Zomaar een plaatje tiOBLET extraiacht ^WENNEKÉR r Keesje rook het kruid.. JONGE JENEVER KLtideJiha-ekfe r" .-lONögrf, GRIJSOORDSE SCHETS: nun CLEAN! MILK f 4.95 SKINT 1495 DAGCR f5.95 NACHT 15.95 Bladz. 2 «EILANDEN-NIEUWS» Vrijdag 25 april lsB(/rijdag 25 ap STOP De stapel ingezonden vragen die nog op behandeling wacht is dermate ge groeid dat we TJ moeten verzoeken enige tijd te wachten met het inzenden van nieuwe vragen. Anders gaat het te lang duren voor de reeds in ons bezit zijnde brieven een antwoord krygen. We verzoeken U ook geen vragen meer over de waarde van oude munten in te sturen. De antwoorden kunnen niet anders dan onder alle voorbehoud worden gegeven waarmee V maar wei nig gediend bent. Redactie. WONINGVERBETERING Ons eigen huis is al eenmaal ver bouwd, maar wij willen het verder la ten verbeteren door er nog een verdie ping op te laten zetten. Kunnen we daarvoor ook nog subsidie krijgen? Antwoord: Gevallen van subsidie voor woningverbetering worden alle afzon derlijk bekeken en beoordeeld. In uw geval is het van belang, welke verbe teringen er negen jaar geleden bij u werden uitgevoerd en of deze betrek king hebben gehad op de werkzaamhe den welke u nu wilt laten uitvoeren. Voor een volledig antwoord hierop kunt u zich het beste wenden tot de Provin ciale directie Volkshuisvesting en Bouw nijverheid, Mauritskade 29 in Den Haag. MADE IN GERMANY Waarom zetten de Duitsers in het Engels op speelgoed, ijzerwaren enz. waar het gemaakt wordt? Of is dat nog germaans van de vroegere germanen? Of komt het door de oorlog? Antwoord: Niet alleen op Duitse ex port-artikelen, maar ook op goederen uit andere landen en op ónze exportwa ren vindt u in het Engels aangegeven, uit welk land zij afkomstig zijn. Die vermelding is ingevoerd op grond van een oude Engelse wet van 9 oktober 1651 (Navigation Act), waarin o.m. be paald werd, dat goederen uit Engelse landen en koloniën slechts door Engelse schepen mochten worden vervoerd, ar tikelen uit andere landen slechts door schepen uit het land van herkomst of door Engelse schepen konden worden aangevoerd in Engeland en dat de vis niet door vreemdelingen mocht worden verhandeld of aangevoerd. Op de goe deren moest dus wel staan waar ze van daan kwamen, indien men ze per schip naar Engeland wilde laten overbrengen. En dat gebeurt sindsdien in het Engels. De Engelse naam Germany voor Duits land herinnert wel aan het rijk der ger manen. De laatste wereldoorlog heeft er niets mee te maken, wel de eerste Engelse oorlog, want die is uitgebroken op 29 mei 1652 omdat de Engelse marine alle Nederlandse Koopvaarders op de .Noordzee en in het kanaal ging visite ren. Wij verloren die oorlog en de Navi gation Act bleef gehandhaafd, tot 1849 toen de Verenigde Staten Londen dwon gen tot intrekking. HAARTRANSPLANTATIE Bestaat er in de omgeving van mijn nieuwe woonplaats een mogelijkheid voor haartransplantatie bij mannen? Antwoord: Voor u is het dichtsbij- zijnde adres: D. van Nooijen n.v. groot handel in haarwerken en toneelkappers, Claes de Vrieselaan 158, Rotterdam. Van de kapper die Frank Sinatra sprak tijdens zijn concert in Amsterdam ver namen wij echter, dat het deze Ameri kaanse zanger niet bevalt. Het kost vele duizenden guldens (Sinatra heeft er tienduizenden voor uitgegeven), het is een hele ingreep omdat haar voor haar in de hoofdhuid moet worden in geplant, en mocht het haar een keer verkeerd behandeld worden, dan moet het er allemaal weer af... SIERADEN VERDELEN Vader moet de sieraden van onze overleden moeder verdelen onder de drie kinderen. Waar heeft vader recht op? Antwoord: Uw vader heeft recht op de helft van de totale waarde plus een kindsdeel. De rest wordt verdeeld on der de drie kinderen. Elk kind ontvangt dan een achtste en uw vader de helft plus een achtste, is samen vijfachtste van de totale waarde.'Het is wel van belang ter voorkoming van onderlinge onenigheid, alle sieraden tevoren door een expert (b.v. juwelier) te laten taxe ren. Soms zijn kleine stenen meer waard dan mooi uitziende grotere. 'En als er namaak bij is, zou u later opnieuw moeten gaan rekenen en evt. herverde len. De taxatiekosten slaat u vóór de verdeling om over alle belanghebben den. INFECTIE Eén van m'n dochters heeft een infec tie in haar been. De internist vroeg, of ze huisdieren had. Moet zij nu haar hond laten afmaken? Antwoord: Neen. De hond mag blij ven leven. Zij moet wel de internist antwoorden, dat zij een hond heeft. Dan wordt via het laboratorium onderzocht of er verband bestaat tussen infectie en dit dier. Als het niet zo is, treft de hond geen blaam. Is er wel een verband, dan zal de internist uw dochter wel vertellen wat er aan gedaan kan worden. En dan zijn er allerlei goede oplossingen. WIJSGEER GEZOCHT Kunt u mij zeggen wie Loatse was, die gezegd heeft „Wie waarlijk wijs is, zoekt geen kracht in grote daden en rukt geen bomen uit, die diep gewor teld staan, maar strooit in willige aar de weer nieuwe zaden. Als straks het ene kiemt, zal de andere vergaan". Antwoord: Bedoelde wijsheden wor den toegeschreven aan een Chinese filo soof Lao-tsjoe (Lao-tzu of Lao-tsje). Lao wordt uitgesproken als Lau. Hij zou volgens sommige Chinese bronnen heb ben geleefd in de zesde eeuw voor Christus, maar volgens andere bronnen is zijn werk anoniem en Vverd het later aan een fictieve figuur toegeschreven, die men de naam Lao-tsjoe toedichtte. Dit betekent n.l. alleen „Oude meester". Volgens de „Shih-chi" van Sjoe-ma- Tsjien zou dit de bijnaam zijn geweest van de filosoof Li Erh uit de 4e eeuw v. Chr. Wij hebben nog enkele Chinese werken voor u geraadpleegd, maar kon den van die stelling geen bevestiging vinden. 'Tegenwoordig neemt men aan, dat het hier een voUedig legendarische figuur betreft. Zijn uitspraken zijn waarschijnlijk ontleend aan boeddhisti sche legenden. Het taoïsme zou hierop zijn gegrondvest. Daarom vindt u wei nig of niets over hem in naslagwerken. ZWEMDIPLOMA Welke oefeningen moet men doen en welke afstanden moet men zwemmen, om het diploma C te behalen? Antwoord: Diploma C heet tegen woordig: zwemvaardigheid. U moet er het volgende voor doen: 1. met een startduik te water gaan en 25 meter borstcrawl zwemmen; 2. starten vanaf de balk in het water en 25 m rugcrawl of samengestelde rugslag zwemmen; 3. afstandzwemmen: 200 meter naar keuze, maar keren op de manier die is voor geschreven voor de slag die u zwemt; 4. zwemmend redden: met hurksprong te water gaan, naar de bodem gaan en twee /bordjes die minstens twee meter diep en twee meter uit elkaar liggen, ophalen; een persoon (drenkeling) naar de .kant brengen en van drie meter hoogte rechtstandig springen en een zweefsprong voorover gestrekt. DIERENBOEK Bestaat er een handig standaardwerk met alle dieren van Europa, maar dan gerangschikt naar vindplaats, en zo ge drukt dat de letters goed leesbaar zijn? Antwoord: Dan kunnen wij de „Fau na van Europa" aanbevelen. Het is een prachtig boek met grote letters en pla ten van vrijwel alle dieren in kleuren en naar de soort terrein (bos, plas, moe ras, beek of rivier, bouwland, weide, bergen, woeste grond, kust enz.), sa mengesteld door J. Felix, uitgave Meu- lenhoff te Amsterdam. Prijs 39,50. ECHTE VAN MEEGEREN? Ik heb een prent met een dier er op en daar staat onder: Hans van Megeren. Kan dat die wereldberoemde vervalser zijn? Antwoord: Neen. De naam lijkt er wel op, maar voornaam en achternaam wor den anders geschreven. Bovendien on dertekende de échte Han van Meegei-en (de vervalser dus) niet voluit, maar met zijn initialen v.M. Daardoor kon hij ook zijn werk voor dat van Johannes Ver meer laten daargaan. Die ondertekende zijn schilderijen in zijn tijd namelijk óók met v.M. A.O.W, EN BIJVERDIENSTE Ik krijg A.O.W. Als ik nu zo'n duizend gulden wil bijverdienen, moet ik daar over dan loonbelasting betalen of in komstenbelasting? Antwoord: Begint u daar maar niet aan, want als u een uitkering A.O.W. geniet en er een kleinigheid bij gaat verdienen, dan moet u niet alleen over die extra inkomsten, maar bovendien ook over het basisinkomen het volle pond aan belasting gaan betalen. Dat komt door die speciale regeling, die ge troffen is ten behoeve van A.O.W.-ge- nieters die naast hun uitkering hele maal geen andere inkomsten hebben. Zij zouden over een dergelijk inkomen normaal wel belasting moeten betalen, doch zijn nu vrijgesteld onadat het A.O. W. is. Krijgt u er iets bij, ook al is het maar heel weinig, dan geldt deze vrij stelling niet langer en gaat u ineens het volledige verschuldigde belastingtarief in werking stellen. Er blijft dan van uw extraatje weinig of niets qver. GLAZENWASSER BIJ SLECHT WEER Ik heb hulp nodig als glazenwasser. Als ik nu iemand in dienst neerri, kan ik hem dan in de W.W. doen als het slecht weer is, of is daar een andere uitkering voor? Antwoord: Als u iemand tegen week- of maandloon in dienst neemt, kunt u die natuurlijk niet bij elke dag slecht weer op straat zetten en dan door een ander laten betalenU moet het ri sico van slecht weer voor eigen rekening nemen en de extra kosten van een door te betalen loon voor uw hulpkracht doorberekenen in de tarieven, die u aan uw cliënten berekent. Wel .kunt u iemand die tenminste zes achtereen volgende weken in uw dienst is, bij het aanbreken van een slecht seizoen (b.v. bepaalde wintermaanden) ontslag ge ven, zodat hij enkele maanden een uit kering kan krijgen als werkloze. Staat de betrokkene op v/eekloon, dan moet u hem na opzegging de lopende week en de hierop volgende week uitbetalen. Alleen als u iemand bereid vindt op dagloon bij u te komen werken, kunt u met de dag opzeggen of op bepaalde dagen laten werken en daarover uitbe talen. Daar zullen w^einigen voor voe len, omdat zij dan niets krijgen op de dagen dat zij niet kunnen werken. En u loopt zelf een groter risico, hamelijk dat deze werknemer u op belangrijke dagen in de steek laat, ook al hebt u dan afspraken. Beter is het, uw bedrijf anders op te zetten en naast het lappen van ramen ook schoonmaakarbeid in scholen, kantoren en dgl. gebouwen te gaan verrichten. Dan kan dat werk bin nen gebeuren als er niet buiten kan worden gewerkt. Beste meisjes en jongens Dit wordt het laatste kinderhoekje dat in aprU in de krant komt. In dit hoekje wordt dan ook het laatste raad sel geplaatst van deze maand. Ik behoef het niet meer te zeggen, dat het dan in zenden van de oplossingen van april is. Hier is dan het laatste raadsel van deze maand. APRILRAADSEL 4, 1 X 2 X 3 X 4 X 5 X 6 X 7 X 8 X 9 X 10 X 11 X 1. Opvolger van Mozes. 2. Profeet na Elia. 3. Priester in'de tijd van David en Salomo. 4. Koning van Israël die melaats werd 5. Vriend van Paulus die samen met hem in de gevangenis" zat. 6. Teken bij de Heilige Doop. 7. Richter in Israël. 8. Vriend van Job die het laatste sprak 9. Broeder van Abram. 10. Afgod van de Efeziërs, Handelingen 11. Legerplaats van de kinderen Isra els in de woestijn. Op de kruisjeslijn komt de kortste tekst uit de Bijbel te staan. Dit raadsel werd ingezonden door Jan Grinwis uit Ouddorp. Vriendelijk be dankt, Jan! BRIEFWISSELING. EUy Voortman, Ouddorp. Jullie heb ben dus de Alblasserwaard verkend. Ja, daar zijn veel binnenweegjes, waar je in de regel niet komt. Maar ze zijn mooier dan de hoofdwegen. In een bin nenweg zie je ook veel meer, omdat je met een langzaam tempo er door gaat. Je rapport vind ik heel mooi. Ik zie één zeven en de rest is daar allemaal boven; er zijn veel cijfers bij, die er een eind boven zitten. Ga zo maar door! Janny Klop, H. I. Ambacht. Met dat foppen op één april 'viel het nogal mee. Je bent er op bedacht, en het gaat er zachtjesaan wel een beetje uit ook. Jul lie waren goed af met die eieren uit „De Schoof". Het hele'gezin had er wat aan, en dat is juist mooi. Die mensen maken van Pasen heel iets anders dan wij ge wend zijn. Aan het bizondere feit van de opstanding van Christus wordt niet eens gedacht. Dat is wel erg, en dat is zo bij tienduizenden in ons land. Corien van Rossum, Zeist. Lag er van jou ook werk op de ouderavond? Waren er geen klachten over jouw werk en ge drag? Ik denk het niet, want als ik je cijfers zie, dan zijn die dik in orde. Er is geen cijfertje bij, dat minder dan ze ven is. Zo móet het gaan; dan is de onderwijzer tevreden en je ouders heb ben ook geen klagen. Simone Voortman, Ouddorp. Het is wel erg laat, maar toch nog hartelijk gefeliciteerd met je verjaardag. Het is haast te veel om op te schrijven wat jij zoal hebt gekregen! Voorlopig kun je met alles weer goed vooruit. Ja, er zijn enkele zessen bij je cijfers, maar je zit op bijles, en dan zwaait men niet, zo met negens, want later zou het zo tegen kun nen vallen. Vind je ontleden bij taal moeilijk? Gemakkelijk is het niet; het moet goed worden uitgelegd en de kin deren moeten goed leren denken. Fijn, dat je geslaagd bent vor het verkeer. Je hebt het er flink afgebracht! Marjan Klop, H. I. Ambacht. Jij ge bruikt het nieuwe werkwoord „balen" ook al. Het is nog niet zo lang geleden, dat ik dat woord voor het eerst hoorde gebruiken. Het is mooi werk, een vest voor jezelf breien, maar als je drie da gen niet anders doet dan breien, dan moet je er wel van „balen". Je had de prijs ook kunnen ruilen, maar ik merk, dat het probleem opgelost is. Gelukkig dat de vijven weggewerkt zijn. Is het de vorige week druk geweest? Het wa ren drie bezette dagen, hè? Tineke van Rossum, Zeist. Jij hebt ook mooie cijfers mee naar huis ge bracht, Tineke! Voor je psalmversje heb je het hoogste wat je maar krijgen kan, en dan volgt nederlandse taal. Daar heb je ook een hoog cijfer voor. Er zijn kinderen, vooral op hogere scho len, die mét dat vak veel moeite hebben, maar bij jou zit het nu nog wel goed. Hedie den Boer, Herkingen. Ik sta te kijken van het aaAtal lammetjes, en het was nog niet afgelopen toen je schreef. Ik denk dat er wel vijfhonderd geko men zijn. Ben ik veel mis? Wat doet Jack met die twee „boefjes"? Neen, ik moet er geen van hebben, hoor! Ik vraag het zomaar. Misschien is er nog wel een liefhebber pp komen dagen. In het vo rige kinderhoekje heb ik gezegd' waar je de brieven kan bezorgen zonder post- 'zegel: op het kantoor van de krant Loes Klop, H. I. Ambacht. Ik ben heel benieuwd hoe het nu met je is. Na je verjaardag kreeg je een flinke keelont steking heb ik gehoord. Dat valt niet mee, en het is heel pijnlijk. Dan voel je pas hoe vaak je moet slikken. Ik hoop dat je nu weer gezond bent, en dat je volgende keer zelf weer zal kunnen schrijven. Clara van de Wende, Ouddorp. Wat heb jij handelskennis een flinke duw omhoog gegeven! Van een vijf op een, acht, dat is geen kleinigheid! Van na tuurkunde weet je ook heel wat af. En dan muziek, daar heb je ook een prach tig cijfer voor. Waaraan heb je dat te danken? Heb je een mooie stem, of speel je goed op een instrument, of leer je de theorie heel in de puntjes? We zullen voor jullie school hopen dat de rommelmarkt op koninginnedag heel wat geld zal opbrengen. Jan Kastelein, Zeist. Je bent er ook zonder onvoldoendes doorgekomen. Dat is altijd prettig, om een rapport te zien zonder rode cijfertjes. Met oma is het afgelopen. Jullie zagen het wel aanko men dat het mis zou gaan, maar dan komt het scheiden toch nog onverwacht. Nu is er een lege plaats in de familie. Laten we elkander toch veel liefhebben, terwijl we nog leven, want er kan zo spoedig een scheiding volgen. Is vader na Pasen nog lang ziek geweest? Voor Bartimeüs heb je je best gedaan, zegl Willy Klop, H. I. Ambacht. Ja, de maand maart was druk met toetsen en overhoringen. Maar je bent er doorge komen met één vijfje. Je weet nu aan welk vak je grote zorg zal moeten be steden, en met een beetje goede wil, kan die vijf wel een zes worden. Die paas- bijeenkomst zal wel mooi gev/eest zijn, denk ik. Heeft je moeder veel gemak van je gehad bij de schoonmaak? Piet Hoogesteger, 's-Gravenpolder, Het is wel wat laat, maar toch nog ge feliciteerd met je verjaardag, en met die van je zusje. Jé hebt twee dingen gekregen die heel nuttig zijn: het ene kan maken dat je het niet verslaapt, en het andere zorgt er voor dat het proper blijft in je kamertje. Is de puzzel van opa ovei* de zending moeilijk? Ben je er al aan bezig geweest? Corrie Kastelein, Zeist. Je rapport is heel goed. Wat ben je met aardrijks kunde een stuk vooruitgegaan! En nu zal ik proberen aan je versje: Voor Corrie, Eerst heb ik papier genomen, en een balpen bij de hand. Toen is dat gedicht gekomen, en nu staat het in de krant. Alles wat ik heb geschreven moest eerst naar de drukkerij, en daar drukten ze het even, en je leest het, rij voor rij: een gedachtnis van oom Ko, die geeft raadsels met kado. April 1975. Oom Ko. Allemaal de brieven kan ik niet klaar krijgen. Het is nu inzenden: adres, leeftijd, en vóór volgende week zaterdag posten! De hartelijke groeten van Oom Ko. Leuke reacties hebben we gekregen op de foto van vorige week. Het ventje bleek Gert-Jari van der Wal uit Melis sant te zijn. Z'n beide oma's belden ons op en zij vertelden dat Gert-Jan mo menteel in het ziekenhuis ligt! We knipten de foto vorige week in Waalwijk bij het huwelijk van jufJr.l Koek met Stoffel Keijzer. Ook voorl ze week hebben we een aardig plasj dat we kortgeleden in Stellendam 1 ten. Een aardig manneke hielp twee timmerlui. Aan u weer de wie het ventje is; horen we het eveJ Eenzaam en afgelegen stond de eeuwenoude hoeve in het wijde polder land. Knoestige lindebomen omringden het huis en hoge iepenbomen be schermden de met riet gedekte schuur en bijgebouwen tegen de sterke westerstormen. De karos, een verende wagen met witte kap reed de met statige populieren beplante oprijlaan in. Twee hardstenen palen aan de ingang daarvan herinnerden aan de Franse generaal die op de hoeve zijn kwartier had gehad. Hij was een minzaam man geweest, hoffelijk ook in z'n- manieren, waatom de hoeve nog steeds zijn naam droeg. De karos die juist was gearriveerd hield stil voor het wagenbuis, de j^klepper", de kleineroodbruine vos kreeg de teugels over de rug geworpen. De „hood- knecht" (hoofdknecht), d'n ouwen Loeter (Vervloet) stapte kwiek uit en een kleine jongen die hij van 'de veerboot gehaald had volgde hem. Hij kwam uit Rozenburg en kwam zijn Kerstvakantie op de hoeve, bij oom en tante en de 11 neefjes en nichtjes doorbrengen. Keesje sprak Hollands, en de kinderen van boer Dorresteijn Flakkees en Keesje probeerde dat wel eens na) te praten. Hij vond het heel gezellig op de boerderijmaar toch Na het avondeten mochten ze nog wat opblijven, gezellig bij het haard vuur onder de brede schouw. Enkele buren en de huisknecht kwamen „een bakje doewe" of een avondje „stoppe" en al gauw ging het gesprek over „d'n bloedlozen", overmeerminnen en over spoken. Rondom de hoeve woedde de harde wind, huilde door de schoorsteen en deed de haardblok- ken knappen. Soms gingen d,e luisterende kinderen de rillingen over het lijf. Het was niet pluis in deze contreien, begreep ook Keesje van Rozen- ^burgi Hij ving uit de gesprekken op hoe 's nachts om klokke twaalf soms de blinden open gingen en de hoeve w^erd omgeven door een angstwek kend gejammer. Hij hoorde ook over witte gedaanten en losgebroken paarden en koeien die over het erf zwierven. Dikwijls losten de boer of zijn knecht wat schoten mét het geweer maar het hielp maar weinig, spoken kon je alleen maar raken met een nmet zilver geladen geweer Keesje had het hart niet om alleen naar bed te gaan. Meutje vond het goed dat haar elfjarige zoon bij z'n Rozenburgse neefje zou slapen, maar waarschuwde ze: „da's oak geen held hoor! De opkamer waarin het bed stond was wat vreemd gebouwd, de vloer lag op gelijke hoogte met het raamkozijn, onder de kamer was de kelder waarin de melk en de boter v/erd bewaard. Het maanlicht viel door de halve maantjes in de .blinden en gaf een Weerschijn op de grote spiegel die aan de wand hing, een spiegel met een brede gouden rand, een erfstuk van zo'n zeventig kilo's. De spiegel had zo'n formaat dat moeder en dochters er zich voor kleedden en zich er van top tot teen in konden bekijken. Maar nu was het donker ^n zag Keesje die met opengesperde ogen lag te kijken helemaal niks. Samen luisterden de neefjes naar-onraad; hoor den ze daar nou slepende (voetstappen en geschreeuw boven de windsto ten uit...-...? Het dak kraakte ervan .en.'of het zo moest wezen brak het al halfvergane koord waarmee de zware spiegel aan de muur hing. Met een klap als een oordeel kletterde de spiegel op de grond, in duizend scherven. De zware lijst bonkte op de vloer en joeg een trilling door het ledikant. De beide jongens schrokken zich ongelukkig en krampten onder de dekens samen: „Dat was voader", zei Steefje, „hie schoot!" Het Rozenburgse neefje durfde eindelijk boven de dekens te komen om adem te happen en hij bevestigde trillend de vraag van Steefje: „ruuk je 't kruut?" L.C.C. WEST-NEDERLAND HOUDT LIQUIDATIEVERGADERING Het Land- en Tuinbouw Coöperatie West-Nederland gevestigd te Goes houdt a.s. dinsdag 29 april haar ledenvergade ring, op welke bijeenkomst zal worden voorgesteld de Vereniging te ontbinden. „Door de concentratie in diverse coö peratieve sektoren en de eigen aktivi- teiten van de grotere coöperaties en hun centrales worden de taken van de ver eniging in toenemende mate door de le den zelf en hun centrales vervuld", zo wordt het voorstel geargumenteerd. NIEUWERKERK Nieuwe woningen opgeleverd. Dezer dagen zijn de eerste blokken nieuwe woningen in het „plan Gaan- derse" opgeleverd. Al direct is het eer ste blok van 6 huizen bewoond. On danks nog veel modder rondom, schrikken de bewoners (veelal uit de Randstad Holland afkomstig) er niet van terug om zo vlug mogelijk geves tigd te zijn. Men hoopt ook in de komen de weken meerdere van deze woningen gereed te hebben. De verdere straat- en tuinaanleg vraagt inmiddels aller aandacht. Mede door de grote watertoevoer door de ve le regens is dit nog steeds een groot probleem. ,Dit kennen overigens de be woners van het bouwplan „Gaanderse" maar al te 'goed. Ook de bewoners van de „puntwoningen", welke reeds in het. najaar klaar kwamen hebben daar maar al te veel moeite van gehad. Ho- penlijk dat ook de komende maandj deze perikelen zullen zijn opgelost. Al met al krijgt Nieuwerkerk er wf^ een flinke wijk woningen bij. NIEUWERKERK Ds. H. v. d. Heuvel, Ned. HCrv. prcJ| neemt 11 mei a.s. afscheid De Ned. Herv. predikant van Niei werkerk, classis Zierikzee, hoopt opl zondag 11 mei a.s. afscheid te netul van zijn gemeente, na een verblijf alhl van bijna 5 jaar. Onlangs nam Ds. v.f Heuvel een beroep aan naar Maarss^ in Utrecht. Ds. H. V. d. Heuvel werd geboren i| 20 iebruari 1943 te Stolwijk (Z.H.). 1 de basisschool doorliep hij het StediC Coomhert-Gymnasium te Gouda. Oii| vervolgens te studeren aan de Kijlf^ Universiteit te Utrecht. Ds. V. d. Heuvel deed in 1968 car,: daats examen. In sept. 1969 deed hij - kerkelijk examen. Van okt. 1969 - jï '70 was hij leervicaris te Goes, bi; M. V. d. Bosch toen nog te Goes. Or maart 1970 werd hij na een te En" dam gehouden colloquium, toegf's' tot de evangelie-bediening in de Herv. Kerk. Op 3 april van hetzelfde jaar werd li| o.a. beroepen te Nieuwerkerk. Op 4 april werd uit enkele andere D roepen, het beroep naar Nieuwerke"| aangenomen. Op 31 mei 1970 deed Ds. v. d. Heul intrede te Nieuwerkerk, na bevestigd] zijn door Ds. M. v. d. Bosch. Op 25 f hoopt ds. V. d. Heuvel intrede te doen ij M^arssen. I De serie DEA KOS bestaat ui In grote fl 200 cc sle In grote fI 200 cc sle voor de n|_ tot vette normale t huid. In p 45 gram s voor de r tot vette normale liuld. In p 45 gram s

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1975 | | pagina 6