De bijzondere winter van 1975 INGER 19 lor irv Volleybal WEERPRAATJE Getuigend gesprek te Oude Tonge Dirksland Medische diensten Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS" HERINNERING Rome - Reformatie Eet weer eens schorseneren Oplossing verkeersvraag Eerste' lustrum Expo Oude Tonge Comm. der Koningin 28 februari in Goedereede Dienstencentrum IVliddelharnis HERKINGEN: (INGEZONDEN) Tweede Kamerlid Tolman (C.H.U.) a.s. dinsdag in ZEELAND J. KEÜVELAARl Zandpad 3Z - MiddeUiaii (INGEZONDEN) HET JAAR VANI DE VROUW (van onze weerkundige niedewerker) Voor een definitief oordeel over de winter van 1975, hoe bijzonder deze tot vandaag nog is, is het te vroeg. Daar voor ligt de laatste van de drie winter maanden februari nog als een on gelezen boek voor ons. De eindcijfers van temperatuur, neer slag en zon kunnen door februari nog belangrijk worden beïnvloed zodat al leen een ding zeker is dat het, ook wan neer de vorst nog toeslaat, het zeker geen lange winter meer kan worden. De statistiek laat zien dat wanneer december en januari zacht en regenrijk verlopen het aantal normale tot zachte februarimaanden groter is dan koude. Maar het is geen regel. Zo begon het om een voorbeeld te noemen, eind januari 1956 plotseling streng te vriezen en wat daarop volgde was met die van 1929 de koudste februari over 250 jaar. In 1948 sloeg de vorst eerst half februari toe en werd er eind februari toch nog ge schaatst. Voorbeelden als deze manen ons toch tot onverantwoord optimisme. NOG DE WARMSTE. Het aantal berichten over lentewon deren in de natuur, zowel in ons land als elders in West en Noord Europa, wordt nog met de dag groter. De bloei ende pruimebomen in Zeeland waren daar vorige week een voorbeeld van, een bloei die normaal is voor begin april. Er moeten zich wel bijzonderheden in Reeds vele van onze abonnees hebben het abonnementsgeld voor 1975 ad 26,20 overgemaakt op onze postrekening nr. 16 79 30. Zij bespaarden zich hiermede 1,20 incassokosten en viermaal het geloop aan de deur. U hebt het nog niet overgemaakt? Doe het dan s.v.p. gelijk. U kunt het bedrag ook overma ken via onze rekening bij de Ra- bo Bank te Middelhamis, (bank nr. 3420.01.108). Voor uw medewerking onze har telijke dank. Eilanden-nieuws B.V. Abonnementen-adm. Geen succes voor Junioren-Top fntemnezzo De beide hoogste juniorenteams van Intermezzo, die dinsdagavond in Dord recht in moeilijke wedstrijden voor de top-klasse in .de strijd kwamen, hebben geen succes kunnen boeken. Voor de meisjes, die tegen ongeslagen koploper Bouwlust aantraden was het 3-1 verlies geen: grote verrassing, het rês\ütaat van het nog ongeslagen jongensteam tegen Torpedo, eveneens 3-1 verlies, viel ech ter tegen. Van Bouwlust was bekend, dat het een geroutineerd team met een beheer ste sterke aanval was. Door een slecht blok liep Intermezzo snel een 6-2 ach terstand op. Intermezzo kwam tot 13-12 terug, maar enkele goede Bouwlust aan vallen beslisten de set. In de 2e set ongeveer het zelfde beeld. Te laat ging Intermezzo brutaal in de aanval en' sloeg het "gaten in de soms rammelende verdediging van Bouwlust, niet het sterkste wapen van de gastvrouwen. Na 15-13 verlies in de 2e set, kreeg Intermezzo het makkelijker, daar Bouw lust stoom afblies en Intermezzo profi teerde goed van de verslapte concen tratie. Met maar liefst 15-2 werd re vanche genomen voor de vorige set- nederlagen. In de beslissende 4e set begon Intermezzo met enkele fouten, waardoor Bouwlust zich onmiddellijk kon herstellen en hfit initiatief definie- tief in handen nam. Het nam geen en kel risico en won de set met 15-3. Het was een kwalitatief goede wedstrijd met een Intermezzo-kant een uitblinkende Ria Segers, vooral in taktisoh en ver dedigend opzicht. De jongens-jiinioren startten overtu- gend tegen Torpedo voor de strijd om de eerste plaats. Door sterk aanvals- spel van Bert Korteling en Arie Kievit werd een' 7-0 voorsprong opgebouwd. Hiermee was het kruit voor een groot deel verschoten. Torpedo dat over meer sterke aan vallers beschikte en gemotiveerd, ge concentreerd en bovendien zeer toe- weteglijk en gevarieerd speelde liet' zich door deze plotselinge tegenslag niet van de wijs brengen. De aanvalsopbouw bij Intermezzo ging haperen en door te statisch volleybal en eert slecht ge timed blok kreeg Torpedo alle kans om terug te komen met 15-8 won het de Ie set. In de 2e set was er een opleving bij Intermezzo, die zorgde voor 15-13 winst, maar het spel bij Intermezzo werd cha otischer, terwijl Torpedo constant door ging. Met 15-7 en 15-3 moest Inter mezzo de 3-1 winst aan de gastheren laten, die door deze zege weer volop kans op het (distrikts) kampioenschap hebben evenals enkele andere ploegen in de topklasse, nog volop spanning dus. Programma zaterdag: 18.15 Kangeroes 2 - Intermezzo '2 (h) 18.15 Kangoeroes 3 - Intermezzo 5 (h) 19.30 Kangoeroes 1 - Intermezzo 1 (d) 20.00 Bemisse - Intermezzo 4 (h) 20.45 Kangoeroes 2 - Intermezzo 3 (d) de natuur voordoen want tot vandaag is deze winter, berekend vanaf 1 december met een etmaalgemiddelde van ruim zes graden in De Bilt, nog steeds de warm ste pver 270 jaar. Ook wanneer februari normaal zou verlopen geeft die maand in De Bilt toch altijd nog 15 vorstdagen en vier ijsdagen met ook overdag temperaturen beneden het vriespunt. In een deel van ons land is januari al een te natte maand met een regencijfer boven het normaalcijfer van 60 mm. Voor een groot deel van Nederland reeds de vijfde opeenvolgende te natte maand. Daar zal een keer een kentering in komen waarbij na enige maanden met een depressieregiem het hogedruk- gebied het heft in handen houdt en wanneer dat in februari zou lukken zal dit zeker een kouder weertype tot ge volg hebben. Het is niet alleen onze omgeving die uitzonderlijk warm is, de Scandinavi sche landen treffen ook gemiddeld hoge temperaturen, hetzelfde geldt voor Rus land. In Leningrad waar het nog maar enkele nachten streng heeft gevroren, is deze winter ook nog de warmste van deze eeuw. De harde westenwinden -voeren de zachte oceaanlucht tot diep in Siberië. Duurt dit zachte weer nog voort met geleidelijk nog meer bloei eerst eind februari - begin maart door een koude golf gevolgd met sneeuw en strenge vorst (dat kan) dan zal er aan een deel van de al zo flink bloeiende flora zeker schade worden aangericht. (Nadruk verboden) Een ieder, die dit leest, wordt uitge nodigd om 5 febr. 's avonds om half acht aanwezig te zijn in de Ned. Herv. Kerk te Oude Tonge om daar te luis teren naar de ex-priester Ds. Hegger, die hoopt te spreken over „Wat moet ik doen om zalig te worden?". Er is gelegenheid tot vragen stellen en ge sprek. We hopen daar veje protestant en katholieken' en andere belangstellen- ten te ontmoeten. De „Stichting „In de rechte straat" geeft veel informatie over het Rooms-Katholicisme en het re formatorische standpunt. Jezus heeft gezegd: „Gij zult Mijn getuigen zijn..." getuige, ook tegenover de Rooms-Ka tholiek. Getuige van vrije genade voor goddelozen. Getuige van genade- loon in plaats van verdiensteloon. Ge tuige van het enige offer en van de enige Middelaar. Het gaat niet aan om met Kaïn te zeggen: „Ben ik mijn broeders hoeder". De Heere geve ons een rijke ontmoe ting op het fundament van profeten en apostelen. De leiding van deze avond berust bij Ds. van Sliedregt, die de avond hoopt- in te leiden met „Heilig jaar of jubel jaar." Komt allen, woensdagavond 5 febr. om half acht naar de Ned. Herv. Kerk van Oude Tonge. Aan het orgel' C. het Jonk. Het aktie-comité t.b.v. Stichting „In de rechte straat" Goeree-Overflakkee Weinig huisvrouwen hebben vandaag nog zin in om schorseneren te kopen omdat ze zo moeilijk schoon te maken zijn. Op het imoment dat men de zwarte en' dikwijls vuile wortels ziet, vergaat al gauw d© zin om ze tot een smakelijk gerecht te verwerken. Toch is er een heel eenvoudig foefje. Men wast en schrobt de wortels schoon en kookt ze dan „met huid en haar" in ruim water met wat zout gaar. Daarna giet men het water af, men laat de wortels af koelen en pelt ze. De sichil zal dan heel gemakkelijk loslaten- Tijdens het gaarkoken' van de schor seneren kan men alvast het sausje ma ken. Erg lekker is een gewone witte saus met wat nootmuskaat of een kaas- sausje met stukjes tomaat. Öok rauw met een slasaus zijn ze heerlijk. Als bijzondere traktatie kan men er bijvoorbeeld walnoten en ge snipperde augurk bij doen. Een tip om het schoonmaken te ver gemakkelijken wanneer men' ze rauw klaarmaakt: de schil onder het stro mend water schoonsohrobben en de wortels 2 minuten in kokend water leg gen. Het schillen zal dan zeker gemak-, keiijker gaan. Bij het bereiden van schorseneren moet men er wel aa,n denken dat zij gauw verkleuren. Het beste kan men' dit voorkomen door ze in water, ver mengd met een scheut azijn en wat meel te leggen. Runderlapjes, varkenskarbonade, blin de vinken af saucijsjes met aardappe len smaken heerlijk bij deze ietwat ouderwetse groente die in spiaak sterk doet denken aan asperges. Antwoord 3 is goed. Het Zandpad is geen voorrangsweg, ook niet als de kruisingen snel nadert... ir A.s. voorjaarsbeurs in de Sporthal De jaarlijkse Expo Oude Tonge, de beurs voor handel en industrie, voorlich ting en middenstand, zal dit jaar haar eerste lustrum vieren. De a.s. voorjaars beurs, van 2 tot en met 5 april, zal niet in de gebruikelijke expo-hallen maar ditmaal in de Sporthal worden gehou den. In de vier voorgaande jaren heeft de beurs veel bezoekers getrokken en een vermeerdering van het aantal deel nemers geboekt. Er wordt door de or ganisator, de tentoonstellingscentrale „'t Eiland" steeds naar gestreefd de Ex po voor 'een breed publiek interessant te doen zijn. Dat zal zeker ook het geval zijn met de a.s. voorjaarsbeurs. Er zullen zelfs bussen worden ingelegd om het verenigingen' en groepen, zoals Vrou wenverenigingen, bejaardenclubs e.d. gemakkelijk te maken de beurs te be zoeken. Van de beschikbare expositieruimte is al tweederde gedeelte volgeboekt aan bedrijven van velerlei aard, zoals wo ninginrichting, het bakken van stroop wafels, het showen van droomkeukens en het proeven van Duitse wijnen! een verstandige huis vrouw koopt een SIN GER NAAIMACHINE in de zaak van ver trouwen. ZIG-ZAG vanaf 369,— met dub bel roterende spoel. MIDDELHARNIS (naast Ford) Tel. (01870) 39 75 Reparatie en inruU van alle merken. De Commissaris der Koningin, Mr. M. Vrolijk zal, met zijn echtgenote, op 28 februari bezoek aan de gemeente Goedereede brengen. De Commissaris zal 's morgens om 11 uur in het visaf- slagbedrijf verwelkomd worden; hij maakt daar tevens kennis met de voor zitters van de Visserijverenigingen. Ook zal de nieuwe Visserij school bezocht worden en een rondrit zal leiden langs het sportcomplex, het gem. zwembad, recreatieterrein „Onder de Molen" en de gereconstrueerde Prov. weg bij Stellendam, waarna in „de Gouden Leeuw" de broodmaaltijd gebruikt zal worden. Om 2 uur woont de Commis saris een vergadering van B. en W. bij. Om half 4 volgt een rondrit door Goeree en Ouddorp. Na het diner in hotel „Duinzicht" volgt om 8 uur een openbare raadsvergadering. Er staan belangrijke punten op de agenda. Op 7 februari a.s. zullen de. Gebrs. Boomsma weer een lezing met film en lichtbeelden in het Dienstencentrum, verzorgen. De reis, die zij in het afgelopen jaar door verschillende gedeelten van de. Sa hara maakten, was buitengewoon inte ressant, en hun verhalen daarover zul len zeker zeer boeiend zijn. De lezing begint om 2.30 uur. Moch ten er vervoersproblemen zijn, dan wordt men verzocht contact met het Dienstencentrum op te nemen, zodat dit tijdig geregeld kan worden. Een van onze lezers uit Herkingen zond ons dezer dagen een briefje waar in het verzoek om meer plaatselijk nieuws. Onderstaand zijn bijdrage aan de nieuwsvoorziening in de hoop dat de onbekende zijn medewerking wilt voort zetten! Vooruitlevend op een mooie zomer zijn er in onze gemeente een 10- tal „doe-het-zelvers" bezig met het bouwen van eert zeiljacht. Het is te hopen dat er dan spoe dig iets aan de havengedaan wordt want met 40 cm. water valt er niet veel te zeilen. De bouw van de nieuwe vleugel aan het bejaardencentrum vordert ge stadig* nu nog een fraaie vijver in de tuin en het is een lust om in te wonen. De heer Kachelland heeft zijn var kensfokkerij onderhands verkocht aan een jonge „Fransman" die zijn geluk in de krulstaarten komt be proeven. In onze gemeente is wederom een merel met een bijna geheel witte kop waargenomen. Deze week is overleden de heer Jac. Bestman, d.i. de vader van Jan den in een dichte mist een middag en bijna de gehele nacht op het slik in „bake" moest blijven zit ten .toen het water bij vloed op kwam en hij niet wist waar hij was. Na het betrekken eind 1974 van de de nieuwe woningen aan de Kram merstraat, ondervinden de bewo ners nog steeds veel last van de ve le regens die er gevallen zijn, het werk rondom deze woningen moet nog steeds worden afgemaakt. De pas opgerichte „Volleybal ver enigingen" sloot goed aan in' onze gemeente, het ledental groeit steeds. Volgende week dinsdagavond om 8 uur hoopt in „Onder de Wiek" het CHU Tweede Kamerlid dhr. Tolman te spre ken over alle actuele problematiek. Dhr. Tolman behandelt in het Parlement vnl. landbouw, verkeer en 'waterstaat en Volkshuisvestings vraagstukken. Te verwachten valt dat met name de landbouwpolitiek ruime aandacht zal krijgen. Vooral de ondoorzichtige stand van zaken bij de Europese prijspolitiek zal aan de orde gesteld worden. Eveneens de problemen rondom de wereld voed selvoorziening. Dhr. Tolman maakte deel uit van de parlementaire dele gatie die deelnam aan dé voedselcon- ferentie te Rome. Niet alleen de problemen buiten de landsgrenzen krijgen aandacht. Vooral ook de inkomensontwikkeling in land bouw en middenstand werd door spre ker in het parlement meermalen aan de orde gesteld. Hij voerde verleden jaar een warm pleidooi voor bundeling van, krachten van landbouw en middenstandsorgani saties. De vraagstukken van verkeer en wa terstaat komen ook aan de orde. Bij Volkshuisvesting werd vooral bij de begrotingsbehandeling de uitzonderlijke slechte gang van zaken op het terrein door Tolman aan de orde gesteld. Een motie ter bevordering van de werkge legenheid werd met ruime meerderheid in het parlement aangenomen. De positie van het kabinet zal uiter aard aan een beschouwing worden on derworpen. Nu het kabinet Den Uyl zo in de branding komt te verkeren is het inte ressant om de verdere ontwikkeling te volgen en met name de houding van de CHU. Naast de politieke functie van Twee de Kamerlid is dhr. Tolman o.a. vice voorzitter van het CBTB en bestuurs lid van het landbouwschap. Van zaterdag 1 februari tot maandag 3 februari 1975 ARTSEN Middelhamis - Sommelsdqk: Van zaterdag 09.00 tot maandag 08.00 uur dr. v. d. Peppel, tel 2117. Dr. v. d. Peppel is woensdag a.s. van 12.00 tot 24.00 uur afwezig. Dirksland - Herkingen - Melissant: Van zaterdag 09.00 tot maandag 09.00 uur dr. Elvé, tel. 01877-1262. Stellendam - Goedereede: Van zaterdag 12.00 tot maandag 08.00 uur dr. Rijswijk, tel. 1207. Nieuwe Tonge - Oude Tonge: Van zaterdag 08.00 tot maandag 08.00. uur dr. de Jager, tel. 01875 - 301. Stad aan 't Haringvliet - Den Bommel - Ooltgensplaat: Van zaterdag 12.00 tot maandag 09.00 uur dr. P. H. J. Kramers, Ooltgensplaat, tel. 01873-201. APOTHEEK „MENHEERSE" Openingstüden: Op werkdagen van 8.30 - 12.30 en van 13.00 - 18.00 uur. op zater dagen van 10.00 - 12.00 uur. Apotheker: J. Slager, telef. (01870) 3997. Assistentes: Hetty Tanls, Weststraat 12, Ouddorp, telef. (01878) 1346 en Loes Mastenbroek, Prinsesselaan 15, Som- melsdijk, telef. (01870) 3093. Inlichtingen: a) antwoordapparaat; b) dlenstkastje. TANDARTSEN Uitsluitend voor spoedgevallen van 17.00 tot 17.30 uur dokter J. G. Jansen, tel. 01870-2169. DIERENARTSEN Dr. Minderhoud, Middelharnis tel. 2897. WIJKVERPLEEGSTERS Ouddorp - Goedereede - Stellendam: Zr. Termaaten, tel. 01879-1702. Dirksland - Herkingen - Melissant: Van vrijdagavond 6 uur tot maandag morgen 8 uur zr. Stolk, tel. 01877-1770 b.g.g. 1767. Nieuwe Tonge - Oude Tonge: Van vrijdag 12.00 tot maandagmorgen 8.00 uur zr. Melissant, Nieuwe Tonge, tel. 01875-390, b.g.g. 01876-321. Achthuizen - Den Bommel - Stad aan 't Haringvliet - Wit Gele Kruis: Zr. Vrij, tel. 01871 - 312, b.g.g. 534. MIDDELHARNIS Herv. Kerk 10 uur ds R. van Kooten en 6 uur ds. E. F. Ver- gunst. Extra koUekte kerk Bui- tertgew.. Wijkgem. i.w. 10.30 uur ds. R. E. R. van Buiren. Kollekte Wereld- diakonaat Chr. Geref. Kerk 10 en 6 uur prof. W. van 't Spijker van Apel doorn Ger. Kerk 10 en 17 uur dhr. Hdndius uit Oost- en West Souburg Ger. Gem. 10 en 6 uur ds. Th. van Stu-venberg Ger. Kerk (Vrijge maakt) 10 en 3.30 uur lezen. SOMMELSDIJK Herv. Kerk 10 uur ds. A. Baars van Papendrecht en 6 uur ds. A. van de Beek. Extra kollekte 2e predikantsplaats Rem. Kerk 10.30 uur ds. H. J. de Kievid, Eindhoven. DIRKSLAND Herv. Kerk 10 uur ds. M. van del- Linden en 6 uur ds. H. N. van Hen'sbergen. Extra kollekte Werelddiakonaat Ger. Gem. 10 en 6 uur ds, P. Blok. HERKINGEN Herv. Kerk 10 uur ds. A. van de Beek en 6 uur 'ds. H. Jon- gebreur, voorm. bediening H. Doop. Extra kollekte Chr. belangen Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. HELISSANT Herv. Kerk (diensten in de Ger. Kerk) 10.45 en 6 uur nam. dhr. H. P. Wilstra van Barendrecht. Extra kollekte vrije zitplaatsen. STELLENDAM Herv. Kerk 9 uur ds. H. N. van Hensbergen in de Geref. Kerk, 10.30 uur ds. H. N. van Hens- bergen in „De Rank", 4.30 uur ds. M. V. d. Linden' in de Geref. Kerk, 6 uur ds. M. 'v. d. Linden in „De Rank". Ex tra kollekte zitplaatsen. GOEDEREEDE Herv. Kerk 9 en 10.45 uur ds. E. F. Vergunst en 6.30 uur ds. A. Cysouw. OUDDORP Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. S. de Jong Ger. Gem. 2 x le zen Doopsgez. Gem. 9.30 uur dhr. V. d. Dool van Rotterdam. NIEUWE TONGE Herv. Kerk 10 uur ds. M. B. V. d. Akker en 6 uur ds. J. Blom van St. Maartensdijk. Extra kol lekte hulppr. fonds en vrij zitplaat sen, voorm. bediening Heilige Doop Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. OUDE TONGE Herv. Kerk 10 uur ds. D. B. van Lokhorst van Ridderkerk en 6 uur ds. C. van Sliedregt. nam. Rampherdenking. Extra kollekte kerk Ger. Gem. 10 en' 6 uur lezen. STAD AAN 'T HARINGVLIET Herv. Kerk 10 uur ds. H. Jongebreur ,en 6 uur kand. Snijder van Rotterdam. Extra kollekte Werelddiakonaat. DEN BOMMEL Herv. Kerk 10 en 6 uur kand. H. W. Riphagen van Reeuwijk Extra koUekte Werelddioaknaat Ger. Kerk 10 en 6 uur 'dr. J. H. Bec ker, em. predt. te 's-Gravenhage. OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 9.30 en 6 uur ds. A. W. v, d. Plas. voorm. be diening Heilige Doop. Extra kollekte kerkvoogdij Ger. Kerk 9 en 3 uur ds. G. J. Smink van Stad aan 't Ha ringvliet Ger. Gem. 9.30 en 6 uur lezen Oud Ger. Gem. 9.45 en 6.15 u. lezen. LANGSTRAAT Herv. Kerk 10 uur ds. C. van Sliedregt en 6 uur ds. J. Ho- vius, Dordrecht. ZONDAG FEBRUARI NIEUWERKERK Herv. -Kerk 10 uur ds. H. V. d. Heuvel Ger. Kerk (Nieu- werkerk-Oosterland) 10.30 en 5 uur ds. M. W. J. C. de Kluis, IJmuiden Ger. Gem. 10 en 3 uur lezen Ger. Gem. in Ned. 9.45 en 3 uur lezen. OOSTERLAND Herv. Kerk 10 uur ds. M. C. van der Meer en 6 uur ds. J. van Die, uit Wolfaartsdijk Ger. Kerk Gezamenlijke diensten te Nieuwer- kerk, in de kerk aldaar Ger. Gem. 10, 2.30 en 6.30 uur ds. W. Hage Oud Ger. Gem. 9.30, 2 en 6 uur ds. A. van der Meer. ST. ANNALANDHerv. Kerk 10 en 6 uur ds. J. Codée Ger. Gem. 9.30, 2 en 6 uur lezen. Ger. Gem. in Ned. 9.45, 2.15 en 6.15 uur lezen'. 5 febru ari sav. 7.15 uur ds. A. van den Berg uit Bruinisse. ST. MAARTENSDIJK Herv. Kerk 9.30 en 14,30 uur ds. J. Blom. Oud Ger. ■Gem. 3 x lezen., Vrijdag 7 februari 7 ■uur ds. J. van Prooijen Oud Ger. Kerk 10 en 6.30 uur lezen. DIENSTEN IN HERVORMD-GEREF. EVANGELISATIE YERSEKE 14.30 uur dhr. Vroegindeweij van Mid delhamis en 18.30 uur ds. M. B. v. 'd. Akker van Stellendam. DIRKSLAND Studievereniging S.G.P. Maandag avond 8.15 uur vergadert de studiever eniging der S.G.P. in het verenigings- geboiJw der Ger. Gemeente. Het onderwerp is het licht van Gods woord door vriend T. Markwat. Een Omega horloge ia een precisie-instrument, dat is geconstrueerd en ontworpen om een ieven lang dienst te doen. Een Omega liorloge wordt een jaar lang Internationaal en onvoorwaardelijk gega randeerd. Wij hebben steeds de nieuwste mo dellen In voorraad. Een bejaarde lezer stuurde n.a.v, feit dat 1975 tot „het jaar van de -vro is uitgeroepen ons het volgenöe geó; Het recht der vrouw, wat mag het 't Is niet in pracht of ijd'le schijn, Maar 't is om ned'rig, rein en st'l Te volgen 's Heeren ■w^eg en wi; 't Is, met Maria's zacht gemoed Te zitten aan des Heüands voet. En, zij 't in 's werelds oog niet vef| Te kiezen 't enig goede deel. 't Is om, naar Martha's lieflijk beeld] De Heere te dienen onverdeeld, En eerst, door Jezus zelf gediendil Te werken voor haar Heer en vri| (oud ober Hotel 'ie leeftijd v"^ Zijn hij al aange leven. Middelhamis, .ijsterbeswe Het recht der vrouw: 't is om een trj Te zijn voor echtgenoot en kroost, En om haar kind'ren jong en teerJ Te -winnen voor der kind'ren Heel isdagavond j gehouden 't Is om in voorspoed en in .fa-^'tal^glbouw^^D^e De ziel te wezen van haar huis ■-a.g;.„ J,' Voor wie er komt een zacht onthaa.,|«r«'^^ Ie He Voor wie er woont een zonnestraal^^ -werd aan en Van psalm 8 g. d. Akker v s las hq 2 vers 1 t. 't Is om door iedereen bemind, De band te zijn, die samenbindt, Een reukwerk dat zijn lieflijkheid Door 't ganse huisgezin verspreidt ir aanleidin Het recht der vrouw. Wat mag het zJWBtgedeelte w 't Is om In 's levens rampwoestijn ^B er op dat h Voor wie daar eenzaam zucht en' we^Bwij aktief z De hand te zijn die hulp verlec 'an het kerkgeb ■odig dit op zie 't Is om waar armoe schreit en kiaaSjjijfear boven Waar koude nijpt en honger knaagt,^^pe stenen g Als vredebode van omhoog, ^^^nige fonda Te drogen 't rood gekreten oog. Velke hier genoe Het recht der vrouw, Wat mag hot i. 't Is waar gewetens folterspijn 't Ontwaakte zondaarshart doorboofj De troost te brengen van Gods Woor 't Is die met Jezus onbekend, Aan 't juk der zonde zijn gewt Te wijzen met zachtmoedigheid De weg die naar de hemel leidt. 't Is om met woord of zonder wc" Te tonen wie ze toebehoort. En hoe des Heilands liefdemacht Het meest in zwakheid wordt volorat 't Is om bedroefd met elk, 'die lijdt, Verheugd met elk die zich verblijdt, Te delen in eens anders lot, 't Zij smart of schuldeloos genot. 't Is waar de zonde lokt en vleit, En menigeen ten val bereidt. Met vriendlijk woord en zachte bük Te redden van des bozen strik. Is dit uw recht? Wat wUt gij meer' Besteedt het dankbaar, God ter eer'. Gebruikt 't talent, u toebetrouwd Tot ge eenmaal 's Heeren heil aanscht»" van de bij God uit- is voor k erheugende in 1974 hee uratiefonds. 'aad en kerkvoog elijk voor al het roor de offervaa jGod Die ons t geschonk specificatie van SERK Koliekten

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1975 | | pagina 2