IIAI1DEI1 - tllEUWS Van broedSGliotel tot Barcelona een organisatie die goed is ingeburgerd Volleybal Open huis 4 iuni a.s. lüi „Eilandtn-nieuws" Vrijdag 16 mei 1975 No. 4388 iiiiiiil fS'- lOLTGENSPLAAT ie Afdeling voor dé 20ste keer boven aan de ranglijst Winnaars van de week TOERISTISCH KORT TOERNOOI OM FABERT CUP De Vraagbaak HVP Sociaal Verkeer(cl) Nederlands Genootschap tot opleiding van leraren voor het beroepsonderwijs Lerarenopleiding Technisch Beroepsonderwijs Goes INSCHRIJVING NIEUWE LEERLINGEN Jeugdtennistoernooi 1975 Groot wan de If eest te Rockanje Cursus Sociale Verzekering PREDIKBEURTEN 1915. blad en 30 i des i Uw te I Mster 1 |27, te i| van |I plegen il 1492, |l Ie vijf il (tel. il de I kad. (?an de ker het II )NGE I B73-464 1 lode Kruis jMaandag 12 mei werd in het Verem- Üngsgebouw „'t Centrum" de Jaarver- eatlering gehouden van de afdeling Ooltgensplaat van het Ned. Rode Kruis. De belangstelling was gering: 45 perso nen, wat mogelijk zijn oorzaak vind m het late tijdstip van vergaderen. In zijn openingswoord kon de voorzitter, dhr. A. Spit in het bijzonder welkom heten, de Kringcommissaris van Zuid-Holland burgemeester W. M. van der Harst (tot vorig jaar voorzitter van de afdeling) en de Kringsecretaris, de heer J. H. Be- kenkamp. Ook de heren J. en M. Boomsma uit Middelhamis, beiden getooid met het Oorlogskruis 1940-1945 van het Rode Kruis, wegens hun prestaties gedurende de bezettingsjaren, werden door dhr. Spit hartelijk verwelkomd. Na de pauze verzorgden zij hejt programma. „Het Rode Kruis is een organisatie die slagvaardig reageert op alles wat in de wereld gebeurt", aldus de voorzitter. „Het js de enige organisatie die over ^auren heen iedereen de hand kan druk ken. Het is goed daaraan eens te den ken nu we 30 jaar geleden zijn bevrijd. Ook op ons Eiland leeft het werk van het Rode Kruis en in ons eigen gemeente de activiteiten zeer vele". Dhr. Spit dacht daarbij in het bij zonder aan de jaarhjkse koUekte en het werk van de kolonne. Twee dames, mej. Leny Duim en mevr. A. de Bonte-Bus- cop zijn geslaagd als helpster 3e klasse en de heren IJ. Neels en Leo Leijdens maakten zich weer enkele weken vrij om als helper naar de „Valkenberg" te gaan, terwijl mevr. De Bonte-Buscop T>e IJsselvliet" te Wezep bezocht. Van hze afdeling zijn er drie gasten naar Jb vakantie-oorden geweest om daar een Beek uit de zorgen te zijn. Verder heeft Kize afdeling een avond verzorgd voor de gasten op de „J. Henry Dunant" te Middelhamis", aldus dhr. Spit. Landsteinerpenningen. Do waarnemend secretaris, dhr. P. in Veld las de notulen, die aldus werden astgesteld. Namens de kascommissie ^74 bracht dhr. Joh. de Vos verslag uit. Er was voor ons niets te verdienen bij de penningmeesteresse mevr. Geerts" en daarom adviseerde dhr. De Vos tot goedkeuring van de rekening. In de kas commissie voor 1975 werden benoemd, dhr. H. Donkersloot en mevr. J. Birk- hoff-van Nimwegen en als reserve dhr. J. van Drongelen Jan.zn. In het bestuur werd bij enkele kan didaatstelling de heren IJ. Neels en P. Kamp herkozen. Zij namen hun herbe noeming aan. Hierna werden door de voorzitter de Landsteinerpenningen uitgereikt. „Bloed geven aan een ander die je nooit zal kennen en die zelf ook nooit zal weten wie dat bloed heeft gegeven, is een onbaatzuchtige en schone zaak, die ons aller medewerking verdient", aldus dhr. Spit voor hij aan de uitrei king begon. De penning voor het afstaan van 5 X bloed werd toegewezen aan de heren J. van Drongelen I.zn.; F. .T. A. van Peperstraten (Achthuizen); A. Hob bel G.zn.; M. A. Hack (Achthuizen); IJ. Vos; A. Kammeraad A.zn.; K. Baas; C. V. d. Welle Jac.z.; W. de Bonte C.zn.; Z. V. d. Ham (Ridderkerk); A. v. d. Made (Achthuizen); J. A. Nagtzaam (Achthui zen) en 3. van Drongelen Jan.zn. Voor het afstaan van 10 x bloed ging een thermometer met het Rode Kruis- embleem naar de heren J. Jansen (Achthuizen); M. van Putten J.zn.; F. Korteweg D.H.zn. en C. Brands (Acht huizen) en mevr. J. Tiggelman-Pipping. Een Asbakje (door dhr. Spit liever een bonbonschaaltje genoemd, daar roken niet erg strookt met het Rode Kruis werk) voor het afstaan van 15 x bloed werd uitgereikt aan mevr. A. van Oor- schot-Oomen en de heren W. A. van Gurp; P. de Vos P.zn. en J. Donkersloot E.zn. Een Landsteinerpenning waarop het cijfer 20 is aangebracht voor het af staan van 20 x bloed werd uitgereikt aan mevr. H. M. Hokke-Boer en de he ren A. de BonteW.zn. en Joh. Buijs (Achthuizen). Vijf keer gekoUekteerd heeft mevr. N. Overbeeke-Buurman. Zij kreeg daarvoor ook een aandenken. Niet alleen fondsen kweken maar ook taken vervullen. 1 Na deze uitreiking kreeg dhr. Van der n 11 öm de stem van hel Evangelie krachtiger té Yff JJ/J |«&ëi|Wihkenisuvvlidmaatsch^,hard«odi9. i"Ha iBank- tor be- igen. J. Mijs, L. Wielaard, J. Smit, L. Arens- man, J. Bakelaar, IVT, Hudzer. De Ghislain vlucht op 3 mei 1975 bracht 1687 duivert aan,de start. Los te 8 uur met Noordwestenwind, werd het een vlucht voor sterke duiven. Het nvooi Meld het voor Flakkee op de ffte oversteek waarvan Stad aan 't aringvliet porfijt trok. Grote over winnaar zowel met hoofdprijs als seheerweg werd J. Mijs met zijn ,873534' een duif die al eerder zijn kunnen heeft toond. Grote dag ook voor de Geibr. üsser, die met 4, 11, 22, 23, 24, 27, 28 in 30 de FCC overklassen. B. Visser haalt de vitesse punten •innen met nr. 3. Gebr. Bevaart wor- m 7 en 14. A. de Gans in de strijd voor een uw generaal kampioenschap, wordt 6, 21, 29 eri 31. P. J. Hiuzers eerste trio op 9, 15 en 19. E. Trommel 13. J. de Boed 20. J. C. agner 25. De tweede duif op Flakkee stuift bij A. Wielaard te Middelhamis binnen. Aan de 43ste prijs heeft hij zijn tweede. H. de Vos zet met 12 en 26 zijn Süccessenreeks voort. Speelt er 17 in de prijzen. J. Springvloed-Dubbeld Jr. 'ijgt er eveneens twee op het eerste itslagblad. Te Dirksland zijn de eerste twee voor Arensman. Ofsdiooh hij zijn oude eppers ook nog in de strijd heeft ge- orpen, zij moeten met een laat prijs- tevreden zijn en aan zijn jeugd toe staan dat ze voorbij worderi gestreefd. P. Snijders wint een eervolle 17e plaats. Goede vorm ook bij J. K. Heek man en J, P. Doom en Zn., de laatste blijkt er dit jaar wel echt iets van te willen naaken. Te Stell'endam is het sterkste spel voor J. Smit, die zich met 8 en 18 in de eerste rijen nestelt. J. van Seters Zn. worden plaatselijk derde en 32 FCC. Ook Herkingen telt een paar uitblin kers. M. Huizer en A. J. A. Volaart spelen er opmerkelijk goed en tonen aan dat Herkingen niet bij voorbaat kansloos is. Ouddorp doet slechts bescheiden mee. De Noordwesten wind brengt de duiven te laat aan de kust. De ere plaatsen zijn daar voor J. Bakelaar en W. Kievit, respectievelijk 41 en 62. Een teleurstel ling voor alle nieuwe leden die vorige week enthousiast in FCC verband be gonnen. Anderzijds een prikkel om aan noig beter materiaal te geraken', want niet alleen de wind maakt de prijzen. Wij modhten ons ondanks ongunsti ge ligging in afdelingsvertoand toch weer al op een eerste verheugen op 3000 duiven. Dit huzaren stukje kon den we telkenjare een diletal malen herhalen. Er moet dan wel kwaliteit mee gemoeid zijn. Telkenjare zieri we ook vreer bij de FCC dezelfde namen in het nieuws. Dat is beslist niet altijd aan wind of ligging te wijten. Duif en liefhebbers spelen hun ,rol mee. Hét zij u ook gegeven. Harst het woord. „Ik sta nu hier in een heel nadere functie, n.l. als Kringcom missaris om de afdeling voor de 20ste keer te huldigen met de hoogste cam pagne-opbrengst in de provincie Zuid- Holland", aldus dhr. Van der Harst. „In 1954 gaven de inwoners er een enorme blijk van hoe dankbaar zij wa ren voor de hulp na de ramp. Deze dank is niet geslonken maar wordt ieder jaar succesvoller. Twintig jaar heeft de af deling het volgehouden om boven aan te staan en vele kringcommissarissen hebben óf hier óf op een vergadering in Rotterdam een bord of oorkonde uitge reikt. Bij deze 20 zfln er 2 tweede prij zen. De opbrengst is niet alleen werk van de gevers, maar ook van de kollek- tanten, aldus spreker. Het Rode Kruis is evenwel geen ver eniging die alleen fondsen gaat kweken, maar die ook de vervulling van de Rode Kruistaken zeer belangrijk vindt. Overal wordt hulp geboden, zowel in binnen- als in het buitenland. Ook de gehandi capten mogen delen in het werk van het Rode Kruis. Vervolgens verzocht dhr. Van der Harst aan de kringsecretaris de heer Bekenkamp over te gaan tot het uitreiken van de oorkonde 1974, waarbij een brief van het Hoofdbestuur met de felicitaties werd voorgelezen. In Zuid- Holland kwam de afdeling Ooltgensplaat aan 467,9''/o van het streefbedrag met een opbrengst van 3.555,68 (in 1973 was dit 420,9"/o met een opbrengst van 3.199,19). Op de tweede plaats werd de afdeling Giessendam-Hardinxveld in 1974 gerangschikt met 389,5% van het streefbedrag. De oorkonde werd door dhr. Van der Harst aan dhr. Spit overhandigd. Bij al le borden en oorkonde's krijgt ook deze weer een plaatsje op het Raadhuis. Na het officiële deel kregen de heren Boomsma het woord, die enkele prach tige films vertoonden, o.a. van Vlagget jesdag te Goedereede, en hun reizen naar Turkije, Bulgarije, enz. De beelden werden van de nodige commentaren voorzien. De voorzitter bracht beide heren dank voor hun aandeel aan deze avond en de aanwezigen voor hun be langstelling. Een kleine verloting voor het Welfare- werk bracht 133,75 op. Voor zover bekend is de SAS de eer ste luchtvaartmaatschappij, die zich in de wervingscampagnes wat meer gaat richten op het nog steeds toe nemende aantal chartertoeristen. Onder het motto „Verlaat de charter- queue!" is een campagne in Dene marken begonnen. Dit land levert de chartermaatschappijen jaarlijks zo'n 100.000 passagiers. De aktie is niet gericht tegen de chartermaatschap pijen, aldus de SAS, maar wil de chartertoeristen alternatieve bestem- lïiingen bieden tegen vergelijkbare prijzen. Het Kurort Badgastein (Oostenrijk) zit met een schuld van rond 60 miljoen, voornamelijk veroorzaakt door de bouw van een nieuw con grescentrum. WV-directeur Franz Schenkenfelder heeft het congres centrum nu te koop aangeboden. De waarde wordt geschat op rond 40 miljoen. Wie tijdens een vakantietocht ge bruik wil maken van de prachtige Brenner-autobaan tussen Oostenrijk en Italië, moet er rekening mee hou den dat bij de afritten aan de Itali aanse kant het verschuldigde tolgeld in Italiaanse lires dient te worden betaald. Tot voor kort werden ook shillingen en marken geaccepteerd, maar dat vnllen de Italianen niet meer. Buitenlandse toeristen kunnen in Griekenland goedkoop benzine tan ken als ze in het bezit zijn'van spe ciale benzinebonnen. Bij de grens ontvangt de toerist een couponboek je, waarop personalia en kenteken worden ingevuld. De ontvangst van het couponboekje wordt in het pas poort genoteerd. De kaart geeft ge durende maximaal 60 dagen recht op 15 liter goedkope benzine per dag. De tegoedbonnen moeten bij een kan toor van de Nationale Bank in drachmen worden betaald. Gewone benzine kost 8 drachmen, super ben zine 10 drachmen. Europa's jongste vrouwelijke VVV- chef is 28 jaar, heet Agnes Wyss en is verantwoordelijk voor het Zwit serse Kurort Kandersteg in het Ber- ner-Oberland. Ze moet o.m. 940 bed den in 20 hotels en 7 berghotels en 1000 bedden in chalets en vakantie woningen aan de toeristen zien te verhuren. Dat lukt haar overigens best, want de verbazing van de Kan- dersteggers over het „jonge vrouw tje" heeft allang plaats gemaakt voor bewondering voor haar prestaties. De boerderijvakanties in Noorwegen, die vorig jaar voor het eerst werden geïntroduceerd, zijn een groot suc ces geworden. Ongeveer 50 Noorse boerderijen stonden open voor toe risten. De grootste belangstelling kwam uit Nederland. De capaciteit is dit jaar vergroot van 100 tot 300 kamers. De menuprijzen In Franse restau rants zijn m.i.v. 1 mei j.l. verhoogd. De gangbare prijzen van Frs. 11,50 - 12,50 zijn verhoogd tot Frs. 15. Me nu's boven Frs. 20 zijn met 9"/o om hoog gegaan. - Wat in Utrecht met de paardetram niet is gelukt, heeft men in Londen wel klaar gespeeld. Daar rijdt deze zomer door de oude stadsdelen een door twee paarden getrokken oude koets, die men nog wel kent uit de oude western-films. De koets biedt plaats aan 26 passagiers. Een ritje vanaf het London Penta Hotel (ver trek 10 en 14 uur) kost 4,50. Zaterdag houdt Intermezzo zijn jaar lijkse volleybaltoernooi om de Fabert- cup. Het is de 4e maal dat dit toernooi wordt georganiseerd. Wedstrijdleider Piet Bal van Intermezzo is er opnieuw in geslaagd een sterk en gevarieerd veld van ploegen naar Middelhamis te halen, waarbij voor het eerst een buitenlandse ploeg aanwezig is. telt duizenden •bonné'i en wordt op Goeree-Overflalcfcee Bo goed ala huis-Mn-iEHlg géleaenl DE FABERT-CUP Van de deelnemende verenigingen zijn er ditmaal verschillende, waarin oud- Intermezzo spelers en speelsters Uitko men. Het programma zal de gehele dag de sporthal vuUen. Vanaf negen uur zijn er de poulewedstrijden, die 's avonds om zes en zeven uur gevolgd worden door resp. kruisfinales en finales. Intermezzo neemt zelf met vier ploe gen aan het toernooi deel. De indeling is: Dames poule A: Rapide - Egmond aan Zee, W.H.V. - Asperen, V.S.C. - Rijs wijk, Kangoeroes - Oostvoorne en Intermezzo - Middelhamis. Dames poule B: Spirit - Barendrecht, Volley '68 - Vlaardingen, Unitas - Mijdrecht, Marathon - Vlissingen en Intermezzo - Middelhamis. Heren poule A: Rapide - Egmond aan Zee, W.H.V. - Asperen, Volley '68 - Vlaardingen, Valken - Valkenburg (bij Leiden), Sparta - Nordhom (BRD) en Intermezzo - Middelhamis. Heren poule B: Kangoeroes - Oostvoor ne, Spirit - Barendrecht, Rovok - Rotterdam, Sparta/H - Middelhamis, VSC - Rijswijk, Intermezzo - Mid delhamis. Er worden wedstrijden van twee sets gespeeld, terwijl in kruisfinales en fi nales om twee gewonnen sets wordt ge speeld. In de finales wordt gespeeld om de Fabert-cup, de wisselbeker die be schikbaar gesteld is door de Fa. Fabert en die bij de heren door Volley '68 en bij de dames door Intermezzo verdedigd wordt. Konsumenteninformatie-Centnun MIDDELHARNIS Wat kunt U nog meer verwachten tij dens het „Open Huis" op 4 juni a.s. in „De Vraagbaak". Vorige week is reeds geschreven over de show van eigen te maken kleding en het demonstreren van het bekleden van stoelen op de cursussen van de H.V.P. Ook zal er een demonstratie van de cursus Beter Bewegen worden gegeven. Verder komt er een demonstratie van calorie-arme hapjes en een drankje. Na tuurlijk wordt U in de gelegenheid ge steld om te proeven. Enige leerlingen van de Huishoudscholen zullen het u presenteren. Zeker zij die willen afslanken, kunnen tijdens het „Open Huis" veel in formatie krijgen. Brochures met recepten. Tevens kunt u zich opgeven voor de cursus „Hoe ge zond en plezierig afslanken". Binnenkort komt meer informatie over „Het Open Huis". G. A. Rozenbroek-Muntinga Consumenten Voorlichtster HVP Met de bedoeling binnen de uitvoe ringsorganen van de sociale verzeke ring te wijzen op de wenselijkheid van goede communicatie met cliënten heeft het Voorlichtingscentrum Sociale Ver zekering een boekje uitgegeven. Het heeft als titel gekregen „Sociaal verkeer(d)". Het geeft onder meer een aantal praktische tips waarmee het de betrok kenen van dienst wil zijn, in het belang van een werkelijk sociaal verkeer. Het is geschreven in de overtuiging dat de uitvoeringsorganen der sociale verzekering daarvoor een goede voe dingsbodem zijn. Het boekje ziet er zeer aantrekkelijk uit en is voorzien van geestige illustra ties van Ton Beek. Hoewel het eigenlijk is bestemd voor de uitvoerders der sociale verzekering, kunnen ook anderen het bij het V.S.V., Rhijnspoorplein 1, Amsterdam, tel. (020) 927474, bestellen. Prijs 1,—. Schoolgebouw. Chr. Lyceum, Bergweg 4, Goes. Directeur: C. J. Kooman, Beukenlaan 9, Middelburg, tel. (01180) 13960 Zij, die de studie voor leraar LTS of MTS willen aanvangen, kunnen zich tot 15 juli 1975 laten inschrijven voor de cursus 1975/1976, welke begint op 18 aug. 1975 te 18.30. Latere aanmelding kan plaatsing onmogelijk maken. a. Tot de 2-jarige Voorbereidende Lerarenopleiding kunnen worden toe gelaten de bezitters van het diploma OBAO, verklaring 3 jaar HAVO, diploma MAVO-4 met wiskunde, VD diploma of MTS diploma behaald vóór 1973. b. Tot het Ie jaar van de Lerarenopleiding (3e studiejaar) kunnen wor den toegelaten de bezitters van het MTS diploma, behaald na 1972, HAVO-diploma (met wis- en natuurkunde), B-diploma SWTK, BM of BS getuigschrift. c. Tot het 2e jaar van de Lerarenopleiding zijn toelaatbaar de bezitters van een (oude) N-praktijkakte of daarmee gelijkgesteld diploma. Zij kunnen, voorzover zij tevens in het bezit zijn van het Ped. Getuig schrift of Ped, Diploma, na 3 jaar studie, gedurende max. 2 avonden per week, de volledige bevoegdheid, zowel theoretisch al praktisch, behalen voor hun vakrichting aan de LTS. d. Tot het 3e jaar van de Lerarenopleiding zijn toelaatbaar de bezitters van een (oude) N-theorieakte of daarmee gelijksteld diploma. Voor zover zij in het bezit zijn van het P.G. of P.D. kunnen zij na 2 jaar studie, gedurende 1 avond (3e jaar) en 2 avonden (4e jaar) de volledige praktijkbevoegdheid behalen voor hun vakrichting op de LTS. e. De reflectanten vermeld onder e en d zijn eveneens toelaatbaar tot de in de cursus 1975/1976 met een nieuw programma te starten opleiding voor het diploma Wis- en Natuurkunde. In het natuurkundeprogram- ma is tevens scheikiinde opgenomen. Voor bezitters van het P.G. of P.D: vergt deze studie 3 jaar op 2 avonden per week; zonder het bezit van dat P.G. of P.D. eveneens 3 jaar op 3 avonden per week. De op leiding W.N. oude stijl is over 2 jaar afgebouwd. f. De bezitters van een theoriebevoegdheid (uitgezonderd N 1/WN bezit ters) kunnen zich laten inschrijven voor de 1 jarige opleiding voor een praktijkbevoegdheid oude stijl. Deze opleiding is nog slechts mogelijk tijdens de cursus 1975/1976. Het aantrekkelijke van deze opleiding is een louter financiële: de „gewenste combinatie" kan daardoor bereikt worden. g. Tot de 1 jarige opleiding voor het Pedagogisch Diploma kunnen wor den toegelaten zij die in het bezit zijn van een N-akte of daarmee ge lijkgesteld diploma, getuigschrift HTS met 3 jaar praktijkervaring of een bevoegdheidsverklaring met bewijs van voldoende vooropleiding. h. Zij die toelating wensen en niet in het bezit zijn van één der boven vermelde diploma's dienen bij hun aanmelding hun vooropleiding op te geven. Er zal dan onderzocht worden of toestemming tot plaatsing verkregen kan worden. De Avondschool te Goes biedt een volledige opleiding tot leraar Wis- en Natuurkunde, Bouwtechniek, Mechanische techniek. Elektrotech niek en Motorvoertuigentechniek, d.w.z. tot het behalen van 2 be voegdheden op 3e graads niveau. Het behalen van een gecombineerde bevoegdheid voor de theorie en tekenlessen voor Bouwtechniek, Me chanische techniek, resp. Elektrotechniek met die voor Wiskunde of Natuurkunde is ook mogeUjk. Voor de groep vermeld onder f bestaat opleidingsmogelijkheid tot le raar Timmeren, Constructie bankwerken, Lassen, Metaalbewerken, ElektromOntage of Voertuigenmontage. De school neemt zelf de eindexamens af onder toezicht van Rijks Ge committeerden, zowel voor de diploma's in de verschillende vakrich tingen als voor het Pedagogisch Diploma. Inschrijffoi'mulieren zijn tot 15 juli schriftelijk aan te vragen aan het schooladres: Bergweg 4, Goes. Daarna aan het huisadres van de direc teur: Beukenlaan 9, Middelburg. Ev. inlichtingen, bij voorkeur telefo nisch op het nr. (01180) 13960; bij geen gehoor nr. (01100) 28400. Het jaarlijkse tennistoernooi voor de Flakkeese jeugd, dat de tennisvereni ging „Middelhamis - Sommelsdijk" ook dit jaar weer organiseerde, is een groot succes geworden. Er waren 32 deelnemers, die afgelo pen donderdag, vrijdag en zaterdagmor gen, met gelukkig goed weer, streden voor een Ie of 2e plaats in de A (gevor derden) of B (beginners),poule. Er werd aanzienlijk beter getennist dan voorafgaande jaren. Ook heerste er een zeer sportieve sfeer. Bij de meisjes B. was het Marjo Kor- teling, die in de finale won van Herien Wieringa 6-1, 6-2. Een opmerkelijke prestatie voor twee meisjes, die pas 5 weken tennissen. Bij de jongens B. was het ook een kleintje, n.l. Machiel Sala uit Oude Ton- ge, die met de Ie prijs ging strijken. Hij leverde een verwoede strijd tegen Piet Bruggeman uit Den Bommel, waarbij toch de langste aan het kortste eind trok. De setstanden waren; 4-6, 6-1, 6-2. Netty Oosterling moest bij meisjes A haar titel van vorig jaar afstaan aan Titia Goedegebuur uit Oude Tonge, die met het grootste aantal gewonnen ga mes kampioen werd. Netty werd goede 2e. Voor de derde maal werd het bij de jongens A een strijd tussen de broers Hans en Bert Korteling, die Bert vrij gemakkelijk won met 6-3, 6-2. Ook werd Bert de afgelopen week Ie bij de voorronden voor de districts jeugdkampioenschappen waarbij hij zich heeft geplaatst voor het eindtoemooi voor jongens beneden de 16 jaar. Na maandenlange voorbereiding en besprekingen heeft de Sportfederatie te Rockanje besloten een avondvierdaagse te organiseren, die voor heel Rockanje en omstreken een waar wandelf eest gaat worden, te houden op de laatste dagen van de maand mei en wel op 27, 28, 29 en 30 mei. De natuur is dan op het mooist. Er kan genoten worden van het frisse, nog ontluikende.groen en de lange lich te avonden. De routes zijn uitgestippeld langs het strand door duinen en polders, op plek jes, waar zelfs de Rockanjenaren, die denken hun gemeente door en door te kennen, nog verbaasd zullen zijn over de nieuwe vergezichten, die geboden worden. De deelname is voor iedereen moge lijk. Als enkeling of in groepsverband kan men kiezen uit de afstanden van 5, 10 en 15 kilometer. Inschrijving, start en finish hebben De uitvoeringsorganen van de sociale verzekering, maar ook vele andere in stellingen en bedrijven hebben mede werkers nodig die beschikken over een goede, op de praktijk gerichte vakken nis van de sociale verzekeringswetge ving. Een hierop gerichte tweejarige cursus begint weer in september. Zij is georganiseerd door de Stichting Opleiding Sociale Verzekering te Am sterdam. Oorspronkelijk was deze cursus be doeld als vakopleiding voor hen die werkzaam zijn bij een der uitvoerings organen van de sociale verzekering. De praktijk wijst echter uit dat in de laat ste jaren circa een derde deel van de cursisten, zoals maatschappelijk wer kers, medewerkers van personeelsafde lingen en organisaties op sociaal gebied, elders werkt. De cursus omvat twee delen. Het eer ste deel betreft een aantal onderwerpen die met de sociale verzekering in rela tie staan; het tweede gedeelte geeft een gedetailleerde behandeling van de so ciale verzekerings-wetgeving. De mogelijkheid van aanmelding voor deze cursus sluit 10 juli 1975. Het adres van de Stichting Opleiding Sociale Ver zekering is: Bos en Lommerplantsoen 1, Amsterdam-West, tel. (020) 871513. HERV. KERKEN - THOLEN MAANDAG 19 MEI (2e Pinksterdag) Tholen 9.30 uurds. A. de Reuver Poortvliet 10 uur ds. G. H. Abma Scherpenisse 9.30 uur ds. De Groot, St. Anthonieplas St. Maartensdijk 9.30 uur ds, J. Blom Stavenisse 10 uur ds. H. A. Samson St. Annaland 10 uur ds. J. Codée Oud Vosserneer 10 uur ds. G. J. Voortman St. Philipsland 9.30 uur ds. H. Harkema. plaats in de Spprtzaal „De Merel" aan de Dwarsweg. Het bestuur van de Sportfederatie houdt nu al rekening met een enorme toeloop. De starttijden zullen zijn, elke avond tussen 18.00 en 19.00 uur, zoals gezegd aan de Sportzaal, waar even eens de eindcontrole zal zijn tot 21.30 uur. Het inschrijfgeld bedraagt 1,50 per persoon. Inschrijving op de avond zelf. Degenen, die echter nog tevoren behoef te hebben zich te laten voorlichten kimnen de volgende nummers bellen in Rockanje: 1969 en 2367. Tot slot kunnen we nog mededelen, dat aan alle deelnemers die de vier avonden op tijd aan de finish zijn een medaille zal worden uitgereikt. t.'X U/i -<■■ kil

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1975 | | pagina 9