jeel belangstelling mt lubileumuitvoering [in 40-iarig „Ons Koor" Nieuvirs i m 's Middags aparte receptie voor jubilerende dirigent G. Zoon overleden het hoogst Ongeluk op huishoudschool jaargang Dinsdag 10 juni 1975 No. 4394 CHE.. STREEKBLAD OP GEREFOEMEÏERDB GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per weekdinsdag- en vrijdagftoond iMMELSDIJK lil 11 ■i Smalfilmen in de vakantie IVIan in de kerk overleden De heer Adr. Neeis overBeden Rotaryciub „Goeree- Overflakkee" OOLTGENSPLAAT - ACHTHUIZEN - LANGSTRAAT Schrijver Cor van den Tol V.V.V. Bnformatiepost te Oude Tonge geopend uit de kerken P,T.T. Brandweer gekwalificeerd Brandweerwed strijden 2e klasse te Ouderkerk a.d. IJssel Vertoning film van de bejaardenreis naar Mallorca Hond bastaard - herder aangetroffen Fietser bij aanrijding gewond Met auto van de dijk BEZORGER GEVRAAGD TE MELISSANT Boek van ds. Vermaat over Daniël EXTRA KERKDIENSTEN GEREF. GEMEENTEN fiïi POSTBOX B - MIDDELHAKNIS «die «n advertenties: Kantoor Langeweg 13, SommolijcUjk [■el (01870) 2620 Na 5.30 uur (01870) 33 82 Giro 167030 ABONNEMENTSFBUS f 6fiS PER EWARTAAJEi ADVERTKNTIEPRIJS 23 cent per mm. Bij contract Bpecla£il taiiaf. Jl. zaterdag is voor liet Mannenkoor Ons Koor", haar dirigent Gerrit Zoon ffl enkele van Iiaar leden een gedenk- ardige dag geweest. Zij vierden alle [40 jarig jubileum en dat heeft meer i duizend mensen op de been ge- Iclit. 's Middags kwamen er heel wat [receptie om de dirigent de hand te Jkken en 's avonds werd de sporthal b minstens duizend mensen gevuld h er het jubileumconcert werd ge- tóen waaraan de wereldbekende ac- taeonist John Woodhouse zijn mede- rking verleende. pet prachtige weer van zaterdagmid- had velen naar buiten gelokt maar 'betekende niet dat de receptie ter van dhr. Zoon werd vergeten. Van Ie zijden werd hij gelukgewenst en leg hij attenties aangeboden, 's avonds |nd hij weer voor het koor dat zou la- 1 zien dat het in haar 40 jarig bestaan l heel hoog niveau heeft weten te be ken. Na het korte openingswoord van de prz. dhr. G. v. d. Valk zong het koor 1 lied ter nagedachtenis van die leden i door de loop der jaren zijn heenge gaan, gevolgd düor enkele ogenblikken van plechtige stilte. Voor de rest van de avond was er een veelkleurig program ma waarin de ernst en de vrolijkheid niet hebben ontbroken. Insignes. Vlak voor er pauze werd gehouden heeft dhr. P. Smit uit Schiedam, verte genwoordiger van de Kon. Ned. Zan gersbond de Bondsinsignes met oorkon de uitgereikt aan de jubilarissen A. de Boer en L. Faasse die met dhr. Zoon al 40 jaar aan „Ons Koor" verbonden zijn. Voor dhr. Zoon was er een speciale oor konde en een speciaal dankwoord voor zijn verdiensten voor de mannenkoor zang. Uit handen van de voorz. ontvingen de 3 jubilarissen een kleurenfoto van het koor en een enveloppe met inhoud. De concert-avond werd tegen kwart voor elf afgesloten met samenzang met „Ons Koor", het dameskoor „Ons Koor tje" en John Woodhouse van het refrein op het lied „Land of hope and glory" waarin een ode aan het Oranjehuis werd gebracht. mm mÊimmmmê De jubilerende dirigent bij het prachtige vaandel waaraan de lauwertakken aan de vele successen van Ons Koor herinneren. «STRXJCTIEAVOND ÏE MIDDELHARNIS: straks trekken we er weer op uit in figen land of verder weg. Bijna altijd laat de fotokamera mee om zichtbare herinneringen te kunnen bewaren aan pe hoogtepunten van de vakantie. En in |en snelstijgend aantal gezinnen wordt fok de filmkamera benut om de vakan- pe in kleur en beweging vast te leggen. *ensen die van plan zijn in hun va kantie te gaan filmen, kunnen over dat pnderwerp een open informatie-avond Pijwonen, die is belegd door de Film- Plub De Vliering (B. Westdijk, Kade 1, 'iddelhamis. Tel. 01870 - 2082). Sen vereniging, die is aangesloten bij ae Nederlandse Organisatie van Ama- Iteurfilmers. Deze informatieve bijeen- iKomst voor filmers wordt gehouden op |24 juni 1975, om 8 uur in bovenzaal ICafé de Kok, Kade 49, Sommelsdijk. I Deze avond is gratis toegankelijk voor neder, die belangstelling heeft voor dit onderwerp, ook als men nog geen film kamera heeft, maar van plan is in de toekomst te gaan smalfilmen. Leden van de smalfilmklub hebben zich de afgelopen weken terdege voor bereid op deze instruktieve avond. Zo zullen er vakantiefilms van andere amateurs worden vertoond en bespro ken, tips worden gegeven en folders worden uitgereikt. De zojuist versche nen „Gids voor (a.s.) smalfilmers" is beschikbaar evenals het nieuwe num mer van „Filmbeeld", het maandblad van deze aktieve organisatie van smal- film-amateurs. Ook is een mini-kursus „Smalfilmen" - verkrijgbaar die is uit gegeven door de Stichting Amateurfo tografie. Voor wie méér wil weten over de mogelijkheden van filmen als hobby belooft het een interessante avond te worden. OOLTGENSPLAAT Kerkdienst. Donderdag 12 juni a.s. des nam. 7.15 uur zal voor de Oud Ger. Gemeente voorgaan ds. W. Kamp te Grafhorst. Zie verder de advertentie in dit nummer. DIRKSLAND Kort voordat de avond-dienst zou be ginnen is zondagavond in de Ned. Herv. Kerk dhr. J. Keur overleden. Dhr. Keur in leven landbouwer en controleur van de CoÖp. Suikerfabriek Puttershoek was ruim 71 jaar oud. Zondagavond was hij vanuit de Ser vice-flat op de fiets naar de kerk geko men. Hij zat naast zijn echtgenote toen hij plotseling onwel werd. Hij werd in de kerkvoogdijkamer gebracht waar de ontboden arts, dokter Huisman, slechts de dood kon constateren. Toen de dienst begon heeft ds. v. d. Linden de gemeen te van het overlijden van dhr. Keur op de hoogte gesteld, hetgeen een diepe in druk maakte. OOLTGENSPLAAT Oud president-kerkvoogd hervormde gemeente. Zaterdagavond 7 juni is op de leeftijd van 81 jaar in het Ziekenhuis „Bethes- da" te Dirksland overleden, dhr. Adria- nus Neels, echtgenoot van mevr. J. van der Velde. Dhr. Neels, die 's morgens in het ziekenhuis was opgenomen wegens ziekte aan hart en bloedvaten heeft in de dorpsgemeenschap en vooral in de hervormde kerk ter plaatse een belang rijke plaats ingenomen. Op oudejaarsdag 1974 sloot hij een periode van 46 jaar in „kerkelijke dienst" af. Op dit afscheid m het Veren, gebouw „Elthato" werd hem door bur gemeester W. M. van der Harst de Ere medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau in goud uitgereikt. Deze onderscheiding heeft hij slechts een korte tijd van 5 maanden mogen dragen. Dhr. Neels werd in 1928 gekozen tot notabel en in 1940 tot kerkvoogd. In 1967 volgde hij wijlen de heer G. H. L. de Bruin op als president-kerkvoogd. Voorts was dhr. Neels vele jaren be stuurslid van de Chr. Nat. School, van de plaatselijke Anti Rev. Kiesvereni ging en als landbouwer-veehouder was hij uit hoofde van dit beroep bestuurs lid van de Weipolder en Alteklein. Vooral het werk van de kerk was hem lief. Hij heeft vele vernieuwingen aan en in de kerk mede tot uitvoer mo gen helpen brengen. De bouw van een nieuw orgel en een nieuwe garderobe was wel de kroon op het werk van de vele Jaren arbeid in de dienst van de hervormde gemeente. Met een niet te temperen ijver, trouw en toewijding heeft de pverledene dit werk verricht. De hervormde gemeente is naast de Heere aan deze broeder veel dank ver schuldigd, dat hij mede met steun van zijn echtgenote heeft verricht. Vorige week was hij nog op de be grafenis van zijn broer, dhr. Joh. Neels, die op 80-jarige leeftijd op 29 mei j.l. plotseling overleed en dood in zijn wo ning werd aangetroffen. Met hem heeft hij veel samengewerkt in de landbouw en veehouderij. De begrafenis zal plaats hebben woensdag 11 juni a.s. des nam. 2 uur op de Nieuwe begraafplaats. Om 1.15 uur zal in „Elthato" een rouwdienst gehou den worden welke zal worden geleid door Ds. A. W. V. d. Plas te Rijssen, tot voor kort predikant te Ooltgensplaat. De Rotaryciub „Goeree-Overflakkee" viert op zaterdag 14 juni a.s. haar 20- jarig bestaan, o.m. met een orgelconcert in de Ned. Herv. Kerk te Oude Tonge. Het concert wordt uitgevoerd door ARIE J. KEIJZER, hoofdleraar orgel aan het Rotterdams Conservatorium en organist van het Concertgebouw De Doelen te Rotterdam. Geboren te Nieuwe-Tonge keerde dhr. Keijzer later nog enkele jaren naar ons eiland terug als muziekleraar en als or ganist van de Ned. Herv. Kerken te Mid- delhamis en Oude Tonge. Ieder, die dit concert wil bijwonen, is van harte welkom. De toegang is gratis en de aanvang is te 17.00 uur precies, in verband waar mede het kerkgebouw reeds vanaf 16.30 uur kan worden betreden. Bloedafname Rode Kruis De jaarlijkse bloedafname door de Bloedtransfusiedienst van het Ned. Ro de Kruis zal gehouden worden woens dag 18 juni a.s. in het Veren, gebouw „'t Centrum". Om 6.30 uur nam. gaat men beginnen. Degenen die zich nog niet als donor hebben aangemeld kunnen dit alsnog doen. Te Ooltgensplaat bij me vrouw Geerts, tel. 214; te Achthuizen bij dhr. J. M. v. d. Klundert, Klimop straat 3 en te Langstraat bij de heer H. Okker, tel. 360. Gaarne zo spoedig mo gelijk aanmelden. Bloed redt mensen levens. MIDDELHARNIS: De flakkeese romanschrijver Cor van den Tol is niet meer; zaterdagmiddag trad plotseling de dood in kort nadat hij onwel was thuisgekomen. De overledene zou in aug. a.s. 69 jaar geworden zijn. De fam. v. d. Tol was vrijdag thuis gekomen van een veertien daagse va kantie in Drenthe. Van daar uit toonde dhr. v. d. Tol alle belangstelling voor het bij de Flakkeese drukkerij ge reedkomen van zijn boek „de weg die zij gingen", waarvan de baten ten goede komen aan de aktie Kinderboerderij Hernesseroord. Het boek is inmiddels verschenen en zaterdagmiddag was dhr. V, d. Tol met de distributie ervan bezig geweest. Cor van den Tol heeft vele boeken en nouvellen op zijn naam staan. Daarin gaf hij steeds een schets van het platte landsleven zoals zich dat op Goeree- Overflakkee voltrok. We denken o.a. aap Ant; Achter de dijken ligt de zee; Mensen die langs ons gaan; Als de Zui denwind lelie bloeit; de Mieke Moer- mans-serie en laatstelijk „het kofjeko- kertje en het spookschip van Middel- harnis". Niemand heeft kunnen vermoeden dat zijn jongste boek zijn laatste zou zijn. Zijn plotseling verscheiden heeft dan ook velen geschokt, vooral hen die hem als goede vriend hebben mogen kemien. De V.V.V. Flakkee heeft haar infor- matiepost aan de Prov. weg te Oude- Tonge weer opengesteld. Vanaf heden t.m. 30 aug. worden zo wel telefonisch onder nummer (01877) 437 als mondeling alle gewenste infor maties verstrekt. Tevens vindt men er een groot aantal prachtige folders van geheel Nederland voor het maken van dagtrips. NED. HERV. KERK Beroepen te: Bodegraven J. de Vreugd te Haaften; Nieuw Lekkerland, Stellen- dam, Katwijk en Woudenberg P. Mole naar te Jaarsveld; Oud Alblas A. Breure te Westbroek; Gameren G. S. A. de Knegt te Kesteren. Bedankt voor: Ooltgensplaat A. Vliet- stra te Doomspijk; Gouda R. v. d. Hoef te Zeist; Nunspeet H. Vreekamp te Oos- terwolde. Bodegraven: Wegens vertrek naar Er- melo nam Ds. W. Balke afscheid met Rom. 15 13. Lage Vuurse: Wegens vertrek naar Eist nam Ds. C. J. Klop afscheid met Hebr. 13 20. Nunspeet: Door het aannemen van een beroep naar Huizen, nam Ds. L. v. Nieuwpoort afscheid van deze gemeente met een prediking over 2 Cor. 13 13. GEREF. KERKEN Beroepen te: Veendam J. v. Netten te Leiderdorp; Strijen H. Vaartjes, kand. te Utrecht; Souburg W. Haverkamp te Nijkerk. Aangenomen naar: Zuidlaren E. v. Wieren te Appingedam; Strijen H. Vaartjes, kand. te Utrecht. Bedankt voor: Baflo en Zuidwolde E. Haverkamp te Assen. GEREF. KERKEN (Vrijgemaakt) Beroepen te: Oegstgeest, Langeslag, Harkstede, Overschild en Gees J. Boer- sema, kand. te Amersfoort; Spakenburg J. Goedhart te Zwolle; Helpman J. Kok te Amersfoort. Aangenomen naar: Beverwijk K. Fol- kertsma te Musselkanaal. Bedankt voor: Utrecht W. Wierenga te Berkel. Zaamslag: Na bevestiging door Ds. P. Lok te Kampen, deed kand. H. Smit van Kampen intrede alhier met Matth. 28 20. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te: Hilversum-C J. Maris te Vlissingen; Hilversum-O J. v. Amstel te Enschede. Bedankt voor: Emmeloord J. v. Mul- ligen te Rotterdam. Damwoude: Onder grote belangstel ling werd een nieuw kerkgebouw in gebruik genomen. De pastor-loei Ds. A. V. d. Weerd preekte hierbij uit Psalm 87. GEREF. GEMEENTEN Bedankt voor: Ermelo P. Blok te Dirksland. Intrede: Ds. A. F. Honkoop van Moer- capelle hoopt 11 juni intrede te doen in Rotterdam-C. Na bevestiging door Ds. A. Vergunst van Veen, zijn voorganger in deze gemeente. GER. GEM IN NEDERLAND Bedankt voor: Chilliwack en Temeu- zen M. V. Beek te Opheusden. OUD GEREF. GEM. Bedankt voor: Kinderdijk, W. C. La- main, pred. bij de Geref. Gem. te Grand Rapids. MIDDELHARNIS De P.T.T. bedrijfsbrandweer uit Mid- delharnis heeft zich j.l. zaterdag als de beste eilandelijke brandweerploeg ge kwalificeerd. Dat gebeurde op de wed strijd voor 2e klasse korpsen te Ouder kerk aan de IJssel waaraan door 15 ploegen werd deelgenomen. De P.T.T.'ers eindigden daar met 154 punten als eerste, gevolgd door Capelle a. d. IJssel met 147 punten. Was de in zet van de MiddeUiamisse ploeg al opti maal, dat kan zeer zeker gezegd worden van de bevelvoerder dhr. KI. Vis wiens optreden door de jury werd gehono reerd met elf negens, 2 achten en 3 tie nenDe winnende ploeg gaat op 21 juni a.s. deelnemen aan de selectiewed strijd in Rotterdam. In eerder gehouden Prov. wedstrijden hebben de ploegen uit Sommelsdijk, Me lissant en Middelhamis deelgenomen, zij eindigden resp. op de 4e, de 6e en Middelhamis vorige week op de 17e plaats. Overigens loopt de P.T.T. ploeg nog niet buiten de schoenen. „We blijven stevig met de beide benen op de grond!" laat dhr. Vis weten. IHi^O^^HI (Ingezonden) Zeer fraai zomerweer. Ouderkerk a.d. IJssel is ingenomen door brandweer ploegen uit ZuidnHolland. Hele grote dure wagens met toebehoren. Kleuren geel en rood. Onder deze grote broeders met hun dure materieel een grijs PTT wagentje met er achter een brand- spuitje op 2 wieltjes. Een weinig op vallend geheel onder de wagens van de gemeentelijke brandweerkorpsen en di verse grote bedrijven. Bij het spuitje 9 vastberaden jonge kerels fanatiek tot en met onder bevel van een zo moge lijk nog fanatiekere bevelvoerder, be reid om hun huid in dit selecte gezel schap zo duur mogelijk te verkopen. Dan de wedstrijd. Luide bevelen van de bevelvoerder weerklinken. Rerinen- de kerels slangen onder arm. Veel zweet rode koppen. De bevelvoerder wordt gevolgd door een man met een 3 op zijn helm. En iedere keer wanneer de bevelvoerder een bevel geeft vindt hij dat zeker zo prachtig dat hij het uit volle borst herhaalt. Het gevolg is meestal opnieuw rennen. Dan is de brand geblust het slachtoffer gered ploeg afgemeld. Dan de verdiende dou che en lauw bier, ze hadden beter ver diend maar het was niet te leveren. Het wachten op de prijsuitreiking. Be gonnen met de uitslag van baan 2 met de 5e prijs en zo oplopend naar boven. De spanning is te snijden en dan komt de klap op de vuurpijl bedrijfsbrand weer PTT Middelhamis Ie prijs. Hulde aan bevelvoerder Vis en zijn mannen. En nu naar de selectie wed strijden te Rotterdam op 21 juni a.s. Succes jongens. Belangstellend toeschouwer. OOSTFLAïCKEE Van de reis in het kader van de ak tie Grijs op Reis van een groep flak keese bejaarden naar Mallorca is een film gemaakt van 35 minuten. De deel nemers zelf hebben de film Intussen al gezien. Wanneer anderen deze film ook willeri zien, is daarvoor op de vol gende plaatsen en data de gelegenheid: Ooltgensplaat, vrijdag 13 juni 't Centrum aanvang: 19.30 uur. Oude Tonge, maandag 16 juni Dien stencentrum aanvang: 14.00 uur. Den Bommel, woensdag 18 juni Wes- terlicht aanvang: 13.30 oiur. Stad a.t. Haringvliet, woensdag 18 juni 't Trefpunt aanvang: 15.00 uur. Iedereen is hartelijk welkom, dus ook voor niet-bejaarderi staat de deur wijd open. De toegang is gratis. Na de vakantie-periode zal de film nog op een aantal andere plaatsen op Flakkee vertoond worden. Bij de fam. J. Troost, Enkele Ring, Sommelsdijk, tel. (01870) 2912 verblijft momenteel een bastaard herder die er gens anders thuishoort. De eigenaar ge lieve dan ook contact met bovenge noemd nummer op te nemen. De hond is een reu, geel met zwart, middenslag, en draagt een groene hals band, echter zonder naam MIDDELHARNIS Zaterdagavond kwart over 7 is de heer A. Koote mt Middelharnis door een auto gegrepen. Hij werd met ver wondingen naar het ziekenhuis ver voerd. Het ongeluk gebeurde toen dhr. Koote bij Nieuwe Tonge, per fiets de parallelweg overstak op het moment dat daarop dlir. P. Kaslander uit Dirksland in zijn auto naderde. I----1Q^^^----1 OUDE TONGE Zondagmiddag, ca. half twee is de jongeman J. P. van Nieuwenhuijzen met zijn auto nabij de woning van de Fam. Visbeen in de Langstraat van de Galatheesedijk gereden. Dat gebeurde in een bocht waar de wagen rechtdoor de dijk afschoot en op de kop in de sloot terechtkwam. De bestuurder lag onder water toen omstanders hem daar aan troffen. Hij is met een hersenschudding in het ziekenhuis opgenomen. De wagen raakte total-loss. OUDDORP De 15-jarige Netty Bosland Cd. is gisteren in het ziekerihuis opgenomen nadat ze, op de huishoudschool, uit een oven een steekvlam in het gezicht en op de handen had gehad; ze liep daar bij tweede-graads verbrandingen op. Het meisje stak de oven aan nadat die was uitgegaan, intussen had zich kennelijk gas in de oven verzameld. MELISSANT Beroepen. Op de maandagavond ge houden ledenvergadering der Geref. Gemeente is een beroep uitgebracht op kand. J. Karels van Rotterdam. HERKINGEN Beroepen. Door de Ger. Gemeente werd een beroep uitgebracht op kaïid. J. Karels van Rotterdam. SINT MAARTENSDIJK Geslaagd. Annelies Kampman en Sjaak Moerland slaagden te Middelburg aan de rijkspedagogische academie voor de hoofdacte onderwijzer(es). THOLEN Bisamratten. Op het eiland Tholen zijn in Mei in totaal 600 bisamratten ge vangen. Dit aantal is iets minder dan vorig Jaar mei. Voor de bezorging van ons blad vragen wij m.i.v. 1 Juli a.s. een BEZORGER. Inlichtingen bij de agente, Mevr. Both, Binnenweg 13 of tel. (01870) 26 29. OOLTGENSPLAAT Kerkdienst. Donderdag 12 juni te 7.30 uur zal voor de Geref. Gemeente alhier voorgaan ds. A. Honkoop te Rotterdam. Zeer binnenkort verschijnt bij uitge verij van den Tol te Dordrecht een pre- kenbundel, getiteld „Geen droom, maar werkelij'kheid", over het Bijbelboek Da niël. Deze preken van de bekende Vlaar- dingse en oud-Ooltgensplaatse predi kant ds. P. Vermaat zijn bijzonder ac tueel! Het boek gaat 19,kosten, waarvan een deel ten goede komt aan het Evangelisatie-werk te Vlaardingen. U gelieve het boek te bestellen via dhr. H. de Krey, Langeweg 92 te Middelhar nis via storting van 19,op zijn Banknr. 342052721 bij de Rabo-Bank Middelharms-Sommelsdijk. U krijgt het boek dan binnenkort franco thuisge stuurd. Houders van een gir. rek. kun nen ook bestellen via gironr. 2879384, eveneens ten name van dhr. de Krey. Mag er op Flakkeese toelangstelling gerekend worden; daarvoor is „Vlaar dingen" u zeer dankbaar! OUDDORP donderdagavond 7 uur ds. H. Hofman van Rotterdam-Z. DIRKSLAND heden (dinsdag)avond 7.30 uur ds. P. jBlok (Zendingsdienst). NIEUWE TONGE donderdagavond 7.30 uur ds. Th. van Stuyvenberg. OUDE TONGE woensdagavond 7.30 uur ds. Th. van Stuyvenberg, bed. H. Doop.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1975 | | pagina 1