rujder^ aaumm '^1$^ m^. Vandaag uittocht van bemodderde militaire oogstcoionnes Kerken waarschuwen met klem tegen latere oafé-sluiting .V. Een stuiver per week j. struijk ANCHOR Sommélsdijk k I97^i7e jaargang Vrijdag 13 december 1974 No. 4347 POSTBOX 8 - fcnDDELHAENIS Redactla ma advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommélsdijk Tel. (01870) 26 28 ^-^ Na 3.30 uur (01870) 3382 Giro 167B30 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond IS MIDDELHARNIS Kerstzang- en muziekavond te Ouddorp U slaapt liever onder een deken? Wij hebben ze. Of onder een dekbed? Die hebben we ook. Mogen wij U adviseren? ÉWoNINGINRICHHHit Morgen in Middelhamis muziek-evenement ten bate van |iTMET|„Geven voor Leven" Morgenavond, zaterdag 14 de- JDE ■tember om half acht zal in de lUPERBporthal te Middelhamis een proots opgezet muziek-evenement pats vinden, waarvan de baten Icscliikbaar worden gesteld aan ïe actie „Geven voor Leven". VOOR MOOIERE bloemstuk jes Fa. KORTEWEG Zandpad Middelharnis Iraat IT |itingen 3ergen Medisch® diensten ir Samen voor 10 niiifoen yit het water gevist Veel dank bij afscheid OPTOMETRIST „OOGMETINÖ CONTACTLENZEN" ziekenf ondsleverancier aan aUe ziekenf ondsefct westdijk 34 - middelhamis - tel. 01870 - 2075 I BEZOEKT ONZE Automoblelen-verkoophal I OOK OP VRIJDAGAVOND I GARAGE KNöPS i LANGEWEG 113 MIDDELHARNiS TEL. 01870 - 2043 ABONNEMENTSPRIJS 5,85 PEÜ KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 25 cent per mm. Bij contract speciaal tariet llllllllill De gezamenlijke lierken, de Herv. Gemeenten van Middelhamis, Som mélsdijk, Stad, Nieuwe Tonge, de Geref. Kerken van Middelhamis en Stad, de Chr. Geref. Kerk te Middelhamis en de Geref. Gemeenten te te Middelhamis, Stad en Nieuwe Tonge, hebben aan de raad van Middel- harnis een schrijven gericht waarin ze ernstig waarschuwen tegen het voornemen de cafe's een latere sluitingstijd (2 uur 's nachts) toe te staan. De inhoud luidt als volgt: Uw voornemen is onzes inziens in strijd met de Heilige Schrift. De Schrift roept op tot een heilige levenswandel al de dagen van de week. Daarnaast geeft zij aan de dag des Heeren een bijzondere plaats. Juist in deze tijd van toenemende zich openbarende goddeloosheid bent u als overheid des te meer geroepen tegen de zonde een dam op te werpen, en om elke gelegenheid tot zondigen zoveel mogelijk te beperken. Het .mag u bekend zijn dat een groot deel van de bevolking waarvoor u verantwoordelijkheid draagt ook in zijn persoonlijk leven haar het Woord Gods wenst te leven en grote waarde toekent aan de heiliging van de dag des Heeren. Dit deel van de bevolking zal door de voorgestelde maatregel zich in zijn gevoelens zeer gekwetst weten. Naast de in het vorige punt genoemde bevolkingsgroep zijn er ook vele anderen die op rust en ordelijk leven prijs stellen en daarom uw voorne men met gemengde gevoelens tegemoet zien. Een evenwichtig en verant woord beleid zal ook met deze groep rekening moeten houden. Het valt te voorzien dat de voorgenomen maatregel tot gevolg zal heb ben dat degenen die door cafésluiting elders zich belemmerd voelen, de gelegenheid zullen aangrijpen om binnen onze gemeente hun „festivitei ten" voort te zetten. Welke gevolgen dit heeft voor de door velen ge wenste rust maar ook voor de door u begeerde openbare orde, laat zich niet moeilijk raden. Vanuit onze pastorale ervaring weten wij welke funeste invloed café bezoek heeft op onze jeugd en welke ontwrichting hierdoor in de gezinnen ontstaat. Juist het geestelijk welzijn van de jeugd van de gemeente be-" hoort ook u ter harte te gaan. Daarom roepen wij u op van uw voornemen als nog terug te komen en daarbij wensen wij u de wijsheid en de moed des Heeren toe. Op dinsdag 24 dec. 's avonds half acht in het Ver. gebouw zal een Kerstzang en -muziekavond worden gehouden. Daaraan zal medewerking worden ver leend door het kerkkoor uit Haamstede, het kerkkoor uit Renesse en het Chr. Ger. Koor Zierikzee, o.l.v. dhr. J. Schouls. Organist is dhr. C. J. Groenleer trompettist dhr. Post. Ook de Muziek- ver. „Concordia" te Ouddorp o.l.v. dhr. L. Horseling zal een deel van het pro gramma voor haar rekening nemen. De entree bedraagt 2,per persoon; pro gramma's zullen aan de zaal verkrijg baar zijn. OOSTDUK 53 - 61 OUDDORP Uitslag verloting Ned. Bond van Plattelandsvrouwen, afd. Goeree-Oud- dorp: Ie prijs nr. 1818; 2e pr. nr. 1466; 3e pr. nr. 1625; 4e pr. nr. 2034; 5e pr. nr. 1864; 6e pr. nr. 1689. Ondanks de onverwacht hoge op- irengst van de landelijke aktie is de •'ganisatie het comité „Geven voor «en" te Dirksland van mening dat Ie eerder gedane toezegging beslist na- ftomen dient te worden, temeer om- tó gebleken is dat de doktoren en on- Itfzoekers in de strijd tegen de jeugd- anker zichzelf duidelijk beperkingen *bben opgelegd ten aanzien van hun akket van wensen. Voor zaterdagavond 'ordt dan ook op een goede opbrengst !*oopt. Medewerkers. Aan de avond wordt meegewerkt door „Brass-band Goeree-Overflakkee" 'Jv. dhr, G. Zweerus; het majoretten- 'fleton van Dirksland, waaraan toege legd Nieuwe Tonge, Middelharnis- «mmelsdijk, o.l.v. instructeur J. Lod- en het Mannenkoor „Ons Koor" te «tnmelsdijk o.l.v. Gerrit Zoon. Het program bevat derhalve een por ie muziek, show en zang. De organisa- ren hopen en rekenen op een goede 'langstelling! De entreeprijs bedraagt UO per persoon. OOSTFLAKKEE Kerstsamenkomsten voor Bejaarden j^ Stichting Bejaardenzorg „Oost- '*kee" heeft de volgende Kerstbijeen- "Bisfen voor de Bejaarden georgani- IIIÜIIIII Trouwe lezers zullen al wel hebben vérmoed dat voor volgend .jaar het g abonnementstarief iets zal moeten stijgen. De noodzaak daartoe dient zich s aan nu de papierprijzen en de portokosten aanzienlijk omhoog gaan. De g Min. van Economische Zaken heeft de nieuwsbladen toegestaan 90 et. per s kwartaal te verhogen maar wij kunnen zuinig als we zijn met 70 et. s per kwartaal volstaan. Een jaarabonnement gaat voor volgend jaar f 26,20 3 kosten, een kwartaalabonnement 6,55, wanneer IJ per Bank (Rabo-bank 3 Middelhamis) of per Giro (167930) betaalt. Inning per kwitantie wordt g extra belast met 30 et. incassokosten die U zich echter gemakkelijk kunt s besparen. s Mogen we opnieuw rekenen op uw „steuntje in de mg" nu we weer g traditioneel aan het eind van het jaar deze door anderen opgeworpen g hindernis moeten nemen? s Flakkee althans het minder oppervlakkige deel daarvan grijpt graag g naar z'n krantje en dat willen we graag zo houden, ook in '75 3 Directie Eilanden-nieuws. 16, alhie en met o5 74", tot ee ^rden nité's orgs tviering in het Ve 4 uur nan voor de om 0"^ vondbijee' Zij die aa 4 te neme hebben ende adres iel mde ke* )zen de benoei hi ig 17 december 7.30 uur Dienstencentrum te Oude Tonge; '»nsdag 18 december 4.00 uur Veren, gebouw „'t Centrum" te Ooltgensplaat; "Wag 20 december 3.30 uur in „Westerlicht" te Den Bommel; ■"«dag 21 december 2.00 uur in gebouw „VIOS" te Achthuizen; insdag 24 december 7.30 uur in Veren, gebouw „'t Centrum" te Ooltgensplaat (avond georgani- 'heeB|, seerd door „Advendo" en U.D.I.). jjiin lieiaarden zijn op deze samenkom- hartelijk welkom. Van zaterdag 14 december tot maandag 16 december 1974. ARTSEN Middelhamis - Sommelsdyk: Van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur heeft dienst dr. J. C. V. d. Wulp, Sommélsdijk, telef. 2710. Dr. V. d. Wulp is woensdag a.s. van 12.00 - 24.00 uur afwezig. Dirksland - Herkingen - Melissant: Van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maandagmorgen 9.00 uur heeft dienst dr. R. P. Boot, Voorstraat 13, Dirksland, telef. (01877) 1227 b.g.g. 1291. Stellendam - Goedéreede: Van zaterdagmiddag 12.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur heeft dienst dr. J. H. Bulthuis, Goedéreede, telef. (01879) 1367. Nieuwe Tonge - Oude Tonge: Van zaterdagmorgen 8.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur heeft dienst dr. M. de Jager, Nieuwe Tonge, telef. 01875) 301. Stad aan 't Haringvliet - Den Bommel - Ooltgensplaat: Van zaterdagmiddag 12.00 uur tot maandagmorgen 9.00 uur heeft dienst Dr. G. J. Buth, Den Bommel, telef. (01871) 306. APOTHEEK „MENHEERSE" Openingstijden: Op werkdagen van 8.30 - 12.30 en van 13.00 - 18.00 uur, op zater dagen van 10.00 - 12.00 uur. Apotheker: J. Slager, telef. (01870) 3997. Assistentes: Hetty Tanis, Weststraat 12, Ouddorp, telef. (01878) 1346 en Loes Mastenbroek, Prinsesselaan 15, Som mélsdijk, telef. (01870) 3093. Inlichtingen: a) antwoordapparaat; b) dienstkastje. TANDARTSEN Uitsluitend voor spoedgevallen tand arts I. P. van Overbeeke, Voorstraat, Dirksland, 's morgens van 11.00 - 11.30 uur. Alle militairen die by de oogstwerk- zaamheden in het Zuidwesten van ons land geholpen hebben zijn vandaag naar hun legerplaatsen teruggekeerd. Ook op Goeree-Overflakkee blijven nog legio akkers met verdronken produkten achter, aan het hergen waarvan nauwe lijks meer te denken valt. De soldaten en de overige helpers zijn moe maar niet onvoldaan omdat ze samen toch nog voor zo'n tien miljoen gulden uit het water hebben opgediept. „M'n petje af voor deze jongens!" heeft in Goes dhr. Goemans van het Landbouwschap gezegd en op Goeree-Overflakkee wordt dat compliment graag herhaald. Dat mogen de moddersoldaten mee naar huis nemen samen met hun ervaringen die ze door de weken heen opdeden. Over de Flakkeese landbouwers bij wie ze hebben gewerkt bleken de solda ten vol lof. „Ze zorgden beter voor ons dan onze eigen werkgever...!" verzeker de een groep die in Ouddorp gelegerd is geweest en die daar vooral over de ver strekte warme hap te klagen heeft ge had. Over de kwaliteit daarvan was de teleurstelling algemeen: „We meenden toch dat het regel is dat je na een dag gewerkt te hebben op een goeie hap mocht rekenen maar dat liet alles te wensen over!" verklaarde men eenparig. Overigens werd het tekort met frites en andere hartigheden aangevuld zodat Jan Soldaat toch niet van honger om gekomen is. Waardering was er bij de militairen ook voor de manier waarop de burgerij heeft geprobeerd het hen naar de zin te maken. In Ouddorp heeft de V.V.V. zich daarmee belast maar daar moest ge constateerd worden dat het gros van de militairen zich niet op de ontspannings avonden liet zien, kennelijk omdat ze te vermoeid waren om nog een avondje uit te zitten. In Oude Tonge is het tref- DIERENARTSEN Dienst heeft dierenarts J. Minderhoud Voorstraat, Middelhamis, tel. (01870) 28 97. Maandregeling december: Voor Middelhamis t.m. Ooltgensplaat boodschappen 's morgens tussen 8.00 en 9.00 uur aan L. E. Tjebbes, Sommélsdijk, telef. (01870) 2966. Voor Sommélsdijk t.m. Ouddorp boodschappen 's morgens tussen 8.00 en 9.00 uur aan J. Minderhoud, Middel hamis, telef. (01870) 28 97. WIJKVERPLEEGSTERS Ouddorp - Goedéreede - Stellendam: Dienst heeft Zr. A. Kastelein, Goedé reede, telef. (01879) 1267. Dirksland - Herkingen - Melissant; Van vrijdagavond 6.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst Zr. C. V. d. Nieuwendijk, Middelhamis, telef. (01870) 2883. Nieuwe Tonge - Oude Tonge: Van vrijdagmiddag 12.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur heeft dienst Zr. van Wijk, Oude Tonge, telef. (01874) 289 b.g.g. (01877) 1707. Achthuizen - Den Bommel - Stad aan 't Haringvliet - Wit Gele Kruis: Dienst heeft Zr. Vrij, telef. (01871) 312 b.g.g. 534. fen tussen burger en militair al bijzon der prettig geweest en zowel daar als In Ouddorp hebben de soldaten de leiders van de ontspanningsavonden attenties aangeboden. Buiten de ontspanningsavonden om was er zo werd verklaard „hele maal niets" te beleven in de verregende dorpen. De meisjes op wier aanwezig heid menige oogsthelper toch wel had gehoopt hebben zich nauwelijks laten zien. Een Limburger wist zich de tolk van zijn companen toen hij de Flak keese meisjes typeerde als „steenharde maagden!" Al met al zijn ze er gelukkig mee dat de strijd gestreden is al is die maar zeer ten dele gewonnen. „We zijn wel geschrokken van de modderpoel die we hier hebben aangetroffen!" verze kerden, de soldaten. Ze zijn blij dat de natte bemodderde plunje straks niet meer behoeft te worden aangetrokken en ze zijn naar de kazernes terug met de wetenschap dat ze zich nuttig hebben gemaakt. Vandaar ook dat ze eenparig verklaarden dat de tijd is omgevlogen en dat ze ongemerkt wat dichter bij de datum van afzwaaien zijn gekomen. Aan zo'n opmerking zijn dan steevast de tel- somm.etjes verbonden hoeveel „poepie days" de één en hoeveel „poepie days" de ander nog moet dienen, „'t Was me wel een ervaring!" is de eensluidende conclusie. Vergoedingen. Over de vergoeding die de Minister van Landbouw woensdag bekend heeft gemaakt is geen van de gedupeerde landbouwers te spreken. De Minister heeft in totaal zo'n dertig miljoen be schikbaar gesteld waarvan ca. 27 mil joen in het Zuidwesten zal worden uit gekeerd. Er wordt een hectare vergoe ding gegeven voor de niet geoogste op pervlakte; 2.000,voor een hectare uien of aardappelen en 5.000,voor een hectare gladiolen, met een maxi mum van 20.000,per bedrijf en on der aftrek van 20''/o eigen risico. De op pervlakte zal op een nog nader te Soms betekende de hulp dat de aardappelen letterlijk uit de sloot moesten worden gehaald wanneer daar weer een vrachtje in terecht gekomen was. bepalen peildatum worden geïnventari seerd. Te laag. Dhr. A. A. de Wit die wekenlang de militaire hulp heeft gecoördineerd schaart zich achter hen die de bekend gemaakte vergoedingen te laag vinden. Wanneer de vergoeding voor gladiolen op 8.000,— a 9.000,— zou hebben ge legen en die voor aardappelen en uien op 3.000,dan hadden we tevreden kunnen zijn", lichtte dhr. de Wit toe. Hij hoopt en vei-wacht dat het Landbouwschap met succes een hogere vergoeding bij de Minister zal beplei ten. Op Flakkee zitten naar schatting nog 12 a 1300 hectares aardappelen in de grond, ca 350 ha uien en zo'n hon derd hectare gladiolen. Dat alles moet vrijwel zeker als verloren worden be schouwd. Landbouwers die nadat op de peildatum de stand is opgenomen toch nog kans zien wat te oogsten behoeven de opbrengst daarvan niet op te geven waarom die niet op de vergoeding in mindering zal worden gebracht. In het hele Zuidwesten zat bij het begin van de militaire hulpakties begin nov. nog voor 180 miljoen gulden aan pro ducten in de grond, thans is dat tot op de helft 90 miljoen teruggebracht mede dankzij de militaire inspanning en het werk van de duizenden scholieren die hebben meegeholpen. Afscheid. In de kantine van de sporthal te Mid delhamis waar sinds de 6e november op elke werkdag werd vergaderd door dhr. de Wit, de land- en tuinbouwvoor- lichters en de militaire commandanten, hebben de partijen gisteren afscheid ge nomen. Dat ging in een bijzonder goede harmonie. Dhr. de Wit heeft daar via de com mandanten de manschappen dank ge bracht voor het werk dat ze hebben ge daan en dat financieel zowel als psy chologisch voor de landbouwers van groot belang is geweest. „Ze hebben Vervolg op pag. 2, 1ste blad) KONINKIMK GOEDOeKBURD

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1974 | | pagina 1