Maaskant Stellendam en Bru zonder nieuwbouworders Hialfv KitideAhaekfe iBus ontwikkeling van kunstharten fvan Xfii [van 11, ivan 13 ivan 2,5 Nieuwe materialen bevorderen G ERO altijd voor iedereen ruim en overzichtelijk in onze speciale showroom. A. Vroegindeweij Westdijk 46 - Middelharnis Nieuws uit Zeeland RABO - BANK STELLENDAM Uitslag acties t.g.v. opening ZOMAAR EEN PLAATJE l^ Vrijdags [Liter Cc [Krat 2^ ivan Sfé Bladz. 2 „E I L A N D E N - N I E U W S" Vrijdag 22 augustus ISi^B 32 augustus Maaskant's Machinefabrieken, in Brui- nisse en Stellendam zullen naar orders uit een andere bedrijfstak dan de vis- sery, waarin ze groot werden, uit moe ten zien. Een van de fabrikanten, dhr. Aart Maaskant gaf dat te kennen in een interview dat zaterdag j.l. door het Al gemeen Dagblad werd gepubliceerd on der de kop: „de wal neemt gas terug". De terugslag in de Noordzeevisserij door de maatregelen ter beperking van de visvangst heeft gemaakt dat de be drijven van de Fa. Maaskant in feite zonder werk zitten, zo wordt in het in terview 'geconstateerd. Dhr. Maaskant vertelt erin dat zijn bedrijf, gespeciali seerd in de levering van visserijschepen, vlak voor de vakantie het laatste schip heeft afgeleverd. Het was een kotter met een krachtbron van 1800 P.K., kos ten 3 miljoen gulden! Op de vraag hoe het nu met de be drijven verder moet zegt dhr. Maaskant te zullen proberen ergens anders orders vandaan te krijgen. Daarnaast is er het reparatiewerk en het droogdok met een hefvermogen van 600 ton. Over de werkgelegenheid lijkt dhr. Maaskant zich geen te grote zorgen te maken: „Zowel in Stellendam als in Bruinisse hebben we 35 man, goede ploegen, waarom we het zo lang mogelijk uit proberen te zingen. Misschien lukt het om werk te krijgen voor de olieindustrie op zee of opdrachten voor de inbouw van motoren in binnenvaartschepen", aldus dhr. Maaskant. Op de vraag of anderen de dupe van deze ontwikkeling zullen zijn wijst dhr. Maaskant erop dat door het uitblijven van nieuwbouw ook de toeleveringsbe drijven opdrachten zullen missen. Hij doelt daarbij op motorenfabrieken, tui gage, electriciteits-, schilders-, timmer en zandstraalbedrijven. De Fa. Maas kant is ook deelgenoot in een rederij met twee vissersschepen waarover hij zegt: „we zitten dus ook regelrecht in de problemen van de quotering en,over die quotering: de buitenwacht krijgt nu wel de indruk dat de vissers zich niets aantrekken van de beperken de maatregelen, maar de zaak ligt an ders, ledere visser erkent dat er gequo teerd moet worden maar dan wel zo dat er over vijf jaar nog een goede vloot over is. Misschien zouden de eenvou dig bespraakte vissers geassisteerd moe ten worden om met een sterkere klem van argumenten hun zegje te doen". Deze vraag- en antwoord-rubriek staat geheel ten dienste van de lezer die er kosteloos gebruik van kan maken. V\f vragen op velerlei gebied kunt u sturen aan: Redactie Eilanden-nieuwfS, postbus 8, Middelhamis, met in de linkerboven- hoek „Vragen-nibriek" vermeld. De vragen worden door deskundigen be antwoord en zuUen binnen enkele we ken na de inzending compleet met ant woord in deze rubriek worden gepubli ceerd. A.A.U.B. Op een gedrukte uitnodiging stonden onderaan nog de letters A.A.U.B. Ik dacht, dat het astublieft moest beteke nen met per ongeluk een a teveel, maar volgens m'n verloofde moet het iets zijn van „anders afwachtend uw bericht". Moeten we soms afschrijven als we niet kunnen komen op dat etentje? Antwoord: Neen, zo'n uitnodiging wordt niet verstuurd met „aanpakken als 't u belieft", zoals ook wel eens werd gedacht. En dan niets laten horen en op de bewuste datum gewoon komen aan schuivenDenkt u zichzelf eens even in de rol van de gastheer en gastvrouw. Die moeten vooraf toch wel weten, wie er wel en wie er niet komen. Op hoeveel porties en hoeveel bestek moeten ze an ders rekenen als niemand iets van zich laat horen? Juist omdat ze u behoorlijk willen ontvangen, verzoeken ze u, 'n be richtje te sturen of u al dan niet gehoor kunt geven aan hun invitatie. A.A.U.B. staat voor: Antwoord als 't u belieft! Er wordt ook wel R.S.V.P. gebruikt voor het Franse Répondre s'il vous plait, het geen het zelfde betekent. Maar zelfs al staat zo'n verzoekje er niét bij, dan moet u tóch bescheid geven als u wordt uitgenodigd voor een feest of voor een maaltijd. (En gaat u er heen, denk dan óók aan een bloemetje of andere atten tie voor de gastvrouw!) LAGER LOON Ik krijg nu een werkloosheidsuitke ring, maar ik kan weer aan de slag. Al leen het loon is dan een stuk lager dan die ondersteuning. Wat kan ik het beste doen? Antwoord: U kunt gerust het nieuwe werk accepteren en dan bij de bedrijfs vereniging een suppletie op dat lagere loon aanvragen. Dat kan in bepaalde ge vallen een half jaar worden verleend en bent u 45 jaar of ouder, dan kan het een jaar lang worden gegeven. In die tijd kunt u omzien naar beter beloond werk of als het meezit promotie maken. In elk geval is het toch beter iets om handen te hebben, dan stil te moeten zitten. VAKANTIEGELD Kan een hulpkracht, die alleen op za terdagmiddag in de winkel helpt, recht op vakantiegeld laten gelden en hoeveel moet ik dan uitbetalen? Antwoord: Recht op een vakantie uitkering bestaat slechts bij een dienst betrekking die meer dan een derde van de gebruikelijke arbeidstijd omvat. Dat is bij een enkele halve dag of twee hal ve dagen per week niet het geval, tenzij het speciaal is overeengekomen bij de gemaakte afspraken. Dat is zo bij de wet geregeld. Als het meisje altijd flink haar best gedaan heeft, mag u haar na tuurlijk toch wel een extraatje in de hand drukken. POEIER en MOEIER Mag ik schrijven poeier en moeier? Antwoord: Als u van school af bent, kunt u ongestraft schrijven zoals u zelf wilt, dus ook poeier i.p.v. poeder en moeier i.p.v. moeder dan moe. Als de lezer het maar begrijpt. TAPIJT VERVEN Waar kan ik een wollen tapijt laten verven? Antwoord: In de meeste gevallen is het onmogelijk een wollen tapijt te (la ten) verven, want de wol krimpt in het hete verf bad en uw tapijt wordt hard of vervilt. VONDELING Om mijn familiestamboom te comple teren, zoek ik de geboortedatum en -plaats van mijn grootvader van mijn overleden moeder. Zijn naam is me niet bekend, maar hij sprak Fries en hij was te vondeling gelegd. Antwoord: U verstrekt ons helaas te weinig gegevens. Als u niet eens de na men opgeeft, die deze vondeling kreeg bij inschrijving, en ons niet de gemeen te van herkomst en het jaartal van aan melding kunt opgeven, dan kunnen wij onmogelijk voor u nagaan waar deze overgrootvader vermoedelijk geboren is, laat staan op welke datum. Met alleen uw aanwijzing dat hij Fries sprak, ko men wij er niet. In de regel kunnen ba by's die te vondeling worden gelegd, nog niet praten. Dat Fries heeft hij la ter geleerd en zegt ons niets over zijn werkelijke herkomst. WRATTEN Ik heb verschillende middeltjes ge probeerd om enige lelijke wratten weg te krijgen, maar dat helpt allemaal niet. Wat kan ik er dan wel tegen doen? Antwoord: Wratjes kunt u zelf niet verwijderen. Het is de vraag, of een vakman dat kan, maar in sommige ge vallen is er wel een uitweg. Vraagt u uw huisdokter om een verwijsbriefje voor een goede huidspecialist. Deze kan bekijken om wat voor soort wratten het gaat en hoe de conditie van uw huid is. Als hij een mogelijkheid ziet om er iets .aan te doen, zal hij dat wel met u over leggen. HUUR OPZEGGEN Kan ik een kamerhuurdet met de eer ste van de maand opzeggen? Antwoord: De kamerhuurder heeft normaal recht op een opzegtermijn. Deze is bij maandelijkse betaling tenminste een kalendermaand, indien er geen an dere afspraken zijn gemaakt. Als u in de loop van een maand opzegt, moet u er dus een volledige volgende maand bijtellen. Zegt u de laatste van een maand op, dan is die ene komende maand voldoende. Gaat de huurder zelf eerder weg, dan hebt u nog recht op die volle kalendermaand kamerhuur. WINDHOOS Wat zijn de afmetingen van een windhoos? Antwoord: Het hangt er maar van af, wat u daaronder verstaat. Er zijn al wervelwindjes aan de lijzijde van hoge gebouwen die papier en vuil doen op dwarrelen, en cyclonen met brede slurf met een middellijk van 10 tot 150 meter. De laatste komen in ons land zelden voor (Borculo 10 aug. 1925, Veluwe 23 aug. 1950 en Tricht, Oostmalle, de West hoek 25 juni 1967), maar smalle wind hozen met een slurf van onder de tien meter doorsnede zijn er vaak gesigna leerd. Ze kunnen echter hoogstens een kwartier aktief blijven en meestal ko men ze niet in het nieuws, omdat ze niet altijd de grond raken, maar op een hoger niveau overtrekken zonder de aarde te treffen. De cyclonen die boven noord-Zweden en in de westelijke sta ten van noord-Amerika ontstaan door dat koelere lucht uit het westen door een gebergte omhoog wordt gedreven en dan boven de hete luchtlaag van de oostelijk daarvan gelegen vlakte gaat circulei;en, zijn krachtiger. In de V.S. komen ten oosten van het Rotsgebergte gemiddeld 240 windhozen per jaar voor. De windsnelheid in de kern van een tornado kan oplopen tot 50 meter per seconde, dat betekent 180 km per uur. De luchtdruk in de kern zakt tot enige tientallen millibaren beneden de lucht druk in de omgeving. Daardoor kunnen gebouwen openbarsten en worden da ken van huizen, auto's, mensen en die ren opgetild en elders neergesmeten. OUDE TONGE Cursus. Op maandag 1 september a.s. start de kursus „Binnen blijven, be zig blijven", in het Interkruisgebouw aan de Arendstraat. Aanvang 8 uur. Men kan zich hiervoor opgeven bij zus ter V. Wijk en zuster Jochems. MIDDELHARNIS (naast Ford) Tel. (01870) 39 75 Reparatie en inruil van alle merken. De problemen waarmee de makers van kunstharten te maken hebben zijn uiterst complex, vooral omdat het men selijk hart per jaar gemiddeld 42 mil joen slagen maakt. Dit betekent dat de wetenschappelijke researchmedewerkers van de Goodyear Tire Rubber Com pany (V.S.) steeds zoeken naar materia len met een zo lang mogeUjke levens duur. Een van de veelbelovendste materia len die tijdens de afgelopen tien jaar van onderzoek door Goodyear naar voren is gekomen heet polyolefin, een syntheti sche rubbersoort. Polyolefin heeft tij dens proeven voor industriële toepas singen meer dan 150 miljoen doorbui gingen goed door staan; vijfmaal zoveel als natuurrubber, aldus researchmede werker David Hillegass. Wil men echter het rubbermateriaal met succes kunnen toepassen dan moet het in staat zijn minstens 10 jaar te functioneren hetgeen neerkomt op 500 miljoen pompbewegingen. Een ander probleem dat de Goodyear technici langzamerhand onder de knie beginnen te krijgen is dat van de bloedstoUing. Hiervoor werd in samenwerking met het Akron City Hospital in Ohio een materiaal ontwikkeld met de naam Electrolour. Het is een polyester weef sel dat door toepassing van een speciale polyurethan coating de bio-elektrische en anti-stoUingsfuncties van menselijke bloedvaten dicht benadert. De Goodyear onderzoekers concen treren zich thans op het combineren van de eigenschappen van zowel polyolefin als polyurethan voor het vervaardigen van een sterk flexibel materiaal dat een goede verenigbaarheid met bloed bezit. Een andere belangrijke stap in de ont wikkeling van kunstharten is het ge bruik van stalen vormen (matrijzen), waarmee de onderdelen van een kunst- hart met grote nauwkeurigheid ver vaardigd kunnen worden. Deze techniek maakt het mogelijk deze onderdelen sneller te vervaardigen dan in het be ginstadium van het kunsthart onderzoek toen de proefmodellen nog met de hand werden vervaardigd. Het ontwerpen van kunstharten is gevorderd tot het punt waarop medische onderzoekers, zoals die van de Cleve land Clinic,t hans de beschikking heb ben over kunstharten die klein genoeg zijn om in het menselijk lichaam te wor den ingeplant. Tot dusver zijn de expe rimenten beperkt gebleven tot dieren. De implantaties bij dieren waren succesvol gedurende een periode van ongeveer drie maanden. Er moet echter nog steeds gebruik worden gemaakt van een externe krachtbron om het kunsthart te activeren. Men denkt nu aan de ontwikkeling van een zeer klei ne, compacte generator wellicht met toepassing van atoomenergie die in het lichaam kan worden ingeplant om het functioneren van het kunsthart ge durende lange tijd te verzekeren. THOLEN Vijftigduizendste bezoeker zwembad. Na een openstelling van 85 dagen van het nieuwe zwembad aan de Zoekweg kon men maandag de 50.000ste bezoeker verwelkomen. Het was mevr. Bout, die voor dit heughjk feit een geschenk werd aangeboden. Zondagssluiting sportaccomodaties. De gemeenteraad van Tholen heeft een brief van de Geref. Gemeente te Tholen ,om alle sportaccomodaties op zondag te sluiten voor kennisgeving aangenomen. De S.G.P.-fractie was het eens met de inhoud van de brief en zei bij de aanstaande begrotingsbehande ling op deze brief terug te komen. Benoeming. In de vacature van mej. S. 'Dorst, die naar de gemeentesecretarie in Eindhoven vertrekt, is tot adminis tratief medewerker bij de dienst Ge meentewerken te Tholen benoemd mevr Van der Linden te St. Maartensdijk, zulks met ingang van 18 augustus j.l. POORTVLIET Benoeming. Dhr. P. Oudesluijs is met ingang van 18 augustus benoemd tot le raar handtekenen en schilderen aan de lagere technische school te Middelburg. T.g.v. de opening van de Bank op 4 juli zijn diverse akties gehouden waar aan jong en oud hebben deelgenomen. Onderstaand de uitslag: Jeugdkleur- en tekenwedstrijd: Jan van Damme, Spuipad 23, zwembril en boekenbon; Klazina Sperling, Mo lenkade 28, platenbon; Cornells Visser, Voorstraat 58, figuurzaagset en boeken; Sonja van Driel, Kon. Julianastr. 18, schooltas en boekenbon; Bert Malie paard 35, voetbal; Petra v. Splunter, Oostdij kseweg 97a, Goedereede, pols horloge; Odette Groos, Molenkade 19, Stellendam, pop en boekenbon; Jeanette Witte, Oostdijkseweg 17, Goedereede, borduurdoos en boekenbon; Ineke Loef, Voorstraat 85, polshorloge; Jan Tiele- man, Z.Z. Haven 19, Goedereede, school tas en boekenbon; Jacob van Seters, Sluisplein 13, voetbal; Kommer Tanis, Duinroosplein 8, Goedereede, boeken bon. Aktie naamgeving scheepsmodel: Mevr. V. Heest-Melissant, Deltastr. 2, Stellendam, fototoestel; de gekozen naam voor het scheeps model luidt: „RABO 1975 VOORUIT". Fotopuzzelwedstrijd Dhr. L. Menheer, Nieuweweg 87, Stel lendam, reis, Ie prijs; Ria Redert, Haveneind 6, Goedereede, radio/cassette recorder, 2e prijs; A. Breederveld, Kerkhof laan 16, Stel lendam, polshorloge, 3e prijs. MIDDELHARNIS Gevonden en verloren voorwerpen GEVONDEN: Lipsleutel, rood etui met 2 sleutels, ring met sleutels, bruine por temonnee, herenfiets „Bato", zwarte keeshond, blauw geborduurd spijker- jack, bruine lederen handschoen, snel binders, goudkleurige parkerballpoint, lichtblauw broekpak, groene kinderfiets „Gazelle", huissleutel, bruine porte monnee, schildpad, doos haardrogers, armbandje met naam René, doos met 6 rollen structuurbehang, fietssleutel, bont gevlekte poes, dameshorloge „An- cre", sleutel met kettinkje, lichtbeige sleutelhanger met 4 sleutels, rode por temonnee, autosleutel nr. 387437, sleu telbos (3 sleutels), herenfiets „Juncker", dameshorloge „Union", geel vsrindjack met capuchon, herenhorloge „Kienzier", verzekeringsplaatje PNP-562, autosleu tel aan ring, blauwe damesfiets „Ricar- do" zonnebril in etui, sleutelring met 1 sleutel. VERLOREN: rapport lagere school, 2 b.b. 25,—, 1 b.b. 100,—, zilveren armband met naam Ondré, zilveren schakelarmband, rode kinderdriewieler, grijs met wit jongensjack, gouden speld met 11 edelstenen, koperen bel van ijs- De telefoon heeft vrijdagavond nau welijks stilgestaan, zoveel mensen bel den om ons de naam van het meisje te noemen. Welnu, het was de 6-jarige Marjan Hobbel uit Nieuwe Tonge. Mar jan zit pas op de grote school; de foto werd vorige week zaterdag gemaakt toen de verkeerstuin in Nieuwe Tonge in gebruik werd genomen. Een telefoon tje kregen we van het nichtje van Mar jan, Karin Melissant, tante Janny Vis ser waagde er een telefoontje aan e we kregen het ook te horen van Bel Prins en van mevr. van Zielst die steeil met Marjan naar het zwembad gaat. Ook meester Dorsman liet ons haarl naam even weten en een kaartje kwa;l er van de ouders van Marjan. Haar fel heeft dan wel succes gehadI m hopen dat dat ook deze week weer hel geval zal zijn en dat we spoedig horal wie het drietal op bovenstaande foto m cokar, groene jongensfiets, zwarte bril in rode koker, damesportemonnee inh. 40,blauw damesvest, gouden broche lichtbruine portemonnee inh. 500, zwarte damesportemonnee inh. 45, bruine herenportemonnee inh. 2 b.b. 25,— en 2 b.b. 10,—, rood kabelslot, oranje jack, dekzeil, zwarte damesfiets „Gazelle", damesfiets „Arizona", bruine portemonnee, gouden damespolshorloge „Pontiac", afghaanse windhond, dui kershorloge, ijzeren boodschappen- mandje, groen werkjasje, rode kinder portemonnee, groene kinderfiets, blau we herenfiets, groen nylon jack met ca- puchon.b roche met diamantjes, rodsl bromfietshelm, bruine portemonnee, kinderfiets paars, zwarte herenporte-l monnee inh. 100,rijbewijs, lichtbJ knipport. inh. 12,50, blauw kinderjasjel 5 loten staatsloterij, sterrenbeeld hacl gertje schorpioen, zwarte damesfiets, bril met donkerbruin montuur, hereil horloge Pontiac, gouden zegelring msj blauwe steen. Inlichtingen omtrent deze voorwerpe:! op het groepsbureau der Rijkspolitie, Hof laan 52 te Middelhamis. Tel. (018;i| 2444. ledere werkdag van 08.00 - uur. Beste meisjes en jongens! Als in dit kinderhoekje het vierde raadsel wordt geplaatst, wil dit nog niet zeggen, dat het inzenden is. Er komt namelijk nog een vijfde raadsel in augustus. Gaat het maar na op de ka lender: vijf vrijdagen in deze maand. Jullie moeten dus nog wachten tot de volgende week om in te zenden. Ondertussen kunnen jullie al voor een mooi vakantieopstel zorgen. Ik ben be nieuwd wat er voor de dag zal komen. En nu volgt hier dan AUGUSTUSRAADSEL 4 Ik schrijf 33 lettergrepen op. Uit die lettergrepen moeten 9 woorden worden gevormd, waarvan ik de betekenis zal omschrijven. Hier zijn de lettergrepen: a a al ba ba be ber bie cha chi chi de e el el je ka Ie li los ma na nen nus pol re rub ten tij ur us ze ze En nu volgt de omschrijving van de woorden die gevormd moeten worden uit die lettergrepen: 1. Andere naam voor Gideon (Niet Gi- dion zoals in één van de vorige kranten stond). 2. Eén van de grote profeten. 3. Mochten onder anderen geen wijn drinken, en hun hele leven moesten zij in tenten wonen (Jeremia). 4. Christen in Rome, door Paulus ge- grpet in het laatste hoofdstuk van de Brief aan de Romeinen. 5. Vader van de discipels Jacobus en Johannes (Markus 1). 6. Welsprekend man; medewerker van Paulus (Handelingen 18). 7. Tegenstanders van Stefanus (Handelingen 6). 8. Vader van Samuel. 9. Laatste profeet uit het Oude Testa ment. Als deze woorden goed zijn, vormen de beginletters er van de naam van de stad des vredes. BRIEFWISSELING Kees Droger, Middelhamis. Als je dit leest, is voor jou de vakantie pas afge lopen. Maandag zal jouw school begin nen. Ik hoop dat het niet te moeilijk voor je zal zijn op de havo. Als ik je laatste rapport van de basisschool be kijk, heb ik wel moed dat het zal gaan. Dat rapport bevat niets anders dan mooie cijfers. Die hoge cijfers zal je op de havo denkelijk niet houden, maar het kan wat lager ook. Rinus Guiljam, Krabbendflke. Aller eerst nog hartelijk gefeliciteerd met je verjaardag. Het is weer al een poosje geleden, maar' in de vakantietijd is al les zo'n beetje uit z'n voegen, vooral wat de tijd betreft. Nu ben je van de lagere school af, en je gaat naar Goes. Je schrijft niet naar welke school in die stad. Dat zal je wel eens geschreven hebben, maar mijn gedachten gaan langzamerhand minder worden. Ik hoop dat het daar goed zal gaan. Connie van Groningen, Middelharnis. Toen je de brief schreef, had je nog an derhalve week vakantie, lees ik. Maar nu ga je weer geregeld naar school, en het lijkt wel of het geen vakantie is ge weest. Maar het was wél vakantie: naar Ouddorp en naar Linschoten met Liset- te! Dan beleef je een heleboel en dan is er wat te vertellen. Ik denk dat Jan ook niet uitgepraat raakte, en Els niet min der! Jan Kastelein, Zeist. Ik denk dat het wel naar je zin ging in Blauwkapel. Een uitstapje naar Maartensdijk wil er ook altijd wel in. Wat vond je het inte ressantste in de hele vakantie? Het zou wel leuk zijn als ik dat van al de kinde ren eens wist. Nu gaat alles weer ge woon in het huisgezin en op school. En dan moeten we zeggen: Oost, west - thuis best! Eric Guiljam, Krabbendijke. Hartelijk gefeliciteerd met je verjaardag, Eric! Ik hoop dat er veel gezonde jaren mogen volgen. Je laatste brief heb je verba zend vlug geschreven. Dat zie ik aan de letters. Het was ook vakantie, én in- plaats van tijd over, heb je dan tijd te kort. Ik hoop dat het je verder goed mag gaan. Door middel van Rinus hoop ik van tijd tot tijd wel iets van je te ho ren. Gelukkig dat we geen rlizie gehad hebben. Misschien was je dan wel eer der er mee opgehouden. Clara van der Wende, Ouddorp. Voor jou is pas de vakantie ten einde. Wat heeft die lang geduurd! Of was die, achteraf beschouwd, toch vlug om? Je bezigheden heb je wel gehad, maar ook ontspanning, vooral met de drie vrien dinnen. De boog kan niet altijd gespan nen zijn, hè? Wat is het heerlijk als het eens echt zomer is zoals nu. Zo hebben we het niet elke zomer. Er zijn mensen die zeggen dat het geen zomers meer zijn als vroeger. Wat bedoelen ze dan met vroeger? Het klimaat in ons land is de eeuwen door nog wisselvallig ge weest. Sterkte bij het weer naar school gaan. Wilma Bechtum, Dirksland. In het be gin van de vakantie waren er wel eens dagen dat het geen weer was voor „strange", maar later was het dag voor dag strandweer, weken achter elkaar. De mensen die tijd hadden en gezond heid, hebben er van kunnen profiteren. Bij het mooie weer moet er ook nog ge zondheid komen, want anders hebben we er weinig aan als de zon zo heerlijk schijnt elke dag. En nu naar school. In het begin valt het niet mee, maar het móét. Steeds vakantie kan niet; het zou niet goed zijn; we zouden veel te lui worden. Ima Lodder, Sommelsdyk. Ik hoop dat je de havo goed zal kunnen volgen. Zie je er niet tegen op? Wat is de Bos atlas een kanjer van een atlas, hè? Wat staat daar veel in. Gelukkig dat je niet alles moet leren. In Echteld ging het goed naar je zin, hoor ik. Geen wonder. het is een heel andere omgeving, en hi| is leuk werk voor een meisje om mei een echte „pop" te spelen. Nu was tel een echte luier die je moest aandoen, èI dan mee gaan om te melken! Je zou al nog best een weekje bij getekend heb| ben, maar er is overal een tijd van. Hanny Polder, Dirksland. BedarisI voor het toegezonden fotootje. Nu weef ik hoe je er uit ziet. Ik heb een lilein-l kind dat ook zoiets moet dragen vooi| haar rug. Eigenlijk moet ik zeggen „Moest" dragen, want ze is er nu vaiial| Het heeft geholpen. Dus ook maar moed houden. De dokter was laatst ooil tevreden, dus dat geeft weer moed, lil als er niets aan gedaan wordt, heb jtl daar later spijt van. Dan is het niet F meer te verhelpen. Was het leuk toeii| Arjo er was. Ik ken ze niet, hoor. Allemaal de brieven heb ik nu be-l antwoord. Het kan zijn dat er nog en kele brieven nadruppelen, maar die krijgen dan in het vervolg wel een beurt. In de vakantietijd gaat het wall ongeregeld. Niet al de kinderen kondei op tijd hun werk inzenden, omdat zt voor bepaalde tijd van huis waren, M de krant niet ontvingen in het vreeimifl land of in een andere stad of ander dorp. Alles komt na de vakantie weal op zijn pootjes terecht. Voor de meeste moeders is het weer fijn dat de kinde ren elke schooldag weer geborgen zijnl Ze hebben gehoopt dat er in de vakan- tietijd geen ongelukken zouden gebeu-l ren, of (wat nog erger is) een jongen oïj een meisje nooit meer levend thuis zoï! komen. In de vakantie sta je daar maa!| voor. In de krant lezen we van vrese lijke ongelukken door de ontstellende drukte op de wegen. Als wij en onze kinderen weer gf'i zond mogen zijn om ons werk te ver richten, is dat een grote zegen en een onverdiende bewaring. Maar ook na de vakantietijd blijve» de zorgen over ons en over onze kinde ren. Ook dan kan er iets gebeuren da! we nooit meer zullen vergeten, hoe laij8 ons leven ook zou mogen duren, W^ hebben elke dag Gods bescherming no dig. Wij kunnen ons en onze kindere» niet behoeden. Alleen in Gods hoede zijn wij veilig. Dat geeft een afhanke lijk leven. En daarom, jongens en meis jes, hebben we dag voor dag de Heeiï nodig. Daarom moeten wij hem elke daê bidden of Hij ons genadig mocht zijn. Wij hebben Hem niet alleen nodig ons te bewaren, maar Hij moet ons o"'' met alle goed verzorgen, voor de tijd voor de eeuwigheid. Laten we de Heere niet aan de kar' zetten, zoals door zo velen gedaan wordt. Laten wij dicht bij Hem leven f' Hem vragen of Hij onze Leidsman zf willen zijn, om ons naar ziel en lichaav te schenken wat we nodig hebben. Doet allemaal jullie best, op school i- waar dan ook, waar onze plicht ons roept. Doet ook niet mee aan baldadi?- heid en vernieling, waar ik wel eer.- over lees in de krant. Wij zijn geen beesten, maar wij willen laten zien da' we mensen zijn. De vriendelijke groeten van jullie OOM KO. óp de avond de gemeenteraac openbare raadsz ineentehuis te N zitterschap van Bij de ingekoi voor kennisgevir ■was ook de me meester bij Kor noemd, waarvoc ihevr. A. F. va Schutter (V.V.D. heel hartelijk sprak de wens ■van samenw^erk dlgd zal blijven.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1975 | | pagina 6