gevorderde leeftijd, hij is bijna 70 jaar heeft dhr. Kalle besloten het raadslid- maatsohap te beëindigen. Hij begon dat, voor de SGP, in december 1939 om het i.v.m. de oorlog in mei 1940 te beëin digen. Vervolgens werd hij weer lid van Herkingens gemeenteraad in 1949 tot 1962 en van de igemeente Dirksland van 1970 tot hecien. Ook de vader van dhr. Kalle, dhr. Joh. Kalle was destijds raadslid. Nu zal dhr. J. C. Kalle waar schijnlijk door zijn zoon v/orden opge volgd. In de donderdagavond te houden ver gadering zullen de geloofsbrieven van dhr. J. H. Kalle worden onderzocht. De heer E. Struijk A.E.zn. te Melissant die als eerstvolgende op de candidatenlijst van de SGP voorkomt heeft te kennen gegeven niet voor benoeming in aan- imerking te willen' komen. Een dief idie waarschijnlijk heeft ge dacht dat wij geen lering zouden heb ben getrokkeri uit al de berichten die we al over diefstallen hebtoen geprodu ceerd en misschien heel wat geld in huis zouden hebben heeft vannacht in het gebouw van drukkerij Gebr. de Waal z'n ronde gedaan. Hij vond wel iswaar een geldkistje met wat wissel geld en stuitte in een van de kantoren op een brandkast, maar dat heeft hem weinig opgeleverd. De sleutel van de brandkast was voor hem onvindbaar en hij heeft er een hele sjouw aan gehad die van zijn plaats te krijgen. Overigens zou hij er weinig wijzer van geworden zijn wanneer het openen' wel gelukt was want we zijn inmiddels zo ver standig geworderi alle geld op de veilige Bank te deponeren, wat we overigens ieder kunnen aanbevelen. De dief had dat eigenlijk best kunnen weten Zaterdag 13 september a.s. zal de grote jaarlijkse „Eilandenwedstrijd" Goeree-Overflakkee van de Brandweer corpsen gehouden worden. Als wed strijdterrein is ditmaal Ooltgensplaat gekozen. Veertien corpsen werken hier aan mee, die zich van 's morgens tot 's avonds 5 uur in zullen zetten om een zo hoog mogelijk resultaat te bereiken. De prijsuitreiking heeft na 5 uur plaats in het Veren, gebouw ,,'t Centrum". MIDDELHARNIS Tijdens zijn vakantie in Limburg is het Middelha misse raadslid L. C. Kie vit (55) door een lichte beroerte ge troffen. Dhr. Kievit liep samen met zijn echtgenote en de fam. Stuurman; met wie zij op vakantie waren, te win kelen' in Venlo toen hij onwel werd. Hij werd in het ziekenhuis aldaar op genomen en zou vanmiddag (dinsdag) naar een ziekenhuis in Utrecht worden overgebracht. In Utrecht woont de zoon van de fam. Kievit, Dick, die daar arts is. HERKINGEN Zaterdagmiddag heeft een 17-jarige (en derhalve onbevoegde) automobilist brokken gemaakt op de Peuterdijk. Hij reed daar en sloeg voor de bromfiet ser H. J. Struijk (16) linksaf waar door een botsing ontstond. De brom fietser brak zijn linkervoet en moest in het ziekenhuis worden opgenomen. De brommer werd vernield en de auto kwam in de sloot terecht.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1975 | | pagina 1