V.W., nudi-N-SJ. dealerschap naar autobedrijf Blokland Ouddorps huisartsen bouwen nieuwe prai(tijl( DE GELAAGDE RUIT. te Herkingen Dinsdag 24 juni 1975 CHR. STREEKBLAD OP GBREFOBMEEIRDB GRONDSLAG VOOR DB ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per weekdinsdag- en vrifdagaoond No. 4398 Idens. NIEUW! NIEUW! g Bij breuk hooguit een ster. I GARAGE ÜNöPS i LANGEWEG 113 Ideaal voor uw valtantie, s IVIIDDELHARNIS TEL. 01870 - 2043 1 Succes voor bejaardenkoor Jongen (12) op Prov. weg door auto geschept 2e prijs voor brandweercorps Sommelsdiik EXTEA KEKKDIENSTEN GEEEF. GEMEENTEN MIDDELHARNIS KLOKKEN DIEVEN Het dealersciiap voor Goeree-Overflakkee van Volkswagen en Audi- N.S.U., dat tot dusver gevoerd wordt door automobielbedrijf „Haring vliet" te Sommelsdijk is per 1 september a.,s. overgenomen door auto mobielbedrijf A. A. Blokland b.v. te Middelharnis, DAF dealer van origine. Automobielbedrijf Blokland krijgt met het veelzijdige assortiment van V.W. en Audi-N.S.U. in de bestel- en personenwagensector een welkome aanvulling op haar huidige aanbod. Garage Blokland zal de gehele bedrijfsvoering in het bedrijf aan de Molenweg concentreren, wat betekent dat ze niet geïnteresseerd is in het bedrijfspand van automobielbedrijf „Haringvliet". Groter krediet voor verbouw „Ons Huis"' Eerste prijs, voor ,,Jubilate'' zoek - - Hond gevonden GOEDEREEDE Spreekuur gewijzigd (M m ABONNEMENTSPRIJS SJiS PER KWARTAA&> ADVERTENTIEPRIJS 25 cent per mm. Bij contract speciaal taiied. „Wie 't kleine niet eert, is 't grote |iet weert!" is een goed vaderlands ge- de dat ook in Herkiiigen opgeld doet. Daarom waren de Herkenaren zater- ■flagaiorgen zo aanstekelijk enthousiast toen het door henzelf gewrochte jacht- "baventje geopend kon worden. Burg. H. _pos van Dirksland hees daartoe met giaa;';te de driekleur die hij gelijk maar liict stok aan de watersportver. cadeau deed. Daarna ging het de plas j)p, maar niet nadat voorz. C. Sieling et verve betoogd had dat Herkingen »eer was opgenomen in de vaart der folkeren Gesierd met de versierselen van de pramselheidsorde" (genoemd naar zijn ichip) heette dhr. Sieling 's morgens gen tienen de genodigden welkom, H'aaronder naast burg. en mevr. Bos, ethouders en raadsleden ook Mr. En- ;elsman, gedeputeerde In onze provin- ie en voorz. van de Stichting Greve- genbekken en dat werd als goed ge- ;elschap ervaren! Bijzonder waarderend liet dhr. Sle- g zich over zijn mede-watersporters iit die menig vrije zaterdag hebben op- ;eofferd om de accomodatie te maken e haven weer. een functie gaat vervul len. De gemeente droeg weliswaar 0.000,bij voor het uitdiepen van de paven en geul maar van hoger waarde 'ichatte dhr. Bos de door de watersport- |De voorz. dhr. C. Sieling aan het woord. tot wat het geworden is: we zijn blij dat de doorbraak er gekomen is en dat de haven, die jaren lang een dood punt was nu weer tot leven is geko men!" aldus dhr. Sieling. Hij dankte ook het gemeentebestuur dat adequaat op de plannen van de watersportver. heeft gereageerd. „Dankzij uw hulp kan Dirkslands vlag weer getoond worden op de wereldzeeën en is Herkingen weer opgenomen in de vaart der vol kerenzo complimenteerde dhr. Sieling het Dirkslandse gemeentebe stuur. Grote blijdschap. „Herkingen zonder haven was niks..,!" voegde burg. Bos daar graag aan toe en ook dhr. Bos was in de stemming om Herkingens roem luide te verkondigen; „in tegenstelling tot het verleden waar in Herkingen een vissers- en een koop vaardij haven bezat was de haven tot een dooie boel geworden tot groot verdriet van alle Herkenaren", liet de burge meester weten om daar gevoelens van „grote blijdschap" op te laten volgen nu ver. betoonde zelfwerkzaamheid. Hij complimenteerde de watersporters met het feit dat ze zowel met geld - als met talenten hebben gewoekerd waardoor tot stand kon komen wat niet voor mo gelijk werd gehouden. „Het gem.eentebestuur en de hele ge meenschap is trots op jullie vrijwillige hulp!" zo complimenteerde de burge meester de Watersportver., de hoop uit sprekend dat de huidige opzet (50 lig plaatsen en nu al 20 op de wachtlijst) de aanzet mag zijn tot een veel grotere accomodatie in de orde van grootte van 600 a 1000 boten. Wetend dat daar veler hulp bij nodig zal zijn hoopte dhr. Bos dat die ook van de zijde van dhr. En gelsman zal komen opdat het moment zal aanbreken dat de haven van Her kingen weer betekenis krijgt tot in de verre onageving. „De situering van de haven maakt er aanspraak op dat ze haar oude functie weer herkrijgt, wat ook het dorp Herkingen nieuwe impul sen zal kunnen geven!" zo besloot dhr. Bos, daarna de driekleur hijsend ten teken dat de opening een feit was. De tocht. De genodigden werden daarna op Herkingens pleziervloot ingescheept voor een tocht over de Grevelingen. Aan de wal lieten de schoolkinderen balon- nen op en sommigen uit de bevolking in stalleerden zich comfortabel in een meegebrachte tuinstoel. Een deputatie van zeven jachten uit Ouddorp strandde in het gezicht van de haven. Eén ervan wist zich los te wurmen en met de vlag in top de haven binnen te varen. De ge strande Ouddorpers waren duidelijk wat minder enthousiast dan hun Her- kingense collega's maar het heeft Her kingens pret niet mogen drukken! llllllilllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllUIIIIIIIIIIIIIUIIIUIIIIIIillllllllllllllllllllllillllilllJllllllllllillllllllllll^^ SINT ANNALANÖ Gemeentebestuur hield officiële herdenkingssamenkomst i.v.m. 500-jarig bestaan van deze kern. Hoewel de feestelijkheden zaterdag 21 juni al waren begonnen in het Thoolse Sint Annaland, in verband met het vijf honderdjarig bestaan van dit Thoolse dorp had maandagavond in de feesttent de officiële herdenkingsbijeenkomst plaats onder auspiciën van het gemeen tebestuur. Burgemeester J. E. van Boeij- en sprak een welkomstwoord tot de talrijke aanwezigen. Hierna bracht de koninklijke fanfare „Accelerando" twee nummers ten gehore, namelijk 1. Een Mars en 2. Bandietenstreken. Vervol gens gaf oud-burgemeester W. Baas iets uit de historie van Sint-Annaland in vo gelvlucht ten beste. Hierop zong het Christelijk gemengd zangkoor ,V.Z.O.S.' een tweetal nummers en wel Rejoice in the Lord all way van Rathbone en Hark, Hark my Soul van Shelly. Vervolgens een gezamenlijk optreden van ,V.Z.O.S.' en „Accelerando", die twee nummers ten beste gaven en w.el Naber, mein Gott, zu Dir van E. Ruh en Die Ehre Gottes van L. van Beethoven. De voor zitter van het feest comité, dhr. J. C. Kooijman sprak een slotwoord. OUDE TONGE Het bejaardenkoor „Tot ons Genoe gen" uit Oude Tonge, met als dirigent dhr. H. Wielaard uit Melissant heeft zaterdag j.l. met succes deelgenomen aan een zangconcours in Dieren. Het koor behaalde een eerste prijs met 348 punten. In het vijfjarig bestaan van het koor, hel werd opgericht in 1970, is al vier maal deelgenomen aan een dergelijk concours v/aarvan het steeds met een eerste prijs huiswaarts keerde! „Tot ons Genoegen" telt 49 leden en diegene die de leeftijd van ca. 60 jaar hebben bereikt, en graag willen zingen, zijn van harte welkom op de eerstvol gende repetitieavond op dinsdag 5 augustus 's avonds om 7 uur in het be jaardendienstencentrum aan de Bern- hardstraat. OOLTGENSPLAAT Kerkdienst Geref. Gemeente. Don derdag 26 juni a.s. des nam. 7.30 uur zal voor de Geref. Gemeente voorgaan ds. Th. van Stuyvenberg te Middelharnis. ACHTHUIZEN: De 12 jarige L. van Bergen uit Acht- huizen is zaterdagmorgen ernstig ge wond üi het ziekenhuis te Dirksland opgenomen nadat hij op de Prov. weg, op de kruising met de Boutweg nabij zijn woonplaats, door een auto was ge grepen. De jongen liep daarbij o.m. een zware hersenschudding op. Zijn toe stand was aanvankelijk kritiek maar daar is inmiddels verbetering in geko- naen waarmee het levensgevaar is ge weken. De jongen, juniorlid van de voetbal ver. FIOS, zou zaterdagmorgen met zijn voetbalvriendjes in Nieuwe Tonge gaan voetballen. Het groepje van tien stopte voor de Prov. weg omdat daar veel ver keer over reed, vooral komend uit de richting Rotterdam. Het slachtoffertje dat bij een van zijn vriendjes achterop had gezeten stapte af, liep het wachtende clubje voorbij en liep pardoes de weg op. Hij werd daar bij geschept door een Simca 1000, be stuurd door dhr. de Rijke uit Bruinisse die tevergeefs probeerde hem door krachtig remmen nog te ontwijken. Het ventje werd enkele meters meegesleurd en kwam zwaar gewond op de weg te recht. Met het gebeurde is eens temeer be wezen dat het veiliger is gebruik te ma ken van de kindertunnel om de drukke Prov. weg over te steken. De jongelui hebben de tunnel kennelijk genegeerd om enkele honderden meters af te snij den. J.l. zaterdag 21 juni nam het vrijwil lig brandweercorps van Sommelsdijk met nog 14 andere ploegen uit Zuid- Holland deel aan de wedstrijden Ie klas die werden gehouden op het terrein van de Drinkwaterleidingsmaatschappij te Rotterdam. Voor de 3 hoogste prijzen werd door alle ploegen gestreden op het scherp van de snede. Op het terrein was in een van de ge bouwen brand ontstaan en werd op (naar later bleek) de bovenverdieping nog een personeelslid vermist. Met behuld van persluchttoestellen, becfiend en gedragen door de aanvals- ploeg, moest dit bewusteloze slachtoffer in een pikdonkere ruimte worden op gezocht en naar buiten worden afge voerd. Er moest door de ploegen worden af gelegd op open water en daarna water tot aan het verdeelstuk. De aanvalslangen moesten drooog blijven, doch door het werken van de manschappen was bij deze tropische hitte de transpiratie zo groot dat de z.g.n. branden hier bijna mee geblust konden worden. Deze Sommelsdijkse transpiratie bleek bij de prijsuitreiking ruimschoots be loond te worden, want uit de jury-ra- porten kwam naar voren dat het corps van Sommelsdijk met 780 pnt. en een gemiddelde van 8,82 pnt. per verrichte handeling en het predikaat zeer goed de 2e prijs had behaald. Leerdam behaalde met het kleinst mogelijk verschil n.l. één punt de Ie prijs. Gouda eindigde op de 3e plaats met 745 punten. Boven genoemde ploegen zullen op 20 Sept. a.s. de provincie Zuid-Holland vertegenwoordigen op de Landelijke wedstrijden te Doom, waar uit elke pro vincie de -besten zullen aantreden om te strijden voor het landskampioenschap Ie klasse. Wij wensen de brandweer van Som melsdijk op 20 Sept. veel suksës. OUDDORP Hedenavond 7.30.uur kand. J. Karels te Rotterdam. MELISSANT Hedenavond 7.30 uur ds. P. Blok van Dirksland (bed. H. Doop). NIEUWE TONGE Woensdagavond 7.30 uur ds. Chr. v. d. Poel van Yerseke. B Van oudsher staan de Goereeërs als klokkendieven te boek en op nieuw hebben ze hun reputatie gestand gedaan. Nu echter is uit motel „Koningspleisterplaats" de kollektebus van de Stichting Ca rillon Goeree gepikt, al weet nie- .mand of het een Goereeër ge weest is die te lange vingers had. In elk geval is de bus verdwenen met een inhoud die al interessant begon te worden. Dat heeft de dief kennelijk ook zo ervaren De huisartsen W. J. Bron en A. J. Jansen die 2V2 jaar geleden de praktijk van dokter Rviizeveld overnamen, gaan een geheel nieuwe praktijkruimte bou wen. De bouw daarvan zal nog dit jaar beginnen; volgende zomer hopen de doktoren zich er te hebben geïnstal leerd. De nieuwe praktijk, met twee woon huizen, komt op de hoek Koolweg - Oude Nieuwlandseweg, op de plaats waar nu nog de oude boerderij van dhr. J. Roozenbeek staat. Die plaats werd tenslotte gekozen nadat alternatieve mogelijkheden, dichter bij de bebouwde kom en het centrum van het dorp, door de nog steeds heersende bouwstop niet uitvoerbaar bleken. Voor nieuwbouw op de genoemde plaats is inmiddels wel toestemming verleend. De huidige accomodatie bij de dok terswoning aan de Hazersweg laat veel te wensen over. „Om ons w^erk goed te kunnen doen hebben we tenminste een goede praktijkruimte voor onszelf en een 'voldoende rviimte voor onze assis- tenten(s) nodig" is een logische opstel ling van de beide doktoren. Al direct na hun komst in Ouddorp onderkenden ze dat hun ideaal-beeld niet in het pand aan de Hazersweg verwezenlijkt zou kunnen worden. De nieuwe praktijk krijgt een receptie, een apotheek die veel uitgebreider zal zijn dan de hui dige, een spreekkamer, twee behandel kamers, een laboratorium, een kleed kamer, een donkere kamer voor oogop- meting en een kamer voor het uitvoeren van kleine operatieve ingrepen alsook... een toilet, want ook dat ontbreekt in de huidige praktijk. De dokterswoning aan de Hazersweg zal na het gereedko men van de nieuwbouw worden ver kocht. Een clausule in de koopakte wil dat de woning eerst aan de gemeente zal worden aangeboden. De ligging van de nieuwe praktijk, ver buiten de bebouwde kom en heel dicht bij het strand lijkt niet ideaal, maar de belde doktoren voorzien toch geen grote bezwaren. Ze verwachten ze ker niet dat ze minder bezoekers op hun spreekuren zullen krijgen dan thans het geval is, al zal het voor som mige ouderen misschien wat te ver wor den. Voor anderen weer zal de dokter dichterbij komen, maar de ligging van de praktijk zal de dokter niet minder bereikbaar maken. Bij hun keuze heb ben de doktoren overwogen dat de uit breiding van de bebouwing van Oud dorp in noordelijke richting is gegaan en dat vooral jonge gezinnen noordelijk van de kern wonen. Zomers, wanneer Ouddorp 15 a 20.000 gasten heeft zal de nieuwe dokterspraktijk meer centraal liggen omdat de campings en recreatie centra zich dichtbij de kust bevinden. In de zomermaanden worden de dok toren bijgestaan door een assistent arts en het gehele jaar door hebben zij een apothekers-assistente en een dokters assistente in hun dienst. RAAD DIRKSLAND: De raad van Dirksland wordt a.s. woensdagavond voorgesteld een krediet van 100.000,te voteren voor ver bouw en aanpassing van het Ver. ge bouw „Ons Huis" te Herkingen. In januari van dit jaar voteerde de raad een krediet van 41.000,waar op thans een aanvulling tot 100.000, wordt gevraagd. Voor het eerstgenoem de bedrag zou weinig meer dan het achterstallige onderhoud kunnen wor den gepleegd. De financiële consequen ties van een evt. verbouwing leken on aanvaardbaar te zijn. Het Stichtingsbe stuur heeft zich echter opnieuw daar over beraden en B. en W. gevraagd tot welk krediet de gemeente maximaal zou kunnen gaan. B. en W. hebben daarop geantwoord dat een ton het maximum haalbare zal zijn. Het Stichtingsbestuur stelt zich voor een verbouwingsplan uit te voeren dat wordt begroot op 118.325,Van de Prov. mag een subsidie van 14.010, worden verwacht en door zelfwerk zaamheid kan 4315,worden be spaard zodat er nog een ton te finan cieren overblijft. OOLTGENSPLAAT De Chr. Gem. Zangvereniging „Jubi-r late" maakte j.l. zaterdag 21 juni een prachtige tocht door het mooiste ge deelte van Nederland om in Dieren (Geld.) terecht te komen teneinde al daar deel te nemen aan het Jubileum Muziek- en Zangconcours, uitgeschre ven door „Con Amore". „Jubilate" be haalde een verdiende Ie prijs in de af deling Uitmuntendheid met 348 punten. Onder leiding van de dirigent, dhr. C. C. V. d. Heuvel werd gezongen als ver plicht nummer „IVIorgenzang" van Leo Smeets en als Vrij nummer „Kyrie" van G. F. Anerio. De juri bestond uit de heren Otto de Vaal (voorzitter), Simon Terpstra en Leo Pappenheim. De jury had zeer veel waardering De afd. van de Dierenbescherming zoekt contact met de bestuurder van een groene Renault die dit week-end vanaf de Brouwersdam een kennelijk ver dwaalde hond heeft ingeladen en meegenomen. Dat werd nog juist door de eigenaars van de hond, een fam. uit Breda die daar met haar jacht verbleef, waargenohaen. De hond' is een cocker- spaniel, een teef van 8 jaar oud. Ze draagt een groene halsband. Gehoopt wordt dat de automobilist te goeder trouw heeft gehandeld en contact wil opnemen met mevr. Elvé, tel. (01877) 12 62. Bij een fam. te Stellendam is een hond opgenomen die zwervende was. Het is een reu, niet rasecht maar lij kend op een fox-terrier. De hond is nog jong en donkerbruin van kleur. Wie hem thuis kan brengen gelieve contact op te nemen met mevr. Elvé, tel. 1262 te Dirksland. Het spreekuur van burg. van Velzen zal op de vrijdagen 27 juni en 4 juli niet zoals gebruikelijk 's middags worden gehouden, maar 's morgens van half 10 tot 11 uur. OOLTGENSPLAAT Kerkdienst Oud Geref. Gemeente Woensdag 25 juni des nam. 7.15 uur zal voor de Oud Geref. Gemeente voorgaan ds. E. du Marchie van Voorthuizen te Leersum. Zie verder de advertentie in dit numnier. voor het koor en gaf goede rapporten mee naar huis aan een wederkerig zeer tevreden vereniging. Na een bezoek aan de Posbank, waar door velen de omgeving werd verkend, volgde een ge zellige maaltijd in de „Roskam" te Houten. Na een „koffiestop" te Haas trecht werd te 9.30 uur door de voldane en dankbare deelnemers en gasten uit gestapt in de thuisgemeente Ooltgens- plaat. De Firma Groeneveld met chauf feur werden hartelijk bedankt voor de uiterst correcte verzorging van deze reis en de dirigent, dhr. Van den Heuvel die met veel zorg in een korte tijd het koor tot dit resultaat wist te leiden. feSfti ii ■■-'

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1975 | | pagina 1