Schaduwzijde Ouddorp Oost II Dur@ grond voor part. bouw JSIE.ANDEN-NIEUWS» Benoeming verpleegkundig ciirekteur Opper Kootstra komt naar Mlddeiliarnis Uitreiking diploma's Chr. iVl.A.V.O. „Prins Maurits" te IVliddelharnis Is speeltuin Melissant een bende RAAD GOEDEREEDE Getrouwde Juf iS ontslagen Fa. S. Vo Hessen Zn. te Sommelsdijk Honden weggelopen EXTRA EEREDIENSTEN GEREF. GEMEENTEN PREDIKBEURTEN ^ESLANP fVlijn opgevist Orgelconcert Feike Asma Geref. Kerk Serooskerke Vrijwilligers voor vakantiew@r|(i gevraagd Bekeyringen voor tong-vissers Eervol ontslag Dir. Gem. werken RÜAD GOm>EREO>E FAT Bladz. 2 Vrijdag 20 iunhj fdag 20 juni 1975 De Stichtingsraad Van de Hervormd DIakonale Gezondheidszorg heeft op voorstel van het bestuur benoemd tot verpleegkundig direkteur van het ver pleeghuis de Samaritaan de heer A. W. Hovenier te Zwolle. Dhr. Hovenier is 42 jaar en momen teel werkzaam als hoofdverpleegkundi ge in algemene dienst van het .Sophia- ziekenhuis te Zwolle. Voordien heeft hij na het behalen van de ziekenverple- gingsdiploma's A. en B., staf-docenten opleiding, opleiding fysiotherapie, als biotechnisch laborant mede de experi mentele chirurgie helpen opbouwen aan de Vrije Universiteit. Zowel het nieuw benoemde directielid als diens echtge note hebben ruime ervaring in de ge zondheidszorg in het algemeen en in het verpleeghuis in het bijzonder. Het gezin Hovenier telt drie kinderen en zal zich medio september metterwoon te Sommelsdijk vestigen. Het echtpaar Hovenier-Smink is be lijdend lidmaat van de Ned. Hervormde Kerk. Opperwachtmeester J. Kootstra te Zegveld zal waarschijnlijk per 1 juli vervangend groepscommandant van de groep Middelhamis van de Rijkspo litie worden. Hij zal aan Opper de Waard opvolgen i.v.m. diens vertrek naar Oostflakkee. Opper Kootstra, hij is 42 jaar, stond van 1966 tot 1970 in Nieuwe Tonge. De fam. Kootstra zal gaan wonen in de dienstwoning naast het politiebureau. In een feestelijke bijeenkomst, zijn vanmiddag aan de geslaagden, inhet bijzijn van hun naaste familieleden de MAVO-4-diploma's uitgereikt. Na een welkomstwoord 'door de Di recteur 'dhr. J. V. Hoorn, richtte deze zich voor de laatste keer tot zijn leer lingen. Hij nam daarbij als uitgangspunt 1 Kon. 3 5b „Begeer wat Ik U geven zal'.' Salomo stond aan het begin van zijn regering; aan het begin van een leven vol mogelijkheden, maar ook van een leven' vol gevaren. Hij vroeg, toen hij voor de keus stond, niet om rijkdom, eer, e.d., maar om een zuiver kOimpas om op de levenszee de rechte koers te kunnen houden. Hij wou in afhankelijkheid Imsteren naar wat God van hem vroeg. „Waaraan hebtoen wij in deze chaoti sche wereld meer behoefte, dan aan mensen, die zich willen richten naar de normen, die God in Zijn Woord ons ,geeft?" vroeg dhr. v. Hoorn de geslaag den af. Spr. wees op de vele gevaren', 'die de jonge mens 'bedreigen, in een wereld, die meer tekenen van de Antichrist dan van Christus vertoont. „Wie voor zijn- beginsel wil uitkomen, zal het niet gemakkelijk krijgen", hield spr. hen voor; laat je niet strikken in de netten van een wereld zonder toe komst,, maar zoekt eerst het Koninkrijk Gods en Zijn gerechtigheid 'dat geeft een duurzame vreugde en! dat biedt een eeuwige toekomst en alle andere din gen zullen je toegeworpen worden. Dan heeft het leven zin, ook voor je naaste, zo besloot de heer Van Hoorn zijn toespraak. Daarna kon aan 49 leerlingen 'het di ploma worden uitgereikt. Van elke leer ling werd in enkele woorden van ka rakteristiek 'gegeven. Drie leerlingen moesten' worden afge wezen; drie leerlingen zullen in één vak in augustus een herexamen moeten doen. Ook werd afscheid genomen van de leerlingen, die na 3 jaar MAVO' hun studie in klas 4 van de HAVO' zullen gaan voortzetten. Vervolgens werd door 'bestuur en' le raren een afscheidscadeau een Bijbel in een van de moderne talen of een Bij- 'bels dagboek aan de leerlingen uit gereikt. Nadat een van de leerlingen, namens de geslaagden de leraren had bedankt voor het genoten' onderwijs en een be stuurslid de felicitaties van 'het bestuur had overgebracht, werd deze bijeen komst gesloten. De 'geslaagden zijn: Melissant: Henk van Rossum. Herkingen: Aat Markus. Dirksland: Robert Arentshorst, Mineke Bechtum, Dik Boot, Kees van 't Geloof, Willem Jan den 'Hengst, Martin de Jong, Wiilma Kalle, Stef Keur, Jaap Koole, Olda van Strien, Anita de Wit, Jannie Wolfert. Sommelsdijk: Doortje Buth, Adri de ■Keizer, Sjanie Kieviet, Gerrit Kieviet, Jaap Kieviet, Nelleke van Vliet, Alette de Vrij. Middelhamis: Maja de Gans, Ab Klink, Huib Klink, Carla Nagtegaal, letje Ne- lis, Machiel de Ruiter, Piet Verolme, Hans Visser, Marijke Vlam, Leny Vroegindewey, Co'by Wieigel. Stad aan 't Haringvliet: Petra Bakelaar, Kees van Biert, Elfie Godrie, Adry Groenendijk, Jan van Keulen, Heleen 'van der Mast, Rieneke van Rossum, Ada van Sohilfgaarderi. Den Bommel: Gerrit van de Boogert, Leunis Temmink. Ooltgensplaat: Jan Dorsman. AchthuizenlLangstraat: Ina de Berg, Ina de Wit. Owde Tonge: Petra van de Berge. Nieuwe Tonge: Siska Hanenberg, Wil- na van Heemst, Jan de Jong. RAAD DIKKSLAND: In de laatstgehouden raadsvergade ring heeft het V.V.D. raadslid dhr. J. L. Poortvliet verklaard de speeltuin te Me lissant als een „onbeschrijfelijke bende" te hebben ervaren. Het bestuur van de Stichting Jeugd- en Verenigingsgebouw te Melissant welke Stichting de speel tuin exploiteert heeft zich die uitspraak nogal aangetrokken en heeft zich daar over in een schrijven tot het gemeente bestuur gewend. De Stichting laat haar bezwaar tegen de uitlating van dhr. Poortvliet temeer gelden omdat die in het openbaar werd gedaan en in de raad onweersproken bleef. Het wordt als kwetsend ervaren voor de beheerder van het terrein. Om dat de uitlating in de raad onweerspro ken bleef is bij de Stichting de indruk ontstaan dat dhr. Poortvliet het gevoe len van de gehele raad heeft vertolkt. B. en W. verklaren de raad thans al hoewel niet verantwoordelijk zijnd voor individuele opmerkingen de opmer king van dhr. Poortvliet te betreuren, temeer daar hen uit een nader ingesteld onderzoek is gebleken dat de kwalifi catie die de heer Poortvliet bezigde elke grond mist. „Indien de raad er blijk van zou geven zich van deze uitlating te distanciëren beschouwt het Stichtingsbestuur deze. aangelegenheid als afgedaan", zo laten B. en W. de raad weten. Woensdag avond a.s. kan de raad daarop een ant woord geven. Goeree's gemeenteraad heeft in zijn vergadering van gisteravond met al'g. stemmen 'mevr. v. Gel der-Tulp uit Zuidlaren benoemd tot hoofdleidster aan de operi- bare kleuterschool te Ouddorp. „Laat ze gerust komen", noodde dhr. J. Bruggeman (WD) maar tooh had hij zijn 'bedenkingen en wel te'gen de huwelijke staat van 'de sollicitante. Dat was overigens met alle 3 de sollicitantes het ge val. „Ik had liever iemand die ongehuwd en vrij zou zijn!", gaf dhr. Bruggeman te kennen; „met getrouwde krachten heb je altijd moeite!" Overigens 'bedoelde dhr. Bruggeman het wel goed, hij meende dat de taak, de opbouw van een nieuwe school te zwaar zal zijn voor iemand die ook de zorg voor een' gezin heeft. „Die heib'ben andere zorgen aan hun hoofd", vond 'dhr. Bruggeman. „Je bent beter met een goeie ge trouwde dan met een slechte ongetrouwde", was een wijsheid die weth. Visser in het midden bracht; ongehuwden krijgen ver kering, ze gaan vrijen en je bent ze zo kwijt! Burg. van Velzen' stelde de raad erin gerust dat mevr, v. Gelder zich voor de volle 100'% in zal zetten. Ze werd dan ook door alle aan wezige raadsleden 'benoemd. SOMMELSDIJK: Door het veredelingsbedrijf van dier lijke producten de Fa. S. van Hessen Zn. b.v. te Sommelsdijk is bij het Ar beidsbureau een ontslagaanvrage voor 18 van haar werknemers aangevraagd. Dat betekent dat het personeelsbestand dat nu 52 werknemers/sters bedraagt met één-derde wordt ingekrompen. Oorzaak daarvan is de loonontwikke ling zoals die zich in de laatste jaren heeft gemanifesteerd. „Het veredelings bedrijf dat bijzonder arbeidsintensief is wordt daardoor de nek omgedraaid", aldus het commentaar van de Fa. van Hessen. Het bedrijf kan met het pro duct varkensdarmen de buitenlandse concurrentie niet meer aan, waarom de ze afdeling in de Sommelsdijkse fabriek gesloten wordt. Er zal worden doorge gaan met het veredelen van schapen darmen, een veel gespecialiseerder pro duct waarop de loonkosten procentueel minder zwaar drukken. Het ligt aldus de fa. van Hessen zeker niet in de bedoeling het bedrijf te Sommelsdijk, dat in 1955 gevestigd werd, eerstdaags te sluiten. De ontslag maatregel wordt juist toegepast om de resterende arbeidsplaatsen veUig te stellen. Onder de 18 voor wie geen werk meer is zijn 17 mannen en één meisje. De afd. van de Dierenbescherming zoekt een tweetal weggelopen honden. De een, een bastaard teefje, ca. 5 jaar oud, zwart met wit verdween zon dagavond vanaf de omgeving Brou- wersda-m of Grevelingenldam. Ze draagt een bniine halsband met 2 penningen. Het haar is iets krullend en half lang. Inlichtingen 'gaarne aan mevr. Elvé, tel. 01877 - 1262 te Dirksland. Een 'bastaard herder, kleur -geel met znvart, met groene halsband verblijft nog steeds bij fam. Troost, Sommels dijk, tel. 2912. OUDDORP: dinsdagavond 7.30 uur kand. J. Karels te Rotterdam. MELISSANT: dinsdagavond 7.30 uur ds. P. Blok te Dirksland (bed. H. Doop). ZONDAG 22 JUNI MIDDELHARNIS Herv. Kerk 10 uur ds. J. Maasland en 6 uur ds. E. F. Vergunst. Extra koUekte 2e pred. plaats Buitengew. Wijkgem. i.w. 10.30 uur ds. R. E. R. van Buiren Chr. Ger. Kerk 9.30 en 6 uur kand.' L. W. V. d. Meij van Apeldoorn Ger. Kerk 10 uur ds. P. Schravendeel H.A. en 17.00 uur 'ds. P. Schravendeel H.A. Ger. Gem. 10 en 6 uur ds. Th. van Stuyvenberg Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 10 en 3 uur ds. Noord- man van HoO'gvliet. SOMMELSDIJK Herv. Kerk 10 uur ds. M. van der Linden en 6 uur ds. H. N. van Hensbergen Rem. Kerk 10 uur ds. dr. A. W. Cramer, Zoeter- woude. DIRKSLAND Herv. Kerk 10 uur ds. H. N. van Hens'berg en 6 uur ds. M. van 'der Linden:, nam. bed. H. Doop Ger. Gem. 10 en 6 uur ds. P. Blok. HERKINGEN Herv. Kerk 10 uur ds. H. Talsma en 6 uur ds. R. van Kooten Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. MELISSANT Herv. Kerk 10 uur ds. K. Schipper, Dordrecht en 6 uur ds. J. Kooien, IJsselstein. Extra koUekte vrije zitplaatsen. STELLENDAM Herv. Kerk 10 uur ds. J. Kooien, IJsselstein en 6 uur kand. B. Plaisier, Utrecht. GOEDEREEDE Herv. Kerk 9 en 10.45 'uur ids. R. van Kooten' en 6.30 uur ds. J. Blom, St. Maartensdijk. OUDDORP Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. S. 'de Jong, voorm. bed. H. Doop Ger. Gem. 9.30 en 6.30 uur lezen Ger. Kerk 9 en 6.30 uur ds. Plat- zer van Niezijl in ver. gebouw^ Doopsgez. Gem. 9.30 uur dhr. J. Kamp van Rotterdam. NIEUWE TONGE Herv. Kerk 9.30 uur ds. C. van Slie'dregt en 6 uur dhr. K. J. Visser, voorm. bed. H. DoO'p. Extra kollekte Sociale Akademie. Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. OUDE TONGE Herv. Kerk 10 uur ds. C. A. van der Sluys, Poederoyen en 6 uur 'ds. C. van Sliedregt Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen'. STAD AAN 'T HARINGVLIET Herv. Kerk 10 uur kand. D. A. Snijder, Rot terdam en 6 uur ds. H. Jongebreur. Extra kollekte Chr. Belangen. DEN BOMMEL Herv. Kerk 10 uur kand. H. P. Wilstra en 6 uur ds. H. Talsma Extra kollekte kerk Ger. Kerk 10 en 6 uur dhr. G. J. Smouter te Rhoon. OOLTENSPLAAT Herv. Kerk 9.30 u. ds. H. Jongebreur en 6 uur ds. C. A. V. d. Sluys, Poederoyen. Extra kollek te Studiefonds Ger. Bond Geref. Kerk 9.30 en 6 uur drs. A. W. Meeder Ger. Gem. 9.30 en 6 uur lezen Oud er. Gem. 9.45 en 6.15 uur lezen. LANGSTRAAT Herv. Kerk 10 uur on bekend en: 6 uur dhr. N. H. Groen. OOSTERLAND Herv. Kerk 10 uur ds. H. M. Boogert, 6 uur ds. B. J. Duisterhof uit Yerseke Ger. Kerk Gez. diensten met de kerk v. N'kerk, in de kerk aldaar Ger. Gem. 10, 2.30 en 6.30 uur ds. W. Hage Oud Ger. Gem. 9.30, 2 en 6 uur ds. A. van der Meer. SINT ANNALAND Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. J. Codée (n.m. bed. H. Doop) Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur lezen Ger. Gem. in Ned. 9.1J5, 2.15 en 6.15 uur lezen. GOEDEREEDE Door de G.O. 6, schipper K. W. Tanis is een magnetische mijn aangevoerd. De mijnopruimingsdienst 'heeft zich over het projectiel ontfermd. OOLTGENSPLAAT Geslaagd. Aan de Ie M.T.S., Witte de Withstraat 50 te Rotterdam slaagde voor het schriftelijk eindexamen, afdeling werktuigbouwkunde, dhr. Johan Kom J.L.zn. Aan de M.T.S.-Zuid, Jan Ligthartstraat 50 te Rotterdam, slaagde voor het schriftelijk eindexamen, afdeling bouw kunde, dhr. Jan in 't Veld A.zn. Pedicure in Groene Kruisgehouxo. Met'ingang van juli a.s. zal in het Groe ne Kruisgebouw aan de Nieuwstraat te Ooltgensplaat iedere Ie dinsdag van de maand van 14.00 tot 16.00 uur zitting worden gehouden door de pedicure, me vrouw Willy Hoogendijk-Legierse. Haar adres is: Prunuslaan 32, Ooltgensplaat. Tel. 01873-780. 114. flessen btoed. Voor de bloed- transfusiedienst van het Ned. Rode Kruis is wo-en'sdagavond in „'t Centrum" door 114.donors een halve liter bloed af gestaan. Hiervan zal voor 10 donors de bloedgroep worden vastgesteld. Vorig jaar werden 116 flessen bloed afge nomen, in 1973 122 flessen. Deze terug gang is mogelijk oorzaak van avond dienst en werk in 'het buitenland van een aantal donors die zich toch hadden aangemeld. Geprobeerd zal worden om 'deze achteruitgang in het vervolg weg te werken', door meer propaganda. Onder auspiciën van 'de Stichting Or gelcentrum wordt op donderdag 17 juli a.s. in de Gereformeerde Kerk te Se rooskerke een concert gegeven door de organist Feike Asma. Het programma voor dit traditionele concert is alsi volgt samengesteld: Ouverture over de melodiën: „Dankt, dankt nu allen: God" en „Wilt heden nu treden", Jan Zwart; Koraalvoorspel: „loh ruf' zu dir, Herr Jesu Christ" en „Wer nur den lietoen Gott laszt walten", J. S. Bach; Fantasie over „O Herder Israels", A. Freyer; Andante mit Va- riationen, Felix Mendelsohn; Baroque Suite, Gordon Young; Marohe funèbre et chant Séraphique, A. Guilmant. Besloten wordt met Fantasie over ps. 42, Feike Asma. Aanvang 20.00 uur. Ie paal kinderboerderij „Hernesseroord" tastbaar begin De maquette, gemaakt door de Tech. Dienst. Zij die tot dusver een aandeel hadden in de vordering van de aktie „kinder boerderij Hernesseroord" worden bij dezen gecomplimenteerd! Dankzij hun medewerking ging gistermiddag de eer ste paal de grond in en zal nog vóór de bouwvakvakantie de fundering gelegd zijn. Zij die tot dusver achterbleven ge lieven zich spoorslags naar het bouw terrein te begeven want daar, in de per soneelskantine, staat een bijna levens echte maquette te pronk, een knap Hu zarenstukje dat de Technische Dienst in één nacht in elkaar knutselde. De plastic koeien loeien niet en de schapen zijn met stomheid geslagen maar Jan van der Meulen en met hem de overige pupillen hebben er al heel wat plezier aan beleefd. Jan mocht sa men met Cees van 't Zelfde, een Mid- delhamisse knaap met het hart op de juiste plaats, de hei-installatie bedie nen en die twee leverden daar een knap en aandoenlijk stukje werk. Cees van 't Zelfde is lid van de Diekhuus-Soos „Soos 140" waarvan de leden zich al bij zonder voor de aktie kinderboerderij hebben ingespannen, waarom de leden van de Stichting Kinderboerderij de eer van de eerste-paal-slag zeer wel aan hem besteed vonden. In het personeelsrestaurant werd na het paalslaan nog even nagepraat en dat gaf om met Stichtingsvoorz. burg. 'van Es te spreken de aktievoerders weer inspiratie om manmoedig door te gaan. Burg. van Es prees daar de vele hulp die al is ondervonden maar moest an derzijds constateren dat er nog veel hulp nodig zal zijn om de benodigde 90.000,vol te maken. Ook wanneer dat is bereikt zal er nog veel nodig zijn om de wandelpaden, de vijver, -de speel tuin en andere voorzieningen te reali seren. Ook de MiddeUiarnisse jeugd en ouderen zullen daarvan kunnen profi teren want het streven is de kinder boerderij een schakel te doen zijn in de integratie tussen „Hernesseroord" en haar omgeving. Daar is ook geneesheer-directeur dr. Roelofs een warm voorstander van en een eerste vorm van die integratie zag hij in de reeds getoonde behulpzaamheid van de zijde van de Flakkeese bevol king. Met ettelijke voorbeelden kon dr. Roelofs aantonen dat de integratie voortgang vindt in een geleidelijk en natuurlijk verloop, wat voor de pupil len van „Hernesseroord" een heilzame ontwikkeling is. „Integratie is aldus dr. Roelofs o.m. de kunst van elkaar af te kijken hoe je normaal met de ander om kunt gaan", een simpele uitleg die ieder ze ker aan zal spreken. „Hartverwarmend" noemde dhr. Roe lofs de schenkingen die inmiddels zijn gedaan, ook in de vorm van levende have, maar het is beter voorlopig geen dieren meer te schenken omdat de ac- comodatie nog niet gereed is. Daar wordt vanaf nu overigens hard aan gewerkt. De architecten Zeelenberg te Ouddorp en Vroegindeweij te Som melsdijk hebben de plannen tot in de puntjes gereed. Dhr. Zeelenberg kon die tot in de finesses aan de hand van de maquette toelichten. De boerderij krijgt o.m. 8 boxen van 2,5 x 2,5 meter voor de pony's, ezels, schapen, enz. Deze boxen zijn gegroepeerd om de deel, een ruirnte waar gespeeld kan worden en waar scholen biologielessen kunnen ge ven. De boerderij krijgt buitenafmetin gen van 10 X 15 meter. Dhr. Zeelenberg verklaarde dat de fundering nog voor de bouviTvakvakantie gereed zal zijn en dat direct daarna met de opbouw be gonnen wordt. „Al gauw zal dan de vlag in top kunnenstelde hij in 't vooruitzicht. Daarna zal er gewerkt worden aan de omgeving, de wandelpa den, het vogelhuis, de konijnenberg, vijver, de kijk-weide en de contae- weide. Hulp nodis, „Hulp is dringend nodig!" Kort en goed is dat de oproep die we verzocht werden door te geven. Hulp bij het straks verwijderen van de bekisting e:| in eerste instantie ook hulp bij het slc-f pen van de honderden pallets waaKï de omheining wordt gemaakt. Flinke jongens en meisjes zijn er bijzonder welkom wanneer ze de handen uit dtl mouwen willen steken en dat zullen tT toch zeker nog een heleboel zijn ze kunnen zich aanmelden via tel. (01870) 3888, vragen naar dhr. van Prooijen. De staM De stand van de financiën is dankzij een inwoner uit Ouddorp, een uit Nicn| we Tonge en een fam. uit Sommelsdijlil weer gestegen. Er is nu een saldo kT reikt van royaal 47.000,wat betel kent dat de helft gepasseerd is. Nu no{ l| de rest Jan van der Meulen en Cees van 't Zelfde samen aan 't heien. Door de Alg. Inspectie Dienst zijn vanmorgen in de visafslag te Goede- ree'de processen: verbaal opgemaakt te 'gen een groot aantal Noordzee'vissers. Tegen de bepalingen 'fran de quoterings regeling in 'hadden zijteveel tong ge vangen en aangevoerd terwijl hen, in deze week, slechts 'het vissen op rond- vis was toegestaan. Naar schatting heeft zo'n 80% van de vissers zich aan deze overtreding schuldig 'gemaakt. Het zdl als een economisch delict aangerekend worden. DIRKSLAND Aan de heer G. C. Vreugdenhil is met ingang' van juni. 1975 eervol ontslag 'verleerïd als directeur van 'de dienst 'gemeentewerken, in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. In zijn plaats is benoemd de heer Ing. L. van den Dool, voordien adjudant-'di- recteur. In laatstgenoemde functie treedt thans op de heer Ing. H. W. van der Zwaan. Alhoewel enerzijds gelukkig met de a.s. bouwmogelijkheden in het best. plan „Ouddorp-Oost II" heeft de gemeente raad gisteravond toch erg zwaar aange keken tegen een vierkante meter prijs van 107,88 voor de particuliere wo ningbouw! De vraag die zich manifes teerde was of die prijs voor de Oudor- pers acceptabel zal zijn. „Het is Inderdaad een vrij stugge prijs", gaf de voorz. 'burg. G. van Vel zen toe, maar, alhoewel het een voor lopige calculatie betreft, kon 'hij geen vermindering van die prijs in het voor uitzicht stellen. „De gegadigden worden over de hoogte van de prijs ingelicht, wie er niet op ingaat zal 'de toeko'mst af moeten wachten, maar een daling zie ik niet zitten!" gaf de voorz. te ken nen. Voorwaarde tot het mogen aankopen van een kavel grond is dat men een economische binding met de gemeente heeft. Wanneer men elders in de ge meente zijn woning heeft verkocht zal dat ook aan een inwoner van de ge meente moeten zijn gedaan wil men voor een: perceel 'bouwgrond in „Oost II" in aanmerking komen. Overigens verklaarde de voorzitter desgevraagid dat er grensgevallen zijn 3p 27 juni 1975 H. S. BOl nun 40 jarig hu-d ireesp, juni 1975 iKostverlorenstrsl ÏZo de Heere wij §23 juni a.s. onze Igrootouders hun 65 jarige ed Ouddorp J Den Haagl Ouddorp! Ouddorp, juni Dorpsweg 21 ).V. maandag lèn overgrootoud 'hun 65-jarige Hun dankbare! Ouddord Hellevoetsluiq Stellendar Ouddor Heenvlielj Melissan^ Midwoud (N.I Ouddord Ouddorp, junil Dorpsweg 21 D Hierbij dankei wederzijdse oi[ giften die wij gen. Ouddorp, junil Alexanderstral waarin B. 'en W. veelal begrip hebben. De raad zal .daar overigens in worden gekend. Ook de verhuur van woning wetwoningen zal slechts aan 'de eigeiï inwoners geschieden. Er werd vrij langdurig over ge'jpro- ken, waarbij 'het 'betreurd werd dat de verdichting van het plan (meer wonin- 'gen op dezelfde oppervlakte) niet aan de kavelprijs voor part.-woningbouw ten goede is gekomeii. Oorzaak 'daarvan is dat men voor sociale woningbouw aan een maximale kavelprijs (de cur ve-prijs) gebonden is. De huur voor soc. woningen zal ove rigens ook niet gerin'g zijn; de voorz. veronderstelde dat die op niet lager dan 280,per maand zal komen. Overigens tilde -de voorz. niet al te zwaar aan de 'grondprijs voor part.- woningbouw. Wanneer twee woningefi onder één kap worden gebouwd kan worden volstaan met elk 300 m2 -wat de grondprijs voor 'de woning op ruim 30.000,— brengt. Dat is aldus de voorz. ook wel in 'de andere dorpen betaald, al werden er dan meer vier kante meters voor verkregen. „Niet langer emmeren", vond weth. Visser; we hebben er lang voor ge vochten en nu kunnen we bouwen. Als we er niet uitkomen passen' we maar wat bij uit het fonds 'dorpsverfraaiïrig"' D I G. zeggen U hie van belangste weiijk ontvan Genemuiden, Prins Clausst D Voor de vele toond tijdens mijn geliefde en overgroot! zeggen wij la Oude-Tonge, TE

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1975 | | pagina 2