Naar wachtkamer, kraimelwerk of ecbt landbouwbeleid Zomer tot nu toe niet slecht Ziekenhuis Dirkslaml heeft haar poliklinieken nu geconcentreeri Burg. W. M. van der Harst van Oostflikhj Ridder in de Orde van Oranje Nassau il Oude Tonge Medische diensten WEERPRAATJE PREDIKBEURTEN ZEELANP Afsclieid 6e lilas Openb. basisschool Openstelling Postagentschappen Fietstocht door mooi Ouddorp Kollekte Rode Kruis weer 858,- hoger Brood- en banket bakkerij overgedaan Dirksland Het poliklinisch centrum van het ziekenhuis te Dirksland is zo goed als gereed! Dat bericht zal de leek misschien weinig aanspreken, an ders is het met de ziekenhuislei ding en de specialisten-staf die al lang popelden om de oude boedel tegen deze nieuwe accomodatie in te ruilen. Het zal er veel efficiën ter werken zijn zoals de bezoekers al vanaf de buitenkant ervaren. Met het zoeken is het n.l. gedaan, het zijn nu op het ziekenhuister rein duidelijke bordjes die hen de weg naar de poliklinieken wijzen. Man ernstig gewond door explosie iVlet motor tegen auto EXTRA KERKDIENSTEN GEBEF. GEMEENTEN Torenklok verlicht? „Lanimator'' i.v.m. bejaardenpas BOS Bladz. 2 JEIE,ANDEN-NIEUWS" Vrijdag 4 juli J j-dag 4 juli Het wordt zo langzamerhand een martelgang voor de boeren om hun moeilijkheden behoorlijk te slijten in ruil voor een aanvaardbaar inkomen waarmee ze kunnen leven en werken. Een jaar geleden liepen de gemoederen in boerenkringen hoog op. De explosie volgde op 10 augustus in het Utrechtse stadio „Galgenwaard". Het Neder landse volk, compleet met regering, schudde waker. Er was kennelijk iets gaande met de toch altijd brave rus tige boer. Daar moest iets aan gedaan worden. Nu, na een jaar, maken we de balans op en zyn we niet verder dan de vraag: voert men voor de boer een wachtkamerpolitiek, een kruimelpolitiek of een echt landbouwbeleid? In wezen is er sinds het Galgen waard-gebeuren niet veel veranderd voor de boer. De landbouw zat in het slop en wordt er ook nu niet uitgetrok ken. Met veel heisa hebben de ministers in Brussel in het najaar een extra prijs verhoging vastgesteld. Een extra grati ficatie van 5 "/o voor de boer. In februari van dit jaar leverde de Brusselse prijzen'marathon nog eens ge middeld 9% aan prijsverhogingen op. Voor de niet-ingewijde lijkt 'de boer nu rijkelijk bedeeld. De praktijk wijst op het tegendeel: de akkerbouwer ziet zijn graanprijzen eerder dalen dan stijgen. Van de melkprijs valt voor de melkvee houder nauwelijks iets te merken, ter wijl toch de grootste melkplas in deze periode bijna achter de rug is. Hoewel de vleesprijzen iets aantrekken, worden de kosten van de vleesproduktie nog lang niet gedekt. Alles bijelkaar geno men heeft het Brusselse „prijzenora- kel" weliswaar gesproken, maar worden de kosten van de boer nog maar voor ruim twee-derde deel gedekt door de opbrengsten. Marktbeleid faalt Dat het marktinstrument niet goed werkt, wordt bijv. geïllustreerd door de gang van zaken op de zuivel- en tarwe- markt. In de zuivelhoek zit men op dit ogenblik opgescheept met een flinke voorraad mager melkpoeder. De pak huizen zijn tot de nok gevuld; sommi gen verwachten dat de melkpoeder voorraad tot 900.000 ton zal oplopen. Van boerenzijde is steeds gepleit voor een regelraiatig voedselprogramma voor ontwikkelingslanden. Zelfs in tijden van zeer krappe voedselvoorraden in het Westen is dat beginsel uitgesproken. Toch kimnen de enorme voorradeh niet het land uil;, want de- middelen zowel van Nederland als van de E.G. zijn niet toereikend. De tarweboeren krijgen (ancy-prij- zen voor hun prodiikt. Er ligt nog meer dan 1/3 van de totale oogst 1974 opge slagen, ruim 270.000 ton tarwe heeft nog geen iDestemming. Aardig perspectief voor de tarweboer, die de maaidorser klaar heeft staan om de nieuwe oogst aan te pakken. Deze marktmisère ontneemt de boer elk geloof in Brusselse prijzen. Het zijn inderdaad papierenprijzen die fnuikend werken bij de buitenwacht en de sym pathie voor de boer niet vergroten. Dat is begrijpelijk, want dezelfde buiten wacht leest elke dag de krant die bol staat van prijsverhogingen voor brood, melk, groenten en andere nuttige zaken van boerenafkomst Kruidenierspolitiek Het boerengeloof in Brussel is wat afgenomien. De boer heeft het afgelopen jaar zijn heil gezocht bij de nationale overheid; dat paste ook want de rege ring gaat er prat op voor de laagste inkomensgroepen te vechten. Via de boerenorganisaties onder aanvoering van het Landbouwschap heeft de land- en tuinbouw het gehe le jaar doorgedramd over fiscale en.so ciale eisen. Het belabberde tooereninko- men' is op te vijzelen zodra de regering een fiscaal en sociaal regiem voert dat de ondememersfunctie intact laat. Tot nu toe heeft de regering weinig oor voor de boereneisen. Zij stuurt ze de wachtkamer in totdat het Prinsjesdag is. In de nieuwe Rijksbegroting zullen wel enkele snoepjes voor de boer zit ten. Overigens beroept deze regering zich op het feit, dat zij meer voor de zelf standige ondernemers heeft gedaan dan welke voorgaande kabinetten ook. Zij kan het bewijzen met allerlei regelin gen die, elk afzonderlijk gezien, dan al leen een druppel op die gloeiende boe- renplaat zijn. Het kruimelwerk levert nu eens een' paar tientjes voor deze boer, dan weer een goede honderd gul den voor zijn buurman op. In feite zet deze kruimelpolitiek geen zoden aan de dijk. De hamvraag van de boer blijft bestaan: wanneer is men in ons land bereid een echte samenhangende'land bouwpolitiek te voeren. Dat gewenste landbouwbeleid zal dan waarschijnlijk voor een belangrijk deel uit fiscale en sociale bestanddelen opgebouwd zijn. Voor de boer is dat geen probleem: hij wil graag ondernemer zijn, hij wil graag hard werken, hij wil zelfs de nodige marktrisico's dragen, maar dan wel in eeri klimaat dat hem voldoende speelruimte laat. Zelfs een jaar na het Galgenwaard- gebeuren ziet debalans er droevig uit. De boer is op zijn weg naar een rede lijk inkomen helaas niet verder geko men dan de driesprong, waar een le vensgroot bord de weg wijst naar de wachtkamer, het kruimelland of het land waar het boerenleven goed is. B. Schouwing van zaterdag 5 tot maandag 7 juli 1975 ARTSEN Middelhamis - Sommelsdyk: Van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dok ter Wieringa, tel. 2090. Dokter Wieringa is woensdag a.s. van 12.00 tot 24.00 uur afwezig. Dirksland - Herkingen - Melissant: Van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maan dagmorgen 9.00 uur heeft dienst dokter Boot, tel. 1227, b.g.g. 1291. Stellendam - Goedereede: Van zaterdagmiddag 12.00 tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter Rijswijk, tel. 1207. 'Nieuwe Tonge - Oude Tonge: Van zaterdagmorgen 8.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter Westra, tel. 259. Stad aan 't Haringvliet - Den Bommel - Ooltgensplaat: Van zaterdagmorgen 12.00 uur tot maan dagmorgen 9.00 uur heeft dien'st dokter Kramers, tel. 01873-201. APOTHEEK „MENHEERSE" OPENINGSTIJDEN: Op werkdagen: 8.30 tot 12.30 en 13.30 tot 18.00 uur. In het week-end: zaterdag van 10 tot 12 uur en van 17 tot 18 uur; Zondag van 11.30 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Apotheker: J. Slager, tel. (01870) 3997. Assistente: Loes Mastenbroek, Prinses- selaan 15, Sommelsdijk, tel. (01870) 30 93. Inlichtingen: a) antwoordapparaat; b) dienstkastje. TANDARTSEN Uitsluitend voor spoedgevallen tand arts Janssen, tel. 2169, (van 11 tot 11.30 uur.) DIERENARTSEN Dienst heeft dhr. Minderhoud, tel. 2897. WIJKVERPLEEGSTERS Ouddorp - Goedereede - Stellendam: Dienst heeft Zr. Pais, tel. 1321. Dirksland - Herkingen - Melissant: Van vrijdagavond 6 uur tot maandag morgen 8 uur heeft dienst Zr. Stolk, tel. 1770, b.g.g. 1767. Nieuwe Tonge - Oude Tonge: Van vrijdagmiddag 12 uur tot maan dagmorgen 8 uiir heeft dienst Zr. Jo- chems, tel. 01874-532. Achthuizen - Den Bommel - Stad aan 't Haringvliet - Wit-Gele Kruis: Dienst heeft Zr. Vrij, tel. 01871-312, b.g.g. 534. (van onze weerkundige medewerker) De kranten hebben uitvoerig melding gemaakt van de ongewoon zware regen val, begin vorige week in Zuid-Hol land. Gouda kreeg ruim 140 mm bin nen 24 uur tijd, wat overigens het re cord van Voorthuizen op 3 augustus 1948 (208 mm) niet aantastte. Wie zoals wij, in die dagen vakan tie hielden op de Waddeneilanden (Ame land) kon zich nauwelijks die wolk breuken voorstellen. Het pniweer was en' is daar bijzonder droog en imen zat juist uit te kijken naar nattigheid. De tuintjes verdroogden en op verschil lende plaatsen zagen we vorige week sproeiers in werking. De boeren, die pas gehooid hadden, verlangden ook naar regen. Vooral van de hogere percelen is dit jaar veel hooi geoogst. Het groeide geweldig nadat het in maart, april en de Ie helft van mei eerst flink geregend had. De agrariërs met lager gelegen wei landen hadden veel minder opbrengst. Ze konden: b.v. niet tippen aan de „dro ge" boer, die dit jaar 135 pakjes hooi oogstte tegenover slechts 25 pakjes vo rig jaar van hetzelfde weiland. Toen de regen op Zuid-Holland bij na onophoudelijk neerplensde, hadden de vakantiegangers op de waddeneilan den het best naar hun zin. De zon bleef schijnen en de temperatuur bleef er ge matigd en koel. Er heerste een tempe ratuur, die uitlokte tot het ondernemen van trips zoals fiets- en wandeltochten. Tot nu toe is de zomer gerekend over heel Europa wel bevredigend. De hoge- drukgebieden hebben' het heft overwe gend in handen gehouden, terwijl de re egen- en onweerstoringen slechts lo kaal „in aktie kwamen". Eüid vorige week had 85 a 90°/o van Europa mooi vakantieweer. Skandinavië zat wat onder de mooi- weer-streep met plaatselijk regen of buien en in 't noorden slechts 10 a 15 C. De ibezoekers van de NoorseFjor- den hebben het weer tot nu toe niet erg mee gehad. Tropisch is het deze maand in een groter gebied van Spanje geworden met 30 a 33 gr. C. Ook de Povlakte kwam zover. De temperatuur van het Middellandse Zeewater is op gelopen tot 20 a 22 gr. C. De water temperatuur in Israël liep op tot 24 gr. C. Langs onze kust werd eind vorige week 14 15 gr. C. gemeten'. De hoog ste Noordzee temperaturen kwamen bij de Waddeneilanden voor. (Nadruk verboden) ZONDAG 6 JULI MIDDELHARNIS Herv. Kerk 10 uur ds. J. Maasland en' 6 uur ds. M. Gou- driaan, Goudswaard. Extra kollekte kerk Buitengew. Wijkgem. i.w. 10,30 uur ds. R. E. R. van Buiren. Chr. Ger. Kerk 9.30 uur ds. R. Kok van Nijkerk Ger. Kerk 10 uur ds. Schravendeel en 5 uur ds. J. F. Put van 's-Gravendeel Ger. Gem. 10 en 6 uur ds. Th. van Stuyvenberg. SOMMELSDIJK Herv. Kerk 10 uur ds. H. N. van Hensbergen en 6 uur ds. J. Maasland. Extra kollekte 2e pre-- dikantsplaats Rem. Kerk 10 uur ds. W. Klauwen, Veldhoven. DIRKSLAND Herv. Kerk 10 uur ds. J. Wier, Kampen en 6 uur ds. H. N. v. Hensbergen Ger. Gem. 10 en 6 uur ds. P. Blok. HERKINGEN Herv. Kerk 10 uur dhr. H. Veldhuizen', Rotterdam en 6 uur 'ds. H. Talsma Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. MELISSANT Herv. Kerk 10 uur ds. K. Schipper, Dordrecht en 6 uur ds. A. Cysouw. Extra kollekte vrije zit plaatsen, nam. voorber. H.A. STELLENDAM Herv. Kerk 10 uur ds. J. den Besten, Huizen en 6 uur ds. J. Blom, St. Maartensdijk. Extra kol lekte zitplaatsen. GOEDEREEDE Herv. Kerk 9 en 10.45 uur ds. R. v. Kooten en 6.30 uur ds. R. Kok, Nijkerk. OUDDORP Herv. Kerk 9 en 11 uur en 6.30 uur ds. G. S. A. de Knegt Ger Gem. 9.30 en 6.30 uur lezen Doops gezinde Gemeente 9.30 uur dhr. F. J. Modderkolk van Aardenburg. NIEUWE TONGE Herv. Kerk 9.30 uur ds. A. Cysouw en 6 uur ds. H. Jon- gebreur. Extra kollekte vrije zitplaat sen CJer. Gem. 10 en 6 uur lezen. OUDE TONGE Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. C. van Sliedregt, voorm. bediening H.A. en nam. dankzegging H.A. Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. STAD AAN 'T HARINGVLIET Herv. Kerk 10 uur dhr. P^ Kooiman, Rid derkerk en 6 uur ds. H. Harkema St. Philipsland. Extra kollekte kerk. DEN BOMMEL Herv. Kerk 10 uur ds. H. Talsma en 6 uur dhr. W. Kamer ling, Rotterdam, voorm. bediening H. Doop Ger. Kerk 10 uur lezen en 6 uur dhr. J. Fraanje te Goes. OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 9.30 u. ds. J. Bogaard, Rotterdam-Delfsha- ven en 6 uur ds. J. van Wier, Kampen Extra kollekte kerkvoogdij Geref. Kerk 9.30 en 6 uur drs. A. W. Mee- der, voorm. H.A. en' nam. voortzetting H.A. en Dankzegging Ger. Gem. 9.30 en 6 uur lezen Oud Ger. Gem. 9.45 en 6.15 uur lezen. LANGSTRAAT Herv. Kerk 10 uur dhr. W. Kamerling, Rotterdam en 6 uur dhr. D. Hatrkamp, Rotterdam. OOSTERLAND Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. M. C. van der Meer. (Bed. H. Avondmaal en Nabetrachting) Ger. Kerk gezamenlijke diensten met de kerk van Nieuwerkerk, in de kerk aldaar Ger. Gem. 10, 2.30 en 6.30 uur ds. W. Hage Oud Ger. Gem. 9.30, 2 en 6 uur lezen. NIEUWERKERK Herv. Kerk 10 uur ds. Westerhof Ger. Kerk N'kerk-Oos- terland 10 uur cand. J. W. Eerbeek, Den Haag en 5 uur cand. C. P. Meijer, Amsterdam Ger. Gem. 10 uur lezen' en 7 uur ds. P. Honkoop te Kam pen Ger. Gem. in Ned. 9.45 en 3.30 uur lezen. ST. ANNALAND Herv. Kerk 10 en 6 uur 'ds. J. Codée Ger. Gem. 9.30, 2 en 6 uur lezen Ger. Gem. in Ne derland 9.45, 2.15 en 6.15 uur lezen. ST. MAARTENSDIJK Herv. Kerk 9.30 en 14.30 uur ds. J. Blo-m Oud Ger. Gem. 3 x lezen. Donderdag 10 juli 7 uur dhr. L. Moerkerken uit Vlaardin- gen Ger. Gem. in Ned. 3 x lezen. OOLTGENSPLAAT Omdat het schooljaar er weer op zat was j.l. donderdag de tijd aange broken om afscheid te nemen van de leerlingen van de hoogste klas,. De oudercommissie w^as van mening om met deze leerlingen eens een dagje er op uit te gaan. eh wel naar Rotter dam, 's Morgens rond 9 uur vertrok men, onder leiding van dhr. Geerts en enkele oudercommissieleden met de R.T.M, naar het Ziiidplein, toen de me tro in, wat voor enkele kinderen al een belevenis was. Bij de Leuvehaven was het eindpunt bereikt en toen naar de „Spido" voor een rondvaart. Vanwege de drukte die daar heerste, besloot men eerst het museum op de Willemskade over 'de volkerenkunde te 'bezoeken', wat ook erg interessant was. Na het bezoek werd er een consumptie genuttigd. Van daar ging men het park in bij de Maas tunnel en kwamen -we bij de Parkhaven uit waar het opleidingsschip „Jan Baks" en het studentenschip de „Seven Seas" bekeken werd. Zo kwam men dan rond 2 uur ibij de Spido aan, en met de boot de „Stad Rotterdam" werd de rondvaart gemaakt, wat wel het-klapstuk van de dag was. Na 5 kwartier gevaren te heb ben was ook dit weer ten einde, wat 'buitengewoon in de smaak gevallen was bij iedereen. Men ging nu weer op huis aan, eerst weer met de metro- en zo rond 5 uur kwamen wij weer met de R.T.M, in Ooltgensplaat aan. Ook dit was mede door het miooie weer een geslaagd afscheid -geweest. De O'Uderc-o-mmissie. In verband met vakanties is de open stelling van enkele postinrichtingeh tij delijk als volgt gewijzigd: DEN BOMMEL 7 t.m. 25 juli 1975 0900- 1200 uur; daarna gesloten. SOMMELSDIJK 11 t.m. 29 juli 1975 1400-1600 uur; 's morgens -gesloten. Het postagentschap is gedurende de ze periode -gevestigd in het perceel Voorstraat 21 aldaar. Sportver. „de Kriekel" te Ouddorp organiseert in samenwerking met de V.V.V. op dinsdag 8 juli a.s. een fiets tocht van plm. 25 km. door -de mooiste natuurgebieden van Ouddorp. Start 7 uur 's avonds vanaf de can- tine van „Toppershoedje" Strandweg 4. Inschrijven vanaf half 7; inschrijfgeld 1,50. Na afloop ontvangt iedere deel nemer een vaantje als herinnering. OOLTGENSPLAAT - ACHTHUIZEN - LANGSTRAAT De campagne-opbrengst 1975 van de afdeling Ooltgensplaat van het Ned. Rode Kruis is weer hoger dan vorig jaar. Er werd 858,meer gekollek- teerd. Hieronder volgt een specificatie van de opbrengst 1975, met vergelijken de cijfers over 1974. 1974 1975 Ooltgensplaat 2461,45 3022,12 Achthuizen 676,73 868,06 Langstraat 417,50 523,50 Totaal 3555,68 4413,68 Namens het bestuur worden kollek- tanten en gevers 'heel hartelijk dank gezegd. OOLTGENSPLAAT Per 1 juli heeft 'de heer W. van den Doel zijn brood- en banketbakkerij overgedaan aan de heer P. Reedijk te Dordrecht. Gedurende 26 jaar hebben de heer en mevrouw Van den Doel hun klanten perfect bediend. Zij namen in 1949 deze zaak over van de heer Joh. Kosten en hebben na modernisering van werkplaats en winkel het bedrijf opge werkt door intensieve arbeid en ser vice. Als Warme Bakker zet het jonge echt paar, de heer en mevrouw Reedijk de ze zaak voort op het bekende adres Voorstraat 1. OOSTFLAKKEE Vrijstelling dienstplicht. De minis ter van defensie heeft voorgoed vrijstel ling van de dienstplicht verleend aan Hendrikus J. E. in 't Veld te Ooltgens plaat, wegens een bijzonder -geval; tot 1 juli 1977 aan Mattheus A. M. Hamee- te-man te Oude Tonge, wegens een bij zonder geval; voorgoed vrijstelling aan Mattheus du Pree te Den Bommel, we gens toroederdierist en voor één jaar vrij stelling aan Arie W. van Leeuwen te Oude Tonge, wegens een bijzonder ge val. Gevonden en verloren voorwerpen. In de afgelopen maand zijn op het postbureau der rijkspolitie te Dirksland de volgende voorwerpen als verloren/ gevonden opgegeven: Verloren: Diverse -bankbiljetten; gou den manchetknop-en:; gouden ringetje met 3 steentjes; 10 badenkaart zwem bad „De Gooye" te Dirksland; een zwart/witte poes; een paar donkerblau we wanten; een gouden armband met kleine schakeltjes; leren motorhand schoen; zilveren armband, merk Timex met horlo-ge erop, rode wijzerplaat; gele kinderhandschoen; zilveren damesarm band; herenpolshorlO'ge, merk Sittin, met zwart nylon bandjej leren porte feuille; zwarte jongensgym broek; zwar te herenibril; rolbandmeetlint; -dames armband met steentjes; leren heren- handschoen; 'gouden schakelarmband; huissleutels; bandje van een ban'dre- corder; rode meisjesfiets; kinderwant; zilveren armbandje met „Nelleke"; da mesfiets -met aansluiting voor kinder zitje; -goudkleuri-g dameshorloge, merk Union; damesportemonnee van spijker- •goedstof met inhoud; herenhorloge, merk Lincoln; gouden polshorloge; schooletui met pennen; -oude 'dames fiets met kinderzitje; bruine herenpor temonnee. Ge-yonden; Rode portemonnee; auto- wiel met luchtband; veelkleurige sjaal; roeiboot; donkergroene herenfiets; pols horloge; zwarte -da-mesfiets, merk Ben zo; kabelslot; diverse sleutels; gele ge breide kindersjaal; -groene jongensfiets, merk Gazelle; zilveren armband met bedeltjes; etui met sleutel; plastic zak met 4 dozen sigaren van een bekend merk; bromfietsverzekeringsplaatje; he- renhorlo-ge, merk Avia; heren-fiets, merk Fongers; portefeuille met inhoud. Inlichtingen omtrent -genoemde voor werpen dagelijks te verkrijgen op het postbureau der rijkspolitie te Dirksland tussen 08.00 en 12.00 uur. ST. MAARTENSDIJK JVo 1 september geen weekm,arkt meer. Op veler verzoek heeft de ge meenteraad van Tholen de -kwestie van de weekmarkt te St. Maartensdijk nog eens besproken en met 11 tegen 4 stem men werd besloten: de reeds eerder be sloten opheffing van de markt te hand haven. Vanaf 1 september dus geen weekmarkt meer. THOLEN Uitbreiding kantoor gemeentewer ken. Na een lange discussie toesloot -de gemeenteraad akkoord te -gaan met het voorstel van B. en W. om het kantoor- -gebouw van de dienst -gemeentewerken met een prefat-êenheid ter grootte van 75 m2. De kosten -hiervan -bedragen on geveer 67.000,—. Derde tennnisbaan. Met de stemmen' van de S.G.P. tegen besloot de gemeen teraad voor 'de tennisclub Eegidinia een derde baan aan te leggen waar de tennisclub dringend om verlegen is. De huur van de banen wordt echter ver hoogd tot 1000,per jaar. Biuig. W. M. V. d. Harst die door de jaren heen al tientallen Koninklijke Onderscheiding-en heeft uitgereikt is j.l. dinsdag zelf met een ho-ge Koninklijke Onderscheiding -begiftigd. Het was Min. Westerterp van Verkeer en Waterstaat die hem de versierselen opspeldde toeho rend bij het Ridderschap in de Orde van Oranje Nassau. H.M. de Koningin heeft dhr. v. d. Harst deze onderschei ding toegekend i.v.m. zijn President- Commissarisschap van de N.V. Bru-g- verbinding Haringvliet. De benoeming tot Ridder maakte Minister Westerterp bekend -bij de overname van de Ha- ringvlietbrug door het Rijk. Dhr. V. d. Harst verklaarde door voor hem totaal onverwachte hul „verbijsterd" te zijn. „Het kwam I een volkomen verrassing!" verzekej dhr. V. d. Harst. Hoewel bijzonder J lukkig met de verkregen onderschei/ liet hij niet na een groot deel vatïl hem toegeschreven verdienste m.b.tj goede exploitatie van de HaringvliJ brug toe te schrijven aan de „men in 'het veld". Daarbij doelde dhr. v,i Harst op de directeur, de administrate! en niet in het minst de onvolprezen J 'gaarders ponderdag opa en oma hun 45-jarig Hun ouddorp, ju Noordweg Gelegenheid juli van 7-1 Geheel onvi geliefde vro dochter, scl schoonzuste op de leefti. Oude Middel Gouda, 3 ju Waterruit De teraardi I juli om 11.0 jte Gouda. Vertrek var Vertrek vai ziekenhuis Burg. V. d. Harst wordt door Min. Westerterp met de ontvangen Onderscheid»! geluk gewenst. Vroeger was het anders, toen waren de 4 aanviPezige poliklninieken nog niet gecentraliseerd zoals nu kon worden ■bereikt. Ze bevinden zich op de -bega ne grond van de zgn. Zweedse vleugel; de 5 specialisten kunnen er gelijktijdig spreekuur houden. Een telefoniste heeft vooraf de afspraken gemaakt; zij is te -bereiken via het nr. van de polikliniek 01877-2302 of 2303. In de vleugel be vindt zich ook e-en' poloklinische behan del kamer voor het verrichten vu -kleine ingrepen en er wordt nog werkt aan de nieuwe röntgenkani!] waarvan to.v. de huidige -ook de appi] ratuur zal worden uitge-breid. Ook vindt zich het poliklinisch laboratoriui in deze vleugel. Wanneer alles gereti is zal dat betekenen dat „fase 2" vaf het renovatieplan voltooid is. Fase 3 'die daarna zal worden aaiige| pakt betreft de vernieuwing van operatiekamers. Fase 4, zo daar spratj van zal zijn, zal een uitbreiding van li -beddencapaciteit beo-gen. Het ziekenhuis heeft momenteel vaste dienst twee internisten, een ral tegnoloog, een vrouwenarts, een dii rurg, een kinderarts en een keel-, neusl en oor-arts. In part-time dienst zijn e*! biochemicus, een apotheker, een huii! arts, een oogarts en een neuroloog-psyl chiater. In de nieuwe accomodatie wordl ook spreekuur gehouden door de Genf Medische Dienst alsook -door de orthoj podist dhr. van Bekkum. Het zal duidelijk zijn dat directie eJ bestuur er hard aan werken het eigcl ziekenhuis o-p een steeds hoger plan tJ brengen. De naderende voltooiing va:| fase 2 -betekent weer een grote stap i die goede richting. OUDDORP Gistermorgen rond 8 uur' heeft zich in de werkplaats van dhr. Chr. Mierop,' Koolweg 14, een explosie voorgedaan tengevolge waarvan dhr. Mierop (50) zeer ernstig aan de benen werd ver wond. Inmiddels is in het ziekenhuis te Dirksland het linkerbeen tot onder de knie geamputeerd; het was te zeer ver brijzeld om het te kunnen behouden. Het rechterbeen is op 3 plaatsen ge- toroken;. De explosie vond plaats toen -dhr. Mierop een leeg 200 Itr. vat doormid den wilde branden om er 2 cement- bakken van te maken. In het vat had echter tinner gezeten waarvan de res ten door de hitte van het branden een hoogst explosief gas vormden. Door de explosie in het vat sloeg de bodem er uit en trof -dhr. Mierop tegen de benen. De ontploffing werd tot ver in de omtrek gehoord. De jongeman Hans Meijer (22) wo nende aan de Kool'weg, is woensdag avond voor onderzoek in het zieken huis te Dirksland opgenomen nadat hij met zijn Honda motor op de Voorstraat te Stellendam tegen een auto was -ge botst. De wagen, bestuurd door dhr. Mul uit Sommelsdijk, keerde op de Voorstraat; toen -de bestuurder daarmee bezig was reed M. tegen de linker zij kant van de wagen. OUDDORP Owd papier. A.s. zaterdag zal weer oud -papier worden opgehaald door de Muziekver. en leden van de drumband. Wilt u het s.v.p. gereed zetten? OUDDORP dinsdagavond 7.30 uur ds. F. Harinck van Den Haag-Z. De raad van Oostflakkee 'krijgt j in zijn vergadering van volgende week donderdag het voorstel ter tafel een crediet van 7550,— beschikbaar te stellen (uit de zgn houtpot) voor het aanbrengen van een wijzerplaatverlichting op de torenklok te Oude Tonge. B. en W. kiezen voor dit systeem, liever dan de toren met schijn werpers te verlichten. Dat zou 11000,- kosten en -de stroomkos- ten zouden jaarlijks hoger zijn 2600,— tegen 850,—). OOSTFLAKKEE I.v.m. de betschiktoaarheid van Ml „landelijk paspoort voor bejaarden'-r „Pas 65" -genaamd, wordt de raad vaJl Oostflakkee -gevraagd 485,ibeschilt-| 'baar te stellen voor een lanimator. De raad wordt verklaard dat met zo'cl apparaat een pasje kan worden geplas-l tificeerd, dat o-m vervalsing zoveel mo-l gelijk te-gen te gaan. Overigens menen B. enW. niet veel van de Oostflakkeese bejaardenl een bejaardenpas zullen willen hebbenir de passen geven een reductie op toe-i gangstoewijzen tot een aantal evenemen-l ten maar op Goeree Overflakkee ka"! er maar weinig of niets mee worden 'gedaan. g-^i^j^ j HERKINGEN Oranje katertje gevonden. Bij fam. Groen Fortsstraat 12, tel. 018V6 273 is een -oranje katertje aan komen 1 lopen. De fam. Groen' vraagt de eige-f naar/es van het diertje met haar con tact op te nemen. -Heden ove i geliefde m; der, opa. ecl de leef- Zij, die beseffe Midde Di Middelharr Oranje T Gelegen! De teraard 8 juli a.s. graafplaats Hiermede ontvangen komst uit Melissant, Molendi; 100 100 1 k Geleisuik« HEEt PO 1 BAAL TELEFO( HooMkan Showro

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1975 | | pagina 2