KLndeAho-ekft Overtreder op de bon Zeldzame hittegolf en hoe lang nog droogte Nieuws uit Zeeland van 2,3 van 6, ll£(ein bui WEERPRAATJE C. KIEVIT ZN. Centrale Verwarming SOMMELSDIJK Telefoon (01870) 26 09 TOERISTISCH KORT Dinsda Vrijdag Zaterda uur ges Fruittelers op excursie naar y^Barendrechf' ran 2,! Ivan 5,! ran 2J Dames, Nti bon Het Boi Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS" Vrijdag 15 augustus ijj; (van onze weerkundige medewerker) Hoewel de hitte begin van deze week, 'bij het opstellen van dit overzicht, nog niet vorbij was, was de hittegolf die kon worden opgetekend £il zeldzaam! De reeks aangesloten dagen met een tropische temperatuur, boven de 30 gra den, wedijverde in een groot deel van ons land met de records, welke in au- igustus 1868 en 1911 werden waargeno men. In Groningen was het zelfs de langste reeks over de laatste 130 jaren. In Noord Nederland werd zondag middag 35 graden bereikt op het vlieg veld Eelde, een temperatuur die daar de laatste JO jaar niet is waargenomen. Reeds nu is augustus al een bijzon dere maand. Maar wie zal zeggen hoe lang de hogedrukgeibieden boven West Europa en omgeving nog zullen rege ren? Mogelijk dat het in de loop van de week iets zal afkoelen, zodat de grootste klachten over de hitte daar mee zullen afnemen. Het zal niet lang meer duren of de klachten over de grote .droogte nemen toe. In een deel van Nederland is in juli al weinig regen gevallen doordat men de zware plensbuien misliep, ter wijl augustus nog maar weinig regen heeft opgeleverd. Door de felle zonnestraling èn de zeer hoge temperaturen is de verdamping zeer groot geweest en het waterverbruik verdubbeld. De wat hoog gelegen lan derijen vertonen al duidelijke sporen van verbranding en ook vele sportvel den krijgen het te kwaad. Sinds1911. Ook in de zomer .van 1911, die zich kenmerkte door een komplete hittegolf zowel in juli als rond midden augus tus, viel er bijzonder weinig regen. In twee maanden gemiddeld over het hele land 30 tot 40 mm, tegen normaal 150 mm. De gevolgen bleven ook toen niet uit. Alleen al in Noord Nederland stierven als gevolg van de hitte drie volwas senen en vijf kinderen.- In de nacht van 13 augustus brand den in Staphorst 16 dicht bij elkaar staande boerderijen af omdat er geen water was te vinden om te kunnen blussen. Een soortgelijke hitte en droogte staat ook te boek voor 'de zomer van 1868, toen eert deel van Genemuiden af brandde en ruim duizend inwoners al les verloren wat zij hadden. Het is opvallend dat een zo groot deel van Europa in deze zeer warme luoht ligt met een accent in West Europa en Zuid Scandinavië waar even eens temperaturen van 34 a 36 -graden zijn gemeten gedurende een aantal da gen. Wanneer er in deze tweede helft nog geen belangrijke wijzigingen' in de at mosfeer zijn te bespeuren, zodat de drooigte nog voortduurt, kan dit in en kele delen van ons land rampzalig wor- 'den voor de land- en tuinbouw. Neder land is te kwetsbaar voor zulke lange perioden van zuid-europees weer. De mensen zijn er buiten hun vakantie niet op ingesteld en werken zoals ge'bruike- lijk op de warmste uren van de dag, waarop de zuid-europeanen zijn „siësta" houdt. (Nadruk verboden) :ÉmaBi Deze vraag- en antwoord-rubriek staat geheel ten dienste van de lezer die er kosteloos gebruik van kan maken. Uw vragen op velerlei gebied kunt u sturen aan: Redactie Ellanden-nieuws, postbus 8, Middelhamis, met in de linkerboven hoek „Vragen-rubriek" vermeld, De vragen worden door deskundigen be antwoord en zullen binnen enkele we ken na de inzending comnleet met ant woord in deze rubriek worden gepubli ceerd. DRUMSTEL Kunt u mij een middel noemen waar mee ik verf van het plastic vel van mijn drumstel kan krijgen? Antwoord: Het is maar wat u onder „gewone verf" verstaat, want er zijn te genwoordig vele en uiteenlopende verf soorten. Wat u ook probeert', doe het eerst op een zodanig klein plekje dat u ziet wat er gebeurt en dat u op kunt'' houden zonder grote schade aan te richten. In het algemeen kunt u met ter pentijn werken en dan voorzichtig krabben. U krijgt de verf er dan in de meeste gevallen goed af en zonder de kunststof te beschadigen. U kunt ook spiritus of alkóhol proberen maar geen aceton, geen afbijtmiddelen en geen kwastontharders omdat die allemaal te veel risiko geven.' U ziet dus, dat geen speciaal middel te noemen is. De verf is immers al geheel droog en hard. Krab ben zal dus wel nodig zijn. POEDERDOOS Kunt u mij zeggen of mijn poederdoos met het merk B.G. erin echt goud is? Antwoord: U hebt goed geraden: dat sterretje en de letters b.g. betekenen, dat de maker van de doos Koninklijke Begeer n.v. is. Maar dat zegt niets over de aard van het metaal. Als de doos van goud is moeten er nog andere stempels op staan, bijv. het goudmerk 525 en ook een keurstempel. Als die ontbreken is uw doos niet van goud. MELKBUSSEN Graag zou ik een adres willen hebben om melkbussen te verkoperen en even tueel de prijs daarvan. Antwoord: Hiervoor kimt u terecht bij verscheidene galvano-technische be drijven, die d.m.v. elektrolyse een laag je koper op metalen voorwerpen aan brengen. In uw geval kunt u zich wen den tot de heer C. van Bruggen, Krie- kenmarkt 1 in Gorinchem. Wat de prijs betreft maakt men onderscheid tussen 30 en 40 liter-bussen. De kosten bedra gen 85,— tot 140,— per bus. Moet de bus eerst gezandstraald worden om roest en aanslag van melksteen of ijzer- houdend water te verwijderen dan kan er nog eens 50,bij komen. Wij ra den u aan een gave, niet te erg gedeukte bus te kiezen, zonder scheuren, spleten en roestplekken. MUNT Kunt u mij de leeftijd en de waarde zéggen van deze munt? Antwoord: Uw munt is niet echt. De aanduiding COS II geeft aan tijdens het hoeveelste consulschap van de betref lende vorst de munt werd geslagen. Er kan dus nooit op één echte munt tegelijk COS II en COS III voorkomen. De na maak is dus vervaardigd van voor- en keerzijden van twee verschillende mun ten (wat vaak voorkomt) of het is hele maal fantasie. GEEN MUNTEN VAN 1949 Waarom zie je nog wel munten van 1948, maar nergens meer munten van 1949? Antwoord: In 1948 werden de laatste munten geslagen met de beeldenaar van koningin Wilhelmina. Op 4 september van dat jaar deed zij afstand van de troon en werd haar dochter Juliana ko ningin. Er moesten toen nieuwe stem pels voor alle Nederlandse, Surinaamse, Curagaose en Antilliaanse munten wor den aangemaakt. Daardoor zijn er in 1949 geen munten met dat jaartal ge slagen. Het is trouwens normaal, dat er soms jaren lang geen exemplaren van een bepaalde munt worden geslagen, omdat de Rijksmunt dan andere mun ten aanmaakt waar meer behoefte aan bestaat. OULEBORD Tijdens een vakantiefietstocht zag ik op een Friese boerderij het opschrift „Oulebord". Wat betekent dat? Antwoord: Dit opschrift is verwant aan het Groningse „hoelboard". Dit oule heeft niets te maken met de oelder of hoelzwaan (een wilde zwaan) zoals u dacht. De ouleboard of hoelboard is een spook, waarmee vroeger in het noorden de kinderen bang werden gemaakt. Zo in de trant van: „Pas op, de hoelboar- den en smakhakken kriegen die!" Ook de smakhak was een boze geest, waar van in Groninger overleveringen ver teld wordt. W.A.O. en HUWELIJK Krijg ik meer of minder w.a.o.-uit- kering als ik dit jaar ga trouwen? Ben ik verplicht dat op te geven? Antwoord: Het is wel van belang, dat u aan de bedrijfsvereniging opgeeft op welke datum u in het huwelijk treedt en wat uw toekomstige adres is. Het maandelijks uitgekeerde bedrag wordt dan iets hoger, omdat bij een gehuwde minder belasting wordt afgetrokken dan bij een ongehuwde en ook in de post sociale lasten kan er een correctie komen. De hoogte van de uitkering we gens arbeidsongeschiktheid zelf veran dert echter niet. Deze wordt immers ge geven op medisch advies. De betrokke ne wordt geregeld opgeroepen en ge keurd en afhankelijk van dat onder zoek of bijkomende medische gegevens wordt bepaald in welke mate sprake is van arbeidsongeschiktheid. De uitke ring wordt gebaseerd op eên evenredig percentage van het laatste inkomen van de arbeidsongeschikte en beslist niet naar zijn burgerlijke staat. KATTENRUGGENRUDERS Wat is het adres van de Kattenrug- genrijdersclub? Antwoord: De zg. Kattenruggenrij- dersvereniging heet officieel V-44 club en verenigt een aantal eigenaren van Volvo's type V-44 enz. Secretaris is de heer J. C. Kleijwegt, zijn adres is: Troelstrastraat 60, Moordrecht (Z.-H.), Telefoon (01827) 31 65. JEUK Wat is jeuk eigenlijk? Iets in je bloed, of zenuwachtigheid van je huid, of on gerechtigheden op je vel? Antwoord: Dat is een probleem waar over verscheidene theorieën bestaan. Er zijn echter verschillende soorten ir ritatie, omdat het kriebelige gevoel op allerlei manieren kan ontstaan, b.v. door insektenbeten (d.w.z. door een gif in het bloed), door huidaandoeningen zoals eczeem (en dan is de huid ziek), maar ook door inwendige ziekten, door koude of warmte, verder door allerlei medicijnen en door zenuwen. Vele des kundigen houden het er op, dat jeuk een soort prikkeling is van de kleinste ze nuwtakjes (uiteinden) in de menselijke huid, of van in de huid terecht gekomen histamineachtige stoffen, ingebracht bij een insektebeet of dergelijke. UNESCO Waar zit onze permanente vertegen woordiger bij de Unesco? Antwoord: Dat is de gevolm. minister S. de Gorter, hoofd van de afd. Cultu rele zaken v. d. Nederlandse ambassade te Parijs, adres: 7-9 Rue Eblé, telefoon 578 - 61-88. MEDIC ALERT Hoe kom ik aan zo'n medaillon met belangrijke medische gegevens, dat je om de hals kunt hangen? i MIDDELHARNIS (naast Ford) i Tel. (01870) 39 75 1 g Reparatie en inruil van alle merken. Antwoord: Dat kunt u per briefkaart aanvragen aan het adres van de'Neder landse afdeling van Medic Alert, p.a. Rode Kruis Ziekenhuis, Sportlaan 600, Den Haag. De. kosten van zo'n medail lon bedragen circa 20,en er worden de belangrijkste medische gegevens in vermeld, zoals b.v. of de drager ooit een hartinfarct heeft gehad, diabeticus is, lijdt aan epilepsie, of dat hij allergisch is voor bepaalde geneesmiddelen. In dien de drager van het medaillon er gens in Nederland of in het buitenland in een ziekenhuis wordt opgenomen, kan de behandelende geneesheer zono dig nader kontakt opnemen met het alarmnummer van Medic Alert en uit de code van de inscriptie opmaken wat wel en wat niet goed is voor deze pa tiënt. Het is aanbevelenswaardig zo'n medaillon te dragen als u veel op reis bent. Nadere informatie wordt door Medic Alert uitsluitend schriftelijk ver strekt. PRINS JORGE Wat is nu eigenlijk de juiste familie naam van prins Jorge? Antwoord: De echtgenoot van prin ses Christina is geen prins. Hij is van geboorte Cubaan en werd ingeschreven als Jorge Pérez Guillermo, omdat vol gens de Cubaanse wetgeving de zonen de naam van hun vader voor de achter naam van hun moeder dragen. Maar zijn familie week bij de komst van Fidel Castro uit naar de V.S. Bij zijn natura lisatie in de Ver. Staten mocht Jorge maar één achternaam aanhouden. Hij koos toen de eerste naam van zijn moe der: Guillermo, want zij heette Edenia Guillermo Marrero. Zijn broer Gilberto koos daarentegen zijn vaders eerste naam en heet nu Pérez. De Nederlandse autoriteiten houden de huidige toestand aan, dat wil zeggen de officiële verrnel- dingen in het thans geldige (Ameri kaanse) paspoort. LAMSVEL Ik heb wegens de hitte een lamsvel over m'n autostoel gelegd om er niet aan vast te plakken. Maar'nu is dat vel erg vuil geworden. Hoe kan ik het rei nigen? Antwoord: U kunt het aan de be haarde zijde wassen met een goed merk wolwaspoeder. Maak een lauw sopje (vooral niet te vet) en haal daar het vachtje zó doorheen, dat de achterkant niet nat wordt. Knijp de haren goed in het sop uit, terwijl een ander de huid over het sop heen houdt. Daarna de ge wassen zijde goed uitspoelen en buiten laten drogen, maar niet in de zon. Mocht de huid toch wat hard zijn geworden, dan strooit u wat talkpoeder over de binnenkant en trekt het vel met die gladde kant over een ronde zijkant van een tafel heen en weer tot ze weer soe pel is. FAMILIEWAPEN Ik vond een beschrijving van ons fa miliewapen met keel, azuur, sinopel, sabel en goud. Wat betekent dat alle maal? Antwoord: Dat zijn de heraldieke kleuren. Keel rood, azuur blauw, sinopel groen, sabel zwart, goud kunnen we aanbrengen in bladgoud of gewoon in geel, zilver is zilvermetaal of wit. Bedenk, dat heraldisch lüiks voor ons oog rechts is en omgekeerd, omdat de drager van een wapen van zichzelf uit sprak. ST. ANNALAND Laatste fase restauratie „De Vier Winden". De laatste fase van de restau ratie van de korenmolen „De Vier Win den", aan de Bierensstraat te St. An- naland is ingegaan. Kreeg deze molen onlangs een uitstekende op'knapbeurt, waarbij de wieken totaal vernieuwd werden en ook het 'buitenwerk een verfje kreeg. Maar toen was de kous no'g niet af. Want, zoals de heer L. A. Verhage uit Poortvliet, eigenaar van deze molen! ons meedeelde, was er nog 'heel wat te restaureren. Zowel de beide schoren (de lange en de korte), alsme de de lange en de korte spruiten waren helemaal rot. Thans zijn deze verwij derd. Met een takel werd de heer Ver hage omhoog gehesen en troonde hij te gen de molenkap, om zijn werkzaam- 'heden te verrichten, daarbij 'geholpen door de heer C. Kodde, ook een molen'- kenner en -ibouwer. Het gehele houten buitenwerk zal worden vernieuwd, ter wijl het ook in de bedoeling ligt, om later ook het binnenwerk weer aan te brengen. Het tropische klimaat is voor de heer Verhage dan ook uitstekend, ge schikt, om de buitenwerkzaamheden uit te voeren. Des avonds zijn de beide St. Annalandse molens met schijnwerpers verlicht. In de Duitse auto'baanrestaurants kan men sinds 'kort zgn. milieubewuste tafeltjes vinden. De autabaanmascotte Fink staat op die tafeltjes en geeft de aanwijzing: „Hier wordt niet gerookt!". De verplichting tot het dragen van autogordels geldt nu (óók voor toeris ten!!) in België, Tsjechoslowakije, Frank rijk, Luxemburg, Finland, Spanje, Rus land, Zweden en Ne'derland. Vanaf 1 januari a.s. wordt het dragen van auto- 'gordels ook verplicht in Denemarken en Zwitserland. Verwacht wordt dat gelijktijdig de draagplicht in West- Duitsland en Hongarije van la-acht wordt. In Griekenland, Oostenrijk en Roemenië wordt het verplichte gebruik van autogordels nog overwogen. Het klachtrecht van ontevreden toe risten toestaat allang, maar het toeken nen van schadevergoedingen ingeval de te verwachten service, outillage e.d. niet werden verkregen, toehoort internatio naal tot de nieuwi'gheden. Maar de vlieger gaat niet altijd op, zoals 'bijv. een' dame heeft ervaren die tijdens een bezoek aan een sauna in een Spaans hotel op een veel te hete plaats 'ging zitten. Ze verbrandde haar zitvlak, waar door ze drie weken lang 'haar gast- vrouwelijke verplichtingen tegenover haar begeleiders niet 'kon vervullen. Ze eiste 10.000 schadevergoeding, maar kreeg nul op haar rekest Een vakantieganger op Lanzarots viel van een kameel en eiste schade vergoeding, omdatde reisleider niet gevaarlijk kan zijn! Evenmin werd een schadevergoeding toegekend aan een toerist, die zich bij de reisleider beklaagde over de vlek kerige sla bij 'de maaltijden. Hij ver langde een schadevergoeding. „Heeft u zich wel eens beklaagd 'bij de O'ber- kelner?, vroeg de reisleider,' waarop de toerist antwoordde: „Ik praat niet met lagere organen" Op het vliegveld Bem-Belpmoos in Zwitserland worden, van 9 tot 13 sep tember a.s. voor 'de negende maal de wereldkampioenschappen' voor be stuurde modelvliegtuigen gehouden. Eerst wordt twee dagen besteed aan training, waarna van woensdag tot za terdag elke deelnemer vier proefvluch ten moet afleggen!. Met ingang van 1 januari a.s. blijft men langer jong toij Inter-Rail. Vanaf die datxim kanmen tot de 23-jarige leeftijd gebruik maken van de aahtrek- 'kelijke Inter-Rail-kaart, waarmee men een maand lang heel voordelig per trein 'door 20 Europese landen en Marokko kan reizen. Nu is de feeftijdsgrens nog 21 jaar. In het land waar men 'de kaart koopt reist men voor half geld. Voor de overige landen komen er géén ex tra kosten bij. De belangstelling voor 'deze voordelige reismo'gelijkheid neemt nog steeds toe. Het buitenl'ands toeristeruverkeer van Japan heeft in 1974 niet de voorspelde drie miljoen gehaald. Slechts 2.335.000 Japanners gingen met vakantie naar het 'buitenland. Dat waren er altijd nog twee procent méér 'dan het jaar daar voor. De Verenigde Staten (bijna 800.000), Taiwan, Hongkong en Korea waren het meest in trek. NIEUWE TONGE: In de verkeerstuin van de afd. Nieu we Tonge van Veilig Verkeer Neder land, die zaterdagmorgen' in gebruik werd genomen, zijn heel wat bekeurin gen uitgedeeld.Bovenstaande foto laat zien hoe een prille fietser die een stop licht had genegeerd onverbiddelijk op de bon gaat. De tuin is bijzonder in structief en de afd. Nieuwe Tonge is bereid ook anderen met gebruik ervan kennis te laten maken. Ze mogen die dan op eigen terrein gebruiken, waarbij ge dacht wordt aan scholen en verenigin gen e.d. Zij die daarvoor interesse heb ben kunnen dat kenbaar maken via dhr. T. Visbeen, Gen. Snijderstraat 22 te Filmen en fotograferen onder de Turkse wateren is sinds kort verboden, evenals trouwens het sportduiken. Dit is een gevolg van een besluit van het ministerie van Toerisme in Ankara.- Nieuwe Tonge. In het artikeltje in ons blad van dinsdag verm.eldden we eet foutieve naam. De naam van de voor zitter van de afdeling is A. M. Wesdorp en niet Wesdijk, zoals we vermeldden. De afdeling Goeree-Overflakkee van de Ned. Fruittelers Organisatie houdt op woensdag 20 aug. te half zeven 's- 1 avonds een excursie naar het nieuwe veilingcomplex van de Veiling Zuid- Holland Zuid te Barendrecht. De 'Vei ling-directie hoopt dan een overzicht te geven over de werking van het veiling apparaat en de toekomst verwachtin gen voor de veiling. Secr. van de afd. is dhr. J. M. van Kempen, tel. (01877) 1649, Beste meisjes en jongens! De raadsels zal ik nog maar niet te moeilijk maken, want al is voor velen de school begonnen, het is toch nog een beetje vakantietijd in augustus. En vooral als het echt zomerweer is! Dan is het een grote opgave om een hele tijd op een raadsel te zitten turen. Jullie weten, dat over het algemeen de raadsels niet zo moeilijk zijn, dat niet één schoolkind die zou kunnen oplossen. Het spreekt vanzelf, dat het ene raadsel voor deze gemakkelijker is dan voor een ander, maar dat zal zo blijven. Ik laat nu het nieuwe raadsel volgen: AUGUSTUSRAADSEL 3 1. X 2. X 3. X 4. X 5. X 6. X 7. X 8. X 9. X 10. X 1. Letter 2. Letter uit het 1- 5. 10. denk aan Psalm 119. Boom waaraan Absalom moest sterven. Berg vanwaar Mozes het beloofde land kon zien. Plaats waar de Heere de spraak van de volken verwarde bij de toren bouw. Dochter van Job. Plaats van behoudenis voor Lot. De man met één talent was boos en (Matth. 25). De schoonvader van Jozef was overste van Letter. Op de' kruisjeslijn van boven naar onder komt de naam van een Bijbelboek uit het Nieuwe Testament. Deze naam hoort men dikwijls verkeerd zeggen, en het gebeurt ook dat die naam verkeerd wordt geschreven en gedrukt. BRIEFWISSELING Lenie de Jong, Ouddorp. Of het je laatstebrief zal zijn, weet ik nog niet. Er zijn kinderen die meegedaan hebben en waar ik soms nog een schrijven van ontvang. Maar in eik geval is het de laatste brief met oplossingen. Het is ge makkelijk in het kinderhoekje: de deur staat open; je kan er in- en uitlopen. Er staat ook geen leeftijd voor. Ik hoop dat het je verder goed mag gaan, Lenie. Je hebt lange tijd meegedaan, en we heb- benhelemaal geen ruzie gehad. Tjeerda Verolme, Middelhamis. Je brief kon je opgewekt schrijven, want de andere dag mocht je op reis. Piet heeft veel verteld en laten zien over de Biesbos, maar straks hoop jij wel met Drente op de proppen te komen. Als je dit leest, zijn juUie misschien al terug; ik weet niet welke datum je geschreven hebt. Ik hoop dat alles naar jullie zin geweest zal zijn. Bedankt voor het kiek je waar Piet een stukje op staat, met zijn vriend en die tegenwerkende motor. Janny dfi Jong, Ouddorp. Jij hebt het voorbeeld van Lenie gevolgd. Of moet ik zeggen dat Lenie jouw voorbeeld ge volgd heeft? Het geeft niet, maar in elk geval komen jullie me toch een hand geven als afscheid. Ik vind het^ jammer, maar er is overal een tijd van, van ko men en van gaan. Ik hoop dat het je verder goed zal mogen gaan. Het zou leuk zijn om in het vervolg nog eens een teken van leven te mogen zien. Dag, Janny! Willy Klop, H. I. Ambacht. Neen, de vorige keer was er niets van je bij, maar nu weet ik hoe dat kwam: toets- weken! Toen die voorbij waren, kon de rust beginnen. Ik kan goed begrijpen dat je het goed naar je zin hebt gehad in het kamp bij Veere. Dat stadje is zeer bezienswaardig; trouwens heel het eiland Walcheren. Dat heb je wel kun nen zien aan de massa vreemdelingen, die langs de kust waren uitgezwermd. Die nachtwandeling zal wel heel goed in de smaak zijn gevallen. Mooie herin neringen! Betsie Keizer, Melissant. Nog harte lijk gefeliciteerd met je verjaardag. Er zijn veel kinderen van het kinderhoek je in Zeeland geweest, lees jk in de brieven. Voor velen is Zeeland niet zo bekend, maar als ze er een keer ge weest zijn, willen ze er nog wel een keertje heen. Had je al eens zo'n grote winkel gezien als Trefcenter? Je mag wel een gevulde portemonnee bij je hebben; er is letterlijk van alles. Chris Klop, H. I. Ambacht. Hoe is het mogelijk: in de vakantie niet zoveel tijd om een brief te schrijven! En toch kan dat heel goed. Eigenlijk hebben we er niet zoveel zin in als het vakantie is. Als de scholen weer goed aan het draaien zijn, komt alles vanzelf weer in orde. Hoe heb je het gehad bij die tuinder? Was het zwaar werk, en kon je wat je werd opgedragen? Ik hoop daar wel iets van te horen. Leny Keizer, Melissant. Je dacht dat je brief niet lang zou worden, maar er is geen stukje wit papier meer over. Als je eenmaal aan het schrijven bent, gaat het vanzelf. Christiaan zal zich wel vermaakt hebben op het gors, en dan zulk prachtig weer! Maar jij hebt ook wel genoten in Middelburg en in Zou- telande! Ja, in de buurt van dat dorpje zijn hoge duinen. Moest je 280 treden op en neer? Dan benje nog niet op het hoogste gedeelte geweest. Wil je wel ge loven, dat ik die trappen ook nog heb genomen? En dan bij een temperatuur van ruim dertig graden! Dan ben je blij als je een hapje koele zeelucht krijgt. Dan fris je wat op. Loes Klop, H.I. Ambacht. Wat was er veel te vertellen! Het is een druk af scheid geweest van de bovenmeester, zeg! En gelukkig dat zijn plaats vervuld kon worden. Dat gaat overal niet zo gemakkelijk. Kom jij bij de nieuwe bo venmeester te zitten? En toen nog eens vertellen van de tocht naar de Euro mast. Wat is dat hoog, hè? En als het helder weer is, wat kun je dan veel zien, zo uit de hoogte! Die boottocht was ze ker niet muider mooi! Je hebt ook veel vakantieherinneringen op deze manier. Corrie Kastelein, Zeist. Ik wou haast achter je naam Nieuwdorp zetten, maar ik weet wel beter dat je in Zeist woont Het was maar tijdelijk dat je daar was. Ik wist niet dat je in dat zeeuwse dorp familie had. Was het er leuk? Het is al tijd aardig om op een andere plaats te zijn. Misschien zal je nu je prijs wel hebben. In de vakantie is alles een beet je scheef getrokken. Ria van Oorschot, Den Bommel. Al ga je niet veel en niet' ver weg, toch is er altijd wel iets te beleven. Meerijden op de kar is ook al een belevenis; dat doe je niet zo vaak, maar wel in de vakan tie. Wat was Corrie een mooi en mak paard, zeg! Welke tante was dat, die zo'n oude krant nog in haar bezit had. Die krant heeft ze trouw bewaard. Is het de tante, die in de vorige maand veertig jaar getrouwd was? Het was leuk werk voor jou en Bea om te mogen helpen. Marjo van Loon, Nieuwe-.Tonge. Vriendelijk bedankt voor de prachtige kaart uit Wekerom. Wat is het toch mooi op de Veluwe, hè? Hoe lang ben je daar geweest en met welk gezel schap? Anne Marie de Visser, Middelhamis. Aan alles kan ik merken dat het in Zeg veld en omgeving goed naar jullie zin is gegaan. In Avifauna is al heel veel te zien, en dan een boottocht op het Bra- semermeer! Je behoeft niet ver van huis te gaan om veel schoons te zien. 'Wat was het gezellig op het eilandje met zijn vijftienen. Je schrijft: „Heleentje en Jan Willem vonden het jammer dat de vakantie weer voorbij was". En hoe was dat dan bij jou? Vond jij het niet jam mer? Nu ga je weer naar school en hoe bevalt dat? Hedie den Boer, Herkingen. Als is het weer al een poosje geleden, toch nog hartelijk gefeliciteerd met je verjaarda; en ook met die van Beijke. Ja, de tlid vliegt heel hard voorbij. Het bezoek van je oom is ook weer achter de rug. Je zit weken er naar uit te zien, en alles is vluchtig voorbij gesneld. Hoe ging het in Slagharen? Dat wordt iets voor do volgende brief bij leven en welzijn. Allemaal de brieven kan ik nu niet beantwoorden. Ik schrijf nu de namen nog van de Prijswinnaars: Ima Lodder, Sommelsdijk Hanny Polder, Dirksland Tjeerda Verolme, Middelhamis Corien van Rossum, Zeist Tineke van Rossum, Zeist Vgor allen de vriendelijke groeten van OOM KO. Té'koop gevrai ijii^derij met boerderij .n (Tift. Zwinkels, Brielle, 01 !Aj|èen 's avonc nlèl in het we( unieke zomera k(^en en 20»/o dienen Gr eria.s. winter Nu volop keuz leMie 1975. I 'al'tajd mogelijk Hoogstraat 15! C,'tel. (010) geld terug bi iVfiydagavond ojjën!

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1975 | | pagina 6