Amicitia" Dirksland huldigde tviree góïiden jubilarissen Pamfletten tegen het vloeken langs de sportvelden Nieuwe Dinsdag 12 november 1974 No. 4338 ing CHR. STREEBDBLAD OP GERÈiFORMEEIRDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verscftifnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond Grotelijks heeft Dirkslands „Ami- (itia" zaterdagavond in „de Scha- Ijel" haar kunnen bewezen. Met ïóveel verve werden de partijen geblazen dat de stemming er al jael inkwam terwijl het klapstuk toen nog wachtte! Twee van de leden, Cor de Bonte en Jan van Broekhoven bleken al een halve eeuw hun toontje mee te blazen en id herdenking daarvan was dan de aanleiding tot het f eest'lijk treffen. Het was „Amicitia's" /oorzitter Jan Lodder die deze wa re reden onthulde en de jubilaris- sea en hun echtgenotes prompt in feestelijk versierde stoelen plant te. Oorkonde lp" Geschenken J. KEUVELAAR Schoolzwemwed- strijden 1974 Een super-kool Lezing over de brandweer GRATIS KEUREN na 6 uur. Den Hertog en Co. Bus naar Reform. Getulgenisdag Kwalijke vergissing optiek-speciaalzaak op het Zandpad Kapitaal jacht op Haringvliet in moeilijkheden V.V.V. Ouddorp geeft soldaten ontspanning RAAD OOSTFLAKKEE Honderd militairen meer in oogsthulp Dhr. C. de Vos (P.v.d.A.) ziet van raadslidmaatschap af Plaatselijk nieuws Concert voor bejaarden in de Doelen gesloten zijn. J. KEUVELAAR Grondaankoop EXTRA KERKDIENSTEN GEREF. GEMEENTEN liiiiiiiiiiË er g«- tootste baak lenden srs te- letaal- eldbe- p de itie. ei-vice en ne- Tel. rkeer- kooP :rug geh. 3 rei- POSTBOX 8 - MIDDEUIAENIS ^ei&eOa cd advertenties: Kantoor Lange^lrag 13. Sommélsdijk TeL (01870) 2629 i^ Na 9.30 uuz (01870) 3382 Giio 167030 ABONNEMENTSPRIJS 5,85 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 23 cent per mitn. Bij coiitract speciaal tariel Daar zaten ze dan, de beide jubila rissen die de geschiedenis van „Amici tia", die begon op 1 oktober 1921, goed deels hebben meegeschreven. Tien jaar den al verrast met de Zilveren Eremedaille, nu als gouden jubilarissen opnieuw in het middelpunt van veler belangstelling. Het deed dhr. Lodder niet weinig deugd dat er heel wat luis teraars „Amicitia" boven de kijkkast hadden geprefereerd. „Wij zijn eigenlijk maar broekjes bij jullie staat van dienst vergeleken" stel de idhr. Lodder vast toen hij, de beide jubilarissen toe ging spreken. Hij deed dat overigens heel spontaan en duide lijk uit het muzikale hart waarin ook voor de danies een plaatsje was; „want.... die jubileren duidelijk mee!" stelde hij nadrukkelijk vast. In zijn terugblik zag 'dhr. Lodder achterom naar 24 april 1924 toen de beide jubilarissen als lid (V. Broekhoven) en aspirant lid (de Bon te) werden ingeschreven, waarmee ze de eerste stappen zetten! op een zeer verdienstelijk pad. Gereleveerd werd rnet hoeveel animo dhr. v. Broekho ven zelfs 28 jaar lang penningmeester is geweest. Beide jubilarissen hebben zelfs een periode als voorzitter gefun geerd van welke periodes dhr. Lodder kon getuigen dat er „gebokst en ge knokt" is geworden om „Amicitia" te brengen tot wat het .geworden is. Voor al dhr. de Bonte bleek de Ver. in de moeilijkste jaren voorbeeldig te hebben geleid. „We zijn daarom blij en dank baar dat we met jullie dit jubileum mo gen vierenverzekerde dhr. Lod der (voorziter sinds nov. '70) dan ook van harte, wensend dat de beide jubi larissen nog lang aan „Amicitia" ver bonden zullen blijven. Ook burgemeester H. 'Bos bleek al vele jaren, sinds zijn installatie in dec. 1958, met „Amicitia" mee te leven, w^aar om hij kon getuigen dat er wederzijds een band is gegroeid. De burgemeester waardeerde het zeer in de Ver. dat ze steeds weer bereid gevonden wordt te doen -wat van haar verwacht mag wor den en hij geloofde dan ook stellig dat het een „ernstig stuk verarming" zou zijn als „Amicitia" ooit zou verdwijnen. „Een vereniging krijgt Inhoud door zijn leden en ide leden weten zich aan de Vereniging gebonden!" wist de burge meester van toepassing op „Amicita" en haar beide jubilarissen, de heren v. Broekhoven (70) en de Bonte (65), waar om het hem een bijzonder genoegen was hen namens de Kon. iNTed. Fed. van Har monie en fanfaregezelschaapen een in signe en een Oorkonde aan te kunnen bieden. Op het podium had die plech tigheid vervolgens ten aansohouwe van de concertbezoekers plaats. Daarmee was het voor de jubilarissen nog niet afgelopen. De jeugdgroep van „Amicitia", dè majorettes en leden van de drumband beijverden zich in een ABC spel de jubilarissen en hun dames goed in de spullen' en de bloemen te zetten, waarna' voor hen een speciaal ingestudeerd showstukje ten beste werd gegeven. OPTICIEN Zandpad 32 - Mlddelharnia TeL (01870) 2157 Ziekenfondsleden op vertoon van recept 20*/« kortinc op montuuir. Burg. Bos reikt ds oorkondes uit aan links dlir. van Broekhoven en midden dlir. de Bonte. MIDDELHARNIS-SOMMELSDIJK Zaterdagmiddag 9 november werden in het Instructiebad te Middelharnis voor de derde maal in successie zwem- wedstrij'den ge'houden tussen alle lage re scholen van de Gemeente Middelhar nis, Ook deze keer kan er teruggezien Worden op een geslaagd evenement. Toen chef-badmeester van Doornik om 15.00 uur het eerste startsignaal gaf, Pvdlde het zwembad uit van de deelne mers en de toeschouwers. De Groen van Prinsterer school was duidelijk favoriet. Zij hadden in 'de twee voorgaande jaren de prachtige wisselbeker gewon nen, en als zij hem voor de derde keer zouden winnen was 'hij eigendom van de school. Een bijzonder felle strijd ontbrand- fie, en' al spoedig bleek, dat er beslist nieer kanshebbers waren. Het werd een nek aan nek race tus sen drie scholen n.l. de openbare M'har- nis, de Groen van Prinsterer school en de Bossche school, idirekt gevolgd door de anderen. Het was tenslotte de Openbare school Middelharnis die uit de handen van Busgemeester van Es de eerste prijs in ontvangst mocht nemen. De uitslagen zagen er als volgt uit: Uitslagen sch-oolwedstrijden 1974. 20 m, schoolslag, jongens: 1. Arie de Boed 16,7, 2. Marco Troost 16.9, 3. Mar- tm van Helden 17.0. SJeisjes: Ans van Eesteren 15.9, Ine ke Zondervan 16.3, Marleen Koert 17.0. 20 m. borstcratol jongens: 1. Marco ™ost 11,6, 2. Gert Verbeek 12.1, 3 Kees Droo'ger 12.3. Meisjes: Ans van Eesteren 12.1, Ine- '^e Zondervan 13.2, Nella Driesse 14.3 20 m. rugcrawl jongens: 1. Marco Troost 14.7, 2. Arie de Boed 15.0, 3. Gert Verbeek 15.1. Meisjes; Ineke Zondervan 15.8, Mar lies van Wijngaarden 16.4, Monique Maan 16.5. Klossemenf estafette: 1. O.I.S. Middelharnis 59.7 Bossche school 59.8 'Groen v. Prinstererschool 61.0 o.l.s. Sommélsdijk 62.9 School met de Bijbel S'dijk 63.1 Chr. Lag. school N' Tonge 67.4 7. O.I.S. Stad a.t. Haringvliet 73.0 8. o.l.s. Nieuwe Tonge 78.0 9. Ohr. sch. Stad a.t. Haringvl. 103.0 Eind uitslag: 1'. 'O.l.s. Middelharnis 435.2 Groen v. Prinstererscsool 458.0 Bossche school 483.1 o.l.s. Sommélsdijk 500.5 'Sch. m. d. Bijbel S'dijk 514.0 o.l.s. Stad a.t. Haringvliet 525.8 Ohr. sch. Nieuwe Tonge 536.7 o.l.s. Nieuwe Tonge 568.5 Chr. sch. Stad a.t. Haringvl. 603.3 OUDDORP De natuur heeft de 86-jariige C. Grinwis Jzn. uit de Dorpsweg een kool gestoofdHij oogstte vo rige week uit zijn tuintje een ro de kool met een gewicht van 9 kilo. Hij deed dat op zijn ver jaardag en als jarige heeft hij ettelijke familieleden een flinke portie kool meegegeven. Een kool tje van 9 kg. biedt trouwens aan 40 personen een maalt je! N.C.V.B. M'hamis - S'dök: Morgen, woensdag 13 nov. zal de N.C. V.B. Middelharnis - Sommélsdijk weer vergaderen. Door dhr. M. Peekstok te Sommélsdijk, onder-commandant bij de brandweer zal een lezing gehouden worden. DE EERSTE JONGE WIJN zal niet zoals vermeld op vrijdaig na 4 uur plaats vinden, maar DIRKSLAND Een aantal Flakkeeërs heeft zich al opgegeven voor de busreis naar de Re formatorische Getuigenisidag a.s. za terdag in Utrecht, maar er kunnen er nog meer bij. De dag heeft als thema „Bevrij'ding" gekregen: „het is dringend nodig dat allen de geestelijke gevaren van onze tijd zien en zich verenigen in een' gemeen schappelijk getuigenis", aldus de con vocatie die voor deze dag ook eminente sprekers introduceert. Dhr. den Boon, tel. 01870-3114 en dhr. A. van Rossum, tel. 01877-2316 zullen graag opgaves tot deelname aan de bus reis a 10,ontvangen, graag zo spoe dig mogelijk! In het nummer van j.l. vrijdag, in het artikel over de zorg voor de pupillen op „Hernesseroord" is een zeer kwalijke zetfout blijven staan. De voorlaatste zin moet luiden; „Wel is van belang er oog voor te hebben dat de blijheid en het geluk van onze kinderen het doel van ons beider doen en laten zijn". Onze excuses voor de vergissing die we daarin gemaakt hebben. Redactie. MIDDELHARNIS: A.s. donderdag wordt op het Zandpad op nr. 56 de nieuwe optiek-zaak „Keu- velaar's bril-centrum" geopend. De Fa. Jac. Keuvelaar heeft haar optiek-afde ling uit haar bestaande zaak naar hier overgebracht, waardoor ook een sterke uitbreiding van het assortiment brillen mogelijk is geworden. Vanaf a.s. vrijdag is de nieuwe zaak voor het publiek ge opend. Het kapitale motorjacht „Datim II' van dhr. M. J. M. Dorst uit Roozendaal Is zondagavond in het Vuile Gat tussen Tiengemeten en de Hoekse Waard tegen een strekdam lek gestoten toen de eigenaar tengevolge van een beoorde lingsfout aan de verkeerde zijde langs een boei voer. Via de boordtelefoon stelde de schipper Radio Scheveningen van het gebeurde in kennis waarna di rect vanuit Willemstad de RP 57 van de Rijkspolitie te water uitvoer. Het jacht was inmiddels in zinkende toestand langs de wal gebracht waarna de po litie de 4 opvarenden naar Willemstad bracht. Het jacht kon d.m.v. pompen drijvend worden gehouden. Op initiatief van haar administrateur J. Hameeteman, gaat de Ouddorpse V.V.V. de in „Toppershoedje" gehuis veste soldaten wat ontspanning bezor gen. Dhr. Hameeteman tracht hiermee de jongens ook nader in contact te brengen mét het Flakkeese (vereni- gings)leven. Er komt een Bingo-avond, een klaverjas-avond, een schietavond op de schietbaan van „Raak de Roos" en een optreden van het toneelgezelschap van de Kon. Fanfare „ApoUo" te Goe- dereede. Waarschijnlijk kan ook een avond op de dam- en schaakclub gere kend worden. Gisteren is het aantal militairen dat werkzaam is in de oogst van gladiolen en uien met honderd man tot 400 man uitgebreid. Ook kwamen er 109 jongens van de tuinbouwschool in de Lier en 60 meisjes van Huis „te Lande" in Rijs wijk. Hun hulp wordt zeer bijzonder ge waardeerd. Gehoopt wordt dat er nog meer krachten zullen komen. Dhr. Goe- mans, gew. vertegenwoordiger van het Landljouwschap te Goes zal vandaag bij de betreffende staatssecretaris de inzet van meer militairen bepleiten. iOOLTGENSPLAAT Kerkdienst. Donderdag 14 novem ber a.s. des nam. 7.30 uur zal voor de Geref. Gemeente voorgaan ds. P. Blok te Dirksland. „■Jubilate" voor de N.C.R.V. In het kader van het 50-jarig bestaan van de Ned. Chr. Radio Vereniging (N.C.R.V.) zal de Chr. Gem. Zangvereniging „Ju- bliate" uit Ooltgensplaat met de koren uit Stad aan 't Haringvliet en Stellen- dam met nog een groot aantal koren van buiten het eiland, donderdag 14 november a.s. des nam.6 uur een uit zending verzorgen voor de .radio over Hilversum I in 'de rubriek „Tijd vrij voor muziek in vrije tijd". Dirigent is de heer Cor van den Heuvel, aan het orgel Arie J. Keijzer. Zie voor 'het pro gramma elders in 'dit nummer. Aan de raad van Oostflakkee die gis teravond vergaderde mankeerde één man. Het was dhr. C. de Vos (P.v.d.A.) die nu de vergadering vanaf de publie ke tribune bijwoonde en de gelegenheid kreeg van daaraf een afscheidswoord te spreken. Alhoewel de reden van het af scheid (na i jaar) in verschil van op vatting binnen de P.v.d.A.-fractie moet worden gezocht toonde dhr. de Vos geen rancunes; integendeel wenste hij de raad, met wie het prettig samenwerken was geweest, een goede zittingsperiode toe. Het vertrek van dhr. de Vos wordt ook in de fractie betreurd, te oordelen aan de woorden van dhr. A. Both. „Wij betreuren het dat hij op deze manier weggaat" liet dhr. Both weten. De voorz. burg. W. M. v. d. Harst ge voelde er ook behoefte aan dhr. de Vos enkele woorden toe te voegen. Die waren bijzonder complimenteus: U hebt uitstekend uw best gedaan en U sterk beijverd de belangen van de ge meenschap en inzonderheid die van uw partijgenoten met veel toewijding te vervullen; uw enthousiaste beleving van het raadslidmaatschap kan ten voorbeeld worden gesteld!" aldus de voorzitter. Dhr. de Vos zal opgevolgd worden door dhr. G. W. J. Poortvliet wiens geloofsbrieven in orde werden bevonden. Grondaankoop. Van mevr. L. A. Evers-Sijthoff te Rotterdam werd grond gekocht, gelegen in het" bestemmingsplan „Achthuizen". De raad ging iinaniem accoord al keek o.m. dhr. A. Both (P.v.d.A.) bedenkelijk toen hij becijferde dat de grond, inclu sief de afrastering van 11.000,per ha. 40.000,— zal kosten. Op verzoek van de P.v.d.A.-fractie, die méér aandacht voor de bouw van wo ningwetwoningen heeft gevraagd zal getracht worden in genoemd bestem mingsplan in sociale woningbouw te voorzien. Ook voor de overige bestem ming zal daaromtrent met B. en W. worden overlegd, zegde de voorzitter toe. Nieuwe kleuterschool. Oude Tonge krijgt een nieuwe Open bare kleuterschool. De nieuwe school komt op de plaats aan de Doelenstraat waar thans het houten schoolgebouwtje staat waaraan herstelwerkzaamheden niet meer verantwoord worden geacht. Niets staat uitvoering van de nieuw bouwplannen thans nog in de weg nu de raad het benodigde krediet voteerde. Subsidies. De raad had maar een korte discussie nodig om accoord te kunnen gaan met de door B. en W. overlegde subsidienota Zowel de S.G.P.-fractie als de P.C.P.- fractie verklaarde zich overigens tegen de subsidiering van verenigingen die de zondagsport bedrijven. Dhr. J. v. Dam (S.G.P.) zag het met de subsidiëringen toch de verkeerde kant op gaan. Hij berekende dat er in de jaren '72-'73 129.314,66 aan subsi dies is uitgekeerd, waarom hij tot een uiterste soberheid maande om uit de rode cijfers te blijven. „De gemeente is geen filantropische instelling en we moeten erg zuinig met het belastinggeld omgaan", vond dhr. v. Dam. Met name keek hij met reserves tegen de subsidie- voorstellen aan omdat de subsidie aan de Bond tegen het Vloeken is geschrapt. „De folders die deze Bond verspreidt mochten wel langs de lijnen van de sportvelden worden gehecht!" was de wens van dhr. van Dam. Op de constatering van dhr. Noorder meer (V.V.D.) dat de tennisclub niet werd genoemd verklaarde de voorz. dat in principe elke vereniging die aan de voorwaarden voldoet voor subsidie in aanmerking komt. De suggestie van dhr. Noordermeer aan de verenigingen die dat willen het onderhoud van de velden (grasmaaien e.d.) in handen te geven waarmee ze wat extra's verdienen, vond bij de voorz. een goed onthaal. Dat ge beurt trouwens al in Oude-Tonge en wanneer andere Ver. de wens ertoe te kennen geven zal het zo zegde de voorz. toe zeker overwogen worden. HARTELIJK EENS! Met dhr. van Dam ben ik het har telijk eens dat er langs de sportvelden teksten zouden moeten hangen die de Bond tegen het vloeken propageert", verzekerde de voorzitter: als dat kan willen B. en W. overwegen de sub sidie opnieuw in te stellen en die even tueel zelfs te verhogen". B.B. Aan het eind van de bespreking maakte dhr. C. Quist (P.C.P.) nog gauw even duidelijk weinig voor de subsidie aan de B.B. te voelen. „Die bedraagt 1,05 per inwoner maar ik vind dat 1,10 te veel!" maakte hij duidelijk. DIRKSLAND Verzilvering. Bouwvakkers kunnen vakantiebonnen verzilveren op donder dag 14 nov. van 7-9 uur bij P.V. T. Knöps, Philipshoof jesweg22 Dirksland. NIEUWE TONGE Verzilvering. Vakantiezegels voor de Bouwnijverheid kunnen ingeleverd worden op woensidag 13 november a.s. bij de P.V. A. K. v. d. Doel, Westdijk 15a, tel. 01875-679 30 dagzegels of 4 weekzegels 'schilders. t—0=^^i OOSTFLAKKEE Het comité Ddeleöconcert voor Be jaarden en gehandicapten organiseert ook dit jaar (voor de 10e maal) een concert voor Bejaarden, invaliden en gehandicapten tn 'de Grote zaal van 'de Doelen te Rotterdam. De concerten zullen gegeven worden op maanidag 16 en 'dinsdag 17 december a.s. Het Rode Kruis zorgt voor de praktische en me dische begeleiding tn eiï om de zaal. Beha'lve de koren „Deo Cantemus" en „The Young Credo Singers", beiden o.l.v. Arie Pronk zullen meewerken: Reinate Heemskerk - mezzo sopraan; Jan van Weelden - Organist; Gert en Hermien en 'de bekende Amerikaanse zangeres WiUa Dorse, met haar eigen begeleiders en het Radio Omroeporkest. De Stichting Bejaardenzorg „Oostflak kee" wil voor de liefhebbers een bezoek aan een der concerten' organiseren. Al leen bij voldoende deelname gaat de reis 'door.'Opgave zo spoedig mogelijk bij de heer A. Spit, telefoon 310 of 575, of bij mevrouw E. C. Snaauw-Hob- bel, tel. 636. De kosten zullen ongeveer 11,bedragen. Geef u idirekt op om teleurstelling te voorkomen. De kaarten zijn beperkt. Onze JUWELIERSZA7UC aan het Zandpad 32 zal in verband met de opening van onze zaak aan het Zandpad 56 donderdag 14 nov. na 14.30 uur WESTDIJK 32 MIDDELHARNIS INGEZONDEN: Naar aanleiding van het gemeente raadsverslag van Middelharnis, dn uw blad van vrij'dag 8 nov. 1974, gaarne het volgende. Over de aankoop van de igrond, voor de voetbalvereniging te Nieuwe Ton ge staat er: {Overigens bleek de grond aankoop al 'door weth. van Eek aldus te zijn voorbereid Red.) Hier wens ik gaarne een rechtzetting, daar dit absoluut onjuist is. De laatste vergadering van het Col lege van B. en W., waar over deze aangelegenheid, met alle jgevolgen van dien, is gesproken, in mijn zittingS'perio- de, is besloten, dat op deze basis de verwezenlijking niet zal kunnen ge schieden. Deze beslissing ia met algemene stem men genomen. 'Gaarne alzo een rechtzetting mijner zijds. Wat later geschied is, sta ik 'buiten. Hoogachtend, M. K. van Eek. MELISSANT woensdagavond 7.30 uur 'ds. Blok van DiPksland.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1974 | | pagina 1