'EIIAIIDEII - niEÜ WS ISint Laurens en Brig- «darnme in praat en prent Gehaktballen met champlgnonsaus Heilbot bracht op afslag f 377,— op Zeeuwse wandelingen Ouderavond Chr. Nat' School blad Vrijdag 4 april 1975 No. 4376 Ite lis VOLLEYBAL Verslag jaarverg. Oranfevereniging Dirksland ,/t Kompas'' t© Den Bommel Nieyws uit Zeelasid PREDIKBEURTEN STELLENDAM Waarschi|nSijk komt er speelplaats in Bioemendaal Vervanging van Spijkenisserbrug nodig Opic^ssing verkeersvraag Wat te doen bij boerderijbrand I IV. "7 tot ten Dat is een mooie titel, ook door de niii^eratie van „praat en prent", van h(4 boekje met 53 foito's. Heel anders dan cle boekjes, „in oude ansichten". Val' haast iedere stad eri elk idorp zijn er zulke verschenen, enkele honderden bij de Europese Bibliotheek in Zalt- brjrnrael. Ook de uitgeverij Steengracht in Zierikzee heeft er enkele uitgege ven. Maar dit boekje is 'heel anders, ook hel formaat. Niet in „albumvorm", maar in boekvorm, tamelijk .groot zelfs. Niet niet ansichten en daaronder een ver- l'larlng of namen van de mensen die er op staan, maar 'de geschiedenis van St. Laurens in diverse hoofdstukken', i met daar tussen door een foto. Veel afbeeldingen met personen erop, en daaronder de namen van klein en 1 groot, veel namen dus bij schoolfoto's en andere groepen. Het boekje is samengesteld door de oud-onderwijzer H. van Langevelde, een i bekend verzamelaar van oude ansic-h- teri, die er ook lezingen-met-dia's over i houdt, en door W. A. Verbeek, hier geboren. Het is uitgegeven door Rie- mens' boekhandel in Biggekerke. 1 Het is al een paar jaar geleden, dat ik een dergelijk boekje in ons blad heb besproken. Er verschijnen er zoveel, ook van Zeeland, dat er geen beginnen aan is. Voor dit boek wil ik een uit zondering maken. Niet omdat St. Lau rens niet meer toestaat (ik bedoel als zelfstandige gemeente), vanaf 1 juli 1966 behoort het bij Middelburg. Maar I meer omdat er veel familie van me woont, van de kant van mijn vrouw ■dan, die er igeboren is. Ze staat nog op een schoolfoto (nO'. 28). Het dorp Vele eeuwen geleden, reeds in de tijd van Floris V (1290) werd het kasteel Popkensburg genoemd. Bondom de ka pel ervan is het dorp 'St. Laurens ont staan, genoemd naar de martelaar Lau- rentius, die in het jaar 258 op een vu rig rooster de marteldood stierf. Het wapen 'herinnert er nog aan: een roos ter met oplaaiende vlammen. Tijdens het beleg van Middelburg (1572-74) was de bewoner van het kasteel Spaansgezind. In deze omgeving is dan ook nogal gevochten, een stuk land heette vroeger Spanjaardsput. In 1863 is het kasteel voor sloop ver kocht en afgebroken, toen bestond er nog geen vereniging voor Monumenten zorg, anders was 'dat vast niet 'ge beurd. Nu staat er op die plaats een boerderij met 'dezelfde naam. Op bladz. 14 staat een afbeelding van 'het oude kasteel. Een paar eeuwen geleden maakten de Middelburgers op zondag middag bij mooi weer dikwijls een wandeling naar het kasteel om er en kele rustige uren door te brengen in de lanen langs de slotgracht, bij 'het park met herten en andere dieren. Tussen St. Laurens en Middelburg ligt het gehucht Brigdamme. Vanaf 1245 had het een kerk, die in 1562 door een zekere Leunis Dommis uit nijdig heid (hij werd ervan beschuldigd een hemd gestolen te hebben) in brand werd gestoken. Leunis werd op de markt te Middelburg levend verbrand. De ruïne (bladz. 9) heeft er gestaan tot kort na 1940, toen de Duitsers ihem heibben af gebroken en de hoogte hebben afgegra ven. De grenzen tussen de verschillende gemeenten; liepen vroeger erg grillig. Zo behoorde tot deze ge'meente 'het Munnikenhof vlak hij Grijpskerke (hier woonde eens Jacob Cats, bladz. 46). Ook een paar huizen, waaronder de herberg van Cal jouw, halverwege Middelburg- Veere aan de Veerseweg. B ijhet dorp zelf stonden ook nop- een paar cafe's. .Nu is er geen enkele meer. Recreatie. Dat woord kende men in het begin van deze eeuw nog niet. Maar men ver maakte zich wel, al was het ook op een andere manier -dan tegenwoordig. Fiet sen en auto's waren nog maar net op komst, voor tochtjes was men dus aan gewezen op paard en rijtuig (blz. 77). In de zoemer, kort voor de vakantie, maakten de schoolkinderen in veren- wagens een tocht over het eiland met Domburg als pleisterplaats. De meeste mensen kwamen toen' zelden buiten Walcheren. Een jaarfeest van, een jon- gelings- of zangvereniging was een grote gebeurtenis. Evenals een kerst feestviering van ide zondagsschool, of de jaarlijkse oefening met de bran'd- ^pixit. Het ringrijden wordt er nog steeds beoefend, de commissie van toen is er te zien vóór café Bloemienidaal (blz, 83) en ze houden hun wedstrijd op een weiland in de Schotelweg (blz. 84). Een bekende rijder was Andries Dingeman- se, die ook in Middelburg meedeed, en zich dan in oud-Walchers costuum stak (blz. 85). Ook 'de installatie van een nieuwe burgemeester was een feest voor het dorp. De eerste die genoemid v/'ordt is' J. Marinissen, w^e zien hem in 1912 (een burgerheer) temidden van de ge- meenteraedslederi, alle in boerendracht. De secretaris in burger en de veldwach ter dn uniform staan er ook bij (blz. 15). In hetzelfde jaar wordt L. Melse geïn stalleerd, een boeren-burgermeester (bladz. 18, 21, 22). Zijn opvolger in 1930 is J. W. van 't Hoff, de zoon van ds. Van 't Hoff (blz. 23, 24). Hij is later lid van 'de Prov. Staten gewprden. Op blz. 25 legt hij de eerste steen van het nieu we gemeentehuis (blz. 26), een mooi ruim gebouw, dat nu als zodanig geen dienst meer doet. In 1923 was er feest, toen koningin Wilhelm'iiia 25 jaar aan 'de regering was. De kinderen van beide scholen zijn hier bij elkaar (blz. 31). In iditzelfde jaar is de openbare school opgeheven, ze had veel leerlingen verloren aan de in 1910 gebO'UVifde Chr. school met als eerste 'hoofd J. Weeda. Op blz. 49 staat een mooie foto over het koolzaad dorsen omstreeks 1912 op een groot zeil. Veel vrouwen hielpen bij Idit werk, zwaar werk buiten op het land 'in de soms hete zomerzon. Maar als de oogst ervan klaar was, had men een gezellige avond bij de baas, er Vvrerd lekker gegeten en veel gedronken, te veel so'ms. Maar men amuseerde zich. Zoals de kinderen' dat in die tijd deden met hoepel en bal, met bikkelen en knikkeren. Veel is er veran,derd, ook op St. Lau rens. Er zijn oude huizen afgebroken, een nieuwe wijk bijgebouwd. Het Zeeuws costuum is zo goed als verdwe nen. De oude spelen ziet men niet 'meer, wel een voetbalveld. De auto's hebben de oude wagentjes vervangen', ook voor een deel de fietsen en brommers. Op het land wordt anders gewerkt dan driekwart eeuw .geleden, de paarden zijn uitgestorven en door machines ver vangen. Zelfs de oer-conservatief kan het nieuwe niet tegenhoudenVooral voor oude mensen is het jammer, dat er geen bakker, slager, toarbier meer woont, zoals dat vroeger wel -het ge val was. Middelburg. L. van Wallentourg. Dorpsstraat Sint Laurens. Belangrijke winst Intermezzo-dames De Intermezzo-dames hebben de be langrijke uitwedstrijd in Gorinc'hem te gen Meteoor dinsdagavond met 3-0 gewonnen. Het was een belagrijke wed strijd, omdat de spanning in de kop groep van de promotieklasse met nog 3 a 4 wedstrijden te spelen, te snijden is. Intermezzo verdedigde de 'drie pun ten voorsprong, die het op conucrren- ten heeft met succes. De eerste twee sets leverden weinig problemen op. Van veel spanning was geen sprake. De sets werden met 15-9 en' 15-8 ge wonnen. In de 3e set ging het wat moeilijker, toen Meteoor met 8-3 voor kwam te staan. Toch haalde Intermezzo goed op en via 13-13 werd met 16-14 de wed strijd winnend afgesloten. Stand aan kop; Intermezzo 19-47 2 en 3 Tenaco en Volley 18-41. Belangrijk zijn .de wed strijden Volley - Tenaco en Tenaco - Intermezzo die zeer binnenkort ge speeld worden. Intermezzo-heren zwak De heren van Intermezzo hebbert te gen Intermezzo 2 een zwakke indruk achtergelaten. Het werd een gelijk spel, 2-2, dat Intermezzo 1 in de ko'men- de wedstrijden nog parten kan gaan spelen, hoewel een overwinning op Del ta 3 .de promotie zeker kan maken. Intermezzo 2 speelde zaterdag erg gemotiveerd en als eenl ijzersterk ge heel. Het eerste team stelde daar een grotere ervaring en meer aanvalspoten- tieel tegenover maar het zelfvertrou wen was na de nederlaan tegen Data Center/DVO nog niet geheel hersteld. De Ie set won het eerste m-et 15-12. Inter mezzo 2 kwam met dezelfde cijfers op gelijke voet. Toen Intermezzo 1 via 15-7 op 2-1 was gekomen verwachtte iedereen een 3-1 zege maar het pakte anders uit. De Benodigd voor 4 a 5 personen. 500 gram kalfsgehakt. 1 ei, Va theelepel zout, mespunt peper Va kop zacht broodkruim, V4 kop melk, 200 gram champignons, boter, 2 eetlepels bloem, 2 kop bouillon. Mespunt nootmuskaat, 2 theelepeltjes citroensap, mespunt peper. BEREIDING: Kneed gehakt, ei, zout, peper, broodkruim en melk stevig door elkaar en vorm er niet al te grote ballen van. Braad ze in 1 eetlepel boter aan alle kanten mooi goudbruin en gaar. Leg een deksel op de pan om te voorkomen dat ze te bruin branden. Was de champignons en snijd ze in plakjes. Fruit ze in wat boter even aan, niet langer dan een minuutje. Strooi dan de bloem er over, roer er door en giet de warme niet kokende bouillon erbij. Blijf steeds roeren tot een licht gebonden saus is ontstaan. Voeg nootmuskaat, citroensap en peper toe, leg de ballen er in en laat het geheel 5 a 10 min. doorsudderen. Geef er gekookte rijst bij. Groenten naar keuze. aanval van Intermezzo 1 bleek niet in staat de sterke verdediging van 'het tweede op de knieën te krijgen. Met 15-12 haalde Intermezzo 2 de 2-2 eind stand. Meisjes-junioren B kampioen Zonder zelf te spelen zijn de 'meisjes junioren B van Intermezzo kampioen van de tweede klasse juioren geworden. De ploeg is uitgespeeld en het 2e ju niorenteam van Gerard de Lange kan het team van coach Ina Polder niet meer bedreigen. Program:ma vrijdag: 19.00 Data Center - Intermezzo b (m) 20.15 Volley '68 - Intermezzo A (m) Donderdag 20 mslart hield de Oranje vereniging Dirksland haar jaarverga dering. De voorzitter sprak een welkom tot 'de leden die aanwezig w^aren. Jam mer dat er altijd te weinig leden blijk van belangstelling geven voor het wel en wee van hun vereniging. Nadat de agenda afgewerkt was, werden de plannen én het progra^'nma voor de feesten van 30 april en 5 mei bespro ken', wat aller goedkeuring had. Na af loop van de vergadering werd er nog een film vertoond van da aSgelopen feesten, wat altijd een leuk gezicht is. Wij bedanken de heer Hameete voor het beschikbaar stellen van de film en de heer Gielbert voor het draaien. Omdat 'het te laat werd is er maar één film vertoond. Daarna sloot 'de voorzitter met een woord van dank van de leden die er waren voor hun aanwezigheid. Nu nog een vraag van het bestuur van de Oranjevereniging; wüleri zij die mee willen werken met het aanbrengen van de verlichting enz. enz. zich melden bij A. Jelier Voorstraat? Want we kun nen geen feest vieren zonder de hulp van vrijwilligers, bij voorbaat 'dank voor jullie hulp! OOSTERLAND Ds. W. Hage, predikant van de Ger, Gemeente alhier, die de laatste tijd een 'drietal beroepen 'heelt ontvangen en voor twee ervan heeft bedankt, heeft nu ook voor het 'derde, naar de Ger. Gemeente van Ermelo, bedankt Vorige week hield de Chr. Nat. School haar jaarlijkse ouderavond in de aula van de school aan de Nassaustraat. Zo als vanouds was deze zaal weer tot de laatste plaats bezet door belangstellen de ouders. Het optreden van de jeugd groep van „E.M.M." bleek algemeen ge waardeerd te worden. Ook de lezing van 'de heer Prins uit Amersfoort, direk- teur van de zes Protestantse Kinder beschermingsinstellingen, met dia's over de Prot. Chr. Kinderbescherming had aller aandacht. De voorzitter van het schoolbestuur, 'de heer A. L. Bakelaar, liet zingen Gez. 101 vers 1, 2 en 3, las Ps. 111 en ging voor in gebed. Spreker 'heette namens' bestuur en personeel iedereen hartelijk welkom. Het is fijn ieder jaar ouder avond te kunnen houden. Het christe lijk onderwijs is een groot goed, waarin Gods Woord centraal staat. Als we zien' welke lektuur er tegenwoordig op de markt komt, zijn we bevreesd dat er een verke.arde geest kan worden ge kweekt. Dat er een afkeer komt van de heersende normen. En is iedereen zich 'bewust van de belofte bij de doop af gelegd? Laten we ons daarop bezinnen. De school is niet volmaakt. Jezus zegt: Laat de kinderen tot Mij komen en ver hindert ze niet. V/ij moeten' ons op stellen tégen de antichrist. Hierna .geeft spreker de verdere leiding van deze avond in handen van het 'hoofd der school, de heer Gravendeel. De kinderen uit de Ie en 2e klas onder leiding van mevrouw Gravendeel- Flach werkten daarna in vlot tempo een pro.gramma af, bestaande uit vers jes, voordrachten en w^at niet al, dat kennelijk werd gewaardeerd. Het optreden van de jeugdgroep van „E.M.M.", in hun kleurig uniformen, on der leiding van dirigent Zweerus oogst te veel applaus. De voorzitter van 'de m.uziekvereniging, 'de heer C. v. d. Hoek sprak een woord tot de ouders om hen op te wekken hun kinderen naar „iE.M,M," te sturen voor hun muzikale ontwikkeling. De 'heren Smits en De Jonge zijn bereid gevonden één of twee maal per week les te 'geven. De contri butie bedraagt 3,— per maand, waar bij instrument, lesboek en uniform gra tis worden verstrekt. Een! vacature in de oudercommissie werd na schriftelijke stemming aange vuld met mevr. Koppenaal. Na de koffie hield de heer Prins, di- rekteur van de Zes-P-K., de vroegere HEMAVA, een lezing met dia's over de Prot, Kinderbescherming, getiteld „Zul len zij ons een zorg zijn?" „Bij de be schadigde mensen in onze jeugddorpen, gaat het om een specialistische behan deling van kinderen, die (uit welk mi lieu ze ook komen) door 'geestelijke ver waarlozing storingen in hun gedrag op liepen. Er is een klein aantal kinderen met gevolgen; van „hersenbeschadiging", In toenemende mate gaat het echter om kinderen uit de „normale gezinnen", uit de doorsneemilieus van 'middenstand tot intellektueel. Uit gezinnen als 'dat van u De met belangstelling gevolgde le zing ontlokte enkele vragen. 'Voorzitter A. L. Bakelaar eindigde op de 'gebruikelijke wijze 'geslaagde ouder avond. DUIVELAND Op :maandagavond 7 april a.s. hoopt de gemeenteraad van Duiveland in een openbare vergadering bijeen te komen in liet gemeeritehuis te Nieuwerkerk, onder voorzitterschap van 'burgemees ter J. D. de Kam, aanvangende half acht. De agenda bestaat uit 24 punten en bevat o.m.: na opening en behan- .deling: Ingekomen stukken, een aan vraag om garantie voor een geldlening t.b.v. woningbouw te Nieuwerkerk door de heer C. T. A. Maarschalkerwaard te Rhoon. Verder voorstel aankoop igron- den, door de gemeente, te Oosterland, en verkoop van grond te Oosterland voor woningbouw aan Boogerts en Schmidt B.V. en aan Holding Mij. Sib- bel B.V. 'te Nieuwerkerk. Verder ont slagverlening aan .dhr. A. J. Bastiaan- se, als onderwijzer aan de O.L. School te Nieuwerkerk. Vaststelling rechtspo sitie-regelingen; voor het gemeenteper soneel en uitspraak betreffende ont wikkeling recreatie Ouwerkerk en vast stelling verkeersmaatregelen te Ooster land. Credietverleningen: 1. voor uit breiding personeel dienst gemeentewer ken; 2. herstelwerkzaamheden stand plaats woonwagens; 3. Verharding ge deelte Muijeweg te Nieuwerkerk; 4. ver vanging klok aan het gemeentehuis te Nieuwerkerk; 5. extra crediet t.b.v. de Openbare Kleuterschool te Oosterland; 6. Extra crediet t.b.v. de Openbare La gere School te Ouwerkerk; 7. idem voor de Openb. Lagere School te Nieuwer kerk; 8. idem t.b.v. de Openibare La gere School te Sirjansland; 9. verle ning crediet voor de bouw van een vierde lokaal aan de Openbare Lagere School te Oosterland. Vervolgens toomt nog aan de orde de zesde wijziging van de gemeentebegroting 1975, gevolgd door de rondvraag eri sluiting. DIENSTEN HERVORMDE GEMEENTEN OP ZONDAG 6 APRIL THOLEN 9.30 uur ds. C. Evers, Leer broek en 6.30 uur ds. M. v. d. Linden, Dirksland. POORTVLIET 10 en 2.30 uur ds. J. den Hoed, Sliedrecht. SCHERPENISSE 9.30 uur 'ds. A. G. Ha ring en 2.30 uur dhr. Vroegindeweij. ST. MAARTENSDIJK 9.30 en 2.30 uur ds. J. Blom. STAVENISSE 10 en 6 uur ds. J, Bate- laan. Voorschoten. ST, ANNALAND 10 en 6 uur ds, J. Co- ■dée. OUD VOSSEMEER 10 uur ds. J. H. J. .Hoffman, Halsteren en 6.30 uur ds, G, J, Voortman, ST, PHILIPSLAND 9,30 en 2,30 uur ds, H, Harkema. De 37 .kilo wegende heilbot, die don derdagmorgen door schipper P. van Dam van de S,.L, 1 aan de Goereese Visafslag werd aangevoerd, is die mor gen door de fa. Jansen gekocht voor 377,een prijs van 10,19 per kilo. De vangst 'van een: 'heilbot van 'deze omvang is voor onze visserij een bij zonderheid. Heilbot komt voornamelijk voor in meer Noordelijke wateren, maar door de intensieve bevissing krijgt de vis nauwelijks meer een kans tot deze grootte uit te groeien.. De heilbot van dit formaat i.s vooral interessant voor gespecialiseerde vis restaurants die de vis „blokken", en fi leren, waardoor ze goed is voor enkele honderden porties overheerlijk zee- banket. Op de foto wordt de vangst getorst .door (links) Jan Riemens, hoofdvissor- teerder en (rechts) zoon Piet van schip per P. van Dam. DIRKSLAND Er komt waarschijnlijk een speel plaats in de wijk Bioemendaal. De Buurtvereniging „West en Philipshöof- jesweg" heeft daartoe aan het gemeen tebestuur financiële medewerking ge vraagd. De Ver. stelt in haar verzoek voor dat de 'gemeente het materiaal koopt en de Ver. zelf de speelwerktui- gen vervaardigt en de groenstrook aan legt. De raad van Dirksland komt a.s. dinsdagavond bijeen in welke vergade ring het voorstel zal worden behan deld. De Commissie Gemeentewerken blijkt wel voor het voorstel te vindjen. De Commissie vraagt de raad dan ook een crediet van 12500,beschikbaar te stellen voor het aanbrengen van een 'betegeling en een afrastering en de Buurtver. een crediet van 3000,be schikbaar te stellen voor de aanfcoo.p van 'materialen voor de te maken speel- werk'tuigen. Voorts stelt de Com.mis3ie de plaatsing van een aantal banken' voor en ze suggereert ook de Buurtver. toestemming te geven kinderen boven een bepaalde leeftijd (plm. 8 jaar) te weren en een regeling te treffen m.b.t. het bezoek van kinderen uit andere wijken. B. en W. voegen daar het voor stel aan toe bij de speelplaats een' kleine parkeerplaats aan te leggen. Rijkswaterstaat wil de Spijkernisser- brug over de Oude Maas vervangen door eert nieuwe brug. Deze brug zal even ten noorden van de huidige oever verbinding komen te liggen. Voor de opbouw van de nieuwebrug gaat men vier delen van de Moerdijkbrug ge bruiken, die eveneens aan vervanging toe is. De pijlers van de brug zijn zo ver ouderd en verzwakt, dat zij niet meer in staat zijn eventuele ernstige aan varingen te doorstaan. Eert grondmeohanisch onderzoek heeft uitgewezen, dat eveneens de fundering in slechte toestand verkeert. Ook O'm nautische, redenen zal de Spijkernisser- brug vervangen moeten worden. Door de 'groeiende scheepvaart neemt het ri sico van aanvaringen snel toe. In de loop van 1977-1978 zullen de benodigde vier delen van de Moerdijk- brug ter beschikking komen. Zij zullen' meteen naar hun nieuwe plaats 'boven de Oude Maas getransporteerd worden. Daar worden zij op ongeveer 45 meter ten noorden van de 'huidige 'brug aan een gevoegd. Er ontstaat dan een brug met drie ruime rijstroken. Men is van plan een van die stroken te bestemmen als vrije baan voor het openibare bus vervoer. Over 'de situering van 'de op- Het mag niet. Wist u dat parkeren ook niet mag wanneer in de as van de ■weg een witte streep getrokken is en de af stand tussen uw auto en de streep minder is als 3 meter? Het Nationaal Brandpreventie Insti- tuur te Den Haag neemt met vrij .grote zekerheid aan, dat het merendeel van de totale brandschade in de landbouw- en veeteeltsektor te wijten is aan on voorzichtigheid van .de mens. Onder het motto: Voorkomen is be ter dan blussen, raadt het NBPI ieder een aan extra aandacht te. 'besteden aan brandveiligheid in en om de boerde rij. Met meer oplettendheid en voor zichtigheid kan de brandschade aan merkelijk teruggebracht •worden. Brandoorzaken die op het platteland meer voorkomen dan elders, zijn blik seminslag en 'hooibroei. Het is van groot belang de kans op brand zo klein mogelijk te heuden. Hier door werken u, uw huisgenoten eri me dewerkers in een veilige omgeving. Een absolute zekerheid dat er bij u 'geen brand ontstaat is er helaas niet. Vandaar dat hier enkele raadgevin gen volgen, in het geval er toch 'brand bij u uitbreekt: 1. Tracht de beginbrand met de be schikbare blusmiddelen te blussen en laat huisgenoten of buren de brandweer waarschuwen. 2. Brerig huisgenoten, vee en ander© 'dieren in veiligheid, 3. Sluit zo mogelijk hoofdkranen vari gas en elektra af en sluit ramen en .deuren bij het verlaten van de wo ning. 4. Geef de brandweer als 'die ter plaat se is duidelijke aanwijzingen waar u de brand hebt ontdekt. Tot slot nog deze tip: Vraag de inspefcteur van 'Uw verze keringsmaatschappij of .de plaatselijke brandweer om advies bij aanschaf van geschikte 'blustoestellen. en afritten en de 'definitieve indeling van de brug wordt nog overteg gepleegd. Door de bou-w van de nieuwe oever verbinding zal de wegenstructuur in Hoogvliet, Poortugaal en Spijkenisse aangepast moeten worden. De nieuwe brug zal voornamelijk het openbare vervoer en het fokale verkeer tussen de beide steden op de oevers van de Oude Maas dienen. Het 'doorgaande ver keer wil men zoveel mogelijk buiteri de bebouwde kommen van Spijkenisse en Hoogvliet houden. Op dit moment maken per werkdag 'gemiddeld 6000 7000 buspassagiers en 20,000 motorvoer tuigen gebruik van de Spijkenisserbrug,

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1975 | | pagina 9