B. en W. Goedereede stellen raad drastlsohe verhoging subsidie Reddingsbrigade voor Schoonheid van de natuur op expositie in 55de Welle De Juf trouwde: Ntti ij^Bre jaargang Dinsdag 15 april 1975 No. 4379 I onder lak! CHR. STREEKBLAD OP GEREFOEMEEEDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per weekdinsdag- en vrijdagavond 9S Inbrekers in Amstelveen aangehouden :)lor. Inbraak Peuter door auto aangereden Ir (■ing J-ing (-• png -• Gecombineerde vergadering N.C.V.B. te Den Bommel EXTRA KERKDIENSTEN GEREF. GEMEENTEN Rommelmarkt op Goeder eede- Havenhoofd Oproep Oudpapier-aktie Burg. V. d. Harst- Drumband GOEDEREEDE Gemeente secretarie heeft nieuwe computer nodig „Fortjesweg" in Stellendam Barbecue demonstratie Melissantse kleutertjes met de bus naar huwelijk in Waalwijk »EP ie Minderheid van college geen actie op zondag „De Lofstem" houdt zangavond Geslaagden £.H.B.O.-cursys Het nieuwe liedboek Belangrijke vergadering voor bolientelers SOIVIMELSDIJK 5? Zeventien geslaagden eindexamen E.H.B.O.- Rode Kruis POSTBÖX 8 - MIDDELHARNIS -- Eedactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommetedijk Tel. (01870) 2629 Na 5.30 uur (01870) 33 92 Giro 167930 ABONNEMENTSPRIJS f 6.55 PER KWARTAAIi ADVERTENTIEPRIJS 25 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. OUDDORP Twee jeugdige Amsterdammers zijn vorige week in Amstelveen aangehou- -den verdacht van het plegen van meer- Kerê diefstallen. Zij hebben ooli bekend lop 19 maart te hebben ingebroken an 1de voetbalcantine te Ouddorp, waarbij Jvoor ca. 150,— aan sigareberi werd ■vermist. Ivis- MIDDELHARNIS In het week-end is ingebroken in de machinefabriek van ,dhr. Camphens aan [de Geleyn Cornelissestraat. De dief is lin de werkplaats en in het magazijn [geweest maar heeft tevergeefs gepro- Ibeerd de gesloten kantoordeur uit de {hangen te lichten. Er wordt niets ver- f mist. Op het Zandpad te Middelhamis is zaterdagmiddag de 3-jarige Imco de i Man uit Dirksland door een auto ge- schept. Dat gebeurde toen het ventje plotseling overstak naar zijn broertje. a Hij had al enkele keren getwijfeld maar koos tooh nog precies het moment waarop dhr. C. L. van Es uit Stellen'- dam in zijn auto naderde. Het ventje liep een lichte hersen schudding en schaafwonden op. Op donderdiag 17 april a.s. des nam. 7.30 uur zal in de Geref. Kerk te Den Bommel een gecombineerde vergade- i'ing gehouden worden van diverse af delingen van ide Ned. Christen: Vrouwen bond. Spreker is de bekende ds. J. J. Poort, Legerpredikant te Oisterwijk, die zal Icomen vertellen over zijn werk on- I der de militairen. Het belooft een inte- ressante vergadering te worden. Leden en niet-leden worden gaarne verwacht. MELISSANT woensdagavond 7.30 uur ds. P. Blok (niet donderdagavond, zo- als vermeld in het R.D.) STAD AAN T HARINGVLIET woens dagavond 7.30 uur ds. Th. van Stuy- venberg. Op zaterdagmiddag 19 april van 2 tot 6 uur wordt er een' ROMMELMARKT gehouden in de Eben-Haëzerschool voor chr. basisonderwijs. De opbrengst is bestemd voor het schoolkinderen-vervoer. Sinds de eigen bus van onze school „bezweken" is, vindt het vervoer n.l. plaats door een taxi-bedrijf, de fa. Bruinsma uit Stel- lendam. Dit vervoer gebeurt op een zeer prettige wijze, maar een en an der voor de ouders wèl aanmerkelijk kostbaarder! Om nu een kapitaaltje achter de hand te hebben, waarop we zo mogelij'k terug kunnen' vallen in noodgevallen, hebben wij deze markt georganiseerd. Er wordt niet alleen „rommel" ver kocht, maar er zijn ook tal van nieuwe dingen; de schoolkinderen hebben o.a. plantehangers' geknoopt, ze hebben sie raden gemaakt van kralen. Een oude man uit het dorp maakte palingfuikjes é.d. We hebben leuke flesvazen, met of zonder plantje. Ook zijn er verschillende attrakties voor groot en klein: grabbelton, sjoelen, raden, touwtjetrekken, ga zo maar door. Komt u allemaal? Dan wordt onze aktie een succes! mevr. A. P. v. Kooten-v. Wijngaarden Goedereede-Havenhoofd. OOLTGENSPLAAT Op vrijdagavond 18 april a.s. om streeks 6 uur zal de Burgermeester W. M. V. d. Harst-Drumband wederom uw oudpapier ophalen, t.b.v. aankoop in strumenten en het uniformfonds. Wilt u s.v.p. voor die tijd (liefst gebundeld) alles buiten zetten, zodat het ophalen een vlot verloop kan hebben. Bewaar uw oudpapier, wij zijn er mee gebaat; geef het niet met de vuilniswagen mee. Mocht tussentijds uw opbergruimte te vol raken dan graag even een! berichtje bij een der bestuursleden en het wordt weggehaald. Bij voorbaat hartelijk dank. P.S. Op zaterdag 24 mei hoopt de Drumband deel te neiaen aan het con cours te Alphen a.d. Rijn. Voor de jeugdleden heeft het bestuur voorlo pig weer een ledenstop moeten invoe ren. Dus nieuwe leden kunnen' nu niet worden ingeschreven. OOLTGENSPLAAT Oud Gerej. Gemeente. Vrijdag 18 april a.s. des nam. 7.15 uur zal voor 'de Oud Geref. Gemeente voorgaan ds. J. Schinkelshoek te Kampen. (Zie ver der de advertentie in dit nummer). De op de gemeente-secretarie in ge bruik zijnde boekhoudmachine is na bijna 9 jaar dienst te hebben gedaan aan vervanging toe. Na een oriëntatie op de efficiëncy-beurs te Amtesrdam is offerte gevraagd aan de N.V. Samson te Alphen a. d. Rijn. De duurste machine, een Borroughs office-computer, model L 5000, inclusief programmering kost 108.048,20. B. en W. stellen de raad voor een krediet van 110.000,voor de aanschaf van deze computer beschik baar te stellen. Met deze computer zal het mogelijk zijn een moderne mechani sche administratie te voeren, die al dus B. en W. op elk moment dienstig kan zijn aan het bestuur en de adminis- stratie van de gemeente. In Stellendam hebben enkele straten een naam nodig. Het gaat om de in aan leg zijnde verbindingsweg tussen de Nieuweweg en de Mr. Iman Caustraat. B. en W. stellen de raad voor deze weg de „Fortjesweg" te noemen i.v.m. de aanwezigheid van de woning Mr. Iman Caustraat 23 welke het „Fortje" wordt genoemd. De weg langs de binnenhaven en de weg bij het bedieningsgebouw hebben ook nog geen officiële naam. Voorgesteld wordt deze straten resp. „Deltahaven" en „Haringvlietsluizenplein" te noemen. PLATTELANDS VROUWENBOND GOEDEREEDE OUDDORP De afd. Goedereede - Ouddorp is woensdag 23 april a.s. in de recreatie zaal van „de Klepperstee" te gast om een barbecue-demonstratie bij te wo nen. De demonstratie wordt verzorgd door slager A. J. Vroegop, voorz. van het district Zeeland van de Edelslagers i.v.m. de te maken kosten voor deze avond wordt de leden een vergoeding van 1,50 gevraagd. HERKINGEN De Zendings'krans van de Geref. Ge meente hoopt D.V. donderdag 17 april weer een olieboUendag te organiseren. Ze kunnen worden afgehaald op het „bakadres" Nieuwstraat 7, woning M. de Geus. Ingang achterom. Bestellingen kunnen eventueel telefonisch worden opgegeven bij Mevr. Snijder, telefoon 01876 - 243. i treiC' th zelf te J zijn toe- |ogr»-:ima fcomponis- arange- nma voor an enlcele 3e toe- 3.- ers vin en _vart over Iheid vol- lezig. lopend en [iscoiheeli tve piaten iKampen lofoor.pla- ïkrijgbaaf fTS. Uien 33,45. in gul" Met een bus van de Fa. Mynders zyn vrydagmiddag 49 kleutertjes van de Chr. Kleuterschool te Melissant naar liet Brabantse Waalwijk gereden om daar deel te hebben aan het grote feest; het huwelijk van „juf" Henriëtte Koek met Stoffel Keijzer uit Melissant. Voor het stadshuis in Waalwijk vormden de kleutertjes, samen met de dames van de oudercommissie en juffrouw van Gro ningen een bonte erehaag. De prachtige bruid was zichtbaar op gelucht toen ze het kroost ontdekte want, nog bij het binnengaan van het stadhuis had ze zich zorgelijk afge vraagd waar haar Melissantertjes ble ven. Toen juf als mevrouw Keijzer, aan de arm van haar echtgenoot de trap af kwam, klonk er een spontaan gezang en v^rerden de versierde bogen geheven. En óf de juf bewonderd werd, al mocht dat niet te lang duren omdat de fotograaf z'n kleurenreportage schieten moest. Later, na de kerkelijke bevestiging, op de receptie had de juf meer gelegen heid voor de kleintjes en daar is het dan ook feest geworden. Ze werden er Bra bants gastvrij onthaald totdat het weer tijd was om op te stappen. Pas tegen zessen keerden de kleutertjes moe naar huis, met een groot verhaal over de juf en met de geruststelling dat ze maandag toch weer op school zou zijn. Mej. Koek kwam twee jaar geleden naar Melissant waar ze kort daarna haar man leerde kennen. De eerste ken nismaking vond plaats toen' hij haar, in een gietende regen, een lift naar Mid delhamis aanbood. Stoffel mag er best van verdacht worden dat hij die rit te voren duidelijk had gepland B. en W. van Goedereede stellen de gemeenteraad a.s. donderdagavond voor de subsidie aan de Reddingsbrigade te Ouddorp met 233»/o te verhogen van 3000,— tot 10.000,— per jaar. Het be stuur van de Ouddorpse Reddingsbri gade heeft, zo moge hieruit blijken, de belangen van de brigade met succes be pleit: „uit de gehouden bespreking is komen vast te staan zo verklaren B. en W. tegenover de raad dat de red dingsbrigade niet naar behoren haar werkzaamheden op het strand kan uit voeren wanneer de financiële middelen ontbreken". „Steeds moet bij particuliere en di verse instanties om financiële bijdra gen verzocht worden en aangezien de beschikbaarstelling van deze bijdragen uiteraard geheel op basis van vrijwillig heid geschiedt, staat het nooit van te voren vast hoeveel geld beschikbaar is om in het komende seizoen het noodza kelijke toezicht naar behoren uit te kun nen oefenen", zo leggen B. en W. de raad voor. Van enige uitbreiding van het te bewaken strandgedeelte kan on der die omstandigheden dan ook geen sprake zijn. Ter voorbereiding van het voorstel heeft het college bij diverse kustge- meenten geïnformeerd naar de hoogte van de daar aan de reddingsbrigades verstrekte subsidies. Met een subsidie van 3.000,steekt Goedereede schraal af tegen een gemeente als Katwijk die voor 2 posten 110.000,per jaar be schikbaar stelt. Westerschouwen sub sidieert met 37.000,en Domburg met 10.000,—. Een subsidie van 10.000,— wordt door de Commissie van Financiën ook geadviseerd voor Ouddorps red dingsbrigade. Wel wordt het dan noodzakelijk ge acht dat van de zijde van de gemeente op meer directe wijze controle wordt uitgeoefend op de activiteiten van de brigade. Een en ander kan tot zijn recht komen door de subsidie te verlenen onder voorwaarde dat jaarlijks de ex ploitatierekening en een verslag van de activiteiten aan het gemeentebestuur ter beoordeling worden overgelegd. Te vens dient zo staat In het voorstel te worden bevorderd dat de, op kosten van de brigade opgeleide personen, ook gedurende een redelijke periode hun diensten zullen verlenen als strand- wacht in het kader de door de brigade te verrichten aktiviteiten. De meerderheid van het college acht de toekenning van de verhoogde subsi die verantwoord. De opbrengst van de recreatie-leges kan voor dit doel wor den aangewend. De minderheid van het college, in casu weth. Voogd, is van oordeel dat het (we citeren het voorstel, red.) „noodzakelijk is te achten de sub- sidieverhoging toe te kennen, doch wenst daarbij uitdrukkelijk te bepalen dat de reddingsbrigade gedurende 6 dagen per week voor een verantwoorde beveiliging van de aangewezen strand- gedeelten dient zorg te dragen. In ver band met de handhaving van de zon dagsrust en mede gelet op de omstan digheid dat het recreatief verblijf op het strand zich duidelijk als een secundaire levensbehoefte aandient, kan aldus de minderheid van het college de strandbewaking uitsluitend tot de res terende 6 dagen per week worden be perkt. MIDDELHARNIS - SOMMELSDIJK A.s. vrijdagavond, 18 april, om 8 uur, hoopt de Psalmzangvereniging „de Lof- stem" een zangavond te houden in het kerkgebouw van de Geref. Gem. alhier. De „Lofstem" staat onder leiding van dhr. J. C. Troost. Medewerking zal worden verleend door het mannenkoor van de Ger. Gem. te Goes, onder leiding van dhr. A. Log- mans. De avond zal door ds. Th. van Stuijvenberg geopend worden. OUDDORP Dinsdagavond 8 april werd de E.H.B.O. cursus 1974/1975 afgesloten met een examen de cursus begon met 14 cursis ten en dinsdag werd door 13 van hen met goed gevolg examen afgelegd: Het examen wei'd afgenomen door dr. Jans sen uit Den Bommel. De geslaagden zijn: mej. H. Hameete- man, mej.. S. v. d. Klooster, mej. C. Ras, mej. C. Mastenbroek, mevr. Breen- Grinwis, v. d. Knaap-Beekhuis, Meijer- V. d. Klooster, Klepper-de Vogel, Ver- hage-v. d. Veer; dhr. M. Aleman, J. de Vogel, J. Ras, K. Zandburg. De cursus stond onder leiding van dr. J. Ruizeveld, gearresteerd door dhr. A. Hoek. INGEZONDEN: Wat een drukte toch over dat boek! Verhitte hoofden, koude harten. Beste mensen op het „Eiland" houdt het toch bij de uitlegging van de kanttekenaren bij Efeze 5 vers 19. Die van Goid bekeer den en geleerde mensen vonden in de 150 psalmen alles. Psalmen, lofzangen: en geestelijke liederen, 't is al uit de 150 psalmen van de opschriften zo af te lezen. Zie dit is in het hart de erfenis van ons Godzalig voorgeslacht, ten aanzien van het zin gen. Lodesteijn wenste niet dat zijn ge dichten in de Heilige samenkomsten ge zongen zouden worden! Lodesteynü In de psalmen is alles aanwezig, el lende, verlossing en dankbaarlieid! Wat wilt U toch meer? Gegroet nieuwe lied boeken, gegroet gezangen, wat schreef Hendrik de Cock te Ulrum en Jacobus Klok te Delfzijl ook weer? Laten we bedenken, dat elke komma en „punt" ook in het zingen „waarheid in het binnenste" moet zijn! Wat worden we dan voorzichtig, en eerbiedig, ook in het zingen! Met dank voor uw plaatsing. Hoogachtend, A. Boogaard, Veenendaal. OOSTERLAND Op donderdagavond 17 april a.s. zal er in het Caf—restaurant „De Blauwe Keet" aan de Rijksweg alhier een be langrijke informatieve voorlichtings avond gehouden worden, aanvangende om half acht, en uitgaande van het be stuur van de afdeling „Sohouwen-Dui- veland", Midden-Zeeland en Waarde eri omstreken, van de Kon. Algemene Ver eniging van Bloembollentelers, en de afdeling Zuid-Wesit Nederland van de Ned. Gladiolus Vereniging. Na de opening van de bijeenkomst '^^^000^^^^^^^WS^^^^^'-- Van 12 april tot en met 7 mei 1975 ex poseren in Galerie „de Welle", Voor straat 30 te Sommelsdijk A. K. Vogelaar en P. Vroegindeweij. Beide heren, gebo ren Flakkeeënaren, hebben vorig jaar reeds in „de Welle" hun werk laten zien. Daar die expositie een enorm suc ces was besloten zij door te gaan op de ingeslagen weg. Beide, al jaren' lang bevriend, hebben, een voorliefde voor de natuur. Trokken zij in hun jeugd al het wijde land in om van de natuur te genieten en te de- ternpineren, nu schilderen en tekenen zij deze natuur. Dat schilderen en te kenen is echter pas van de laatste ja- reri. Hiervoor verzamelden zij insekten,, vlinders, planten en bloemendie zij al lengs op papier gingen zetten, en zodoen de kwamen tot verdere uitwerking van het verzamelde. Dit is ook te merken aan de vele werkstukken uit hun orn- tgeving. Titels, zoals Goedereede, Oude Ton- ge, Nieuwe Tonge, en verschillende dijk- gezichten latert dit zien. Van de heer P. Vroegindeweij zijn een aantal krijttefceningen te zien. In dit werk valt vooral op de enorme ge voeligheid voor het onderwerp en zijn details (b.v. 68-60-56). Voor een amateur kunstenaar zijn deze werkstukken teoh- nisöh zeer knap. De krijtstreken zijn met vaste hand opgezet en grenzen evenals de penseelstreken! bij Vogelaar aan het beroepsmatige wat iedere kun stenaar herkent. zullen als sprekers optreden de hereri Mr. N, Luitse en Dr. Ir. D. D. Miedema. Deze zullen een volledige informatie verstrekken over eventuele mogelijk heden en reeds betaalde vakheffing te rug te vorderen. Hierna volgt een dis cussie over bovengenoemde zaak, waar na pauze. Vervolgens kunnen! vragen worden voorgelegd aan een forum, dat zal be staan uit de heren A. de Wit, L. Arens- man. Mr. N. Luitse en Dr. Ir. D. D. Miedema. Zulks over de vraag: „Wat ziet de kweker van zijn vakhe;ffing te rug?" Een bespreking van de mogelijk heden voor een betere besteding van de vakheffing ten [gunste van de kweke rij, idie hieraan verreweg het meeste betald er het 'minste voor terugkrijgt en er veel te weinig directe inspraak in heeft. Hierna sluiting van deze bijeenkomst .die voor bollenhandelaren, kwekers en' voor allen die hiermee concessies heb ben hoogst belangrijk is. Daarom wor den ook deze belanghebbenden uit ve le delen van het land op deze verga dering verwacht. Zo zijn de luchten en de sfeer 'in de aquarellen van de heer Vogelaar erg juist getypeerd. Zo komt de bekendheid met de verschillende planten ook dui delijk naar voren in zijn werk. Duikelijk herkenbare berken, poplieren en! igras- soorten. Beide kunstenaars, amateurs ais zij zijn, hebben bewust hun prijzen laag gehouden. Zij zien het als een schou derklopje als iemand iets Van hen koopt, zodat de waardering voor hun prestaties voor hen het toelangrijkste is. De galerie is geopend van maandag t.im. zaterdag van 2 tot 5 uur en vrij dagavond van 79 uur. Ook kan nien' een afspraak -maken met de Galerie-houdster mevr. Broek- sema. Joep Luyckx. OOLTGENSPLAAT Op woensdagavond 9 april werd E.H. B.O. examen afgelegd door een 17tal nieuwe cursisten, welke de lessen trouw hebben gevolgd en! rnede daardoor de eindstreep behaalden. Alle kan didaten slaagden. De nieuwe cursus stond onder leiding van de heer A. Hoek te Ouddorp, daarbij vol ijver geassis teerd door mevrouw P. Kamp-de Vos te Ooltgensplaat. Als gedelegeerde van het Hoofdbestuur werd het examen af- genom.en door dokter J. Ruizeveld te Ouddorp, terwijl de heren A. Hoek en W. Koek de nodig© aandacht aan het praktisch gedeelte besteedden. De geslaagden' die dus in het bezit van het E.H.B.O.-diploma worden ge steld zijn (alphabetisch) C. Bogerman, Prunuslaan 45; mej. A. A. de Bonte, Esdoornstraat 34; mej. W. T. de Bonte, Molendijk 95; C. van Dam Lzn., Pr. Hendrikstr. 2; imej. J. J. Don kersloot Jd., Irenestraat 8; mevrouw J. J. de Vos-Groenendijk, Weesmolenstr. 5; mej. S. D. van Gurp W.Ad. van Weel straat 6; M. Kamp, Voorstraat 11; me vrouw J. P. D. Verolme-van Kempen, Oudelandsedijk 8; mevrouw A. Groenen dijk-Klem, Jullanastraat 5; mevrouw C. G. Korteweg-Korteweg, Oudelandsedijk 2; mevrouw N. Mol-Lindhout, Irenestr. 10; meviDUW J. Hotting-v. d. Ouden, Weesmolenstraat 13; mej. L. J. Pipping Md., Langeweg 13 J rnevrouw D. Kik-de Vos, Meidoomstraat 10; mevrouw M. de Ruiter-de Vos, Meidoornstraat 21 en J. Zuidijk, Berkenlaan 14, allen te Oolt- gerisplaat.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1975 | | pagina 1