Raad Oostflakkee {gaat beslissen over latere cafésluiting Jeugd van „Hernesseroord" knuffelde haar nieuwe pony Werkloosheid op Flakkee iets gedaalil Ploeg Middelharnis derd® op E.H.B.O.- te Ouddorp U7e jaargang Dinsdag 8 april 1975 No. 4377 CHR. STREEOECBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per weekdinsdag- en vrijdagavond ie 45 gegadigden voor kleine hectare grond Stormloop op Stellendamse rommelmarkt Jeugdconcours IVIeilssani Herv. Kerken Steilendam en Meiissant weer in gebruik De zaterdagmiddag in Ouddorp gehouden E.H.B.O. districtswed strijd, waarin de 14 beste ploegen uit liet district Zuid Holland het in vaardigheid en kennis tegen elkaar opnamen, heeft die middag voor heel wat drukte gezorgd, maar de E .i.B.O.'ers hebben er kannen g'üieten. Twee inbraken in Middelharnis en Sommèlsdijk Plaatselijk nieuws Kampeerboeren van SVR-lijst geschrapt EXTKA KEEKDIENSTEN GEKEF, GEMEENTEN POSTBOX 8 - MIDDELHAHNIS Hedactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13. Sommèlsdijk Tel. (01870) 2629 Na 5.30 uiir (01870) 33 S2 Giro 167930 ABONNEMENTSPRIJS f 6.55 PER KWARTAAl» ADVERTENTIEPRIJS 25 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. Wanneer de gemeenteraad a.s. don- derdagavond in openbare vergadering bijeenkomt zal er ook beraadslaagd worden over het voorstel tot wijziging van de Alg. Politie verordening m.b.t. de 4 sluitingstijden van horeca-bedrijven. [Enkele caféhouders uit de gemeente I hebben zo laten B. en W. de raad we- [ten gevraagd de sluitingstijden die Ithans gelden te herzien, bij welk ver zoek erop werd gewezen dat de slui tingstijden in aangrenzende gemeenten i later z«n gesteld of zelfs zijn opgeheven. I Na een ingesteld onderzoek en na I overleg met de politie zijn B. en W. tot Ide conclusie gekomen dat aanpassing fc.q. wijziging van de sluitingsuren geen Ibezwaar ontmoet. Het college denkt laan een verruiming met één uur, zodat Ihet sluitingsuur op alle dagen op 24.00 uur wordt vastgesteld met uitzondering van de vrijdag waarop de cafe's tot 01,00 zaterdagsmorgens open mogen blijven. In de Pol. verordening zal i zo stellen B. en W. 'het de raad voor I ook worden vastgelegd dat er tot uiter- jlijk een half uur voor sluitingstijd mu- Iziek ten gehore mag worden gebracht. Grond voor de burgemeester Ken van de overige voorstellen be treft de verkoop van plm 40 m2 grond aan burg. v. d. Harst. De grond ligt bij de woning aan de Kade te Den Bommel, welke woning eigendom van de burgemeester is. De grond gaat een tientje per vierkante meter kosten. Voorts wordt voorgesteld tot aankoop van percelen grond in het best. plan „de Kleine Kreek", van dhr. A. H. Wesdorp te Den Bommel; het verlenen van optie op een perceel grond aan de Pr. Bemhardstraat te Den Bommel aan dhr. C. Kroon en verkoop van een per ceel bouwterrein tussen de Schoolstraat en de Oranjestraat te Den' Bommel aan de fa, Dorsman. Verhoging canon Het bestuur van de Boedel Bigge te Ooltgensplaat heeft gevraagd de erf pachtscanon voor een aantal percelen te verhogen van 0,06 tot 0,11 et. per m2. De gemeente kreeg het erfpachts- recht over de betreffende percelen (sa men 0.86.28 ha. groot) al in 1929. B. en W. stellen de raad voor accoord [te gaan; „een erfpaohtscanon van 11 et. kan in verhouding tot de thans alge meen geldende prijs nog zeer laag ge- I noemd worden", aldus B. en W. 45 gegadigden Een perceel grond in de polder „Oude- fland", 'groot 0.87.17 (ha., wat in pacht was bij dhr. D. Kooiman, zal, nu het is vrijgekomen weer in pacht kunnen worden uitgegeven. Advertenties in de streekpers hebben 45 gegadigden opge leverd. B. en W. stelleri de raad voor het perceel te verloten onder die gegadig den die reeds een gevestigd landbouw bedrijf of landbouw-commissionairsbe- drijf exploiteren en er hun bestaan in vinden., Kasgeld te leen De financiële positie van de gemeen te, althans die van de liquide middelen, is zodanig dat het regelmatig voor komt dat er gedurende langere of kor tere itijd een overschot aan kasmiddelen bestaat. B. eri W. stellen de raad voor dat teveel uit te lenen en de verdere regeling daarvan aan het college te delegeren. De leden van de vrijwillige B.B. ploe gen wacht een verhoging van het pre sentiegeld. Nu bedraagt dat nog 1,50 per instructie-avond, vermeerderd met 0,50 et. voor een consumptie, maar B. en W. willen dat (evenals de overige colleges op de eilanden) tot 4,50 ver- hogert. De meerkosten zullen door de gemeente zelf gedragen moeten worden. Sportvoorzieningen Een crediet van f 1600,zal de raad worden gevraagd t.b.v. de aankoop van buitenspel-materiaal door de Stichting LOS. De Sportver. D.B.G.C. te Oude Tonge heeft al jaren behoefte aan een betere kleedgelegenheid. De bouwkosten daar van worden geraamd op 51.000, maar de Ver. kan zelf, aan eigen mid delen 36.000,bij elkaar brengen, terwijl de Ver. bij de Rabo-Bank 15.000,zal kunnen lenen. De raad wordt gevraagd voor deze lening garant te staan. B. en W. stellen de raad voor ac coord te gaan. „Wij zijn ten volle over tuigd van de noodzakelijkheid van deze uitbreiding en wij achten het gelukkig dat het eigeri initiatief van de sportver- iets tot stand brengt waarin de gemeen te wegens het ontbreken van financie ringsmiddelen niet zou kunnen voor zien," aldus B. en W. aan de raad. Tenslotte wordt .de raad een crediet van 19.000,gevraagd voor het ver nieuwen en verbeteren van de cv. kachels eri -instaUatie in het ver. ge bouw te Oude Tonge. De rommelmarkt die vrijdag avond, zaterdagmiddag en zater dagavond werd gehouden ten bate van het restauratiefonds van de Ned. Herv. Kerk heeft op alle drie de tijdstippen een ware stormloop te verduren gekregen. Die enorme drukte had z'n ple zierige weerslag op de verkoop; de opbrengst bedraagt bijna 7.0.00, netto Vrijdagavond was de toestand even wat chaotisch toen de l^lan- ten, op een verkeerd bericht in onze krant, wat wij ook niet kon den helpen, al om 7 uur het niet afgesloten gebouw binnen kwa men, terwijl de verkoop pas om 8 uur zou beginnen. Toen de ko pers zich van het hunne hadden voorzien kwam de inmiddels ge arriveerde organisatie in 't ge weer en werd de aspirant kopers gevraagd de spullen weer terug te zetten tot 8 uur. Er werden daarbij heel harde noten ge kraakt Er waren overigens heel aardige koopjes te vinden en enkele bof fers zijn zelfs met een stukje an tiek naar huis gegaan. De voor raad kon enkele malen worden aangevuld en zo bleef het plezie rig om rond te neuzen. Dat werd dan ook veelvuldig gedaan met als gevolg dat ds. v. d. Akker, za terdagavond-bij de sluiting al te recht van een groot succes kon spreken. Het jaarlijkse Jeugdconcours zal ge houden worden op zaterdag, 3 mei a.s.,- in het Verenigingsgebouw „Melishof". De mogelijkheid staat weer. open om in te schrijven in de afdelingen gro te instrumenten, kleine instrumenten eri zang. De prestaties zullen beoordeeld wor den door een deskundige jury, toestaan de uit de heren Klip en Van Bijnen. Aanmeldingen kunnen plaats hebben vóór 19 april a.s. bij dhr. G. S. Wolfert, Marijkelaan 42, M'sant, tel. 01877-1504. De Herv. Kerken van Steilendam en Melissant, beiden kortelings meer of minder ingrijpend gerestaureerd, zullen resp. ■woensdagavond en donderdag avond weer in gebruik worden geno men. In Steilendam begint de dien'st om half acht, met als voorganger ds. M. B. V. d. Akker. In Melissant zal donderdagavond ds. Cysouw voorgaan in de dienst die om 7 uur be;gint. lefoohnummer te hebben vergewist, met als gevolg dat ze beurtelings de slager en de kruidenier aan dei lijn kreegAan het eind van de wed strijd-middag heeft burgemeester van Velzen de prijzen uitgereikt. I Uiteraard was de spanning in de 3 rnan sterke ploegen te snijden wanneer het aantreden geblazen was. Er werd 111 twee boxieri gespeeld zodat er twee ploegen tegelijk konden werken, elk met een eigen jury. De opdracht die elk ^"■n de ploegen moest uitvoeren was het yo'zorgen van twee gewonden in een t-,}?i,B.O. strandpost. Eén had een snij- "'VonA aan de voetzool en de ander een' ■'Paiaderlijke bloeding aan het been, I ze met een kreet van pijn tijdens r'e behandeling heel realistisch mee- Epï-elde. Jn de finale wedstrijd waaraan de vee besten uit elke box deelnamen, 'i-iieide en Woerden ging het er nog bloëdiger toe. Daarin werd gespeeld tift iemand door een draaiende aftak-as biina gewurgwd werd en een ander, esn tuinbouwer, liep een open footbreuk '•'.n de middenvoets-beentjes en een enkelbreuk op. De ploeg van Ameide- ienhoven bleek tenslote uit de span- rtnde finale het best naar voren te zijn gekomen. Deze ploeg zal op 10 mei deel- t nemen aan de landelijke wedstrijd in f Domburg. De ploeg van MiddeUiarnis, bestaand luit de dames Groenendijk, Joppe en rdhr. Dijkgraaf, bracht het er goed af al werd ze geen eerste. In box A werd de Middelhamlsse ploeg derde, na Ameide en Giessendam en dat was be paald geen slecht resultaat. Een van de missertjes die werden geconstateerd was de melding. Mej. Groenendijk draaide lukraak wat cijfers, zonder zich van het juiste te- De MiddeXharnisse ploeg brengt een van de gewonden naar de gereedstaande auto. Vreselijk blije kindersnuitjes hebben we zaterdagmorgen op „Hernesseroord" gezien. Dat kwam omdat ze begrepen dat de ponj' en de ponywagen die wer den voorgereden aan tien cadeau werd gegeven en dat bracht ze in een beste stemming. Zó hard kon de regen niet neergutsen o£ ze waren voor een ritje te vinden, zodat de wagen, volgeladen, aan een soort zegetocht over het terrein van de Inrichting begon Het tafereeltje werd aangezien door het bestuur van de Klaverjasver. „Kla- verboer" uit Middelharnis - Sommèls dijk, burgemeester Joh. van Es van Mid delharnis en o.m. de directeur van de Inrichting dokter Roelofsen. De pony, compleet met wagen goed voor eèn be drag van een royale tweeduizend gul- Volgeladen begon de ponywagen aan de eerste tocht. den, werd door deze Vereniging aan de Stichting Kinderboerderij Hernesser oord overgedragen door de voorz. dhr. J. Wals. Dhr. Wals vertelde daarbij hoe het allemaal gegaan was; een georga niseerd klaverjas-toernooi, met prijzen die door de Middenstand beschikbaar waren gesteld, had in één avond een be drag van 1.345,opgeleverd, goed voor de aanschaf van een pony, een 6- jarige ruin. De klaverjasver. besloot nog meer te doen; eigen middelen werden bijgepast om er ook nog een ponywagen bij te doen en zo kon het gebeuren dat bur gemeester van Es zaterdagmorgen, heel verrast, dat alles in ontvangst kon ne men. Die geste bleef uiteraard niet onbeant woord! Dhr. van Es had nauwelijks woorden genoeg om de erkentelijkheid voor zoveel sympathie onder woorden te brengen. „We stellen het zeer bijzon der op prijs en we hopen dat Uw aktie weer anderen aan het werk zal zetten!" hoopte de burgemeester van harte. Terwijl het gezelschap in het restau rant op koffie met gebak werd getrac- teerd maakte de jeugd van „Hernesser oord" wat nader kennis met de pony. Het beestje werd geknuffeld dat het een lieve lust was. De partijen bleken elkaar goed te liggen en de leden van de Kla verjasver. mogen weten dat ze heel wat kindertjes heel erg blij hebben gemaakt! Vorige week zijn in Sommèlsdijk en Middelharnis twee inbraken gepleegd in woningen waarvan de bewoners af wezig waren. In de nacht van woensdag op don derdag of donderdag op vrijdag werd ingebroken in de woning van de fam. H. Bouman aan de Groene Zoom te Sommèlsdijk, terwijl de fam. Bouman op vakantie dn Oostenrijk was. Er werden oude munten ontvreemd en wat contant geld t.w. van ca. duizend gul den." Donderdagavond tusseri 8 en half 12 werd togebroken in de woning van de fam. A. Janssen in de Rembrandt- laan te Middelharnis. De hele woning bleek te zijn doorzocht, op zoek naar geld. Er werd ca. 700 gulden gestolen. Een bedrag van 1500,dat dhr. Jans sen vanwege zijn beroep als meterop- nemer/incasseerder in huis had werd over het hoofd gezien, evenals een aan zienlijk bedrag van de zoon van de fam. Janssen. In beide gevallen heeft de dief zich toegang verschaft door de ruit van de achterdeur in te slaan. OUDE TONGE Op woensdag 16 april a.s. verzorgt de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen afd. „Dóst Flakkee" een filmavond voor haar leden en de bejaarden van Oude Tonge. De heer J. Reijntjes, hoofd van de O.L.S. en mevr. M. J. van Vliet-Korte- weg draaien films van Oude Tonge. Deze avond is in het dienstencentrum en begint om 19.45 uur. iDEN BOMMEL Vijf en vijftig jaar getrouwd. He den dinsdag 8 april herdenkt het echt paar Hendrik Lokker en Aaltje Born, Pr. Bemhardstraat 9, alhier, hun 55- jarige echtvereniging. Ook gaarne van af deze plaats onze 'hartelijke geluk wensen. Uitloting leningen. Op de toestuurs vergadering van de Muziekver. E.M.M., die op 4 aipril gehouden is, is een begin gemaakt met het uitloten van renteloze aandelen t.n.v. het Uniformfonds tot een beidrag van 1000,Een en ander gebeurde onder het toeziend oog van wmr. Posthumus. De personen wier le ningen uitgeloot zijn krijgen daarvan bericht. Bibliotheek. Wij willen' er op wijzen dat de plaatselijke bibliotheek elke vrijdagavond ds -geopend van 6 tot 7 uur in het Ver. gebouw aan de Voor- j straat. Ook nieuwe leden zijn daar hartelijk welkom. OOLTGENSPLAAT Spreeïcbeurt voor de S.G.P. Donder dag 10 april a.s. des nam. 7.30 uur zal in het kerkgebouw van de Geref. Ge meente door ds. H. van der Post, her- vormid predt. te Bergambacht een spreekbeurt worden gehouden op uit nodiging van de Kiesvereniging van de S.G.P., waarbij eeri ieder welkom is. Het bestuur van ide Stichting Vrije Recreatie (karripereri bij de boer") heeft idezer dagen enkele deelnemers van de lijst geschrapt, omdat zij zich niet wen sten te houden aan de voorschriften van de SVR.Ze hadden de caravans: gedurende de wintermaanden niet van hun terrein laten verwijderen óf hadden teveel caravans op hun terrein toege laten. De SVR heeft er toegrdp voor dat door het enorme gebrek aan betaalba re karnpeerplekjes, met name in de Randstad, ide verleiding groot is het wat minder nauw te gaan nemeri met de SVR-rdchtlijnen, vooral nu de fi nanciële positie van veel agrariërs en fruittelers zo benard is geworden en extra inkomsten dringend gewenst zijn. Het SVR-verwijt richt dan ook niet zo zeer aan het adres van de „ongehoor zame deelnemers", maar vooral aan de plaatselijke en provinciale overheden, die soms doen lalsof ze alleen maar zijn „gehuurd" om wetten en regels na te leveri en géén open oog hebben voor de behoeften en grote problemen van de recreatiezoekenden stadsmensen. „We hebben dan ook met veel te genzin tot het schrappen van die deel nemers besloten, maar we willen het spel vooralsnog eerlijk blijven spelen' in óe hoop, dat CRM-staatssecretaris Meijer met zijn op stapel staande Kam- peerwet de nodige ruimte gaat bieden aan het kamperen bij de boer en wil lekeur van ge-meenten en provincies een halt toeroept", zegt SVR-voorzitter Wim van den Berg in Meerkerk. „On ze laatste hoop ds idie Kampeerwet. Als die wet geen rekening houdt met onze gereohtvaardigde verlangens en die van de dulzendert kampeerders-bij-de-boer, dan ontstaat er een roitzooi, waarvoor de SVR geen verantwoordelijkheid meer zal aanvaarden." De SVR heeft de laatste tijd veel con tact gehad met staatssecretaris Meijer, maar beseft dat óók de Recron, de or ganisatie van commerciële kampeer- terrein-explodtanten, gestuend door de ANWB en de Kampeerraad, actief is geweest. „We zijn daarom wat wantrouwend over de regels die de staatssecretaris in NIEUWE TONGE: donderdagavond 7.30 uur ds. Th. van Stuijvenberg. De werkloosheid op Goeree-Over- flakkee is in de maand maart ten op zichte van februari iets gedaald, t.w. van 5,3»/o in febr. naar 5,l"/o in maart. In februari waren er op Goeree-Over- flakkee 424 mnl. werklozen, in maart 407. Die 407 zijn als volgt onder te ver delen: 114 bouwvakkers, 21 metaalbe werkers, 30 man landbouwpersoneel, 9 man handelspersoneel, 56 man van het niet varend transport, 8 man kantoor personeel, 43 losse arbeiders, 29 uit de overige beroepen en 97 minder geschik- ten. Onder de 407 werklozen zijn 54 jongeren beneden de 18 jaar. Het aantal werkloze vrouwen steeg in maart t.o.v. februari van 69 tot 82, waaronder 26 jonger dan 18 jaar. Werkloos zijn: 13 winkelbediendes, 14 vrl. kantoorpersoneel, 5 dames huishou delijk personeel, 6 part-timers en 44 uit overige beroepen. De werkloosheidspercentages van de mnl. beroepsbevolking in het district Spijkenisse van het Gew. Arbeidsbu reau zijn: Spijkenisse l,7"/o, Middelhar nis S,!"/» en Oud-Beijerland l,5"/o. de Kampeerwet ten aanzien van het kamperen-bij-de-boer gaat opnemen. Het zou ons niet verbazen als méér wordt igedadht aan de commerciële be langen van de rkeride campings dan aan de beheerders van SVR-mtnl-campings, waarvan de staatssecretaris pas nog zei dat ze in e enbehoefte voorzien. Wé wachten daaroim rustig af en spelen ons sportieve spel verder, d.w.z.: we hou den ons aan de SVR-richtlijnen, die de instemming hebben van de staatssecre taris", aldus Wim van den Berg, die nog steeds smachtend zit te wachten op aanmeldingen van méér belangstel- len'de kampeerboeren dn de Randstad, waar de belangstelling voor een seizoen- kampeerplekje-bij-de-boer het grootst is. (Nadere inlichtingen: SVR Broekse- weg 77, Meerkerk, tel. 01837-516).

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1975 | | pagina 1