SLAGERIJ LUIJENDIJK 7 februari i J jaargang Dinsdag 11 februari 1975 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DB ZUID-HOLLAJNTDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond No. 4362 ELUNGEN" ^AN GOEDEREEDE EXTEA KEEKDIENSTEN GEKEF. GEMEENTEN Wijzigisig functie Dr. W. desï Hengst r. P. Vreygdeiihil verlaat Rijkswater staat Stellendam Aardappelen rooien in februari GROTE POLITBEKE BIJEENKOMST VAN DE PROTESTANTS CHRISTELIJKE PARTIJ TE GOEDEREEDE Twee FSakkeese iti|ssen Winterconcert ,,Sempre Crescendo"' GOEDEREEDE Diefstal accu's en MIDDELHARNIS SOMMELSDIJK 500 gram 2.50. Woensdag gehakt half-om. per kilo 4.75 J.00 500 gram DOORREGEN SPEKLAPPEN 4.S0 Bij 15.— boodschappen gratis stikker. VEESIER EEN KOE EEN NIEUW JAAR EEN NIEUWE BRIL GEZICHT '75 KEUVELAAR'S BRILCENTRUM Zandpad 56, Middelharnis Tel. 01870-3437 (Boven bushalte) ABONNEMENTSPRIJS 6,55 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 25 cent per mm. Bij contract speciaal tariet Jierheden, foto's, nd-Sommelsdijk. Izien en te koop. |ddorp nabij de ehoorlijlï stukje direct contant TEMPELAARS ■ntvangen? nrlijk verzekerd. IbiJ Ikan fix li en Schou- Ind NZ 54, de Bruin, K2154. sterdagmiddag heeft de bevolking '^S Goeree-Overflakkee massaal af scheid genomen van dokter C. H. Jes- sarun van het Van Weel-Bethesda-zie- kenhuis te Dirksland. Dat gebeurde in de verenigingsgebouwen „Onder de Wiek" en „De Schakel" te Dirksland. Hier is duidelijk gebleken, dat de pa- tfënfen van dr. Jessurun ook zijn vrien den zijn geworden. Er heeft zich een paar weken geleden een comité ge vormd, dat het afscheid organiseerde, zodat inplaats van talrijke kleine ge- [icnken, nu een paar hartewensen van gezin Jessurun in vervulling konden B. Zo werd hem ter receptie een reis {geboden naar Suriname; een kleuren een fiets, een gemakkelijke stoel, viool en filmapparatuur. In het verenigingsgebouw „Onder de Wieic leidde ds. H. N. van Hensbergeh, de voorzitter van.het ziekenhuis, de re ceptie. „Het geeft wellicht een gevoel van weemoed om afscheid te nemen, maar tevens zult U kunnen zeggen: „Wat ben ik blij, dat ik dit heb mogen doen". U bent hier tussen uw familie, colle gae, patiënten en vrienden, waarbij we er de nadruk op willen laten vallen, dat hpt woordje „en" gerust weggelaten kan «orden, omdat uw patiënten uw vrienden zijn! U hebt mogen helpen. U hielp en diende; u ontmoette de mens in nood en met iiw kunde en wetenschap hebt u veler nood kunnen verlichten. U bena- derdi de patiënt als mens en niet als een min of meer bijzonder geval. Hun leven ging u ter harte. Daarom zeggen wij van het ziekenhuis u hartelijk dank. Als wij uw beeld voor ogen halen is dat een beeld van bijzonder grote trouw geweest, een gave die U sierde. U hebt Hef en leed met de bevolking gedeeld. Ook natuurlijk teleurstellingen, maar u was steeds bereid de helpende hand te bieden, onder welke omstandigheden dan ook". U liebt nu nog een toekomst voor ogen. Als je als dominee met pensioen gaat, Ivun je toch nog blijven preken, als je dat wilt, maar dat geldt niet voor een dokter. U zult echter röntgenoloog blijven, maar wat vrije tijd zal er wel voor u weggelegd zijn en daarom hopen we u blij te kunnen stemmen met deze Wetejischappelijke encyclopedie", waar bij ds. Van Hensbergen namens de di- rectii \'an het ziekenhuis alvast één exen>.plaar ter hand kon stellen. N:,.eaens de medische staf van het zie kenhuis en ais directeur, sprak dr. W. den Hengst. Hij noemde een scala van werlvzaamheden en functies, die de scheidende arts op zijn naam heeft staan„Vroeger waren er twee spe- ciali.sten in het ziekenhuis: de een met en de ander zonder mes en daarmee was de kous af. Het is nu heel anders ge worden. Van het asperientje van vroe ger is er een apotheek uitgegroeid. Na 35 jaar mag u een keer in de publieke belangstelling staan. Daarna zal U zich teruEitrekken, als een mol, in de duister nis van de röntgenkamer, maar we zul len u. toch weer tegenkomen in het zie kenhuis", aldus dhr. De Hengst. ^_^Namens het verplegend personeel \^rak zuster Van Dommelen, de direc- fPce. Zij sprak over de ontwikkeling 'W^- ziekenhuis en de hartbewa- iPngsdienst; over de opleiding van de sS^rpieegkundigen en over de vriend- .;ghappelijke omgang met ieder in het spekenhuis. Dokter G. Stoel sprak over de periode waarin ze samen als specialist optraden jn hot ziekenhuis. „We hebben jaren lang samen geploeterd en toch waren We beiden vaak eenzaam, want ieder Was baas op eigen terrein. „Wanneer ik een patiënt van u kreeg, 'aren tevens alle gegevens vertegen- oordigd. Ik kon geheel op u vertrou wen. Wanneer u er aan te pas kwam bij „kortsluiting" in de operatiekamer, liep alles weer als een trein", zo prees dr. Stoel zijn oud-collega. Ds. Van der Wal, de voormalige pre dikant in de Herv. Kerk in Dirksland en geestelijke verzorger in het zieken huis, haalde herinneringen op uit het grijze verleden, over het toen nog ge- isoleerde eiland en over het specialisme, dat daardoor aan de dag gelegd kon worden. „We waren tevens vrienden. Er was veel contact tussen beide fami lies en namens mijn kinderen moet ik u hartelijk groeten". Dr. Hogenboom sprak namens de „staf". „U hebt ons steeds allemaal kunnen vervangen. Dank daarvoor en ook voor het feit dat u in de moeilijke periode, die het ziekenhuis kortelings heeft gekend, het direkteursschap op u hebt genomen. Weliswaar vergemakkelijkte dat het samenspel niet. Het is voor ons zuur, dat zo'n grote hoeveelheid erva ring gaat verdwijnen uit de staf, maar het is ons een genoegen, dat u in het ziekenhuis blijft". Namens de'W.Z.E. sprak dr. Waltei', die hem dankte voor de prettige samen werking, voor de menselijke omgang en zijn inzet voor de ander. Dr. Van Loo sprak namens de afde ling Goeree-Overflakkee van de maat schappij ter bevordering van de genees kunst. „U hebt hier indertijd een one- man-show opgevoerd. U was continu gebonden. Nu zal het seizoen voor u ge sloten worden. Er bestaat geen gevaar lijker verslaving dan de arbeid citeerde de heer Van Loo, hetgeen hij van toe passing zag op de heer Jessurun. Het naseizoen kan het beste aller tijden zijn". Namens de Lion's-club Goeree-Over flakkee sprak dhr. R. P. Boot, huisarts te Dirksland. „Mensen met tien maal meer vrije tijd hebben 100 maal minder gedaan dan u. Wij zetten de leden van de club niet graag in het zonnetje en we nemen ook geen afscheid, want we hebben u veel te hard nodig". Al deze toespraken werden vergezeld van boeken en platen en/of bonnen daarvoor. Namens de bevolking. Hierna kreeg de heer G. A. J. Op stelten het woord namens de bevolking. Een lange reeks hartewensen van dr. Jessurun gingen nu in vervulling. Eerst kwam er een fiets: om fit te blijven; een gemakkelijke stoel: om uit te rus ten; een reis naar Suriname: om nieu we moed op te doen; Een kleuren T.V., om bij te blijven; een hartverwarmende viool en tenslotte om toch aktief te blij ven filmapparatuur. DANKWOORD. Het was allemaal wel wat veel, vond de scheidende zelf. In zijn dankwoord, waarin hij ieder dankte, die hem en zijn gezin het leven hebben veraange naamd op het eiland en die nu alles hebben gedaan om hem het afscheid zo prettig mogelijk te maken, werd het hem te machtig. Vanwege een te lage bloeddruk werd hij onwel. Hulp was er voldoende bij de hand en na een poosje, in de zojuist verkregen gemakkelijke stoel, kon hij zijn speech afmaken. Daarna vertrok het gezelschap naar het verenigingsgebouw „De Schakel", waar de muziekvereniging „Amicitia" hem opwachtte met daarbij een grote schare mensen, die de dokter persoon lijk de hand wilde drukken. Het is een drukke dag geweest voor het gezin Jessurun, maar wel een blijde dag, waarop hij nog lang terug zal kun nen zien. Het huldigingscomité wil, door ge brek aan tyd aan het eind van de af- scheidsbijeenkomst, langs deze weg een hartelijk dankwoord richten tot de be volking die zo spontaan gegeven heeft en tot bestuur en directie van het zie kenhuis voor de ervaren samenwerking, Ds. Van der Wal zal bü velen herinneringen oproepen. Hier is hij in gesprek met dr. Den Hengst. Kamerleden spreken met vissers Een vijftal Anti Revolutionaire Tweede Kamerleden komt a.s. vrijdag middag naar Stellendam. Daar hoopt deze delegatie, waaronder Mr. W. Aan- tjes, een gesprek te hebben met de vis sers. Door dhr. W. 't Mannetje zal aan dat gesprek vooraf een inleiding worden gehouden. OUDDORP: woensdagavond 7.30 uur student v. d. Net te Rotterdam. IMELISSANT: donderdagavond 7.30 uur ds. van Stuyvenberg van Middelhamis. Naar wij van hem vernamen zal dr. den Hengst met ingang van 1 maart 1975 zijn functie van Directeur-Geneesheer van het Rusthuis „de Goede Ree" en het Verpleeghuis „de Samaritaan", bei de te Sommelsdijk, beëindigen. Hoev/el het hem ter harte gaat, heeft hij na rijp beraad dit besluit genomen. Gezien de veelomvattende werkzaam heden en de overige integratieve aspec ten, die de gezondheidszorg in de naaste toekomst met zich zee zal brengen, heeft dr. den Hengst gemeend zijn volle aandacht aan die facetten te moeten wijden. ,Uit dien hoofde zal hij zijn functie van Directeur-Geneesheer van het van Weel-Bethesda ziekenhuis te Dirksland falüven uitoefenen. \tsa Dhr. P. Vreugdenhil, sinds juli 1970 Hoofd van de Dienstkring Stellendam van Rijkswaterstaat wordt waar schijnlijk per 1 april overgeplaatst naar een nieuwe functie te Den Haag. Dhr. Vreugdenhil wordt daar belast met het opzetten en leiding geven aan een nieuw te stichten Bureau Vlootzaken op de Hoofddirectie van R.W.S. Dit bureau gaat fungeren als centraal beleidsor gaan van waaruit de ca. 300 vaartuigen van R.W.S. beheerd worden en zal een goed beleid dienen te bevorderen bij de Y iendiensten die de vaartuigen in trperationeel beheer hebben. De fam. Vreugdenhil zal nog een groot deel van dit jaar in Middelharnis blijven wonen. Er worden momenteel (N.B. iri februari!) nog volop aardappelen gerooid! In de polders rond Mid delharnis - Sommelsdijk was dat ook gisteren, tot in de avond het geval. De aardappelen blijken de regen en de vorst goed te hebben doorstaan. Alleen de onbedekte aardappelen hebben wat van de vorst te lijden gehad, maar de overige zijn nog goed voor con sumptie. Overigens zullen de meesten naar de aardappelmeel- fabrieken worden verkocht om dat ze bij het rooien, tengevolge van de lage grondtemperatuur, wel blauw zullen hebben opgelo pen. De rooiers waarmee werd gewerkt waren aangepast met andere kettingen en bredere ban den. HERKINGEN Jaarvergadering. Hedenavond zal de Gereformeerde Gemeente haar Jaar vergadering houden. In deze vergade ring zal verkiezing van ambtsdragers plaats hebben. Kandidaten zijn: voor Ouderling: J. W. de Geus, Ph. de Geus, Chr. Huizer, J. Kievit; voor Diaken: K. G. Nieuwland, J. Struijk. Tevens zal een beroep worden uitge bracht op een leraar. Als tweetal is ge steld: Ds. J. v. Haaren van Amersfoort, Ds. A. Hofman van Scheveningen. Jaarvergadering: donderdag 13 fe bruari D.V. hoopt de Chr. School op Geref. Grondslag haar Jaarvergadering te houden in het schoolgebouw Kaaidijk 14. Alsdan zal Bestuursverkiezing plaats hebben. Aftredende Bestuursle den zijn C. D. V. d. Velde en A. F. v. Putten. Beiden zijn herkiesbaar. OOSTFLAKKEE Drie echtparen 50 jaar getrouwd. Een drietal echtparen op Oostflakkee zijn op de navolgende dagen 50 jaar ge trouwd: woensdag 12 februari Petrus A. Ter- hoeve en Maria C. van de Swaluw, Julianastraat 27 te Oude Tonge; eveneens op woensdag 12 februari Cornells Osseweijer en Elizabeth Bo- german, Bernhardstraat 27a te Oude- Tonge; vrijdag 14 februari Willem van Dam en Neeltje E. Konings, Pr. Hendrik straat 28 te Ooltgensplaat. Bij de vele gelukwensen die zij onge twijfeld zullen ontvangen voegen wij ook gaarne de onze. DEN BOIVIMEL N.C.V.B. De N.C.V.B. afd. Den Bom mel hoopt op donderdag 13 februari des avonds om half 8 haar jaarvergadering te houden in de consistoriekamer van de Geref. Kerk. Spreekster Mevr. Dra. Dansen te Middelhamis over „Hemes- seroord". Gasten zijn hartelijk welkom. SOIMIMELSDIJK Beroepen. Ds. v. d. Beek, Herv. pre dikant, alhier, heeft een beroep ont vangen naar de Herv. Gemeente van Zwartebroek - Ter Schuur (bij Barne- veld). Op uitnodiging van de P.C.P. (het overkoepelend orgaan van de kiesver enigingen der A.R.P. en C.H.U.) te Goedereede zullen de Tweede Kamer leden Schakel (A.R.P.) en drs. van Leijenhorst (C.H.U.) naar Goedereede komen. Zij hopen op dinsdag 18 februari a.s. des avonds om half acht te spreken in motel Koningspleisterplaats te Goedereede. Na .de pauze zal er gelegenheid zijn tot het stellen van vragen aan beide sprekers. Naast de leden van de beide kiesverenigingen is iedere belang stellende op die avond van harte welkom. Gezien de actuele zaken, die zullen worden behandeld rekent het bestuur van de P.C.P. op een grote opkomst, ook van de omliggende gemeenten. Van Goeree-Overflakkee zullen twee Ned. Herv. predikanten naar Rijssen vertrekken. Ds. A. W. v. d. Plas uit Ooltgensplaat hoopt er op 23 maart in trede te doen, na op 9 maart afscheid van Ooltgensplaat te hebben genomen. Hij zal daar door M. B. v. d. Akker van Stellendam bevestigd worden. Zelf heeft ds. v. d. Akker vorige week donderdag het beroep naar Rijssen (het 13e dat op hem was uitgebracht) aange nomen. Ds. heeft daarmee op de tweede roep naar deze gemeente gehoor gege ven. De Herv. Gemeente van Rijssen wordt door 4 predikanten gediend. Ds. V. d. Akker hoopt zondag 1 juni afscheid van Stellendam te nemen; hij zal deze gemeente dan op één maand na 5 jaar hebben gediend. Ds. v. d. Plas hoopt zijn Flakkeese collega op 15 juni te bevestigen. Hun wijken liggen tegen elkaar aan en zij maken beiden gebruik van hetzelfde kerkgebouw. MIDDELHARNIS De Kon. Fanfare „Sempre Crescendo" te Middelharnis o.l.v. dhr. W. Vernooijs zal op vrijdag 14 februari 1975 haar jaarlijks winterconcert verzorgen. Op het programma staan enkele marsen van Powel, zuid-amerikaanse muziek van Kees Vlak en H. G. Walters en ouverture's van Verdi en Friedeman. Als solisten treden op M. de Waard trombone en A. Noordijk cornet met solo's van Greenwood en Everaarts.. Na de pauze is er een optreden van de drumband o.l.v. dhr. J. Mulder en zullen een aantal medewerkers komi sche schetsjes brengen. De uitvoering vindt plaats en de aula der rijksscholengemeenschap. Burg. Mijslaan te Middelharnis. Aanvang 20.00 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de zaal. OOLTGENSPLAAT Aktie tegen Abortus Nog eenmaal zullen de leden van de Jeugdverenigingen zitting houden voor de handtekeningen-aktie tegen de toe lating van abortus, t.w. op woensdag 12 februari des nam. van 7 tot 8 uur in de consistoriekamer van de herv. kerk. HERKINGEN BOTSINGEN: Zondagavond had op de Molendijk een ernstige botsing plaats tussen twee personenauto's. Dhr. J. M. V. Eek die van richting veranderde werd gegrepen door het achteropko mend verkeer dhr. Robijn, beiden uit Herkingen. Beide wagens werden zwaar beschadigd. Persoonlijke onge lukken deden zich gelukkig niet voor. Maandagavond was het weer raak op de Molendijk, waar de Fortstraat uit komt op de Molendijk, en het een on overzichtelijke situatie wordt als ge parkeerde Caravans en personenwa gens het uitzicht belemmeren. Dhr. G. Dorst komende van de richting Dirks land, werd gegrepen door een uit de Fortstraat komende wagen van dhr. Kassa. Ook hier zware schade, maar geen persoonlijke ongelukken. De po litie heeft de zaak in onderzoek. MELISSANT Ouderavond Chr, scholen Op vrijdagavond 14 febr. a.s. zal er D.V. een gecombineerde ouderavond worden gehouden van de Chr. kleuter school en de Chr. basisschool. Niet alleen de ouders, maar ook be langstellenden zijn van harte welkom. Het programma vermeldt o.a. een le zing van de Rotterdamse verkeersdes- kundige, dhr. van den Tol over het on derwerp „Kinden verkeer" en een te rugblik op de opening van de nieuwe kleuterschool in kleurenbeeld en geluid. Aanvang half acht precies. Spreekuur burgemeester Het spreekuur van burg. van Velzen voor a.s. vrijdag is gewijzigd. Inplaats van vrijdagmiddag zal het a.s. vrijdag morgen van half tien tot half elf ge houden worden. OUDDORP Demonstratiemiddag Sportver. A.s. zaterdagmiddag zal doof de Sport ver. „de Kriekel" een demonstratie middag worden gehouden. Die begint om half drie in het Ver. gebouw. De demonstratie zal door de kindergroepen worden verzorgd. OUDDORP Dieven hebben in het weekend uit het garagebedrijf van de Fa. v. Poortvliet een tiental accu's en 15 autobanden weggehaald. De waarde van het gesto- lene bedraagt ca. 3.000, 500 gram 4, Reklame varkenslappen '7 'yC per kilo 500 gram 3,75 RUNDERGEHAKT per kilo 4,- '500 gram 3,50 SCHOUDEKKARB. ft ye per kilo 'S»-** 500 gram e OE Magere Runderlappen 3.ifc3 500 gram SUPER HAMLAPPEN HUZARENSLAATJES 59 cent per stuk.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1975 | | pagina 1