tevrs Euro-diseount Oude-Tonge wil koopavond voor invaliden Zal liet DIrkslandse ziekenliuis de ziekenhuis-nood op Voorne-Putten kunnen lenigen? fl II -•' '-''m luidige ha ja Vrijdag 4 april 1975 No. 4376 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per weekdinsdag- en vrijdagavond IliJk. at ie Voorlichting en service woren bij de consument gebracht ster^ming zat er heel goed in tJien woensdagmiddag de 5e Expo (^Oude-Tonge door burg. W. M. |d. Harst van Oostflakkee ge- fend werd. Geen wonder ook want jja, V. d. Harst stak ieder die jaar maar behoefte aan had een liart onder de riem in zijn ope- nüigswoord dat geladen was met waardering voor wat de exposan ten te bieden hebben. Het zijn er 39 die samen zorgen voor een show die er zijn mag, dubbel zo groot als op de eerste Expo in 1970 en dat was voor de organisator, dhr. P. Brinkman, naar eigen verkla ring, de vervulling van een droom! VOOB MOOIEBE bioemstukjes Fa. KORTEWEG Zandpad MiddeUmmis BEZOEKT ONZE Automobieien-vericoophai OOK OP VRIJDAGAVOND GARAGE KNöPS [f LANGEWEG 113 iVIIDDELHARNIS TEL. 01870 - 2043 Raad Diriisland wordt ruim een miljoen gevraagd voor scholenbouw in Hericingen JAC. KRAiVIER Jongetje van 3 gestiict in stuiije luchtballon T A P SJ T met garantie. Alleen de goede bekende merken. óN mc IN m C HTiH^^ iSommelsdijk Flakkeese koren zingen in „De Doelen" te Rotterdam De directeur van Euro-Discount te Oude Tonge heeft aan het ge- nleentebestuur van Oostflakkee het verzoek gericht een speciale koop-avond voor invaliden in te mogen stellen, zodat deze bevol kingsgroep op die voor hen gere serveerde avond ongestoord inko pen kan doen. -k „Dirksland''^ is bereid om in Heiie- voetsluls polikliniek te stichten Bio-chemicus aan hoofd van twee laboratoria Zangavond te Oude Tonge Mrs. DEN HOLLANDER ADVOKATEN B.V. vraagt voor zo spoedig mogelijke indiensttreding een ERVAREN SEKRETARESSE Postbus 50, Middelharnis, tel. (01870) 34 22 OPTOMETRIST „OOGMETING KOMINKLUK eOEDOEKIU» CONTACTLENZEN" ziekenfondsleverancier aan alle ziekenfondsen westdijk 34 - middelharnis - tel. 01870 - 2075 ^aarti I POSTBOX 8 - MIDDELHAKNIS ^EedacÜe en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommeilsdyk ,j (01870) 2629 Na 5.30 uur (01870) 3392 Giro 167930 ABONNEMENTSPRIJS 6.59 PER KWARTAAl. AnVERTENTIEPBIJS 25 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. ider- lod. boru (uidenl Ik- of I jlprijs 1954 Ixpo Oude-Tonge nu een volwassen expositie Ioor de opening samengekomen in cantine van de sporthal, waarin Expo gehouden wondt, werden de osanten en de genodigden door dhr. akman hartelijk verwelkomd omdat het mede zijn die dei Expo tot een ■ds groter evenement maken. Burg. V. d. Harst evenwel vermoedde bij de exposanten, die kosten noch moeite spa ren om hun stands optimaal in te rich ten, de aanwezigheid van een zesde zintuig dat h^n' in staat stelt de koop kracht op te speuren. Hij complimen teerde de standhouders met iiet feit dat ze via de Expo service, dienstverle ning en voorlichting geven, factoren die bij het publiek moeten worden ge bracht in tegenstelling tot de mening van planologen aldus dhr. v. d. Harst die de ontwikkelingen planologisch in de hand willen houden en merien dat het publiek voorlichting en service maar ver moet halen. „In Koterdam vindt men weliswaar een keur van winkels en artikelen maar er is een pro ces aan de gang waarin de Randstede lingen naar de eilanden komen en dat ||»en' ze zeker niet met de ogen dicht... t*loofde dhr. v. d. Harst; „ze weten st dat hier een publiek woont dat van fiar+en weet!" Minder tevreden, maar zeker niet on- ielukkig, was dhr. v. d. Harst met de eperkte groei van de eiland bevol- Bloemen voor de beide exposanten die al 5 jaar van de partij zijn. kin-g. In 1950 telde Goeree-Overflak- kee ca. 34000 inwoners, inmiddels ge stegen tot 38000, wat neerkomt op een groei van IZVo terwijl de Nederlandse bevolking in diezelfde periode met SSVo gestegen is. „Dat betekent niet dat we hier achter zijn gebleven maar dat we een 'harmonieuze ontwikkeling bele ven" stelde dhr. v. d. Harst vast. Graag verklaarde hij tenslotte de Ex po voor geopend in de hoop dat er nog vele zullen volgen' waarvan, ook in de wijdere omgeving, een steeds grotere faam uit zal gaan. „Aan alle voorwaar den voor het welslagen van ook deze Expo is zeker voldaan!" stelde de bur gemeester vast en dat betekende het sein de stands te gaan bemannen in af wachting van het publiek dat met vele duizenden verwacht wordt. Bloemen waren er voor mevr. v. d. Harst en mevr. Brinkman en de standhouders V. Vliet en Overbeeke eii dhr. Tunsi die op alle Expo's vertegenwoordigd zijn geweest. Een enveloppe met Inhoud werd door Tentoonstellingscentrale 't Eiland beschikbaar gesteld aan de pas opgerichte ruiterver. Epona die ook met een stand is vertegenwoordigd. De Expo is tot en met zaterdagavond geopend. piJ een van de stands, die van de Rijkspolitie, lieten deze twee lieve meisjes (een van de specialiteiten van de Fa. pen Hertog Co.) zich in de boot nemen. Het hoofdartikel vindt u ditmaal aan de binnenzijde van dit blad, Ic kolom. rüps^ wachte" vil, K3" rouwe"' ;st-Ber- 3l laten De 'gemeenteraad van Dirksland zal in zijn vergadering van a.s. dinsdagavond 'gevraagd worden een belangrijke stap te zetten op weg naar de realisering van de bouw van de nieuwe „geïnte greerde kleuter- en lagere school" te Herkingen, nadat in juni 1973 al werd besloten aan de totstandkorning van de ze nieuwe school medewerking te ver lenen. Nu wordt de raad een crediet van ruim een miljoen gulden gevraagd. De kosten voor het kleuteronderwijs worden geraamd op 726.961,als volgt gespecificeerd: 28158,'grond- kosten, 678803,— bouwkosten en Zandpad 86 - Middelharnis Tel. (01870) 26 70 MEHSSANT De ruim 3 jarige Simon het Jonk uit Melissant, enig kind van de Fam. C. het Jonk-Kievit is zondagmiddag kort na half zes overleden nadat hij een deel van een luchtballon in z'n luchtpijp en de longen had gekregen. De ballon had het ventje eerder op de dag van een tante gekregen. De Fam. het Jonk was zondagmiddag bij de Fam. L. Goedege- buur op bezoek, waar de kleine Simon met de beide kinderen van de fam. Goedegebuur speelde. Tijdens zijn spel heeft hij een stukje van de ballon naar binnen gekregen. Hij heeft dat nog zelf tegen zijn vader gezegd. Terwijl men zelf nog trachtte het stukje te verwij deren werd dokter Huisman gealar meerd, maar ook hij slaagde daar niet in. In de gewaarschuwde ambulance werd door dokter Baardsma nog beade ming toegepast, maar bij aankomst in het ziekenhuis was de kleine al over leden. Met een diepe ontroering heeft Me lissant zondagavond van dit droeve ge beuren kennis genomen en het mede leven met de diep getroffen ouders is dan ook zeer groot. Dhr. het Jonk is bij velen op Flakkee bekend i.v.m. zijn dirigentschap over een aantal zangko ren. Ook is hij orgelleraar en organist. Het slachtoffertje is gistermiddag be graven. OOSTDUE 83 - 61 In de Rotterdamse „Doelen" wordt a.s. maandag 7 en dinsdag 8 april een grote Zangkoor-manifestatie gehouden. Dinsdagavond zullen daar ook een aan tal Flakkeese koren aan deelnemen. Er zingen op beide avonden meer dan 1700 zangers, die lid zijn van 36 koren die aangesloten zijn bij de Koninklijke Bond van Zang- en Oratoriumverenigingen. Per avond zullen ca. 850 zangers deel nemen, in zanggroepen die in grootte variëren van 35 tot 200 zangers. Dins dagavond zullen Y groepen optreden. Onder hen zijn de volgende zangkoren van Flakkee: Het Chr. Gem. Koor „Soli Deo Gloria" te Stad aan 't Haringvliet; het Chr. Gem. Koor „Soli Deo Gloria" uit Stel- lendam; het Chr. Gem. Koor „Jubilate" uit Ooltgensplaat, allen onder leiding van dir. C. C. v. d. Heuvel en het Gem. Koor „Com nu met Sang" uit Oude- Tonge, onder leiding van dhr. A. L. van 't Geloof. OUDDORP Oud papier. De muziekvereniging en drumband uit Ouddorp hopen a.s. za terdag weer het oude papier op te'ha len. Wilt U het a.u.b. aan de openbare weg klaar zetten, ook oude lorren wil len wij graag voor u meenemen. Bij voorbaat onze hartelijke dank voor uw welwillende medewerking. Er zijn enkele prijzen van de verlo ting nog niet afgehaald Ie prijs Sprei no. 806, 2e prijs sprei no, 987 en 3e prijs kussen no. 961 afhalen bij C. Voogd, Oudêlandseweg 76 te Ouddorp. 20.000,inrichtingskosten. De kosten voor het lager onderwijs worden ge raamd, op 388.300,als volgt gespe cificeerd: 40982,igrondkosten, 317318,— bouwkosten en 30.000,— in richtingskosten. De onderwijs-uitkering door het Rijk wordt per jaar geraamd op 128.200, terwijl de jaarlijkse lasten, op basis van een percentagererite van 9"/o, bio' een afschrijving in 50 jaar op 101741, worden geraamd, waaruit gelezen mag worden dat er financieel -gezien 'geen 'bezwaren kunnen zijn. Directeur Kastelein verklaart in zijn verzoek dat het hem bekend is dat een dergelijke koopavond door de -gehan dicapten bijzonder op prijs zal worden gesteld. Zijn bedrijf heeft de bereid heid tot het organiseren daarvan en biedt ook de mogelijkheid, een brede ingang en brede paden, via welke ge makkelijk met invalidewagens gereden kan worden. Het bedrijf is ook bereid een oplossing te vinden voor evt. ver voer van een invalide van huis naar het bedrijf en omgekeerd en zal de bezoekers ook behulpzaam zijn bij het doen van de inkopen. De toestemming wordt gevraagd voor de laatste 'donderdag van elke maand, 's avonds van 7 tot 9 uur. Voorne-Putten schreeuwt om een eigen ziekenhuis! Kort en goed is dat de intentie van^de „discussienota polikli nische voorzieningen Voorne-Putten" die door de Junior-Kamer v. d. eiland is samengesteld. In de nota worden de aspecten die tot een urgente behoefte leiden met name genoemd; mede door de opvang van steeds meer stedelingen door een groei-gemeente als Hellevoet- sluis groeit het bevolkingstal van het eiland bijzonder sterk, nieuwe bedrijven worden er gesticht, er komen steeds meer recreanten, en dat alles terwijl de bereikbaarheid van de Rotterdamse ziekenhuizen, waarop men is georiën teerd, tengevolge van o.a. de aanwezig heid van de Spijkenissebrug alles te wensen overlaat. Een cynisch grapje zegt dan ook dat zij die acute zieken huishulp behoeven, b.v. na een on geval alleen buiten de spitsuren een DIRKSLAND - MIDDELHARNIS Als hoofd van de laboratoria van Hemesseroord en Het Van Weel-Be- thesda Ziekenhuis is aangesteld Dr. P. J. Helmsing, biochemicus. De heer Helmsing is thans nog werk zaam als wetenschappelijk medewerker aan het genetisch laboratorium te Nij megen. Hij heeft zijn studie organische chemie-biochemie en micro-biologie ge volgd aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, waar hij in 1966 afstudeerde. In 1969 is hij gepromoveerd tot Doc tor in de chemie te Nijmegen. Van zijn hand zijn diverse publicaties verschenen. Zijn taak zal bestaan uit het leiden van het gecombineerde en samenwer kende laboratorium-complex van Het Van Weel-Bethesda Ziekenhuis en „Hemesseroord", waarin tevens in sa menwerking met de huisartsen een huisartsen-laboratorium-faciliteit wordt ondergebracht. Hiermede verband houdende zal dan ook een thrombose-dienst ingesteld worden. Ook kan research ter hand worden genomen. Door een goede taakverdeling zullen hiermede de efficiency van het.labora- toriumwerk verhoogd worden en onno dige dubbele inversteringen worden voorkomen. kans hebben t^dig een ziekenhuis te bereiken Een van de getrokken conclusies is dat het op Voorne-Putten te stichten ziekenhuis centraal moet komen (ge dacht wordt aan Hellevoetsluis) en dat „gezien het functioneren van het van Weel-Bethesda ziekenhuis te Dirksland, dit ziekenhuis de meest aangewezen in stelling binnen de regio is, om tot con cretisering van de plannen te komen". De nota gaat er van uit dat het zie kenhuis te Dirksland momenteel over te weinig bedden beschikt om aan de be hoefte op Goeree-Overflakkee te vol doen, reden waarom bij de inventarisa tie in de nota de bevolking van de ge meenten Goedereede, Dirksland en Middelharnis is geteld als mogelijk po tentieel voor het te Hellevoetsluis te stichten ziekenhuis. Men komt dan op een totaal van 132.730 zielen. Spijkenis- se en Oost-Flakkee, die, de een volledig en Oostflakkee ten dele op Rotterdam zijn georiënteerd zijn daarin buiten be schouwing gelaten. In deze regio, Voor ne-Putten, Rozenburg en Goeree func tioneert alleen het ziekenhuis te Dirks land met 125 bedden terwijl er, gere kend naar 4 bedden per 1000 inwoners, 378 bedden zouden moeten zijn, een te kort derhalve van 253 bedden. In 1980- 1981 het jaar waarin de plannen pas zouden kunnen zijn gerealiseerd, zal het bevolkingstal van het betreffende ge bied tot 170.875 gestegen zijn wat de behoefte aan nog meer ziekenhuisbed den impliceert. In de nota wordt als ideale situatie aangemerkt dat een ouder ziekenhuis uit het „overbedde" Rotterdam zou ver dwijnen en met staf naar Hellevoetsluis Vervolg op pag. 2, Op D.V. vrijdag 18 april hoopt de Kring van Chr. Zangverenigingen op Goeree-Overflakkee weer haar tradi tionele jaarlijkse kontaktavond te hou den in de Ned. Herv. Kerk te Oude- Tonge. Een 5-tal koren zullen zich laten horen. We vestigen er uw aandacht op, dat deze ook toegankelijk is voor allen ,die de Chr. Koorzang een warm hart toedragen. De aanvang is bepaald op 20.00 uur. Voor meerdere gegevens ver wijzen we u naar de raambiljetten, die in ieder dorp zullen worden opgehan gen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1975 | | pagina 1