Veel bezwaren tegen herzien bestemmings plan jpDirksland-Zuici" Voetbalver. D.E.S. '67 heel gelukkig met „Victoria" acGomodatle Nu nog tuin, straks plaats voo| bouw van 12 landhuizen DELTII-FLORi 78-jarige stapt eindelijk vanachter liet vraciitwagen-stuur! zaterdage^iddagI RAAD i^lRKSLAND: Boerderijen langs Philipshoofjesweg nu ook in plan betrokken DIRKSLAND STAVENISSE: fflIDDELHARNIS PÜEDIKBEÖRTEN Helpt mee aan de ratten bestrijding n^edische diensten PIETI PIET Raad Middeiliarnis oriënteerde zicli op nieuwste zwembad in Schagen. om 2 uur BVEARS door BVliddelliarnis en Sommelsdijii werkster PBETER PIET DIRKSLAND Bladz. 2 „E I L'A NDEN-NIEUWS" Vrijdag 1 augustus la; J.^^p i augustus^ Wanneer het in de tegen dinsdag avond a.s. belegde raadsvergadering gaat over de vaststelling van het be stemmingsplan „Dirksland Zuid Ie her ziening" zal Dirkslands raad met een 6- tal bezwaarschriften worden geconfron teerd. Het plan is een herziening van het al in aug. 1972 vastgestelde bestem mingsplan „Dirksland Zuid" waaraan G.S. echter goedkeuring onthielden. Het herziene plan is afgestemd op de bouw van 35 woningen per jaar. Dat is zo lichten B. en W. de raad toe niet in strijd met het Streekplan Zuid- Holland-Zuid dat bepaalt dat in de kern Dirksland jaarlijks 40 woningen mogenworden gebouwd. Het gehele plan zal tenminste 300 en ten hoogste 350 woningen gaan bevatten. Ten opzichte van het oorspronkelijke plan is het plangebied van het herziene plan uitgebreid met een stuk agrarisch gebied langs de Philipshoofjesweg, waarin zich twee boerderijen en twee woningen bevinden. De daarachter lig gende bijbehorende gronden waren al wel in het oorspronkelijke plan opge nomen, nu dus aangevuld met de op stallen. Bezwaarschriften. De ter inzage-legging leverde een zes tal bezwaarschriften op t.w. van de he ren Mr. J. Zaayer te Den Haag; het Landbouwschap, J. L. en S. C. Poort- vliet, A. en H. H. Grootenboer, M. Rooy en C. de Ruiter, mede namens 18 ande ren. Door Mr. Zaaijer werd bezwaar aan getekend tegen de naar zijn mening „door niets gemotiveerde aantasting van het vrije beschikkingsrecht en de vrije bedrijfsuitoefening op de boerderij „Akkerleeven". B. en W. voeren daartegen aan dat de ligging van de boerderij binnen de be bouwde kom en in een reeds aanwezig en nog te realiseren woongebied mee brengt dat er stringentere voorschriften moeten gelden dan voor soortgelijke be drijven in het buitengebied (er mogen geen gebouwen t.b.v. het dier-verede- lingsbedrijf meer worden bijgebouwd). Voorts wijzen B. en W. erop dat de voorziening in de woning-behoefte van de ingezetenen zeker als een zwaarwe gend belang kan worden aangemerkt. Voorgesteld wordt het bezwaarschrift ongegrond te verklaren. Dat wordt ook voorgesteld t.a.v. de bezwaren van het Landbouwschap dat zou willen dat de oppervlakte van het plan met 20''/o zou worden teruggebracht, terwijl ook ge pleit wordt voor een voldoende opper vlakte bouwperceel bij het meest wes telijk gelegen bedrijf (wordt toegestemd) en de verplaatsing van het meest oos telijk gelegen bedrijf financieel mogelijk te maken. i De heren J. L* en S. C. Poortvliet protesteren in hun bezwaarschrift tegen aantasting van hun vrijheid welke zij door niets gerechtvaardigd achten. Het komt Burgemeester en Weth. acceptabel voor, zoals gevraagd, het bouwperceel te vergroten. Zij atten deren er voorts op dat evt. aan de ge meenteraad toepassing kan worden ge vraagd van art. 49 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, wat handelt over de toekenning van vergoeding wegens planschade. De heren A. en H. H. Grootenboer klagen als de anderen over het ge mis van een nadere motivering omtrent het bij het plan betrekken van de op stallen. Zij voeren aan dat in de nieuwe omstandigheden aan een voortzetting van het fokbedrijf niet te denken valt wanneer de schuur en 3,5 ha land aan het bedrijf zal worden onttrokken. B. en W. antwoorden erop dat de boerderij de bestemming Bedrijven en kantoren krijgt waarmee aan de wens tot onttrekking aan de agrarische be stemming is tegemoet gekomen. Echter menen B. en W. dat het zoeken van een vestigingsplaats voor een vervangend bedrijf een zaak is voor de belangheb benden zelf, waarbij de gemeente hoog stens hulp kan bieden. Een van de bedenkingen van dhr. M. Rooy is dat de beide agrarische bedrij ven met de daarbij behorende beplan ting als geheel een unieke omgeving vormen die aan de rand van de dorps kern het gehele dorp een' mooi en vrien delijk aanzien geven. B. en W. lichten toe dat het betrek ken van de boerderijen in het best. plan niet inhoudt dat deze (gebouwen, erf en tuin) zouden moeten verdwijnen. Collectief bezwaar. De klacht van de bewoners van het Poldersweegje is: dat zij het uitzicht op de polder zullen verliezen waardoor hun woongenoegen achteruit zal gaan en de karakteristiek van het Polders weegje met zijn bebouwing van over wegend kleine boerderijen verloren zal gaan. B. en W. wijzen de raad erop dat de buurtbewoners op een gehouden infor- miatie-bijeenkomst gewezen zijn op de omstandigheid dat het thans nog gaat om een globaal plan dat, na vaststelling, zal worden gevolgd door een uitwer- kingsplan waarbij zal worden aangege ven hoe de bebouwing in concreto zal worden geprojecteerd, waarna eerst de finitief kan worden beoordeeld in hoe verre de nu in het algemeen gerezen be denkingen tegen dit globale plan reëel aanwezig zullen zijn. Het college meent dat met de toezegging toj; inspraak op genoegzame wijze aan de bezwaren van de reclamanten is tegemoet gekomen. Voorgesteld wordt dan ook met inpas sing van de toegestemde wijzigingen het herziene bestemmingsplan vast te stel len. Bestuur en leden van de zich nog steeds uitbreidende voetbalver. D.E.S. '67 behoren tot die Dirkslanders die de gemeentebestuurderen wel aan het hart konden drukken toen die besloten tot aankoop van de Victoria-hallen. Dat opende voor D.E.S. g;eweldige perspec tieven die nu, enkele jaren na die aan koop, al goeddeels gestalte hebben ge kregen. „D.E.S. '67" is heel tevreden met wat voor haar (en door haar!) ach ter eri in de hallen tot stand kwam al is er dan ook stevig gewerkt moeten wor den „D.E.S.", in 1967 opgericht ter bevor dering van de zaterdagsport, voltooide er een tweejarenplan waaraan dezer dagen de laatste hand wordt gelegd waarna op zaterdag 23 augustus de of ficiële ingebruikname volgt. Burg. Bos wordt dan verondersteld de nieuwe kleedkamer-accomodatie te openen en van weth. van Dis wordt de aftrap ver wacht voor een wedstrijd waarmee het nieuwe 2e veld in gebruik wordt geno men. Dat zijn geen geringe aanwinsten voor de jongste vereniging van Dirks land die desondanks al over 10 elftallen beschikt en leden uit verschillende Flakkeese dorpen trekt. In het kader van het twee-jaren-plan kwam eerst de aanleg van het tweede veld aan de orde. De (landbouw) grond werd door de gemeente ter beschikking gesteld en de leden sloegen zelf aan het egaliseren, dempten sloten en verwij derden wat bomen. Het gereedmaken van het veld moest uit de 10.000, gem. subsidie bekostigd worden even als de groenvoo"rziening die nu al flink, omhoog schiet. Het veld wordt inmid dels bespeeld en er schoot nog ruimte over voor een trainings veld je. Volgende fase was de bouw van kleedkamers in de Victoriahallen, direct langs het veld. Ook weer door zelfwerk zaamheid van bestuur en leden die van alle markten weer bleken zijn er nu 3 kleedkamers met elk 2 douches, toilet ten, een magazijn en een groot scheids rechterslokaal 'met douche. De ruimte werd in huur ontvangen en met de gem. subsidie van 4.500,moest worden gewoekerd om de accomodatie tot stand te brengen. Zaterdag 23 wordt zowel het een als het ander in gebruik genomen, 's Mor gens om 10 uur worden de genodigden en leden verwacht. Na de ingebruikna me volgt een wedstrijd tussen de pupil len van Flakkee en die van „DES '67" waarvoor de aftrap door weth. D. A. H. van Dis zal worden verricht. Na die af trap wordt in de kantine gerecipieerd. 's Middags staat er een wedstrijd op het spel tussen een amateurselectie van „Feyenoord" en „DES I" waarvoor veel belangstelling wordt verwacht. Ver zocht wordt auto's op het parkeerterrein van het zwembad te parkeren waar ruimte te over is; De eerste indruk die men van de 78- jarige transporteur A. van Driel uit Stavenisse krflgt is dat hy het stevig aanpakken niet schuwt en dat hij 'zich nimmer de kaas van het brood liet eten. Dat schijnt te kloppen waardoor het ook kon gebeuren dat hij tot vandaag (vrij dag) nog dagelijks achter het stuur van een van zijn Daf's te vinden was. Dage lijks reed hij in het Thoolse land een lijndienst maar vanaf maandag komt dat onderdeel van zyn bedryf in han den van de Fa. Verhage uit Dinteloord. Wie er over zijn vitaliteit ook ver baasd mocht zijn, zelf vond hij het een grote vanzelfsprekendheid nog zo aktief Dhr. v. Driel bij een van de wagens. te zijn, gezond als hij is. De lijndienst die hij voor zijn- zoon reed, die in juni het bedrijf met 5 wagens overnam, voer de hem dagelijks langs St. Annaland, Tholen, Oud Vossemeer en Bergen op Zoom en dhr. van Driel schrok dan niet voor het verladen van vaten olie van 200 liter terug Hij begon het bedrijf in 1928, aanvan kelijk als melkrijder maar al gauw tran sporteerde hij ook andere zaken als gist en meel voor de bakkers, flessen gas en alles wat maar aangeboden werd. In de kleine halve eeuw die dhr. van Driel daarin bezig is geweest heeft hij overi gens veel in het nadeel van de lijndien sten zien veranderen, niet in de laatste plaats doordat bedrijven die veel te ver voeren hadden er zelf een wagen op aanschaften. „Maar onze dienst is nog steeds geen slechte!" laat hij weten. De 5 DAF'S blijven voortaan tran sporten rijden. Veelal zullen dat tuin bouwproducten zijn naar diverse vei lingen en in het najaar zijn het weer overwegend tulpen en gladiolen die ver voerd moeten worden. De 78 jarige vindt het heel gelukkig dat zijn zoon M. K. van Driel het bedrijf overnam en dat er weer al een van Driel junior is op wie straks ook gerekend mag wor den. Wat hij gaat doen nu hij niet meer dagelijks de baan op hoeft?: „...och", zegt 'i&: „wat rusten, vissen en zomaar wat scharrelen Op de plaats waar nu nog de tuin van dhr. V. d. Wende is, gelegen tussen de Berkenlaan, Kastanjelaan, Marietjes- pad en Koningin JuUanaweg, gaat de Middelhamisse architect, dhr. C. J. van Oost een twaalftal zeer fraaie landhui zen bouwen. Dhr. van Oost heeft de be nodigde grond zowel als de bouwver gunning reeds in zijn bezit en het laat zich aanzien dat met de bouw van de eerste woningen al over ca. een maand begonnen zal kunnen worden. De wo ningen, twee onder een kap, gaan rond de 180.000,— kosten. De tuin van dhr. v. d. Wende waar de landhuizen zullen worden ge bouwd gaat ten dele schuil achter de hoge populieren bij het zwembad. De foto werd vanaf de toren gemaakt. De raad van Middelhamis wordt in zijn vergadering .van a.s. donderdag avond voorgesteld tot grondruil over te gaan waarmee dan de baan geheel vrij is nu er ook een regeling getroffen is 1 m.b.t. het aanbrengen van openbani voorzieningen. Tuinarchitect Theo Mastenbroek heel voor het bouwplan een aantrekkelijk groenplan ontworpen. De woningen zuil len worden gebouwd door aannemer tl Boeter Zn. De woningen krijgen eef ruime L vormige woonkamer en beniJ den een hal, een keuken, een bijkeultal en een garage. Boven komen 4 slaaplaf mers, een toilet en een badkamer mtll daarboven nog een ruime vliering. ZONDAG 3 AUGUSTUS OUDDORP Herv. Kerk 10 en 11 en 6.30 uur ds. S. de Jong Doopsgez. Gem. 9.30 en 6.30 uur dhr. Chr. Vel- linga van Zaandam Ger. Gem. 9.30 en 6.30 uur lezen. Ger. Kerk 9, 10.30 bed. H.A. en 18.30 uur dankz. en bev. ambtsdragers ds. J. de Kievit in Verg. gebouw. GOEDEREEDE Herv. Kerk 9 en 10.45 uur ds. G. H. van Kooten, Delft, Psalm 38 19 en 20; 6.30 uur dhr. Ruyter, Oldebroek, Ps. 38 21 en 22. STELLENDAM Herv. Kerk 10 uur kand. W. P. van Oorschot, Dordrecht; 6 uur dhr. H. van Oostende, Veenen- daal. Extra koUekte zitplaatsen. MELISSANT Herv. Kerk 10 uur dhr. H. P. Wilstra, Barendr., 6 uur Prof. C. Graafland,D e Bilt Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. DIRKSLAND Herv. Kerk 10 uur Prof. Dr. C. Graafland, 6 uur ds. M. van der Linden Ger. Gem. 10 en 6 uur ds. P. Blok. HERKINGEN Herv. Kerk 10 uur kand W. Riphage, 6 uur ds. J. T. Ca- zander Ger. Gem. 10 en 6 uur ds. C. Wisse van Köotwijkerbroek. SOMMELSDIJK Herv. Kerk 10 uur ds. E. F. Vergunst, 6 uur ds. R. van Kooten, Extra koU. 2e pred. plaats Rem. Kerk 10 uur ds. dr. J. F. van Royen, Capelle aan den IJssel. MIDDELHARNIS Herv. Kerk 10 uur kand. T. W. van Bennekom, Wezep, 6 uur ds. E. F. Vergunst, Extra koll. I kerkvoogdij Buitengew. Wijkgem. i.w. 9.30 uur ds. R. E. R. van Buiren Ger. Kerk 10 en 5 uur kand. W. F. Prüizen, Hilversum Chr. Ger. Kerk 9.30 en 6 uur student J. Oosterhoek van Apeldoorn Geref. Kerk (Vrij- gem.) 10 uur lezen, 3.30 uur lezen, (in Diensten Centrum) Ger. Gem. 10 en 6 uur ds. Th. v. Stuijvenberg. NIEUWE TONGE Herv. Kerk 9.30 en 6 uur ds. Dorsman, Staphorst, koll. hulppredikersfonds - vrije zitpl. Ger. Gèm. 10 en 6 uur lezen. OUDE TONGE Herv. Kerk 10 uur ds. L. Schaap, Eemnes, 6 uur ds. W. van Gorsel, Extra koll. kerk Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. STAD AAN 'T HARINGVLIET Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. H. Jongebreur, Extra koll. kerk Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. DEN BOMMEL Herv. Kerk 10 uur ds. M. van der Linden, 6 uur ds. H. Talsma Geref. Kerk 10 en 6 uur kand. Boelhouwer te Amsterdam. OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 9.30 uur ds. A. van Eijk, Gouda, 6 uur ds. L. Schaap, Eemnes-buiten, n.m. voor- ber. H.A., Extra koll. kerkv. Dins dag 5 augustus 7.30 uur ds. J. M. de Raad, Stolwijk Geref. Kerk 9.30 en 6 uur drs. A. W. Meeder Ger. Gem. 9.30'en 6 uur student R. Kattenberg te Krimpen aan de IJssel Oud Ger. Gem. 9.45 en 6.15 uur lezen. LANGSTRAAT Herv. Kerk 10 uur dhr. N. H. Groen, 6 uur kand. Snijder, Rotterdam. OOSTFLAKKEE De laatste tijd komt men te Oostflak- kee op verschillende plaatsen weer veel ratten tegen. Als daar niets aan wordt gedaan gaat Ijet van kwaad op erger. Het gemeentebestuur verzoekt ieder die ratten bij hem of haar in de buurt heeft, of die op andere percelen en gebouwen ratten signaleert, dit te melden aan het Waterschap Flakkee, Langeweg 74 te Middelhamis, tel. (01870) 3800. Werkt allen mee om een doelmatige bestrijding te verwezenlijken. Van zaterdag 2 augustus tot maandag 4 augustus 1975. ARTSEN Middelhamis - Sommelsdijk: Van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter v. d. Wulp, tel. 2710. Dokter v. d. Wulp is woensdag a.s. van 12.00 tot 24.00 uur afwezig. Dirksland - Herkingen - Melissant: Van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maandagmorgen 9.00 uur heeft dienst dokter Elvé, tel. 1262. Stellendam - Goedereede: Van zaterdagmiddag 12.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter Rijswijk, tel. 1207. Nieuwe Tonge - Oude Tonge: Van zaterdagmorgen 8.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter Westra, tel. 259. Stad aan 't Haringvliet - Den Bommel - Ooltgensplaat: Van zaterdagmorgen 12.00 uur tot maandagmorgen 9.00 uur heeft dienst dokter Kramers, tel. (01873) 201. APOTHEEK „MENHEERSE" OPENINGSTIJDEN: Op werkdagen: 8.30 tot 12.30 en 13.30 tot 18.00 uur. In het week-end: zaterdag van 10 tot 12 uur en van 17 tot 18 uur; Zondag van 11.30 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Apotheker: J. Slager, tel. (01870) 39 97. Inlichtingen: a) antwoordapparaat; b) dienstkastje. TANDARTSEN Uitsluitend voor spoedgevallen, tand arts Janssen, tel. 2169 (van 11 tot 11.30 uur). DIERENARTSEN Dienst heeft dhr. Minderhout, telef. (01870) 28 97. WIJKVERPLEEGSTERS Ouddorp - Goedereede - Stellendam: Dienst heeft Zr. Pais, tel. 1321. Dirksland - Herkingen - Melissant: Van vrijdagavond 6 uur tot maandag morgen 8 uur heeft dienst Zr. Koppejan, tel. (01877) 12 34 b.g.g. 14 12. Nieuwe Tonge - Oude Tonge: Van vrijdagmiddag 12 uur tot maan dagmorgen 8 uur heeft dienst Zr. v. V/ijk, tel. (01874) 289 b.g.g. (01877) 1707. Achthuizen - Den Bommel - Stad aan 't Haringvliet - Wit-Gele Kruis: Dienst heeft Zr. Vrij, tel. (01871) 312 b.g.g. 534. OOSTFLAKKEE Rioolbelasting opgenomen in Straatbelasting In 1975 ontvangen de eigenaren van huizen, gebouwen e.d., geen aparte aan slag rioolbelasting meer. Deze belasting is opgenomen in de straatbelasting. OOLTGENSPLAAT Vijf- en vijftig jaar getrouwd. Dins dag 5 augustus a.s. herdenkt het echt paar Adrianus Kroon en Neeltje van Eek, Molendijk 31, alhier, hun 55-jarige echtvereniging. Onze hartelijke geluk wensen. Beroepen predikant op bezoek. Dinsdag 5 aug. a.s. zal ds. J. M. de Raad uit Stolwijk die door de kerkeraad van de hervormde kerk werd beroepen een bezoek brengen aan de gemeente, 's- Avonds om 7.30 uur zal ds. De Raad in de Dienst des Woords voorgaan. Daarna is er in Elthato" gelegenheid om met ds. en mevrouw kennis te maken. rot onze diepe d l7.iekenhuis te Dn igeduldig gedrage Iweg, onze lieve Ikleinzoon en oom lin de jeugdige lef Gelijk het pe Heere sterke Ons van uv Herkingen: Sommelsdijk: Oud-Beijerland: 's-Gravendeel: Herkingen: Gelegenheid t van 2 - 4 UI Herkingen, 30 ju Klinkerlandsestr; De teraardebeste terdag 2 aug. de; uit het kerkgebo Hedenavond. 21.( en dood, na een igen lijden, in h jmij weg, mijn ii |in de jeugdige Ie De heili sma IHerkingen, 30 ji ainkerlandsestr INGEZONDEN: Daar het nog altijd een stellig voot-l nemen van het gemeentebestuur vail Middelhamis is om naast het bestaand?! instructiebad of de sporthal een modersl zwembad met zonneweide te verwezenf lijken, heeft de raad met secretaris 1 degraven en het hoofd van de techniscl«| dienst dhr. Scherpenisse j.l. woensdaj onder leiding van burgemeester van ËI een bezoek gebracht aan het pas gereei| gekomen zwembad van Schagen. Om 8 uur vertrokken de heren vergt-l zeld van hun echtgenotes per autobus 1 van de Fa. Mijnders met chauffeur Hof gewerf in de richting Schagen. Daar aangekomen werden zij door dil burgemeester van die plaats en de voor-ï naamste deskundigen uit het bouwcom-l mité en het technisch personeel van heil zwembad (dat in standaard-uitvoeriujl evenals vele sporthallen in ons lanil door de Fa. Pellikaan gebouwd is) harT telijk ontvangen en uitgebreid voorge-l licht. Na een rondgang in alle afdelingen 1 bleek het een droom van een zwembaffl te zijn waarvan uitbundig gebruik wordt gemaakt. Raadslid Huijsen had de zwembrocti meegenomen om een verfrissende duit| te nemen. Het bleek dat men in Schagen zijn plannen yveloverwogen had voorbereiJI om het zo goed en goedkoop mogelijk tt| bouwen en te exploiteren. Ieder was er enthousiast over dat dit| mogelijk was gebleken voor een ge meente die hetzelfde inwonertal als Middelhamis heeft. Na een hartelijk afscheid van de Schagense gastheren (die nog vele ge-I stelde vragen hadden beantwoord) giiül men met de gedachte om toch alles i» het werk te stellen om ook voor delhamis zo'n prachtbad te realiseren weer de lange weg naar huis. OUDDORP OUD PAPIER Morgen, zaterdaj zal door de leden van de muziekver. weer oud papier worden opgehaald. Be leefd wordt gevraagd het gereed te zet ten. (advertentie) MIDDELHARNIS van de muziekkorpsen „Sempre Cres-j cendo" en Amicitia". I Om 3 uur gevolgd door een show vani de drumband en het majorettencorps 1 van „Amicitia" op het tentoonstellingS' terrein. Gevraagd: voor 2 dagen per week. A. A. V. d. Wekke Oudewei 1 DIRKSLAND ■Tot onze diepe lonze lieve klein! j Zijn lief en goec [blijven voortlev( lerkingen, 30 ji |Tot onze diepe ziekenhuis te I veg, onze zeer |in de jeugdige 1 De Heere Zijn dade verlies. Wij hopei Sommelsdijk I Oud-Beijerland lerkingen, 30 j iKlinkerlandsest

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1975 | | pagina 2