INGER KlndeA^eJkft Grevelingenmeer zal vrijwel zeker zout blijven b Nieuvifs f En Commissaris der Koningin op bozoeics 1 C. KIEVIT ZN. Centrale Verwarming SOMMELSDIJE Telefoon (01870) 26 09 uit de kerken Ru il beurs Postzegel vereniging „Smit Slikkerveer" E.H.B.O. - wedstrijden SCHAKEN UW OU Deja brengt iichtdoor- latende zonwering in de handel C.D.A. Duiveiand ZIJN [HENK Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS' Vrijdag 7 maart 1975^ maart 1975 Deze vraag- en antwoord-rubriek staat geheel ten dienste van de lezer die er kosteloos gebruik van kan maken. tJw vragen op velerlei gebied kunt u sturen aan: Redactie Eilanden-nieuws, postbus 8, Middelhamis, met in de linkerboven hoek „Vragen-rubriek" vermeld. De vragen worden door deskundigen be antwoord en zullen binnen enkele we ken na de inzending compleet met ant woord in deze rubriek worden gepubli ceerd. MANLIJKE HOSTESS Is er ook een reisbureau dat manlijke hostesses aanneemt, bijvoorbeeld op reizen naar Oostenrijk en Joego-Slavië? Antwoord: U kunt u direct aanmel den bij reisbureau „De Magneet", Han delsgebouw te Alkmaar. Men zoekt daar manlijke reisleiders o.a. voor busreizen naar de genoemde landen. Belangrijke vereisten zijn o.m. flair om met publiek om te gaan, organisatie- en improvisa tietalent, kennis van de Duitse taal. TABOE VOOR GAS Ik heb mijn auto laten ombouwen voor gas. Mag ik nu met de vakantie daarmee West-Europa door? Antwoord: In Frankrijk kunt u voor lopig nog niet op gas rijden. Dat Is daar verboden. Als er aan de grens gecon troleerd wordt bij de inrit, mo?t u het gas uit de tank weg laten lopen, voor u dat land binnen mag rijden. In de mees te auto's bevindt zich een omschakelaar, zodat u tijdelijk op benzine kunt rijden. Er zijn in Frankrijk ook geen L.P.G.- laadstations. Wordt de bagageruimte bij de uitrit aan de grens gecontroleerd en ontdekt de douane een volle gastank, dan kunnen moeilijkheden ontstaan. In de andere landen van West-Europa kunt u wel op gas rijden. ANTON PIECK Heeft Anton Pieck ook op linnen ge schilderd en is er origineel werk van hem te koop? Hoe oud is hij? Antwoord: De tweeling Anton Fran- ciscus en Henri Christiaan Pieck is ge boren in Den Helder op 19 april 1895. De broers werden beiden tekenaar en illustrator. De eerste lessen ontvingen zij in Den Helder van J. B. Mulders. In 1906 verhuisde de familie naar Den Haag, waar de broers het instituut Bik en Vaandrager en de Academie voor Beeldende Kunst bezochten. Anton haalde de akte m.o. tekenen in 1912 en gaf van 1920 tot 1960 les aan het Ken- nemer lyceum te Bloemendaal. Hij ver huisde daarom in 1922 naar Heemstede, en in 1939 naar Overveen, gemeente Bloemendaal. Hij werd niet alleen een bekend boekillustrator, maar hij maakt ook houtsneden, gravures en etsen. En hij schildert op linnen. Tijdens zijn ve le buitenlandse reizen vervaardigde hij enorm veel reisschetsen vsin oude ste den en dorpen. Het Centraal Museum te Utrecht bezit een droge-naaldets van hem. Zijn werk is enorm populair en daardoor moeilijk te bekomen. Speciaal zijn uitbeeldingen van de bakkerij, waarvan men indertijd grote reproduc ties heeft gemaakt voor een kalender, zijn zoveel gevraagd, dat er zeer grote bedragen voor worden geboden. On danks zijn hoge leeftijd, werkt hij nog dagelijks, maar zijn originele tekenin gen en gravures worden in de regel dooru itgevers behouden, nadat zij er reproducties van hebben doen vervaar digen. Voor nadere bijzonderheden kunt u het boek raadplegen, dat on langs over hem verscheen onder de ti tel „Anton Pieck, zijn leven, zijn werk". De uitgeverij is Zuidhollandse Uitge versmaatschappij, Den Haag (1973). Voorts kunt u een bezoek brengen aan De Efteling te Kaatsheuvel en (of) Autotron in Drunen, want dit zijn beide creaties van Anton Pieck. WANDELENDE TAK Er viel een takje uit een boom op m'n mouw en toen ik het wilde pakken om op de grond te gooien, bewoog het, liep nu en dan verder en bleef dan weer zitten. Hoe kan dat? Antwoord: Dat is een exemplaar ge weest van een insekt, dat hier „wande lende tak" heet. Het lijf ziet er uit als een stukje boomtak en de poten hebben de vorm van zijtakjes. Door zich onbe weeglijk te houden in tijden van gevaar, zien de natuurlijke vijanden van de in- sekten dit diertje over het hoofd. Het is uit de tropen afkomstig, maar omdat er wel eens insekten meekomen met zen dingen uit Indonesië en uit andere tro pische gebieden, kwamen er ook exem plaren van de. wandelende tak in ons land terecht. Het is wel een grote zeld zaamheid als u zo'n diertje ziet bewe gen. De officiële naam is carausius Mo- rosius. BELGISCHE BOETE Ik liep in België een boete op voor een verkeersovertredinkje. Heeft de Belgische staat nu de middelen om mij hier in m'n woonplaats te achterhalen en betaling af te dwingen? Antwoord: Ja. Er is een verdrag tot wederzijdse bijstand bij de invordering der boeten tussen Nederland en België. Belgische deurwaarders kunnen daar een extra toelage mee verdienen. Het kan u dus aanzienlijk schelen in de in- vorderings kosten indien u tijdig be taalt. MEUBELS CADEAU Mogen de ouders een stel kostbare meubelen aan één van de kinderen schenken, zonder daarvan de andere kinderen in kennis te stellen? Antwoord: De ouders mogen dat on der z-ekere voorwaarde wel doen. In dien de waarde van de schenking echter zodanig is, dat t.z.t. bij het openvallen van de erfenis de andere kinderen daardoor minder zouden ontvangen dan hun wettelijk erfdeel (de legitieme por tie), dan zal volgens artikel 966 van het Burgerlijk Wetboek door de benadeelde partij (e) verrekening van dit teveel kunnen worden gevraagd. IS DE KLOK WEL GELIJK? Hoe weet men eigenlijk, of onze klok ken gelijk lopen mét de sterrekundige tijd? Wie controleert dat? Antwoord: Vroeger was het wel nood zakelijk, dat geregeld de juiste tijd werd bepaald aan de hand van sterrekundige metingen. In ons land geschiedde dat o.m. door de P.T.T., de sterrewachten en het K.N.M.I. in De Bilt. De juiste tijd werd door de P.T.T. op afgespro ken tijden gemeld aan alle belangheb benden, zoals de Ned. Spoorwegen, de radio-omroepen en andere instanties die „bij de tijd" moeten zijn. Het precisie- tijdsein, dat u in morsesignalen over onze radiozenders hoort, stamt nog uit die periode. Tegenwoordig beschikt en in het dr. Neherlaboratorium van de P.T.T. te Leidschendam over een zo precies lo pende atoomklok, dat bijstelling slechts een enkele maal in de honderd jaar be hoeft plaats te vinden. De P.T.T. kan nu dus alle betrokkenen exact de tijd melden en doet dat o.m. per telefoon op de seconde nauwkeurig (draait u maar 002), maar desgewenst op tienden of honderden seconden nauwkeurig via het eigen laboratorium zonder dat hier voor sterrekundige metingen nodig zijn. Alle stationsklokken in ons land lopen op de seconde gelijk met een moeder- klok te Utrecht. Er hoeft zelfs geen bus chauffeur meer naar de sterren te kij ken om zijn vertrektijd te controleren. TEVEEL UIT 1950? Als ik de Duitse munten bekijk, heb ik ze allemaal uit 1950. Ook nieuwe. Hoe kan dat eigenlijk? Antwoord: De Duitse muntwet was na de oorlog verkeerd geredigeerd. Fei telijk zouden volgens die wet uitslui tend munten met het jaartal 1950 geldig een verstandige huls vrouw koopt een SIN GER NAAIMACHINE in de zaak van ver trouwen. ZIG-ZAG vanaf 369,— met dub bel roterende spoel. MIDDELHARNIS (naast Ford) Tel. (01870) 39 75 Reparatie en Inruil van aUe merken. zijn. Het gevolg is, dat er enkele tien tallen jaren lang marken, halve mar ken enzovoorts geslagen zijn met dit zelfde jaartal. Ook als er wegens slijta ge nieuwe stempels werden gemaakt, moest het jaartal weer 1950 luiden. Langzamerhand is men toen per munt soort overgeschakeld op de w^erkelijke jaartallen. Daarom kunt u oude en nieuwe munten met het jaartal 1950 in uw verzameling aantreffen en daarom zijn uitsluitend de gloednieuwe exem plaren en de munten met een afwijking iets waard voor verzaniielaars. KOPERGROEN Een mooie koperen ketting is hele maal bedorven door kopergroen en zwart vuil. Hoe krijg ik die weer schoon? Antwoord: U kunt deze ketting weer schoon krijgen, door haar een nacht in een bakje met petroleum te leggen. Al het groen en het zwart laten dan los. Als de ketting goed droog gewreven is, kunt u de schakels voorzichtig poetsen met een heel klein beetje koperpasta. Dit poetsmiddel mag niet tussen de scha kels komen. UITMETEN KOE OF STIER Hoe moet ik een koe of stier uitmeten om daarvan het gewicht te weten? Antwoord: U zult kennis^ hebben geno men van de advertenties van leveran ciers van bandmeters. Zij schrijven er bij: „Twee metingen zijn voldoende om het gewicht van elk rund te bepalen. „Koop Jansens bandmeter en U kunt het OOK" of iets dergelijks. In werke lijkheid is slechts de meting van de borstomvang enigermate betrouwbaar. Over het verband tussen borstomvang in cm en het l.g. (levend gewicht) in kg bestaan uitgebreide tabellen. Dat komt doordat die omvang wisselt van bv. 65 tot 260 cm (volgens de tabellen dan!) en doordat de verhouding verschillend is bij stier en' koe en bij beide dan nog al naar het ras. Wat het laatste betreft gaat men in ons land uit van twee ras- groepen: zwartbont, blaarkop, witrik aan de ene kant en M.R.IJ. plus vlees- rassen (Qharlois, Limousine enz.) aan de andere kant. U vindt deze tabellen in Beste meisjes en jongens! We zijn weer een nieuwe maand be gonnen, en in deze maand hoop ik vier raadsels te plaatsen. Het eerste van dat viertal krijgt nu een beurt: Maartraadsel 1 1. Dochter van koning Joram die Joas redde, toen Athalia deze wou doden. 2. De vader van Eliël Hammahavim, een held van David, 1 Kron. 11. 3. Reus die door David werd gedood. 4. Legeraanvoerder van Saul; zoon van Ner. 5. Vrouw van Izak. i 6. Iemand die David vloekte, toen de ze moest vluchten. 7. Vrouw van Nabal; later werd zij de vrouw van David. 8. Nakomeling van Aser; zoon van Ul- la, 1 Kron. 7. 9. Zoon van Bela, uit het geslacht van Benjamin, Numeri 26. 10. Tijdens welke koning werd Daniël in de leeuwenkuil geworpen? 11. Vader van Palal, Nehemia 3. 12. Stad waar Lydia woonde. Handel. 13. Legerplaats van de kinderen Israels, Numeri 33 33. 14. Eerste mens. De beginletters van deze namen vormen de naam van de plaats waar Laban en Jakob een verbond sloten, Genesis 31. Dit raadsel werd ingezonden door Janny Klop uit H.I.Ambacht. Dank je wel, Janny! Oplossingen: I S o P a m e R e 1 geboden rodeKruis monniKendam SPROKKELMAAND krakeLingen koolMezen k a n A r i e k a A r s e N s D II Kis - Elisabeth - Ruth - Ezau - Na dab - Hanna - Andreas - Pinehas - Pris- cilla - Uria - Cham - Haran - Jochebed - Eliseba - Micha - Isai - Mirjam - Ada - Kaïn - Enos - Zippora - Izebel - As- nath. Keren-Happuch, Jemima, Kezia. III Issaschar - Korach - Zippor - Aaron - Laban - Zebah - Ijverig - Nadab - Dikla - Ithamar - Egypte - Israël - Ka des - Ziklag - IJzer - Nebat - Zippora - Absalom - Lea. Ik zal zijn die Ik zgn zal IV Menahem - IJdelheid - Nachor - Sa lomo - Tabitha - Edomjet - Rehoboth - Kis - Tubal-Kaïn - Ebzan - Isvi - Silas - Delila - Echi - Hadassa - Eskol - Ezechiël - Raamses - Enos. Mijn sterkte is de Heere. Briefwisseling. Willy Klop, H.I.Ambacht. Neen, bij ons is er geen bijbellezing. Kun je het nogal volgen? Ik voor mij zou liever naar jouw kamp gaan dan naar het kamp van Marjan, hoewel dat laatste ook wel mooi zal zijn. Ben je wel eens meer in Veere geweest? Je zal dan de omgeving wel leren kennen, als het door mag gaan. Je brief wordt wel laat beantwoord, maar je naam is toch al genoemd, in verband met het raadsel, dat al heel vlug werd geplaatst, zoals je hebt ge zien. Bert Boshoven, Spqkenisse. Ik begrijp het goed, dat het niet meevalt om na de vakantie weer naar school te moeten. Maar na enkele dagen ben je het weer gewend, soms nog eerder. Dan is het of er geen vakantie geweest is. Hoe lang is het lopen van jullie naar Hoogvliet? Het is wel een lange wandeling, denk ik. Maar wandelen is heel goed, en je ziet dan veel meer dan op de fiets of in een auto. Jammer dat het regende; dat is nooit zo prettig. Ria de Bonte, Ooltgensplaat. Dat heb ben meer kinderen geschreven, dat ja nuari zo gauw was omgevlogen. Het komt ook wel, omdat je pas enkele da gen in die maand naar school gaat. Dan is er al een beetje van de maand ver streken. Neen, dat was niet zo lauk, dat het weer is misgegaan, maar de moed maar niet opgeven. De aanhouder wint, maar het valt niet altijd mee, en je moet weer zo lang wachten, niet waar? Gert Boshoven, Spijkenisse. Als je naar je verjaardag nu al uitziet, dan duurt het erg lang, maar je zal zien, als je het mag beleven, dat die datum er weer heel spoedig zal zijn, want de tijd staat niet stil. Ik denk dat het hard nodig was, dat je je kamer opruimde, want ik lees, dat je bijna de hele morgen bezig was. Nu zal het er weer netjes uitzien. Nu maar proberen dat alles een beetje in orde blijft. Telkens alles op zijn vaste plaats zetten; dan krijg je niet zo een bende. Nu de lentemaand is begonnen, wil ik de ruimte, die ik nog heb, gebruiken om een gedicht over de lente te plaatsen. Hier is het: LENTE De dode bomen botten uit na lange wintertijd; de vogels tierelieren luid, door lente's komst verblijd. De bloemen pralen in de zon, die licht en leven geeft; het zonlicht is de gulden bron, waardoor natuur herleeft. De leeuwerik stijgt onvermoeid al jubelend omhoog, en wordt, terwijl haar lied ons boeit, onttrokken aan ons oog. En kleine wolkjes schuiven stil door helderblauwe lucht; in 't water komt een zwak getril als wind erover vlucht. Zo meldt de ganse schepping weer Gods trouw en heerlijkheid; seizoenen wiss'len keer op keer tot 't einde van de tijd. Als jullie op school een gedichtje moeten voordragen over de lente, dan hebben jullie er hier één. Het is niet moeilijk en het is gemakkelijk om dit uit het hoofd te leren. Nu is het voor deze week weer ge noeg. Ik hoop in het volgende kinder hoekje aan jullie ingezonden brieven te beginnen. Misschien zijn er weer nieuwelingen bij, net als de vorige keer. Ik wacht maar af. Voor allen de hartelijke groeten van jullie OOM KO. Het wordt steeds waarschijniyker al is het nog niet zeker - dat het Greve lingenmeer een zoutwatermeer zal ble ven. In de Brouwersdam worden mo menteel de voorbereidende werkzaam heden verricht voor de bouw van een spui- en inlaatsluis naar en van zee. J.l. maandag was de Commissaris der Koningin van Zuid-Holland, mr. M. Vrolijk, er in gezelschap van B. en W. van Goedereede, \even op bezoek. De werkplaats bevindt zich precies op de grens tussen de provincies Zeeland en Zuid Holland. Ir. M. J. Loschacoff, hoofd afd. sluitingswerken van de Deltadienst gaf er het gezelschap een interessante toelichting. De oorspronkelijke plannen wilden dat het Grevelingenwater zoet zou worden, mede ten behoeve van de drinkwater voorziening, terwijl in de nieuwe ont wikkeling het accent steeds meer op het recreatieve element komt te lig gen. Het ligt dan voor de hand dat naar het behoud van het zoifte milieu gestreefd wordt omdat dat het meest aansluit op de oorspronkelijke situatie. De definitieve beslissing over zout of zoet is overigens nog in discussie, maar met de sluis die wordt gebouwd kan men nog beide kanten uit; het wordt zowel een in- als een uitlaatsluis in de vorm van twee kokers met een capaci teit van 100 m3 per seconde. Er komt ook een viskoker via welke de zout- water-vis in en uit kan zwemmen. Het mag dan ook verwacht worden dat de meeste vissoorten zichzelf zul len voortplanten. Anders is het met (Se thans aanwezige forel die elders ge kweekt moet worden om vervolgens in de Grevelingen te worden uitgezet. Het is interessant om in de werkput de betonnen blokken terug te zien die in 1971 door de kabelbaan in de stroom geul werden gedropt. Ook voor de Deltadienst is dat een unieke gelegen heid om te kunnen vaststellen hoe de Mr. Vroiyk (r) krijgt nadere uitleg van Ir. Loschacoff. daaronder liggende bodembescherming zich heeft gehouden. Het gedeelte van de blokkendam dat nu tevoorschijn is gekomen zal daar verwijderd moeten worden om voor de bouw van de sluis plaats te maken. In het voorjaar van 1978 zal de sluis gereed zijn. Voor de Deltadienst wordt het geen imposant werk, een capaciteit van 100 m^ per sec. tegenover de 10 a 13000 van de Haringvlietsluizen en de -waarschijn lijke - 100.000 m? per sec. van de te bouwen Oosterschelde getijden dam. Daarop wordt door Rijkswaterstaat koortsachtig gestudeerd. De regorinj heeft haar anderhalf jaar de tijd ge- geven om haar een plan te overleggen, dat niet meer dan 2 miljard boven he: oorspronkelijke afsluitingsplan mag kosten en waarvan de realisering ir, 1985 voltooid kan zijn. Vooral i.v.n die laatste voorwaarde zal de regerinj machtiging worden gevraagd tevoren met de bouw van bouwdokken te mo gen beginnen. De dam zal n.l. uit ge- prefabriceerde elementen bestaan die in dokken gebouwd moeten worden het Handboekje voor de Landbouw- voorllchter, dat een uitgave is van het Proefstation voor Akker- en Weidebouw in Wageningen. MUNTEN Ik bezit enkele Belgische muhten. Kunt u mij de waarde er van zeggen? Antwoord: De waarde van munten hangt, met de zeldzaamheid, zeer sterk af van de staat waarin ze bewaard zijn gebleven'. Aangenomen dat uw munten nog volledig leesbaar zijn, onbeschadigd, onbevlekt, en nergens tot op het veld van de munt zijn versleten, dan kunt u de waarde (tussen particulieren) stel len op ongeveer: a. 2 centiemen 1845 4,— b. 2 centiemen 1863 ƒ1,25 c. duit V.O.C. 1780 ƒ3,50 NEp. HERV. KERK Beroepen te: Linschoten kand. J. Olie te Delfgauw; Bameveld J. v. d. Velden te Woerden; Akkerwoude L. Westland te Meteren; Zwijndrecht G. Post te Ar- nemui'den; Groningen Th. Vollebregt te Renkum; Capelle aan de IJssel J. de Bie te Rijssen'. Aangenomen naar: Moercapelle kand. G. de Jong te Dordrecht; Kootwijker- broek F. Luitjes te Kinderdijk. Bedankt voor: Schelluinen kand. G. de Jong te Dordrecht; Gameren H. v. d. Post te Bergambacht; Groot Ammers H. Jongerden te Veenendaal. Aangerww,en naar: Huizen L. van Nieuwpoort te Nunspeet; Papendrecht D. V. Vliet te Waddinxveen. Ede: Wegens vertrek inaar Katwijk, nam Ds. W. C. Hovius afscheid met een prediking, over Jesaja 48 17b. GEREF. KERKEN Beroex>en te: Zwartsluis H. v. Tilburg te Kloostertille. Aangenomen naar: Rotterdam J. Te- vel te Aalten. Bedankt voor: Haarlem en Rotter dam C. V. d. Velde te Oosterhout. Dr. A. Meeder te Ooltgensplaat kan wegens ziekte zijn werk voorlopig niet waarnemen. Emeritaat: Ds. J. v. d. Stoel te Die- men gaat wegens gezondheidsredenen met emeritaat. Hij is geboren in 1914 en werd in 1942 predikant te Overschüd. In 1944 ging^hij mee met de vrijmaking en diende de kerken van Groningen, Batavia, Grootegast en Amsterdam. GEREF KERKEN (Vrijgemaakt) Beiroepen te: Gees en Heerenveen H. Smit kand. te Kampen;; Rouveen J. Slotman te Dalfsen; Rijnsburg W. Pou- welse te Ureterp; Steenwijk H. Ooster- huis kand. te Dokkum. Bedankt voor: Dordrecht J. Bomhof te Harderwijk; Zwolle '(b.v.) P. Veldstra te Leerdam. Emeritaat: Ds. J. Waagmeester te Den Haag gaat met emeritaat. Hij is 65 jaar. Hij werd in 1936 predikant te Ooster- zee en diende voorts ide kerken van Murmerwoude, Baam, Hasselt ert Den Haag. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te: Rotterdam W. P. van Zonneveld te Leerdam; Zeii^t M. Vliet- Gezien de belangstelling op de voor gaande ruUmiddagen, organiseert de postzegelvereniging „Smit Slikkerveer" op zaterdag 8 maart 1975 wederom een ruilmiddag van 13.30 uur tot 17.00 uur. Deze ruilmiddag wordt gehouden in de kantine van Smit Slikkerveer, Mo lenweg 16 te Middelhamis. Er is een ruime gelegenheid om onge stoord te ruilen, daarnaast is er ook de mogelijkheid om tegen schappelijke prijzen Nederlandse- en buitenlandse postzegelsi te kopen. Ieder is van harte welkom. De toe gang is gratis'. Zaterdag 8 maart a.s. worden in het TREFPUNT, Oranjelaan 4 te Stad aan 't Haringvliet E.H.B.O.-wedstrijden ge organiseerd. Hieraan zal worden deel genomen door een 12-tal Flakkeese ploegen. De winnende ploeg van deze middag vertegenwoordigt de kring Flakkee op de distrikswedstrijden welke 5 april a.s. te Ouddorp worden gehouden. Bezoekers zijn hartelijk welkom, de toegang is vrij en de aanvangstijd is gesteld op 13.30 uur. stra te, Werkendam.; Nunspeet J. Vele- ma te Apeldoorn. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te: Dinteloord N. Schreuder te Goes; Nieuwerkerk J. Koster te Bar- neveld; Herkingen J. v. Haaren te A- mersfoort; Werkendam H. Ligtenberg te Terwolde; Apeldoorn C. v. d. Poel te Yerseke; Rotterdam-W. W. Hage te Oosterland. Bedankt voor: Meliskerke A. Hooger- land te Krabbendijke; Klaaswaal H. Ligtenberg te Terwolde; Goudswaard C. V. d. Poel te Yerseke; Oud Beijerland P. Blok te Dirksland. GEREF. GEMEENTEN IN NEDERLAND Beroepen te: Rhenen J. de Groot te Rijssen; Bameveld A. Wlnk te Veenen daal. CHR. GEREF. GEMEENTEN Overleden: Op 85-jarige leeftijd over leed Ds. G. Salomons, em. pred. te Ter- neuzen. Hij werd in 1915 predikant van de Chr. Geref. Kerk te Bussum. Van hier vertrok hij in 1923 naar Amers foort, in 1929 naar 's Gravenzande en in 1932 naar Amsterdam. Hier werd hij tn 1939 ontheven uit het ambt. In 1952 werd hij opnieuw predikant van de Vrije Chr. Geref.'kerk te Arnhem, vér- trok in hetzelfde jaar naar Bussum en diende Hoofddorp van 1954 tot 1981 toen hem emeritaat werd verleend. In deze kerken zijn er nu nog slechts twee predikanten n.l. Ds. H. Zwijnen- burg te Gouderak en' I. IJsselstein te Schiedam. GEREF. KERK NIEUWERKERK-OOS- TERLAISTD/BRUINISSE Door de gecombineerde kerken van Nieuwerkerk-Oosterland-Bruüiisse is een toezegging van beroep uitgebracht op cand. J. Waagmeester, candidaat aan de V.U. te Amsterdam. NED. HERV. KERK NIEUWERKERK Ds. H. V. d. Heuvel, die onlangs een beroep aannam naar de Ned. Herv. Kerk te Maarssen (U.) denkt op zondag 11 mei afscheid te nemen van Nieuwer kerk. Schaakvereniging „De Zwarte Pion" Uitslagen 3 maart 1975 Groep 1 C. Bakelaar M. L. v. d. Waal V-i-'-. J. Boeter C. Vis afj W. I. Peeman M. Verolme M C. J. Smit G. de Jager Vi-h. Spaarvi 2 jaar 3 jaarv 4 jaar v 5 jaarv Een uif VaaLa 1 I Groep 2 C. V. d. Groef A. Roon P. Lesuis N. v. Bracht J. Rozema J. Non J. Smallgange D. Hoogzand 1-1 1-1 IS. Groep 3 C. Groenendijk J. Kruik W H. K. Smit A. Verhage 0-1 D. J. Tieleman A. Grootehboer 1-1 A. Visser D. Spahr v. d. Hoek M Laddercompetitie A. V. Maurik J. Noordijk 0-1 Het zijn niet alleen markiezen en ja loezieën die het predikaat „zonwering" ■dragen. Ook de, van vroeger bekende, rolgordijnen zijn uitsluitend bedoel! om het zonlicht buiten te sluiten. Een onderzoek naar het smaakpatroo! van de konsument heeft echter aange toond dat veelal toch de voorkeur wordi gegeven aan een zonwering die het lich'. wèl doorlaat. Van „Decosol" rolgordij nen kan gezegd worden dat zij deze eigenschap inderdaad hebben. Het rtiA kunsthars bestreken katoen, dat daar door niet krimpt of verteert, is namelijii zonlichtfilterend. Door de vele kleuren en dessins is het bovendien een dekora- tief rolgordijn, dat in elk interieur te: zijn recht komt. Er zijn diverse maten die altijd pas send te maken zijn binnen de breedte van 60-220 cm. Tot en met het kleinste schroefje behoort tot de standaarduit voering. Vooral voor de doe-het-zelver is het belangrijk te weten, dat dit gor dijn binnen 10 minuten hangt, kompleet met rolstok en bevestigingspunten. Daarenboven heeft „Docosol" een ver nuftig veermechanisme waarop 5 jaar garantie wordt gegeven'. Het is daar door zondermeer een goed rolgordijn dat jaren meegaat. Deja heeft er de alleen- verkoop van voor de woninginrichtings zaken, waar het in vele maten voor handen is. In het vergaderlokaal der Geref. ker* I te Nieuwerkerk kwamen dezer dageii| de A.R. kiesver. en de C.H. kiesver,. vergadering bijeen. Dit was de eerstej gezamenlijke vergadering in toet ka'" der C.D.A. - Duiveiand. Op deze verg. werd door de fractie-j voorz. der C.D.A. Duiveiand, dhr. J- f d. Maas te Oosterland gesproken ove de gemeentebegroting en beleidsnota. Ook werd uitvoerig gesprokerï over structuurschets Ouwerkerk. Een en a"' der bracht een leerzame bespreking Weth. S. Overbeeke besprak de on-| derwij snota, welke is uitgegeven doo'l het College van Advies v. d. Provincial' A.R. in Zeeland. Als u bij I Niet tob [lat ons vrijbUj len. U belt oi Meubelhai VOOESTKJ! Tel MellMt Brl< Aan het eind der vergadering spr^l de voorz. de wens uit, zulke gezame''| lijke vergaderingen meer te houden. Dit ook om als A.R. en C.H.U. elka meer te leren kennen. Dhr. J. v. d- Ma vooi-z. C.H.U. eindigde met gebed.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1975 | | pagina 6