Gerestaureerde molen Den Bommel aan gemeente overgedragen Dieren huidjes VAN ZIELST Muziekavond in het dienstencentrum Koilekte Geestelijk Gehandicapten PREDIKBEURTEN ZEELAND VOLLEYBAL Kroon op werk van Stichting behoud Flakkeese molens De verjaardag van president Paul Kruger op 10 oktober is door het bewind van de Nationale Par tij, dat in 1948 is begonnen, als Heldengedenkdag tot nationale feestdag verklaard. In 1974 is het 70 jaar geleden, dat hij als balling te Clarens in Zwitserland is over leden. De villa aan het meer van Geneve, waar hij zijn laatste maan den heeft doorgebracht is door de Regering van Zuid-Afrika als mu seum ingericht. Toegevingen PAUL KRUGERS GEBOORTEDAG 10 OKTOBER HELDENGEDENKDAG door C. de Jong Gideonsbende Kruger en de Nederlanders Herdenking Dankzij het optreden van de „Stichting tot behoud van de Flakkeese molens" is de korenmolen van Den Bommel niet in een trieste puinhoop veranderd! Zó luidde de majeurstemming van een gezelschap dat gis teren in het gerestaureerde lijf van de molen een ronde stenen grond- zeiler van 1735 bijeen was om een plechtig gebeuren te voltrekken. De Stichting droeg na haar werk voortreffelijk te hebben gedaan de molen over aan de gemeente Oostflakkee, verpersoonlijkt in burg. W. M. V. d. Harst. JAT wed Geen naam De prachtig ge restaureerde korenmolen waaraan 1 letterlijk niets ontbreekt ontbeert toch een naam. Op de zgn. „baard" is ruimte te over om alsnog eenj naam aan te brengen en alle aan wezigen vonden het een goede sug gestie het publiek daarin mee t«| laten spreken. Wie daarom een! goede suggestie heeft gelieve dat door te geven aan burg. v. d. Harst die met veel belangstelling naar de reacties uitziet. BA 1 in de leJ Ouderling J. van Drongelen overleden Oud-papler aktie Net iets anders dan anders 11 Interieurverzorging Bloembollen voor uw tuin ALS RECLAME: 10 NARCISSENBOLLEN voor 1,25 GEBR. VAN EESTEREN Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS" Vrijdag 11 oktober 1974 MIDDELHARMS Zaterdagavond 12 oktober a.s. om half acht wordt er een muziekavond geor ganiseerd in het dienstencentrum, Doe- tinchemsestraat 17 te Middelhamis. Voor U spelen leerlingen van de vol gende docenten: Jan van Dijk, piano Kora van Dij k-Kruis, viool Henk van der Velde, dwarsfluit Voor de pauze worden stukjes ge- speeud van o.a. Carroll, Dean, Czemy, Hasse, Rameau, Mozart, na de pauze composities van o.a. Telemann, Kadosa, Clementi, Legren'zi, Beethoven, Schu bert en Handel. Ter bestrijding van de kosten wordt •een toegangsprijs van 2,gevraagd, Scholieren en bejaarden, 1,—^. "7 Van 14 t.m. 19 oktober zal de^ T^ati- 'onale Koilekte Geestelijk Gehandicap ten weer worden gehouden. Geestelijk gehandicapten of zwakzinnigen, geluk kig staan ze meer in de belangstelling dan vroeger. Ook de overheid neemt reeds vele voorzieningen voor haar re kening. -, Dat neemt niet weg dat ook nog een ruime taak overblijft' voor het particu liere initiatief. De drie grote vereni gingen voor gespecialiseerd maatschap pelijk werk (Algemeen, Prot. Chr. en R.K.) alsmede de drie ouderverenigin gen „Helpt Elkander (Alg.), „Philadel phia" (Prot. Chr. )en „Het Zorgen kind" (R.K.) ontplooien keer op keer nieuwe initiatieven, initiatieven welke veel geld vragen en veelal geheel of ten dele buiten de kaders van de sub sidieregelingen vallen. Om enkele initiatieven te noemen t.b.v. geestelijk gehandicapten; recrea tie en vrije-tijdsbesteding, vakantie werk, sport, begeleiding van gezinnen waar een geestelijk gehandicapte is ge boren, voorlichting aan ouders van geestelijk gehandicapten en' aan allen die met zwakzinnigen in aanraking ko men. Voorts alle nog niet door de over heid betaalde activiteiten die worden ondernomen om de ontplooiing en het welzijn van geestelijk gehandicapten te bevorderen. n De Nationale koilekte Geestelijk Ge- iiandicapten' wordt gehouden d.m.v. feollektebussen, intekenboekjes, koUek- tè-enVelopjes en kpllektebonnen. Er worden geen artikelen zoals druk- merken, huishoudgerief etc. huis aan huis of telefonisch te koop aangeboden. Organisaties en privé personen, die' zich "daarmee bezig houden, hebben niets van éoen met de Nationale Koilekte Gees telijk Gehandicapten:. Mocht tr door omstandigheden niet door ë'èïi'd'ér kollektanten worden'benaderd, dan is er altijd nog de giro. Het is num- «ler 1 1 2 2 2 2 2 (2 X 1, 5 X 2) t.n.v. Kationale Koilekte 'Geestelijk Gehandi capten te trtrecht. fi GOEDEREEDE i- Opbrengst collecte dierenbescherming •ï)e collecte voor de dierenbescherming die door schoolkinderen van Goederee- de en de Oostdijk gehouden werd, heeft opgebracht 144,15. Collectanten en gevers hartelijk dank. ZONDAG 13 OKTOBER MIDDELHARNIS Herv. Kerk 10 uur ds. J. Maasland en 6 uur ds. A. W. V. d. Plas. Extra koilekte Pastorie fonds Chr. Ger. Kerk 9.30 uur le zen en 3.00 uur ds. P. Beekhuis ^van Noorderloos Ger. Gem. 10 en 6 u. ds. Th. van Stuyvenberg Geref. Kerk (vrijgemaakt) 10 en 3 uur ds. S. S. Cnossen van Spakenburg. SOMMELSDIJK Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. A. van de Beek. Extra koilek te Zondagsscholenbond Rem. Kerk 10 uur ds. G. Ch. Duinker, Rotter dam. DIRKSLAND Herv. Kerk 10 uur ds. M. V. d. Linden en 6 uur ds. H. N. van Hensbergen. Extra koilekte kerkvoog dij Ger. Gem. 10 en 6 uur ds. P. Blok. HERKINGEN Herv. Kerk 10 uur kand. L. de Jong, Dordrecht en 6 uur ds. B. van Lokhorst, em. pred. te Ridder kerk. Extra koilekte bouwfonds Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. MELISSANT Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. A. Cysouw, nam. voorber. H. A. Extra koilekte Quotum. STELLENDAM Herv. Kerk 10 uur ds. G. Mulder, Bruchem-Kerkwijk en 6 uur ds. M. B. v. d. Akker, nam. ope ning winterwerk. Extra koilekte Me dische Zending. GOEDEREEDE Herv. Kerk 9.00 en 10.45 uur ds. R. van Kooten en 6.30 uur ds. J. Maasland. Extra koilekte jeugd werk. OUDDORP Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. S. de Jong Ger. Gem. 9.30 en 6.30 uur lezeri Doopsgez. Gem. 9.30 uur dhr. v. d. Dool, Rotterdam. NIEU"WE TONGE 9.30 uur dhr.' Oos tende en 6 uur dhr. Oostende voorm. voorb. H.A. Extra koilekte Chr. Be langen Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. OUDE TONGE Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. C. van Sliedregt, voorm. bed. H.A. en nam. dankz. H.A. Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. STAD AAN 'T HARINGVLIET Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. H. Jongebreur. DEN BOMMEL Herv. Kerk 10 uur ds. H. N. van Hensbergen en 6 uur ds. H. Talsma Ger. Kerk 10 en 6 uur idr. E. Masselink, em. predt. te Rot- terdam-.'Zuid. OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 9.30 u. ds. A. W. V. d. Plas en 6 uur kand. Chr. de Valk, Gouda. Extra koilekte predikantspi. grote steden' Ger. Kerk 9.30 en 6 uur drs. A. 'W. Meeder, v.m. H.A., nam. voortzetting H.A. en dank zegging Ger. Gem. 9.30 en 6 uur lezen Oud Ger. Gem. 9.45 en 6.15 uur lezen. LANGSTRAAT Herv. Kerk 10 uur dhr. N. H. Groen en 6 uur kand. G. C. de Jong, Dordrecht. ZONDAG 13 OKTOBER NIEU'WERKERK Herv. Kerk 10 uur Ds. H. v. d. Heuvel Geref. Kerk (N'kerk - O'land) 10.30 en 5 uur ds. J. Noordhof te Wemeldinge Ger. Gem. 10 en 3 uur lezen Ger. Gem. in Ned. 9.45 en 3.30 uur lezen. SINT ANNALAND Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. J. Codée Geref. Gemeen te 9.30, 2 en 6 uur lezen Ger. Gem. in Ned. 9.45, 2.15 en 6.15 uur lezen. ST. MAARTENSDIJK Herv. Kerk 9.30 uur ds. H. A. Samson van Stavenisse (bev. ambtsdragers) en 14,30 uur ds. A. de Reuver van Tholen Oud Ger. Gem. 3 x lezen. Dinsdag 15 okt. 7 u. ds. M. A. Mieras van Krimpen a.d. IJssel. Oud Ger. Kerk 3 x lezen. DIRKSLAND Ophalen oud papier. Zaterdagmor gen wordt weer oud papier opgehaald t.b.v. het Verenigingsgebouw der Ger. ■Gem. Vertrek vanaf de fairbank om acht uur. "Wilt U het weer gebundeld gereed zetten'? Hartelijk dank. W.C.V.B. Op dinsdag 15 oktober wordt in ,,De Doelen" een gewestelijke bonds dag gehouden. 's Middags brengen we een bezoek aan het Hilton hotel, waar ook koffie wordt gedronken. De bus komt bij de ingang van het ziekenhuis en vertrekt 8.30 uur. Daar er enkele dames door omstan digheden' niet kunnen zijn er enkele kaarten vrijgekomen. Wie alsnog mee- wil, opgeven bij mevr. Brooshoofd-Hui- zer. Moeizaam gelijkspel Intermezzo-heren De uitwedstrijd tegen Spivo te Spij- kenisse maandag j.l. heeft de Inter mezzo-heren één punt opgeleverd. Een moeilijke wedstrijd werd verwacht, daar ook Spivo uit de eerste klasse is ge degradeerd en van gelijke sterkte als Intermezzo is. Het werd een wedstrijd van bijna twee uur,' die onbeslist in 2-2 eindigde. Intermezzo miste Joop van Rumpt, Hans van Hoorn en Peter Daver, maar het zette de eerste set met 16-14 in winst om. Spivo kwam gelijk via 15-8 en de thuisclub nam na een' erg span nende 3e set, die zij met 19-17 won een 2-1 voorsprong. Intermezzo liet hierna zijn kans op een gelijkspel niet onbe nut. Met 15-9 werd de score weer recht getrokken. Heren: Spivo 3 - Intermezzo 4 2-2 Ook Intermezzo 4 kwam tegen een Spivoteam in aktie en ook hier was een gelijkspel het resultaat, een resultaat waarop de Intermezzo-heren wel niet meer gehoopt zullen hebben, toen zijn met 15-0 en 15-5 stevig op hun broek hadden: gekregen en vrij hopeloos met 2-0 achterstonden. Toch prikkelde dit Intermezzo 4, en daar Spivo dacht een gewonnen wed strijd te spelen, kwamen er nieuwe mo gelijkheden. In een half uur zag Inter mezzo ikans met 15-13 de achterstand tot 2-1 te reduceren en toen ook de con ditie van het wat oudere Spivo-team gewicht in de schaal ging leggen, kwam Intermezzo zowaar nog met 15-12 op 2-2 uit, een knappe prestatie. Heren: Intermezzo a - Torpode a 2-2 Een van de interessantste wedstrijden in de sporthal zaterdag j.l. was de ju- niorertontmoeting in de topklasse tussen Intermezzo en Torpedo. Intermezzo a is de competitie bijzonder goed van start gegaan. De Ie set werd weliswaar on nodig verloren, toen Intermezzo het bij 13-2 voorsprong wel geloofde, maar be drogen uitkwam (14-16). De 2e set was aanzienlijk beter en door een gevari eerde aanval en een goed blok werd met 15-3 gewonnen. In de 3e set moest Intermezzo het zonder Herbert Nieuwland stellen, die vlak te voren door een enkelblessure was uitgevallen. Dit verlies werd goed opgevangen eri ook deze set leverde met 15-13 -winst op. Een goede en spannen de 4e set werd met 14-16 verloren, waar door de wedstrijd een aantrekkelijk schouwspel van zeven kwartier in 2-2 eindigde. programma vrijdag: dames 20.15 Volley 1 - Intermezzo 1 zaterdag: dames: 14.00 Sparta 2 - Intermezzo 3 15.15 Sparta 1 - Intermezzo 2 j^ Paul Kruger heeft in Nederland reeds ■tijdens zijn leven grote verering ge- Jioten en nog leeft de herinnering aan Tiem hier en daar voort. Hij werd al -vroeg beschouwd als een sageheid uit een woest land, dat kort voor de mo- vdeme 20ste eeuw nog in de oertijd ver- keerde, en door orthodox- Protestanten -als een broeder in het geloof. Hij dank- -te deze bewondering aan zijn deelna- cme aan de Grote Trek (hoewel die aan ^e grote veldslagen tegen de Bantoes :iiiet vast staat, behalve zijn veldtocht 4egen Mosjesj), zijn diep Godsgeloof, zijn ongeletterde eerivoud, zijn gezond -verstand, zijn leiding van het Trans- "vaalse volk naar herwinning der onaf hankelijkheid in de Eerste Vrijheids^ oorlog (188081), zijn onverschrokken pal staan tegen veeleisende, opstandige Uitlanders en Brits imperialisme, en zijn oorlogsverklaring aan het Britse rijk, het machtigste dat de wereld nog ge kend heeft, in 1899. Zijn leven omspant het volle heldentijdperk van het Afri kanerdom, dat reikt van de Grote Trek in 1836 tot de vrede van Vereeniging in ■1902, en hij werd de verpersoonlijking daarvan. Men heeft Kruger zijn te laat toege ven aan de eisen der Britse regering inzake stemrecht aan Uitlanders en zijn ultimatum aan deze regering, dat oorlog betekende, verweten. Hij wist van toe- ;.gevert, zolang de onafhankelijkheid van Transvaal niet rechtstreeks werd be dreigd, maar dat was niet het geval. De geschiedenis van Hitlers bewind heeft geleerd, dat volledig toegeven een 'volledige capitulatie betekent. Dat wei" gerde Kruger. Hij heeft inzake het stemrecht nog in september 1899 vrij wel geheel toegegeven, maar de Britse regering had toen al besloten tot an nexatie van Transvaal, waarna de Vrij staat machteloos zou zijn. Kruger voor zag dat en zei in mei 1899 te Bloem fontein aan de Britse Hoge Commissa ris Milner: „Julle wil nie net die stem- reg hê nie, julle wil my land hê." Dit geldt ook voor onze tijd. De hui dige tegenstanders van het Nationalis tische bewind over de Republiek willen algemeen stemrecht voor allen in Zuid- Afrika: één man, één stem, met het doel om de macht in de hsinden der zwarte meerderheid te brengen. Dan zal het gezegde van een geleerde in de V.S.A. van omstreeks 1960 gelden: „One man, one vote, but only once." Meer hoef ik hier niet te schrijven'. De Jingo-mythe van Krugers onver zettelijkheid en onverdraagzaamheid is thans bijna uitgestorven. 'Wat betreft zijn zogenaamde onverdraagzaamheid: zijn rechterhand 'W. J. Leyds was ag- nosticus, zijn trouwe helper Jorissen vrijidenker, zijn lijfarts dr. Heymans goed Rooms-Katholiek en twee van zijn beste vrienden, Nellmapius en Sammy Marks, waren orthodoxe Joden. Krugers vlucht voor het Britse leger uit Transvaal, zijn vergeefse tocht door Europa om hulp voor zijn bezette land in te roepen en zijn overlijden in bal lingschap te Clarens, omdat hij geen eed van trouw aan de Britse koning wilde afleggen, hebben aan deze Boe- renheld bovendien het aureool van mar telaar voor de vrijheid van het Afri- kanervoUi: verleend. De volledige en voorlopig gezagheb bende levensbeschrijving van deze gro te Afrikaner moet nog worden geschre ven. Zij wacht waarschijnlijk op de bi ografie van zijn rechterhand, de Ne derlandse staatsman W. J. Leyds, wel ke een levenswerk van zijn biograaf zal zijn en' voorlopig ook niet in zicht is. Nuchtere waarnemers hebben gecon cludeerd, dat de strijd van twee klei ne republieken tegen het Britse we reldrijk uitzichtloos was. Zo zag Kru ger het niet. Hij bond de strijd tegen dat wereldrijk aan in geloof aan God en in de hoop op een Godswonder, dat in 1881 op Majoeba was gekomen, maar dat in 1900 uitbleef, zodat hij als David en 'Willem I van Oranje in ballingschap moest gaan. Tegen zo'n rotsvast geloof stuiten verwijten, dat hij de strijd roe keloos heef aangebonden', als zinloos af. Men kan niet twisten met het Abso lute. Gideon had immers met zijn klei ne bende in geloof het veel talrijker Midian verslagen en de Heilige Schrift bevat meer voorbeelden van dergelijke wonderbaarlijke zegen. Krugers bezoeken aan Nederland in 1877 en '78 hebben de aandacht op hem gevestigd, als was hij een Transvaler zonder macht, die door de Britse re gering was afgewezen. In december 1877 schreef het tijdschrift De Vrcde- bond tijdens zijn bezoek: Deze recht vaardige mens, die wegen's zijn eenvoud en degelijkheid beroemd is, is een ware broeder in Christus. In 1844, drie jaar na Majoeba en het herstel van Transvaals onafhankelijk heid, is hij in Nederland ontvangen als een held en in 1900 als een broeder in nood, die wei zijn land, maar niet zijn eer had verloren en terugkeerde naar een toegewijde vriendenkring. De herinnering van Oom Paul wordt nog steeds in stand gehouden: door een bescheiden plechtigheid in een kleine kring van Zuid-Afrikanen en Neder landers bij Krugers beeltenis aan de Maliebaan te Utrecht voor het huis waar hij geruime tijd heeft gewoon en op 1 juni 1902 het bericht van de vrede en van het einde der republiek ontving. De plechtigheid bestaat uit een korte toespraak en een kransleg- ging. Ik betwijfel, of ergens buiten Zuid- Afrika Kruger op 10 oktober jaarlijks op deze sobere, maar treffende wijze wordt herdacht, of deze herdenking in Zuid-Afrika aan velen bekend is en of er ooit in dit land eert uitvoerige fo toreportage of film daarvan vertoond is. Moge deze herdenking in het hart van Nederland nog vele jaren in stand blijven. (Uit NUZA, Nieuws uit Zuid-Afrika) Het door een gaslantaarn verlichte tafereel was verwarmend onrLdat daarin de kroon werd'gezet op het particulier initiatief dat in jan. 1967 gestalte kreeg. Dhr. E. Mast ging, als voorz. van de Stichting de voorgeschiedenis daar van nog even na. Het begon in 1965 toen de molen werd gekocht door de N.V. Metaverpa, welk bedrijf de molen in 1967 aan de Stichting liet voor de somma van tweeduizend gulden, na in de voorliggende jaren ettelijke duizen den guldens méér te hebben gevraagd. In 1967 had dhr. J. Keuvelaar in Mid delhamis in een reactie tegen de voor- ^^enomen sloop van de molen een comi- kê'om zich verzameld, waarin naast hij- ,;5elf en dhr. Mast ook dokter Huisman, 'tandarts Sypkens en dhr. M. Goud- -kamp zitting namen. Op 14 februari 1968 kon de Stich ting de molen althans de restanten ervan waarvoor door GS i.v.m. het ge vaar voor neervallende stukken steen en hout al een sloopvergunning was verleend haar eigendom noemen en al in augustus van dat jaar maakte aannemersbedrijf v. d. 'Welle een begin met de restauratie. De kosten daarvan hebben zo releverde dhr. Mast 109779,28 bedragen, waarvan van Rijk, provincie en gemeente een subsidie van 84933,87 werd ontvangen. Op 4 maart van dit jaar (1974) besloot het gemeen tebestuur desgevraagd de molen voor een bedrag van 24845,11 van de Stich ting over te nemen waarvan thans de bekrachtiging, bij notariële acte, ge passeerd ten overstaan van notaris Kor- bijn, plaats vond. Burgemeester v. d. Harst accepteer de de molen maar al te graag„'We hadden op de puinhopen kunnen' staan maar nu staan we daarentegen in een trotse molenstelde hij dik te'vre- den vast. Aan de sloopvergunning die eertijds was ontvangen wilde dhr. v. d. Harst nu liever niet meer denken, even min als aan de dubbelrol die dhr. Goud- kamp gespeeld had. In zijn kwaliteit van Directeur Gemeentewerken had hij terecht ernstig gewaarschuwd tegen het gevaar dat de onttakelde molen des tijds betekende en als bestuurslid van ide Stichting was hij zo releveerde dhr. V. d. Harst een van de weldoe ners geweest die voor het behoud van de molen zoveel hebben betekend. De burgemeester sprak dan ook een op recht dankwoord uit aan allen die aan het behoud van de molen hadden mee gewerkt. Primair was dat de Stichting maar daarbij dacht dhr. v. d. Harst ook aan de vrijetijdsmolen'aar David Blok die na de restauratie met succes gepleit heeft voor een regelmatig ge bruik van de molen waarvoor dhr. M. P. Hunink uit Nieuwerkerk a.d. IJssel is aangetrokken, geholpen door Kees Bakelaar. „Hartelijk dank voor alle enthousias me waarmee gewerkt werktliet dhr. V. d. Harst spontaan horen: „een's temeer is gebleken dat niet altijd alles van een gemeentebestuur behoeft te komen maar dat iets moois kan worden bereikt door samen de handen uit de mouwen te steken." „'Wij stellen er als gemeentebestuur hoge prijs op de molen voortaan in een zo goed mogelijke con ditie te houdenverzekerde de burgemeester, de overdracht symbolise rend in het lostrekken van de „vang" waardoor de wieken zich in beweging zetten. In het molenlichaam werd daarop een „proost" uitgebracht op de geslaag de onderneming waarvoor de Stichting zich zo bewonderenswaaridig heeft inge zet. De Stichting wordt weliswaar niet opgeheven maar burg. v. d. Harst heeft ze ter plekke niet kunnen verleiden Burg. Van der Harst ondertekent de akte. Mdag 11 okt( Hedenmidd geduldig gen levens zorgzame v behuwdbro in de oude) Al Vlaai Schoo Ooltge Neder Vlaa Ooltge Ooltgenspl Kastanje De begrfei oktober d< plaats te „Elthato". wilt bewij bouw „Elt vrijdag 7- Hedenmid geduldig onze med( op de leef Gedurend grote toev ouderling, Vervolgens trok hij de vang los. tot het doen van een toezegging zich| ook voor de restauratie van de over- rige molens in Oostflakkee in te zetten... Ooltgensj Met diep een korte den onze Sterli en la OOLTGENSPLAAT Na een langdurige ziekte is donder dagmiddag op de leeftijd van 68 jaar ijn zijn woning Kastanjestraat 8 te Oolt- gensplaat, overleden, de heer Jan van Drongelen Kz. De heer Van Drongelen was ouder ling van de Gereformeerde Gemeen te ter plaatse. Ook is hij nog enige ja ren diaken geweest. Tot aan zijn ziek te ging hij zondags voor in de lees- diensten. De heer Van Drongelen was vele jaren voorzitter van de plaatselijke Kiesver eniging van de S.G.P. In het bestuur had hij geert zitting meer. ■Ook maakte de heer Van Drongelen jaren deel uit van het bestuur van de Chr. Nat. School in zijn woonplaats. De overledene had een grote kennis van zaken, vooral op geestelijk terrein. De begrafenis is vastgesteld op maan dag 14 oktober a.s. des nam. 2 uur op de nieuwe begraafplaats. Vooraf wordt te 1 uur een rouwdienst gehouden in het Veren, gebouw „Elthato". De heer Van Drongelen heeft zijn echt genote slechts vijf weken overleefd. Zij overleed 5 september j.l., ook op de leeftijd van 68 jaar. MIDDELHARNIS: ,Door de Jeugdverenigingen van de Herv. Kerk alhier is t.b.v. de bouw van een nieuw Verenigingsgebouw een oud- papier aiktie op touw gezet. Echter blij ken er alweer kapers op de kust nu er jongelui rondgaan die ten onrechte be weren voor bovengenoemd doel in te zamelen. Het verzoek is dan ook goed op te letten of men het papier aan de juiste knapen meegeeft. maar zeer exclusief voor op uw tafel is onze collectie Kom ze bekijken bij f ST. JORIS DOELSTRAAT 7 - SOMMELSDIJK PERKTULPEN CROCUSSEN HYACINTHEN SNEEUWKLOKJES ic BLAUWE DRUIFJES Stad aan ■Ar HEESTERS EN CONIFEREN Langeweg 218 - Nieuwe-Tonge - Tel. 01875-469 Voor de bij en n; behuwd-; huwdbrc 'wedu betuigen Inzonde) Ouddorj bergen Ouden v ve dagei Rotterdi Het is zeggen ben bet( geliefde Inzonde zijde h€ dens zij Ook de nenhof" hun bel Ooltgen Kérki

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1974 | | pagina 2