laad Goedereede wordt 1.78 milioen voor riole- ing Ouddorp gevraagd Marine helpt mee aan reddings brigade-dag op Ouddorps strand Meisje van 5 uit Dirlisland door auto gesciiept In de laatste vakantieweken leuke speeldagen voor de jeugd van (groot) Mlddelharnls Rommelmarkten zijn „in", ooic die voor Diricslands „Amicitia" Volgende week dinsdag Burgers... jaargang IH",' Dinsdag 15 juli 1975 No. 4404 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DB ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond L.S. donderdag WAARSCHUWING VAN DE RIJKSPOLITIE: let op uw saeck Automobiliste op de slikken ff' Dankzij comité kindervakantiewerk Diefstallen EXTBA KERKDIENSTEN OEBEF. GEMEENTEN "•IlIiUH"!!!!, POSTBOX 8 - MIDDELHAKNIS Redactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29 Na 5.30 uur (01870) 33 92 Giro 167930 ABONNEMENTSPRIJS 6,55 PER KWARTAAL, AD'VERTENTIEPRIJS 25 cent p»r mm. Bij contract speciaal tarief. ■Goerees' gemeenteraad is tegen don- Irdagavond a.s. in vergadering bijeen Loepen. De af te handelen agenda be lt ruim twintig punten waaronder Lr het lijlst ditmaal geen hete hang- Lrs Wel wordt de raad 1,78 mu ien gevraagd maar daar zal het raads- luegc nauwelijks van schrikken. f Bij de ingekomen stukken is het fchrijven van G.S. n.a.v. de bezwaren |e de raad kenbaar heeft gemaakt te- In de uitkering van de Voorz. en se- ietaris van het bestuur van de Stich- Ig Drinkwaterleiding, t.g.v. de ophef- ijg van de Stichting. De bezwaren lorden niet door het college van G.S. Ideeld en B. en W. vragen de raad het htwoord van G.S. voor kennisgeving fen te nemen. lEen verzoek van het bestuur van de puziekver. „De Hoop" een lokaal van straks te verlaten school aan de 6lr. Iman Caustraat te mogen huren bor het houden van repetities kan nog pet worden ingewilligd. B. en W. vin- ien het nog wat voorbarig om daar nu op vooruit te lopen omdat de school log in gebruik is en eigendom is van de Ier. voor Chr. Nationaal Schoolonder- fos. Ook is bij de verbouw van het Ver. Bebouw 't Haegse Huus rekening ge- Kouden met een aparte repetitieruimte, zoaLs door „de Hoop" werd gevraagd en B. en W. willen ervoor passen dat er in adere gebouwen zgn. „dependances" an het Haegse Huus zullen worden ge- estigd. Ze stellen de raad dan ook voor et verzoek van het bestuur van „de oop" voorshands voor kennisgeving an te nemen. Ken zes-tal Stellendammers heeft ge raagd naar het toekomstig gebruik van e ruimte waarop thans nog de Mavo- chool te Stellendam staat. B. en W. ebben hen inmiddels te kennen gege- en dat deze als plantsoen voorbe- emde grond niet als speelterrein oor de jeugd zal worden ingericht. Wehrmachts - keuken. Omdat de vroegere chicoreifabriek de Ouddorp" t.b.v. het bestemmings- lan „Ouddorp-Oost II" gesloopt zal oeten worden ziet het bestuur van de ostduivenver. „de Trekvogels" uit naar en andere inkorfruimte. Het bestuur ecft gevraagd daartoe de wehrmachts- euken achter de vroegere lagere school mogen huren, en als inkorfruimte uit breiden. B. en W. hebben in principe geen be waren maar de Ver. dient wel rechts- ersoonlijkheid te bezitten. Een Ko- inklijke goedkeuring op de statuten is angevraagd en B. en W. stellen de aad voor de opstal vervroegd in ge- ruik te geven. Doorbraak Molenkade-Spuipad. Uit een van de agendapunten m.b.t. het bestemmingsplan „Kom Stellendam" blijkt dat het in de bedoeling ligt t.z.t. een doorbraak te realiseren van de Mo- lenblok naar het Spuipad. Dat was ge projecteerd tussen de woningen Spui pad 12 en 14 maar daar is door de be woners van nr. 12 bezwaar tegen ge maakt omdat deze zijn pand in de breedte met 4 meter uit wil breiden. B. en W. vragen de raad met de mogelijk-" heid daartoe accoord te gaan mede omdat er voor de verbindingsweg een bruikbaar alternatief gevonden is. Ruim 1,75 min. voor riolering. Wanneer de raad accoord gaat en een crediet van 1.786.980,voteert zullen in Ouddorp weer een aantal w^egen van riolering worden voorzien. Het plan waar het nu om gaat omvat 148 wonin gen, gelegen aan de Dirkdoensweg, ged. Molenweg, Bokweg, Koolweg, Ireneweg, Marijkeweg (vanaf pand 22 in noorde lijke richting) en Dijkstelweg (vanaf het kruispunt tot aan Dijkstelweg 36). De volgende fases die op het riole- ringsprogramma staan zijn: fase B; ge deelte Dorpsweg/Kelderweg; fase C: gedeelte Oude Nieuwlandseweg; fase D: Ouddorpse haven en gedeelte Hazers- weg; fase E: gedeelte Broekweg, Smalle Einde, ged. Spaanseweg. Parkeerstrook Pr. Beatrixstraat. De raad wordt een krediet van 21.080,gevraagd voor de aanleg van een parkeerstrook in de Pr. Beatrix straat te Stellendam. De aan te leggen parkeerplaats kan aldus het voorstel dienen voor de plaatsing van auto's door de bewoners van de nabij gelegen wo ningen, vooral van die wagens die nu voor een deel langs de Schoolstraat ge parkeerd worden. Geen verkeersplein. Het zuidelijk gedeelte van de Ooster weg, daar waar dit op de Prov. v/eg aansluit, is met betonklinkers bestraat. Dat is gedaan i.v.m. het voornemen van de Prov. aldaar een verkeersplein aan te leggen. B. en W. delen de raad nu mee dat deze plannen voorlopig niet zullen v\?orden gerealiseerd. De raad wordt nu een krediet van 6.000,ge vraagd voor het nodige onderhoud van dit stukje klinkerweg. Vakantiewoning. De raad zal tenslotte worden voorge steld een subsidie van 2.000,te ver lenen aan de Stichting Vakantiewoning voor Gehandicapten, welke Stichting een dergelijke woning op het bungalow park „de Klepperstee" gaat realiseren. Nu het herhaalde malen is voorgeko men dat 's nachts geparkeerd staande auto's werden geplunderd verzoekt de politie de burgers geen waardevolle voorwerpen in de auto's achter te laten. Met name geldt dat voor Goeree-Over- flakkee en Schouwen Duiveland waar vorige week ettelijke diefstallen plaats vonden. Wanneer men onverhoopt mocht waarnemen dat de eigen of de auto van een ander het mikpunt is ge worden van het dievengilde, dan ge lieve men zo snel mogelijk de meldka mers van de politie te Middelburg of Dordt te bellen. De telefoonnummers van deze meldkamers zijn: Middelburg: (01180) 28080 of Dordt (voor Goeree- Overflakkee): (078) 48111. Genoemde centrale meldkamers staan op elk mo ment in direct contact met de patrouil lerende surveillance-auto's op Schou wen en Flakkee. Een vroeg-wakkere politieman van de groep Oude-Tonge heeft zich zondagmorgen vroeg op de slikken langs de Hellegatsdam gewaagd om daar naar een mo gelijke drenkelinge te zoeken. Op een parkeerstrook langs de dam was n.l. een niet afgesloten auto aangetroffen, waarin door een sportvisser een handtas met pa pieren en een bedrag aan geld en o.m. de autopapieren waren aan getroffen. Bovendien lag er ter hoogte van de wagen, net over de dijk een jurk en het- bange ver moeden rees dat een automobiliste het niet meer had zien zitten en zich met bepaalde plannen op de slikken en vandaar in het water had begeven. De politie-man trok zoekend door het riet maar vond overigens tot zijn opluchting niet wat hij vreesde. Aan de hand van het kenteken v/erd de eige naar van de wagen, een inwoner van Sommelsdijk opgespoord. Hij gaf geen gehoor op het telefoontje maar bezoek aan huis van de Mid- delhamisse politie leerde dat man en vrouw beiden in goede wel stand verkeerden. Toen de wagen zondagmorgen op verzoek van de politie werd weggehaald had een pierenver- koper er al een groot bord aan bevestigd waarop hij zijn „zee- aas" aanbood. De politie was weliswaar blij met de goede af loop maar heeft het de Som- inelsdijkers toch wel kwalijk ge nomen dat ze zelfs geld in de v/agen achterlieten. Anno 1975 zijn rommelmarkten heie aal „in" en dus ook die zaterdag t.b.v. muziekver. „Amicitia" te Dirksland erd gehouden. Het rommelmarktge- euren voltrok zich op het plein voor et Ver. gebouw ,,de Schakel" en al auw was het daar een gezellige drukte an mensen die in de kraampjes op de uffeltoer gingen in de spullen die door „Amicitia" leden zo nijver bijeen aren gegaard. Er konden leuke koopjes worden ge- aan want heel wat spulletjes behoef- en niet meer dan een kwartje op te rengen. Voorzitter Jan Lodder heeft er ich, met de anderen, over verbaasd dat vrijwel alles van de hand is gegaan tot en met de oude mangel voor 75,en de verroeste ploeg 60,'s Avonds om half acht toen het bijna gedaan was laadde iemand nog voor 15,zijn wagen af met wat „winkeldochters" die de hele dag geen kopers getrokken had den. Al met al bracht de markt, inclusief de opbrengst van het poffertjes bakken, de verkoop van gebakken vis, de con sumptiestand, het ballenweirpen en het buksschieten een leuk bedrag van 5300,bruto op waarvan wel een dui zendje kosten af moet worden getrok ken maar ook dan nog blijft er een aar dig netto resultaat van een dagje rom melen over. De avond tevoren had Amicitia" een muziekavond gehouden. In „de Schakel" werd het een gezellige avond waarop ook twee leden werden gehuldigd voor hun lange en gewaardeerde staat van dienst. Dhr. Jan van Gulik werd ge lukgewenst met zijn 25 jarig lidmaat schap ter gelegenheid waarvan hij een zilveren speld van de Federatie van Harmonie en Fanfare-gezelschappen ontving. Een gelukwens en een hartelijk woord van dank was er ook voor dhr. Ab van Wely die 20 jaar lang het vaan del heeft gedragen. Op het Ouddorpse strand zal volgende week dinsdag de (reddings)brigade dag worden gehouden. Dat belooft, mede door de toegezegde medewerking van de Marine een zeer interessant gebeuren te worden waarvoor duizenden belang stellenden worden verwacht. De plaats van handeling wordt het strand bij „Toppershoedje". Vandaar af zullen de verrichtingen van de Marine-helicopter, de reddings- boot ,,de Zeemanspot" en van de men- sen van de strand-reddingsbrigade te zien zijn. De medewerking van de Ma- I rine werd van de Commandant Zee- macht Nederland slechts bij hoge uit- 1 zondering toegezegd. De Marine-lucht-1 vaartdienst zal er aanwezig zijn met een j helicopter waarmee drenkelingen zullen worden gered. Dat gebeurt o.a. met een j sleepnet, geassisteerd door kikvors- mannen. Ook de Stellendamse red- 'i dingsboot zal op het reddingstoneel i aanwezig zijn. De strandreddingsbriga- de zal gewonden van een explosie van de reddingsboot overnemen en naar de E.H.B.O.-post vervoeren waar hen eer ste hulp zal worden verleend. Een van de onderdelen van de briga de-middag is het optreden van een drietal parachutisten die in zee zullen springen. Deze zullen worden gespon sord door Café „De Kreek" en Ass. kan toor de Vogel. Ze zullen door de snelle „Griend" van de Reddingsmaatschappij worden opgepikt en door de strand-red dingsbrigade worden overgenomen. Er wordt naar gestreefd alle radio-verkeer tussen helicopter en boten zodanig te versterken dat het op het strand voor ieder goed te horen zal zijn. Inspecteur de Jong van de Reddingsmaatschappij zal de reddingshandelingen nader toe lichten. De Ouddorpse Reddingsbrigade zal deze dag zeker hoge kosten maken, maar ze heeft al enkele bedrijven gevonden die voor een evt, nadelig saldo garant willen staan. Ook zal op het strand, dat waarschijnlijk door duizenden belang stellenden bevolkt zal zijn, geattendeerd worden op de wervingsaktie van leden en donateurs en misschien komt er ook nog de kollekte-bus aan te pas. De bri gade heeft zich kortgeleden zodanig be wezen dat die zeker bedacht zal wor den! Vlaggen. N.a.v. de gebeurtenissen van vorige week zondag, toen door een sterke on derstroom maar liefst 6 zwemmers in moeilijkheden raakten, zal het bestuur van de Brigade zich tot het gemeente bestuur wenden met het verzoek een bijdrage te verlenen, zo mogelijk alle kosten te dragen, van de voorgenomen plaatsing van vlaggemasten bij de strandovergangen. Aan die masten zul len wanneer het gevaarlijk is te zwem men rode waarschuwingsvlaggen veror den gehesen. Een meisje uit Dirksland, dat pas la ter de 5 jarige Tanja de Jong bleek te zijn, is gistermiddag toen ze op haar fietsje de Oudelandsedijk (de weg van S'dijk naar D'Iand) over wilde steken door een haar tegemoetkomende auto geschept. Het kind moest met verwon dingen in hcfi ziekenhuis worden opge nomen, ze leek een hersenschudding een gebroken beentje te hebben. Het meisje fietste over het fietspad in de richting van Dirksland. Ter hoogte van het daar op het fietspad aanslui tende wandelpad vanuit Sommelsdijk, Vooraan de Opel Kadett die het meisje schepte, daarvoor de wagen waarin mevr. v. d. Meide reed. wilde ze de rijweg over steken. Bij haar eerste poging werd ze bijna aangereden door een auto waarvan de bestuurder haar nog net ontwijken kon. Geschrok ken zag de man in zijn achteruitkijk spiegel dat het meisje vlak voor de achter hem rijdende wagen opnieuw overstak en door die auto werd ge schept. De bestuurder daarvan, dhr. F. Slui uit Sommelsdijk remde krachtig maar hij kon het kind niet meer ont wijken. Het fietsje kwam tegen de voor kant van zijn Opel Kadett en het kind kwam op de motorkap terecht. Mevr. V. d. Meide uit Middelhamis die achter de Opel reed kon deze abrupt gestopte wagen niet meer ontwijken en schampte de rechter achterkant waarna haar wagen rechts voorbij de Opel ging en daarvóór dwars op de weg tot stil stand kwam. Het meisje werd naar het ziekenhuis gebracht zonder dat men wist wie ze was. De vader hoorde kort daarop van het gebeurde en stelde zich met de po litie in verbinding. Zonder ook maar één cent subsidie maar daarom niet minder energiek heeft het comité „kindervakantiewerk lin de gemeente Middelhamis" voor de laatste twee vakantieweken leuke speel dagen voor jongens en meisjes van 6-12 jaar georganiseerd. Ze staan nu nog 11 in getale op papier maar vanaf maandag 28 juli gaan ze uitgevoerd worden, graag met behulp van vrijwil ligers en -sters van wie er wel een aan tal zijn maar die er altijd nog méér no dig zijn Ze kunnen zich via het Dielihuus te Middelhamis opgeven. Het comité wordt gevormd door ver- tegenwoordig(st)ers uit de 4 woonker nen van Middelhamis. Ze komen voort uit de aktiegroep Nieuwe Tonge, het Diekhuus, de Gymnastiekverenigingen Sparta Hygiëa M'hamis-S'dijk, DOTO te Stad en de wijkgroep Middelharnis- Zuid. Korter gezegd is het een stel idea listen die in eigen tijd de jeugd bezig wil houden juist in die laatste weken van de schoolvakantie waarin ze thuis uitgespeeld zijn en nog even bezig ge houden moeten worden. Er zijn 11 dagen gepland, van dinsdag 29 juli t.m. zaterdag 9 augustus. Uit springers daarin zijn de vrijdag waarop in Middelhamis ook alle deelnemers uit de overige dorpen worden verwacht en het bloemencorso voor de jeugd dat in Middelhamis gehouden wordt op 30 juli in Stad op 5 aug. en in Nieuwe Tonge op 7 augustus. De deelname lijkt goed te worden, in Nieuwe Tonge heeft mevr. van Balen (tel. 525 voor opgave vrijwilligers) al 60 deelnemertjes genoteerd en in M'harnis- S'dijk staan er al honderd geboekt Overigens kunnen de kinderen zich op de dagen van aktie melden. In het kort de data en de plaatsen waar de speldagen worden gehouden. De spelen liggen in de sfeer van ballen- gooien, touwtrekken, waterestafette, ringsteken, doeltrappen, hindernisbaan, kleuren, timmeren e.d. Er wordt een klein toegangsgeld gevraagd. Dinsdag 29 juli Stad, sportveldje a. d. Zeedijk. Kaartjes 9.30 uur, begin 10.00 uur; Woensdag 30 juli, Middelhamis, Rubensplein, zelfde tijd als boven. Donderdag 31 juli Nieuwe Tonge, trai ningsveld N.T.V.V.; Vrijdag 1 aug, alle deelnemers in Middelhamis, speurtocht om 13.00 uur; Maandag 4 aug. in Som melsdijk, creativiteitsdagen in het Bak- huus, 9.30 uur. Dinsdag 5 aug. Stad aan 't Haringvliet, creativiteitsdag op het terrein Chr. School; Woensdag 6 aug. sport en spel- dag in Middelhamis op terrein „Con cordia"; Donderdag 7 aug. creativiteits dag in Nieuwe Tonge op het terrein H. J. van Beierenstraat. Vrijdag 8 aug. Grote vossenjacht in Middelhamis. Wanneer de speeldagen letterlijk in het water zouden vallen dan zal het al ternatieve programma worden afge werkt dat voorziet in binnenactiviteiten. MIDDELHAKNIS - SOMMELSDIJK In de nacht van zondag op maandag zijn uit de sigarettenautomaat van de Enkabé winkelier dhr. Prins aan de Berkenlaan 70 pakjes sigaretten ge stolen. Uit een bouwkeet van Fa. Visser Smit, staand aan de Achterweg, ver dween in dezelfde nacht een koffiezet apparaat en een gasfles, samen ter waarde van 400, MELISSANT: zaterdagavond 7 uur kand. J. Karels van Rotterdam. NIEUWE TONGE: woensdagavond 7.30 uur kand. J. Karels van Rotterdam.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1975 | | pagina 1