Wie een kuil graaft voor een ander GEEN AARDGAS IN OUDE-TONGE Sehiider Vogelaar exposeert werk in Diensteacentmm N.V. EMGO 'Niiasnds riM Dinsdag 19 augustus 1975 No. 4414 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOULANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN MRKSLAND: ES uis! s 1, Op woensdagavond 20 augustus moet van 19,00 uur tot ca. 24.00 uur, de gastoevoer onderbroken worden wegens werkzaamheden aan de hoof dtransportleiding. De verbruikers in Oude Tonge wordt verzocht woensdagavond de hoofdkraan bij de gasmeter te sluiten. Er bestaat een kleine kans dat ook ACHTHUIZEN, DEN BOMMEL, GOLTGENSPLAAT EN STAD AAN 'T HARINGVLIET zonder gas komen, deze verbruikers zullen in dat geval per geluidswagen gewaarschuwd worden. Zware, maar snelle Haringvlietzwemtocht te Stellendam Zwemwedstrijden om de Eïlandbeker te Stellendam Pony dood na aanrijding Botsing, meisfe In ziekenhuis a^[v^sHa^a 03 uo SojjoH uoci Lestijden gym. ver. Middelharnis- Sommelsdijk Schaakvereniging „De Zwarte Pion"' W.IVI.Z. constateerde s Record waterverbruik tijdens hittegolf 200 m2 schurveling afgebrand Brute aanrander snel gegrepen Herijk van maten en gewichten Nieuwe Mercedes op de kop in sloot Interessante dienst in Goedereede MIDDELHARNÏS Mi^M Park,, op rei; .Uur POSTBOX 8 M MIDDEIiHARNIS Bedactie en advertenties: Kantoor Langeiweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629 >- Na 5.30 uur (01870) 33 82 Giro 167830 Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 6,55 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 25 cent per mm. Bii contract speciaal tarief. ver- taxatie, i kostei Het is niet helemaal waar dat de P.T.T. vorige week, in de 2e Stoofweg te Dirksland, een kuil groef voor een ander, teneinde er zelf in te duikelen, ;aar wel liet ze er door een aannemer, de smalle wegberm, een kabel leggen. ie sleuf werd gedicht en langs de weg erd d.m.v. een bordje gewaarschuwd ■oor de zachte berm. Uitgerekend een eigen P.T.T. wagen, bestuurd door mon teur Jan de Witte uit Middelhamis moest gistermorgen in de sleuf terecht komen. Het ging van kwaad tot erger en de wagen kiepte zijdelings in de sloot. Chauffeur en bijrijder Leen Al- bregts kwamen er puntgaaf uit maar vielen ten hoon aan collega's die eraan herinnerden dat dat bordje er toch s'tond. Enfin, garage Campfens heeft de V.W.-bus,z waargeladen met monteurs spullen, op het droge gebracht maar de wagen lag zo moeilijk dat er P.T.T. spierkracht aan te pas moest komen. Een stevig werkpaard dat in de aan grenzende wei liep liet zich nergens toe verleiden nd. even, ek. els- -3291, geviiig oten. O km- Met regen en wind zyn zaterdagoch tend 10 uur, de deelnemers, variërend in leeltijd van 10 tot 46 jaar, van start ge gaan voor de Haringvlietzwemtocht ^angs de spuisluizen bij Stellendam. Met hoge golven en een harde wind in de ug, zagen de snelste deelnemers kans, |»et Haringvliet binnen een uur over te vemmen. Aanvankelijk lag hef in de bedoeling ffanaf het strand bij Hellevoetsluis te •tarten, maar de organisatie o.l.v. dhr. Snoey zag daarvan af en liet de deelne- ners vanwege het weer vanaf het strand bij Stellendam starten. De begeleidende boten, w.o. „de Tille" van Rijkswaterstaat en de Ouddorpse Heddingsbrigade hebben het op hun beurt, door de striemende regen, ook al Met makkelijk gehad. Vooral de men- |sen in de open boten waren bijna net zo Hat als de zwemmers en zwemsters in het water. Gelukkig was het Haringvliet net 22 gr. niet koud. 3 deelnemers heb ben de strijd moeten staken en zijn door 3e O.R.B, uit het water gehaald. De deelnemers(sters) die de tocht vol- Ibracht hadden, stapten vermoeid maar fzeer voldaan het strand van Hellevoet- I sluis op, alwaar hun kleren gereed lagen en zij op warme worst getracteerd wer- den. In het gebouw van Delta-Expo werden tot slot de herinneringsvaantjes uitgereikt door wethouder L. Visser, ere-yoorzitter van K.Z.C, „de Stelle", die in zijn toespraak de deelnem(st)ers feliciteerde met deze prestatie, óók de genen die waren uitgevallen, want ook zij hebben de moed gehad aan deze tocht te beginnen en een groot gedeelte te zwemmen. Voorts complimenteerde hij dhr. Snoey, die veel vrije tijd opof- lert voor de zwemsport. Tot slot dankte dhr. Snoey een ieder die aan dit zwemevenement zijn of haar medewerking had verleend, n.l. de heren van Rijkswaterstaat en de Ouddorpse Reddingsbrigade o.l.v. dhr. L. Tom. Het Haringvliet hebben overgezwom- men; dames; uit Stellendam: E. Grinwis, E. V. Heest, C. v. d. Nieuwendij k, M. v. u. Wal, C. Blokland, N. Blokland, C. Wielaard, I. Hogchera, E. v. Dam, C. v. Keulen; uit Rotterdam: D. Rotmeijer, H. Rotmeijer, A. Meijndert; uit Middel hamis: A. V. Eesteren, J. de Blok, T. Appel; uit Ouddorp: S. Westhoeve; uit Klaaswaal: B. A. VoUaard-Vink; uit Ooltgensplaat: J. de Vos. Heren: Stellendam: H. Timmer, K. v. Seters, C. E. v. Weezel, A. Human, J. Kurvink, A. v. d. Nieuwendijk, A,.. v. Lenten, J. Snoey, R. de Blok, D. v. Se ters, K. Kroon, J. A. M. Kool, J. v. Soest, Middelhamis: J, Campfens, J. Mooy- aard, B. Vroegindeweij, A. v. Oosten brugge, J. Boeter, Hellevoetsluis: K. v. Dam; Ouddorp: H. A. Westhoeve, M. Lokker; Rotterdam: R. Douw, J. D. de Bruin; Ridderkerk: H. J. v. Duijn- Schouten, Oude Tonge: D. de Berg; Klaaswaal: A. Vink; Den Bommel: J. v. Wieringen. A.s. zaterdag worden in het zwembad te Stellendam zwemwedstrijden gehou den om de Eilandbeker. Voor de vijfde maal zullen deze jaarlijkse wedstrijden, de strijd om de ereplaatsen doen ont branden tussen de zwemverenigingen uit Middelhamis, Dirksland en Stellen dam. De beste zwemmers en zwemsters van het eiland zullen in Stellendam aan de start komen voor de schoolslag, borst- crawl, rugcrawl en estafette. De beker, 5 jaar geleden in het leven geroepen door de heren L. Tom en M. Snoey, is thans in het bezit van de Schotejil uit Middelhamis. Evenals andere jaren, zal het aan spanning niet ontbreken. Toe schouwers en supporters worden ver zocht tijdig aanwezig te zijn, willen zij nog een plaatsje vinden langs het Stel- lendamse bad. Gewoonte getrouw is het met deze wedstrijd zeer druk in en langs het zwembad. Ook dit jaar heeft bakkerij Troost uit Stellendam, medailles be schikbaar gesteld voor de beste drie zwemmers en zwemsters op de div. on derdelen. De wedstrijden beginnen pre cies 16.00 uur en zullen ca. 18.30 uur afgelopen zijn. OUDE TONGE Vorige week donderdagavond laat is een automobilist uit het Hank op de Oudelandsedijk tegen een daar lopende pony aangereden. De pony ging er na de botsing vandoor maar werd later dood aangetroffen. Het dier was eigendom van veehandelaar J. de Boed. Op de knusing Ruigrockstraat - Mari niersweg had zaterdagmiddag een aan rijding plaats tussen twee personenwa gens. De botsing ontstond toen de be stuurder van een Opel geen voorrang verleende aan een van rechts naderende Eend. De Eend sloeg door de kracht van de botsing over de kop. Een inzittende, de 15 jarige F. Talaqua werd daarbij dermate verwond dat ze naar het zie kenhuis vervoerd moest worden. 89 61 (iiSIO) -pi siniiuossa:(B3i{0(l na -ufi/W 'NaiOaSaO puoab ua S^p oxausS op UBp ftJO^ClxS OZUO UO 31BBZ -uoss9;B3nsp OZUO SI uopaqgjpuB^s -uiooniuiBj onoAopSnojA suaSoAi i -s-v sn'jsnSnB jj Sep ft ja OUDE TONGE - OOLTGENSPLAAT Op de Bosweg te Ooltgensplaat is za terdagavond een bromfietser, de 17- jarige W. L. uit Oude Tonge tegen een naderende personenwagen gebotst, L. reed daar met twee kameraden en zijn plotseling uitwijken naar links heeft niemand kunnen verklaren. De jonge man werd ernstig aan zijn linkerbeen gewond. Hij is in het ziekenhuis te Dirksland opgenomen. Deze weök zijn de less-eri van de gym. ver. Middelharnis-Sommelsdijk weer gestart. Door omstandigheden kunnen de jongens groepen niet meer in de Sporthal trainen. Zij verhuizen m.i.v. zaterdag 23 augustus naar de gym. zaal van de J. C. van Gentschool aan de Molenlaan in Sommelsdijk. De jongens van 12 t.m. 15 jaar heb ben les van 9 tot 10 uur; de jongens van 7 t.m. U jaar van 10 tot 11 uur. De overige lestijden zijn: Kleuters t.m. 6 jaar maandag van half 5 tot half 6 in de sporthal. Meisjes van 7 t.m. 9 jaar woensdag van 6 tot 7 uur in de sporthal. Meisjes van 10 t.'m. 12 jaar woens dag van 7 tot 8 uur in de sporthal. Meisjes van 13 t.m. 15 jaar woens dag van 8 tot 9 uur in de sporthal. Dames vanaf 16 jaar donderdag van half 9 tot half 10 in de zaal van de V.G.L.O. aan de Juliana van Stolberg- laan. Dames rekreatief dinsdag van half 9 tot half 10 in ide sporthal. Heren vanaf 16 jaar vrijdag van 7 tot 8 uur in de sporthal. Heren trimgroep maandag van 9 tot 10 uur in de zaal van de Openbare Basisschool aan het ibeneden' Zandpad. Trampoline springen en vrij turnen zaterdag van 9 tot 10 uur in de sport hal. Na de voetballers beginnen nu ook de schakers langzamerhand uit hun „zo- merslaap" te ontwaken. Bij de schaakvereniging „De Zwarte Pion" uit Middelhamis wordt het nieu we schaakseizoen traditiegetrouw geo pend met de algemene ledenvergade ring. Deze vergadering zal gehouden wor den op maandag 1 sept. a.s. om 20.00 uur in de bovenzaal van Café de Kok te Sommelsdijk. Aspirant-leden en andere belangstel- ler'^sn zijn hartelijk welkom. Zij hoeven zich niet te laten afschrik ken door het woord vergadering, want het uitermate bekwame bestuur van de De Zwarte Pion zorgt altijd voor een zeer snelle afwerking, zodat om 21.00 uur nog een massaal snelschaaktoernooi kan plaatsvinden. 8 sept. a.s. start dan de huishoudelijke competitie, vermoedelijk met drie afde lingen van ongeveer 12 spelers. Inlichtingen over De Zwarte Pion worden U graag verschaft door M. Ver- olme, Azaleastraat 51, Sommelsdijk, tel. (01870) 3266. De zeer warme dagen in het begin van augustus, met voor Nederlandse be grippen bijna tropische temperaturen, hebben voor de W.M.Z., die ook Ooeree Overflakke tot haar verzorgingsge bied telt, voor eert nieuw record in de waterafgifte gezorgd. In de periode 4 tot en met 8 augustus, kwamen hoge tot zeer hoge dagafgiftes voor, met vrijdag 8 augustus als absolute topdag, toen totaal 152.289 mS door de pompstations afgezet werd. Met uitzondering van Zeeuwsch-Vlaanderen, kwamen in alle regio's in het verzorigingsgebied van W.M.Z. de hoogste etmaal verbruiken die ooit geregistreerd werden voor. Hoewel de vraag naar water erg groot was, deden zich in het systeem van winning-zuivering-transport-distribu- tie geen noemenswaardige stagnaties voor. Een uitzondering was West- Zeeuwsch-Vlaanderen. Ook in het oos telijk deel van Schouwen-Duiveland en Goeree-Overflakkee was er tijdens de piekuren sprake van een drukvermin- dering. Voor deze twee voormalige ei landen wordt momenteel hard gewerkt aan uitbreiding van het produktie- en' transport-systeem. De flinke regenbuien tijdens het weekeinde van 9 en 10 augustus zorg den tijdig voor „verlichting". De water afgifte was imaandag 11 augustus weer praktisch geheel tot het normale „maan dag-peil" teruggevallen. Goeree-Overflakkee gebruikte op 4 aug. 7.663 m3, op 8 aug. 8.099 m3 en ter vergelijk op 2 aug. '74 7094 m3. Ook op Flakkee laat de 8e aug. een re cord afname zien. OUDDORP Vrijdagmiddag is langs de Stelleweg de begroeiing van ca. 200 m2 schurve ling afgebrand. Waarschijnlijk zijn het spelende kinderen geweest die het vuur hebben veroorzaakt want de politie vond later zeven lege lucifersdoosjes en een aantal sigarettenpeukjes. De Ouddorpse brandweer had de brand snel onder controle. MIDDELHARNÏS Een minutieuze opsporingsaktie van de Rijkspolitie Middelhamis, in samen werking met de districtsrecherche te Dordrecht naar de man die vrijdagavond rond 9 uur een 43 jarige vrouw uit Som melsdijk met geweld in zijn auto mee nam en op een afgelegen plaats, in de polder Westplaat, ontucht met haar pleegde, heeft tot het aanhouden van de dader geleid. De politie had tijdens het onderzoek, dat in het week-end, gecoör dineerd door Mevr. P. M. VoUebregt, wnd. Off. recherchezaken, onvermin derd doorging, zoveel bewijsmateriaal verzameld dat maandagmiddag tot ar restatie van de verdachte kon worden overgegaan. De 29 jarige werkloze steenzetter B. van S. uit Middelhamis, gehuwd en va der van 3 kinderen, heeft inmiddels be kend het feit te hebben gepleegd. Zijn depressieve toestand i.v.m. zijn werkloosheid, waardoor hij vrijdag avond ook was gaan drinken, zouden hem tot zijn daad hebben gebracht. Hij volvoerde die in de wetenschap dat hij zijn slippers achtergelaten had op de plaats waar hij de vrouw in de auto trok en dat voorbijgangers dat hadden waargenomen. Het waren die toevallige getuigen die direct na de ontvoering de politie alar meerden. Een van hen heeft tevergeefs getracht de auto te volgen. Op de plaats waar de fiets van de vrouw lag, achter de sporthal, vond de politie de heren slippers en de tas van de vrouw uit de inhoud waarvan haar identiteit bleek. Om half twaalf 's avonds werd zij door de bruut in de omgeving van haar wo ning afgezet. Zij heeft zich onder dok tersbehandeling moeten stellen. De verd. zal a.s. vrijdag voor de Off. van Justitie worden voorgeleid. OOSTFLAKKEE De herijk van maten, gewichten en meetwerktuigen zal voor geheel Oost- flakkee plaats hebben op dinsdag 26 augustus a.s. van 9.30 tot 12.00 en van 13.00 tot 17.00 uur in de Brandweerka zerne, Beneden Oostdijk 20 te Den Bom mel. De oproepkaart s.v.p. meebrengen. OUiDDORP Een inwoner van het Zeeuwse Nieu- werkerk, dhr. P. Geels, is in de vroege zaterdagavond met zij nog nieuwe Mer cedes op de kop in de sloot terecht gelkomen. Dhr. Geels droeg autogordels waardoor hij geen letsel opliep. De Mercedes ging kopje onder. Het gebeurde toen de bestuurder, rij dend op de Groeneweg toen hij in de iberm kwam een te felle reactie maakte waardoor hij aan de andere kant van de weg in de sloot schoot. Op vrijdag 29 aug. a.s. 's avonds om 8 uur zal in de Ned. Herv. Kerk een spreekbeurt worden vervuld door dhr. Lambregt, wonend in Amerika. Dhr. Lambregt is de auteur van het prachtige boek: „In Zijn armen de Lammeren". Aan deze avond zal door de Zangver. medewerking worden verleend. DIRKSLAND Zangvereniging De zangvereniging der Ger. Gem. „Soli Deo Gloria" hoopt op donderdag 21 aug. a.s. haar repeti ties weer aan te vangen om 8 uur in het verenigingsgebouw. Onze vereniging behoeft enige aan vulling, de dames en heren die met ons willen meezingen verwachten wij gaar ne op onze repetitieavond. We zingen elke donderdag van 8 tot 10 uur. U bent van harte welkom. Het bestuur. OOLTGENSPLAAT Oudpapier voor de Drumband. De Burgemeester W. M. van der Harst drumband is voornemens donderdag 21 augustus (te beginnen om 6 uur) uw oud-papier weer op te halen. Wilt u al les weer buiten zetten, zodat deze ak- tie vlot kan verlopen. De opbrengst is voor het instrumenten- en uniformen fonds. OUDDORP Zendingsavond. Woensdag 20 aug. om half acht hoopt in het kerkgebouw van de Ger. Gemeente voor te gaan ds. H. Rijksen van Zoetermeer. In ideze zendingsavond zal een koliek- te worden gehouden voor de aktie trac tor voor Nigeria. ^'Jo^^X3s^3s:3\r7s^M>.;70VKD<avx:xa^.avj>.rN:xas:?^^ Huisje in de Ring te Middelhamis. Het Dienstencentrum te Middelhamis heeft er een zestigvoudige unieke wandversiering bijgekregen. In dat aantal hangen er aquarellen, met meesterhand getekend door de kunstschilder A. Vogelaar uit Mid delhamis die in het Centrum permanent, met steeds nieuw werk, gaat exposeren. Zowel de schilder als de Stichting Dienstencentrum zijn ge lukkig met die mogelijkheid; de schilder omdat zijn vorige expositie-adres galerie „de Welle" als zodanig opgeheven is en de Stichting omdat het Centrum er zeer aan aantrekkelijkheid mee heeft gewonnen. Ze zijn van grote schoonheid en ze getuigen van groot talent, de werk stukken van dhr. Vogelaar waarvan er per week enkele aan zijn penseel ontspruiten. Voornamelijk schildert dhr. Vogelaar Flakkeese landschap pen en tafereeltjes, maar het zijn merkwaardig genoeg niet specifiek de Flakkeeërs die zijn werk kopen. „Veelal zijn het overkanters waaronder vooral hen die aan Flakkee goede herinneringen hebben", aldus dhr. Vogelaar. Hij becommentarieert het maar liever niet dat velen op Flakkee nog warm lopen voor een poster of reproductie omdat hij graag ieder de vrijheid laat, maar hij gaat lustig verder om al die pittoreske flakkeese hoekjes vast te leggen. Overigens is het werk van dhr. Vogelaar ook op ons eiland lang niet onbekend en menig flakkeese woning wordt ermee gesierd. Het bestuur van de Stichting Dienstencentrum is evenzeer tevreden met de aanwezigheid van het kleurrijke werk, omdat het de hal en zaal van het Centrum zeer, verfraait. Daarvan getuigen de reacties die de veelal bejaarde bezoekers van het Centrum kenbaar maakten toen ze de expositie gestalte zagen krijgen. Via dhr. Jories tel. 01870 - 3366 kunnen afspraken worden gemaakt om de expositie te bezichtigen. Zelf zal dhr. Vogelaar elke vrijdagavond en de gehele zaterdag aanwezig zijn om zijn werk aan geïnteresseerden toe te lichten. Het fijne van het werk van dhr. Vogelaar is dat de afbeeldingen herkenbaar zijn waardoor het afgebeelde, waaronder schitterende dorpsgezichten die immers snel veranderen niet alleen een decoratieve maar ook een historische waar de heeft.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1975 | | pagina 1