Ziekenhuis Oirl(sland DeZuid-Molukkeii en Soestdijk Verkeersvraag linnai Oud-wethoudar J. H. Dijkers overleden NCD.I afdJ INTERESSAI^T NIEUWS voor bloemen en planten liefhebbers PREDIKBEURTEN ZEELA^P Medisciie diensten FAMILIEBERICHTE^ Dl Rommelmarkt an Stellendam lLGEMI .EDEN^ BOSLi DIEPVR BAUKN van 55 Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS^ Vrijdag 4 ap^im april 19] Velen geloofden het niet. Dachten dat het een 1-april grap zou zijn. Maar het bleek toch waar te zijn. Dat een groep jonge Molukkers het serieuze plan op gevat hadden onze Koningin te gijzelen. Om daarmede de verwezenlijking te be reiken van hetgeen hun ouders in het verre verleden beloofd is. De terug keer naar hun'land van afkomst: de Molukken. Op tijd werd het plan ontdekt en ver ijdeld. De hoofdofficier van Justitie te Arnhem ziet zich nu voor de droeve taak geplaatst de 10 gearresteerde Mo lukkers te vervolgen op grond van een artikel in het Wetboek van Strafrecht, dat sedert de invoering daarvan in 1886 nog nooit is toegepast. In bijkans 100 jaar is het in ons land nog nooit voorge komen, dat iemand vervolgd moest worden wegens samenspanning tot een aanslag tegen de Koningin. Het moment orn tot gijzeling van de Koningin over te gaan lijkt goed geko zen. Immers juist dezer dagen is minis ter van Doorn van C.R.M, in Indonesië om te trachten de betrekkingen met In donesië te verstevigen. De jongeren hadden geen beter moment kunnen kie zen om de regering onder druk te zetten om tot een aktiever beleid over te gaan. Want daargaat het hun om. Van de aankondiging dat minister Van Doom ook de kwestie van de Zuid-Molukkers ter tafel zal brengen verwachten de Zuid-Molukkers niets. Immers meerdere malen heeft de regering laten blijken, dat zij de Zuid-Molukkers eerder be schouwd als een groep die aanpassings- moeilijkheden heeft, dan als een groep, die zich door de Nederlandse regering bedrogen voelt en terug wil wat hun ook beloofd is naar hun geboorte grond. Wanneer vorig jaar dr. A. Vondeling, de huidige Kamervoorzitter aan het hoofd van een parlementaire delegatie uit Indonesië terugkeert, stelt hij het heel scherp: „een Zuidmolukse repu bliek is volstrekt niet haalbaar!", daar mede een grondige streep halend door elke verwachting en hoop, dat een te rugkeer naar een vrije republiek Zuid- Molukken in de federatie Indonesië nog mogelijk zou zijn. Maar om hun ideaal te betitelen als een droo-m, of mythe, zoals wordt gedaan, gaat ons te ver. Want wat is het geval? Als er nog sprake is van een federa tieve staat Indonesië komen vijfduizend KNIL-militairen met hun gezinnen, in totaal 12000 personen naar ons land. Trouw aan hun eed aan de Koningin weigeren ze toe te treden tot de strijd krachten van de republiek Indonesië. Wanneer in 1950 Indonesië met geweld een einde begint te maken aan de onaf hankelijke republiek der Zuid-Moluk- ken onder leiding van de legendarische dr. Chr. Soumokil laat de Nederlandse regering deze militairen naar ons land komien, met de belofte dat ze binnen' een half jaar als vrije burgers weer naar hun eigen land terug kunnen. De ontwikkeling in Indonesië plaatste de Nederlandse regering echter voor de onmogelijkheid om haar belofte te ho noreren. Immers van de federatieve Staat Indonesië, bestaande uit deelsta ten en republieken is niets terecht ge komen. Integendeel al spoedig werd door Indonesië de resultaten van de Ronde Tafel Conferentie ter zijde ge schoven en een eenheidsstaat opgericht. Waarin voor een vrije republiek der Zuid-Molukken geen plaats meer is. Toch legden de Zuid-Molukkers zich bij deze woordbreuk niet neer. Krachtig agerend tegen het feit, dat de Neder landse regering door zich neer te leggen bij de eenzijdige stichting van de een heidsstaat Indonesië, haar woord tegen over de Zuid-Molukkers breekt, doet zij alle mogelijke pogingen om het wereld geweten wakker te schudden. Een be roep op de Verenigde Naties, het onder druk proberen te zetten van politieke partijen, niets helpt. De slappe houding voortvloeiend uit de na de oorlog de kop opgestoken politiek van de doorbraak, heeft tot gevolg dat de Zuid-Molukkers in de steek gelaten worden en zijn. Dat is de oorzaak vaij de frustraties. Niet dat hun ideaal waarin ze geloven nog niet gerealiseerd is, maar het sim pele feit dat Nederland een aan deze Zuid-Molukkers gegeven woord niet na komt. Niet na wilde komen. Opgevoed in de Christelijke religie hebben begrippen als trouw, eer en eed voor de Zuid-Molukkers grote waarde. Ze dragen de overtuiging in zich om, dat wie iets belooft, dat behoort na te komen, zelfs in het geval dat hij of zij daardoor schade moet lijden. En om dan de houding die uit die overtuiging moet voortvloeien een droom, een mythe te noemen, dat gaat ons te ver. Integen deel, dan hebben wij respect voor een ir. Manusama die bijkans als een een ling in ons land nog durft te spreken over het recht dat de Zuid-Molukkers mogen ontlenen aan een belofte van de Nederlandse regering tot terugkeer naar de republiek Zuid-Molukken. Keuren we daarmede een plan èot gijzeling van onze Koningin goed? Ver re van daar. Het spreekwoord zegt ech ter: „Wie wind zaait, zal storm oogsten". Tijdens de decemberrelletjes in Den Haag waar door Molukkers vernielingen werden aangericht in het Vredespaleis werd al duidelijk, dat ter verwezenlij king van hun verlangens een groep jon geren bereid is om tot het uiterste te gaan. Als voorbeeld stond hun daarbij voor ogen het resultaat dat de Pales tijnse terroristen in de loop der jaren bereikten met hun niets ontziende ge weld. Dat geweld bracht het zover, dat Yasser Arafat, de leider, van deze PLO zelfs met een oyatie in de Verenigde Naties werd ontvangen. Daaruit hebben ze geleerd dat in onze samenleving de kracht van het brute geweld telt. De weg van de revolutie over de de mocratie naar de anarchie is veel kor ter dan we denken! Met verbijstering en ontzetting moeten we nu reeds gade slaan hoe de anarchie in ons land hand over hand toeneemt. Nog maar nauwe lijks hebben wij de Bede om Gods Ze gen uit de Troonrede geschrapt of het ongenoegen Gods gaat zich openbaren, doordat zelfs gijzeUngsplannen van onze Koningin in Zijn Raad worden toege laten. Daarom roepen wij het met alle kracht I uit: „O land, land, land, hoort toch des Heeren Woord". Want onze God is een verterend vuur. Zijn oordeel zal niet dan vreselijk wezen! Vervolg van voorpagina. zou verhuizen. Een ziekenhuis voor plm. 170.000 mensen zou dan ca. 700 bedden kunnen tellen. Er wordt in de nota ook een „minimaal te realiseren project" genoemd t.w. dê stichting van een insti tuut dat voorziet in poliklinische be handeling en diagnostiek voor alle al gemene specialismen, al of niet samen werkend met of beheerd door een zie kenhuis in Rotterdam of het ziekenhuis te Dirksland, dat daartoe de aanvullen de staf zal moeten aantrekken. We hebben dokter den Hengst, direc teur-geneesheer van het van Weel- Bethesda ziekenhuis te Dirksland om enig commentaar gevraagd. Met de ge meentebesturen van de eilanden, de Stichting Eilanden-gemeenschap, de In specteur van Volksgezondheid e.a. is hij van de inhoud van de nota op de hoogte gesteld. Het is de bedoeling dat ook de gemeentebesturen een standpunt hier omtrent in zullen nemen en dat aan de Junior Kamer ter kennis zullen brengen. Dokter den Hengst verklaarde dat het bestuur van het Ziekenhuis nog onwe tend van de Nota is en er derhalve nog geen uitspraak over heeft kunnen doen. Van Flakkeese zijde heeft men in de wording van de nota dan ook geen in breng gehad. Dhr. den Hengst kon dan ook niet meer dan een privé-mening, en dat nog onder alle voorbehoud, prijsge ven. Dat voorbehoud maakt hij vooral ten opzichte van de inhoud van het Natio naal ziekenhuisplan dat van Overheids wege in wording is. Dhr. den Hengst gelooft dat het óf het één of het ander zal worden. Wanneer het ziekenhuis- plan voorziet in de bouw van een zie kenhuis op Voome dan laat dat weinig ruimte aan een ziekenhuis in Dirksland. Dokter den Hengst meent dan ook dat het bestuur bereid zal zijn in Helle- voetsluis een polikliniek te beginnen, een en. ander in overleg met het Minis terie van Volksgezondheid. Daarin zou dan door de specialisten spreekuur ge houden kunnen worden, terwijl er ook accomodatie zou zijn voor het uitvoeren van kleine ingrepen. Voor opnames zou men dan op Dirksland aangewezen zijn. De plannen zijn in bespreking maar ze zijn nog niet concreet. Dr. den Hengst ziet er wel perspectieven in omdat de staf van specialisten dan zou kunnen worden uitgebreid. Hij ziet als mogelijk heid dat er in Hellevoetsluis een poli kliniek komt waarbij het ziekenhuis in Dirksland blijft. De mogelijkheid dat het Dirkslandse ziekenhuis ooit poli kliniek zal worden en dat ^r in Helle voetsluis een groot ziekenhuis zou ko men, laat hij maar liever onbecommen tarieerd. „Over vijf jaar weten we daar over wellicht heel wat meer Dokter den Henigste lijkt overigens vol doende gerust op die toekomst. De Junior Kamer staat te boek als een Kamer van Koophandel voor jonge mensen uit het bedrijfsleven, in leeftijd variërend van 21 tot 40 jaar en onverschillig welk beroep ze uitoefenen. De idee komt uit Ameri ka waar in 1915 de eerste Junior- Kamer werd opgericht. De doelstel ling van de Junior Kamer is haar leden gelegenheid te geven zich door het ontplooien van activiteiten ver der te vormen en te ontwikkelen, door het ter hand nemen van projec ten op lokaal, regionaal of landelijk niveau. De Junior Kamer is slechts adviserend en signalerend en derhal ve niet uitvoerend. SOMMELSDIJK: Gisteravond, donderdag, is na een vrij langdurige ziekte in het rusthuis ;,de Goede Ree", waar hij samen met zijn echtgenote sinds enkele jaren woonde, oud-wethouder J. H. Dijkers overleden. De overledene die met een hoge ouder dom gezegend is geworden, hij werd 86 jaar oud, is een markante figuur ge weest in de Sommelsdijkse gemeen schap, welke hij op tal van posten heeft gediend. Primair was er het raadslidmaatschap en het wethouderschap voor de A.R. Partij. Dhr. Dijkers werd op 6 januari 1928 raadslid en op 17 sept. 1929 wet houder, wat hij is gebleven tot 4 sept. 1962. Ruim 40 jaar is hij voorzitter ge weest van de AR Kiesvereniging. In dec. 1960 nam de heer'fDijkers als 71-jarige afscheid als voorzitter van het bestuur van de Gascentrale Flakkee. Hij was in 1935 lid van de Commissie van beheer geworden, in 1944 werd hij vervolgens tot secretaris benoemd len in 1949 tot voorzitter. Ove rigens dateerde het „gas" verleden! van dhr. Dijkers al uit 1914 toen hij be stuurslid werd van'' de Gasfabriek Mid- delharnis-Sommelsdijk, later opgegaan in de Gascentrale Flakkee. In 1931 was dhr. Dijkers oprichter van de Sommels dijkse Vrijwillige Brandweer. Voorts is dhr. Dijkers in zijn arbeid zaam leven vele jaren lang voorzitter geweest van de Woningbouwver., voor zitter van het Armenbestuur, vice- voorz. van de Stichting Maatschappelijk werk, bestuurslid van de Stichting Ge zinszorg, van het bestuur van de Drinkwaterleiding, het Streekmuseum en nog ettelijke functies meer. Ook op kerkelijk terrein maakte hij zich ver dienstelijk; o.m. was hij jarenlang ouderling in de Ger. Kerk en wasi hij questor van de Classis Brielle van de Geret Kerk. Voor zijn grote verdiensten voor de gemeenschap werd 'dhr. Dijkers t.g.v. zijn 30-jarig raadslidmaatschap in 1957 Koninklijk onderscheiden; met het Rid derschap in de Orde van Oranje Nassau Zelf liep hij niet hoog met zijn capa citeiten; bij zijn 25-jaiiig wethouders- jubileuni, en ook bij latere gelegenheden verklaarde hij waaruit hij steeds de no'dige kracht had geput: „Met Gods hulp heb ik gedaan wat gedaan moest worden". De Koninklijke Maatschappü voor Tuinbouw en Plantkunde te Den Haag heeft aan haar 134 afdelingen verspreid over het gehele land er opnieuw één toegevoegd. In de loop van vorig jaar hebben een deel van de bewoners van dit eiland reeds kennis gei?iaakt met een deel van haar activiteiten. Ze startte hier met de z.g.n. „tuinkeuringen" en zonder zich van enig „kwaad" bewust te zijn wer den een dertigtal bewoners van Oud- dorp en Goeree verrast met een uitno diging een diploma met een daaraan verbonden prijs in ontvangst te komen nemen. Dit gebeurde op een zeer ge slaagde avond met meerdere attracties. U hebt het allen- waarschijnlijk reeds gelezen in dit blad. Met deze gebeurtenis maakte de Maatschappij haar .entree op dit eiland en hierop is voortgebouwd. Op die avond werd het begin gemaakt met de oprichting van een afdeling Goeree- Overflakkee door een voorlopig bestuur, wat deze winter veel voorbereidend werk heeft verricht om zich op 11 april a.s. aan bloemen en planten minnend publiek van dit-eiland dat zich reeds deels als lid van deze afdeling opgaf maar ook aan hen die sympatiserend en interesse in deze materie hebben, voor te stellen. Wat doet nu deze Koninklijke Maat schappij voor bloemen en planten min nend publiek, dat zich reeds met meer dan 32.000 deelnemers bij haar aansloot, doch ook voor diverse belangstellenden op dit terrein? Dit is in het bestek van dit artikel niet mogelijk overzichtelijk weer te geven. Want neem b.v. het door haar uitge geven periodiek GROEI en BLOEI" wat daar alleen al te vinden is aan informa tie op de plm. 600 pagina's verdeeld over 12 maandelijkse uitgaven. Dat is alleen al een boekwerk informatie per jaar. En met één tip hieruit is soms Uw contributie al dubbel en dwars terug. Deze maatschappij brengt de natuur om Uw huis en ook in uw huis door U in een zeer suggestieve cursus de fijne kneepjes van het bloemschikken te le ren. En als U geen tuin om uw huis heeft, dan kunt U leren een miniatuur- tuin op uw balkon aan te leggen en te verzorgen. Kortom ze draagt bij op een zeer positieve wijze tot het ontwikkelen van een ciilturele tak waarin U ontspan ning kunt vinden welke zo broodnodig is als tegenwicht tegen het tempo waarin het tegenwoordige jachtige le ven ons meeneemt. De competitie welke ligt in het op hoger plan brengen van de omgeving van Uw huis geeft een heel andere vol doening, een waarvan U maanden kunt genieten en de volgende zomer weer opnieuw. Als U interesse hebt in deze activitei ten kom dan vrijdagavond 11 april a.s. om 7.30 uur n.ra. naar Konings Pleister plaats aan de Provincialeweg te Goe- dereede. Het voorlopig bestuur heeft daar met medewerking van haar Hoofd bestuur een eerste bijeenkomst georga niseerd voor haar leden doch tevens voor belangstellenden. U wordt daar o.a. geboden een lezing door dhr. B. van Duinen uit Dordrecht met als onder werp- „Hieesters geschikt voor kleine Tuinen". Hierbij komen tevens ter sprake „ontwerpen en onderhoud van kleine tuinen". Dhr. van Duinen werkt' bij deze lezing met levend materiaal. Verder zal dhr. H. van der Valk uit Rot terdam, bij velen uwer bekend, „een demonstratie bloemschikken" geven. De door dhr. van der Valk gemaakte stuk ken worden na afloop onder de belang stellenden verloot. Als het bovenstaande U interesseert en U nog met het probleem zit uw reis naar Goeree te organiseren, overlegt U dit dan vanaf a.s. maandag tot en met donderdag van 19.00 tot 21.00 uur voor Oude Tonge en omgeving met Mevr. de Bergh, tel. (01874) 778, voor Nieuwe- Tonge en omgeving met dhr. W. A. Huizer, tel. (01875) 416 en met Mevr. Visser voor Sommelsdijk en omgeving, tel. (01870) 3003. OUDDORP MORGEN, ZATERDAG, DISTRICTS- E.H.B.O.-WEDSTEIJD In het Ver. gebouw zal morgenmid dag de districts E.H.B.O. wedstrijd 1975 gehouden worden. De winnende ploeg wordt toegelaten tot de landelijke wed strijd in mei a.s. Aan die districtswed strijd wordt door de finalisten uit 14 kringen deelgenomen t.w. door: Ameide - Dordrecht - Giessendam - Lisse - Middelharnis - Stolwijk - Zevenhuizen - Den Haag - Hoek van Holland - Rockanje - Rotterdam het Zuiden - Slikker veer - Strijen - Woerden. Aanvang van de wedstrijd half twee. ZONDAG 6 APRIL MIDDELHARNIS Herv. Kerk 10 uur ds. E. F. Vergunst en 6 uur ds. J. Maasland. Extra kollekte kerkvoog dij. Buitengew. Wijkgem. i.w. 10.30 uur ds. R. E. R. van Buiren Ger. Kerk 10 en 5 uur ds. P. Schravehdeel Chr. Ger. Kerk 9.30 en 6 uur ds. A. V. d. Weerd van Damwoude Ger. Gem. 10 en 6 uur ds. Th. van Stuyvenberg Ger. Kerk (Vrijge maakt) 10 en 3 uur ds. A. P. van Dijk van Tiel. SOMMELSDIJK Herv. Kerk 9 uur ds. J. Maasland en 6 uur ds. E. F. Ver- gunst. Extra kollekte 2e pre,dikants- plaats Rem. Kerk 10 uur jhr. Ir. A. C. D. de Graeff, Den Haag. DIRKSLAND Herv. Kerk 10 uur ds. H. Jongebreur, 2.45 uur ds. C. A. Ko- revaar (aangepaste kerkdienst) en 6 uur ds. H. N. van Hensbergen. Ger. Gem. 10 en 6 uur ds. P. Blok. HERKINGEN Herv. Kerk 10 uur ds. M. van der Linden en' 6 uur ds. A. van de Beek. voorm.. openbare belijdenis des geloofsT Extra kollekte Inwendige Zending Ger. Gem. 10 en 6 uur le zen. MELISSANT'Herv. Kerk diensten in de Geref, Kerk 11 uur ds. A. Cysouw en 6 uur ds. K. Schipper, Dordrecht. Ex tra koUekte vrije zitplaatsen. STELLENDAM Herv. Kerk 9 uur ds. H. N. van Hensbergen in de Ger. Kerk, 10.30 uur ds. H. N. van Hensbergen in de Rank, 4.30 uur ds, J. Smit, Hil versum dn de Ger. Kerk en 6 uur ds. J. Smit in de Rank. Extra kollekte zitplaatsen. GOEDEREEDE Herv. Kerk 9 en 10.45 uur ds. J. den Dikken, Benthuizen en 6.30 uiir ds. J. Blom, St. Maartertsdijk. OUDDORP Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. S. de Jong Ger. Gem. 9.30 en 6.30 uur lezen Doopsgez. Gem. 9.30 uur dhr. Malipaard van Rotterdam- IJsselmonde. NIEUWE TONGE Herv. Kerk 9.30 uur ds. C. van Sliedregt en 6 uur ds. A. Cysouw, voorm. openbare belijdenis des geloofs. Extra kollekte vrije zit plaatsen Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. OUDE TONGE Herv. Kerk 10 uur ds. J. Smit, Hilversum en 6 uur ds. C. van Sliedre'gt. Extra kollekte kerk. Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. STAD AAN 'T HARINGVLIET Herv. Kerk 10 uur dhr. P. Kooyman, Rid derkerk en 6 uur kand. Snijder, Rot terdam. Extra kollekte kerk. DEN BOMMEL Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. H. Talsma. Extra kollekte Studie fonds Ger. Bond Ger. Kerk 10.30 uur ds. G. J. Smink te Stad aan 't Haringvliet en 6 uur ds. F. W. Dil- lingh, Legerpredt. te Bergen op Zoom. OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 9.30 u. ds. Jac. Kooten, IJsselstein en 6 uur ds. C. A. Korevaar, Rotterdam. Extra kollekte kerkvoogdij Ger.. Kerk 9.30 en 3.00 uur ds. A. C. Scherpenis- se te Scheveningen Ger. Gem. 9.30 en 6.30 uur lezen Oud Ger. Gem. 9.45 en 6.15 uur lezen. LANGSTRAAT Herv. Kerk 10 uur kand B. Plaisier, Utrecht en 6 uur kand. B. Plaisier. NIEUWER.KERK Herv. Kerk 10 uur ds. H. V. d. Heuvel Ger. Kerk 10 en 5 uur ds. C. M. v. d. Loo te Sliedrecht Ger. Gema 10 uur lezen en 3 uur ds. W. Hage te Oosterland Geref. Gem. in Ned. 9.45 en 3.30 uur lezen. OOSTERLAND Herv. Kerk 10 uur ds. M. C. van der Meer en 6 uur dhr. M. Allewijn uit Middelburg Ger. Kerk, gezamenlijke idiensteh met de kerk van Nieuwerkerk, in de kerk aldaar Ger. Gem. 10, 2.30 en 6.30 uur ds. W. Hage Oud Ger. Gem. 9.30, 2 en 6 uur ds. A. van der Meer. HERKINGEN 40 jaar getrouwd. De heer C. W. Lokker en Mevr. A. Lokker-Mijs, mo gen vandaag herdenken dat zij 40 jaar geleden in het huwelijk traden. Morgen 5 april hopen de heer A. S. V. d. Velde en mevr. G. v. d. Velde- Guldemeester hetzelfde feit te herden ken. Deze mijnheer gaat thuis eten en parkeert zijn auto voor de ingang van zijn eigen garage. Mag dat? Het antwoord vindt u elders in dit blad. Van zaterdag 5 april tot maandag 7 april 1975. ARTSEN Middelharnis - Sommelsdijk: Van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter Dogterom, tel. 2121. Dokter Dogterom is woensdag a.s. van 12.00 tot 24.00 uur afwezig. Dirksland - Herkingen - Melissant: Van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maandagmorgen 9.00 uur heeft dienst dokter Boot, Dirksland, tel. 1227. Stellendam - Goedereede: Van zaterdagmiddag 12.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter Bulthuis, tel. (01879) 1367. Nieuwe Tonge - Oude Tonge: Van zaterdagmorgen 8.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter Westra, tel. (01874) 259. Stad aan 't Haringvliet - Den Bommel - Ooltgensplaat: Van zaterdagmorgen 12.00 uur tot maandagmorgen 9.00 uur heeft dienst dokter G. J. Buth, tel. (01871) 306. APOTHEEK „MENHEERSE" Openingstijden: Op werkdagen van 8.30 - 12.30 en van 13.00 - 18.00 uur, op zater dagen van 17.00 tot 18.00 uur; zondag 11.30 - 12.00 uur en 17.00 tot 18.00 uur. Apotheker: J. Slager, telef. (01870) 3997. TANDARTSEN Uitsluitend voor spoedgevallen, tand arts Wolthers, Tel. (01878) 1660 (van 11 tot 11.30 uur). DIERENARTSEN Dierist heeft dokter Tjebbes, tel. 2966. WIJKVERPLEEGSTERS Ouddorp - Goedereede - Stellendam: Dienst heeft Zr. Termaaten, telefoon (01879) 1702. Dirksland - Herkingen - Melissant: Van vrijdagavond 6 uur tot maandag morgen 8 uur heeft dienst Zr. v. d. Niéuwendijk, tel. 2883. Nieuwe Tonge - Oude Tonge: Van vrijdagmiddag 12 uur tot maan dagmorgen 8 uur heeft dienst Zr. v. Wijk, Oude Tonge, tel. (01874) 289 b.g.g. (01877) 1707. Achthuizen - Den Bommel - Stad aan 't Haringvliet - Wit-Gele Kruis: Dienst heeft Zr. Anna, tel. (01873) 577. OUDDORP Geref. Gem. Dinsdagavond 7.30 uur hoopt voor de Ger. Gem. voor te gaan ds. J. van Vliet van Aagtekerke. STAD AAN 'T HARINGVLIET Bejaardengymnastiek. A.s. maandag middag 7 maart wordt er gymnastiekles gegeven voor bejaarden in „Het Tref punt" van half vier tot 4 uur. Kosten 0,25 p.p. OOLTGENSPLAAT Jaarvergadering „Martha" en „Eben-Haëzer". Woensdag 9 april a.s. zullen de Zen- dingskrans „Martha" en de Jeugdvere niging „Eben-Haëzer" hun jaarvergade ring houden in het Kerkgebouw der Geref. Gemeente. Aanvang 7.30 uur. Naast de gebruikelijke verslagen zul len enkele gedichten worden voorge dragen door de leden. Een referaat door Evangelist J. W. N. van Dooyeweert te Tilburg is een der hoofdpunten van deze avond. Hij zal vertellen over zijn werk onder de rand- en buiten-kerkelij- ken. Op deze jaarvergadering is een ieder van harte welkom. Vertrek bus naar de Doelen. De bus naar de Zangkorenmanifestatie op dinsdag 8 april a.s., georganiseerd door dé afdeling Rotterdam van de Kon. Bond van Chr. Zang- en Oratpriumver- enigingen in de Doelen te Rotterdam vertrekt 's avonds te 6.30 uur vanaf de bushalte aan het Weespad. Aan deze avond werken een aantal Flakkeese koren mee. De programma's (tevens bewijs van toegang) zijn totaal uitver kocht. Oud-inwoner overleden. Donderdag 3 aprü is in zijn woning Zuidendijk 220 te Dordrecht vrij plotseling overleden, dhr. Daniël Neels Jz., echtgenoot van mevr. M. van der Wende. Hij bereikte de leeftijd van ruim 72 jaar. De Familie Neels vestigde zich na de evacuatie in 1944 te Dordrecht (Dubbeldam) en kwam na de oorlog niet meer naar Ooltgensplaat terug. De begrafenis zal maandag a.s. aldaar plaats hebben. Heden nam de Heere van lej en dood, tot onze diepe droeftJ na een zeer smartelijk, dochj duldig gedragen lijden, uit midden weg, mijn geliefde vtoj onze zorgzame moeder, behinj groot- en overgrootmoeder, jl ter, behuwdzuster en tante MARIA VAN NIETJWAAll echtgenote van Teunis KrceiJ in de ouderdom van 79 jaar en 4 maanden. Ps. 23 (ber.i| De Heere sterke ons in dit zo smartelijk verlies. Ons van uw deelneaij overtuigd houdend, Oude Tonge: T. Kreeft Nieuwe Tonge: W. Noteboom-Kreeft 1 J. J. Noteboom Oude Tonge: H. A. Kreeft C. C. Kreeft-Goeman Hellevoetsluis: G. Brinks-Kreeft H. Brinks klein- en achterkleinkinderen Oude Tonge, 4 april 1975. Bemhardstraat 31 a Gelegenheid tot condoleren allej zaterdag van 3-5 en van 7-9 uil in het bejaardencentrum, Benf hardstraat 27. Geen bloemen De begrafenis zal D.V. plaats heb-l ben op dinsdag 8 april des naiii| 2 uur op de algem. begraafplaatf te Oude Tonge. ten is tot on ht van ons n zorgzame der en oona, I echtgenoot ae leeftijd val Dordrecht:! Met diepe droefheid geven kennis, dat van ons is heengegaEj onze geliefde oma MARIA VAN NIEUWAAL echtgenote van Teunis Kreeft in de ouderdom van 79 jaar en 4 maanden. Haar leven was een stil dienen wat wij nooit zullen vergeten. Nieuwe Tonge: Janna en Leen Teun en Adrie Piet en Hilda Hugo en Lenie Ria en Wim Willy Japie Kenya: Robert en Bibi Hellevoetsluis: Marjan Oude Tonge, april 1975. Heden overleed mijn geliefde broeder TEUNIS CORNELIS MASTENBROEK echtgenoot van K. C. Mierop in de ouderdom van 79 jaar en 9 maanden. Wed. C. Pikaart-Mastenbroek Ouddorp, 28 maart 1975. Oosterweg 16 Tot onze diepe droefheid is na een langdurig geduldig gedragen lijden van ons heengegaan mijn innig geliefde man, zorgzame va der, behuwd-, grootvader, zoon, broeder, zwager en oom BASTIAAN JACOBUS DUPREE echtgenoot van Maartje HoUeraan in de leeftijd van ruim 55 jaar. Stad aan 't Haringvliet: M. Dupree-HoUeman J. C. Dupree A. L. Dupree-Buth Mar ja P. Dupree 'J. de Groen Stad aan 't Haringvliet, 4 aprü 1975. Nieuwstraat 58 Gelegenheid tot condoleren: van 3 tot 5 en van 7 tot 9 uur. De begrafenis is bepaald op D.V- dinsdag 8 april a.s. des nam. 2 uur op de algemene begraafplaats te Stad aan 't Haringvliet vanuit het Verenigingsgebouw Voorstraat 33. Ten bate van het restauratiefonds van de Ned. Herv. Kerk wordt in W' Ver. gebouw „de Rank" een rommel markt gehouden; vanavond vanaf en ook morgenmiddag en -avond g^ opend. Er zijn deze rommelmarkt enonn veel spullen verzameld, die veelal voo een krats zijn „afgeprijsd". Er zijn o.iH' j rooktafels, rookstellen, wandversierui' gen, schilderijen, porceleinen figuurtje». schilderijen, petroleumstellen, stoelen,^ boeken, handwerk-kleden, vazen, g»' zen, klokken enz. enz. Botterdam: apelle a. d. Dordrecht! G^ [)rdrecht, 3 ap Zuidendijk 22 overledene het Befaja-| einl. Gele| f aldaar zater teraardebesl april a.s. op[ kssauweg, or" ^rtrek vanaf woensdag 9| de cantine lOENDA: Openi Notulf Versll en sel Uitrei Rondi Sluiti Stukken vanal tesse. Oude StT 100 gran 100 grati 1 blik l 1 pot B 4 kg G' 12 PER ITELEFOON E

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1975 | | pagina 2