^uddorp's drieling wordt^ee jaar 'ankbetuiging van en [oor oogsthulp op tovinciaal niveau Arie Leijdens, Ooltgensplaat, had gezellige verjaardag lm h. j. struijk Hl - Dodenherdenking op zondag I jaargang Vrijdag 7 februari 1975 No. 4361 189 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt ttoeemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond 98 39 mm loo U- BEDDEN van zacht tot hard van klein tot groot Sommelsdijk Plaatselijk nieuws Ophalen oud papier restayrati@ Ned. üerv. i<lerk VOOE MOOIERE bloersistykjes Fa. KORTEWEQ Zandpad Mddelharnis Arrestatie brengt licht in circa vijftien inbraken Afscheid dokter C. H.iessyryn I BEZOEKT ONZE Automobielen-verkoophal I OOK OP VRIJDAGAVOND I GEBKUIKTE DIESELS TE KOOP I GARAGE KNöPS - MIDDELHARNIS i LANGEWEG 113 TEL. 01870 - 2043 OPTOMETRIST „OOGMETING CONTACTLENZEN" ziekenfondsleverancier aan alle ziekenfondsen westdijk 34 - middelharnis - tel. 01870 - 2075 ir. SI. G. Kulpéri ging met pensioen Prijswijziging enkele aardoiieprodiikten A POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS edactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdijk tel. (01870) 26 29 Na 5.30 uva (01870) 33 92 Giro 167930 ■■■MMWII—l^liHlllllllMIMimillllWIIII^—WWII^IHWIMIIWMMI ABONNEMENTSPRIJS 6,55 PER KWARTAAL ADVKRTENTIEPRIJS 25 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. rijn, Leo en Wim Flikweert worden lag 2 jaar. Mevrouw Flikweert, van ^^«f^^ehuis Carla, Dorpsweg 2 te Oud- vertelde over haar drieling, die naast haar bedrijf, met de meeste en liefde omringt. Ze heeft het er I a^ ^^^nd druk mee. „Ik heb ze ieder in een box moeten zetten, omdat ze met z'n drieën, met de voeten buiten boord, met het grootste gemak door de kamer tollen met alle narigheid van dien. We hebben ze nu zelfs gescheiden moeten houden, door de boxen onderling te verbinden en door één box aan de plint vast te nagelen. Het middageten gaat er goed in, maar met de boterham heb ik wel moeite. Om de beurt moet ik ze zo'n beetje laten eten. Dat duurt ongeveer een uur. Dan moeten ze verder verzorgd worden en dan moet ik drie maal naar boven lopen gpi ze in bed te brengen. Krijn, Leo en Wim Flikweert, zondag twee jaar, kijken helder de wereld in. Gelukkig lopen ze nu alle drie, dus binnenkort kunnen ze gezamenlijk de trap op, vermoed ik. Na het avondeten mogen ze uit de box. Dan is mijn man thuis en dan kunnen we er wel orde onder houden. Maar dan zijn ze ook de koning te rijk. Ik kan er nooit één op schoot nemen, want dan komt er oor log", zo vertelde ze en ze praatte tegen de kinderen, die alle drie tegelijk het zelfde antwoord gaven. „Ja, ze praten in koor", lachte ze. „Leo is het ondeugendst; Wim, die het laatst gekomen is, is het snelst met alles en Krijn, vooraan op de foto, is erg lief. Die lijkt niet op de andere twee. Het is wel een weelde. Het is leuk, wan neer je ermee buiten komt. Ik heb altijd veel bekijks. Mijn man heeft twee stoel tjes op de bagagedrager van mijn fiets gemaakt en één voorop. Het is wel een onderneming, maar ook heel erg leuk om zo door Ouddorp te fietsen. Ze hebben ook drie zitjes in de auto. Weet je waar ik zo blij om ben? Mijn vader komt iedere morgen, al twee jaar lang, om me te helpen met de jongens. Hij zou niet graag overslaan en ik zit al naar hem uit te kijken". En oma vertelde dat ze in een maand tijds drie jasjes had gebreid. Dat is dan voor de verjaardag. „Het is wel druk, maar het zijn schatten. Wij zijn er erg gelukkig mee. Ze zijn alle drie kernge zond en wat wil je dan nog meer?" Dat ze gezond zijn is duidelijk, dat ze lief zijn ook en dat mevrouw Flikweert met haar drietal de aandacht trekt is begrijpelijk, maar dat het druk is, dat staat boven alles vast. llET ^♦♦«1 an lie' 30Ütil= fdagnii; oliev'i kiloine'' fft va»] jrdt is, ii« liet sd volg' Ier loer 1 3000 H J 8000 een ontmoeting j.l. dinsdag 4 £e- kri in de Interservice Officiersclub |fet gebouw van de „Witte Sociëteit", 24, Den Haag, op uitnodiging van Provinciaal Militair Commandant -Holland te 's-Gravenhage hebben legcnwoordigers van onder andere: Iprovinciaal bestuur w.o. de Com- ^aris der Koningin, mr. M. Vrolijk gedeputeerde Van der Zande de wnenlijke landbouworganisaties in ^-Holland, de gemeentebesturen van burgemeesters of wethouders ^urgers die aktief bij de ontspan- van de militairen betrokken wa- van gemeenten waar militairen ^aroi, gelegerd, elkaar de nodige lof en ]}k gebracht. oor Oostflakkee waren uitgenodigd: gemeester W. M. van der Harst, me- tiw C. Timmerman-Heuvelman, de ter, p. Brinkman en G. v£in Emous, namens de comité's welzijnszorg mili tairen voor Ooltgensplaat en Oude-Ton- ge,^ dhr. J. Th. W. Hopmans te Acht- nuizcn voorzitter van de landbouworga- nisati,;-, dhr. A. de Wit voorzitter gladio- JSB. '.creniging. Burgemeester Joh. van [als vertegenwoordiger van de ge ënte Middelharnis en voor de ge- pnte Goedereede Burg. G. van Vel- en dhr. C. Hameeteman. lamens de militaire organisatie trad [gastheer op de kolonel der Infante- garnizoenscommandant te 's-Gra- Mge dhr. M. Vader. li] sprak in zijn dankwoord mede namons de militairen die daadwerkelijk oogsthulp verleenden en waarvan en- Kele vertegenwoordigers aanwezig wa ren zijn bijzondere waardering uit voor; enerzijds, de coördinatie en vlotte Kontakten van de zijde van het provin ciaal l:!ostuur voor het op gang brengen ^an .Ie militaire hulp, anderzijds, de ""F'reffelijke opvang van de militairen Pe gemeenten, waar in record-tempo Idverblijven werden ingericht en ve- f'oorzieningen moesten worden ge- Tien, en in het bijzonder de goede Itakten met de getroffen landbou- p en de van hen ondervonden grote wdering voor de geboden hulp en slotte de goede .kontakten met de fgerij in de plaatsen waar de mili- pen gehuisvest waren voor wat reft de ontspanning van de militai- in de avonduren. De Commissaris Koningin dankte namens de pro vinciale autoriteiten, de militairen, de leiding in de legerplaatsen en het com mando voor Zuid-Holland in Den Haag voor de op voortreffelijke wijze verleen de hulp in het bijzonder waar deze aan vankelijk geheel vrijwillig en spontaan werd aangeboden, voor de goede kon takten en coördinatie vanuit de leger leiding. Namens de gezamenlijke landbouw organisaties werden alle aanwezigen die op enigerlei wijze betrokken waren bij het hulpwerk dank gezegd voor alles wat gedaan is om van de oogst te red den zover maar enigszins mogelijk was, maar in het bijzonder de morele steun die deze hulpverlening voor de getrof fen landbouwers heeft betekend. Het is daarbij opgevallen dat de hoe veelheid gerooide oogst door scholieren in de drie sectoren van gewassen t.w. gladiolen, aardappelen en uien, in het algemeen de omvang van de militaire hulp heeft geëvenaard zo niet verre overtroffen, waarvoor namens de land bouworganisaties op deze plaats een zeer bijzondere waardering werd uitge sproken. De gasten werd een aperitief en een eenvoudige rijstmaaltijd aangeboden waarvan in ongedwongen sfeer van werd genoten. Reeds eerder en wel op 20 januari j.l. heeft het gemeentebestuur van Oost flakkee de voltallige comité's van Oolt gensplaat en Oude-Tonge uitgenodigd op het gemeentehuis en zijn dank en waardering uitgesproken voor de ver zorging van ontspanningsavonden voor de militairen tijdens de oogsthulp. ^^ÓNINGIN Rl CHTUf**i^ OOSXDUK 5S - 61 STELLEN» AM Morgen, zaterdag 8 febr. zal door het aktiecomité voor de restauratie Herv. Kerk een rondgang door de gemeente worden gemaakt voor oud-papier. Voor de verkoop op de z.g. rommelmarkt, wordt gaarne alles wat nog enige waar die heeft bij u opgehaald. Op zaterdag 1 maart komen we in de straten de Nieuweweg, Iman Caustraat, Voorstraat, Langeweg, Molenkade en Spuipad. De overige straten op zaterdag 22 febr. a.s. OOLTGENSPLAAT Handtekeningenaktie tegen abortus. Momenteel worden er een tweetal wetsontwerpen over de abortus voorbe reid. Door een initiatief van een jeugd vereniging kwam een landelijke hand- tekeningaktie op gang tegen de toela ting van abortus. De jeugdverenigingen in Ooltgensplaat werken ook mee aan deze aktie. U kunt uw handtekening komen plaatsen (zaterdag 8 febr.) van 3 tot 4 uur nam. in de consistoriekamer van de hervormde kerk. Zangavond Bijbel Kiosk Vereniging. Dinsdag 11 februari a.s, des nam. 8 uur is er een zangavond in de hervorm de kerk, uitgaande van de Bijbel Kiosk Vereniging. De bekende Kees Deenik geeft hieraan zijn medewerking. Het volledige programma kunt u vinden in ons blad van dinsdag 28 januari j.l. 's Middags van 2 tot 5 uur kan men in „Elthato" kennis nemen met het werk van de BKV, welke met het verspreiden van materiaal, o.a. lektuur en grammo foonplaten wil helpen het Evangelie te verkondigen. Ook bemiddeld men bij het evangelisatiewerk, met het opzetten van o.a. lektuur stands enz. In „Elthato" kan men do nodige informatie inwinnen en de lektuurtafel bezichtigen waar ook Bijbels, kinderbijbels en boeken worden verkocht. De nationale dodenherdenking zal dit jaar op zondag 4 mei worden gehouden. De nationale bevrijdingsviering op maandag 5 mei. Aanvankelijk werd de dodenherdenking als deze op een zon dag zou vallen, verschoven naar de daaraan voorafgaande dag. In 1967 heeft de regering in overeen stemming met de wensen van de ver zetsorganisaties besloten dat de natio nale dodenherdenking en de nationale bevrijdingsviering steeds op 4 en 5 mei zullen worden gehouden. Of dit nu op zondag valt komt er niet meer op aan. De dag des Heeren wordt niet meer in ere gehouden. Met de arrestatie van twee jongelui, de 18 jarige opkoper N. v. L. uit Dirks- land en M. A. uit Klundert heeft de politie van de groep Middelharnis, in samenwerking met de districtsrecherche te Dordt, minstens vijftien inbraken op Goeree-Overflakkee tot klaarheid ge bracht. De Dirkslander werd j.l. maan dagavond aangehouden nog vóór een van de gedupeerden aangifte van een door v. L. gepleegde diefstal had ge daan. Na eerst in Dirksland en Middel harnis te zijn verhoord is het tweetal gisteren naar Klundert vervoerd om daar aan de tand te worden gevoeld. Ook in Brabant schijnen ze een vijftal braken te hebben gepleegd; de buit van hun akties bedraagt rond de 13.000, De op Flakkee gepleegde misstappen zijn begaan in Stad aan 't Haringvliet, Dirksland, Den Bommel en Ooltgens plaat. In de rij bekentenissen staan de inbraken bij Fa. v. Zielst te Nieuwe- Tonge, dhr. Kardux te Dirksland, dhr. Both te Dirksland, Fa. de Ligny te Her kingen, dhr. Grootenboer Dirksland, dhr. Braber Stad aan 't Haringvliet, Do meinen in de Zuiderdieppolder waar tal van vernielingen werden gepleegd, van Putten Dirksland, v. d. Boogert te Den Bommel, Roodzant Ooltgensplaat, de grasdrogerij te Dirksland, Fam. de Roo en Fam. Vijfhuizen te Dirksland en ook ontvreemdden ze de V.W.-bus van dhr. Groenendijk. -o- DIRKSLAND Het comité afscheid dokter Jessurun verzocht ons mede te delen, dat de re ceptie voor genodigden a.s. zaterdag middag 8 februari aanvangt om 1.15 uur, terwijl voor de bevolking gelegen heid tot afscheid wordt gegeven om 4.30 UUT. HERKINGEN FKïC ANDELLEN! Woensdag avond, even over tien uur werd het dorp opgeschrikt door de loeiende sirene. Binnen enkele minuten was het ge hele dorp gealarmeerd. De brandweer, als altijd aktief, was spoedig met „zwaar materiaal" aanwezig, met de benodigde brandweermannen in „volle uitrusting". Er moest brand zijn bij de familie Poelm^ans in de Oranjestraat. Er was echter geen spoor van brand te zien, al leen een openstaand keukenraam met daaronder in de tuin een smeulend hoopje as. Tijdens afwezigheid van de ouders zouden de kinderen hun geluk eens beproeven met het fabriceren van fricandellen. Gevolg: vlam in de pan.. Door snel handelen van raadslid Kalle met broer Piet kon erger worden voor komen. Het was onverwacht een mooie oefe ning voor de brandweer. Tevens een waarschuwing aan alle ouders om geen kinderen alleen te laten. Al wat van „vroeger" is wordt weer nieuw. De koster heette vroeger „Hon deslager". De koster in de Ger. Gem. alhier had het 14 dagen geleden druk met het vangen van een kat diè de kerkdienst v,?ilde bijwonen, tot groot ge noegen van de jeugd. STELLEND AM MannenverenigJng: Daar de streek- vergadering van 10 febr. naar een an dere datum verschoven is, zal er op de ze datum wel vergaderd worden door de plaatselijke mannenvereniging. De inleiding wordt verzorgd door voorz. .1. Verbiest over art. 22 van de N.G.B. Na de pauze behandeling van de Bijbel- schets Nahum 3. STAD AAN 'T HARINGVLIET Rode Kruis film-voorstelling Op woensdag 12 febr. zal het Rode Kruis twee filmvoorstellingen verzor gen in „Trefpunt", 4 uur kindervoor stelling „De zwarte mustang", 8 uur hoofdfilm „4 for Texas" met in het voorprogramma een documentaire over enkele Rode Kruistaken. In de pauze zullen Welfare-artikelen te bezichtigen en te koop zijn. Toegangsprijzen 0,75 en 3, ^l^^ KONINKIUK GOEOGEKEUitO Onder zijn leiding werden er op Flakkee vele werken uitgevoerd Ir. H. G. Kuipéri, die 25 jaar lang leiding heeft gegeven aan het werk van de Cultuurtechnische Dienst in Zuid- Holland en de laatste jaren in zijn functie van Hoofdingenieur-directeur voor de Landinrichting, o.a. ookaan het Staatsbosbeheer in deze provincie, ging op 31 januari j.l. met pensioen. In verband met dit afscheid werd er in het provinciehuis in Den Haag een receptie gehouden, waar zeer velen, uit alle delen van de provincie afscheid kwamen nemen van de heer Kuipéri en zijn gezin. Uit dit grote aantal en de woorden die werden gesproken bleek welk een voorname plaats de scheidende direc teur heeft ingenomen. Onder zijn lei ding werden vele belangrijke werken uitgevoerd en verbeteringen aange bracht. De heer Kuipéri is geen onbekende op Flakkee. Na de watersnood in 1953 was hij nauw betrokken bij het herstelwerk. Later werden, mede door zijn activitei ten, een drietal ruilverkavelingen uit gevoerd, n.l. de Oude Oostdijk onder Goedereede, Sint Adolfsland tussen Den Bommel en Ooltgensplaat en Grijs- oord rond Oude Tonge. Verder werd met financiële steun van de Cultuurtechnische Dienst in verschillende polders de afwatering verbeterd al of niet in combinatie met de bouw of verbetering van een gemaal. Mede daardoor waren vele leidingge vende personen op Flakkee van gemeen ten en polders op de afscheid-receptie tegenwooi'dig. De opvolger van de heer Kuipéri is Ir. T. Biemond. Met ingang van 4 februari 1975 zul len de maximum prijzen voor enkele aardolieprodukten wijzigingen onder gaan. De maximum prijzen van petro leum, huisbrandolie en autogasolie zul len met 1,5 cent per liter verlaagd wor den; die van laagzwavelige stookolie (maximaal l»/o S) zal verhoogd worden met 10,per ton en die van hoogzwa- velige stookolie (maximaal 2,9»/o S) met 2,40 per ton. Tot deze wijzigingen heeft de minis ter van Economische Zaken, na overleg met industrie en handel, besloten op grond van de marktontwikkeling. De verlaging van de maximumprijzen voor petroleum, huisbrandolie en autogasolie behoeft niet te betekenen dat voor alle afnemers van deze produkten een over eenkomstige prijsverlaging zal optre den, aangezien in een aantal gevallen reeds kortingen op de toegestane prijs worden verleend. De Prijzenbeschikking Aardoliepro- dijkten 1974 zal overeenkomstig de ge noemde prijswijzigingen worden aange past. Maandag vierde Arie Leijdens te Ooltgensplaat zijn 69ste verjaardag. Men zal zich herinneren, dat Arie ver leden jaar 800 ansichtkaarten kreeg bij deze gelegenheid, zomede een groot aantal brieven en presentjes. Dit jaar is het niet veel anders ge worden. Zaterdag al bracht de post een honderdtal kaarten en een stapeltje brieven. In één der brieven zat een foto van de Ooltgensplaatse „Zingschool", waarvan de vader van Arie indertijd dirigent was. De foto was gemaakt in of omstreeks 1920. Er was een aardig briefje bij, m'aar vermoedelijk heeft het adres van de afzender op de enveloppe gestaan en die is zoek. Graag zou Arie tegen deze attente gever willen zeggen, dat hij er heel, heel erg blij mee is. Op de kaart zelf staat de naam „Tiggel- man". Arie heeft weer veel bezoek gehad en een grote doos met post. Hierbij was ook een felicitatie van burgemeester Van der Harst vanuit zijn vakantie-adres. Veel kaarten uit Oud dorp, Goedereede en vrijwel alle plaat ten van het eiland. Maar ook uit Fries land waren er en uit Rotterdam en Slikkerveer. Nee, het is een echte ver jaardag geworden en hij was maar wat blij, dat zijn gezinshulp, die anders al leen op donderdag komt, nu ook de maandagmiddag voor hem had vrijge maakt. De eigenlijke verjaardag wa.s zondag 2 februari, maar dan gaat hij naar de kerk en de tussenliggende uren verblijft hij meestal bij vrienden, en daarvan wilde hij zondag niet afwijken, daarom werd zijn verjaardag op maan dag gehouden. 1—f—o—1

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1975 | | pagina 1