Verenigingsgebouw voor Goeree gaat f 1000,- p. weeli l(osten Herv. kleuterschool te Stellendam geopend Dank en waardering voor zilveren koste] H. Dorsman te Ooitgensplaat Bladz. 2 RAAD GOEDEREEDE: Sommige raadsleden „schoorvoetend'' accoord Avond-driedaagse in Ouddorp IVIedisciie diensten PREDIKBEURTEN BOSLAND Zelfbediening Seml-bungalow met cv. Kinderklompen v.af 1S,95 P. KATTESTAART Orgelles inl Clubverband Orgelles Priv| JANSEN'S Bestrijdings middelen Raad Goedereede Tegen bedrag voor Voorz. en Secr. Waterleidingmy. OUDE TONGE HOOFD BENOEMD AAN CHR. LAGERE SCHOOL Dit wl E. Perki .^ILANDEN-NIEUWS» Vrijdag 16 mei ii Na drie uren moeizaam vergaderen werd gisteravond, bijna aan het eind van de rit, nog een beroep gedaan op de werkelijkheidszin van Goerees gemeen teraad. Het was toen zaak te vergeten dat eerder tijdens de vergadering de polarisatie hoogtij had gevierd want nu stond de raad duidelqk in z'n geheel voor een zeer belangrijke beslissing die geen geringe financiële consequenties zou hebben. Wanneer er „ja" gezegd zou worden op de verbouw van de straks overbodige openbare school van Goeree tot Verenigingsgebouw dan zou dat de gemeente duizend gulden exploitatieverlies per week gaan kosten. Toch heeft de raad ervoor ge kozen Dat betekent dat de raad er in prin cipe mee accoord gaat dat er gemeente lijke garantie verstrekt wordt tot het aangaan van een geldlening van max. 415.000,door de Stichting Vereni gingsgebouw Goedereede m.b.t. de ver bouw van het schoolgebouw tot Ver. gebouw. De voorlopige exploitatie-op zet laat een nadelig saldo van 52.000,- per jaar zien waartegenover een in komst van slechts 3.000,staat. Daar had de raad, begrijpelijk, wel een en ander op te zeggen „Hoe is het mogelijkwas de reactie van dhr. Kr. Grinwis (S.G.P.) Dhr. Grinwis vermocht het allemaal niet te overzien en later stemde hij dan ook als enige tegen. Dhr. G. Tanis (P.C.P.) liet zijn mening juist een tikkeltje naar de andere kant overslaan, juist voldoende om er „schoorvoetend" mee in te kunïien stem men, ook al komt het dhr. Tanis dan ook als „financieel onverantwoord" voor. Ook dhr. B. Noorthoek (Herv. Partij) bleek nogal tegen het bedrag op te zien en het deed hem veronderstellen dat er misschien voor hetzelfde geld een nieuw gebouw gezet zou kunnen worden. Zorgelijk verklaarde dhr. W. 't Man netje (Visserijtoelangen) al de hele dag over zijn stern-bepaling te hebben nage dacht omdat ook hij torenhoog tegen het verwachte tekort opzag. Hij zag het bo vendien nog eerder ongunstiger wor den maar anderzijds besefte dhr. 't Mannetje dat Goeree hard aan een Ver enigingsgebouw toe is. Dhr. T. van Dam (S.G.P.) had een he le serie bedenkingen vooral op het ter rein van de economische verantwoor ding. „Is het economisch verantwoord 4 ton te besteden aan een gebouw van 60 jaar oudvroeg hij het college af. Ook de plaats waar de school staat kwam dhr. van Dam ongunstig voor mede i.v. m. het z.i. ontbreken van voldoende parkeergelegenheid. Nieuwbouw leek z.i. acceptabeler. Alles wat dhr. van Dam ter sprake had gebracht wenste dhr. J. Bruggeman (V.V.D.) hartgrondig te bestrijden. „Goe dereede groeit propageerde dhr. Bruggeman waar hij tegenover stelde dat het stadje geen Ver. gebouw heeft terwijl de overige dorpen dat wel heb ben; „wij zitten maar op het achter- touw stelde dhr. Bruggeman vast met een intonatie die er duidelijk blijk van gaf dat hij daar allerminst content mee was„Echt droevig dat sommi gen uit de raad er zo over denken zoals ze betoogd hebben!" betreurde dhr. Bruggeman, naar hij verklaarde nog steeds in hoop dat de raad de mogelijk heid zal benutten nu die geboden wordt. „Niemand zal ontkennen dat het veel geld kost", stelde burg. G. van Velzen nogal nuchter vast; j.wanneer u de fi nanciële aspecten laat prevaleren dan zal het nooit verantwoord blijken te zijn". Het leek de voorz. echter dat het gegeven dat ook Goeree over een Vere nigingsgebouw dient te beschikken in dezen de doorslag zal moeten geven. Nieuwbouw leek de voorzitter niet haalbaar omdat dat z.i. aanmerkelijk meer zal gaan kosten wanneer alleen al een ton voor grondkosten gerekend wordt. Hij voerde enkele pluspunten van de te verbouwen school aan, o.m. de ligging tussen het oude en het nieuwe gedeelte van Goedereede, de toch nog vrije ligging van de omliggende bebou wing en de aanwezigheid van parkeer ruimte. Overigens wees de voorz. erop dat het verbouwingsplan vrijwel gelijk aan nieuwbouw zal zijn. Ook legde de voorz. de vraag in het midden wat er met de oude school zou moeten gebeu ren wanneer die niet als Ver. gebouw bestemd zou worden. Z.i. zou dan het gevaar reëel aanwezig zijn dat het een rotte plek in de gemeente zou worden, zoals met oude scholen veelal het geval is. Vervolg van voorpagina. Verbiest als oud bestuurslid, de eerste steen gelegd. Nu het gebouw er staat en de opening was gepleegd nam dhr. van Rossum het gebouw in gebruik met de bede dat God er Zijn zegen over zal willen gebieden. Daarin culmineerde ook de geluk wens van burg. G. van Velzen. Hij hoop te en verwacht dat de geestelijke vor ming niet alleen via het Godsdienston derwijs gebracht zal worden-maar dat het gehele onderwijs van de christelijke leer doortrokken zal zijn, wetend dat op zoveel plaatsen elders al in het Gods dienstonderwijs twijfels worden geuit. Bijzonder tevreden toonde dj^r. van Velzen zich over het verloop' van het scholenbouwprogramma in het kader waarvan dit jaar nog 5 en volgend jaar nog eens 2 scholen geopend zullen wor den. De kosten van de school, inclusief grond ca. 460.000,— achtte de bur gemeester niet gering maar anderzijds gunt hij en met hem het gehele gemeen tebestuur de jeugd graag een goede school. Spr. kon zijn betoog dan ook van harte met een „zeer bijzondere geluk wens" besluiten. Monument. N.a.v. Jozua 4 21 en 22 wees ds. v. d. Akker erop dat het goed is de school te ervaren als een monument van Gods trouw. In het genoemde Bijbelgedeelte wordt eraan herinnerd dat Jozua, na de doortocht door de Jordaan in het be loofde Land gekomen, twaalf stenen op richt, als een monument, met de bedoe ling dat door het zien daarvan ouders en kinderen met elkaar in gesprek ko men en blijven opdat Gods daden niet worden vergeten. „Vader en moeder zijn is niet alleen maar kinderen groot brengen maar het betekent vooral met ze in gesprek zijn!" verklaarde ds. v. d. Akker. „Zou de zwakke plek in vele ge zinnen veroorzaakt worden doordat de vaders en moeders hun kinderen niets meer over de grote daden Gods te ver tellen hebbenstelde ds. de vraag. Hij maande daarom de ouders toch vooral met fiun kinderen te spreken, over de doop, de verdorvenheid van het hart, de natuurlijke vijandschap tegen God, over de rijke genade die versche nen is en over het kruis waaraan voor de zonden betaald is en over de zegen en de rijkdom van het leven met Hem. „Ontzettend als we ons schamen daar over te spreken!" waarschuwde ds.; „de opgerichte tekenen zullen dan tegen ons getuigen en eens zullen de handen van onze kinderen zich dan tot ons uitstrek ken, daarom zo maande ds. zult gij het uw kinderen te kennen geven (vrs. 22). Dat is aldus ds. de basis van de christelijke school, juist en voor al ook in deze tijd waarin levensgevaar lijke praktijken en theorieën over ons komen. Niet wij, maar Gods Geest kan het hart van de kleuters openen en de Godsvrucht van ouders en leidsters kunnen een rijke erfenis nalaten. „Hij wil Zijn verkiezende liefde voortstuwen door de bedding van het Verbond. Het is onze bede dat op de nieuwe school de grote daden Gods aan de kleuters ver teld worden tot Zijn eer, tot heil van de kleuters en tot zegen van de school", zo besloot ds. v. d. Akker. Gelukwensen. Gelukwensen werden nog gesproken door architect Ir. J. v. d. Tol, mede na mens architect v. d. Akker met wie in de bouw van de school is samengewerkt. Namens beide bood dhr. v. d. Tol het bestuur een electrische klok aan. Na mens hoofdaannemer Osseweijer bood dhr. v. d. Tol een kleuter-werkbank met gereedschap aan, besluitend met de wens dat de school een aangename en zegenrijke tijd tegemoet zal gaan. Het hoofd van de Herv. Lagere school dhr. Lips gaf zijn blijdschap over de totstandkoming van de nieuwe school in dichtvorm weer en de bejaarde heer P. Verbiest, de enige nog in leven zijnde mede-oprichter van de school liep even zeer over van dankbaarheid. Het ontstaan en voortbestaan van het Chr. Onderwijs in Stellendam releve rend beleed dhr. Verbiest: „onze hulp is van de Heere". Innig blij betoonde zich dhr. Verbiest nu er weer een school ge sticht is waarin de kinderen van de Ene Naam verteld zal worden. „Leer de eerste beginselen naar de eis van Zijn weg, oud geworden zijnde zul len zij daarvan niet afwijken" zo besloot dhr. Verbiest. De hoofdleidster, mevr. Janny Soete- man-den Eerzamen besloot de rij van sprekers, blij als ze was met de verkre gen nieuwe accomodatie waarin het zo veel prettiger schoolgaan zijn zal dan in „de Rank" waarin twee jaar onderdak werd genoten. „Ik voel me vereerd erin te mogen werken", verklaarde ze, waar bij ze ook haar erkentelijkheid^ uitsprak bij de voorbereidingen en de bouw in tensief betrokken te zijn geweest. Zin spelend op de komst van een openbare kleuterschool in Stellendam besloot mevr. Soeteman: „Ik betreur het dat de kleutergemeen- schap met ingang van het nieuwe cur susjaar gescheiden zal gaan optrekken. Er moet nu al bij de leeftijd van 4 jaar voor een school gekozen worden. Het was altijd een heerlijk gevoel dat alles nog onder één dak samen mocht komen; na de vakantie zal dat niet meer zijn..." Mevr. Soeteman eindigde met de hoop dat Gods zegen op het christelijk onder wijs zal rusten, we zullen dan niet be schaamd uitkomen want, zo God voor ons is, wie zal dan tegen ons zijn In tweede instantie liet de raad zich nog eens duidelijk horen. Dhr. van Dam haakte op die laatste opmerking van de voorz. in met de suggestie dat er mis schien een soort Massa Markt van ge maakt zou kunnen worden „Het lijkt me de beste oplossing waar van we hopen dat de financiële gevolgen nog mee zullen vallen", gaf dhr. Kom- tebedde over het voorstel van B. en W. te kennen. Dat de exploitatietekorten jaarlijks zullen verminderen wordt ove rigens ook door B. en W. verondersteld omdat de praktijk leert dat de verbete ring van de accomodatie tot gevolg heeft dat er meer gebruik van gemaakt zal worden. „Het heeft mijn zegen", liet dhr. Reus (P.v.d.A.) weten en ook dhr. 't Mannetje verklaarde zich zij het schoorvoetend accoord. „Als we er niet uitkomen moet de burger zich maar op een belas tingverhoging voorbereiden" was zijn filosofie. Nadat weth. Visser het voorstel met kracht van argumenten had ondersteund had ook weth. J. Voogd nog wel iets te zeggen. „Wanneer het Ver. gebouw er komt is elk van de 3 kernen voorzien en kost dat de gemeente ca. 9,50 per in woner per jaar; is het ons dat waard of niet De raad zei daar toch maar „ja'' op en ondersteunde het voorstel van B. en W. Alleen dhr. Grinwis verklaarde zich te gen. Dhr. Komtebedde vroeg nog globaal te bezien wat een nieuw gebouw zou kosten. Misschien wordt dat nog een interessante mededeling in een volgende vergadering? Duidelijk werd dat de combinatie Ver. gebzouw - gymizaal niet te verwezenlij ken is. De raad had dat overwogen i.v. m. de dan te ontvangen uitkering voor de exploitatie van een gymzaal. De Sportvereniging „de Kriekel" or ganiseert op dinsdag, woensdag en don derdag 27, 28 en 29 mei de 4e Avond- driedaagse. Op de avonden zal resp. 10, 15 en 10 kilometer gewandeld dienen te worden om de tocht eervol uit te lo pen. De allerlaatste honderden meters worden door de muziek wat lichter ge maakt. De wandelaars starten de 27e mei om 7 uur 's avonds vanaf café „de Meul- blok". Vanaf half zeven kan men zich daar als deelnemer laten inschrijven a 3,50 per persoon (kinderen t.m. 12 jr. 2,50). Iedereen die de tocht uitloopt ontvangs een medaille. MIDDELHARNIS - SOMMELSDIJK Geslaagde Iveco winkeliers De Iveco winkelier Jaap Mierop is dezer dagen bij de Stichting Vakoplei ding Melkhandel en Zuiveldetailhandel te Den Haag geslaagd voor het diploma Vakbekwaamheid detailhandel melk- en ambulante handel. Ook mevr. Moerker- ke-Nieuwland uit Dirksland behaalde dit diploma. DEN BOMMEL De N.C.V.B. afd. Den Bommel houdt als afsluiting van dit seizoen haar laat ste vergadering op D.V. 22 mei a.s. In de consistorie van de Ger. Kerk alhier aanvang 7.30 uur. Op deze avond zal door Dr. van Rijs wijk uit Stellendam die in Gana werk zaam is geweest en over dit gebied een film heeft gemaakt over de leefgewoon tes en de natuur, een lezing worden ge-" houden en deze film worden getoond. De N.C.V.B. heet de jeugd ook van harte welkom deze avond bij te wonen. Instuif. Zaterdagavond a.s. gal er weer instuif gehouden worden in het Ver. gebouw Beneden Oostdijk. Er zal voor diverse leeftijdsgroepen een bingo gehouden worden. Van zaterdag 17 t.m. maandag 19 mei 1975. ARTSEN Middelharnis - Sommelsdük: Van zaterdagmorgen 9.00 uur tot dinsdagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter v. d. Peppel, tel. 2117. Dokter v. d. Peppel is woensdag a.s. van 12.00 tot 24.00 uur afwezig. Dirksland - Herkingen - Melissant: Van zaterdagmorgen 9.00 uur t.m. maandag heeft dienst dokter B. Elvé, tel. (01877) 12 62. Stellendam - Goedereede: Van zaterdagmiddag 12.00 uur t.m. maandag heeft dienst dokter Bulthuis, tel. 1367. Nieuwe Tonge - Oude Tonge: Van zaterdagmorgen 8.00 uur t.m. maandag heeft dienst dokter Westra, tel. 259. Stad aan 't Haringvliet - Den Bommel - Ooitgensplaat: Van zaterdagmorgen 12.00 uur tot maandagmorgen 9.00 uur heeft dienst dokter G. J. Buth, tel. (01871) 306. APOTHEEK „MENHEERSE" OPENINGSTIJDEN: Op werkdagen: 8.30 tot 12.30 en 13.30 tot 18.00 uur. In het week-end: zaterdag van 10 tot 12 uur en van 17 tot 18 uur; Zondag van 11.30 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. TANDARTSEN Uitsluitend voor spoedgevallen, tand arts Janssen, tel. 2169 (van 11.00 tot 11.30 uur). DIERENARTSEN Dienst heeft dierenarts Tjebbes, tele foon (01870) 29 66. WIJKVERPLEEGSXERS Ouddorp - Goedereede - Stellendam: Dienst heeft Zr. Termaaten, tel. 1702. Dirksland - Herkingen - Melissant: Van vrijdagavond 6 uur tot maandag morgen 8 uur heeft dienst zr. Koppejan, tel. 1234 b.g.g. 1412. Nieuwe Tonge - Oude Tonge: Van vrijdagmiddag 12 uur tot maan dagmorgen 8 uur heeft dienst Zr. Jo- chems, tel. 532. Achthuizen - Den Bommel - Stad aan 't Haringvliet - Wit-Gele Kruis: Dienst heeft Zr. Vrij, tel. (01871) 312 b.g.g. 534. De Herv. Gem. van Ooitgensplaat heeft j.l. dinsdag zijn koster niet verge ten. Dhr. H. Dorsman heeft 25 jaar deze taak vervuld als telg uit het geslacht Dorsman dat 213 jaar lang als zodanig in dienst is geweest. Dit feit was aan leiding voor de kerkvoogdij en de ker- keraad om de heer en mevr. Dorsman een receptie aan te bieden in „Elthato". Gouden horloge. Het meest waardevolle cadeau kwam van de kerkvoogdij, kerkeraad en nota belen. Namens deze kollege's bood de president-kerkvoogd, dhr. G. K. Tim merman aan dhr. Dorsman een gouden polshorloge met inscriptie aan. Dat ge beurde in een speciale samenkomst, die even vóór de drukbezochte receptie werd gehouden. Dhr. Timmerman zag in zijn felicita tiewoord terug op twee honderd en der tien jaren kosterschap, waarvan 25 jaar op rekening van de tegenwoordige kos ter Dorsman komen. „Velen, ook kerk mensen weten eigenlijk niet wat er al lemaal te doen staat", bezag dhr. Tim merman: „Als de koster zpndag's maar maakt dat de deuren open staan en de klok wordt geluid dan vinden ze het best. Maar in die 25 jaar is er 250Q a 2600 keren geluid voor de eredienst, is de verwarming in de winter al vroeg tijdig verzorgd, moet wekelijks de kerk worden schoongehouden en dat gebeur de tot in de puntjes!" aldus spreker. Hij complimenteerde de jubilaris voor het gedane extra werk na de ramp dagen, het blussen van de gevolgen van kortsluiting tijdens de Kerstdagen en het feit dat de kerkdiensten stipt op tijd gaan beginnen. Spr. bood dhr. Dorsman gaarne het prachtige gouden horloge aan met de hoop dat dhr. Dorsman met vrouw en kinderen nog vele goede ge zonde jaren mag beleven en het koster schap nog een tijd blijft waarnemen. Dank voor werk in Gods huis. Namens de kerkeraad sprak ouderling J. H. van Dam de dank uit voor het ve le werk in- Gods huis verricht, waarin alles in orde en met stichting geschie den mpcht. Ledeboer zei: „een koster mag iets bijdragen tot de eredienst, waarop de koster antwoordde: „mijn werlj; is gering geweest en de aller kleinste in de dienst des Heeren". Spre ker wenste koster Dorsman nog vele jaren en des Heeren nabijheid toe. Herinneringen werden opgehaald door oud-kerkvoogd A. Neels: „alleen de boekhouder en de president-kerk voogd weten wat een koster te doen staat, de anderen weten er geen snars van". Spreker is de enige nog in leven zijnde kerkvoogd die dhr. Dorsman in zijn's vaders plaats als koster heeft aan gesteld. Oud-administrateur van de kerkvoog dij, dhr. W. Voogd wist zich nog te her inneren hoe de jubilaris zijn vader 25 jaar koster was. Namens het kollege werden door drie kerkvoogden een be zoek aan hem gebracht en daarbij was spreker ook tegenwoordig. Spreker die zelf 40 jaar als boekhou der heeft meegelopen heeft daaruit ge leerd dat hier niets bestendig is. Een pe riode van 213 jaar kosterschap kan als een zeldzaamheid worden gerekend, al dus dhr. Voogd, die de woorden van Ps. 84 5 op dit jubileum van toepassin,! bracht. Het gedicht „Zijn vaders hj werd door mevr. J. Mans-Wolfert voj gedragen, waarin het werk van een k ter wordt belicht. Geen kerk nj Kerkvoogd dhr. L. C. Dorsman \3 mevr. Dorsman een tinnen bonbon.! schaal aan en dankte tevens namens 1 familie voor de grote belangstelling] de vele cadeau's ontvangen. „Ik A niet dat er zoveel waardering en i langstelling zou zijn" vertrouwde kojl Dorsman hem toe voordat hij deze woorden sprak. Nadat nog een brief yJ de oud-predikant ds. P. Vermaat tJ Vlaardingen was voorgelezen (de andJ oud-predikanten zonden hun gelukwij sen rechtstreeks naar de familie man), kreeg de consulent ds.Talsmail woord. Ds. greep terug naar de geschil denis. In 1762, toen de betovergroohl der van dhr. Dorsman koster werdr de andere grootvaders die in hun de klok hebben geluid in de Franse i volutie, de Afscheiding en de DoleaniJ De kerk bleef en de klokken blevl luiden. Eenmaal zullen de klokken ni meer luiden. Ds. Talsma dacht daaii aan Johannes die in het boek OpenH ringen door de straten van JeruzaleJ gaat, waar geen Tempels meer zulJ zijn. Het hemels Jeruzalem, want dJ zal maar één Kerk zijn. Dat u daar ijj mag zingen tot eer van Zijn Naam, al spreker tot koster Dorsman en de vel dere aanwezigen. Ds. Talsma sloot lijej na met gebed, waarna de receptie l gon voor allen die behoefte hadden o het kostersgezin te feliciteren en dail waren er velen. ZONDAG 18 MEI (Ie Pinksterdag) MIDDELHARNIS Herv. Kenk 10 uur ■ds. E. F. Vergunst en 6 uur ds. J. Maasland, n.m. openbare belijde nis des geloofs en bediening Heilige Doop. Pinksterkollekte G.Z.B. Buiten- gew. Kijkgem. i.w. 10.30 uur ds. R. E. R. van Buiren en 10.30 uur Pink sterviering van kinderdiensten en jeugdkerk met Pinksterontbijt. Kol- lekte: Pinkster Zeriddngskolleikte Chr. Ger. Kerk 9.30 uur lezen en 3 uur ds. G. Blom van Meerkerk Ger. Kerk 10 uur ds. P. Schravendeel en 17 uur ds. P. van Loo uit Brielle Ger. Gem. 10 en 6 uur ds. Th. van Stuyvenberg Ger. Kerk (Vrijge maakt) 10 en 3.30 uur lezen. SOMMELSDIJK Herv. Kerk 10 en 6 u. ds. A. van de Beek. PinltsterkoUekte G.Z.B. Rem. Kerk 10 uur da. T. El ders-Mayer. DIRKSLAND Herv. Kerk 10 uur ds. H. N. van Hensbergen en 6 uur ds. M. van der Linden. PinksiterkoUekte G.Z.B. Ger. Gem. 10 eri 6 uur ds. P. Blok. HERKINGEN Herv. Kerk 10 uur ds. J. Maasland en 6 uur ds. C. van Slie- dregt. Pinksterkollekte G..B. Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. MELISSANT Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. A. Cysouw. Pinksterkollekte GZB. STELLENDAM Herv. Kerk 10 uur ds. M. B. V. d. Akker en 6 uur ds. J. H. Gijsibertsen, Boven Hardinxveld, vm. bed. H. Doop. Pinksterkollekte G.Z.B. GOEDEREBDE Herv. Kerk 9, 10.45 en 6.30 uur ds. R. van Kooten. nam. bed. H. Doop. Pinksterkollekte G.Z.B. OUDDORP Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. S. de Jonig. Ger. Gem. 9.30 en 6.30 uur lezen Doopsgez. Gem. 9.30 uur dhr. F. J. Modderkolk van Aar- deniburg. Kollekte Bijzondere Noden'. NIEUWE TONGE Herv. ,Kerk 9.30 uur ds. M. van der Linden en 6 uur ds. H. N. van Hensbergen. Pinksterkol lekte G.Z.B. Ger. Gem- 10 en 6 uur lezen. OUDE TONGE Herv. Kerk 10 uur ds. C. van Sliedregt en '6 uur ds. H. Har- kema van St. Philipsland. Pinkster kollekte G.Z.B. Ger. Gem. 10 en 6 STAD AAN 'T HARINGVLIET Herv. Kerk 10 uur ds. H. Joïigebreur en 6 uur ds. H. Talsma. Pinksterkollekte G.Z.B. DEN BOMMEL Herv. Kerk 10 uur ds. H. Talsma en 6 uur ds. H. Jonge- toreur. Pinksterkollekte G.Z.B. Ger Kerk 10 uur ds. G. Koenekoop' te Rotterdam en 6 uur dhr. H. J. Fraan- je te Goes. 2e Pinksterdag geert dienst OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 9.30 u. kand. D. Heuvevlman, Oudewater en 6 uur ds. W. H. van Kooten, Rotter- dam-Hillegersberg. Pinksterkollekte G.Z.B. Ger. Kerk 9.30 en 6 uur dhr. J. Verheul te Spijkenisse. 2e Pink sterdag geen dienst. Ger. Gem. 9.30 en 6 uur lezen. Oud Ger. Gem. 9.45 en 6.15 uur lezen. 2e Pinksterdag igeen dienst. LANGSTRAAT Herv. Kerk 10 uur dhr. dhr. Hartkamp, Rotterdam en 6 uur nog onbekend. MAANDAG 19 MEI (2e Pinksterdag) MIDDELHARNIS Herv. Kerk 9.30 uur ds. J. Maasland. Pinksterkollekte G.Z.B. Chr. Ger. Kerk 10.45 uur ds. D. Slagboom van Barertdireeht Ger. Gem. 9.30 uur ds. Th. van Stuy venberg. SOMMELSDIJK Herv. Kerk 9.30 uur ds. E. F. Vergunst. Pinksterkollekte G.Z.B DIRKSLAND Herv. Kerk 10 uur ds. M. van der Linden Ger. Kerk 10 uur ds. P. Blok. STELLENDAM Herv. Kerk 10 wxc ds. M. B. van den Akker. Pinikaterkollek- te G.Z.B. GOEDEREEDE Herv. Kerk 10 uur ds. G: T. van Kooten, Delft. Pinksterkol lekte G.Z.B. OUDDORP Herv. Kerk 10 uur ds. S. de Jong. Bediening, Heilige Doop Ger. Gem. 11 uur student v. d. Net (voorber. H.A.) NIEUWE -TONGE Herv. Kerk 10 uur ds. H. Visser. Extra kollekte Chr. Be langen. 100 gram GELDERSE "f ft't 100 gram HAM S 2 kroppen SLA en 1 KOMKOMMER 1,39 1 kg ANDIJVIE 0,98 15 PERSSINAASAPPELEN 2,95 VERSE AARDBEIEN 1,79 TELEFOON 1371 OUDDORP TE KOOP: Middelharnis Indeling: grote woonkamer met open haard; keuken, bijkeuken; 4 slaapkamers;' 2 badkamers; grote werkkamer. Ruime garage met zolder. Bezichtiging na afspraak. Tel. (01870) 23 84. Wegens ons grote succes gaan wij nog door met KORTING te geven op al onze zomerschoenen, Heren- en Kindersandalen. Wees prijsbewust en kom eens kijken bij Zandpad 82 - MIDDELHARNIS - Tel. 3103 ABRAHAM CORNELIs| ADRIAAN (Taco) is de naam van ons zoomi en broertje, dat we mcll vreugde en dankbaarheil uit de hand van God ontvingen. teus en anneke van dieren-verhajtl teus-jan Jul. V. stolbergl. 32 middelharnis 14 mei 1975. echt notenschrift, zonder hoofdtelefooa U speelt zeer snel en U bent van harte weltol bij: ORGELSTUDIO'S Westdyk 53 - Sommelsdj TeL (01870) 3291 BETANAL en PYRAMB| M.C.P.A. - M.C.P.P. IVOSIT - IVOEIN Ook alles in kleinverp. C. VAN DER MEXDE Middelharnis (01870) 2778 en 2346 Tel. Vert.: (01877) 1532 1 De post „fusiekosten" a 7350,op de Verlies- en Winstrekening van de Stichting Drinkwaterleiding Goeree- Overflakkee heeft bij B. en W. van Goedereede zodanige vragen opgeroe pen dat het Stidhtingsibestuur nadere informatie werd gevraagd. Ter raads vergadering kon burg. G. van Velzen gisteravond de raad meedelen' dat het bedrag bestaat uit een portie van 5000,en van 2500,uitgekeerd aan resp. de voormalig voorzitter burg. Bos, en de v.m. secretaris (dhr. A. Kroon) van de Stichting t.g.v. de fusie met de Watermy. Zuid-West Ndl. wat voor beide fuhktionarissen het beëindigen van hun resp. (gehonoreerde) taken be tekende. Burg. Van Velzen verklaarde derge lijk soort attenties niet juist te vinden, omdat beide heren ambtshalve lid van het Drinkwaterleiding bestuur waren. Temeer vond idihr. Van Velzen het niet juist omdat het op de exploitatie drukt en door de verbruiker betaald zal moe ten! worden. Het college vond de ge hele raad achter zioh, minus de heren T. van Dam en G. Tanis die deel van het Stichtingsbestuur hebben uitge maakt en met de toekenning van de be dragen accoord zijn gegaan. Dhr. van Dam liet weten dat aanvankelijk een dubbel bedrag werd voorgesteld. „Het is langs democratische weg tot stand gekomen" verklaarden beide heren, waarop dhr. Van Velzen antwoordde OUDE TONGE Herv. Kerk 9.30 uur ds. C. van Sliedregt. STAD AAN 'T HARINGVLIET Herv. Kerk 9.30 uur ds. H. Jongeibreur. OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 9.30 u. ds. W. van Gorsel, Ridderkerk. Pink^ sterkoUekte G.Z.B. Ger. Gem. 9.30 uur lezen. dat de democratie zover voert dat 1 igem. bestuur bij G.S. bezwaren in Itar| dienen. De idee om dat te doeri werd eens gevoed door weth. Visser die hei maar niets vond dat er over slechts 1 personen met de suikerbus werd ge-| strooid terwijl toch ook de overige 1 stuursleden hun bij'drage aan de fua| hebben geleverd, ik kan me met „aardigheidje" best. verenigen, m waaro'm moeten die anderen uit de booi| vallen?" aldus dhr. Visser. De raad ging met het voorstel ac-| coord bij GS bezwaren te kennen geven. De henen' Tanis en van Da spraken zich daartegen uit In de plaats van dhr. van OosteroBI die naar Doomspijk zal vertrekken is| de onderwijzer dhr. A. Kok uit St Maartensdijk als hopfd van de bijz. baj sisschool benoemd. De benoeming gaf' in per 1 aug. a.s. Dhr. Kok is 25 jaa^l hij is gehuwd en afkomstig uit Putten| (op de Veluwe). DEN BOMMEL Royale gift voor E.M.M. Het bestuur van het Anjerfonds herf'l een gift van 2500,— toegezegd aan F muziekver. E.M.M. Dit als bijdrage io| de hoge kosten 15.000,van nieuwe uniformen. OOLTGENSPLAAT Oud-onderwijzeres overleden Na een langdurige ziekte is op 10 nieil j.l. in Huize „De Schutse", Hemsteïhu'*' straat 123 te Amsterdam overleden, mej. Alida Maria Wassenaar, op de leeftijd van 85 jaar. Mej. Wassenaar ijl onderwijzeres geweest aan „De Scho»'| met de Bijbel", toen deze nog was gc' vestigd aan het Weespad, nu de timmer' fabriek van de Fa. Mosselman en Korte- weg. Dat zij hier les gaf was omstreeks 1915, dus 60 jaar geleden. De begraW'S i had op 13 mei plaats op de Nieu«M Oosterbegraafplaats aan de Kruislaan tt I Amsterdam. Langs I hebbel ginnecf Inzonq vër. organ^ Valk op eril degev Medel voor na hel moedJ Rhend WilleJ 5 grote S Tevens vo PERI [en tot 24 CHRYS/ [te koop. Dijl Ol [Te koop: o.a. PetJ Agrl Leei Afri alle" soort^ T. Ie Zii OOLT Tel.| „EILAÏ

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1975 | | pagina 2