is! N lIAriDEIIniEUWS ^rgentie-schema bestratings- en Ploleringswerken angenomen MAZDA' mniAZDA KOMPLEET EN INKLUSIEF! biedt het meest voor z'n prijs ,2e blad Dinsdag 18 maart 1975 No. 4372 tADO. ^ADO. fij aan- LDO. S^AND- breed. HAAD OOSTFLAKKEE: -k Uitbreiding Chr. Kleuterschool te Oude Tonge Groot materiaal op FÏakkee 3,80 kilo küo 7,00 kilo S,20 kilo 4,7S kilo 7,J kilo 8,73 7,< LO, kilo tren küo 8,0® kan Revert DS MEEUVTEN SCHREEUWEN GELUKGELUK WEERPRAATJE GEEN iJS, G ONGEKEND Schoolfeugd uit StelSeiHdam en EEN SNEEUW EN WARM Naaicursys voor Plattelandsvrouwen Nieywerkerk hield zwemwedstrijden Jaarboekje 1975 over Goedereede Zogenaamde "gratis" extraatjes? Zogenaamde tijdelijke "voordeeltjes"? Automobielbedrijf JAC. DE GAST KOETEWEEGJE - DIRKSLAND - TEL. (01877) 1628 2 uiif Ireiding led vaii INIS küo sn te wach- vaalf eieren Iteit is in de isiefst. Dewijst de en al |jk, dr. Ma- prijs 16,50. Ikee van land is va» Ibetici („sui te pakken. |.g 27 maart lond plaats ingstellende, toegang Iden in ge- Isenstraat Ie Tialf acht. lieet" toege- 1 mej. Thu is Bethesda de suiker- Dehulpzaani J en naleven It. Iele vragen leciaal ver- llsdijk voor worden /os, Ni^uw;- 01870-3059. luitimcr Ie wijkvc!- lm-van_ !^'J Timer. Zi.i Ier no. I J.l. donderdagavond vergaderde de jbemcenteraad van Oostflakkee. f Afwezig met kennisgeving waren de ieren P. Troost (P.v.d.A.) en P. Groe nendijk (S.G.P.). Voorzitter was burge- leester W. M. v. d. Harst. Als eerste kendapunt werd aan mevr. H. E. van ^ongelen-de Bonte te OoUgenspIaat, ^oor een bedrag van 22,— per week |en lokaal van de voormalige Zeepfa- pek (gebouw „Hobbel") aan de N.- fcliterweg verhuurd voor de exploitatie Fan haar peuterspeelplaats. Een ge bouwtje dat thans in gebruik is (vroe ger praktijkruimte van de tandarts) jnoet worden afgebroken aangezien op pêze plaats een nieuw postkantoor zal Iwortien gebouwd. Aan dhr. J. L. Huibrechtse te Oude- l'onge werd een perceeltje grond ver- tocht achter zijn woning aan de Kerk- Iraat 12. Een aldaar staande krotwo- ling zal worden afgebroken, waardoor bi] tot verbouwing van zijn woning over ^an gaan. Goedkeuring werd verleend tot de lankoop van een nieuwe bestelwagen jen behoeve van de dienst Gemeente werken. De 6 jaar oude bus (een Ford rran.sit) heeft 100.000 km. afgelegd en is aan vernieuwing toe. Voor 15.000, zal weer een Ford Transit-bus worden .■aangeschaft. Vroeg versleten. Ook de grasmaaimachlne is versleten ,fia een gebruik van slechts 2 jaar. Er %as op een duur van 3 jaar gerekend, maar het intensieve gebruik door de Iroter wordende oppervlakten van gras n gazons en de verborgen stenen en ndere rommel hebben er voor ge- orgd dat de slijtage sneller doorging. Vooreer tot aankoop zal worden overgegaan stelden B. en W. voor een demonstratie te houden waarbij ver- Schillende typen machines bezichtigd en tgeprobeerd kunnen worden. Nu reeds werd een krediet van 14.000,beschikbaar gesteld om na de- Nionstratie direct tot aankoop over te aan daar het maaiselzoen voor de deur taat. Dhr. P. C. H. Noordermeer (V.V. I.) wenste ook bedrijven van FÏakkee mee te laten demonstreren en niet en- tel de drie die genoemd zijn. Wethou- er A. Kroon had geen bezwaar maar ^e keuze zal er wel iets moeilijker door worden. Dhr. A. Both (P.v.d.A.) staat verstomd dat de machine nu al is ver sleten, terwijl dhr. J. H. v. Dam (S.G.P.) de terreinen vóór het maaien wenste te zien gereinigd van grote stenen. Garantie. Aan dhr. J. C. Bal te Tholen werd een garantie verleend ten behoeve van een aan te gane geldlening voor de aankoop .van een nieuw gebouwde woning aan ;de Mariniersweg 10 te Oude Tonge, ^eveneens aan dhr. G. E. G. Fongers te .Alblasserdam voor een-nieuwe woning Boomgaardpad 8 te Ooltgensplaat. Het verlenen van financiële tegemoetko mingen ter bevordering van de woning- verljeteringen en krotontruiming is ver ruimd. De Minister heeft besloten de maxima van de rijksbedragen te verho gen van 2.000,— tot 2.400,—, zodat het de gemeenten mogelijk is gemaakt i^met inbegrip van het gemeentelijk deel van 25"/o, aan betrokkenen een bijdrage te verstrekken van maximaal 3.000,—. Aanpassing van deze verordening lijken iB. en W. gewenst en werd derhalve aan- 310, O (Grow ie kkers ku"' •en voor de 19 maaii T. KnöpS' nd. vaard. Dhr. S. Moerenhout wenste gaar ne dat krotwoningen na ontruiming zo spoedig mogelijk worden afgebroken. Het gebeurt wel eens dat zo'n woning weer bewoners krijgt en dat wenste spreker tegen te gaan. Brandweerzaken. De brandweer zal een telefonisch ant woordapparaat krijgen (kosten 485, exclusief B.T.W.). Bij eventuele afwezig heid van een corps (reisje) komt men bij alarmering direct aan de weet welk nummer gebeld moet worden. De brandslangen met koppelingen verkeren in een staat dat tot vernieu wing moet worden overgegaan. Hier voor werd een krediet van 6.000,be schikbaar gesteld. Ook moeten twee nortonputten aan de bestaande worden toegevoegd. Te Den Bommel komt er een nieuwe put op de hoek Schoolstraat - Nassaustraat en te Oude Tonge een nieuwe put op de hoek Mariniersweg - Washlngtonstraat. Kos ten 9.425,— inclusief B.T.W. per nor- tonput. Markt- en speelterrein. Betreffende het beschikbaar stellen van diverse kredieten ten behoeve van bestratings- en rioleringsplannen (zie ons blad van vorige week dinsdag) wer den verschillende vragen gesteld. Alle plannen werden apart behandeld. De aanleg marktterrein aan de Dabbe- straat te Oude-Tonge oogstte bezwaar bij de heer A. Both. Het beschikbare krediet vond hij voor het doel te hoog en de speelruimte van de jeugd gaat er mee verloren. Dhr. S. Moerenhout (K.V.P.) zag het geld liever besteed voor de riolering, dan voor een marktterrein. De voorzitter antwoordde dat niet het gehele terrein bestraat zal worden. De groenstroken etc. blijven. De speelge- legenheiden gaan niet verdwijnen en het verharde gedeelte kan ook voor speelruimte worden gebruikt. Het lijkt ons een goede zaak als ze ker in een dorp als Oude Tonge een dergelijk terrein v/ordt aangelegd. De gelden zijn er nu beschikbaar voor en later misschien niet meer. Deze kredie ten moeten dan ook voor „Ebbe en Vloed" ten goede komen. Dhr. G. W. J. Poortvliet (P.v.d.A.) zag een verhard terrein voor een markt en dan gecombineerd met een speelter rein en een parkeerplaats voor auto's een combinatie die niet klopte, dit werd door de voorzitter weerlegd. Dhr. A. Both (P.v.d.A.) wenste aan tekening dat hij met een en ander niet accoord gaat. Over het rioleringsplan Handelster rein - Zuiddijk te Oude Tonge vroeg de hr. A. Both ook nadere toelichtingen. Het is heel hard nodig, aldus de voor zitter om aldaar de riolering met spoed te verbeteren gezien ook de daar aan wezige camping. Centrale rioleringsplannen. Dhr. J. H. V. Dam (S.G.P.) was blij dat de werken rioleringsplan Havendijk -Molendijk te Ooltgensplaat binnenkort doorgang kan hebben. Enkele jaren ge leden was daar nog geen kijk op. Maar hoe staat het met het centrale rioleringsplan vroeg dhr. Van Dam. De dorpen zullen allemaal op het centrale plan worden aangesloten, al dus de voorzitter en met bovengenoemd plan is daar rekening mee gehouden. ^EJR V O L G V E R H A A L door COR VAN HARTEN 22 De jongens stonden buiten. Dichtbij Was een pub; ze gingen erin, zes Hol landse jongens van zo'n zestien jaar; ze zochten een goed plaatsje en dronken nel slappe, Engelse bier. Eerst zeiden ze niet veel, ze dachten nog aan de nice ëirls, die zongen en musiceerden in de grot. „Ben jij al eens met een meisje uit geweest?" vroeg Maarten. „ja, bij ons in het dorp. 't Was een coetster". „O... Maar zo'n Engelse miss, dat is toch zeker iets heel anders?" „Dat kan niet, sufferd. De meisjes zijn overal eender". „Snap ik wel; maar zó bedoel ik het niet". „Hoe dan „Ik weet niet hoe ik het zeggen moet. Een Engels meisje is zonou ja, zo Jolig, vind ik, zo pittigWat vind jij Leen?" Het aanleggen parkeerterrein nabij de sportvelden te Ooltgensplaat ont moette geen bezwaren. „Alle mensen zullen in Achthuizen blij zijn als het rioleringsplan, aldaar wordt uitgevoerd", aldus dhr. S. L. de Jonge (Gemeentebelang). Het zgn. Lesje" zit niet in deze plan nen verwerkt, dat komt met het cen trale rioleringsplan aan de orde. Komt alles in de sloot vroeg dhr. de Jonge? „Hou je vast", was zijn mening. Maar hiervoor was geen bezwaar, aldus B. en W. Met de eigenaren is over de sloot overleg gepleegd. Over alle plannen was geen hoofde lijke stemming nodig. Aldus werd be sloten. Centen en procenten. De nieuwe salarismaatregelen voor het personeel van de gemeente Oost flakkee behelzen o.a. een verhoging van 4V2»/o. Dhr. A. Both dacht hier liever in centen dan in procenten, waarop dhr. Poortvliet vroeg of B. en W. alsnog be reid is dit te bezien. Burgemeester Van der Harst ant woordde dat de salarissen worden vast gesteld door de Minister van Binnen landse Zaken. Wij kunnen als één ge meente (Oostflakkee) geen andere posi tie gaan innemen dan alle andere ge meenten in ons land. Bij oproep van sollicitanten voor diverse functies zou den wij door onze uitzonderlijke positie geen mensen meer kunnen aantrekken. Door een andere regeling zouden er geen gegadigden zijn. Kleuterschool. Als toegevoegd agenda-punt was er een verzoek van de Chr. Kleuterschool te Oude Tonge voor uitbreiding van de school met één lokaal. Over 1974 was het gemiddelde aantal kleuters 35, waardoor het bestuur één kleuterleid ster extra mag aantrekken. Ook het aantal aanmeldingen, namelijk 47, rechtvaardigt deze uitbreiding. B. en W. was van mening dat een houten noodlokaal de voorkeur verdient boven huur. (Huur per jaar 12 x 5.500,- 66.000,terwijl het aanschaffen op 60.064,80 komt, of 5.935,20 lager dan huur voor één jaar. De inrichtings kosten komen op 16.420, Bij nieuwbouwplannen kan het lokaal voor een ander doel worden gebruikt. In het preadvies wordt er gesproken over de scholenproblematiek in de kern Oude-Tonge, aldus dhr. Noordermeer, die daarover meer inlichtingen wenste. Door het aanzienlijk aantal meer in woners van Oude Tonge, waaronder ge zinnen met kinderen kan er in de toe komst van een scholen-problematiek worden gesproken, aldus de voorzitter. Voorzieningen zullen er t.z.t. nodig zijn. Op FÏakkee ook groot materiaal. Tot slot vroeg dhr. Noordermeer of B. en W. bij de aanbesteding van de werken die in het vooruitzicht zijn, de uitvoering hiervoor met aannemers uit het eigen gebied te willen bevorderen. Ook op FÏakkee is er veel groot mate riaal beschikbaar. Vanzelf moet een en ander wel in overeenstemming zijn met de prijs. B. en W. kunnen daarover zomaar geen toezeggingen doen, aldus de voor zitter. Het is weleens gebleken dat het niet altijd de goedkoopste manier is het in eigen hand te houden. Openbare aanbesteding wordt ons ook voorge schreven en dat staat voor een ieder open. Dhr. Noordermeer doelde hierbij ook op de werkeloosheid, die mogelijk een rol kan gaan spelen om het dicht bij huis te houden. Dhr. Van Dam, Both, e.a. stonden achter de vragen en opmerkingen van dhr. Noordermeer. „Ik heb dit altijd al voorgestaan", aldus dhr. Van Dam. Hierna sloot de voorzitter de verga dering, die in verband met zijn verjaar dag begin deze week, via dhr. De Jonge de felicitaties van de Raad in ontvangst mocht nemen. THOLEN Kerkdiensten in Ten Anker. Woens dag 19 maart 3.45 uur ds. J. Blom; Woensdag 26 maart 3.45 uur ds. G. H. Abma. Kerkelijke koUekten. De in de Ned. Herv. Kerk gehouden kollekte voor het Bouwfonds heeft 540,50 opgebracht, die voor het Werelddiakonaat 593,en voor het plaatselijk Jeugdwerk 707, De gewone koliekten brachten in fe bruari 3.913,35 op. OUD VOSSEMEEK Verkeersexamen. Een aantal leerlin gen van de drie lagere scholen heeft voor de afdeling Oud Vossemeer van Veilig Verkeer een veilig verkeersexa men afgelegd. Er waren 17 leerlingen van de St. Anthoniusschool, 16 leerlin gen van de Openbare Heenetrechtschool en 8 leerlingen van de School met de Bijbel. Een van hen moet het nog een keer over doen. Winter 1975 (van onze weerkundige medewerker) Het is nakaarten wat we doen, maar er mag best nog wat worden gezegd over een winter die alles had, behalve karaktertrekken van een nieuwe ijstijd en die warmer de historie is ingegaan dan alle winters in de 2V2 eeuw daar voor De meteorologische winter van 1974 - '75 leverde een etmaal-gemiddelde van de temperatuur van 5.5 gr. C op tegen 2.2 normaal. Het rekord van de winters 1737 en 1796 werd met 0.2 graad gebro ken. Een bijna niet aflatende stroom oceaandepressies heeft deze uitslag voor een belangrijk deel bewerkstelligd. Ze volgden n.l. een „glijbaan" in de ho gere niveau's, die verliep van New Foundland of Amerika naar IJsland, soms ook via het zeegebied ten noorden van de Azoren en langs Ierland naar de Noordelijke IJszee. Bij zo'n luchtdruk verdeling waaien er over West-Europa veelal zachte zuidelijke of zuidwestelij ke winden. Een belangrijk hogedrukge- bied boven Siberië en Noord-Rusland zou aan zo'n toestand een einde kunnen maken of deze omturnen in een circu latie met oostelijke winden, door zich naar Skandinavië uit te breiden, maar dat gebeurde in het afgelopen seizoen niet. Deze maxima, zó ze er al waren, kon den geen vuist maken. Enige keren toonde de weerkaart een maximum in een voor schaatsliefhebbers verkeerde positie n.l. boven Zuid-Rusland, wat juist westelijke circulaties geeft in de Randstaten en Noord-Rusland. Een ander maximum boven Groen land heeft vrijwel de hele winter daar passen op de plaats gemaakt zonder zich op één uitzondering na verder dan 1020 mb te versterken. Ook dit haalde in West-Europa niets uit: de welbeken de Groenlandse sneeuwbuien ontbra ken en alleen IJsland zat enkele weken met kop en oren in de ijzige kou en sneeuw bij noorooostelijke winden. In de laatste week van januari ver anderde er iets. De zoveelste depressie uit het verre westen maakte het mid den op de Oceaan al te bont. Ze werd zo diep, dat ze door zwaarlijvigheid nauwelijks meer vooruit (naar het oos ten) kwam. Zodoende konden zich in alle rust en kalmte boven West- en later Noord-Europa hogedrukgebieden op bouwen. Dit betekende voor ons op slag veel droger weer. Voor het eerst na augustus 1974 werd daardoor i.e. fe bruari weer eens te droog. Alsof het de gewoonste zaak van de wereld was, werden er hartje winter op diverse plaatsen nog aardappelen gerooid. In Groningen en Friesland gebeurde het zelfde met suikerbieten. De hogedrukgebieden brachten wel kouder weer dan in december en ja nuari met in De Bilt zelfs 20 vorstda- gen tegen 15^ normaal, maar het ijs op de sloten bleef zo dun, dat het nauwe lijks een eend kon dragen. En zie ook de kieviten gedroegen zich over eenkomstig de superzachte winter en begonnen aan een vroege leg. De heer Jongman was de eerste die op 3 maart (rekordvroeg sedert 1899) nabij Assen het eerste ei raapte. Inmiddels gaat maart door op de zachte toer en wie weet krijgen we bin nen afzienbare tijd wel de eerste en echte lentedagen van 15 tot 20 graden, nu de maartse buien blijkbaar in leser- ve worden gehouden. (Nadruk verboden) De Ned. Bond van Plattelandsvrou wen Afd. Midden-Flakkee organiseert bij voldoende deelname een naaicursus in de huishoudschool de „Molenwiek" te Sommelsdijk. De Cursus wordt 's avonds gegeven op maandag 14, 21, 28 april, 5, 12 en 26 mei. Ook niet-leden kunnen cieelnemen en zijn van harte welkom. De kosten bedragen ongeveer 30, Opgave zo spoedig mogelijk bij; Mevr. D. Koert-Hameeteman, Tel. (01871) 210, Mevt-. L. C. M. van Beek, Tel. (01870) 2946. J.l. zaterdag 15 maart, zijn in het zwembad „de Dol-Fijn" te Nieuwerkerk zwemwedstrijden gehouden tussen een selectie leerlingen van de Chr. Basis School en de Openb. Lagere School uit Nieuwerkerk en een selectie van de Chr. Nat. School, de Openb. Lagere School en de Ned. Herv. School, allen uit Stel- lendam. De ploeg uit Nieuwerkerk stond on der leiding van dhr. T. Brunger en dhr. L. Tom. De ploeg uit Stellendam werd geleld door dhr. Snoey. Na een openingswoord door de Bur gemeester van Nieuwerkerk, volgde een demonstratie waterballet, uitgevoerd door kinderen uit Nieuwerkerk e.o.; o.l.v. dhr. Brunger, waarna de wedstrij den een aanvang namen. Er werd gezwommen: 50 mtr. school slag, 50 mtr. borstcrawl, 50 mtr, rug- crawl en 4 X 50 mtr. estafette. Er heerste in het kleine, doch gezellig overdekte zwembad te Nieuwerkerk, al direct een feestelijke en sportieve sfeer. De toeschouwers juichten hun favorie ten dan ook luidkeels toe. De strijd ging aardig gelijk op, het geen de spanning er danig in hield.- Toch wist de ploeg van Nieuwerkerk een voorsprong te nemen, die zij niet meer afstonden, ondanks dat de Stellen- dammels (die in de winter géén zwem bad hebben) heftig weerstand boden. De einduitslag werd: 1. Nieuwerkerk 1323.9 pnt. 2. Stellendam 1354.6 pnt. De beste persoonlijke prestaties waren voor Stellendam: 8 x eerste, 1 x tweede en 2 X derde plaats. Voor Nieuwerkerk: 2 X eerste, 9 x tweede en 4 x derde plaats. Een water-rugby wedstrijd werd ge wonnen door Nieuwerkerk. Leen keek naar zijn lege bierglas. „Kom jongens", zei hij nuchter. „Wij gaan weg. Ik moet nog een kinderkaart en een postzegel kopen". Ze kwamen aan boord; het was etens tijd. De reepschieter had rijst gekookt en haring gebakken, een grote schotel vol. Hongerig tastten ze toe. „Bedankt voor de ansichtkaart", zei Tinus de tweede. „Junior zal hem-best leuk vinden". „Waar zijn jullie geweest?" vroeg de kok. „In de grot", antwoordde Leen. „Het was er erg vol. Vanavond gaan wij mis schien naar de bios". „Weet je wat ik zo gek vind van de Engelsen?" vroeg Tinus, die geestig wou doen. „Ze schrijven street, zeggen striet, maar ze bedoelen straat. Ze nemen een omweg". „Ik weet het nog mooier", zei Simon. „Daarnet heb ik een klein meisje ge zien, van zo'n jaar of vijf, zes. Dat kind sprak al vloeiend Engels. Zo knap zijn ze bij ons in Holland niet". „Jullie zijn erg lollig", bromde Leen. De volgende dag vertrok de „Ver wachting" weer naar de gronden. Ze visten een paar dagen voor weinig vangst; toen begaf de motor het. „Een warmloper", constateerde de motordrijver. „Ik heb geen reservela ger en kan dus niet meer draaien. We moeten naar huis gesleept worden. Het spijt me". Dat was makkelijker gezegd dan ge daan, want de „Verwachting" beschikte niet over een zendinstallatie; en er wa ren geen schepen in de buurt. De wind was uiterst zwak, toch werden alle zei len bijgezet om van het minste zuchtje te kunnen profiteren. Hun voortgang was echter gering. Er werd scherp uit gekeken naar andere loggers die in zicht zouden kunnen komen; terwijl twee vlaggen, vlak onder elkaar op een goed zichtbare plaats gehesen, toonden dat er hulp nodig was. In het vooronder spuwde Tinus de tweede, krachtig in de vuilbalie. „Een lange reis, weinig vangst en nog motorpech toe", zei hij. „Dat kan niet meer goed worden". „Als wij thuis zijn, loop je maar vlug naar de bond, misschien doet die er wat aan", antwoordde zijn vader, ietwat vinnig. „Als wij thuis zijn", herhaalde zijn zoon schamper. „Kun je ook zeggen wanneer dat is? Wij hebben een voort gang als een slak op een teerton; we zullen dus lang onderweg zijn". „Een mens moet het goede- aanvaar den en het kwade niet weigeren", meng de de kok zich in het gesprek. „Toen wij op dit schip monsterden wisten wij al lemaal dat de motor slecht was. Het is niet billijk om nou te gaan mopperen. Die ouwe tachtiger heeft het nog lang volgehouden". „Jullie hebben toch de haringrace er mee gewonnen?" zei Simon. „Toen klaagden jullie niet over de slechte motor". „Dat is nogal wiedes", vond Tinus. „Een mens klaagt alleen wanneer het hem tegenzit. Wat wou je anders?" Leen kwam in het vooronder. „Ik zie een logger op vier streken bakboord achteruit voor de dag komen", zei hij. „Hij nadert snel. Het kon de „Adelaar" wel eens zijn". „Vlug liepen ze naar boven. Schipper Jan had al een paar streken meer bak boord laten sturen om zijn vlaggen be ter te laten zien. Door de kijker kon hij het schip reeds herkennen, het was in derdaad de vader van jonge Leen. Na een drie kwartier waren de loggers el kaar voldoende genaderd. Leen van Klaartje zette de motor langzaam, maakte zich gereed om de „Verwachting" te praaien. Hij zette zijn handen rond zijn mond. „Goeiemorgen allemaal!" schreeuwde hij. „Goeiemorgen allemaal!" riep schip per Jan terug. „Is alles wel met je „Ja, dank je. Met jou ook nog?" „Ja, dank jeWat is er loos?" „De motor kan niet meer draaien! Wij hebben een warmloper! Wil jij ons hel pen?" „Ben je goed verzekerd „Ja! Dat is alright! Wij zijn prima De Stichting Goereese Gemeenschap heeft, in navolging van vorig jaar, weer een Jaarboekje uitgegeven met als be langrijkste inhoud de namen en adres sen van alle 150 verenigingen en stich tingen in de gemeente Goedereede. Voor het overige wordt het 80 pagina's tellende boekje, in zakformaat, gevuld met advertenties van plaatselijke be drijven. Het Jaarboekje is verkrijgbaar bij de secretaris van de Stichting, Key- zerstraat 59 te Stellendam, tel. (01879) 1794 a 2,50, inclusief verzend- en ad ministratiekosten. Men ontvangt het boekje ook via storting van genoemd bedrag op giro 1494300 t.n.v. de pen ningmeester van de Stichting Goereese Gemeenschap te Rockanje, onder ver melding „Jaarboekje". DEN BOMMEL Ouderavond. De Chr. Nat. school te Den Bommel gaat haar ouderavond D.V. houden op donderdag 20 maart a.s. 's avonds om half acht in de aula van de school. Vóór de pauze zullen de kin deren van de Ie en 2e klas o.l.v. mevr. Gravendeel-Flach een non-stop-pro- gramma afwerken. De jeugdgroep van E.M.M, zal enkele muziekstukjes spelen, waarna dhr. C. v. d. Hoek, voorzitter van E.M.M, gelegenheid krijgt de ouders erop te wijzen dat muzikale vorming voor de kinderen belangrijk kan zijn voor hun verdere ontwikkeling. Na de pauze houdt dhr. Prins uit Amersfoort, een lezing met dia's over de Prot. Chr. kinderbescherming. De titel van de le zing luidt „Zullen zij ons een zorg zijn?" Spreker is direkteur van de „Zes P.K.", de vroegere Hemava. Mededeling van het Oranjecomité Dit jaar heeft het Oranjecomité de taak om twee feestdagen te organiseren, namelijk op 30 april en 5 mei. Het is o.a. de bedoeling om op 30 april een op tocht te houden voor wagens, karren, enz. Verenigingen of groepen (bijv. buurt of straat) worden bij deze ge vraagd om mee te dingen naar mooie prijzen! U mag echter ook alleen mee doen. Beide feestdagen kunnen echter alleen georganiseerd worden met uw fi nanciële medewerking. Heden, dinsdag avond wordt een rondgebracht zakje v/eer bij u opgehaald, met medewerking van de muziekvereniging E.M.M., die tevens een rondgang door het dorp maakt. Uitgebreide programma's zullen later worden bekendgemaakt. Een auto kost geld. En als U zo'n bedrag "op tafel legt", mag U wat ons betreft verlangen dat alles erin zit wat erin hóórt. Datzo'n auto i<omp!eet is. En dat U niet teveel betaalt. Want U laat zich niets wijsmaken. U maakt gewoon 'n proefrit in die komplete Japanse iVlazda 929. Uiteraard geheel vrijblijvend. Voorzièningerj in de Mazda 929: 4 deuren (sedan) -1800 cc-motor- schokabsorberende atuurkolom - spekfakulaïr rondgebouwd dasliboard (bij hardtop) - radio-antenne ingebouwd in de voorruit- regelbare dashboardverlichting - kontrole op remllchtwerking - intervalschakelaar op (2-snelheden) ruitewissers - met stof beklede stoelen en verstelbare rugleuningen - afsluitbaar dashboardkastje - rembekraohtiging - gescheiden remsysteem met schijfremmen vóór - dubbele koplampen - radiaalbanden - elektrisch verwarmda achterruit - waarschuwingsknlpperliohtinslallatie - achteruitrijlampen enz. Mazda 929 leverbaar als 4-deurs sedan, ais sedan automaat (meerprijs f 1000.-). als stationwagen en als hardtop (desgewenst ook verkrijgbaar met rotatlemotor» als type RX-4 hardtop). 180 dealers In Nederland Service in heel W/est Europa Prijs inkf. BTWaf Den Haag verzekerd!" „Nou, dan zal ik je oppikken! Ik zal mijn tros geven en kom aan stuurboord van je langs. Heb je nog wat gevan gen?" „Nee, erg weinig. Heb jij nog wat ge vangen'" „Nee, ook niet. Het is over de hele Noordzee slecht. Maar jij moet nodig aan je reder een nieuwe motor vragen; die heb jij allang opverdiend, man!" „Die vent is hardstikke zuinig en zwaar op de penning! Maar hij heeft nog wel een paar losse stuivers in z'n zak, hoor! Die moeten er nou maar eens uit! Maak maar vast; het briefje krijg je wel als we binnen zijn!" „All right! Ik kom vastmaken". „All right. Kom maar". Ouwe Leen voer langzaam en be hendig langs de „Verwachting". Zijn matrozen gooiden een dun eindje op; op het einde daarvan was een dikkere lijn bevestigd en daaraan was weer de sleepkabel vastgeknoopt. De vissers van de „Verwachting" haalden de lijnen in en staken de tros op de bolder. Eerst een ronde torn, dat was dus een nul, dan een achtvorm daar overheen, dat is tachtig; dan weer een acht, dat maakt achthonderdtachtig; en als waarborg nog een acht er boven op, dat is samen achtentachtighonderd- tachtig! „Trekken maar, Leen!" riepen ze. Langzaam trok de „Adelaar" op, dan geleidelijk sneller; voorzichtig, de tros mocht niet breken. Met een vijfmijls vaartje sleepte hij tenslotte de „Ver wachting" achter zich aan. „Nu zijn wij tóch vóór onze Leen, Vader", zei Evert. „En wij verdienen aan hem". „Ja jong", antwoordde de oude. „Je hebt daar wel gelijk in maar het is een schrale troost. Ik had liever de eerste haring binnengebracht. Wij stonden er zo mooi voor. Wie kon toen vermoeden dat een ander, en dan uitgerekend hij, ons vóór zou zijn? Het kan raar lopen". „Had de „Verwachting" toen maar motorpech gekregen, Va". „Dat mag je niet wensen, Evert. Nie mand vindt het leuk om zijn visserij ontijdig te moeten onderbreken. Het is nou eenmaal zo gegaan, we moeten ons erbij neerleggen, maar het valt niet mee. Want iedere visserman wil in aan zien komen, hij wil het meeste vangen en de hoogste besommer zijn. Hij is daar fel op gebrand, hij wil naam ma ken op de vloot. Wij hebben niet zo best gevaren, wij kunnen een reclamestuntje zoals dit, goed gebruiken". De thuisreis verliep zonder stoornis. Gewillig hobbelde de „Verwachting" achter de „Adelaar" aan. Een klein kouwtje verhoogde hun snelheid nog, het zeetje was vlak. (Wordt vervolgd)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1975 | | pagina 5