i^^^E? De heer D. J. Beversluis onder grote belangstel ling ten grave gebracht Kmck.kko-eAfe* Mooi aaoqekted met VISSER MEUBELEN Tere cadys-bloemen-pracht in Melissan uf KROONKURKEN MIDDELHARNIS fi GERO altijd voor iedereen ruim en overzichtelijli| in onze speciale showroom. A. Vroegindeweij Middelhamis I Tij tol wmksl l« unnen wij aïles iaten ijian over: 'Luxallex' atamnuum jal«x^ii5ieë:ru lajxal1.ex-g'o;rd;yn--ji\ïoeï{ieëi:u van Erkende ,Luxaflex' dealer Westhaveneind 7 Oostdijk 5 Sommelsdijk Tel. 01870 - 3328 - 2569 IN' Bladz. 2 ^EILANDEN-NIEUWST Vrijdag 20 juni igH gO jui Deze vraag- en antwoord-rubriek staat geheel ten dienste van de lezer die er kosteloos gebruik van kan maken. Uw vragen op velerlei gebied kunt u sturen aan: Redactie Eilandea-nleuws, postbus 8, Middelhamis, met in de linkerboven hoek „Vragen-rubriek" vermeld. De vragen worden door deskundigen be antwoord en zullen binnen enkele we ken na de inzending compleet met ant woord in deze rubriek worden gepubli ceerd. Hebben kroonkurken enige waarde voor een liefdadig doel? Antwoord: Voor zover wij weten is er momenteel geen aktie gaande voor enig liefdadig doel, waarbij kroonkurken zouden worden ingezameld. Als er een inzameling komt, zullen we daarover berichten in ons blad. HOUTSNIJWERK Ik kan nergens boekjes met voor beelden kopen van houtsnijwerk op het platte vlak. Zelfs in Rotterdam niet. Kunt u mij aan een adres helpen? Antwoord: U kunt bij de gespeciali seerde boekhandel Huyser, Choorstraat 12 te Delft (tel. 015 - 123820) boeken op dat gebied bestellen, te weten Rottge, „Hout", uitgave Cantecleer en Hoppe, „Snijden in hout", uitgave Strengholt. WATER Hoever moet een waterwingebied van een begraafplaats verwijderd liggen, en hoever moeten de waterbronnen vanaf een bedrijf liggen? Antwoord: Deze vraag is moeilijk te beantwoorden, omdat er op dit gebied geen voorschriften bestaan. De water leidingmaatschappijen winnen het wa ter op allerlei wijze, o.a. ook door het uit dieper gelegen lagen op te pompen. Men let daarbij op het aantal levende kiemen (bacteriën). Dit stijgt meteen als het wingebied verontreinigd wordt en als men te dicht bij huizen, boerde rijen enz. komt of als een wingebied te druk door mensen betreden wordt. Ook voor de cifstand tot een begraafplaats bestaan geen voorschriften. Het is wel waar dat ontbindende lijken het grond water enigszins verontreinigen, maar dit is zo plaatselijk en vooral vertil^aal gericht dat geen enkel waterwingebied daar last van heeft. KOFFIEPOTTEN Kunt u mij vertellen hoe oud deze koffiepotten zijn? Antwoord: Vooraf merken wij op, dat u bij Mosa n.v. een porselein- en tegel fabriek, Meersenerweg 358 in Maas tricht, kunt laten nagaan wanneer men uw fraaie pot maakte. Dat zal 40-80 jaar geleden zijn geweest, maar ze wer den daarna met de hand beschilderd. Deze beschildering geeft de waarde aan, want zij kan grof of fijn zijn, vak kundig of amateuristisch en zelfs de kleuren kunnen sterk of zwak zijn en al of niet passen. Over de waarde van uw potten valt dus niets te zeggen. Die moeten door een vakman bekeken wor den en ze kunnen ook best veel waard zijn zonder dat ze antiek zijn. De twee de pot kunnen wij niet determineren. Vermoedelijk heeft er Peu a mauvais gestaan met een jaartal. Is deze veron derstelling juist, dan dagtekent de pot uit het eind van de vorige eeuw. Toen waren er namelijk in Luik enige pot tenbakkers en aardewerkmakers die deze zinspreuk onder op hun vaatwerk aanbrachten. De betekenis (weinig tot het kwade) is, dat het vaatwerk weinig tot het kwade moge bijdragen en veel tot het goede. Dat laatste werd tot uit drukking gebracht met de woorden „beaucoup a bon" maar als er te weinig ruimte was voor alles zette men alleen de eerste drie woorden erop. Een duur stuk is deze pot niet maar wèl merk waardig en door verzamelaars toch wel gezocht. LENGTE SOLDAAT Wat is de maximale lengte van de Nederlandse soldaat? Antwoord: In de regel geldt twee me ter als de maximale lengte. Bij de keu ring wordt het echter aan de betrokken keuringsarts overgelaten om te bepalen of een bepaalde dienstplichtige juist boven of juist onder die maat valt. WATERVLEKKEN Mijn zoontje heeft in zijn badje ge spetterd en nu heb ik witte vlekken op de bekleding van mijn stoelen. Kunt u mij zeggen hoe ik die kan verwijderen? Antwoord: Het kan zijn dat de witte vlekken zijn ontstaan door de zeepres- ten die in het water zaten. Het enige wat wij u kunnen adviseren is: maak de bekleding een beetje vochtig en wrijf met een zeer schone uitgewrongen zeem tegen de vleug in. Daarna laten drogen (niet in de zon). De bekleding moet wel goed droog zijn voor men erop gaat zit ten, anders plet de stof. PLAATJE AANVRAGEN Op welke dagen is er een verzoek programma en naar welk adres moet ik een plaataanvraag richten? Antwoord: Via Hilversum II op za terdag: „De VARA feliciteert", adres VARA, t.a. Jany Bron, postbus 175, Hil versum; Via Hilversum III resp. op zaterdag: „Schrijf 'ns 'n kaartje", t.a.v. Peter Blom, NCRV, Schuttersweg 8, Hilver sum; op zondag en maandag: „Drie draait op verzoek", AVRO, t.a.v. Krijn Torringa, postbus 700, Hilversum; op dinsdag: VARA-radio, postbus 175, Hilversum; op woensdag: „Drie draait op verzoek", KRO-radio t.a.v. Anne van Egmond, postbus 800, Hilversum; op donderdag: „Drie draait op verzoek", TROS-radio t.a.v. Annie de Reuver, postbus 450, Hilversum; en op vrijdag is er keuze uit drie ver zoekprogramma's, namelijk: „Buren gerucht", AVRO-radio t.a.v. Cees van Zijtveld, postbus 2, Hilversum; „Drie tussen de middag", NCRV-radio t.a.v. Barend Barendse, Schuttersweg 8, Hilversum; en „Drie draait op verzoek", TROS-ra dio, postbus 450, t.a.v. Annie de Reuver, Hilversum. Op de briefkaart, die twee maanden voor de gewenste uitzenddag te Hilver sum moet zijn, niet alleen de titel van de plaat en de uitvoerende(n) vermel den, maar ook de reden van het verzoek. CANADESE MUNTEN Wij kregen uit Canada een serie mun ten van 1967 en er staat bij „Centennial Yenic Coins complete specially selected uncirculated set". Wat zijn die waard? Antwoord: Dit is een herinneringsset ter gelegenheid van het eeuwfeest van het dominion Canada (1867 - 1967). Het was bovendien het laatste jaar met zil veren munten. Daarvan is een comple te reekt uitgegeven, te weten een Ca nadese dollar, en munten van 50 dollar- cents, 25, 10, 5 en 1 cent, in plastic om hulsel. De tekst geeft iDovendien aan, dat deze munten niet in omloop zijn ge weest, maar speciaal geselecteerd zijn als jaargang uit dit jubileumjaar van het eeuwfeest. De waarde van de com plete set in omhulsel (dus met onbe schadigde munten) kunt u stellen op circa 25,Dat is dan de prijs die een muntenverzamelaar er voor kan geven. Bij muntenhandelaren krijgt u er min der voor, omdat die er nog iets aan verdienen moeten bij de verkoop. VLEES MEE OP REIS Als we met de caravan op stap gaan, kan ik dan diverse worstsoorten, ge hakt, karbonade en poulet voor de soep meenemen in een koeltas, of zijn er andere mogelijkheden? Antwoord: Dat kan alleen als er een goede koeltas aan boord is, waarvan de temperatuur beslist tussen nul en vier graden Celsius blijft. Dit moet tevoren worden gecontroleerd. Waagt u zich anders niet aan experimenten met vlees en worst als de gezondheid van uw ge zinsleden en die van uzelf u lief is. De bacteriën liggen op de loer en slaan toe als de temperatuur boven de vier gra den stijgt. In een zg. koeltas kunt u hoogstens frisdranken, broodjes en re pen chocolade koeler houden dan de buitenlucht, maar ook daarin stijgt langzaamaan de temperatuur en na een aantal uren zou het vlees er in al onbe trouwbaar zijn voor de vermeerdering van de salmonelle, die o.a. voedselver giftiging en paratyphus kunnen veroor zaken. Koopt u liever onderweg uw vlees en broodbeleg kort voor de maal tijd en bewaar niets in een auto of ca ravan. SLECHT WATER Wij logeren met vakantie bij familie waar het water een onaangenaam bij- smaakje heeft. Hoe kun je daar toch re delijk smakende thee mee zetten? Antwoord: Er wordt in uw vakantie oord gebruik gemaakt van gezuiverd rivierwater. De onaangename smaak kunt u verdrijven door aan het kopje thee wat citroensap toe te voegen. De verse citroenen in een plastic zakje in groentenla of deurvak van de koelkast bewaren. Met een halve citroen lïunt u tien a vijftien kopjes van een flink aan tal druppels voorzien. BETALEN IN PASMUNT Tot welk bedrag mag men iemand in klein geld (guldens, kwartjes, dubbeltjes centen) betalen? Antwoord: Daar is inderdaad een grens aan gesteld. Een grote som mag men slechts gedeeltelijk in klein geld voldoen en wel met maximaal vijftig rijksdaalders, vijftig guldens, tot 10, kwartjes, tot 5,dubbeltjes, tot 2,— stuivers en tot 0,50 centen. Verder kan de ontvanger verlangen, dat het geld in rolletjes is afgepast. VENSTERS DICHT Waarom moet je na een sterfgeval drie weken de vensters dicht houden? Met dat warme weer is het geen doen. Antwoord: Dat is een ongezond bijge loof. Ongezond, omdat het niet goed is de vensters dicht te houden en in be dompte, verbruikte lucht te leven en zelfs te slapen. In huis hangende rook is nog schadelijk voor de longen ook. Werpt u maar gauw de vensters open, want het is geen etiquette of voor schrift, maar bijgeloof. Het gebruik dateert uit de oeroude tijd, dat men bang was voor terugkeer van de geest van de overledene(n). Die zou dan later in het sterfhuis kunnen gaan spoken. Tegenwoordig sluit men na een sterfgeval uit piëteit wel de gordijnen, maar die opent men weer zodra de be grafenis achter de rug is, namelijk wanneer de stoet terugkeert van de be graafplaats. De heer Dirk Johannis Beversluis is zoals uit de advertenties bekend op 12 juni j.l. aan een ernstige ziekte op de nog jeugdige leeftijd van 46 jaar overleden. Dhr. Beversluis, in leven be dienaar van begrafenissen, was een zeer bekende figuur in èn ver buiten de ge meente, niet alleen door zijn werk, maar ook, omdat hij meerdere functies be kleedde in besturen van diverse vereni gingen. Elf jaar lang was hij diaken in de Geref. Gemeente; hij was bestuurs lid van de Groen van Prinstererschool; mede-oprichter en secretaris van de Studie-vereniging der S.G.P. te Dirks- land; bestuurslid van de afd. S.G.P. Middelhamis - Sommelsdijk en be stuurslid van de Stichtmg Gezinsver zorging „Middelhamis - Sommelsdijk". Ook heeft hij veel voor het Jeugdwerk gedaan. Op dinsdag 17 juni is zijn stof felijk omhulsel, onder grote belangstel ling ten grave gedragen. Vooraf werd een rouwdienst gehou den in de Kerk van de Geref. Gemeente aan de Chr. de Vrieslaan, waar de kist' voor de preekstoel stond opgebaard. De kerk was bijna tot de laatste plaats be zet. Van de classis Middelhamis waren van alle kerken afgevaardigden verte genwoordigd, met ds. Th. van Stuijven- berg waren aanwezig de predikanten ds. F. Blok van Dirksland; ds. Chr. v. d. Poel van Yerseke en ds. N. W. Schreu- der van Goes. Van de Herv. Kerk be merkten we ds. J. Maasland en ook ds. Cazander was mede aanwezig. De rouwdienst werd geleid door ds. Van Stuijvenberg, die daarbij tot uit gangspunt had Ps. 143 9 b: „Bij U schuil ik". Spreker schetste allereerst de grote plaats die de overledene innam, niet alleen in de burgelijke gemeente en in tal van verenigingen, maar ook en vooral in het kerkewerk. Elf jaar lang was hij lid van de kerkeraad als diaken, waarbij zijn adviezen hogelijk werden gewaardeerd. Zijn stem zal nu niet meer worden gehoord en wij zullen hem node missen. En dit gemis is het grootst voor zijn echtgenote, zijn zuster en broer, die spreker met gevoelvolle woorden toe sprak. Hij bepaalde de familie en de talrijke schare, daarna bij het troost woord van de harpezanger David: „Bij U schuil ik". Hij zette uiteen hoe David blootgesteld was aan velerlei weder waardigheden, alleen schuiling vond onder Gods bescherming en hoede. Hij bad de weduwe en de familie toe dat zij zouden worden bewaard voor op- en tegenstand en met hun nood en verdriet bij de Heere schuiling en troost zouden' vinden. De gemeente werd gewezen op de roepstem die van dit sterven uitging, waarbij hij de wens uitsprak dat dit sterven geleerd zou worden. Namens de classis „Middelhamis" sprak daarna ds. P. Blok, die nu bijna 16 jaar consulent van deze gemeente was. Hij had veel bij de familie Bever sluis vertoefd en destijds de gezelschap pen die bij de vader van de overledene (die ouderling was) bijgewoond. Ds. Blok had de begrafenis van zijn vader en ook van zijn moeder geleid en thans stond hij hier aan de baar van zijn zoon, die hij elf jaar geleden in het ambt van diaken had bevestigd. Namens de classis sprak hij troostwoorden tot de weduwe die al zo jong het weduwkleed moest aantrekken en tot de wederzijdse familie, met de wens dat zij schuiling zouden mogen vinden bij die God, waar over deze middag gesproken was, n.l. om met een geloofsoog te mogen leren Beste meisjes en jongens! Eerst maak ik jullie de namen bekend van de kinderen, die een prijs hebben verdiend voor de raadsels van mei. Hier volgen ze: Klazina de Vogel, Melissant Martien de Vogel, Melissant Klara van der Wende, Ouddorp Connie van Groningen, Middelhamis Marjan Lodder, Den Bommel Dat zijn ze. Wie zullen het de volgen de keer zijn? Alleen de kinderen die in zenden hebben kans; die niets van zich laat horen, kan ook .nooit een prijs be machtigen. En nu hetn ieuwe raadsel. Het is JUNIRAADSEL 3 1. X 2. X 3. X 4. X 5. X X X X X X X X X X 7. X X X X X 8 X X 9. 10. X 11. X 12. X 13. X 1. Letter. 2. Vrouw van Jakob. 3. Simon van Cyrene werd gedwongen om het van Jezus te dragen. 4. Groot vader van Jozef, de man van Maria, Matth. 1. 5. Zoon van Gideon, die zijn broeders doodde, en die ongelukkig aan zijn einde kwam. 6. Aan een wijnstok zijn goede ranken en ook (twee woorden). 7. Bijbelboek van Mo- zes. 8. Inwoners van Kanaan. 9. Plaats waar de volgelingen van Jezus voor het eerst christenen ■werden genoemd (Han del. 11). 10. Boodschapper van Joab, die vertellen moest wat er gebeurd was met Absalom. 11. Plaats waar Jakob met God worstelde. 12 Vorige naam van Bethel. 13. Letter. Wanneer de woorden goed zijn, vor men de kruisjeslijnen de zelfde woor den. BRIEFWISSELING Allemaal. Er hebben veel kinderen geschreven over het vijfde meiraadsel. Ik kan in elke brief daar niet op ingaan. Het zit zo in elkaar: In Jesaja 39 1 staat Merodach met een M, en in 2 Kon. 20 12 wordt die zelfde man genoemd Berodach met een B. Nu hing het er maar vanaf welke plaats jullie gelezen hebben. Een drukfout was het niet. Kees Droger, Middelhamis. Nu zal het wel bekend zijn of je het verkeers- diploma gehaald hebt. Ik hoop van wel. Het kan op de laatste van deze maand een drukke dag worden, als aUes naar wens mag gaan. Een belangrijke dag voor heel de familie, maar voor die twee in het bizonder. Vele mensen mogen niet zo lang bij elkaar zijn. Met de ko nijnen ging het niet voorspoedig. Hoe maakt die ene het op z'n eentje? Gerard van Rossum, Melissant. Als het droog weer is, groeit het onkruid niet zo hard, en als het uitgehakt is, ver dort het dadelijk. Maar owee als het re gent! Dan wordt het onkruid, dat uitge- wied wordt, maar verplant, wordt er wel eens gezegd. Nu is er niets anders nodig dan een zomerse temperatuur en op z'n tijd een regenbuitje. Wat zouden wij het toch goed weten hoe het moet! Zou dat zo wel zijn?? Marian Vroegindewey, Middelhamis. Ja, dat was wel een groot verschil met de dag daar vóór! Het was of jullie pre cies die dag hadden uitgekozen. Wat zou het droevig geweest zijn als jullie de dinsdag hadden genomen! Er stonden mooie dingen op het programma: vogel park, rondvaart en een speeltuin! Ik be grijp je slotzin: moe, maar erg tevreden. Peter van Rossum, Melissant. Je hebt me keurig uitgelegd hoe de toestand is van de geitestapel. Over het algemeen heel bevredigend, beter dan bij de ko nijnen, maar dat komt wellicht ook weer wel in orde. Waren dat geitjes van jullie op de foto van de negerinnetjes bij je tante? Dan heb ik er alleen niet over horen vertellen, maar dan heb ik ze ook gezien. Het was een mooie foto. Janneke Vroegindeweij, Middelhamis. Fijn, zeg, om zoveel geschenken te ont vangen! Dan kan het een blijde dag zijn onder elkaar. Wat heb je ondertus sen hard gewerkt! Tien uittreksels is geen kleinigheid. Het lézen vergt al veel tijd, maar het beknopt weergeven niet minder. Je ijverig werken zal wel be loond worden door een prachtig cijfer, denk je ook niet? Giljam van Rossum, Melissant. Het is nu al een tijdje echt zomerweer, en dat komt dadelijk uit bij het groeien van de planten. Licht en warmte zijn belang rijke dingen, en het licht schijnt in deze tijd zo heel lang. Het is zachtjesaan de hoogste stand die de zon heeft bereikt, hé? En dan gaan de dagen weer korten, maar daar nog niet aan denken, want dat gaat o zo langzaam. Corrie Vroegindeweij, Middelhamis. Nog hartelijk gefeliciteerd met je ver jaardag, Corrie! We zullen hopen van veel gezonde jaren. Heb je ook zoveel gekregen als Janneke? Een schommel is een fijn stuk speelgoed, maar ruzie-ma ken wie er het eerst op mag, dat zou ik toch maar niet doen, en vechten zéker niet. Maar zo'n vaart zal het wel niet lopen, denk ik. Zijn de eieren onder de broedende kip al uitgekomen? Dat zal mooi zijn, zeg! Anne van Rossum, Melissant. Wat heb jij een goed verkeersexamen afgelegd! Kreeg je er ook een beloning voor? Al vast gefeliciteerd met vaders verjaar dag. Het kado is heel nuttig, want je moet het veel gebruiken. En ook Henk nog gelukgewenst. Is zijn kado niet een beetje gevaarlijk? Weet hij de uitslag al van het examen? Ik hoop dat hij het haalt. Corrie Guiljam, Borssele. Op je slaap kamer kun je nu altijd op je prijs kij ken. Die oude dingetjes van vroeger komen weer terug, zoals je gezien hebt. Was het uittreksel van de twintigste ook goed gedaan? Ik ben benieuwd naar je cijfer. In een opstel van anderhalf uur kun je nogal wat neerzetten. Zou je ge slaagd zijn, denk je? Er wordt heel wat van jullie gevergd. Ria de Bonte, Ooltgensplaat. Nog har telijk gefeliciteerd met je verjaardag. Toen je schreef was het nog toekomende tijd, maar nu behoort het weer al tot het verleden. Ik merk wel dat er in Baarle-Nassau veel te beleven was. Het was wel goed georganiseerd, geloof ik. Dat is weer eens iets anders dan op i school. En gezond! Vooral üi de bos- lucht. Op de sportdag stonden jullie 'niet bepaald op de bovenste sport, maar 'ieder doet maar wat hij kan. Wilma Bechtum, Dirksland. Er zijn blijde en droevige dagen in het leven. In het ene huisgezin is er blijdschap en de andere familie treurt over een lid van de familie. Zo is het ook bij jullie gegaan. Na die val vreesde je er wel voor, maar als ze dan wat opknappen, krijg je weer moed. Maar het mocht niet zo zijn. Van harte gecondoleerd. Het blijft een lege plaats in het familiever band, en die wordt niet meer vervuld. Eric Guiljam, Krabbendijke. Van jou heb ik twee brieven, één met de raad sels van april, en één met die van mei. Hoe dat gekomen is weet ik niet. In de ene brief schreef je over de reis naar Sluis over Vlissingen en Veere via Noord-Beveland. Dat is een prachtige route, die ik ook heel goed ken. Ook over de bondsdag, waarover ik uitvoerig heb gelezen in „Daniël". En in je tweede brief vertel je van je oom uit Veenen- daal met zijn nieuwe auto. Verder over Henk, die geslaagd is voor zijn rijbe wijs, en die al van plan is om niet al leen te blijven. Ja, de kinderen worden gauw groot. Irna Lodder, Sommelsdijk. Wist je op den duur welk onderwerp je zou ne men voor de spreekbeurt? Ze konden het beter maar zeggen waarover het moest. Een fietstocht is in de zomer heerlijk als het niet te warm is. Over dat reisje naar Brabant wil ik in het ver volg wel iets naders weten. Dat was een leuke bezigheid om samen de toren van „Sommerdiek" te tekenen! Rinus GuUjam, Krabbendijke. Ook van jou heb ik twee brieven. Of ze op het kantoor zijn blijven liggen, weet ik niet. Je hebt geschreven over de groei en bloei van de planten, over de was dom, die God moet geven. Verder over sterfgevallen en erge zieke mensen. Ja, die dingen gaan door en we kunnen er niets tegen doen. In de tweede brief gaat het over de reis naar Borssele om opa te bezoeken. En dan ook nog de dierentuin in Heinkenszand. Ik mag dat zo wel zeggen, want ik lees over: kippen, kalkoenen, pauwen, poe- lepetanen (weet je de hollandse naam daar van?), gangen, eenden, koeien, kalveren en veulens! Is dat geen dieren tuin? Allemaal de vriendelijke groeten van OOM KO. zien op Hem, die de dood en het graf p Westdijk 46 overwonnen heeft. Ds. Blok besloot de rouwdienst met gebed. ~- Aan de groeve. Door de broeders kerkeraad werd daarna de kist met het stoffelijk om hulsel van hun medebroeder uit de kerk gedragen. Achter de lijkauto vormde zich daarna een lange stoet; de meesten volgden de weg te voet, met daarachter nog tal van auto's. Op de hoeken der straten stonden overal belangstellen den, om de laatste gang van deze gezie ne burger, die zelf zoveel mensen ten grave had geleid, gade te slaan. Aan de groeve werd eerst het woord gevoerd door de heer H. R. de Krey, na mens het bestuur van de Groen v. Prin stererschool, daarna door de heer J. H. Koppelaar, namens het bestuur van de afd. S.G.P. Middelhamis - Sommelsdijk. Ds. van Stuijvenberg hield daarna een grafrede, waarbij hij wees op de kort stondigheid van het leven en de nood zaak om aan deze groeve nu eens een alleenspraak tussen God en zijn ziel te houden, omdat wij allen ook eenmaal in de kuil zullen nederdalen en de tijd moeten uitkopen, om genade te vinden ter bekwamer tijd. Andermaal sprak hij medelevende woorden tot de familie om de troost te zoeken bij Hem, die het al leen geven kan. Door zijn enige broer, dhr. Wim Beversluis werd een dank woord gesproken. Diep onder de indruk verlieten de ve len de dodenakker. De rouwdienst werd daarna in de kerk door ds. Van Stuij venberg afgesloten. Met dhr. Beversluis is een zeer ge ziene persoonlijkheid, zowel in de bur gerlijke als in de kerkelijke gemeente, van ons heengegaan. OUD VOSSEMEER Flinke boete. De Oud-Vossemee| J.C.A.L. en J.Z. van B. kregen dondj dag van de politierechter te MiddelbJ ieder een boete opgelegd van 25o| waarvan 100,voorwaardelijk, i hadden op een mosselperceel onder sl I venisse zagers gespit en vemielinget| aangericht. SINT MAARTENSDIJK Benoeming. De heer H. Walder, aij j tenaar sociale zaken ter gemeentesett| j tarie Tholen, is per 1 juli benoemd j assistent maatschappeUjk werker bij| Stichting Welzijnsorgaan Tholen. THOLEN Geslaagd. De heer S. Potter slaajl dezer dagen aan de De Ruijterschoo.I voor het eindexamen Scheepswerktu| kundige. Brand in kajuitjacht. Door een blilj dat op de accu terecht kwam ontstol den er vonken op het kajuitjachtje \f dhr. C. Jasperse uit St. Willebrord, gelegen was aan de Halsterse kade i de overkant van de Oude brug overl Eendracht. De brand ontstond maanj dagavond toen een monteur bezig «f het jacht vaarklaar te maken. Hij trachtte nog de brand te blussen, dol dat lukte niet. Hierop riep hij de hif in van de brandweer. Met een hoj drukspuit was men de brand spoedig meester. De schade bedraagt enige dij zenden guldens. «•!:;'ii Miiisètfjünie In Melissant, bü de fam. J. C. Oor beek aan de Binnenweg is dezer dagen een wondermooie, maar o zo tere cac- tus-bloemenpracht te zien. De witte tot zacht rose bloemen die een heerlijke geur verspreiden komen in één dag en nacht tot een optünale bloei om dan snel te verwelken. Ze zijn dan welis waar kort, maar ook heel mooi geweest. De heer en mevr. Oorbeek kweken al een kwart eeuw cactussen. De rijke bloeier die hen jaarlijks zoveel bloerjien schenkt kochten ze 25 jaar geleden als klein potcactusje bij dhr. P. Groenenl dijk. Intussen is de cactus tot reuzej formaat uitgegroeid, zoals de foto laat zien. Volgens de boeken is het eöl exemplaar uit de cactusfamilie Cacta| ceae, die als nachtbloeier'bloemel krijgt van 20 cm lang en J^S cm doorT snee. De plant komt van odrsprong ui| het Andesgebergte. Maar ook in het broeikasj'e achter woning van de Fam. Oorbeèk blijkt plant uitstekend te gedijen, i Vorig jaai produceerde de plant maar liiefst 85 vaf deze prachtige exotische bloemen!

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1975 | | pagina 6