Ie heer H. Goudkamp - ir. Gemeentewerken lierde 25-iarig jubileum Internat. Transportbedrlif Vlslieen te Nieuwe Tonge door Holding My Nimox overgenomen Rode Kruis-campagne 1373 BedrUfbïijftin Nieuwe Tonge Totale aardappel oogst slechts 3% minder dan 1973 f. Dinsdag 7 januari 1975 No. 4352 jaargang mr V^"'qTRTrTrKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG vlm^^^m-^lZSDBB EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemml per week: dinsdag- en vrijdagavmd )STFLAKKEE Oud raadslid J. van Seters (70) overleden OOLTGENSPLAAT - OUDE TONGE Twee dorpen uit één gemeente aan de top Bijzondere kerkdienst Geestelijk gehandicapten „Accordeoia" zaterdag voor de radio Donderdagavond raadsvergadering Middelharnis Burgemeester v. d. Harst overhandigt de oorkonde aan dhr. Spit (l.) Oproep om bescherming van alleenwonende mensen Oppositieleider Tweede Kamer komt naar Dirksiand gestel is df POSÏBOX 8 - MIDDELHARNIS edactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13. (01870) 26 29 - Na 5.30 uur (01870) 33 92 Sommelsdijk Giro 167930 ABONNEI^NTSPRIJS 6,55 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 25 cent per mm. Bij contract speciaal tariet wni ;en aan h' itie, Voof van vooril 13.00 uui- zijn prijzf 2e 815; 872; 7e 53 Ue 1513: 1- e 1899. rr' Vos, Mole' STELLENDAM Direct na aankomst in het zieken huis is zaterdagmiddag de 70-jange J. van Jeters uit Stellendam overleden Dhr van Seters kampte al jaren met &en verslechterende gezondheid die zijn lichamehjke krachten deed afnemen. Daarom moest hij in de laatste jaren van zijn leven afstand nemen van be zigheden die hem lief geworden waren. Dhr van Seters was raadslid, voor de Herv. Partij, van 1953 tot sept. 1974; in die periode was hij wethouder van 1965 (in Stellendam) tot sept. 1970 m de gem. Goederee de. De overledene was 38 jaar lang or ganist in de Ned. Herv. Kerk, welke verdienste vorig jaar mede leidde tot de toekenning van een Gouden Ko ninklijke Onderscheiding. Ook was ni3 tientallen jaren secretaris van de Vis- cersvereniging „Samenwerking was nij secr van de Groene Kruis afdeling en secr van de Herv. Kiesvereniging. Dhr van Seters had een zwak li chaam maar een geest die hem drong zich aan de gemeenschap dienstbaar te maken. Zijn stoffelijk overschot zal mor gen woensdag teraarde worden be steld. Het volledige aandelenpakket van het Internat. TransportbedrUf A. Visbeen en Zonen b.v. te Nieuwe Tonge is overge nomen door Nimox Holdmg N.V. te Roermond, een maatschappfl die ca. dertig bedrijven van de meest uiteen lopende aard beheert. Zaterdagavond is het personeel van de Fa. Visbeen vMi deze ontwikkeling op de hoogte gesteld, er zal voor hen hoegenaamd mets ver anderen. Niemand behoeft ontslagen te wor den, het bedrijf blijft in Nieuwe Tonge gevestigd en de wagens zullen als van ouds de naam van de Fa. Visbeen blij ven voeren. Niettemin is men zo correct geweest de vakbonden van een en an der ir kennis te stellen en zi] hebben met instemming van deze ontwikkeling kennis genomen. Integratie m de Hol ding My geeft het bedrijf financieel een grotere armslag waardoor gemakkelij ker investeringen kunnen worden ge- daan die ook in de transportwereld fe nomenale hoogten hebben aangenomen. We hebben deze stap dan ook genomen öm groter te kunnen worden", ver klaarde een van de 7 gebroeders Vis been die de directie en administratie voeren. Het bedrijf telt momenteel 76 personeelsleden en heeft ca. veertig Combinaties in bedrijf. De Fa. Visbeen houdt zich vnl. bezig met het vervoer van groenten, fruit en bloembollen. Kortieleden heeft de Fa. Visbeen een transportbedrijf uit Kapelle-Biezelinge overgenomen. 50 jarig bestaan. Toen zaterdagavond het personeel op de toen gehouden feestavond bijeen was heeft ieder van hen een extraatje ge kregen i.v.m. het feit dat het bedrijf dit jaar een halve eeuw bestaat. Het werd 50 jaar geleden opgericht door dlir. A. Visbeen die thans te Middelhamis woont. [Zóveel waardering heeft de Dir. Ge- lentewerken, dhr. H. Goudkamp J.l. ^dagavond gekregen, dat hij daar de i iaar die hem nog van zijn pensione- Ig scheiden gemakkelijk op zal kun- teren! Dhr. Goudkamp vierde toen Dl zilveren ambtsjubUeum m een Istelijke raadzaal waar de mensen te lop liepen om de jubilaris geluk te Insen. Dat was de fraaie z«de van de tdaiUe, maar ook de keerzijde ervan Ird belicht door hen die van nabij Itcn wat een directeur van Gemeen- iverken op zijn wegen tegenkomt Burgemeester van der Harst die de Jjilaris als eerste toesprak bleek daar Ik het nodige over te weten. Daarom Imeer kon hij dhr. Goudkamp verze- ïren dat zijn werk en adviezen hoge- |k worden gewaardeerd en alle waar- Iring sprak dhr. v. d. Harst ook uit lor de „recht voor z'n raap" adviezen Ie dhr. Goudkamp periodiek uitbrengt. p)e goede ervaringen met dhr. Goud- Cmp bleken overigens al vanaf-1950 te [teren toen hij in dienst trad van de femeenschappelijke regelmg voor luw- en woningtoezicht van de ge- ieenten op Oostflakkee, nadat hij te- T)ren bij de Wederopbouw werkzaam Jas geweest. Iln 1959 diende zich een nieuwe situa- le aan; dhr. Goudkamp werd belast let de waarneming van de functie van |meente-architect, waarna hem m 165 functiebeëindiging werd aangezegd Ir.m. de toen actuele gem. herindeling. |„Toen de raad daarna besloot U tot Irecteur Gem. Werken te benoemen febt u dat als een uitdaging aanvaard! ferinnerde zich burg. v. d. Harst. Na Ivele jaren met dhr. Goudkamp te Ibben samengewerkt kon de burg. de Ibilaris van harte complimenteren en lier de verzekering geven dat dhr. toudkamp er zich nimmer met een kntje van Leiden van af heeft gemaakt fen deel van de waardering rekende de trgemeester ook toe aan mevr. Goud- J&mD die haar man al die jaren als een luwende kracht terzijde heeft gestaan, loor haar was er dan ook een boeket loemen, terwijl dhr. Goudkamp be licht werd met de Gemeentepennmg li een prachtig Delftsblauw bord met fet gemeentewapen. De collegae De medewerkers van dhr. Goudkamp lieten zich geenszins onbetuigd_ als het er om ging een schets van de jubilaris te geven. „We zijn U dankbaar voor de wijze waarop U ons tegemoet treedt en voor de vertrouwenssfeer waarin ge- Werkt kan worden", verklaarde dhr Sprong als „rechterhand" van de jubila ris. Dhr. Sprong wist maar al te goed dat dhr. Goudkamp nogal eens de ge beten hond is wanneer een vergunnmg niet kan worden verleend. Graag wen ste dhr. Sprong dhr. Goudkamp de kracht toe de nog resterende 6V2 jaar in dienst van de gemeente te stellen en hij verraste hem met een prachtig molen beek. Dhr. K. Schroevers bleek, als voorz. van de Pers. ver. ook best te spreken te zijn over de opstelling van dhr. Goud kamp: „Zoals in de natuur, zo breekt ook in Uw werk elk jaar de lente door! complimenteerde hij hem. Dhr. Schroe vers bood dhr. Goudkamp een mooie bureaulamp aan. Gem. secretaris J. L. Vetter verklaar de dhr. Goudkamp „nog gaaf en ge schikt voor de toekomst". „Een fijne vent die graag, hard en vlug werkt", zo werd de jubilaris door dhr. Vetter ge typeerd. De waardering voor de goede verstandhouding onderstreepte dhr. Vetter met een kist sigaren. Nadat namens de collega's op Goeree- Overflakkee dhr. Scherpenisse uit Mid- delharnis gesproken had was het woord aan dhr. Goudkamp. Welbedankt. Om in deze functie te kunnen slagen móet je jezelf voledig inzetten, je me dewerkers goed behandelen, zeggen waar het op staat en alles naar voren durven brengen!" zo gaf dhr. Goud kamp het recept van zijn slagen prijs. Conform die opstelling liet hij de uitge sproken waardering afspiegelen op de inzet van zijn medewerkers met wie m een goede teamgeest wordt samenge werkt. Na ettelijke gebeurtenissen uit de voorbije 25 jaar te hebben gerele veerd besloot dhr. Goudkamp met de verzekering zich de laatste 6V2 jaar naar vermogen te zullen inzetten m de hoop dat daarin de goede verstandhouding bewaard zal blijven. „Dat laatste ligt geheel aan de mens zelf!" aldus dhr. Goudkamp. Vele mensen hebben de indruk, dat door de vele regens de aardappeloogst totaal mislukt is, en dat we voor een groot tekort komen te zitten. Wij lazen echter in „De Landbode", Hollands Landbouwweekblad van 3 januari j.l. de werkelijke gegevens, die we aan onze lezers doorgeven. Van de geoogste klei-aardappelen wordt het gemiddelde rendement ge raamd op 39.000 kg. per ha (incl uitval) en 34.500 kg. per ha. (excl. uitval). Aan gezien 23»/o van het areaal geen oogst heeft opgeleverd, komt de totale bruto- productie uit op 2.152.000 ton en de to tale netto-produktie op 1.887.000 ton, dat is 18 a X9 pet. minder dan de oogst in 1973. Sinds kort bestaat er op Goeree-Over- flakkee een interkerkelijke commissie, die zich bezig houdt met de voorberei ding van een aangepaste kerkdienst voor de geestelijk gehandicapten op Goeree-Overflakkee. Deze voorbereiding is nu zover, dat er zondag 12 januari a.s. om 14.45 uur in de Gereformeerde Kerk, Kerkepad 5, Middelharnis zo'n aangepaste kerk dienst gehouden zal worden. In deze dienst hoopt voor te gaan Ds. C. Langbroek, Chr. Ger. predikant te Vee- nendaal. Er wordt hiermede in een zeer grote behoefte voorzien en v/e mogen dan ook heel erg dankbaar zijn, dat de geestelijk gehandicapten op deze wijze de moge lijkheid krijgen, om op hun niveau, het Woord Gods te horen. We spreken de verwachting uit, dat het niet bij deze eerste keer zal blijven en we hopen dat het werk van de commissie, wat zij be gonnen is, mag uitlopen op het regelma tig organiseren van zo'n aangepaste kerkdienst. Ook zij hebben het recht otn Gods Woord te horen op de manier, die hen het beste aanspreekt, maar gelooft U ons ook U als niet-gehandicapte zult genieten van een dergelijke dienst, waarin het EvangeUe op een zeer een voudige, doch indringende manier wordt gebracht en beleefd. De commissie. Zand- en veenaardappelen. De zand- en veenaardappelen hebben hoge opbrengsten per ha geleverd; mcl uitval 36.500 kg. per ha., excl. uitval 31000 kg. per ha. Door areaal-mkrim- ning wordt de bruto-produktie geraamd op 559.000 ton (plus 10 t.o.v. 1973) en de netto-produktie op 472.000 ton (plus 18 pet. t.o.v. 1973). De totale aardappeloogst is 3 pet. lileiner dan die van 197^5. Deze teruggang komt geheel voor re kening van de kleiaardappelen. De ta- brieksaardappelenoogst steeg ten op zichte van 1973 met 11 pet. Suikerbieten-oogst. Van de geoogste oppervlakte suiker bieten is gemiddeld 45.000 kg. per ha. gekomen (min 5 pet.). Aangezien 6 pet. van het areaal in begin december nog niet was geoogst, komt de op dit tijd stip betrekking hebbende totale pro ductie uit op bijna 5 millioen ton. De verwachting is echter dat de toen nog te velde staande bieten grotendeels nog zijn geoogst. Het kleinere areaal voederbiecen heeft een normaal rendement van ruim 77 500 kg. per ha. opgeleverd met een totale productie van 306.000 ton (mm 12 pet. t.o.v. verleden jaar). Ondanks de tegenslag dat een groot gedeelte van de zaaiuien niet geoogst kon worden, bleef de totale produktie ongeveer op hetzelfde peil, n.l. ruim 333.000 ton, waartoe een hogere op brengst per ha. heeft bijgedragen. De joarlijfcse inzameling voor het Wed Rode Kruis is in 1973, zowel provinciaal als voor het rayon Goeree-Overflakkee een waar succes geworden Nadat m 1972 voor het eerst in Zuid-Holland de grens van één miljoen gulden werd overschreden, bracht de campagne in 1973 een totaalbedrag van l.Ob^.Oi^o,— op. Ook de afdelingen op Goeree-Over flakkee deden het weer best. Ooltgens- plaat kwam voor de 17de keer boven aan de top (2 keer op de tweede plaats) en behaalde 421«/o van het streefbe drag met een opbrengst van 3.199—. Bijzonder zij vermeld dat de afdeling Oude Tonge op de tweede plaats kwani met 324»/o van het streefbedrag met een opbrengst van 2.430,- Twee dorpen uit de gemeente Oostflakkee staan bovenaan, twee afdelingen uit één rayon en twee dorpen uit de ge meente waarvan de Kringcommissaris de heer W. M. van der Harst burge- Deze zeldzaamheid werd speciaal ge memoreerd op de gisteravond m Hotel Jacobi" te Middelharnis gehouden Rayon-vergadering, waarvan burge meester G. van Velzen van de gemeen te Goedereede voorzitter is. Op deze samenkomst werd aan genoemde aide- lingen de gebruikelijke campagneprijs uitgereikt. Eiland waar het Rode Kruiswerk leeft Dat Goeree-Overflakkee een eiland is waar het Rode Kruiswerk leeft blijkt wel hieruit, dat de afdeling Nieuwe Tonge als no. 3 op de ranglijst staat met 297»/o 1.664,-) en Stellendam als no. 7 met 253«/ü en een opbrengst van 1 570,—. De overige afdelingen boeren ook niet slecht en liggen ver boven het gemiddelde van de provincie n.l. 148»/o van het streefbedrag. Ooltgensplaat in 1974 weer no. 1 Burgemeester G. van Velzen verwel komde in het bijzonder de Krmgcom- missaris de heer Van der Harst de Kringsecretaris de heer J. H Beken- kamp en dr. van Rijswijk uit Stellen dam, die de plaats van dr. Krelmg ons welbekend, heeft ingenomen. Mede aan wezig was de heer P. Jaapies van de afdeling Public Relation van het Hoofd bestuur. Aanwezig waren alle atdeim- gen (8 in totaal). Na enkele huishoudelijke aangelegen heden, betreffende de vakantie-projek- ten het Welfarewerk en de Plasma- avonden werden de resultaten van de kollekte 1973 aan de orde gesteld. De heer Jaapies gaf allereerst een glo baal overzicht en wist ook de resultaten over 1974 al te melden. Hieruit bleek dat de afdeling Oolt- gensplaat in 1974 weer ver aan de top ttaat met o a. 468»/o van het streefbe drag: I97I was dit 421»/o), dus 47«/o hogir. Op de tweede plaats kwam Giessendam-Hardinxveld. Vanwaar toch deze resultaten? een raadsel. Uit de vergadering werd mogelijk de oplossing gezocht in het feit dat de Kringcommissaris uit de Plaat komt, vanzelf was dit als een grap bedoeld, gezien de hilariteit die de opmerking te weeg bracht. De afdeling Oude-Tonge streeft ook de laatste jaren naar een hogere op brengst, de ramp is hieraan zeker niet vreemd, aldus de heer Van der Harst. Voor de Oorkonde is een pracht plaatsje beschikbaar in het gebouw van het In- De Oorkonden werden daarna in ontvangst genomen door de voorzitters van de afdelingen Ooltgensplaat en Oude Tonge, resp. de heren A. Spit en C Volwerk. Het lééft gewoon De heer A. Spit dankte voor het in- gelilste document en het daarbij beho rende schrijven van het hoofdbestuur. Ook de heer Volwerk sloot hierbij aan, terwijl de voorzitter, burgeniees- ter Van Velzen de afdelingen feliciteer de met de behaalde resultaten. Te St. Philipsland, zijn vorige ge meente, heeft hij met een dergelijke uitreiking te maken gehad Deze afde ling stond landelijk 20 maal aan de top. Het Rode Kruiswerk leeft daar gewoon en dat is op Goeree-Overflakkee ook za De bewoners zijn mogelijk gedachtig aan het Bijbelwoord: Het is zaliger te geven dan te ontvangen", aldus de heer Van Velzen, die na een korte rondvraag de vergadering sloot. De Kringcommissaris burgemeester Van der Harst begon bij het uitreiken van de oorkonden idirect m te haken op de vraag hoe het toch komt dat zijn dorp ieder jaar aan de top staat. „Oolt gensplaat zal het geheim nooit prys^ge- ven waar dit altijd hoge bedrag vandaan komt". De vergadering was daar wel benieuwd naar, maar het bleer OOLTGENSPLAAT Vijftig jaar getrouwd. Woensdag 8 januari a.s. herdenkt het echtpaar L.J. Wouters en S. J. Wouters-in 't Veld, Oudelandsedijk 29 te Achthuizen, hun 50-jarige echtvereniging, 's Avonds van 7 tot 8 uur is er in het Ver. gebouw 't Centrum" gelegenheid het echtpaar ën familie te feliciteren. Gaarne van deze plaats ook onze gelukwensen. VELE HECTARES NIET GEOOGST. Uit een. enquête van het oogsthulp- coördinatiecentrum te Goes blijkt, dat eind vorige week nog 13.000 ha aard appelen in Zuid-West-Nederland niet gerooid worden; waarde op kostprijs- basis minstens 65 miljoen. De kans dal ze nog gerooid zullen worden is gering. De 1000 ha. uien in het zuidwesten die niet werden gerooid moeten worden afgeschreven op een waarde van 3 mil joen gulden. j. 1^ Er zijn voorts o.m. 85 ha. gladiolen m de grond blijven zitten. Aan bruine bo nen gingen in Zeeland 8 a 9 ton verlo ren. Het accordeon ensemble „Accordeola'' uit Middelharnis - Sommelsdijk speelt a.s. zaterdag voor de radio. De uitzen ding vindt plaats tussen 5 en 6 uur s- middags, op Hilversum II in het pro gramma „Amateur Promenos", waarin ook een aantal andere gezelschappen zich zullen laten horen. „Accordeola speelt variaties op het liedje ..Berend Botje", 0.1.V. haar dirigent Jan Verdonk. De raad van Middelharnis komt a.s. donderdagavond om 7 uur in openbare vergadering bijeen. De te behandelen agenda bevat een achttal punten. Een van de punten is het voorstel tot medewerking aan de uitbreidmg van de Eleos-sohool te Sommelsdijk. Het ver zoek daartoe is gedaan door de Ver. voor Chr. b.l.o. onderwijs. Door de uitbreiding van het aantal leerlingen is de aanstelling van een derde leerkracht wenselijk. Daarom dient het schoolgebouw met een derde lokaal te worden uitgebreid. De raaa wordt gevraagd een crediet van 16 500— beschikbaar te stellen voor het treffen van een tussentijdse nood- voorziening. 4. ,„„v B en W. adviseren de raad het voor stel' te accepteren omdat, naar te ver wachten is, vanuit Hernesseroord een zodanig schoolbezoek te verwachten is, dat een 3e leerkracht meerdere jaren aan de Eleos-sohool verbonden zal zijn. (Ingezonden) A ^=4 r TT TC uit de J Jansestraat te Sommelsdijk, zijn, om erger te voorkomen. abonnee van uw blad. De oppositieleider van de Tweede Kamer, de heer Hans Wiegel, zal op 31 januari a.s., 's avonds om 20.00 uur spreken in het verenigingsgebouw De Schakel te Dirksiand. De heer Wiegel zal een beschouwing geven over de huidige politieke situ atie het kabinet den Uil en mogelijke problemen behandelen die voor dit ge bied aktueel zijn (landbouw, midden stand, visserij). Deze avond wordt georgamseerd naar aanleiding van de jaarlijkse feestavond van de V.V.D. afdeling Goeree-Over- fla'kk.ec. Iedereen die geïnteresseerd is om de heer Wiegel te horen spreken of vragen aan hem wil stellen is van harte wei- Na de pauze wordt de avond muzi kaal omlijst door het Demsy trio. DIRKSLAND Bedankt. Ds. P. Blok heeft voor het beroep van de Ger. Gem. Rotterdam-C. bedankt. OUDE TONGE Kerkdienst. Woensdagavond 7.30 uur hoopt voor de Ger. Gem. voor te gaan ds. P. Blok van Dirksiand.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1975 | | pagina 1