r laad Goedereede node iccoord met tariefsver- loging voor 't zwembad Leerlingen maakten een maquette van nieuwbouw Teelinisciie Sciieol te Middelliarnis EXPO Oude Tonge j Ernst en plezier op Jaarvergadering Nieuwe-Tonge van Veilig Verkeer Ndl. M jaargang Dinsdag 25 maart 1975 No. 4374 "iti ld CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per weekdinsdag- en vrijdagavond 75 12 T L60 11 MS Geen uitbreiding van horeca-stop in centrum van Ouddorp iVlededeiing Geref. Gemeenten Part. Synode Z.W. vergadert te Middelharnis 2 t/m 5 april a.«. Boum» l^e sporthal Iniastraat Oude Tonge. EEN VOORJAARSBEURS VOOR JONG EN OUD, VOOR HET GEHELE GEZIN! PREDIKBEURTEN N.C.V.B. Dirksiand Paasnachtviering CoSiecte t.b.v. de Nederlandse Hart stichting onder het motto Geef leef dat doet uw hart eer aan. Klein zwart hondje gevonden Ouderling H. A. Bom overleden geen koopavond. IVlodehuis Buysse Paasontmoetingsdag voor jongeren vanaf 14/15 jaar tS laart POSTBOX 8 - MIDDE2.HAKNIS fidactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdijk .1. (01870) 26 29 Na 5.30 uur (01870) 33 92 Giro 167930 i ABONNEMENTSPRIJS 6,55 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 25 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. Lals door B. en VV. voorgesteld, heeft Idonderdagavond de gemeenteraad loten de tarieven voor het gebruik I het gemeentelijli zwembad te ver- |en. De raad onderschreef de nood- daartoe nu het waarschijniyk is Ihet exploitatietekort dit jaar royaal p.OOO,— zal bedragen. ie P.v.d.A. fractie probeerde tever- :s steun voor haar voorstel te vin- Het ging dhr. Reus n.l. te ver dat abonnementen met 25''h verhoogd ;den worden, terwijl de couponboek- f^ en de entreekaartjes op hetzelfde bedrag gehandhaafd zouden blijven. ,,De meest kwetsbare groep wordt nu het zwaarst aangeslagen", constateerde dhr. Reus afwijzend. Het voorstel bleek de raad nogal wat spraakwater te geven, waarbij dhr. Kr. Grinwis (S.G.P.) zich niet onbetuigd Uét. Hij nam stelling tegen het voome- Rien de bijdrage van de leerlingen voor m, schoolzwemmen te laten vervallen; 'ige kosten zijn hoog en het tekort is lOt; als men de lusten wil laat men ook de lasten willen dragen", vond Grinwis. „Bedroevend". 'hr. T. van Dam (S.G.P.) vond het irstel van B. en W. ook „bedroevend", verklaarde zich voorstander van trendmatige verhoging van alle ta rieven met ca. 10"/o per jaar. Ook wilde dhr. van Dam een dragelijker exploi tatierekening zien te bereiken door de kosten te drukken, waarbij hij o.m. d^cht aan het koppelen van opening- ij sluiting van het bad aan het klimaat. „Het bad hoeft (nog) niet open als er eeuwbuien in de lucht hangen", ver- idelijkte dhr. v. Dam. Ook vroeg hij zich at of de hulparbeider nu wel nood zakelijk is en hij suggereerde de ver koop van kaartjes te koppelen aan de f^rhuur van de toko. Al met al veron- rorstelde dhr. van Dam een bespSring van 25 a 30 duizend gulden te kunnen bereiken. Dhr. Bruggeman (V.V.D.) geloofde op zijn beurt dat de kosten erg hoog zullen blijven, waarom het hem beter leek het bad te overdekken waardoor er aan zienlijk meer gebruik van zou kunnen worden gemaakt. Korting. [Burg. V. Velzen wees er in zijn beant- oording op dat bij tijdige afname van abonnementen een korting van lOVo |ordt gegeven, waarmee abonnement- |ouders hun voordeel kunnen doen. De rijstelling van een bijdrage voor het «hoolzwernmen is aldus de voorz. verwogen om administratieve redenen. „We hebben aldus de voorz. tot dhr. Dam al aan alle kanten naar kos tenverlagingen gezocht maar het is ons nooit gelukt die te bereiken. Het over dekken van het bad, zoals door dhr. Bruggeman gesuggereerd, komt niet in aanmerking vanwege de hoge kosten daarvan, terwijl het bad ook niet meer dan een instructiebad is. „We zullen, hoe dan ook nooit tot een sluitende be groting komen, omdat het aantal kinde ren daarvoor gewoon te klein is", ver klaarde de voorz. Hij voelde ook weinig voor een verhoging met 10»/o, zoals door dhr. van Dam voorgesteld; „Vve komen dan boven het landelijk gemiddelde", Dêzag de voorzitter, waarop dhr. v. Dam prompt antwoordde: „dat komt u ook met het exploitatie-tekort!" Er werd gestemd over het voorstel van dhr. v. Dam, dat de steun van de P-v.d.A.-fractie kreeg, maar het voor stel strandde met 4-9 stemmen. Het voorstel van B. en W. haalde het daar op met 10 - 3, tegenstemmers waren mevr, Grmwis-Blok, dhr. Reus en dhr. van Dam. Horeca-stop. In de vorige vergadering werd beslo pen dat zich in de Ring te Ouddorp geen nieuwe horeca-bedrijven meer mogen vestigen. Toen had dhr. T. van Dam een voorstel in petto om dat verbod ook te laten gelden voor de Weststraat, Molen- blok en andere wegen direct rond de Ring, maar hij diende dat voorstel niet in, op verzoek van weth. Visser i.v.m. de wenselijkheid daarover fractieberaad te kunnen voeren. Thans deelde de voorzitter mee dat van het college van B. en W. geen ver dere voorstellen te verwachten zijn en dat speet dhr. v. Dam bijzonder. Hij meende dat de door B. en W. voor de Ring gehanteerde motieven (de gewens te rust en het behouden van de karak teristieke omgeving) ook voor de door hem genoemde straten gelden. Daarbij liet dhr. van Dam ook het concurrentie- element gelden: „de een zal aantrekke lijker willen worden dan de ander en er zullen allerlei zeden-bedervende attrac ties aangetrokken worden", voorzag dhr. van Dam. „Bij ons moet het handhaven van de rust voorop staan en niet de mogelijk heid dat iemand minder voor z'n pand ontvangt wanneer er geen horeca-be- drijf in gevestigd mag worden", beoor deelde dhr. van Dam. Burg. van Velzen huldigde een andere visie dan dhr, van Dam: „Wanneer er teveel bedrijven komen zullen ze niet ontaarden maar zal de lust tot vestiging ze wel vergaan", meende de voorzitter; „we hebben dat gene gedaan dat we maximaal konden doen en we kunnen niet teveel treden in wat de wetgever in de Drank- en hore- cawet bedoeld heeft en we mogen geen overmatig gebruik van onze bevoegd heden maken" gaf de voorz. te kennen. Dhr. van Dam voelde er niet voor zijn voorstel alsnog in te dienen omdat dui delijk werd dat dat geen kans van sla gen zou hebben. Hij liet het dan ook bij een spijtbetuiging. voor de cliënten in Stellendam en Goedereede. In plaats van maandag 31 maart wordt U d.v. vrijdag 28 maart door ons bezocht. Onze verkoper is dan tevens be voorraad met vers geslachte haantjes, kippehaasjes en kuiken- poten en ijsspecialiteiten voor de Paasdagen! Beleefd aanbevelend, Fa. den HERTOG Co. De Part. Synode Z.W. der Ger. Ge meenten hoopt op idonderdag 10 april a.s. te vergaderen' in het kerkgebouw van de Ger. Gemeente te Middelhar nis aan de Chr. de Vrieslaan. De P.S. Zuid-West omvat de Classes Dordrecht, Middelharnis en Ridderkerk. Aan de vooravond van de Synode wordt in hetzelfde kerkgebouw een bidstond gehouden, waarin hoopt voor te gaan de praeses van de vorige Sy node, ds. A. Vergunst van Veen. Aan vang 7.30 uur. Aanvang van de Sy node donderdagmorgen om 10 uur. STAD AAN 'T HARINGVLIET Huisvuil. A.s. donderdag zal het huisvuil niet zoals gebruikelijk 's mid dags, maar 's morgens worden opge haald. e mening ■e uitbrei- e hierdoor lat voerei; n voor ies - ■an niede- aeréén idt. /ooi "- tj, X T VRIJDAG 28 MAART (Goede Vrijdag) MIDDELHARNIS Herv. Kerk 7.30 uur ds. E. F. Vergunst Buitengew. Wijkgem. (i.v/.) 19.30 uur ds. R. E. R. van Buiren. Heilig Avondmaal. Za terdag 29 maart Stille zaterdag 22.00 uur Paasnachtviering. Zanggroep. Chr. Ger. Kerk 4 uur ds. Tanis van Sliedrecht Ger. Gem. 7.30 uur ds. Th. van Stuyvenberg Gèref. Kerk 7.30 uur ds. P. Schravendeel. SOMMELSDIJK Herv. Kerk 7.30 uur ds. A. van de Beek Rem. Kerk 19.00 uur da. T. Elders-Mayer. Avond maalsdienst. DIRKSLAND Herv. Kerk 7.30 uur ds. H. N. van Hensbergen. Bediening H. Avondmaal Ger. Gem. 7 uur ds. P. Blok. HERKINGEN Herv. Kerk 7 uur ds. C. J. de Groot Ger. Gem. donderdag 27 maart sav. 7.30 tmr ds. Th. van Stuyvenberg. Goede Vrijdagpredika tie en bevestiging ambtsdragei's. MELISSANT Herv. Kerk 6,30 uur ds. A. Cysouw Ger. Gem. 7 uur lezen. STELLENDAM Herv. Kerk 6.30 uur in de Geref. Kerk en 8 uur in de Rank ds. M. B. V. d. Akker. GOEDEREEDE Herv. Kerk 7.30 uur ds. R. van Kooten. OUDDORP Herv. Kerk 7.30 uur ds. S. de Jong. NIEUWE TONGE Herv. Kerk 7.30 uur dhr. Oostende. Extra kollekte Chris telijke belangen. OUDE TONGE Herv. Kerk 7.30 uur ds. C. van Sliedregt. STAD AAN 'T HARINGVLIET Herv. Kerk 7 uur ds. H. Jongebreur. DEN BOMMEL Ger. Kerk 7.30 uur ds. H. de Bruin em. preidt. te Rotter dam. OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 7 uur ds. J. T. Cazander Ger. Kerk 6.30 uur ds. G. J. Smink te Stad aan 't Haringvliet Ger. Gem. 7 uur lezen Oud Ger. Gem. 7 uur lezen. NIEUWERKERK Herv. Kerk 7 uur ds. H. V. d. Heuvel, bed. H.A. Ger. Kerk 7 uur Ds. H. de Valk, Middel harnis Geref. Gem. 8 uur ds. Vreug- denhil Geref. Gem. in Ned. 7 uur lezen. Op donderdag 27 maart a.s. houdt de N.C.V.B. haar maandelijkse leden vergadering in „Onder de Wiek". Aan vang 7.30 uur. De heer A. Vos houdt dan een lezing met muziek over de Mattheus Passion. Gasten die voor deze avond belang stelling hebben zijn welkom. Men lette erop dat de avond niet zoals gebruike lijk op woensdag, maar ditmaal op don derdag is belegd. Op zaterdag 29 maart a.s. wordt in de Hervormde Wijkgemeente (i.w.), Jul. van Stolberglaan te Middelharnis, een dienst gehouden, waaraan o.a. mede werking wordt verleend door de zang groep. Aanvang 22 uur. Iedereen, die hiervoor belangstelling heeft, is van harte welkom! In de week van 31 maart tot 5 april zal bij U een collectant aanbellen! om de collectelijst ter intekening aan te bieden voor het bedrag dat U nodig acht voor het werk van de Nederlandse Hartstichting. U kent het werk en het doel van deze stichting toch? De 'bestrijding van hart- en vaatziek ten in de ruimste zin, zowel het voor komen als het genezen wonden daar onder begrepen. 1) het wekken van belangstellmig voor het verschijnsel van de hart- en vaatziekten en' de ibestrijding daar van, zulks id.m.v. opvoeding, voor lichting, publikaties en alle andere daartoe geschikte middelen. 2) het bevorderen, coördineren en uit voeren van wetenschappelijk onder zoek, epidemiologisch onderzoek en onderzoek gericht op de preventie daaronder .begrepen. 3) het bevorderen van de zorg voor (waaronder het onderzoek) de be handeling, de verpleging en de re validatie van lijders aan hart erï vaatziekten, als ook het bevorderen van de rekreatie voor jeugdige hart patiënten. 4) het steunen van artsen en parame disch personeel bij de bestrijding van hart- en vaatziekten, zowel door het instandhouden van een ducu- mentatiecentrum als door scholing, nascholing, publikaties e.d. 5) het bevorderen van de thorax, hart, vaat en' longchirurgie, en zo veel meer dat er toe bij kan dragen het spook dat onze harten bedreigd te rug te dringen. Het kan alleen met uw hulp. Geef de naaste een kans om te leven. De avond die de afdeling Nieuwe- Tonge van Veilig Verkeer Nederland j.l. vrijdagavond organiseerde is lang, warm en rokerig geweest, maar het was niet minder gezellig, interessant en leer zaam! Een flink gevulde zaal van „Ons Dorpshuis" heeft zich de hele avond lang, vooral tijdens de verkeersquiz kostelijk geamuseerd, waarmee de op zet van het bestuur van de afdeling, het nuttige met het aangename te verenigen goed slaagde. Het waren de brandweerkorpsen van Nieuwe Tonge, Stad, Middelharnis en: Sommelsdijk die deze avond elkaar in 'kennis van verkeersregels en -gedra gingen maten, maar er waren ook de plaatselijke verenigingen als niet te onderschatten rivalen. De brandweerkorpsen hebben het dan ook grotelijks af moeten leggen, want weer zegevierde de Zangveren'. Apollo" en kon mevr. Bruggeman voor de tweede achtereenvolgende maal de wisselbeker, uit handen van burg. van Es van Middelharnis, in ontvangst ne men. Overigens zat 'het Nieuwe Tongse brandweerkorps met 89 punten de Zang vereniging die 91 punten scoorde, heel dicht op de hielen. N.T.V.V. de voet balver, van Nieuwe Tonge haalde 84 punten, de brandweer van Sommelsdijk 77 punten, die van Middelharnis 68, E.H.B.O. Nieuwe Tonge 61, muziekver. „Apollo" 52 en de brandweer van Stad 51 punten. Van elke groep wareh 3 deelnemers aan de tand gevoeld en de zaal heeft getuige kunnen zijn van heel 'knappe en van de meest onwaarschijn lijke antwoorden. In die laatste cate gorie hoort het antwoord thuis van de mevrouw die meende dat de ach terverlichting van een auto, bij helder weer tot op 2 meter te zien moet zijn (het moet zijn 300 mtrmaar, zei de quizleider, we kijken niet op een metertjeDe snelheid van een brom mer op een auto-weg werd op 40 km. per uur maximaal geschat en zo ging weer een argeloze candidaat voor een' strikvraag voor de bijl. De drie hoof dige jury deelde prompt de verdiende nuUetjes uit en 5'en werden tgeincas- seerd voor volmaakt goede antwoor den. Aan het eind van de rit gaf jury lid idhr. Sevenhuijsen uit Middelhar nis als zijn indruk weer dat de gede monstreerde kennis hem niet was te gengevallen. Complimenten voor de bijzondere ac tieve Nieuwe Tongse afdelingen werden spontaan geuit door burg. van Es, toeh hij tot de prijsuitreiking overging. Dat Het winnende team neemt de prijzen in ontvangst. liet de burgemeester ook gelden voor de voorzitter, dhr. Wes'dorp, die, ook al woont hij al enkele jaren in Dordt, niet van de vereniging is los te bran den. „Nieuwe Tonge mag dankbaar zijn over de aanwezigheid van zo'n actie ve vereniging", vond dhr. van Es. Dat compliment kreeg ook de E.H.B.O. af deling, waarna de burgemeester be sloot met zijn visie op de gehouden dero„onstratIe met het blaaspijpje: „Mackloet heeft een aardige score maar onze Minister van Ontwikkelingshulp kan het nog beter, Mackloet met de Stadse brandweerploeg erbij, maar de minister zelfs in z'n eentje Brandweerman Mackloet uit Stad had de hele zaal weten te vermaken toen hij, na zijn verklaring 4 jonge klare en wat pilsjes te hebben gedronken, het blaaspijpje zo groen als gras blies. Brandweerman Leen Jordaan kreeg slechts een matige verkleuring met zijn halve pilsje. Diploma's Door dokter M. de Jager werden aan 'het begin van de avond E.H.B.O. diplo ma's uitgereikt aan de volgende per sonen: Mevr. Dekker-Noordijk, Mevr. V. Zielst-van Weenen. Dhr. H. Huizer. Dhr. Th. Tieleman. Dhr. A. K. v. d. Doel. Dhr. A. Drooger. Dhr. J. v. d. Velde te Herkingen. Dhr. B. van Schou wen. Mej. M. Numan. Mej. M. J. van Moort. Mej. N. Looy. Mej. M. de Graaf te Oude Tonge. Mej. Carla Drooger. Mej. Cobi Drooger. Mej. A. Peeman. Door 'de rijkspolitie te Oude Tonge is een daar gevonden hondje aan de dierenbescherming overgedragen. Het beestje, een teefje, 'heeft enigszins gol vend zwart haar, een lange staart, twee kleine vlekjes onder de kop en aan 'de achterpoten bevinden zich grijze vlek jes. Het 'hondje wordt, tot de baas zich meldt, verzorgd door de fam. Troost, Enkele Ring 53, Sommelsdijk, tel. 2912. OOLTGENSPLAAT In het „Dijkzigt" Ziekenhuis te Rot terdam overleed zaterdagavond op de leertijd van ruim 65 jaar, de heer H. A. Bom. Gedurende 17 jaren had hij zitting in 'de kerkeraad van de Geref. Gemeente hier ter plaatse. De eerste twee jaar als diaken en' 15 jaar als ouderling, 's Zondags ging hij ook re gelmatig voor in de diensten. Tot voor enkele weken heeft de heer Bom dit werk nog gedaan. De begrafenis zal plaats hebben woensdag 26 maart a.s. des nam. 2 uur vanuit het kerkgebouw van de Geref. Gemeente aan de Molendijk. Vrijdag 28 maart i.v.m. Goede Vrijdag MIDDELHARNIS Op tweede Paasdag wordt de jaar lijkse ontmoetingsdag gehouden in Dirksland in het ver. gebouw „Onder de Wiek". De middag begint om half drie met ontvangst tot drie uur. Ds. M. v. d. Linden zal een paasmeditatie houden. Op deze paasmeditatie zal een gespz'ek volgen in discussiegroepen. De middag wordt afgeslotert met een stemmenspel „De Heer is opgestaan". Om zes uur gebruiken we met elkaar de broodmaaltijd. Het avondprogramma is voor iedereen toegankelijk en 'begint om half acht in de Herv. Kerk van Dirksland. Aan het avondprogramma werken mee: Ds. H. Talsma - appèlwoord Mej. Adrle Stam - solozang Mej. Nelly Neels en Mej. Katie Bezuyen - deklamatie Dhr. Rinus Verhage - orgel. Komt allen! Toegang vrij! Wanneer morgen, woensdag, op de Technische School de jaarlijkse ouder- dag wordt gehouden, dan zal de school leiding, vol verwachting, de maquette van de nieuwbouw ten doop houden. Ze is door de leerlingen gemaakt, precies op schaal, een en ander onder leiding van de heer J. 't Mannetje. De maquette is een tastbare voorbode van de bouw die nu, na jarenlang uit stel, nog dit jaar zal worden begonnen. Daar wordt stellig op gerekend nu aan alle voorwaarden is voldaan en de ver gunningen zijn ontvangen. Het ontwerp zal bestek-klaar worden gemaakt. De bouwtijd wordt op IV2 jaar geschat; de kosten bedragen rond 6 miljoen. Het meest linker gedeelte stelt het bestaande schoolgebouw voor. Het lage gedeelte vooraan wordt de nieuwe aula, die ook beschikbaar gesteld zal worden voor andere dan schoolevenementen. Rechts daarachter komen twee lokalen, links daarvan komt de theorie-vleugel en in het midden de praktijklokalen. In totaal zal de nieuwbouw 24 lokaliteiten bevatten.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1975 | | pagina 1