Sommelsdijk's Nieuwstraatje gaat tegen de grond Nu goedkoop electronisch rekenen met de f 79.95 f 98.95 Citroen CX bü garage Hesselitik te zien Aansluiting electriscli net f 19-00 Super lectron 8 ooemtif kanfoonnncktlng-j PREDIKBEUETEN ZEELAND Uw poesje kwijt Onbekend lijkje tocii geïdentificeerd! Alarm verjoeg inbreker IVIeer parkeerruimte (en speeltuin islj „Trefpunt'' iVledlsch^ diensten g Vlotvan aanblik en sportief f van stijl en stiksel. Echt 'n pakje I omjefijnln te voelen. Een I aparte kombinatie van uni I en ge(Jessineerd I ongebleekt katoen. Met'n makkelijke rjtsinhetjackje Twee variaties op één thema. Echt weer 's heel wat anciers, Scrub jeans in vriend schappelijke kombinatie met moderne f tinneroy. Sportief door- gestikt èn met leuke applique's getooid. U hebtV 't maar voor het kiezen: als tweedelige set met vest en broek of als pittig, apart jackje johJ MIDDELHARNIS Expositie in ,de Welle' te Sommelsdijk Groenvoorziening Finlandplein wordt verbeterd (met handtas) (ook los te leveren) Vraag en kijk zoveel u wüt bij westdijk 55 - postbus 75 - middelhamis - tel. (01870) 25 51, woonhiüs (01877) 19 54 STELLENI Mr. Iman Direct lei origii C.VJ Middelhal Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS' Vrijdag 7 maart «gag 7 maai Het Nieüwstraatje van Sommelsdijk, een zijstraatje van de Langeweg, gaat tegen de grond. Waar meer dan drie kwart eeuw gezinnen woonden en op groeiden, maakt nu de slopershamer een einde aan die tastbare herinneringen. Het Nieuwstraatje telt 44 woninkjes, die op enkele na verlaten zijn. Dat noopt de sloper nog tot de nodige voorzichtig heid, waarom de sloop met 6 wonink jes tegelijk wordt uitgevoerd. Daarom lijkt het erop dat de sloop nog wel een jaartje in beslag zal^nemen. Het gemeentebestuur heeft nog geen concrete plannen met de vrijkomende grond. In een eerder gehouden gedach- tenwisseling hieromtrent is wel de bouw van bejaardenwoningen gesuggereerd. Bij garage P. Hesselink te Dirksland, eilandeiyk Citroen dealer staat dezer dagen een grandioze auto te pronk! Het is de nieuwe 2000 CX, een wagen die zijns geiyke niet kent en waarover autokenners niet anders dan met ver heven woorden spreken. Het kan niet anders of ook de leek zal door de CX- lynen hogelijk gecharmeerd worden... Citroen prijst de CX aan als een „gra cieuze creatie" en als de ware veilig- heidsauto die qua veiligheid, comfort, zuinigheid en styling zijn tijd ver voor uit is. Die zuinigheid wordt mede be werkt door de uiterst aërodynamische vormgeving van de wagen, een voor het oog bijzonder geslaagde stroomlij ning. In de CX is een techniek inge bouwd die door de jaren heen is be proefd en uitermate betrouwbaar is gebleken, zoals dat geldt voor het veer- systeem en de meer dan befaamde wegligging, bekend van alle overige Citroen modellen. „Alle andere model len liggen als een blok op de weg, maar de CX heeft een ligging als een locomo tief!" is de lezing van dhr Hesselink, die als een van de weinigen de wagen al heeft bereden. De test in „Autovisie" is op heel veel punten lovend. Dit blad ziet de nieuwe CX als „troonopvolger" van de ID/DS serie, maar dat wordt door Citroen ten stelligste ontkend. Over de prestaties is genoemd blad heel goed te spreken,even als over het benzineverbruik dat „zui nig" wordt genoemd, en een pluspunt wordt ook gegeven voor het geluids niveau in het interieur. Het rij- en zit comfort wordt zelfs subliem genoemd. Des te droeviger gestemd blijkt de testman te zijn over wat schoonheids foutjes in het interieur, maar de Ci troen-minnaar ziet daar, nemen we aan, met liefde over heen. Interessant is het slot van de test in Autovisie; waarop we ons, voor het schrijven van dit korte artikeltje ver laten hebben: „de CX is een echte individualisten auto, zoals vrijwel allé Citroëns zijn en altijd waren. Wie zich er niet metéén toe voelt aangetrokken, moet er verder maar niet teveel over denken. Maar wie een auto als deze onweerstaanbaar vindt, hij moet maar gauw aan het sparen gaan, want in deze CX koopt hij zonder enige twijfel een der origineelste wagens uit de hele automobielhistorie". De prijs van de CX varieert van 20.000,— tot ca. 24.000,—. ZONDAG 9 MAART 1975 MIDDELHARNIS Herv. kerk 10 uur ds. E. F. Vergunst, 6 uur ds. J. Maas land, n.m. bed. H. Doop, extra koll. Chr. Soc. Akademie Ger. kerk 10 u. dhr. Hondius uit Oost en West Sou burg, 16.30 uur ds. G. Smink Chr. Ger. kerk 10 en 3 uur ds. R. Kok van Soestdijk Ger. kerk (Vrijgem.) 10 uur leesdienst, 3.30 uur ds. J. Blok land Ger. Gem. 10 en 6 uur ds. Th. V. Stuyvenberg. SOMMELSDIJK Herv. kerk 10 uur ds. J. Maasland 6 uur ds. A. van de Beek, n.m. Heid.Cat. zondag 23 Rem. kerk 10.30 uur ds. L. Schenck, Hengelo. DIRKSLAND Herv. kerk 10 uur ds. H. N. V. Hensbergen, 6 uur ds. M. v. d. Linden Ger. Gem. 10 en 6 uur ds. P. Blok. HERKINGEN Herv. kerk 10 en 6 uur dhr. Wilstra Ger. Gem. 10 en 6 uur ds. G. C. Vreugdenhil, zendingspredi kant. MELISSANT 11 uur kand. J. H. C. Olie Delft, 6 uur ds. A. Cysauw. STELLENDAM 9 uur ds. M. B. v, d. Akker, 10.30 uur ds. M. B. v. d. Ak ker, 4.30 uur ds. H. Jongebreur, v.m. bed. H. Doop, extra koll. restauratie fonds. GOEDEREEDE Herv. kerk 9 en 10.45 uur ds. R. V. Kooien, Ps. 31 7 en 8, 6.30 uur ds. H. N. v. Hensbergen, Ps. '31 9 en 10, OUDDORP: Herv. Kerk 9.30 en 6.30 u. ds. S. de Jong, v.m. bed. H. Doop, n. m. voorber. H. A. Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur lezen. Doopsgez. gem. 9.30 en 6.30 uur dhr. Chr. Vellinga van Zaandam. NIEUWE TONGE Herv. kerk 9.30 uur ds. C. V. Sliedregt, 6 uur ds,. R. van Kooten, extra koll. Hulppr. en Chr. Bel. Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. OUDE TONGE Herv. kerk 10 uur ds. A. Cysouw, 6 uur ds. C. v. Sliedregt Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. STOD AAN 'T HARINGVLIET Herv. Kgrk 10 uur ds. H. Jongebreur, 6 uur ds. M. B. V. d. Akker Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. DEN BOMMEL Herv. kerk 10 uur ds. H. Talsma, 6 uur ds. J. Hovius, Dor drecht Ger. kerk 10 en 6 uur ds. P. Schravendeel te Middelhamis, v.m. H. A., nam. voortzetting H.A. en dankzegging. OOLTGENSPLAAT Herv. kerk 9.30 u. ds. A. van de Beek, 2.30 uur ds. A. W. v. d. Plas, afscheid, extra koll. pastorie fonds Ger. kerk 9.30 en 6 uur drs. M. C. Kersten te Scheveningen Ger. Gem. 9.30 en 6 uur lezen. Oud Ger. Gem. 9.45 en 6.15 lezen. LANGSTRAAT Herv. kerk 10 uur ds. A. W. v. d. Plas, afscheid, 6 uur kand. G. C. de Jong, Dordrecht, Bidstond voor gewas en arbeid. NIEUWERKERK. Herv. Kerk 10 uur Ds. H. V. d. Heuvel; Geref. Kerk (N'kerk-O'land) 10 en 5 uur Dr. J. H. Becker, em. pred. te Den Haag •Geref. Gem. 10 en 3 uur lezen Geref. Gem. in Ned. 9.30 en 3 uur lezen'. ST. ANNALAND. Herv. Kerk 10 en 6 uur Ds. J. Codée; Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur leesdienst; Geref. Gem. in Ned. 9.45, 2,15 en 6.15 uur leesdienst. Bij de fam. Hisschemöller, Zandpad 18, Middelhamis, tel. 01870-2441, verblijft momenteel een onbekend poesje, circa een half jaar oud, oranje van kleur, met witte bef en witte pootjes. Een zwart poesje logeert momenteel bij de fam. Zuidwijk, Fabiusstraat 32, Me lissant, tel. 01877-2119. De poes is ca. 8 mnd. oud,is zwart van kleur, gele ogen, witte bef en witte pootjes. GOEDEREEDE Geslaagd: Mej. Heleen de Ronde Wd. is gisteren aan de school voor verpleeg kundigen te Goes geslaagd voor het di ploma verpleegkundige A. Mej. de Ronde werkt in het Zweeds Rode Kruis ziekenhuis te Zierikzee. MIDDELHARNIS; Het kinderlijkje dat vorige week maandag langs de oever van het Ha- ringvliet werd gevonden en vorige week donderdag in Middelhamis werd be- graven, is deze week toch geïdentifi ceerd. Het blijkt het stoffelijk overschot te zijn van de bijna 3-jarige Christophe I Alain Philippe Kirsch uit Straatsburg. Het ventje verdronk, samen met zijn moeder, in de nacht van H jan. van dit jaar toen hun schip met een ander schip in aanvaring kwam, ter hoogte van Wamel, bij Nijmegen. De moeder is nabij Tiel gevonden en in Straatsburg begraven. Haar zoontje zal nu naast haar rusten omdat de vader daar al grafruimte voor had gereserveerd. Dat liet vrij lang duurde vooraleer de iden titeit van het kind bekend werd komt doordat het persbericht dat 11 jan. werd verspreid sprak over het verdrinken van een vrouw en dochtertje. Toen op ver zoek van de districtsrecherche het pro ces-verbaal nog eens werd geraadpleegd bleek het toch om een zoontje te gaan. Aan de hand van de kleding heeft de vader j.l. maandag bevestigd dat het gevonden lijkje dat van zijn zoontje is. fe^^Oi-^*i MIDDELHARNIS-SOMMELSDIJK Rheuma kollekte. In Middelhamis en Sommelsdijk zal a.s. week, van 10 tot en met 15 maart, de kollekte t.b.v. de rheumabestrijding gehouden worden. MELISSANT Wijziging kerkdienst. De dienst wel ke in De Saambinder is vermeld van a.s. woensdag, waarin zou voorgaan ds. P. Blok, (voorber. H.A.) is verzet naar donderdagavond. Voorganger is dan student v. d. Net van Rotterdam. Aan vang 7.30 uur. Inbrekers die in de nacht van woens dag op donderdag inbraken in het pand van Euro-Discount te Oude Tonge zijn op de vlucht gegaan toen ze de alarm installatie in werking stelden. Ze gin gen er zo overhaast vandoor dat ze niets hebben meegenomen. STAD AAN 'T HARINGVLIET: Wanneer de gemeenteraad a.s. don derdagavond accoord gaat met het voor stel van B. en W. zal er spoedig verbe tering komen in de parkeersituatie nabij het Verenigingsgebouw „Trefpunt". In de Zweedsestraat kunnen thans 8 en in de Oranjelaan circa 5 auto's ge plaatst worden en bij druk bezochte avonden is dat aantal verre ontoerei kend. Reden waarom B. en W. de raad een plan overleggen ddt aan 30 auto's ruimte gaat bieden. Het terrein dat B. en W. voor ogen staat wordt vanuit de Zweedsestraat bereikbaar. Naar de Kerkstraat komt er, via het bestaande tegelpad, een in- en uitgang voor voet gangers. Op het totale terrein is ook gedacht aan het maken van een een voudige speeltuin. De raad wordt gevraagd voor uitvoe ring van het plan een crediet van 40.500,— te voteren. OUDE-TONGE Katertje gevonden. Bij de familie Hartog, Julianastraat 30 is een klein wit-grijs katertje aan komen lopen. Wie de eigenaar/es van het beestje meent te zijn kan hem op genoemd adres terughalen. Van zaterdag 8 tot maandag 10 maart 1975 ARTSEN Middelhamis - SommelsdQk: Van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter Wieringa, tel. 2090. Dr. Wieringa is woensdag a.s. van 12.00 tot 24.00 uur afwezig. Dirksland - Herkingen - Melissant: Van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maandagmorgen 9.00 uur heeft dienst dokter R. P. Boot, Dirksland, tel. 01877- 1227, b.g.g. 1291. Stellendam - Goedereede: Van zaterdagmiddag 12.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter Bulthuis, Goederede, tel. 01879- 1367. Nieuwe Tonge - Oude Tonge: Van zaterdagmorgen 8.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter Westra, Oude-Tonge, tel. 01874- 259. Stad aan 't Haringvliet - Den Bommel - Ooltgensplaat: Van zaterdagmorgen 12.00 uur tot maandagmorgen 9.00 uur heeft dienst dokter G. J. Buth, tel. 01871-306. APOTHEEK „MENHEERSE" Openingstüden: Op werkdagen van 8.30 - 12.30 en van 13.00 - 18.00 uur, op zater dagen van 10.00 - 12.00 uur. Apotheker: J. Slager, telef. (01870) 3997. Assistentes: Hetty Tanis, Weststraat 12, Ouddorp, telef. (01878) 1346 en Loes Mastenbroek, Prinsesselaan 15, Som melsdijk, telef. (01870) 3093. Inlichtingen: a) antwoordapparaat; b) dienstkastje. TANDARTSEN Uitsluitend vor spoedgevallen, tand arts C. P. Wolthers, Ouddorp, tel. 01878- 1660, tussen 11 en 11.30 uur. DIERENARTSEN Dienst heeft dokter Tjebbes, Som melsdijk, tel. 01870-2966. WIJKVERPLEEGSTERS Ouddorp - Goedereede - Stellendam: Dienst heeft Zr. Kastelein, tel. 01879- 1267. Dirksland - Herkingen - Melissant: Van vrijdagavond 6 uur tot manadag- morgen 8 uur heeft dienst Zr. van den Nieuwendijk, Middelhamis, tel. 01870- 2883. Nieuwe Tonge - Oude Tonge: Van vrijadgmiddag 12 tot maandag morgen 8 uur heft dienst Zr. van Wijk, Oude-Tonge, tel. 01874-289 b.g.g. 01877- 1707. Achthuizen - Den Bommel - Stad aan 't Haringvliet - Wit-Gele Kruis: Dienst heeft Zr. Vrij, tel. 01871-312, b.g.g. 534. insdagmorÉ tige ziekte r efde broedd top de leef tij I Middelhl Dirk| Middelt Ar Middelli Sommej Alblasse Middelh 4 maart 1971 Van 8 maart tot 2 april zal Emy van Geel-Entrop met schilderijen, collages, lino's en wandkleden in Galerie „de Welle" exposeren. De expositie wordt morgen, zaterdagmiddag om half vijf geopend. MIDDELHARNIS Fout telefoonnummer: In de pas ver schenen nieuwe telefoongids staat achter de naam van wethouder D. Hoogzand een verkeerd telefoonnummer. Het juis te nummer is 3502. OUDDORP Geslaagd. Deze week slaagde mej. Joke Driesse aan de opleidingsschool van het Prot. Chr. Streekziekenhuis te Bennekom voor het diploma Zieken- verpleging-A. NIEUWE-TONGE: B. en W. van Middelhamis gaan gemeenteraad een crediet van 8700, vragen om het plantsoen op het Fii' landplein een opknapbeurt te geven. Mede tengevolge van' het spel van 4] jeugd ligt de groenvoorziening er thaï| wat ontredderd bij. Bij de opstelling van een nieuw pla'l is er van uitgegaan dat door de inde-| ling en'de wijze, van beplanting 1« onjuiste gebruik van het geheel do( de jeugd, zoveel mogelijk wordt va meden. Er komt een wandelpad en bank.' THOLEN Rommelmarkt. De hervormde- en de geref. jeugdverenigingen willen op 30 april weer een rommelmarkt houden. Op de zaterdagen 15 maart en 12 april zal er worden rondeggaan om de „rom mel" op tehalen. Verbouwing P.Z.E.M.-kantoor. De verbouwing van het P.Z.E.M.-kantoor aan de Ten Ankerwega is thans ge heel voltooid. De ernaast staande vrij gekomen 'dienstwoning is nu ook kan toor geworden. In verband met interne reorganisatie van de centrale storings dienst zijn de P.Z.E.M.-vestigingen in Stavenisse en Poortvliet nu ook onder gebracht in het centrale rayonkantoor te Tholen. Rijinstnicteur paardensport. Na een opleiding aan het Ned. Hippisch Cen trum te Deume (N.B.) slaagde de heer B. Heuserveldt voor het examen paar densport-instructeur. ntilr line i-a i£xtT£kvan\ Wij danken I ibloemen enj citeerden zq met onze 55 MELISSANl PieterstraatT Mag ik lang de kaarten en bij mijr èoktoren ei verzorging huis. Mag ik larl voor de kaa huis en bij I Inzonderhei personeel Tevens mij| Akker.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1975 | | pagina 2