Eerste steen nieuwe Herv. kleuterschool Idoor 84-jarige gelegd Flakkeese muziekavond r^or een goed doel Van 't kantfe in de sloot... Uitslagen aktie „Geven voor leven Nieu^Mfs Nederland duurste camping-land 47e jaargang Dinsdag 3 december 1974 No. 4344 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond STELLENDAM i KERKNIEUWS uit de kerken Drukte op Delta- Sol istenconcours Stellendam EXTRA KERKDIENSTEN GEREF. GEMEENTEN 99 Hondje gevonden Hein Groen (91) door auto aangereden Wedstrijd voor Vrijetij dsbesteders Thuis gezocht voor hond POSTBOX 8 - MIDDELHAKNIS Redactie «n advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2628 Na 5.30 uur (01870) 3392 Giro 167B30 ABONNEMENTSPRIJS f 5,85 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 25 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. Nooit eerder in zgn 84 jarige leven IM dhr. P. Verbiest ook maar één I steen gemetseld, maar gisteren sloeg hij Ide hand aan de troffel. Toen metselde Imj wat onwennig, maar daarom niet I minder van harte, de eerste steen van Ifc nieuwe Cliristelijlie kleuterschool, de llweede die door het schoolbestuur, de Ikerkeraad van de Ned. Herv. Kerk, is iBesticht. Ook de eerste school, een seml- Ipermanent gebouw met 3 lokalen zal |blijven voortbestaan. Het schoolbestuur liet de eer van de leerste steenlegging graag aan dhr. Ver- iMest, de enige nog in leven zijnde mede- Istichter van het Herv. lager- en - later l»k het kleuteronderwijs, dit jaar een Ihalvs eeuw geleden. Dhr. Verbiest bleek lajn strijdlust nog niet te hebben ver- lloren, hij kwam ondanks de kou dap- IPer aangepeddeld, metselde de steen Iwaar die hoorde en verbond er een wel- Igemeende wens aan: „Tot hiertoe heeft Heere ons geholpen; wij blijven op l^ijn gunst hopen", sprak de bejaarde jstrijder voor het Chr. onderwijs, nu hij 1 opnieuw getuige mocht zijn van de ze- Isenrijke voortgang daarvan. I De nieuwe school komt te staan in Itet bestemmingsplan „Plan West" waar nieuwbouw steeds veelvuldiger ge- Istalte krijgt. De nieuwe school zal in jKrste instantie één speel-werk-lokaal Itievatten, maar er zijn voldoende uit- llireidingsmogelijkheden, die kunnen porden benut wanneer zich de nood- l^^ak daartoe aandient. De nieuwe Ischool wordt gebouwd door aannemers- l&ma Osseweijer te Oude-Tonge, naar lontwerp van de samenwerkende archi- Itaenbureaus v. d. Akker en v. d. Tol |te Delft. De school zal rond april vol- lE^nd jaar gereed kunnen zijn. Het Ischoolbestuur zal dan de wachtlijst die gehanteerd moet worden aanzienlijk aan kunnen spreken. In de afgelopen jaren heeft het Herv. Onderwijs ettelijke hoogtepunten be leefd. In 1966 werd in de Margrietstraat de 2-klassige kleuterschool gebouwd, in 1970 nog eens met een lokaal uitgebreid. In 1972 werd de Herv. lagere school met 4 lokalen uitgebreid en kreeg ook de schoolwoning een restauratiebeurt. Thans stond het schoolbestuur aan de wieg van haar tweede kleuterschool. Voor ds. M. B. v. d. Akker aanleiding te over om dankbaarheid en blijdschap uit te spieken, zeker ook voor het feit dat de oude heer Verbiest de eerste steen-, legging op zo hoge leeftijd mocht ver richten. Ds. herinnerde eraan hoe 50 jaar geleden mannen waren opgestaan en hun schouders hadden gezet onder de Stichting van de Herv. School, be lijdend, met Nehemia „God van de he mel, die zal het ons doen gelukken, en wij, zijn knechten, zullen ons opmaken én bouwen". „In datzelfde geloof willen wij nu verder gaan, maar ook nu is er een toenemend ongeloof en ontkerste ning", stelde ds. met spijt vast. „Wij hebben aldus ds. de taak en op- dJacht de kinderen tot Hem te brengen en ze van de rijkdom van de genade van de Heere Jezus Christus te laten horen". „Dan zal Hij Zijn zegen zeker gebie den", geloofde ds. v. d. Akker, bestuur en leidsters opwekkend door te bouwen op het fundament Jezus Christus. OOLTGENSPLAAT Bedankt. Ds. H. Ligtendag te Ter- wolde (bij Apeldoorn) heeft voor het beroep naar de Geref. Gemeente al hier bedankt. NED. HERV. KERK Beroepen te: Rijssen L. v. Nieuwpoort te Nunspeet; Zwartebroek A. Vlietstra te Doornspijk; Lopikerkapel en Nieuw poort kand. M. Plette te Ermelo; H. I. Ambacht A. Romein te Wezep; Nw. Lekkerland J. Schuurman te Putten. Aangenomen naar: Rijssen A. v. d. Plas te Ooltgensplaat. Bedankt voor: Genemuiden J. de Vreugd te Haaf ten; Huizen H. Jonger- den te Veenendaal; Katwijk aan Zee J. den Besten te Huizen. Ds. J. V. Rootselaar: em. pred. te IJs- selmuiden, kreeg tijdens een bezoek aan Hongarije, een hartaanval. Hij is thans in zoverre hersteld, dat hij naar huis kon terug keren. Vriezenveen: Na bevestiging door Ds. M. V. d. Velden, rector van het Theol. Seminarium te Doorn, deed Ds. A. v. d. Beek, gekomen van Lexmond, intrede met Coll. 1 28. Boskoop: Na bevestiging door zijn vader, Ds. J. C. Stelwagen van Lunte- ren, met Matth. 11 25 26, deed Ds. J. Stelwagen, gekomen van Nieuwpoort, intrede met een prediking over Romei nen 1 7b. Linschoten: Wegens vertrek naar Delft, nam. Ds. C. J. v. d. Plas afscheid met Num. 6 24. Ds. T. H. Oostenbrug: te Rijnsaters- woude staat 23 dec. a.s. 40 jaar in het ambt en zal dus ook binnenkort met emeritaat gaan. Hij is 64 jaar en werd in 1934 predikant te Gouderak. Vervol gens stond hij te 's-Grevelduin-Capelle, Groot Ammers, Vlaardingen, Bussum en Rotterdam. In 1966 werd hem eme ritaat verleend en in 1970 werd hij op- nieuv/ predikant, thans te Rijnsaters- woude. GEREF. KERKEN Beroepen te: Hoorn G. Hovingh kand. te Amsterdam; Maassluis en Ten Boer T. v. Loo te Boombergum; Fijnaart A. Klap, kand. aldaar; IJsselstein W. Wes- terveld kand. te Biddinghuizen. Aangenomen naar: Hoorn G. Hovingh kand. te Amsterdam; Fijnaart A. Klap, kand. aldaar; IJsselstein W. Westerveld kand. te Biddinghuizen; Voorburg H. Eikelboom te Brussel. Bedankt voor: Nijbeets en Oosterend J. Meyer te St. Anna Parochi. Avonddiensten: Ter synode kwam het voorstel om, in verband het zeer slecht bezoeken van de middag of avonddiensten overal een op te heffen. Dit voorstel werd verworpen, maar wel werd opgemerkt, dat de middagdienst, geen herhaling mag zijn van de mor- gendienst maar meer een gespreks- dienst. GEREF. KERKEN VRIJGEMAAKT Aangenomen naar: Groningen als miss. pred. J. de Vries te Appingedam. Bedankt voor: Groningen als miss. pred. C. J. Haag, kand. té Bergentheim; Groningen en Zuidhom K. Kapteyn te Spakenburg; Barendrecht K. Holwerda te Doorn (b.v.) CHR. GEREF. KERKEN 'Beroepen te: Hilversum A. Broersma te Goes; Soestdijk B. Bijleveld te Bus sum. Eemdijk: Na bevestiging door zijn grootvader Ds. R. Kok te Nijkerk, deed kand. R. Kok intrede alhier met Open baringen 22 17. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te: Middelburg C. v. d. Poel te Yerseke; Zwijndrecht J. Karens te Opheusden; Veenendaal A. Hofman te Scheveningen. Bedankt voor: Werkendam J. Karens te Opheusden; Zeist H. Ligtenberg te Terwolde. THOLEN Boete voor speelautomaat De politierechter te Middelburg veroor deelde donderdag C. G. de J. tot 150,— boete voor overtreding van de wet op de kansspelen. De J. had in het recrea tieoord Stoofpolder te Bruinisse een speelautomaat geplaatst waarmee men tegen een in worp van één kwartje er maximaal tien kwartjes mee kon terug winnen. bnaar. I Op zaterdag 14 dec. zal in de Sport- l"'! te Middelharnis een muziekavond l^ordcn gehouden, waarvan de baten |'>n een nog nader te noemen doel ten E'ede zullen komen! Het wordt die avond een puur Flak- f*s gebeuren en de organisatoren re- *Ben er dan ook op dat Flakkee mas- ?*1 naar de sporthal komt om daar *t aangename met het nuttige te ver- 'Heix Het aangename wordt gebracht '"or de Flakkeese Brass Band, samen- KSteld uit leden van de Flakkeese mu- *verenigingen en fanfares. Dit koper orkest telt 31 leden die gekleed zijn in het uniform van de Vereniging waar van ze deel uitmaken. Het orkest weet een uitstekend stuk muziek te blazen, maar desondanks wordt het opgeheven. Zaterdag de 13e zal ze dan ook voor het laatst optreden. Voorts zal er worden meegewerkt door het Mannenkoor „Ons Koor" onder leiding van Gerrit Zoon en er is ruim plaats voor het optreden van een groep Majorettes die is samengesteld uit de majorettenpeletons uit Dirksland, Nieu we Tonge, en Middelharnis - Sommels dijk. De brass-band zal zowel klassieke als populaire muziek ten gehore brengen en bij dat laatste zullen de majorettes zich niet onbetuigd laten. Wanneer de avond slaagt en men gaat daar bij voorbaat van uit! is het wellicht mogelijk jaarlijks een dergelijk evenement te herhalen, steeds voor een dan actueel goed doel wat met name het Flakkeese volk(je) aan zal spreken. Aan dat slagen kan ieder meehelpen door zaterdag de 13e in de sporthal aan wezig te zijn. De avond begint om half acht, om kwart over zeven gaat de zaal open. Dhr. A. Kuurman van Nieuwe Tonge won wisselbéker Zo waren ook op deze tweede con- cours'dag (30 nov.) jonge eri oudere muzikanten uit alle delen van onze re gio getrokken naar het Haegse Kuus te Stellendam om hun prestaties te la ten beoordelen door een deskundige jury, bestaande uit de heren Piet Stal- meier, toonkunstenaar te Hoensbroek en J. L. Cornellssen musicus te Den Haag. Dhr. A. Dekker, voorz. van de Cultu rele Commissie wenste hen veel sterkte toe bij hun moeilijke, maar mooie taak. Tenslotte wenste hij alle toehoorders veel muzikaal genot toe en gaf daarna het woord aan de omroepster voor de- zedag mej. EUie Nieuwland, die op een leuke en charmante wijze de uit te voe ren w^erken aankondigde. Na afloop van het middagprogramma ■maakte de voorzitter de volgende uit slagen bekend: JEUGDAFDELING: Jeugdgroep uit Den Bommel, div. instr., 85 punten, 2e pr., Danny van Seters, Stellendam, althoom 86V2 pi., 2e pr. John Noteboom, Nieuwe Tonge, althoorn, 96 p., Ie pr. Peter Gebraad, Nieuwe Tonge, bugel, 96V2 p., Ie pr., Kees Bruggeman, Nieuwe Tonge, piston, IO2V2 p-, Ie pr., Jan Kees Hobbel, Den Bommel, electr. or gel, 98V2 p., Ie pr. TWEEDE AFDELING: A. C. Tieleman, Dirksland, althoorn, 87 p., 2e pr.. Duo R. Kievit-P. van Erkel, Nieuwe Tonge, kl. trom, IOOV2 p., Ie pr.. Kwartet „De Hoop", Stellendam, div. instr. 87V2 pnt., 2e pr. EERSTE AFDELING: P. ïKoppelman, Dirksland, bugel, 98 p., Ie pr., J. L. Klink, Bruinisse, bugel, 85V2 p., 2e pr., E. van Oostenbrugge, Stellendam, tuba, 89V2 p., 2e pr., J. van Oudenaren, Me lissant, bugel, 89'/» p., 2e pr. AFD. UITMUNTENDHEID: Bert van Seters, Stellendam, piston, 74 p., 3e pr., G. van Weele, Bruinisse, bariton, 75V2 p., 3e pr. ERE-AFDELING: C. W. Simonse, Mid delharnis, bes-bas, 96V2 p., Ie pr., J. de Gans, Middelharnis, sopr. sax. 101 p., Ie pr., Rien Witvliet, Dirksland, bugel, 87V2 p., 2e pr., Duo D. en M. Goedhart, Arnemuiden, sopr./altsax, 88V2 p., Ie prijs. Na de pauze kwam de hoogste afde ling aan de beurt, te weten: SUPERIEURE AFDELING: D. Goed hart, Arnemuiden, sops, sax, IO5V2 p., Ie pr., A. Kuurman, Nieuwe Tonge, alt hoorn, IO6V2 p., Ie pr., M. Goedhart, Middelburg, alt-sax, 96V2 p., Ie pr., J. Jongejan, Middelharnis, sops, sax, IOIV2 p., Ie pr., Adr. Kievit, Stellendam, tu ba, 90 p., 2e pr.. Leen' Bogert, Nieu we Tonge, tuba, 103 p., Ie pr., Wim Tie leman, Goedereede, trombone, 88V2 p., 2e pr., Henk Mackloet, Nieuwe Tonge, piston, 96 p., Ie pr., Pim Schrijver, Mid delharnis, cornet, 90 p., 2e pr., Arie Noordijk, Middelharnis, cornet, 102 p., Ie pr. Aren van Dam, Stellendam, cor net, 99 p., Ie pr. Na bekendmaking van bovenstaande uitslagen gaf de voorzitter het woord aan de Edelachtbare heer G. van Vel zen, burgemeester der gemeente Goe dereede voor de uitreiking der prijzen bestaande uit prachtige bekers, heschik baar gesteld door diverse firma's. Na een w^oord van waardering voor de or ganiserende oommissie, ging dhr. van Velzen over tot de uitreiking: JEUGD-AFDELING: Ie prijs werd toe gekend aan Kees Bruggeman te Nieu we Tonge (IO2V2 p.); 2e prijs was voor Jan Kees Hobbel te Den Bommel {98V2 punt). TWEEDE AFDELING: Ie prijs werd toegekerid aan Sjaak Versluis, Wissen- kerke (IO3V2 p.); 2e prijs was voor het duo R. Kievit/P. van Erkel, Nieuwe Tonge (IOOV2 p.) EERSTE AFDELING: Ie prij werd toe gekend aan Anja Versluis, Wissenker- ke (99 p.); 2e prijs was voor P. Kop- pelman, Dirksland (98 p.) UITMUNTENDHEID: Ie prijs werd toe gekend aan Marjan v. d. Wal, Stellen dam (104 p.) Zij ontving tevens als ex tra prijs een beker beschikbaar gesteld door Delta-Bakkerij Troost voor de deelnemer uit Stellendam met hoogst aantal punten. 2e prijs was voor A. J. Lugthart, Dirksland (96 p.) ERE-AFDÈLING Ie prijs werd toege kend aan mej. J. de Gans, Middelhar nis (101 p.); 2e prijs was voor het Duo OUDDORP: woensdagavond 7.30 uur ds. Th. van Stuijvenberg. MELISSANT: donderdagavond 7.30 uur ds. C. Ha- rinck van Dordrecht. MELISSANT Geref. Gemeente in Nederland Donderdag 5 december hoopt voor de Geref. Gemeente in Nederland te Me lissant voor te gaan ds. F. Mallan van Vlaardingen. Aanvang 7.30 uur. raakte een groep militairen uit Havelte (Drenthe). Dat gebeur de in de Kleiburgseweg tussen Nieuwe Tonge en Sommelsdijk waar ze met hun Daf 314 in de berm en vervolgens in de sloot terecht kwamen. Niemand werd gewond en weinige mi nuten later zaten ze alweer in de gladiolen De wagen werd door een mili taire kraanwagen weer op de weg gezet. Die was overigens maar 40 cm breder dan de auto D. en M. Goedhart, Arnemuiden (99V2 punt). SUPERIEURE AFDELING: Ie prijs werd toegekend aan A. Kuurman, "Nieu we Tonge (IO6V2 p.) Daar deze deelne mer het hoogst aantal punten van het gehele concours behaalde verwierf hij tevens de wisselbéker, beschikbaar ge steld door Hotel „De Gouden: Leeuw" te iGoedereede. 2e prijs was voor D. Goedhart, Arnemuiden (IO5V2 p.) Na afloop van het concoursprogram ma concerteerde ook nu weer de Flak keese Braasband onder leiding van dhr. G. Zwerus, die w^eer op voortreffelijke wijze musiceerde. Aan het einde van de avond bracht de voorzitter dank aan allen, die deel namen aan het concours en verder aan enkele medewerkers, vergezeld van bloemen en sigaren. Tenslotte dankte hij allen, die door hun aanwezigheid belangstelling toon den voor dit muzikaal evenement. Zo mag de Culturele CCommissie van Stel lendam op een paar geslaagde con- coursdageri terugzien. Mogen alle deel nemers hun voordeel doen ^met het cri- tisch verslag van de jury: het zal hun toekomstige prestaties'ten goede komen. Een bijzonder woord van hulde is ze ker op zijn plaats aan het adres van dhr. J. Boon uit Goes, die bijna alle solisten op deze dag op de piano be geleidde en dat op voortreffelijke wij ze deed. We eindigen met de wens dat de Cul turele Commissie ook in de toekomst haar mooie culturele taak met succes moge tolijven vervullen. De zo succesvol gevoerde aktie „Ge ven voor Leven" heeft ook op Goeree- Overflakkee een goed onthaal gevon den. In Dirksland werd 18.187,23 opge haald en zijn er nog giften tot een be drag van 1950,toegezegd. Middelharnis spant de kroon is overigens ook de grootste gemeente met een opbrengst van rond de 53.000,- en Nieuwe Tonge bracht rond de 10.000,— bijeen. Stad aan 't Haring vliet 8.255,—. In Oude Tonge werd een bedrag van 13.200,ingezameld. De soldaten die oogsthulp verrichten brachten 126, voor het goede doel bijeen. In Ouddorp werd 20.340,— genoteerd. Meerdere uitslagen elders in dit blad. STELLENDAM „Geven voor leven" De opbrengst van de in Stellendam gehouden inzameling voor de aktie „Geven voor Leven" bedroeg inclusief de nagiften 13.230,41. Hierbij zit inbe grepen een bedrag van 250,bij el kaar gekregen met garnalen pellen op initiatief van de Vrouwenvereniging van de Gereformeerde Kerk. Alle ge vers en geefsters en medewerkers wor den door het comité hartelijk dank ge zegd voor de gezamelijke inspanning, waardoor dit prachtige resultaat werd bereikt". THOLEN Opbrengst koliekten „Geven voor Leven" Tholen Poortvliet Scherpenisse St. Maartensdijk Stavenisse St. Annaland Oud-Vossemeer 20.836,- 4.500,- 6.872,- 14.521,- 4.161,- 8.360,- 7.269,- Gemeente Tholen, totaal 66.519,— De fam. Ariese te Dirksland tel. 01877-1954 of 01870 - 2551 vraagt zich af van wie het hondje is dat zijn heil bij hen heeft gezocht, na thuis wegge lopen te zijn. Het is een jong, zwart, ruwharig hondje (reu), grijs met zwart, een lange staart "en een rood halsband je dragend, zonder echter het kokertje met naam en adres van de eigenaar. MIDDELHARNIS Toen hij vrijdagmiddag, rond 4 uur, plotseling de Langeweg overstak is de 91-jarige Hein Groen door een auto geschept. De bestuurder daarvan, dhr. J. Grootenboer uit Dirksland had geen enkele kans meer de man te ontwijken. Dhr. Groen is met o.m. een ernstige bovenbeenbreuk in het ziekeriüiuis op genomen. Zijn toestand is na de ernst van j.l. vrijdag iets vooruitgegaan. Dhr. Groen is waarschijnlijk diep in gedachten geweest toen hij de straat over stak. Het was vrijdag, op één dag na, een jaar geleden dat zijn zoon Si mon plotseling overleed, en de oude man was daar de hele dag al mee be zig. Zijn mede-bewoners van het rust huis „de Goede Ree" die de vriende lijke oude baas met zorg omringden zijn diep met hem begaan. Het Duitse tijdschrift Camping Jour nal heeft in een artikel „ADAC Cam ping Informationen" een prijsvergelij king van verschillende landen gepubli ceerd. ADAC is de Duitse zusterorgani satie van de A.N.W.B. In dat artikel is Nederland als het duurste campingland uit de bus gekomen; Joegoslavië, Por tugal en Spanje zijn de goedkoopste landen. Een abonnee zond ons een knip sel uit „Elsevier", waarin deze uitslag wordt aangehaald. De schrijver van een ingezonden stuk in dat blad laat ver wijtend horen dat Nederland bezig is zich ook op dit gebied uit de markt te prijzen. „In elk geval prijs ik me ge lukkig binnen de twee uur met caravan en al over de grens te zijn", aldus deze inzender. Ook deze winter kunnen kreatieve en handige vrijetijdsbsteders zich weer volop uitleven in de traditionele Nati onale wedstrijd Vrijetijdsbesteding in het kader van de Internationale Huis houdbeurs: Men kan ideelnemen in de volgende 16 kategorieën: haken, breien en kantklossen; weven en borduren, wandkleden, macramé; poppen maken (mens en diervormen); houtarbeid (meubels, speelgoed); boet seren en keramiek;, werken' uit diverse materialen; inleg-, fineer- en mozaïek werk; snijden, gutsen en beeldhouwen in hout en steen; modelbouw (schepen); modelbouw (andere onderwerpen) werkstukken en metaalschilderen' (olieverf en aquarel); tekenwerk, hout- of linosnede;, fotowerk. Ingezonden kunnen worden werk stukken, gemaakt in de periode april '74-april '75. Deelname in meer dan één kategorie is mogelijk, doch per ka- tegorie kart slechts één werkstuk wor den Ingezonden. In alle groepen zijn fraaie prijzen be schikbaar en de beste werkstukken worden: in een speciale stand op de 30e Internationale Huishoudbeurs, van 4 tot en met 13 april a.s. in de RAI te Am sterdam, geëxposeerd. Formulieren voor deelname en het wedstrijdreglement worden op aanvraag toegestuurd door het sekretariaat van de Internationale Huishoudbeurs, Gerrit V. d. Veenstraat 94, Amsterdam-Z., tel. 020 - 725376 - 720798. Mevr. Elvé te Dirksland (tel. 01877- 1262) zoekt een nieuw tehuis voor een bastaard herder, reu, van 3 jaar oud. De hond is gewend aan het buiten' le ven wat zijn eigenaar hem, i.v.m. ver huizing, niet langer kan geven.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1974 | | pagina 1