P „U hebt allerlei ongerechtigheden laten voortbestaan en -voortwoekeren!" Sport- en Yer.gebouw in Oude-Teoge duurder; raad stemt er uede nee in 1 MAVO Oude-Tonge vraagt LEAO afdeling aan f" m jaargang Dinsdag 14 januari 1975 No. 4354 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 6,55 PER KWARTAAL ADVERTEawiEPRIJS 25 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. Oostflakkee's burgemeester tot gemeenteraad '-2741 fsurantiën 1- ootheken tdelhamis 1 Nieuws uit ZeeSand „DENK EN ZET'' Aanzienlijice buit bij diefstal bij fa. J. W. Mastenbroelc Fiieerbedrijf Gomavi draait in Bruinisse EEN NIEUW JAAR EEN NIEUWE BKIL GEZICHT 75 KEUVELAAR'S BRILCENTRUIVI Zandpad 56, Middelharnis Tel. 01870-3437 (Boven bushalte) Het abonnements geld 1975 GOEDEREEDE Wijziging aanvang raadsvergadering Uw baas ziet veel in goede ogen POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS edactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Soromelsdijk tel. (01870) 26 29 Na 5.30 uur (01870) 33 92 Giro 167930 „V hebt allerlei ongerechtigheden ^aten voortbestaan en voortwoeke ren!" hield burgemeester W. M. v. d. -fHarst gisteravond in zijn Nieuw- jaarstoespraak de raadsleden on- ider de neus. Overigens bedoelde hij Idat niet als verwijt waarom hij er Isnel aan toevoegde dat het college Ivan B. en W. niet over de mogelijk- iheden, de middelen en de bevoegdhe lden heeft beschikt om dienaangaan- Ide verlossende voorstellen te doen. Iletwat cynisch stelde dhr. v. d. Harst |dan ook vast dat „grote maatschappij "vernieuwingen" in het voorbije jaar vooralsnog achterwege z\jn gebleven en het gemeentebestuur nauwelijks aan het normale is toegekomen Wejnig opwekkend. Het lijstje van „nieten" dat de voorz. presenteerde gaf een weinig opwekkende kijk op de gang van zaken: „de raad heeft in het afgelopen jaar niet overal de noodzakelijke rio lering kunnen aanbrengen; niet vol doende woningen met lage huren kunnen iaten bouwen; geen bedrijfs terreinen bouwrijp kunnen maken; geen werkgelegenheid voor jeugdi gen kunnen aantrekken; geen struc tuurplan kunnen vaststellen; het woonwagenvraagstuk niet kunnen oplossen; de bevolking niettemin be lastingverhogingen opgelegd", rubri ceerde de voorzitter. De voorz. voorzag dat hij met zijn klacht de „schaalvergroters" in de kaart zou spelen waarop die voor de totstandkoming van gewesten zullen pleiten alsof dat een wondermiddel tegen alle kwalen zou zijn. Overigens meende spr. wel te begrijpen waar om met de wording van de gewesten zolang getreuzeld wordt: men blijft dan met 800 ge steriliseerde gemeenteraden in de maag zitten, waarvoor toch taken over moeten blijven om de periodie ke verkiezingsprogramma's te recht vaardigen". „Het gemeenteraadslid van van daag zal er voorzover nodig aan moeten wennen, dat er over gemeen telijke autonomie, dat wil zeggen het zelfstandig zonder inmenging bestu ren, allang niet meer hardop gespro ken wordt. Gemeentelijke autonomie is verleden tijd. Zelfs het recht om nee te zeggen tegen van hogerhand opgelegde onsympathieke maatrege len of om karakteristieke voorzienin gen voor het welzijn van de eigen bevolking te treffen is er niet meer bij", aldus dé voorz. Hoeveel kwalijke ontwikkelingen dhr. V. d. Harst in dit opzicht ook op wist op te sommen, hij maande de raad erin te volharden de belangen' van 'de burgers voorop te stellen bij het veelal ondoorzichtige staatsbe lang: Let wel, mijne heren benadruk te hij de ware gemeentebestuur der is pas gelukkig (nee, niet als ie meer geld kan uitgeven voor onnut te zaken, maar) als ie maar voor z'n inwonertjes kan zorgen en het voor zieningenniveau kan optrekken dan pas. Toch voldoening. Met de conclusie voor ogen van een „Amerikaans vrouwtje" dat het gekristillaiseerde wezenskenmerk van het leven en van de werkelijk heid is gelegen in het liefhebben van degenen die je naast staan en het bouwen van gezinsgeluk, liep de voorz. met de raad die dingen na die in het afgelopen jaar hebben bijge dragen tot vermeerdering van het geluk van de inwoners. De voorz. kwam daarbij tot de conclusie dat het minimale restantje vrije beslis singsruimte zo optimaal mogelijk was uitgebuit. Burg. W. H. v. d. Harst Zo heeft het jaar 1974 een niet ge ringe bouwactiviteit opgeleverd. Er werden 217 bouwvergunningen aan gevraagd, welke tezamen een bouw- sam hebben gevergd van 9.869.599,- De daarvoor ontvangen leges (ad 60,—) bedroegen 56.600,— ten bate van de gemeentekas. Er werden gebouwd 131 nieuwe woningen, waarvan in de woning wetsector 42, in de premiesector 80 en in de vrije sector 9. In uitvoering zijn er 109 woningen, te weten in Achthuizen 3 (w.w.), in Den Bommel 29, in Ooltgensplaat 39 en in Oude-Tonge 38. In Oude-Tonge is bovendien een bejaardenverzorgingshuis in aan bouw met een capaciteit van 107 bedden en er is vergunning voor het bouwen van 147 zomerwoningen in het Recreatieplan. „Die bouwactiviteit heeft", aldus de voorz. „bijgedragen tot het vast houden en het toenemen van de be volking, het inlopen van de in voor gaande jaren opgelopen achterstand en het terugdringen van de vergrij zing. De voorz. reproduceerde dat in '74 de bevolking opnieuw was toegeno men, van 8434 tot 8658. Daarmee werd zoals boven opgemerkt de achterstand ingelopen, maar de voorz. noemde nog meer voordelen op: „de bouw van aanzienlijke hoe veelheden koopwoningen en .het on aangepaste Flakkeese huurpatroon heeft ervoor gezorgd, dat zich in on ze dorpen een aanmerkelijk bestand van zogenaamd „middenkader" (van de overkant) heeft gevestigd waaraan onze bevolkirigsopbouw grote behoefte heeft; ook dat er niet uitsluitend gebouwd is geworden en behoefde te worden voor de aller armsten, maar er ook aan enige dif ferentiatie in draagkracht aandacht kon worden geschonken. De voorz. constateerde ook dat de beschikbare bouwgrond in de bestemmingsplan nen sneller dan voorheen en dan was te voorzien zijn opgebruikt, hetgeen financiële overschotten, bij overi gens lage bouwgrondprijzen heeft opgeleverd, die nu weer voor infra structurele voorzieningen beschik baar komen, en dat de algemene en ook de aanvullende uitkeringen uit het gemeentefonds evenredig met de bevolking toenemen en inmiddels hebben gezorgd voor een voor 1975 sluitende gemeentebegroting. De voorz. stipte vervolgens een groot aantal zaken aan, als het mi lieubeheer, onderwijszaken en het algemene voorzieningenpeil de vergevorderde bouw van het bejaar den-verzorgingstehuis in Oude Ton- ge dat in juni in gebruik genomen zal kunnen worden. Daarbij noemde de voorz. ook de (in een Nota van de Prov. Plan. Commissie) genoteerde wenselijkheid tot de realisering van een overdekt zwembad in Oostflak- kee. M.b.t. de capaciteit van de ver enigingsgebouwen meende de voorz. dat Den Bommel het eerst voor ver betering in aanmerking komt. „Niet geringe problemen" wist de voorz. aanwezig op het punt van de recreatie, waarna, hij voorts in het kort stilstond bij de totstandkoming van de logopedische dienst, de stran dende gem. regeling voor een school advies-dienst, het woonwagenvraag stuk, de wens tot een gemeenschap pelijke Soc. dienst, de regionalisatie van de brandweer, de gemeenschap pelijke regeling inzake het Greve- lingenbekken, de gemeentefinanciën, enz. Bij dat laatste stipte de voorz. aan dat de uitgaven inzake de socia le wetgeving in dit jaar t.o.v. 1973 met 15 a 20"/o zullen stijgen. Opmerkelijk noemde de voorz. de zeer sterk gestegen uitgaven op grond van de Wet Werkloosheids voorziening, te weten over 1971 46.000,— en over 1973 343.000,—, welke stijging zich in 1974 eveneens heeft voorgezet, terwijl voor 1975, gelet op de toenemende werkloosheid én de verhogingen van lonen, pre- miën, enz., verwacht moet worden dat een bruto uitgave zal worden bereikt van 600.000,—. Eveneens dient met een verhoging van de uitgaven ingevolge de Rijks groepsregeling Zelfstandigen in 1975 rekening te worden gehouden, voor namelijk vanwege de bekende moei lijkheden in de landbouw. In verband met het gereedkomen in 1975 van het verzorgingstehuis in Oude-Tonge, waarvan aangenomen kan worden dat dit in hoofdzaak be woond gaat worden door (in de meeste gevallen) minder draagkrach- tige-bejaarden uit deze gemeente, zullen ook de uitgaven aan „perso nen in bejaardenoorden" een sterke stijging ondergaan. De daaraan ver bonden uitgaven, tezamen met die voor psychiatrische ziekenhuizen en verpleegtehuizen namen toe van 232.000,— over 1971 tot 363.000,— over 1973. De uitgaven aan personen van 65 jaar of ouder zullen hierdoor enigs zins verminderen, maar dit zal, ge let op de thans geldende verzorgings- prijzen in den lande, in geen verge lijking staan met de toenemende uit gaven van eerdergenoemde regeling. Omtrent eventuele opheffing van het verzorgingstehuis aan de Voor straat te Ooltgensplaat is nog geen beslissing genomen. In geval van op heffing zal dit voor de gemeente, fi nancieel, zeer gunstig zijn. De hui dige verzorgingsprijs bedraagt na melijk 120,—!! per dag, terwijl mo menteel 4 personen voor rekening van de Algemene Bijstandswet in dit tehuis worden verpleegd. De uitkeringen ingevolge de Alge mene Bijstandswet tenslotte namen toe van 304.000,— over 1971 tot 536.000,— over 1973. De Rijkssubsidie daartegenover bedraagt 90%. De voorz. beëindigde zijn toespraak met de raad de beste wensen aan te bieden voor het pas begonnen jaar, een wens die door dhr. S. L. de Jonge als oudste aanwezige raadslid werd beantwoord. THOLEN Bisamratten. In 1974 zijn er in totaal 6700 bisamratten gevangen op het eiland Tholen, dat is heel wat meer dan in 1973. De rijksrattenvanger J. MeijU uit Poortvliet en de premievangers stellen alles in het werk om deze schadelijke dieren te vangen. In West-Brabant wer- den er 7300 gevangen. Tholen en West- jBrabant hebben samen een derde deel van de gehele vangst in Nederland. OUD VOSSEMEER Vijftig jarig jubileum muziekveren. In de week van 17 tot 24 mei a.s. wordt bet 50 jarig bestaan van de Oud Vosse- meerse Muziekvereniging feestelijk ge- vierd door medewerking van de Mari- I nierskapel, het Kwartet '69, Avro's Top- pop. Vijfsterrenshow. Het feest wordt I afgesloten met concerten van diverse korpsen en de Ericakapel. Bijbelbespreking. In de soos voor be jaarden worden er vanaf donderdag wekelijks bijeenkomsten gehouden waarop de Bijbel zal worden besproken. Sprekers zijn de heren J. Bettinga en D. Boonacker. ST. ANNALAND Kern St. Annaland groeide met 20 inwoners De kern St. Annaland groeide het afgelopen jaar -met 20 inwoners. Op 1 januari 1974 waren er 2818 inwoners. Er werden 38 kinderen geboren en er overleden 40 personen'. Er vestigden zich 49 mannen en 43 vrouwen, terwijl er 32 mannen en 33 vrouwen vertrokken. Het aantal inwoners op 1 januari 1975 be- dioeg dus 2838 personen. St. Annaland heeft het hoogste sterftecijfer. Er zijn 18 geboorten meer dan in 1973, wat me de het gevolg is van een aantal jonge gezinnen, die een aantal nieuwe wo ningen betrokken'. De nieuwbouw heeft aan de stijging van het aantal inwo ners een gunstige wending gegeven! MIDDELHARNIS - SOMMELSDIJK Dam-uifslagen van maandag 13 jan. Afd. 1: C. Polder KI. Vis 2—0 M. van Lente J. Smalheer O2 A. Verolme J. Lo'dder O2 Afd. 2: A. Krijgsman A. Jongejan 11 G. Knöps I. Koese O2 A. V. d. Sluijs L. V. d. Stad 1—1 Afd. 3: N. Quispel I. Mackloet 1—1 G. Noteboom H. Noordijk 2—0 J. Verbiest M. Klink 0—2 J. Polder H. Verolme 1—1 Afd. 4: L. van Erkel D. v. d. Vlugt 0—2 G. Koese B. Dupree 11 A. v. d. Valk H. Schellevis 0—2 W. Vroegindeweij M. Breeman 2O Denk en Zet Ouddorp II 15—5 SOMMELSDIJK Bij eert inbraak in het bedrijf van de fa. J. W. Mastenbroek op de W. Achterweg te Sommelsdijk, in de nacht van donderdag op vrijdag )gepleegd, hebben dieven voor een waarde van 4000,—^ a 5000,— aan boormachi nes, electr. heggesoharen, regenkleding etc. gestolen. Een' pendelaar uit Sommelsdijk heeft 's nachts om kwart lOver één, toen hij van zijn werk naar huis fietste, de twee mannen gezien. De twee stapten daarop in hun auto, kennelijk om hem achterop te komen, maar de pendelaar, dhr. K. wist ongezien naar huis te gaan w^aar hij in z'n auto stapte en naar het politiebureau reed. Hij trof daar juist de politie waarop mobielofo- nisch de andere groepen werden' ge waarschuwd. De dieven bleken te zijn gevlogen toen de politie ter plaatse aankwam. Buiten vond men nog een boormachine en binnen lagen nog spul len klaar om te worden imeegenomen. De politie ^heeft de wagen' tot aan Dub beldam kunnen volgen maar is daarna het spoor bijster geraakt. Signalement en nummer van de auto zijn gedeelte lijk bekend. Kennelijk zijn de dieven vorige week in het bedrijf van de fa. Mastenbroek geweest, bij welk bezoek ze de situ atie goed in zich hebben opgenomen. Ook op andere adressen waar kortgele den is ingebroken is dat waarschijnlijk het tgeval geweest. Men zij daarom goed op z'n hoede! Van maandag 6 januari af, draait thans 'de nieuwe visfileerfabriek van Gomavi B.V. in Bruinisse. In de zeer ruime fabriekshallen staan diverse nieuwe rnachines afgesteld, die straks wanneer het personeel er hele maal op is ingeschoten en alles gemon teerd, (er lopen nog diverse mensen rond, die hier en daar nog aan diverse machines sleutelen of nog andere zaken bedrijfsklaar maken, het werken niet allen rationeel zullen maken, maar ook veraangenamen. De ruime koel- en vriescellen hebben momenteel nog een overvloed van ruimte, maar hier zal straks zeker een continue stroom van kant en klare exportverpakkingen binnenkomen en er ook weer uitgaan, in een zeer kleine tijdruimte. Een' aparte ruimte is afgescheiden voor het bevroren visafval dat in gro te zware plakken geperst wordt bestand voor >de nertsfarms. De opslag neemt doordat het geperst is, weinig ruimte in en geeft ook geen reuk af. Trouwens in de gehele fabriek is er bijzonder weinig van te merken, dat men „in de vis" werkt, zo hygië nisch wordt alles behandeld. NIEUWE TONGE Kerkdienst. Donderdagavond 7.30 uur hoopt voor de Ger. Gem. voor te gaan ds. P. Blok van Dirksland. OUDE TONGE Kerkdienst. A.s. woensdagavond om half acht hoop in de Geref. Gemeente voor te gaan ds. Th. van Stuyveniberg. De raad van Oostflakkee stond gister avond bepaald niet te popelen om de tarieven voor het zwembad „de Koepel", voor het gebruik van de Sporthal en voor het gebruik van het Ver. gebouw te Oude Tonge te verhogen, maar er bleek geen andere dan deze, door de Stichting LOS voorgestane oplossing mogelijk. Een vrees als door dhr. A. Both genoemd dat de jeugd bij verhoging van het zwembadtarief het bad minder zal bezoeken, moest dan ook voor lief worden genomen. Weth. C. L. M. de Wit vond de ver hoging overigens nog wel meevallen. „Gemiddeld zes procent", becijferde hij en dat was z.i. nog minder dat het in flatie-percentage, zodat de kaartjes in wez.en' goedkoper zijn geworden. De tarieven voor de sporthal w^erden verhoogd waarbij zo erkende dhr. de Wit bij het vaststellen van de ta rieven wel wat naar de 'draagkracht van de verenigingen is gekeken. Meer tegenwind kreeg het voorstel tot verhoging van de tarieven voor het gebruik van het verenigingsgebouw. Het was dhr. C. Quist {PCP) die de vinger legde op zijns inziens aanwezige inconsequenties. Hij meende dat er maar wat naar willekeur is gecijferd waardoor het 'kon gebeuren dat sommi ge tarieven gelijk bleven (ƒ100.voor tentoonstellingen van duiven en ko nijnen e.d.) maar andere imet 100 werden verhoogd (verhuur voor demon straties van 75,naar 150, Weth. de Wit probeerde dat laatste goed te praten omdat daar zoveel kos ten aan verbonden zijn en omdat ten toonstellingen als genoemd een' com mercieel doel dienen, het bleef tegen de zin van dhr. Quist die zich dan ook tegen het voorstel uitsprak. Hamerstukken. Hamerstukken waren de voorstellen 1200,beschikbaar te' stellen voor een hand-grasmaaimachine voor de Stichting L.O.S. en de aankoop van het pand Zuiddijk 17 te Oude Tonge van dhr. F. J. Hendriks. Ook de beschik baarstelling van een crediet van 34000,voor de bouw van een hoof- den'kamer aan de Openbare kleuter- school te Ooltgensplaat ontmoette geen bezwaar. Anders verging het het voorstel 254000,te voteren voor de bouw van 2 lokalen bij de Openbare Mavo te Oude Tonge. Dhr. C. Quist vond een dermate gro te uitgave niet verantwoord nu de tijd aanstaande moet worden geacht (1976- 1978 volgens het deelplan) dat er een permanente school gebouwd zal wor den. Dhr. Quist pleitte dan ook voor een goedkopere oplossing. Volgens de verklaring van de voorz. bleek die wel gezocht maar hiet ge vonden te zijn. Lokalen! van ander fa brikaat hebben afwijkende maten waar door het estetisch aanzicht geweld zou worden aangedaan en een event, be sparing toch weer aan een aanpassing besteed zou moeten worden. De voorz. meende dat men elkaar op het punt van de vervanging van de school geen zand in de ogen' moet strooien! de huidige school zal nog wel een tiental jaren mee ^moeten", verwachtte de voorzitter. Zoals wij U reeds eerder mede deelden, is het abonnementsbe drag voor 1975 vastgesteld op 26,20 per jaar, ofwel 13,10 per halfjaar en 6,55 per kwartaal. Wanneer U én 1,20 incasso wilt besparen én viermaal het ge loop aan uw deur wilt misgaan, dan verzoeken wij u vriendelijk bovengenoemd abonnementsbe drag (graag voor het gehele jaar) over te maken op ons giro-nr. 16 79 30 of via onze rekening bij de Rabobank te Middelharnis. Voor uw medewerking onze hartelijke dank. Eilanden-nieuws B.V. Abonnementen-adm. De raad van Oostflakkee heeft in zijn vergadering van gisteravond besloten zoals voorgesteld de MAVO te Oude Tonge aan te vullen met een afd. voor LEAO, met welk onderwijs dan een scholengemeenschap kan worden ge vormd. In het nummer van j.l. vrijdag hebben we daar uitvoerig over geschre ven. (Niet alle raadsleden stemden er trouwens vlot mee in. De afkorting LEAO staat voor het hoger Economisch en Administratief Onderwijs, waarvan het dhr. Noordermeer (WD) bekend was dat al eerder 'de huishoudsohool te Sommelsdijk een aanvrage daartoe heeft ingediend. Die 'was zo wist dhr. Noordermeer afgewezen omdat er een onvoldoende leerlingen potentieel was. Spr. vond het niet juist dat nu 'de Mavo te Oude Tonge een aanvrage in zou dienen, bij welke mening hij ook liet gelden dat een LEAO school t.b.v. het eiland 'beter centraal In Middel- 'harnis-Sommelsdijk gerealiseerd zou kunnen worden. Het was dhr. Quist bekend dat ook de huishoudschool te Dirksland een aan vrage 'had ingedien'd, die om dezelfde reden was afgewezen. Er zijn 180 leer lingen nodig, waarvan dhr. Quist niet geloofde dat dat in Oude Tonge gehaald zou worden. Weliswaar heeft Mavo-di recteur van Renswoude 240 leerlingen haalbaar genoemd, maar dhr. Quist nam dat als een „Renswoudiaans" cij fer niet serieus. De beide sprekers bleken dhr. G. W. J. Poortvliet (P.v.d.A.) hogelijk te heb ben verbaasd. „Het lijkt wel alsof jullie in de raad van Middelharnis zitten maar we moeten hier de belangen van ónze gemeente verdedigen:!" Dhr. Poort vliet voelde er alles voor, de aanvrage in te dienen; Wat is er mooier dan een 'gemeente met zoveel mogelijk onder wijs voorzieningen?" vroeg hij de raad af. Dat was ook de mening van de voorz., burg. V. 'd.Harst, die verzekerde dat het plan niet zomaar op een achter na middag is ontstaan. De eisen die door de Minister gesteld worden kunnen zon der bezwaren in Ou'de Tonge worden vervuld en zijn dat ten dele al," verze kerde de voorz. Hij drong er 'bij de raad op aan de aanvrage voor de fatale da tum van 1 febr. in te dierien, waarmee 'kan worden 'bewerkt dat de hmdige or ganisatie van de Mavo te Oude Tonge le vensvatbaar blijft. De voorz. verklaarde dat de Inspecteur van het LEAO inten sief bij 'de voorbereiding van de aan vrage is 'betrokken en zich 'bepaald niet afwijzend heeft opgesteld waarom op diens actieve en positieve belangstel ling lijkt te mogen worden 'gerekend. De heren Quist en van Dam bleken er niet mee in te kunnen' stemmen. Dhr. van Dam deed dat omdat er wel licht sprake zou komen van een samen werking met het Vorrningscentrum met de geest waarvan hij volstrekt niet in stemde. De raadsvergadering op donderdag 16 januari a.s. begint niet 's middags om 2 uur, MAAK OM i UUR. OUDDORP Trekking verloting. De trekking van de schietverg. „Raak de Roos" is op za terdag 18 januari a.s. in het oefenlokaal, om 20.00 uur. DEN BOMMEL W.C.V.Bi. De vergadering van de n.c.v.b. 'met als spreekster Mevr. Ëberli uit Rotterdam, zal gehouden worden op donderdag 16 jan. a.s. in de consis torie van de Ger. Kerk. Aanvang 8 uur. 'Mevr. Eberli heeft als onderwerp: „Gods plan met het joodse volk. OOLTGENSPLAAT Oud inwoner overleden. Vrijdag 10 januari j.l. overleed op de leeftijd van 76 jaar in het ziekenhuis te Baarn, de heer Cornelis van Dam Joh.zn., echt genoot van Johanna Troost, wonende Israëlsstraat 33 te Baarn. Van de be komen verwondingen, die de heer Van Dam enkele maanden geleden opliep toen hij met zijn fiets in botsing kwam met een auto, is hij niet meer hersteld. Hedeh dinsdagmiddag 2 uur vond de 'begrafenis plaats op de Nieuwe Alge mene Begraafplaats te Baarn. Goede ogen' zijn in het moderne pro- duktieproces ook letterlij'k een kost baar 'bezit. De steeds verder 'gaande mechanisatie van het bedrijfsleven, stelt voortdurend hogere eisen aan -de kontrole op de afwerking van het produkt. Wanneer een -werknemer over een goed gezichtsvermogen beschikt, zal hij in staat zijn eventuele fouten snel en tijdig te signaleren, waardoor veel ex tra moeite, tijd en geld 'bespaard kun nen worden. Natuurlijk kunnen niet alle onopge merkte foutjes of onvolkomenheden aan een produkt, gemiste drempels, stoep- jes, enz. worden toegeschreven: aan een onvoldoende «gezichtsvermoigen. Oplet tendheid en koncentratie spelen van zelfsprekend een zeer belangrijke rol. Toch zou het niet onverstandig zijn om uw ogen regelmatig te latert nakij ken, zodat eventuele tekortkomingen of afwijkingen gekorrigeerd kunnen wor den. Het spaart in de eerste plaats uzelf, maar wellicht ook uw kollega's en werkgever een hoop ongemak en wie weet ziet u plotsklaps „alles weer véél duidelijker zitten". (©IA).

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1975 | | pagina 1